PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאגרו קצר ..

זאב צעיר
09-12-09, 10:25
שלום ,
לקראת גיל 30 וקצת החלטתי לצ'פר את עצמי בגיפ .
מה אני מחפש ? רכב ליום יום להגיע לעבודה (כביש) וטיולים בסופ"ש עם עבירות טובה ולא מאכזבת.
גודל - אפשרי קצר .
תיבת הילוכים - ידנית עדיף .
תקציב - 40-50 אלף .

לאחר חיפושים תהיות ובהייה בפורומים החלטתי על פגארו קצר עד שנת 2000 . מצאתי ביד 2 פאגרו קצר2500 דיזל ידני מודל 98 , אך הוא נושא עמו מספר בעיות :
1.רעש בגיר בשילוב הילוך כשהרכב קר .. נשמע רע אבל הוא טוען שהוא נוסע ככה כבר זמן רב , בעייה שקיימת בפגארו ? או שהוא הולך לשפוך גיר ?
2.לדגם ה2500 דיזל יש רק 100 כוחות סוס - זה מספיק או שאני רוצה לקנות עגלה ?
3.הבעלים טוען שהרכב עושה 1:9-8 שזה נשמע לי מעט מידי לרכב קטן למרות הגלגלי 31 שלו .. או שאני טועה .. ?
4.ביטוח רק ממני דורשים סכומים מופרזים לנהג מעל גיל 30 ללא תאונות ?

בקיצור אשמח אם תייעצו לי , שווה ללכת על סוג אחר של ג'יפים ? אני אטבע בהוצאות בשל גילו המתקדם של הפאגרו ? והאם הפגארו המתואר שווה משהו ? לקחת לבדיקה במרכז - איפה ?

תודה מראש

sos4u
09-12-09, 10:34
פגרו קצר - בחירה מצויינת
אני החזקתי כזה עם מנוע בנזין, שללא ספק צורך יותר דלק אבל עם 188 סוסים בריאים וחזקים, ההנאה בטוחה.

חפש מספיק ותמצא בין שושנה בין החוחים ...
בהצלחה

גיא
09-12-09, 11:18
ראשית, אני מאד ממליץ לך לעניין בעמוד למתחילים.
שם מרוכזת איפורמציה רבה מאוד והתשובות לשאלות שלך כבר מופיעות.

מעבר לזה, יש פה בפורום המתחילים מספר רב עד רב מאוד של הודעות אם אותן השאלות בדיוק.
כדאי לעבור על השאלות ועל התשובות, מגוון רב מאוד.

עוד משהו , הצריכה הכללית של רכבים מהסוג וסד"ג הזה .. דומה מאוד. 1:8-10 זה מאוד הגיוני.

לגבי הגיר, דורש בדיקה פרטנית, אסור ואי אפשר לקנות מכונית באינטרנט.

לגבי העגליות של הרכב, זה עניין מאוד אישי, אם אתה רגיל לרכב כמו מזדה 3 למשל, שהוא קל וזריז ... מעלה סל"ד לשמיים בשניה ... אתה תתאכזב מאוד. גם מרכב כמו פג'רו Q בנזין עם 188 כ"ס .. פשוט כי הוא הרבה יותר כבד, גם בהרגשה וגם במציאות. האוטו לא בנוי להיות מכונית עירונית זריזה וחמקנית.

כדאי שתתנסה בכמה רכבים כאלו באמתלה של קונה :) ככה גם תוכל ל"הרגיש" את האוטו ... וגם להבחין בין כמה מהם מה יותר ומה פחות מתאים לך.

זאב צעיר
09-12-09, 11:50
תודה למגיבים המהירים , קראתי כבר את רוב האשכולות בפורום עוד טרם פירסמתי את האשכול אך עדיין אני נשאר עם כמה שאלות עיקריות :
א.ברור לי שאני לא אקבל מזדה במסווה של פאגרו ואני מוכן לכך אין לי רצון מסויים לעבור 100 קמש בכביש .. ( את תקופת אופנועי הכביש שלי סיימתי:D זה לא מרגש אם זה לא קרוב ל200+ ובטח שלא במצב הכבישים היום :() אבל בכל זאת עם ציוד ועוד שני אנשים, 100 כוחות סוס יספיקו לי לצאת למסלול שטח עם הגי'פ הנ"ל ?

ב.כן גיר לא גיר , ברור שהרכב זקוק לבדיקה. השאלה היא אם מישהוא נתקל בבעיה והאם היא אופיינית לפאגרו או מישהו נתקל בבעיה דומה ברכב אחר והרכב שפך לו גיר אחרי כמה ק"מ . אחרי הכל אין לי רצון מיוחד לשלם על בדיקה עם תוצאות ידועות מראש ..

