PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה עם אלטרנטור בספורטאז' 95 מבקש עזרה ארוך

snar414
10-12-09, 22:25
טוב אני אספר את הסיפור המלא כך שיהיה לכם רקע.
קניתי את הרכב לפני חודש.
כאשר קניתי אותו ראיתי שהמצבר ממש מלא קורוזיה וכך גם הקטבים. אמרתי לעצמי שברגע שהמצבר יתחיל לעשות בעיות אחליף אותו הוא גם ככה היה מאוד ישן.
לפני שבוע ירדתי לאוטו (אחרי שעה בערך שהרכב עמד) והרכב לפתע לא הניע.
ידעתי מיד שזו בעיית חשמל כי כל האורות ברכב היו עמומים ולא היה סטרטר.
הנעתי עם כבלים בקלות וקניתי מצבר חדש של שנפ 12V 55 אמפר.(לא המעשה הכי נבון מצידי אני יודע...)
האוטו הניע הכל היה טוב ויפה.
למחרת נסעתי לצפון לסוף שבוע (אני גר באשדוד) ובדרך כבתה לי המערכת. חשבתי שיש לי בעיה כלשהי במערכת אז המשכתי לנסוע מיואש מהעובדה שאין לי מוזיקה להנעים את זמני לנסיעה המאוד ארוכה הזו... כמה קילומטרים אחר כך שמתי לב שהאורות שלי מאוד חלשים ומיד הבחנתי שגם האורות בסקאלה ובפנים הרכב בכלל כולם עמומים... עצרתי בצד הדרך כדי לבדוק את הנושא אז כבר לא הצלחתי להניע.
גררו לי את הרכב ולמחרת בבוקר אחד המוסכים במושב שבו שהיתי בצפון לקח את האוטו לתיקון והחליט שזה אכן האלטרנטור כפי שחשדתי.
כיוון שהוא ידיד של המשפחה שאצלה שהיתי הוא עשה לי מחיר נחמד של 700 ש"ח כולל עבודה.
לאחר שסיים הגעתי למוסך והוא הראה לי שהטעינה תקינה ועומדת על 14.2.
החניתי את הרכב בחזרה נסעתי איתו קצת בלילה ולמחרת בבוקר שוב לא הניע הרכב. הנחתי שאולי לא טענתי את המצבר כמו שצריך כי נסעתי רק קילומטרים ספורים אז החלטתי לנסוע לאשדוד מוקדם מהמתוכנן וכך ייטען המצבר.
לאחר נסיעה של 3 וחצי שעות (!) לאשדוד החניתי את האוטו ובבוקר שוב לא הניע!
מאז אני כל יום מניע עם כבלים וכל יום מנסה למצוא את הבעיה לאחר כמה בדיקות גם שלי וגם של מספר אנשי מקצוע הגיעו להחלטה שהאלטרנטור גם גורם לטעינת יתר (כמעט 17!!) וגם גונב זרם בלילה ופורק את המצבר. כמו כן נשרפה לי כבר מנורה אחת של הפנ סים הראשיים כנראה כתוצאה מטעינת היתר.
הציעו לי לרכוש אלטרנטור משומש ב-300 ש"ח אבל הוא שייך למאזדה לאנטיס שנת 97. הוא נראה אחד לאחד בדיוק כמו האלטרנטור שלי אבל רציתי לדעת אם זה מתאים ואז אני איקח את הכסף שלי בחזרה מהמוסך ההוא בצפון.
השאלות שלי הן כאלו:
1.האם כדאי לקנות את האלטרנטור המשומש (והאם הוא בכלל מתאים?)?
2.האם זה אכן אפשרי שהאלטרנטור הוא זה שגונב זרם ולא משהו אחר וסתם מנסים לעשות עלי קופה?

אני אשמח מאוד לתשובה כמה שיותר מהר אני ממש מודאג שמה הטעינת יתר תגרום לי לנזק כלשהו למחשב או לשאר המערכות ברכב ואני חייב להשתמש ברכב...

