PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים בגיר???

water
24-07-04, 20:56
אני מבקש להתייעץ:

היום, בנסיעת שטח די קלה ופשוטה (עם לוקרים נעולים, אבל ה- 4X4 לא משולב), במהירות מאוד נמוכה (אולי 30 קמ"ש), עליתי איזו מדרגה קטנטונת. מייד נשמעו רעשי "טחינה" מתכתיים מכיוון החלק הקידמי של האוטו (סוזוקי סמוראי מודל 88'). בחיפוש מתחת לרכב לא נמצא כל שבר מיכאני.
ניסיתי להמשיך ולהתקדם והרעשים המשיכו. לאור חשד בטנספר - פירקתי את הדרייבשפט, אבל הרעש המשיך.
מאחר והייתי תקוע בסוף העולם ולבד, המשכתי להתקדם לאט (הילוך ראשון), להפתעתי - כאשר העברתי להילוך שני פסק הרעש(!), אבל ההילוך "לא תפס" ונאלצתי להחזיק את ידית ההילוכים כדי שלא תקפוץ.
בהילוך השלישי התופעה היתה כמו בראשון (רעש "טחינת מתכת") וברביעי - כמו בשני (לא ניסיתי את החמישי).
בניוטראל, לעומת זאת - הרעש כן קיים!!

לפני שאני נכנס לכל מיני עבודות בכיוונים לא ידועים: מה האבחנה??
על מה ללכת? (חלק אמרו לי "ציר גזור", חלק אמרו לי "ציריה"... מה אתם אומרים???)

תודה מראש!

yoavshefer
24-07-04, 21:52
האם הרעשים קיימים גם שהלוקרים לא נעולים?

water
24-07-04, 23:40
כן. ניתקתי לוקרים והרעשים המשיכו.
הרעשים קיימים גם כשאני מדרדר בניוטראל.
רק ב- 2 וב- 4 הם נעלמים (וזה בתנאי שאני מחזיק חזק, עם היד, את ידית ההילוכים במקום).

ועוד שאלה: האם ייתכן והדבר קרה (בהנחה שזה גיר) כתוצאה ממכה שדחפה את הדריישפט לתוך הגיר???

תודה.

yoavshefer
24-07-04, 23:50
אם הרעשים קימיים בנוטרל עם לוקרים משוחררים,אז כנראה שזה לא בעיה בגיר ולא בתיבת העברה. ואתה אומר שהרעשים באים מקדימה, אז תבדוק מיסביי גלגלים ואת הלוקרים, לפניי שאתה פותח גיר.

שחר-סופה
24-07-04, 23:58
ועוד שאלה: האם ייתכן והדבר קרה (בהנחה שזה גיר) כתוצאה ממכה שדחפה את הדריישפט לתוך הגיר???

תודה.

לא...!!!
לא נראה לי.
מה שכן בהחלט יכול להיות זה שתבדוק את התושבות גיר+טרנספר ולא יזיק גם
להעיף מבט גם על של המנוע.
קשה לעלות על תקלה דרך מחשב,כדאי שתרים את הסרן הקדמי ובדוק כל דבר:
סובב גלגלים,בדוק חופשים בתקווה לאתר את מקור "רעש הטחינה".

שחר.

water
25-07-04, 00:42
ליואב ולשחר: תודה, אבדוק!

אבל יש משהו שבכל זאת מציק לי: אם, כפי שאתם אומרים, הבעיה לא בהכרח בגיר, את כיצד זה מתחבר עם נושא היעלמות הרעשים בעת שילוב ההילוך השני והרביעי?? (יש מצב כזה?)

אגב, הטרנספר הקידמי היה, אכן "החשוד העיקרי" בעיני, מכיוון שלפני שבוע חטפתי שם בומבה ענקית, שכופפה פנימה את הביצה, אבל פסלתי את החשד, לאור תופעת היעלמות הרעשים בעת שילובי ההילוכים... האם אתם מציעים למקד בכל זאת את החשד בטרנספר???

yoavshefer
25-07-04, 00:49
אתה אומר שהרעשים מקדימה,אז קודם תחפש שם.יכול להיות שהבעיה יוצרת עומס על הגיר ולכן קופצים הילוכים. ולעומת זאת יכול להיות שהגיר נדפק, אבל תהיה אופטימי תחפש קודם ת'דברים ''הזולים''.

asafk
25-07-04, 00:54
תעביר את הטרנספר לניוטרל, ותתחיל לנסוע (במקום) בכל ההילוכים. בכל הילוך, כשאתה מגיע לסל"ד גבוה, תעזוב בבת אחת את הדוושה. ההילוך קופץ החוצה?? יש רעש? זה הגיר. אין? זה עדיין לא אומר שזה לא הגיר (יכול להיות שהוא מרעיש רק בעומס).

