PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו יודע מהם החסרונות/יתרונות בCAMSHAFT "חם"

רואי אזולאי
11-12-09, 09:33
אני רוצה להשים קנשף חם בסמוראי 98 סגור
מישהו בעל דבר יודע עד כמה זה לא בריא למנוע או שאין הבדל משמעותי?
וכמה זה צריך לעלות?!

הירשפלד יובל
11-12-09, 09:43
ולו רק בשביל תרגום/עברית נכונה :קאמשאפט-camshaft.לפי זה תוכל לחפש.

assaf234
11-12-09, 10:24
וכמה זה צריך לעלות?!

קנשף? :) :) :)

התייש
11-12-09, 10:58
וכמה זה צריך לעלות?!
רואי עזוב אותך שטויות. הרכב שלך נוסע פצצה גם בלי השטות הזאת. יש לך רכב במצב חדש!!! השאר אותו ככה! כל דבר שתתחיל עכשיו לפרק ולהרכיב רק יגרום לצרות בהמשך. בהצלחה, מעיין.

אלדר
11-12-09, 12:39
תנסה את זה
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4407&highlight=%E4%E6%F8%F7%E4

GodsFather
11-12-09, 14:32
שם בהחלט יש דיון שנכון ללפני 5 שנים. מאז התפתחנו קצת.

הכוונה באמת היא לקמשפט "קר" ולא "חם" כי אנחנו צריכים בסמוראי מומנט בטורים נמוכים בשביל השטח. אם הכוונה לרכב מירוצי כביש - "חם" זה המונח הנכון אבל לא כאן ההסבר.

יש כמה פירמות שמייצרות היום כזה מוצר, כשיש את הMIDDLE ויש את הHIGH, כאשר הMIDDLE הוא אידאלי למנועים שלנו ולתנאי המחייה שלנו. הHIGH זה לזחלני סלעים וכד' ומיועד לרכב שטח שרק חוצה כבישים, המומנט מגיע בטורים יותר מידי נמוכים וזה לא פרקטי לרכב עירוני/בין-עירוני.

שילוב של MIDDLE ויחס העברה הוא המושלם ביותר. אבל גם התקנה של MIDDLE בלבד או של יחס העברה בלבד, עושה עבודה נהדרת. ההבדל הוא בהוצאות ההתקנה - בשביל להתקין קמשפט ולכוון את הרכב צריך לפרק חצי מנוע (ואח"כ לכוון כראוי). בשביל להתקין יחסי העברה צריך להוריד טרנספר.

ההבדל בעלויות הוא גם הפוך - קיט טרנספר עולה 400-600 דולר אי שם בארה"ב, יש להוסיף משלוח, אטמים/מיסבים שלא מגיעים עם הקיט ואז המחיר עולה. + התקנה.
קמשפט עולה בערך 140-250 דולר אי שם בארה"ב, יש להוסיף משלוח , אטמים ושות' לכשפותחים את המנוע ומגלים מה ממצבו. אם המנוע במצב טוב, יוצאים בזול, אם לא טוב, זו הזדמנות לשפץ אותו, בהתאם לכיסו של בעל הרכב. + התקנה.

אפשר להשיג היום בארץ קמשפט "קר" MIDDLE ב400 שקל. כרגע, מטעמי מוסר, אני לא מפרסם.

CAMSHAFT - גל זיזים.

סופת המדבר
11-12-09, 18:04
מה קורה בטורים גבוהים עם קמשאפט ''קר''?

GodsFather
11-12-09, 23:47
מזתומרת? מה קורה בטורים גבוהים עם קמשפט מקורי ? מגיעים לרצועת הכוח.

כשאתה הגעת כבר לרצועה הזו בטורים יותר נמוכים, אז איזו סיבה יש לך לעבור אותה ? עודף מומנט?

בסופו של דבר, אתה מנצל יותר את מעט הסוסים שיש למנוע הזה, זה לא מנוע של סופה...

למזלנו (?), בסמוראי, המונח "עודף מומנט" הוא די נדיר ומצריך שילוב של כמה אלמנטים שלרוב הסמוראים אין יחד.

רואי אזולאי
12-12-09, 09:40
מזתומרת? מה קורה בטורים גבוהים עם קמשפט מקורי ? מגיעים לרצועת הכוח.

כשאתה הגעת כבר לרצועה הזו בטורים יותר נמוכים, אז איזו סיבה יש לך לעבור אותה ? עודף מומנט?

בסופו של דבר, אתה מנצל יותר את מעט הסוסים שיש למנוע הזה, זה לא מנוע של סופה...

למזלנו (?), בסמוראי, המונח "עודף מומנט" הוא די נדיר ומצריך שילוב של כמה אלמנטים שלרוב הסמוראים אין יחד.

תודה רבה לך עשיתה לי סדר בראש!
וכמה נזק הקמשפט קר גורם למנוע במשך הזמן שהוא שם?

סופת המדבר
12-12-09, 09:47
ואם נגיד.. נסיעה בחולות דיונות צריך לבוא בהרבה גז
אז נכון שיש מומנט בטורים יותר נמוכים אבל צריך גם מהירות= טורים גבוהים..

בקשר לזה שהזכרת סופה אז אל תיטעה לרגע המומנט שלה עד ל4000 סל'ד שווה לת..ת
סתם לידע כללי בסיקס המומטנט הגבוה מגיע כבר ב 1800 סל'ד

GodsFather
12-12-09, 10:11
לגבי שאלת הנזק - אם אתה מבין את התנהגות הרכב עם השיפור (כלומר, לומד את השינוי שנעשה תוך כדי נסיעה, בודק את התנהגות הרכב באיזה מגרש/תא שטח מבודד ומבין את נקודות החוזקה והחולשה שלו), אין סיבה לנזק. (כמובן בהנחה וכיוונו את המנוע נכון, קידום/איחור הצתה וכד'. אתה גם מוזרק, קטונתי בהקשר הזה אבל הקונספט הוא כיוון נכון של הרכב. זו לא תורה מסיני, זה בסה"כ איזון קל שכל בעל מקצוע יודע לעשות, אבל יש שנוטים לזלזל).

לגבי התנהלות בדיונות - אם יש לך מומנט (וכאן נכנס השיפור הזה לידי ביטוי, במיוחד ברכב אנמי כמו סמוראי) והרכב נע ולא עוצר, למה אתה מגיע לטורים הגבוהים? אתה מדבר על "רגל לפח" ואני אומר שלא צריך להגיע למצב של "רגל לפח" כשלא חסר לרכב הכוח לנוע.

כל מי ששיפר את יחסי ההעברה שלו בטרנספר יעיד על כך שהרכב מגיב יותר טוב, לא משנה אם זה קיט של 13 אחוז או 20 אחוז - הרכב פשוט חי יותר.

באותו הקשר - שינוי גל הזיזים.

יש כאן אחד (לפחות שאני מכיר) שיש לו כזה מורכב במנוע, אדר בובספוג, הסמוראי שלו היה שייך לאחד אחר פה (אור) וכן הלאה וכן הלאה. מורי, שמכיר את הרכב שלו היטב, יכול להעיד על השיפור הזה ואם הוא טוב או לא.

-->