תודה מראש לעוזרים

eliyoval
11-12-09, 18:33
טוב אני אספר את הסיפור המלא כך שיהיה לכם רקע.
קניתי את הרכב לפני חודש.
כאשר קניתי אותו ראיתי שהמצבר ממש מלא קורוזיה וכך גם הקטבים. אמרתי לעצמי שברגע שהמצבר יתחיל לעשות בעיות אחליף אותו הוא גם ככה היה מאוד ישן.
לפני שבוע ירדתי לאוטו (אחרי שעה בערך שהרכב עמד) והרכב לפתע לא הניע.
ידעתי מיד שזו בעיית חשמל כי כל האורות ברכב היו עמומים ולא היה סטרטר.
הנעתי עם כבלים בקלות וקניתי מצבר חדש של שנפ 12V 55 אמפר.(לא המעשה הכי נבון מצידי אני יודע...)
האוטו הניע הכל היה טוב ויפה.
למחרת נסעתי לצפון לסוף שבוע (אני גר באשדוד) ובדרך כבתה לי המערכת. חשבתי שיש לי בעיה כלשהי במערכת אז המשכתי לנסוע מיואש מהעובדה שאין לי מוזיקה להנעים את זמני לנסיעה המאוד ארוכה הזו... כמה קילומטרים אחר כך שמתי לב שהאורות שלי מאוד חלשים ומיד הבחנתי שגם האורות בסקאלה ובפנים הרכב בכלל כולם עמומים... עצרתי בצד הדרך כדי לבדוק את הנושא אז כבר לא הצלחתי להניע.
גררו לי את הרכב ולמחרת בבוקר אחד המוסכים במושב שבו שהיתי בצפון לקח את האוטו לתיקון והחליט שזה אכן האלטרנטור כפי שחשדתי.
כיוון שהוא ידיד של המשפחה שאצלה שהיתי הוא עשה לי מחיר נחמד של 700 ש"ח כולל עבודה.
לאחר שסיים הגעתי למוסך והוא הראה לי שהטעינה תקינה ועומדת על 14.2.
החניתי את הרכב בחזרה נסעתי איתו קצת בלילה ולמחרת בבוקר שוב לא הניע הרכב. הנחתי שאולי לא טענתי את המצבר כמו שצריך כי נסעתי רק קילומטרים ספורים אז החלטתי לנסוע לאשדוד מוקדם מהמתוכנן וכך ייטען המצבר.
לאחר נסיעה של 3 וחצי שעות (!) לאשדוד החניתי את האוטו ובבוקר שוב לא הניע!
מאז אני כל יום מניע עם כבלים וכל יום מנסה למצוא את הבעיה לאחר כמה בדיקות גם שלי וגם של מספר אנשי מקצוע הגיעו להחלטה שהאלטרנטור גם גורם לטעינת יתר (כמעט 17!!) וגם גונב זרם בלילה ופורק את המצבר. כמו כן נשרפה לי כבר מנורה אחת של הפנ סים הראשיים כנראה כתוצאה מטעינת היתר.
הציעו לי לרכוש אלטרנטור משומש ב-300 ש"ח אבל הוא שייך למאזדה לאנטיס שנת 97. הוא נראה אחד לאחד בדיוק כמו האלטרנטור שלי אבל רציתי לדעת אם זה מתאים ואז אני איקח את הכסף שלי בחזרה מהמוסך ההוא בצפון.
השאלות שלי הן כאלו:
1.האם כדאי לקנות את האלטרנטור המשומש (והאם הוא בכלל מתאים?)?
2.האם זה אכן אפשרי שהאלטרנטור הוא זה שגונב זרם ולא משהו אחר וסתם מנסים לעשות עלי קופה?

אני אשמח מאוד לתשובה כמה שיותר מהר אני ממש מודאג שמה הטעינת יתר תגרום לי לנזק כלשהו למחשב או לשאר המערכות ברכב ואני חייב להשתמש ברכב...

תודה מראש לעוזרים

בהחלט יתכן שאלטרנטור ירוקן את המצבר אחד הבעיות הכי שכיחות באלטרנטורים
היא פריצת גשר דיודות מה שקורה לאחר הפריצה האלטרנטור הופך לצרכן ופורק את כול המתח מהמצבר כאשר המנוע כבוי.
החלף את האלטרנטור בהקדם.

snar414
11-12-09, 21:15
תודה רבה לפחות אני יודע שלא מערבבים אותי...
אני אכן אטפל בזה בהקדם זה היה אמור להיפתר היום אבל עקב תקלות שונות לא יצא... יום ראשון אני מקווה שהכל ייגמר לטובה

lior_b.s
12-12-09, 00:30
אתה לא יודע שלא מערבבים אותך כי זו אבחנה באינטרנט...
מה שאתה צריך לעשות זה לחזור למי שהרכיב לך את האלטרנטור..יש 3 חודשי אחריות על חלקים משופצים...תן לו לשבור את הראש...