יכול להיות שהבעיה היא רק במנגנון השילוב של הגיר (איפה שהידית נכנסת לתוך התיבה).

אסף.

water
25-07-04, 01:12
אסף, למה הכוונה: "להעביר את הטרנספר לניוטראל"?
האם אתה מתכוון לידית ה-HIGHT ו-LOW ???

אקבל את העצות, אתחיל (אינשאללה מחר) עם הטרנספר ואדווח כאן (מקווה שזה יוכל לעזור לחבר'ה אחרים שחו"ח עלולים להתקל בדבר דומה).

תודה ולילה טוב בינתיים!

UNIX
25-07-04, 01:30
תרים את הגלגלים הקדמיים לאוויר ותראה אם בכלל הלוקרים משנים משהו (פתיחה\סגירה) אולי אתה נוסע באופן קבוע משולב והלוקר בכלל שבור
או התפרק מבפנים?

water
25-07-04, 22:24
חבר'ה, תוצאות ראשוניות (ואני מקווה שסופיות... :cry: ):

1. תושבת גיר תלושה (נעלמו כל 4 הברגים המתחברים לגיר. מעניין איך זה קרה לעזאזל!!).
2. לוקרים מסתובבים "על ריק".
3. כנראה שהקורונה והמיסבים נדפקו.

יש למישהו הערכת מחיר? (הבנתי שהקורונה והפיניון זה עיקר המחיר. כמה בערך??).

תודה מראש!

אדי
25-07-04, 22:50
1. תושבת גיר תלושה (נעלמו כל 4 הברגים המתחברים לגיר. מעניין איך זה קרה לעזאזל!!).
אם זאת הבעיה היחידה אני מניח שהמחיר לא יותר מדי יקר. לא מכיר את המחירים בסמוראים.

2. לוקרים מסתובבים "על ריק".
כשהלוקר נעול, אם אתה מסובב גלגל, הדרייבשאפט הקדמי מסתובב? בדוק בשני הגלגלים.

3. כנראה שהקורונה והמיסבים נדפקו.
איך הגעת למסקנה הזאת?

water
25-07-04, 23:30
1. על התושבת אמרו לי 400 ש"ח. נשמע סביר?
2. בדקנו ב-2 הגלגלים (הקדמיים): לוקר נעול, מסובבים את הגלגלים והדרייבשפט לא מסתובב!
3. חבר, מכונאי, נתן את הדיאגנוזה (בדק ושחק עם הדרייבשפט, שמע את הרעשים וכד'...).

אלון_ק
26-07-04, 00:28
לגבי הלוקרים, וודא שהפינים הקטנים הוכנסו למגרעת הנכונה - זו שגיאה נפוצה לחבר אותם לא נכון. אין לי כח להסביר בפורום, קפוץ אלי אם בא לך - אתה גר לא רחוק. זה בדיוק 5 דקות עבודה.

אם זה לא זה, לזהות את התקלה בלוקרים זה בדיוק עוד 5 דקות עבודה, כך שבכל מקרה תרוויח.

תושבת טרנספר עלתה לי 69 ש"ח, לא יודע מה עם גיר. קורונה פיניון יקר, אבל איך הגיעו למסקנה שהם מתו? זה שמכונאי אמר את זה זו לא סיבה.

water
26-07-04, 00:41
תודה, הייתי בא, אבל האוטו מושבת! (רעשים איומים, כמו של מטחנת לגרים!!!)
:x

הקטע עם הלוקרים שהם לא פורקו לאחרונה (האוטו אצלי בערך חודשיים) ולפי מה שאני מבין ממך - אתה חושד שהם הורכבו לא נכון... אבל, האם יתכן שכתוצאה ממאמץ פתאומי וחזק תתרחש תקלה/שבר כזה?

