PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר או ויטארה ?! (ארוך...)

Erann
07-12-09, 13:49
היי ,
הייתי מעוניין לקבל המלצות וחוות דעתכם על שני הרכבים הנל.
המטרה , רכב שני במשפחה , בעיקר לטיולים (ג'יפאי מתחיל דנדנש צעיר ביזון טירון)
סביר להניח שיזדחל אחרי סמוראי :rolleyes: או שאר הרכבים של חברי הפורום פה (עם הזמן)
בנוסף , פעמיים שלוש בשבוע ישמש לנסיעה בן עירונית כפר סבא - הרצליה.
תיבה הילוכים אוט' נדרשת בגלל האישה.
רכב ארוך לתינוקת (בת שנה) ולכלב (ואולי מי שירצה עוד להצטרף)
רצוי :
תצרוכת דלק טובה (שלא יכאב בכיס)
אחזקה זולה ואמינות גבוהה.
שיפורים זולים בכדאי להביא את הרכב למצב נסיעה בשטח בכיף.. (נעילות ?! הגבהוות... עדיין לא בטוח מה - ראיתי את העבודה של שגיא על הטרופר שלו.. מדהים !!! ).

תקציב לרכישה ראשונית + יישור קו + שיפורים מינאמליים להכנה לשטח 43K ~

תודה רבה :-)

שגיא S
07-12-09, 14:27
ויטארה ארוכה תהיה סביר להניח יותר זולה לאחזקה
ביטוח יותר זול, רישוי יותר זול, מנוע קטן יותר(חצי למען האמת - 1600 לעומת 3200 בטרופר).

מבחינת עלויות של שיפורים:
נעילה אחורית אוטומאטית: 250 לויטארה 320 לטרופר (מחירים לויטארה אני מביא ממה שקראתי ולא מניסיון.)
נעילה קדמית אוטומאטית: ויטארה 300 וטרופר 340
(כל המחירים בדולרים - ונוגע רק לנעילה, מארה"ב שמביאים לך במזוודה - לא כולל התקנה).
נעילות ARB - אותו דבר משהו באיזור ה15000 ל2 הסרנים פלוס קומפרסור

הגבהות - ספייסרים - אותו דבר
קפיצים - יש מלא מלא סטים, ומלא אופציות אני לא יודע כמה עולה לויטארה, אבל סט 2 אינץ' סטנדרטי בטרופר יעלה כ4000 שקל כולל התקנה לחדש באיזה סדנאת שיפורים.
ואני לעומת זאת קניתי בהרבה פחות והתקנתי לבד(לא ממש לבד - בעזרתו של SOFANISH הגורו שלי).
לטרופר אפשר לעשות דרופ קיט ממש בקלות - עיין בכתבה של איתי בנושא, אין לי מושג אם ואיך וכמה בויטארה.
בכל מקרה - לטרופר גם הסטנדרטי - מהלך מתלה מצוין, ולדעתי גם טוב יותר משל ויטארה עם ספייסרים ובולמים או קפיצים.

צמיגים - אני בדעה שכמה שהצמיגים יותר גדולים הרכב יותר עביר, יש כאלה שיחלקו עליי יש שיגידו שיש עוד משתנים - אבל לדעתי זה אחד הגורמים החשובים ביותר בעבירות.

בויטארה אפשר לשים צמיגי 235 וזהו בארץ..(לפני שינויי מבנה מרחיקי לכת)
ובטרופר אפשר להגיע ל265\75\16 אבל הרוב מסתובבים על 31 וכדומה.

צריכת דלק: אצלי בטרופר 1 ל6.5 -7 ובנסיעות בין עירוניות זה מגיע גם לאחד לשמונה במקרה הטוב.

בויטארה - מתאר לעצמי ש1 ל8 ברגיל ובבינעירוני 1 ל10, שוב פעם - לא מנסיון כי אין לי ויטארה.

מבחינת אמינות ואחזקה זולה - תלוי על איזה רכב טיפול, בבסיס שני הרכבים אמינים, אחרי תקופה של12-15 שנה עלהכביש, מה שבאמת חשוב זה איך טיפלו בהם..

מקווה שעזרתי.

Saar
07-12-09, 14:27
הי

קצת קשה להשוות בין 2 הרכבים הנ"ל.
עלות האחזקה של ויטרה תהיה כנראה נמוכה יותר (דלק, ביטוח, טיפולים וכנראה גם חלפים - בזה אני לא בטוח)
לא ציינת האם הטרופר הוא דיזל או בנזין, בנזין ישתה ב 50% יותר מהויטרה בערך.
הטרופר גדול ונוח יותר באופן מאוד משמעותי, הויטרה היא ג'יפון עם 4 דלתות.
מבחינת שטח, סביר שהויטרה תספק אותך (אותי היא ספקה במשך למעלה מ 3 שנים)

סער

Erann
07-12-09, 15:07
ויטארה ארוכה תהיה סביר להניח יותר זולה לאחזקה
ביטוח יותר זול, רישוי יותר זול, מנוע קטן יותר(חצי למען האמת - 1600 לעומת 3200 בטרופר).