ליאור

haggzomr
13-12-09, 18:15
שלום לך.
היה לי סיפור דומה: אלטרנטור טען 14.6V (טעינת יתר-לפי מוסך קיה סביר אבל לפי חשמלאי חבר טוב ציין לא בריא) מערכת הסטריאו התחילה פתאום להתחרפן רכב היה נכבה תוך כדי נסיעה, בסוף מגיע יום שישי צריך להכין רכב לטיול שבת לא מניע הרכב, מתניעה עם כבלים בודק טעינה 10.5V, נסעתי למוסך לטיפול.
הוחלף אלטרנטור ומצבר כיוון שהאלטרנטור שרף את המצבר הישן, מסקנות:
ראשית אלטרנטור תקין בקיה צריך לתת מתח טעינה של כ-13.8V ולא 17V.
שנית האלטרנטור של מזדה למטיס מתאים (זה מה שהותקן אצלי בקיה ועובד מצויין).
שלישית הייתי חוזר לבחור בצפון והייתי "מבקש" את הכסף חזרה.
לא הייתי ממשיך לסוע במצב הזה כיוון שבמצב בו אתה נוסע היום זו סכנת חיים כיוון שמערכת החשמל ברכב יכולה להתלקח בגלל טעינת יתר כזו גבוהה מהאלטרנטור

sos4u
13-12-09, 22:40
בדוק כבלים וחיבורים ובמיוחד חיבור מינוס מהמצבר לגוף הרכב.
ואם המצב כפי שתיארת "מלא קורוזיה" הייתי מחליף כבלים נגועים.

בהצלחה

eysham
14-12-09, 15:25
אתה לא יודע שלא מערבבים אותך כי זו אבחנה באינטרנט...
מה שאתה צריך לעשות זה לחזור למי שהרכיב לך את האלטרנטור..יש 3 חודשי אחריות על חלקים משופצים...תן לו לשבור את הראש...

ליאור

כן, רק שדלק לחזור מאשדוד לצפון וחזרה לאשדוד יעלה לו כמו 2 אלטרנטורים... :(

lior_b.s
15-12-09, 10:23
כן, רק שדלק לחזור מאשדוד לצפון וחזרה לאשדוד יעלה לו כמו 2 אלטרנטורים... :(

ואם היית משלם 700 ש"ח על אלטרנטור ונשאר עם הבעייה מה היית עושה?..

בכל מקרה הוא יקבל פה 700 אבחנות שונות וסביר שהוא יבזבז עוד הרבה כסף לפני שהבעייה תיפתר , אני לא הייתי קונה גם אלטרנטור משומש ב-300 שקל , לך תדע כמה זמן עוד נשאר לו...
משופץ כן הייתי קונה אבל לא משומש .

תבדוק את המינוס שמגיע מהגוף למנוע, וגם את זה שמתחבר מהמצבר לגוף.

ליאור

mo-da
18-12-09, 20:23
אני לא יודע באם נפתרה הבעיה.
יש לי רכב פרטי ניסן היתה אותה בעיה החלפתי כל שלושה חודשים אלטרנטור שנשרף,נסעתי למקום שמשפצים את האלטרנטורים ודיברתי איתם,מנהל העסק אמר לי אני אתן לך שנתיים אחריות על השיפוץ,לך תבדוק את מערכת החשמל יש לך בעיה וזה האלטרנטור,הלכתי לחשמלאי רכב ובדק ואמר לי צריך להחליף מצבר,לא הבנתי אמרתי שאין לי בעיה במצבר מפני שהרכב מתניע בסדר,אז הוא אמר לי שזה נכון אבל יש טעינת יתר בגלל שיש קצר פנימי במצבר והוא לא מפסיק להיטען,ואז נשרף האטרנטור,החלפתי מצבר ובאמת נפתרה הבעיה של האלטרנטור.
מקווה שנפתרה הבעיה.
וגם בעל סוזוקי ג'ימיני

-->