ג.קראתי גם על מוסכים באיזור קראתי אבל ממש אין לי מושג מי אמין יותר מי אמין פחות ..

תודה ;)

דרור ברלי
09-12-09, 12:03
קודם כל - פאג'רו Q זו בחירה טובה.

אם אתה לא מטופל בילדים וכו' - הקצר מצוין בשבילך.

מנוע 2500 דיזל עם 99 כ"ס אכן לא חזק במיוחד.
בדגם הארוך הוא קצת עגלה, אבל בקצר זה מספיק טוב לכל תרחיש שטח סביר, גם בחולות. לא מפלצת ברמזורים, אבל מספיק לכל צורך סביר.

אין סיבה לרכוש רכב עם רעשים מהגיר או מכל מכלול מכני אחר - וזה שהמוכר טעון ש"כבר הרבה זמן הוא נוסע ככה" זו נורה אדומה גדולה ומהבהבת....
האמינות המפורסמת של הפאג'רו אינה מצדיקה הזנחה או דחיית טיפול/תיקון - סביר להניח שהרכב הספציפי הזה מסתיר עוד הפתעות. לדעתי, עזוב אותו.
פאג'רו הוא דגם פופולרי ונפוץ וגם אמין מאוד - רבים מאוד בשוק - אין שום סיבה להתפשר על רכב במצב פחות מטוב, ולא רק מהבחינה המכנית - בדוק שלמות ריהוט פנימי ופלסטיקים - הכל עמיד מאוד ביחס לגיל הרכב, אבל תיקונים וחלקים במיצובישי זה סיפור לא זול. לא לשכוח שזה לא רכב חדש, וסביר להניח שעבר חיים לא קלים - תבדוק את הרכב היטב.

נדב42
09-12-09, 13:12
כדאי שתתנסה בכמה רכבים כאלו באמתלה של קונה :) ככה גם תוכל ל"הרגיש" את האוטו ... וגם להבחין בין כמה מהם מה יותר ומה פחות מתאים לך.

לא הייתי מצפה לעצה כזו ממי ששם בחתימה שלו טקסט כמו "מושחתים, נמאסתם"

למה לתחמן ולנצל את מי שמוכר רכב ולא בהכרח יש לו עודף זמן פנוי, אם אפשר לפנות ישירות לאנשים הטובים פה בפורום ולבקש סיבוב ומידע ממי שפנוי ורוצה לעזור ?

זאבון יקר - אנא שלח שאלה בפורום מיצובישי או מתחילים וציין בכותרת שאתה מחפש לאסוף מידע ולעשות סיבוב התרשמות מהרכב, אני די בטוח שתקבל תגובות והזמנות להתרשם ...

להתראות בשטח,

נדב.

גיא
09-12-09, 14:20
לא הייתי מצפה שתתרגש ככה ממישהו שאתה לא מכיר ...

הוא ממילא קונה אוטו ... לא ??

טיפה חוש הומור וטיפה לנשום עמוק :)

יום נעים.

נדב42
09-12-09, 14:53
לא הייתי מצפה שתתרגש ככה ממישהו שאתה לא מכיר ...

הוא ממילא קונה אוטו ... לא ??

טיפה חוש הומור וטיפה לנשום עמוק :)

יום נעים.

הי גיא,

קודם כל, אשמח להכיר אותך ואולי אז תרשה לי להתרגש ... ;)

שנית, אני לא מתרגז סתם - לפני יומיים עשו לי בדיוק את זה (אני מוכר את הויטארה הקצרה שלי).
הבחור (גם לו קראו גיא ...) בא לראות את האוטו ובדיעבד מסתבר שהוא אפילו לא החליט אם הוא רוצה ג'יפ או פרייבט.
בזבז לי חצי יום עבודה - ולא, הבוס שלי לא מצא בכך את ההומור.

אם היה אומר לי מראש שהוא רוצה מידע, להתנסות קצת וכדומה, הייתי מזמין אותו בשמחה בערב מבלי להבריז מהעבודה, מסביר בנחת, נותן לו לנהוג ואפילו מזמין אותו לקפה.

הפורום הזה מלא באנשים טובים שעוזרים אחד לשני וניתן בקלות לקבל את הסיוע המבוקש ממי שמעוניין לעזור מבלי להטריד שלא לצורך את מי שלא פנוי או מעוניין בכך, רק משום שהוא במקרה מוכר רכב.

ורק כדי שיהיה ברור: אני שמח לעזור לכל מי שזקוק לעצה או דעה, ואפילו סיבוב נסיון, אבל בזמנים שנוחים לי (שאינם כוללים את שעות העבודה המקובלות)

ההצעה שלך נותנת לגיטימציה לניצול הזולת בחוסר תום-לב והיא אינה הגונה ואינה ראוייה לבמה בפורום כזה.