מבחינת עלויות של שיפורים:
נעילה אחורית אוטומאטית: 250 לויטארה 320 לטרופר (מחירים לויטארה אני מביא ממה שקראתי ולא מניסיון.)
נעילה קדמית אוטומאטית: ויטארה 300 וטרופר 340
(כל המחירים בדולרים - ונוגע רק לנעילה, מארה"ב שמביאים לך במזוודה - לא כולל התקנה).
נעילות ARB - אותו דבר משהו באיזור ה15000 ל2 הסרנים פלוס קומפרסור

הגבהות - ספייסרים - אותו דבר
קפיצים - יש מלא מלא סטים, ומלא אופציות אני לא יודע כמה עולה לויטארה, אבל סט 2 אינץ' סטנדרטי בטרופר יעלה כ4000 שקל כולל התקנה לחדש באיזה סדנאת שיפורים.
ואני לעומת זאת קניתי בהרבה פחות והתקנתי לבד(לא ממש לבד - בעזרתו של SOFANISH הגורו שלי).
לטרופר אפשר לעשות דרופ קיט ממש בקלות - עיין בכתבה של איתי בנושא, אין לי מושג אם ואיך וכמה בויטארה.
בכל מקרה - לטרופר גם הסטנדרטי - מהלך מתלה מצוין, ולדעתי גם טוב יותר משל ויטארה עם ספייסרים ובולמים או קפיצים.

צמיגים - אני בדעה שכמה שהצמיגים יותר גדולים הרכב יותר עביר, יש כאלה שיחלקו עליי יש שיגידו שיש עוד משתנים - אבל לדעתי זה אחד הגורמים החשובים ביותר בעבירות.

בויטארה אפשר לשים צמיגי 235 וזהו בארץ..(לפני שינויי מבנה מרחיקי לכת)
ובטרופר אפשר להגיע ל265\75\16 אבל הרוב מסתובבים על 31 וכדומה.

צריכת דלק: אצלי בטרופר 1 ל6.5 -7 ובנסיעות בין עירוניות זה מגיע גם לאחד לשמונה במקרה הטוב.

בויטארה - מתאר לעצמי ש1 ל8 ברגיל ובבינעירוני 1 ל10, שוב פעם - לא מנסיון כי אין לי ויטארה.

מבחינת אמינות ואחזקה זולה - תלוי על איזה רכב טיפול, בבסיס שני הרכבים אמינים, אחרי תקופה של12-15 שנה עלהכביש, מה שבאמת חשוב זה איך טיפלו בהם..

מקווה שעזרתי.

תודה רבה , כיף לקרוא :-)
מתוך סקרנות , כמה כסף חסכת בהתקנה לבד ?
האם זה שיקול בקנית הרכב ? כמה באמת אוכל לעשות לבד בעזרת חברי הפורום ? :-)

שגיא S
07-12-09, 15:09
כמה כסף חסכתי? לא יודע..
אפשר לעשותסקר שוק בשביל זה..

אבל כמה הרווחתי - המון.

Erann
07-12-09, 15:15
כמה כסף חסכתי? לא יודע..
אפשר לעשותסקר שוק בשביל זה..

אבל כמה הרווחתי - המון.

הקיצר , אם אני קונה טרופר... איזה בירה אתה אוהב ? :cool:

DanK
07-12-09, 17:57
שלום רב,

ממליץ שתבדוק גם XL7. אמנם לא נפוץ כמו הGV הרגיל, אך ארוך יותר ועם השיפורים המתאימים נע לא רע בשטח בעלויות אחזקה נמוכות משל הטרופר.

נדב42
07-12-09, 18:33
הי ערן,

שני הרכבים טובים ואמינים, לשניהם מגוון שיפורים ואפשר לעשות השוואות מכאן ועד הירח, אבל הם כל כך שונים בתחושה שבסופו של דבר זה עניין אישי לאיזה רכב תתחבר יותר טוב.
אני לא בטוח לגבי הטענה על מהלך המתלים בוויטארה, שווה לבדוק.

