PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת צירייה אחורית

עודדוש
25-07-04, 07:40
שלום
במהלך החלפת מיסב בצירייה אחורית בסמוראי התרשלתי בחיתוך הטבעת והמיסבוניכנסתי אם הדיסק לתוך הציר עצמו. עכשיו אני חושש מבריחת שמן למרות שהדבר לא בטוח כי החדירה היא לא לאורך כל הטבעת או המיסב. בכל אופן חשבתי לרכוש צירייה אחרת או מפירוק או חדשה תלוי במחירים ובזמינות. אשמח לקבל חוות דעת והערכת עלות לצירייה (אחורית שמאלית). כמו כן האם כדי לנסות למלות את השקע שנוצר ע"י ריתוך או שאני מסתכן בהפיכת האזור לפריך ובהכנסת מעוותים?
תודה רבה
עודד
דרך אגב למי שמנסה ע"י חיתוך שיעבוד בזהירות ורצוי אם דיסק גדול שיאפשר לחתוך במקביל לציר.

חנן א.
25-07-04, 11:45
אם אני זוכר נכון את המבנה של המיסב האחורי בסמוראי, אז מחזיר השמן "עובד" על טבעת האבטחה החדשה, כך שלפחות לא פגעת במשטח ההחלקה שעליו המחזיר עובד.
לגבי האטימה בין הטבעת ובין הציריה עצמה, קודם כל בדוק אם באמת הציריה פגועה לכל אורך השטח שעליו הטבעת יושבת, וגם אם כן, לדעתי, אם תשים סיליקון או אפוקסי בחתך, לפני שאתה מרכיב את הטבעת, העסק יהיה אטום היטב. לדעתי גם בית מלאכה לשיפוץ ציריות יוכל למלא את החריץ ולהשחיז אותו בלי לפגוע בציריה, אבל, כאמור, אני די משוכנע שזה לא נחוץ.

עודדוש
25-07-04, 11:55
שלום
תודה רבה חנן.
מה זה בית מלאכה לשיפוץ ציריות? איפה יש אחד באזור רחובות או ת"א? האם סיליקון לא יותך מהחום? חשבתי להשתמש האפוקסי למתכת מה דעתך? לאיזה טמפ' המיסב מגיע (150-200 מעלות הגיוני)?
המון תודה
עודד

סוזי המשתוללת
25-07-04, 14:08
עודד
אל תעשה כלום
המחז"ש עובד על טבעת האבטחה כמו שכתב חנן וגם אין צורך לשפץ את הציריה כי זה החלק העבה שלה
בקיצואר אני נוסע ככה כבר 9 שנים ואין בעייה

אלון_ק
25-07-04, 23:25
קצת מאוחר מדי, אבל לידע כללי:

תפיסת כל מיסב בתורו בתוך מלחציים גדולים ופינוק שלהם עם פטיש 2 קילו אלים מפרקים אותם לגורמים, בלי דיסק.

עודדוש
27-07-04, 07:55
שלום
אתמול הורכבו מיסב וטבעת על צירייה שנקנתה מפרוק (על טעויות משלמים). לפני ההרכבה חולצו מיסב וטבעת ישנים בצורה הבאה שהיא נוחה ובטוחה ביחס לשיטה שמופיעה בצ'ילטון. השיטה היא לחתוך שני חתכים אלכסוניים (כלומר בזוית ביחס לציר על מנת לא לפגוע בצלחת) ב 180 מעלות זה מזה, עמוק ככל שניתן בלי לפגוע הצירייה, ובעזרת פטיש ואיזמל מסיימים את מלאכת הניתוק. בתחילה חותכים את הטבעת בחיצונית של המיסב ושוברים בעזרת מכות. מחלצים את הכדורים ומוציאים את הצלחת. לאחר הוצאת הצלחת ניתן לעבוד בנוחות ולחתוך בבשתי הטבעות שנותרו ולשוברם במכות. ייתכן שמהחום שנוצר עקב החיתוך הן תתרחבנה מספיק וניתן יהיה להשחילם החוצה.
תודה רבה
עודד

guyfi
28-07-04, 15:26
כמה עולה סט מיסב מחזיר שמן וטבעת ?

סוזי המשתוללת
29-07-04, 15:59
כ 200 ש"ח לערך כל הקומפלט
יש להזהר בזמן שמפוצצים את המייסב אני כעיקרון עוטף אותו בבד ורק עז שובר אותו (בלחציים / פטיש - טותו הדבר)

גיא
03-08-04, 00:09
אני מתפלא שנקסוס לא מלכלך .. אבל אני גם כיסחתי את הציריה עם הדיסק .. לא קרה כלום למיטב ידיעתי האוטו עוד נוסע ככה .... כבר כמה שנים אחרי.

-->