דרך אגב: גם בקריאה חוזרת אני לא מצליח למצוא את ההומור שבדבר.

להתראות בשטח,

נדב.

גיא
09-12-09, 16:51
צר לי.

ההחלטה להפסיד עבודה בשביל למכור היא שלך.

לדעתי זאת טעות.

MMR
09-12-09, 19:17
צר לי.

לדעתי זאת טעות.

גיא, אתה מפספס את הנקודה.
הוא (גם אני אגב) מוכן להפסיד עבודה כדי למכור, לא כדי שיבואו לז@#ין לו את השכל או להחליט על כיוון מסויים או מה מתאים לתחת שלו.
אם מישהו מציג עצמו כקונה, וביודעין, מראש, גורם לו לבזבז את זמנו היקר- אז הוא אדם לא ישר.
אני מאוד מקוה שלא עשית את זה לאנשים כשהתלבטת מה לקנות.

shimixx
09-12-09, 19:49
אז ככה
לאחר שנה עם הפגרו {בנזין קצר }
בדקתי לפני גם דיזל והגיד עליו עגלה יפגע בכבודם של העגלות
אמנם בתקציב הזה ניתן לרכוש דיזל משנתון מתקדם יותר מבנזין
לפני הקנייה הרתיעו אותי רבים בעניין מחירי חלפים מופרזים ומוגזמים
הטענה הזו רק לגביי חלקים שגם ברכב אחר הם לא זולים
וסופה או סיקס הם לא דוגמא להשוואה
עבירות מעולה שהפתיעה אותי מאוד
גם בכביש רכב נח וחזק
מה שכן הוא קטן מידות גם לנוסעים מאחור וגם מבחינת תא מטען
בעניין הדלק הוא שתיין לא קטן אבל זה כמו כל גיפ בנזין בנפח כזה או דומה
גילוי נאות
אני מוכר אחד כזה שנת 96 לצורך שדרוג לארוך בנזין

נדב42
09-12-09, 20:35
לדעתי זאת טעות.

גיא,

כל מי שרוצה לראות רכב כדי לקנות אותו, רוצה לראות אותו באור יום, ובעונה זו של השנה זה קיים רק בשעות העבודה או בסופ"ש (שאז אי אפשר לערוך בדיקת קנייה) לכן כאשר קונה פוטנציאלי מבקש לראות את הרכב באור יום, זוהי בקשה לגיטימית שנהוג להיענות אליה, גם אם לדעתך זו טעות.

מכיוון שאני רוצה למכור את האוטו, אני מוכן לשם כך לספוג פגיעה מסויימת במקום העבודה, אבל לא כדי לעשות לבן-אדם קורס מזורז בהלכות ג'יפים - לשם כך אני מוכן לתרום, במידה מסויימת, משעות הפנאי שלי (וגם זו החלטה שלי, דרך אגב).

להתראות בשטח,

נדב.

אני

גיא
10-12-09, 09:28
אתם שניכם ליצנים.

א. אני לא מפסיד עבודה בשביל לראות מכונית אז אתם גם לא צריכים. - אדם שממש רוצה למכור, ימכור, אדם שמחפש דילים .. לא בקלות ימכור.
ב. אדם שיש לו שניה אחת נסיון במכירה רכב בישראל יודע שכולם מחפשים קומבינות ולא אוטו וצריך לקחת את זה בחשבון.
ג. אני באופן אישי נוסע ב 3 מכוניות לפחות מכל סוג שאני מחפש כדי ללמוד להרגיש את האוטו, על מנת לדעתבאופן יחסי מה המצב הכללי של הגרוטאה.
ד. אם אדם לא מוכן לתת לי להתרשם מהאוטו שלו בנהיגה עצמית (שלי) ואני לא עושה יותר מסיבוב התרשמות כללית לפני הנהיגה, אני לא מוכן לשקול אפילו להתעמק באוטו שלו, ככה זה. אני לא מכיר אותו ואין לי שום סנטימנטים אליו. אני משוכנע שהוא מנסה לזמבר אותי, למה ? ככה, כי הוא ישראלי והוא לא מוכר את האוטו כי הוא ירש מליונים, הוא מוכר כי נהיה לו יקר לתחזק את הנבלה.
ה. ברוב המכריע של המקרים ואני לא נופל לבור של להכליל !, הישראלי הנחמד לא יודע שקרה משהו לאוטו, הדבר היחיד שהוא שילם עליו ב30 שנה שהוא מחזיק באוטו זה ביטוח ודלק ! הוא נישבע שהאוטו מרופא ואשה ! ( כן, אני מקצין ... ) וכל זה בהנחה שלא נפלתי על סוחר רכב סמוי חסר תעודות.
ו. הבודדים שהם נחמדים והגונים והוגנים, כמוך נגיד למשל. הם אלו שיסכימו לצאת מהעבודה ולהיות נחמדים ולהכין לי קפה. מצד שני, הם גם יהיו תמימים מספיק להניח שבגלל שהם הכינו לי קפה, אני גם אצא מגדרי להיות הגון איתם. אז הפתעה ! - הקונה הישראלי הוא לא יותר טוב מהמוכר הישראלי !
ז. תאמין לי עכשיו באופן אישי, שאני לא קונה ישראלי ממוצע בדיוק כמו שאתה לא מוכר ישראלי ממוצע. יש פה מספיק שמכירים אותי, יודעים שאני מופרע לגמרי עם תעודות, אבל בן אדם ישר והגון. אז בוא נרגיע בבקשה, בוא נרד מהפן האישי, אל תחפש אותי באופן אישי על כל פוסט שאני משאיר פה. רוצה להכיר אותי ? תופיע לטיול. עזוב אותך מהאינטרנט. זה לא באמת.

