PDA

צפייה בגרסה מלאה : גמגום בעלייה בויטארה מנוע 16V הזרקה ממוחשבת

נדב42
12-12-09, 20:55
הי,

תופעה מוזרה שקרתה לי היום: במהלך טיפוס איטי ורגוע בשפלה (ראשון LOW ב- 1500-2000 סל"ד), לאחר שהגלגלים הקדמיים עלו על מדרגת סלע, הרכב כבה. הנעתי אותו (מניע בנגיעה), אבל כל נגיעה בגז המנוע כבה בחזרה - כך 3-4 מחזורים. התדרדרתי אחורה מהמדרגה למצב מאוזן יותר, האוטו מניע ולאחר כמה שניות מתאפס על עצמו - מעט תנופה ועלינו.

בהמשך הטיול, עברנו מספר מעלות תלולים יותר וארוכים יותר, חלקם עליתי במתינות כנ"ל וחלקם בסל"ד גבוה יותר, אך התופעה לא חזרה.

פרטים נוספים:
- בעת העלייה על המדרגה, הרכב לא חטף מכה בגחון, הכל ברכות של הצמיגים והמתלים.
- מיכל דלק היה בערך על חצי.
- תוסף דלק הוסף בזמן האחרון (לא במיכל האחרון).
- אני מתדלק קבוע תמיד באותה התחנה.
- פילטר דלק הוחלף ביום רביעי האחרון (הקודם היה מלא ג'יפה).
- המשכתי לנסוע על אותו מיכל דלק עד תומו בלי שום בעייה.
- התופעה הזכירה במאוד התנהגות של משאבת דלק תקולה (היה לי בויטארה הראשונה שלי) או של סוף הדלק במיכל. בכל מקרה, מדובר לדעתי על משאבה חשמלית, זו אשר מתגוררת בתוך המיכל.

כרגע הכל נראה ומרגיש בסדר, אבל אני לא נוהג להזניח דברים כאלו, ומתוך היכרות אישית ותיקה והדוקה עם מיסטר מרפי, הרי ברור שהתקלה תחזור בזמן שהכי לא מתאים ...

הצעות ? רעיונות ?

תודה,

נדב.

MMR
12-12-09, 20:59
יש לך ברכב קודן\אימובילייזר\אזעקה שמחוברים למשאבת דלק?

נדב42
12-12-09, 22:11
יש לך ברכב קודן\אימובילייזר\אזעקה שמחוברים למשאבת דלק?

כן. המוסכניק שלי גם העלה את ההצעה הזו, אבל הקודן לא נדרך, אז זה יכול רק בעייה בין הקודן למשאבה (חיבור רופף שבגלל הקפיצה זז קצת, או משהו כזה) - ייבדק במהלך השבוע

דרך אגב - זה יכול להיות קשור להחלפת מסנן הדלק, אשר נמצא בקרבת מקום - נגיעה בקונקטור בעת ההחלפה או משהו כזה - גם ייבדק באותה הזדמנות.

נדב.

שמוליקו
12-12-09, 22:40
הייתה לי פעם בעיה דומה ולא עליתי בהתחלה על הבעיה.
עם הזמן המצב הלך והחמיר עד שטיול אחד ,כל עליה הייתה נגמרת בכיבוי מנוע ומשיכה.
מתסכל.

הבעיה היתה בצינור הגמיש בין פילטר האויר לצינור הנחושת.
זה התחיל מסדק קטן ולא נראה לעין, שרק במאמץ של המנוע (עליה) המנוע זז קצת (כמה שמאפשרות לו התושבות) הפתח נפתח נכנס אויר מבחוץ.
היות והקרע בציור הגמיש והוא יושב אחרי מד חיישן האויר, הרכב לא מספק מספיק דלק ונחנק מכמות האויר.

יש מצב שזה גם מה שקורה אצלך, הצינור פשוט מהגיל והחום באיזור מתקשה ומאבד את הגמישות שלו וכך הוא לאט לאט נקרע.
אגב את הצינור קשה מאוד להשיג.

אם יש לך שאלות אשמח לענות.

נדב42
12-12-09, 23:00
הייתה לי פעם בעיה דומה ולא עליתי בהתחלה על הבעיה.
עם הזמן המצב הלך והחמיר עד שטיול אחד ,כל עליה הייתה נגמרת בכיבוי מנוע ומשיכה.
מתסכל.