לגבי הקורונה פיניון: יש דרך לדעת אם הם לא מתו, ללא פירוק הביצה?? (למרות שבכל מקרה אני רוצה לפרק את הביצה, כדי להיות בטוח...).

כאמור: לפני שבועיים חטפתי "בומבה של החיים" בביצה ואני חושד שעכשיו, כתוצאה מאי-בדיקה/פירוק של הביצה התגלו התקלות/הריסות שנגרמו כתוצאה מהתאונה ההיא...

וללא קשר: האוטו הוא "משהו בן-זונה"!! פשוט כיף אמיתי (כשהוא נוסע...)!!

בכל מקרה, אחרי שאצליח "לגלגל אותו" על הגלגלים - אנסה לתאם איתך, ואבוא אליך לתצוגה.

תודה (מחר פותחים את הביצה ונראה...)

water
26-07-04, 00:42
תודה, הייתי בא, אבל האוטו מושבת! (רעשים איומים, כמו של מטחנת לגרים!!!)
:x

הקטע עם הלוקרים שהם לא פורקו לאחרונה (האוטו אצלי בערך חודשיים) ולפי מה שאני מבין ממך - אתה חושד שהם הורכבו לא נכון... אבל, האם יתכן שכתוצאה ממאמץ פתאומי וחזק תתרחש תקלה/שבר כזה?

לגבי הקורונה פיניון: יש דרך לדעת אם הם לא מתו, ללא פירוק הביצה?? (למרות שבכל מקרה אני רוצה לפרק את הביצה, כדי להיות בטוח...).

כאמור: לפני שבועיים חטפתי "בומבה של החיים" בביצה ואני חושד שעכשיו, כתוצאה מאי-בדיקה/פירוק של הביצה התגלו התקלות/הריסות שנגרמו כתוצאה מהתאונה ההיא...

וללא קשר: האוטו הוא "משהו בן-זונה"!! פשוט כיף אמיתי (כשהוא נוסע...)!!

בכל מקרה, אחרי שאצליח "לגלגל אותו" על הגלגלים - אנסה לתאם איתך, ואבוא אליך לתצוגה.

תודה (מחר פותחים את הביצה ונראה...)

yoavshefer
26-07-04, 01:17
אם הרכב לא משולב 4X4 והלוקרים משוחררים, אז אין תנועה בסרן ולא צריך להשמע שום רעש מהביצה. תבדוק לוקרים לפניי שאתה פותח ביצה. וכמובן תבדוק צלבים,תראה שחוץ מחופש, אין מגבלה של תנועה לצלב.

אלון_ק
26-07-04, 01:26
לפי מה שאתה מתאר עד עתה אני לא רואה סיבה לחשוב בקורונה פיניון בכלל. הרעש לא משתנה כשהם לא מסתובבים, הוא מושפע רק ממצב הגיר (תקן אותי אם הבנתי לא נכון). למה לחשוד בהם בכלל?

לגבי הלוקרים, בדקת אי פעם שהם עובדים? שיש לך 4X4 באמת? אתה לא תהיה הראשון שנוסע בלי וחושב שהוא עם. באמת.

תיאורטית אתה יכול לכסח את הלוקרים/ציריות/קורונה/פיניון במכה אחת חזקה. אבל אם אין עיוות חיצוני בביצה, אני לא רואה סיבה לחשוד בבעיות פנימיות. הכל שם יושב חזק מאוד מאוד. אם יש עיוות חיצוני, אז בהחלט הגיע הזמן לפתוח לבדוק. גם ככה זה לא יזיק.
ציריות ולוקרים אתה לא תשבור ממכה בביצה, אלא אם הרסת את הקורונה/פיניון ואז רק אלוהים יודע איזה תיבת פנדורה פתחת לעצמך. מיסבים, ציריות, לוקרים - הכל יכול ללכת אם התנועה בפנים אובאלית.

water
26-07-04, 01:26
1. שיחררתי 4X4 ונעלתי לוקרים.
2. סובבתי ידנית את הגלגל (על ג'ק).
3. הדרייבשפט לא הסתובב! וגם לא שמע רעש מכיוון הביצה.
4. הרעש מהביצה נשמע רק בזמן תנועה/נסיעה.
5. בנוסף: תושבת הגיר היתה מנותקת!!
6. לא היו מגבלות ו/או רעשים בעת סיבוב ההגה (בנסיעה).