יום נעים.

נדב42
10-12-09, 11:53
אז בוא נרגיע בבקשה, בוא נרד מהפן האישי, אל תחפש אותי באופן אישי על כל פוסט שאני משאיר פה. רוצה להכיר אותי ? תופיע לטיול. עזוב אותך מהאינטרנט. זה לא באמת.

טוב, באמת התפתח פה דיון שלא ממש קשור לשרשור המקורי. עניתי לגיא בהודעה פרטית ואני לא מוצא לנכון להמשיך את הדיון הנפרד הזה כאן (נראה, אולי אפתח על זה שרשור באוף-טופיק, זו זירה יותר מתאימה להיאבקות בוץ - אבל רק אם גיא יביא את הבחורה מהסמל שלו :rolleyes:)

להתראות בשטח,

נדב.

זאב צעיר
10-12-09, 23:28
תודה לעוזרים והמגיבים ,
למרות הכל , שאלה אחת עוד נשארה פתוחה אני אשמח לתשובה - מוסך ? איזה מי מה מו ?

עוד שאלה - אני מתקשה למצוא פגרו טוב כמה כמה זמן , מה לגבי טויוטה פרדו קצר 1999 ? חסכוני לא חסכוני ? בעיות ?

תודה

דרור ברלי
10-12-09, 23:37
הרבה יותר יקר מהפאג'רו?

freedom
25-12-09, 02:56
הי זאב
יש לי פג'רו 97 2.5 דיזל 3.5 שנים
אשמח לפרט לך את כל הפלוסים והמינוסים
טובי 054-6341707

גיא
27-12-09, 08:54
טובי,

למה לא תפרט את המינוסים והפלוסים פה לטובת כולם ?

כשבפעם הבאה מישהו יחפש הוא ימצא את השירשור הזה ....

זאב צעיר
30-12-09, 20:02
תודה על העצות השימושיות ..
שאלה אחרונה .. מישהוא רוכש ג'יפים במחיר מחירון או מעל מחירון בימינו ?או שזה פיקציה הסיפור של המחירון ?

mi88
30-12-09, 20:47
עצתי קנה פרילנדר או גי'מיני

נדב42 קבל חתימה "מטרידים נמאסתם"

וגם על ראש הגנב בוער הכובע פתגם ידוע מאד

יואב פולס
30-12-09, 21:04
עצתי - אל תקנה פרילנדר.

mi88
30-12-09, 21:11
פרילנדר גם חסכוני ( 1ל- 14) בדיזל גם יותר נוח גם מתאים לכביש ולשטח

גם נראה טוב גם חדש יותר במחירים האלה וכו'

גם להגיע לעבודה וגם לטייל בכיף

נדב42
30-12-09, 22:37
פרילנדר גם חסכוני ( 1ל- 14) בדיזל גם יותר נוח גם מתאים לכביש ולשטח
גם נראה טוב גם חדש יותר במחירים האלה וכו'
גם להגיע לעבודה וגם לטייל בכיף

משה, תפנים: פרילנדר זה לא ג'יפ. זה נחמד בשביל הרושם ויש לו סמל של לנד-רובר ובזאת תם הקשר שלו לרכבי השטח. מספיק להטעות את הציבור :p

נדב.

ishc
31-12-09, 07:32
משה, תפנים: פרילנדר זה לא ג'יפ. זה נחמד בשביל הרושם ויש לו סמל של לנד-רובר ובזאת תם הקשר שלו לרכבי השטח. מספיק להטעות את הציבור :p

נדב.

משעשע קשות כל השירשור הזה.

נדב42
31-12-09, 08:16
משעשע קשות כל השירשור הזה.

"הם התחילו ..." :p:p:p

-->