הבעיה היתה בצינור הגמיש בין פילטר האויר לצינור הנחושת.
זה התחיל מסדק קטן ולא נראה לעין, שרק במאמץ של המנוע (עליה) המנוע זז קצת (כמה שמאפשרות לו התושבות) הפתח נפתח נכנס אויר מבחוץ.
היות והקרע בציור הגמיש והוא יושב אחרי מד חיישן האויר, הרכב לא מספק מספיק דלק ונחנק מכמות האויר.

יש מצב שזה גם מה שקורה אצלך, הצינור פשוט מהגיל והחום באיזור מתקשה ומאבד את הגמישות שלו וכך הוא לאט לאט נקרע.
אגב את הצינור קשה מאוד להשיג.

אם יש לך שאלות אשמח לענות.

מעניין. אני יודע שהצינור הזה אצלי סדוק, והוא "תוקן" חיצונית.
אנסה להחליף אותו, או בהיעדר החלק לבצע תיקון איכותי יותר ...

איך זה יכול להיות קשור לעלייה ?
איך אני יכול לשחזר/לבדוק את התקלה ?

נדב.

שמוליקו
12-12-09, 23:08
מעניין. אני יודע שהצינור הזה אצלי סדוק, והוא "תוקן" חיצונית.
אנסה להחליף אותו, או בהיעדר החלק לבצע תיקון איכותי יותר ...

איך זה יכול להיות קשור לעלייה ?
איך אני יכול לשחזר/לבדוק את התקלה ?

נדב.

אם הוא סדוק, אין לך מה לנסות לשחזר, זו הבעיה.
גם אני ניסיתי לתקן - זה לא הלך הוא כבר מזמן לא גמיש.
לכן הוא ממשיך לסחוב אויר מהצד.

אם בכל זאת אתה רוצה לשחזר, פתח מכסה מנוע, תרים בלם יד ותלחץ על דוושת הבלם בחוזקה, שלב הילוך קידמי , בקש ממישהו שיסתכל בזהירות לכוון הצינור ( על מנת לוודא באמת שהוא זז) ותן גז.
לדעתי בעומס הרכב יכבה.

מקווה שעזרתי.

raanan
13-12-09, 19:22
צר לי לשמוע שהנסיכה מאכזבת !

נשמע כמו משאבת דלק אבל,
המשאבה הוחלפה לפני 3 שנים למשאבה איכותית VERCO מתצורת גרמנית.
בכל מקרה, ממליץ לך לנסות להחליף תחנת דלק, אולי הפתרון פשוט ואתה מחפש במקומות הקשים ...

אגב, אני חושב שצריך לבצע ניקוז אוויר לאחר החלפת פילטר דלק , מקווה שמישהו עם נסיון ישלול/יאמת זאת.

רענן

שמוליקו
13-12-09, 19:37
רענן, משאבת דלק גם היתה ההבחנה הראשונה שלי.
החלפתי משאבה (יושבת במיכל הדלק).
החלפתי גם פילטר....
חיפשתי צינורות מעוכים.....
בדקתי התנגדות בכל חיישן אפשרי....
עברתי על חיווט.....
החלפתי פלגים....
החלפתי חוטי הצתה, מכסה מפלג, רוטור.....

ההרגשה היתה מתסכלת והבעיה לא נפתרה.

עד כמה שידוע לי - אין ניקוזים, אני לא ניקזתי וגם לא היה רשום בספרות (היינץ) לנקז.

רק פתרון ל"גרמושקה" הסדוקה, שעם הזמן גם נקרעה לגמרי פתר את הבעיה. פתאום לרכב ניהיה כוח!
ניסיתי גם לתקן אותה עם כל מיני חומרים וזה לא עבד.
הבעיה עם זה היא לא בכביש, אלה בשטח כשאתה עומד לפני מכשול בעליה והרכב פתאום כבה.
זה ממש לא נעים על סף המסוכן.

נדב, יש עדכון?

נדב42
13-12-09, 20:36
נדב, יש עדכון?

אכן,

הערב קרה שוב על שביל כורכר בירקון, לקראת עצירה.
מכיוון שזה כבר היה בשעות החשיכה ועם מוסיקה דלוקה יש לי כיוון יותר ממוקד.