מה המסקנות?
האם אתה שולל לחלוטין אפשרות של פגיעה במערכות שבתוך הביצה (כי היא התעקמה כהוגן ואני מאוד חושש...)??

אם הבנתי נכון (ממך ומנקסוס ומכולם) אז המסקנה הכללית היא:
1. לוקרים.
2. תושבת גיר (מה שכבר מצאתי והוכח).
3. ציריות...?

תקנו אותי אם אני טועה ו/או שוכח משהו!

תודה!!!!!!!!!!!!!

אלון_ק
26-07-04, 01:32
כי היא התעקמה כהוגן ואני מאוד חושש

זהו, אין יותר מה לפחד. עכשיו נשאר רק לפתוח... :twisted:

ולתקן את הגיר!

ובלי שום כוונה להעליב, להתחיל לנהוג רגוע יותר. בהרבה.

water
26-07-04, 01:38
נקסוס:

יש עיוות חיצוני ניכר בביצה, אבל לא נשמעו שום רעשים אחרי התיקון (עד הרגע שאירע מה שאירע, בשבת).
הפגיעה בביצה, כאמור, לא התרחשה בשבת האחרונה, אלא בזו שלפניה.

לגבי הלוקרים: אתה צודק, אין לי ביטחון מלא שהם עבדו עד כה, אבל מצד שני, בוא נזכור שהבעיה היא הרעשים המתכתיים. אם "בדרך" יתברר שהלוקרים בכלל לא עבדו, ונתקן - זה יהיה סבבה, אבל זה לא פותר לי את תעלומת הרעשים...

אז, שוב, אם אני ילך בדרך האלימינציה שאתם מציעים נשאר לי רק תושבת הגיר??? אתה חושב שזה כל מקור הרעשים??? (אם כך, ואם יתברר שאין צורך בהחלפת הקורונה פיניון - אני מזמין אותך לצימר בפארן!!)
הבעיה היא שכבר הזמנתי קורונה פיניון (כן, די ברור לי שהמכונאי-החבר "עשה עלי הרצה": הוא רצה להזמין גיר, והודיע לי חגיגית שהגיר הלך, אבל רק הודות להתייעצות שלי אתכם וללחץ המאסיבי שלי עליו, בעקבות כך - הוא "הסכים" שהגיר בסדר ואז "גילה" את הקורונה-פיניון...).

לכן, יש לי שאלה: כיצד אני (שלא מבין ולא יודע איך נראה "קורונה פיניון" דפוק) יכול לדעת עם החלק אמנם דפוק או לא?

water
26-07-04, 01:41
טוב, מחר יום חדש ואינשאללה אחרי הצהריים נהיה חכמים יותר!
(אתן דיווח...)

לילה טוב!

נמרוד
26-07-04, 10:35
ואי ואי, איזה סמטוחה.

השרשור הזה אני מתכוון.

א. גיר שלא מחובר למכונית (וזה המצב אצלך) יכול בהחלט להיות אחראי לשלל הרעשים והתופעות המוזרות שאתה מתאר. לכן, קודם כל, התקן תושבת גיר חדשה. 400 ש"ח לתושבת נשמע לי בתחום הסביר. בכל מקרה, זה דבר ראשון!

ב. כשטרנספר ב2X4 והלוקרים משוחררים, חלקי הסרן הקדמי הפנימיים לא מסתובבים. לכן אתה יכול לסוע כך, לאלון או לכל מקום אחר בלי חשש! אתה יכול לסוע גם בלי ציריות ובלי דיפרנציאל, לא היית מרגיש בהבדל!

ג. אם במצב המתואר בב' אתה עדיין שומע ומרגיש רעשים מוזרים מהסרן הקדמי, זה כבר מצביע על בעיה אחרת. האם זה המצב? אני חוזר על השאלה, טרנספר ב2X4 ולוקרים פתוחים, אתה עדיין שומע את הרעשים המוזרים? ואם כן, האם אתה בטוח שהם מהסרן הקדמי (תן למישהו לנהוג ותעמוד מחוץ לרכב, נסה להקשיב).

water
26-07-04, 11:31
נמרוד (ואלון): הבנתי (קצת...) את הסמטוכה עליה אתה מדבר...