אתה מוזמן לסיבוב על ויטארה ארוכה (אמנם גיר ידני, אבל כל האחרות אוטומטיות :p) משופרת עד מאוד, וכן (אם לא אמכור עדיין) על ויטארה קצרה משופרת קלות (היא אמנם לא רלוונטית עבורך, אבל תמחיש את תחושת הגובה, הרכות והנסיעה בויטארה "סטנדרטית"

צריכת דלק 1:10 בנסיעה מעורבת (לא יוצא לי לגמור מיכל דלק בלי נסיעה בשטח ...)

חשוב להדגיש: מדובר על ויטארה ולא על גראנד-ויטארה, כלומר שנתונים 94-97

להתראות בשטח,

נדב.

Erann
08-12-09, 17:03
שלום רב,

ממליץ שתבדוק גם XL7. אמנם לא נפוץ כמו הGV הרגיל, אך ארוך יותר ועם השיפורים המתאימים נע לא רע בשטח בעלויות אחזקה נמוכות משל הטרופר.

מה זה XL7 ומה ההבדל בינו לבין ויטרה ארוכה (GV?!)

Erann
08-12-09, 17:05
הי ערן,

שני הרכבים טובים ואמינים, לשניהם מגוון שיפורים ואפשר לעשות השוואות מכאן ועד הירח, אבל הם כל כך שונים בתחושה שבסופו של דבר זה עניין אישי לאיזה רכב תתחבר יותר טוב.
אני לא בטוח לגבי הטענה על מהלך המתלים בוויטארה, שווה לבדוק.

אתה מוזמן לסיבוב על ויטארה ארוכה (אמנם גיר ידני, אבל כל האחרות אוטומטיות :p) משופרת עד מאוד, וכן (אם לא אמכור עדיין) על ויטארה קצרה משופרת קלות (היא אמנם לא רלוונטית עבורך, אבל תמחיש את תחושת הגובה, הרכות והנסיעה בויטארה "סטנדרטית"

צריכת דלק 1:10 בנסיעה מעורבת (לא יוצא לי לגמור מיכל דלק בלי נסיעה בשטח ...)

חשוב להדגיש: מדובר על ויטארה ולא על גראנד-ויטארה, כלומר שנתונים 94-97

להתראות בשטח,

נדב.

תודה נדב.
שמעתי על הויטרה שלך מבעל האמבולנס האדום :D

דרור ברלי
08-12-09, 17:40
מה זה XL7 ומה ההבדל בינו לבין ויטרה ארוכה (GV?!)

XL7 זה גראנד ויטארה עם בסיס גלגלים וזנב ארוכים יותר, ומנוע V6 בנזין בנפח 2.7 ליטר. הדגמים הראשונים הגיעו עם גיר אוט' 4 הילוכים, האחרונים עם אוט' 5 הילוכים.
האוטו חזק מאוד (179-182 כ"ס) ומאוד "חי", אבל זולל דלק כמו טרופר בנזין.
מרווח מאוד מאחור ותא המטען גדול (מיועד במקור ל-7 מושבים) ובהחלט מרווח ונוח יותר מגראנד ויטארה 5 דלתות רגיל, אבל עדיין קטן וצר מהטרופר.
מחייב הגבהה לא קטנה וכמה שיפורים נוספים על מנת לנסוע בשטח כמו טרופר.

נדב42
08-12-09, 19:11
תודה נדב.
שמעתי על הויטרה שלך מבעל האמבולנס האדום :D

אתה מתכוון לצחי ?
אם כן ואתה מהאזור, תן קפיצה :p

להתראות בשטח,

נדב.

raanan
08-12-09, 19:28
אתה מוזמן לסיבוב על ויטארה ארוכה (אמנם גיר ידני, אבל כל האחרות אוטומטיות :p) משופרת עד מאוד
נדב.
איך הלכה לה תהילת עולם, באיזה קלילות כל אחד מוזמן "לעשות סיבוב" על הנסיכה ...

רענן
מזל שהבת שלי (בת 10) לא גולשת בג'יפולוג

נדב42
08-12-09, 20:24
איך הלכה לה תהילת עולם, באיזה קלילות כל אחד מוזמן "לעשות סיבוב" על הנסיכה ...

רענן,

"לדפוק את הנסיכה, זה עולה מאתיים שקל (http://www.shiron.net/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=637&wrkid=6709)" :roll:

אז זהו, שגם דרוש שינו שם (מזל שלא רשום ברשיון, אחרת גם מזה היו עושים עניין ...)
אצלי יש רק נסיכה אחת והיא בת שנתיים, בלונדינית מתולתלת עם עיניים כחולות וחיוך שובה לבבות, ואין לה נעילות ... :p:p:p

ואם כבר אתה בשרשור הזה, מה עם להביע את דעתך לגבי השאלה המקורית ?
(למי שלא מכיר ועוד לא הבין, רענן הוא אשר בנה את הויטארה מימין לתפארת מדינת ישראל והגויים, ולבסוף מכר לי אותה לטובת רכב גדול יותר, אשר טרם אותר ...)