הרדיו כבה, אבל לא איבד תחנות, כלומר נותק לו החיבור שאחרי הסוויץ.
הסטרטר לא הסתובב - נשמע קול תקתוק של ממסר, אבל לא נראה עומס על המצבר
הקודן לא הגיב כלל, כלומר איבד אספקת חשמל (מן הסתם גם היא אחרי הסוויץ - אותו חוט - ACC)

מידע נוסף:

בשבוע שעבר בוצעה התקנה של רדיו-דיסק ברכב. אני לא רוצה לנקוב בשם המתקין, אבל היו שם אוסף של פשלות שבסופו זרקתי לו את הכל בחזרה בפרצוף, דרשתי וקיבלתי את כל כספי חזרה. בין היתר יומיים אחרי ההתקנה הראשונית הרדיו-דיסק כבה ונדלק במספר מחזורים עד ששבק. בבדיקה נתגלה חיבור רופף בהזנת החשמל (שגרם גם לשריפת הפיוז ברדיו-דיסק) אשר חובר בחזרה באותו אופן שהיה קודם.

בבוקר הטיול בשבת שוב שבק הרדיו מספר דקות לאחר היציאה מהבית, נבירה על עיוור מאחורי הרדיו-דיסק והוא חזר לפעולה. בשעת התקלה בטיול הרדיו היה כבוי מראש ולכן לא קישרתי.

בקיצור, הרכב לא מאכזב, אלא כנראה מדובר בהתקנה רשלנית של מערכת השמע.

סרטון מהטיול: http://www.youtube.com/watch?v=BTWrS_AYo2E , בערך ב- 2:30 דקות אפשר לראות את ההבדל בין הויטארה המשודרגת לפאג'רו. התקלה עצמה קרתה במדרגה שבהתחלת הסרטון, אבל לפני בוא הצלמים (הסתדרה תוך דקה).

בהזדמנות ראשונה שיהיה לי פנאי בשעות אור אפתח את הקונסולה המרכזית ואעשה סדר בבלאגן ...

להתראות בשטח,

נדב.

s_n_p
13-12-09, 22:13
נדב, תנסה לבדוק האם הגמגומים קשורים ללחיצות מרובות על דבשת הבלם. יכול להיות שהבוסתר לא במיטבו, וכאשר אתה גומר את כל הוואקום הרכב מגמגם.

נדב42
13-12-09, 22:19
נדב, תנסה לבדוק האם הגמגומים קשורים ללחיצות מרובות על דבשת הבלם. יכול להיות שהבוסתר לא במיטבו, וכאשר אתה גומר את כל הוואקום הרכב מגמגם.

???
לא מכיר תופעה כזו, אבל אין בעיה לבדוק (מחר), בכל מקרה לא נראה לי קשור.
באופן וודאי היתה בעייה בהזנת החשמל המשותפת לרדיו-דיסק ולקודן - מצב ACC.

נדב.

נדב42
15-12-09, 00:29
עדכון טרי מהערב:

נברתי בחיבורי החשמל ומצאתי 2 רלוונטיים שנשארו על סיב או שניים:

הראשון: גישור בין 2 פינים בקונקטור של הקודן (כאשר ניתקתי גרם לתופעה שונה, אבל אולי קשור לתקלה בשבת)
השני: הזנת החשמל הקבועה (לא ACC) מאחורי הרדיו-דיסק

לאחר מכן כמובן שניצלתי את ההזדמנות לבדוק (את החיבורים כמובן) בשטח קופצני במיוחד, במהירויות נמוכות וגם גבוהות (ואח"כ גבוהות מאוד - לא עמדתי בפיתוי), ולא חזרה התקלה.

הבולמים ברכב, לעומת זאת, נתגלו כמשובחים ביותר עד מופלאים, ובשילוב עם צמיגי ה- 235 הרכב פשוט סוף הדרך, לא להאמין שיש דברים כאלו. רענן - בנייה לתפארת !!!

זהו, אני מקווה שזה סוף הפרשה הזו ...

להתראות בשטח,

נדב.

נדב42
28-12-09, 19:12
רק כדי לסגור את העניין, נראה שאכן נפתרה הבעייה - בכל מקרה, לא חזרה מאז הטיפול בחוטים.

להתראות בשטח,

נדב.

-->