אז ככה, אם הבנתי נכון:
1. צריך להחליף/לתקן את תושבת הגיר.
2. אתה חושב שזה מקור הרעשים... אוקיי, נראה סביר...
3. אם הרעשים ממשיכים, ורק אז: אתה מציע להקשיב שוב לרעשים (ולנסות עם לוקרים משוחררים).

אוקיי! יבוצע (אינשאללה היום אחרה"צ, כשאקבל את התושבת שהוזמנה אתמול בערב)!!

תודה (ואדווח בהמשך).

water
26-07-04, 14:02
נמרוד, אלון ושות':

הבחור שבדק אתמול את האוטו טען שממשחק עם הדריישפט ברור שיש חופש בקורונה. האם זה חד-משמעי?
האם עפ"י בדיקה כזו (חיצונית) אפשר להגיע למסקנה הזו?

t_uri
26-07-04, 14:45
WATER.

יכול להיות הרבה דברים. אני עוקב אחרי השירשור הזה, והוא לא מוביל לשום מקום!! מציע לא להמשיך את השירשור הזה עד אחרי שתוחלף תושבת גיר ויפה שעה אחת קודם.

כל רגע שהסמוראי שלך נוסע כך, אתה מגדיל את הסיכון לקריעת תושבות מנוע (ד"א תבדוק אותם טוב שהם לא קרועות או יבשות). כל המומנט שיוצא לכיוון הגלגלים מופעל חזרה רק על תושבות המנוע ומכאן המרחק לנפילת המנוע מהתושבות שלו קצרה.

אף אחד כאן לא שמע את הרעשים שאתה מדבר עליהם או בדק על איזה חופש בקורונה החבר שלך מדבר. אין שום קשר בין מישחק בדריישפט לחופש בקורונה. החופש יכול לבוא מהצלבים. חופש בקורונה בודקים בקורונה.

בהצלחה עם התושבת.

אורי טל.

water
26-07-04, 22:59
טוב, צדקתם.

3 תושבות גיר ומיסבי הלוקרים, שבתוך הביצה (המיסבים לא הלכו, רק נזקקו לרגולז').

itayhi
27-07-04, 00:49
עכשיו הזמן לפתוח סרן ולראות מה קורה עם הקורונה והפיניון. זה כדאי בכל מקרה, לאור המכה שקיבלת. לפחות לבצע בדיקה מבחוץ אם יש באמת חופש בקורונה/פיניון.

כמו כן אתה עדיין מוזמן.

אה, ו...

ואם יתברר שאין צורך בהחלפת הקורונה פיניון - אני מזמין אותך לצימר בפארן

רשמתי לפני :lol:

itayhi
27-07-04, 00:50
אופס, ההודעה הקודמת זה נקסוס מהמחשב של איתי.

water
27-07-04, 00:54
איך מגיעים (אני יודע איפה זה הבונים, אבל בתוך המושב? ואיזו משפחה? :lol: )?
ומתי??

שוקראן!

גיא
27-07-04, 09:45
טוב, צדקתם.

3 תושבות גיר ומיסבי הלוקרים, שבתוך הביצה (המיסבים לא הלכו, רק נזקקו לרגולז').

ההממ ..... מה ? ...

איזה מיסבי לוקרים יש בתוך הביצה ?
ואיך עושים רגולז' למיסבים ?

שאלה רצינית ( לפחות כמו ההודעה המצוטטת )

water
27-07-04, 10:00
שמע, "רגולז'" אולי זו לא המילה הנכונה. התכוונתי לאמר שהמיסבים יצאו מהמקום והכנסנו אותם בחזרה.

נמרוד
27-07-04, 16:05
גיא, הוא מתכוון למיסבי הגלגל, וה"רגולאז'" הוא מה שאנחנו קוראים הידוק מיסבים.

יופי! אני שמח לראות שהדברים מסתדרים.

שחר-סופה
28-07-04, 01:19
גיא, הוא מתכוון למיסבי הגלגל, וה"רגולאז'" הוא מה שאנחנו קוראים הידוק מיסבים.

יופי! אני שמח לראות שהדברים מסתדרים.

מה מסתדר נמרוד ? חכה שהוא יפתח ת'מכסה דיפ' :shock: ואני מקווה בשבילו שהוא לא
העיף איזה שן שתיים לסייד / ספיידר גירס...(זאת עפ"י תאורי הנסיעה שלו).
בכל מקרה שיהייה בהצלחה ורק טוב.
שחר.

-->