יאללה, תקנה כבר משהו ובוא לטייל ...

נדב.

Erann
08-12-09, 21:37
XL7 זה גראנד ויטארה עם בסיס גלגלים וזנב ארוכים יותר, ומנוע V6 בנזין בנפח 2.7 ליטר. הדגמים הראשונים הגיעו עם גיר אוט' 4 הילוכים, האחרונים עם אוט' 5 הילוכים.
האוטו חזק מאוד (179-182 כ"ס) ומאוד "חי", אבל זולל דלק כמו טרופר בנזין.
מרווח מאוד מאחור ותא המטען גדול (מיועד במקור ל-7 מושבים) ובהחלט מרווח ונוח יותר מגראנד ויטארה 5 דלתות רגיל, אבל עדיין קטן וצר מהטרופר.
מחייב הגבהה לא קטנה וכמה שיפורים נוספים על מנת לנסוע בשטח כמו טרופר.

באילו שנתונים הוא קיים ? נכנס בתקציב ? :D

Erann
08-12-09, 21:38
אתה מתכוון לצחי ?
אם כן ואתה מהאזור, תן קפיצה :p

להתראות בשטח,

נדב.

3 ביניינים ליד .... :)

raanan
08-12-09, 21:59
רענן,

"לדפוק את הנסיכה, זה עולה מאתיים שקל (http://www.shiron.net/artist?type=lyrics&lang=1&prfid=637&wrkid=6709)" :roll:

ואם כבר אתה בשרשור הזה, מה עם להביע את דעתך לגבי השאלה המקורית ?
(למי שלא מכיר ועוד לא הבין, רענן הוא אשר בנה את הויטארה מימין לתפארת מדינת ישראל והגויים, ולבסוף מכר לי אותה לטובת רכב גדול יותר, אשר טרם אותר ...)

יאללה, תקנה כבר משהו ובוא לטייל ...

נדב.

טוב, מכיוון שאין לי רכב למכור אז, חושב שאני דיי אוביקטיבי .

קודם כל לבחור החדש, ברוך הבא !
המלצה שלי , להתחיל בקטן (ויטארה ארוכה) ובהמשך אם "החידק יתפוס אותך" והויטארה כבר לא תענה על הציפיות,
תדע לבד מה חסר לה ובהתאם להחליט (לא תזדקק לעצות מתחילים) על הג'יפ הבא.

לעצם העניין של עלויות, תכפיל ב-2 לפחות אחזקת טרופר לעומת הויטארה.
לויטארה יש עקב אכילס אחד, פרונטאקס רגיש . אבל, כשמודעים לכך ובנהיגה חכמה + נעילה הרגישות כמעט מתבטלת.
טרופר מתחלק למס' דגמים :
א. דיזל 3.1 ידני - "בהמה" קשוחה ואמינה !
ב. דיזל 3.0 אוטומט - להתרחק כמו מאש בעיקר מרכבים שלא תוחזקו במוסכים מורשי UMI.
ג. בנזין אוטומט - מנוע מצוין אבל שתיין דלק (1:6 במציאות ויש אגדות על 1:8 ויותר ...) אבל, עקב אכילס של הטרופרים האוטומטיים , גיר חלשלוש ! (יודע שכרגיל שמוליק ינסה לשכנע שלא ).

מבחינת השוואה בין הרכבים, בכביש הטרופר בכמה ליגות מעל הויטארה !
בשטח, במצב סטנדרטי גם אין מה להשוות אבל, עם הגבהה ונעילה ויטארה תעבור בכל מסלול "שהאחים הגדולים" יטיילו .

בקיצור, בתקציב שלך אתה יכול לרכוש ויטארה או טרופר אבל, מהר מאד תרגיש את ההבדל באחזקה.

לא ממליץ על XL-7 , אחלה לכביש אבל לשטח בעייתי , מרחק בין סרנים גדול מאד כך שהעבירות נמוכה מאד, דורש הגבהה מקצועית ויקרה (חב' קלמיני) שעדיין משאיר זוית בטן בעיתית.
בנוסף, אין שיפורים (נעילות) במחירים שפויים (300 דולר בחו"ל).

לסיכום, המלצה שלי , תמתח מעט את התקציב ותרכוש גראנד ויטארה ארוכה (מנוע 2.0 בנזין), כמעט ולא נופלת מהויטארה בביצועי שטח (כאן צריך להיזהר יותר עם הפרונטאקס) אבל בחיי היום יום בכביש, הרבה יותר נעימה ובטיחותית .

בהצלחה
רענן

-->