PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרטועים בבוקר + זיהויי מחוון

riko
09-12-09, 00:49
לפני יומייים רכשתי סופה 1992 ידני - עדיין בהיכרות!:lol:
שלוש שאלות לי אליכם
1. בלוח השעונים יש מנורה צהובה ובמרכזה חץ לבן המצביע לכיוון הנסיעה , בזמן האצות לעיתים נדלקת המנורה הזו , אני מרפה את הרגל מדוושת הגז והיא נכבת - מה תפקידה ? ועל מה היא מצביע?

2. בבוקר בהנעה הראשונה הרכב מניע מצויין , אבל בנסיעה בראשון שני בתוך המושב בלי הרבה גז יש קירטועים עד כדי שהרכב קופץ , כמו אצל הכושים בהרלם , מה הכיוון לפיתרון הבעיה ?

3. איפה נמצאת המשאבת קלאץ ואיך אני מנקז אוויר ממנה , איפה אני מוסיף שמן בזמן ניקוז האוויר
ואיזה סוג שמן מוסיפים ? , אני שואל מפני שההילוכים לא נכנסים חלק ויש חריקות למרות שאני
לוחץ את הקלאצ עד הסוף. אם אני משתהה בזמן העברת ההילוך אז הכל תקין , או לחילופין מוריד הילוך עם דאבל קלאצ'

בטח יהיו עוד הרבה שאלות בהמשך
תודה מראש לעוזרים

סופת המדבר
10-12-09, 19:16
המנורה\ החץ הצהוב אומר לך בעיקרון מתי להעלות הילוך בישביל לחסוך בדלק.
בקשר לקירטועים אין לי כל כך מושג אולי לחשוב בכיוון של בעית דלק
אולי פילטר דלק סתום או משהו..?!
בקשר למשאבת קלאצ' היא נמצאת בתוך ההאוזינג (החיבור בין המנוע לגיר- ככה זה אמור ליהיות בשנת 92 אם לא שינו את זה) אתה אמור ליראות מהצד שמאל של הגיר שתי צינורות בידיוק מתחת לכסא הנהג אחד נכנס למשאבה ואחד יוצא על מנת לנקז אויר יש עליו מין בורג להוצאת אויר
(אני מקווה שאתה יודע איך מוציאים אויר)
מעל המוט הגה בתא המנוע נמצא הבוסטר בין בומבה כזאת גדולה ועגולה בידיוק לידו תמצא מיכל קטנטן שם ממלאים שמן קלאצ ..זה שמן ברקס בעיקרון
ואם יש אויר במערכת זה כמובן יכול ליהיות הבעיה..

אל תיפגע או משהו אבל אם שאלת את כל זה
אתה בטוח שאתה יודע איך מוציאים אויר?

riko
10-12-09, 22:58
קודם כל תודה על האינפורמציה
בתחילה אני אמלא נוזל ( היום ראיתי שהמיכל ריק) , לאחר מכן מפמפמים ברגלית הקלאצ' ומחזיקים לחוץ , אדם שני פותח את הבורג נותן לנוזל לפרוץ החוצה ולאחר מכן סוגר .
חוזרים על התהליך עד שיוצא נוזל ללא בועות אוויר.
תוך כדי הפעולות ממשיכים למלא עוד נוזל במיכל, על מנת שלא יתרוקן ויתמלא באוויר שוב.
מקווה שאני לא טועה , תקן אותי אם כן.
העיניין עם המנורה הוא שהיא נדלקת בסביבות 2000 סל"ד , אם אני מוריד את הרגל מהגז היא נכבת , ואם אני נותן יותר גז היא גם נכבת , נראה שמשהוא עם המנורה לא תקין , מה דעתך?
היום ניקיתי את בית המצערת + מנוע צעדים ונראה שהקרטועים פסקו , נחכה למחר נראה מה יקרה

סופת המדבר
11-12-09, 17:53
בקשר לקלאצ' נכון אתה צודק בתהליך..
אם לא היה שמן במיכל אז בטוח שנכנס אויר למערכת
אבל אם לא היה שמן אז כנראה שיש נזילה..
אחרי סיום כל התהליך של הוצאת האויר תישטוף טוב טוב במים
כי השמן ברקס\קלאצ' אוכל ת'צבע ..ותבדוק כל פעם אם יש איזה רטיבות
אולי הבורג ניקוז לא אוטם טוב

בקשר למנורה אני לא יודע למה היא נכבת לך שאתה נותן גז
לי אין סופה 92 (96) לחבר שלי יש אני ישאל אותו אם זה ככה אצלו

riko
11-12-09, 22:52
שבת שלום וחג אורים שמח
יכול להיות שבגלל שמורכבים על הגיפ צמיגים 33 אינץ , ואין לי ייחסי העברה
אז 2000 סל"ד זה בעצם יותר אולי 3000 ? , ואז המנורה נדלקת לכראורה ב- 2000 סל"ד
אבל בעצם זה 3000 סל"ד.
יש מצב או שאני מדבר שטויות?

ערן המסוקס
12-12-09, 08:12
אין לג'יפ שום מושג איזה צמיגים יש מתחתיו. הוא יודע מה סל"ד המנוע לפי חיישן על המנוע עצמו, ואת מהירות הרכב לפי חיישן על הגיר עצמו. גם אם לא היו לו גלגלים סרן אחורי ודרייבשפט הוא עדיין היה חושב שהוא בנסיעה.

riko
12-12-09, 10:09
אז דירתי שטויות.... :oops:
אם כך אז יכול להיות שחיישן סל"ד המנוע לא תקין ? ובעקבות כך המנורה לא מדייקת ?
מה גם שקבל הספידומטר לא עובד
האם יש קשר לזה?

yoav21
12-12-09, 16:55
אני חושב שבשלב הראשון יש להוציא קודי תקלות, זה יכול לתת כוון.
כמו כן אתה אומר שמד המהירות לא עובד, חישן המהירות VSS, "יושב" על אותו קו של חישן עם חישן קראנק ויכול להיות שזהו המקור לקרטועים, ואולי לא.יכול להיות תקלה 54 בעייה במפלג ועוד 1000 סיבות לתקלה אותה אתה מתאר קשה לתת הבחנה דרך המחשב.
במידה ואתה לאיודע איך להוציא את התקלות כתוב כאן http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3317
יואב

riko
12-12-09, 18:44
על פי בדיקת קודי התקלות אין תקלות שהמחשב מזהה
היום החלפתי פלאגים, פילטר דלק , שמנים ופילטרים כמו חן נקיתי בית מצערת ומנוע צעדים וכן את הקונטקטורים שמתחברים לבית המצערת שניים במספר.
מבחינת מד המהירות אני שומע מכיוון לוח השעונים את הכבל מסתובב
האם לזה יש קשר?
בסופה שנת 1992 יש כבל מהירות או חיישן?
תדה

yoav21
14-12-09, 15:49
על פי בדיקת קודי התקלות אין תקלות שהמחשב מזהה

תדה

ז"א שאתה רואה 12, 33, 21?(תלוי אם יש חישן חמצן), ו 55
נכון
יואב

riko
17-12-09, 16:13
ז"א שאתה רואה 12, 33, 21?(תלוי אם יש חישן חמצן), ו 55
נכון
יואב
כן אלה קודי התקלות שמופיעות.
נכון לעכשיו הגיפ הפסיק לקרטע לאחר שניקיתי בית מצערת + מנוע צעדים החלפתי פלגים פילטר שמן ושמן וכן פילטר אוויר.
נכון לעכשיו הכל תקין.
תודה לעוזרים

-->