PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון טיול יומיים בדרום

razst
13-12-09, 18:41
פרמטרים לטיול:

רמת עבירות בינונית (גימני וסופה סטנדרטים ללא נעילות)
עדיפות יום ראשון מסלול לכיוון דרום ויום שני לצפון
טיול עם ילדים
לינה בשטח
טיול בחמישי ושישי הזה (לכן יום ראשון ללא שטחי אש)

לאחר עיון בשאלות דומות בפורום, נראה לי שתי אפשרויות (כיוון כללי בלבד מקווה לשמוע פרטים מכם):

ירידה משדה בוקר לכיוון דרום / ערבה. יום שני צין / נקרות ומעלה עקרבים.
ירידה למכתש רמון, חיבור לדרך הבשמים עד למואה ויום שני צין / נקרות ומעלה עקרבים.

ולשאלות:

האם יש אפשרות טובה יותר?
האם העבירות בינונית במסלולים (ברור לי שלא ציינתי במדוייק את המסלולים, את זה אני מקווה לשמוע בתשובות) ?
איפה מומלץ לישון בלילות מדבר קרירים כמו השבוע? אין צורך בחניון מסודר עם מים וחשמל. האם מנסיונכם יהיה קר מדי ומומלץ לישון באיזה חאן? אם כן איפה?

תודה.
רז.

galwietzman
13-12-09, 19:01
לפני שאמליץ על מסלול יש לי מס' שאלות:
איזה כלי רכב וכמה?
האם הם משופרים בתוספות שונות?
האם יש לנהגים נסיון בנהיגת שטח?
בני כמה הילדים +/-?
האם יש לך מפות/GPS ונסיון בניווט בשטח?
התשובות הכרחיות ע"מ להמליץ לך על מסלול כבקשתך.

גל

נדב42
13-12-09, 20:48
אם הג'ימני ממוגן יש לי אחלה מסלול בשבילך, משולב עם הליכה רגלית אופציונלית וחניון לילה מבודד ומוגן רוח (את המסלול הכנתי לעצמי לעוד 3 שבועות - את רובו כבר נסעתי) - שלח לי בפרטי.

נדב.

razst
13-12-09, 23:01
לפני שאמליץ על מסלול יש לי מס' שאלות:
איזה כלי רכב וכמה?
האם הם משופרים בתוספות שונות?
האם יש לנהגים נסיון בנהיגת שטח?
בני כמה הילדים +/-?
האם יש לך מפות/GPS ונסיון בניווט בשטח?
התשובות הכרחיות ע"מ להמליץ לך על מסלול כבקשתך.

גל
סוזוקי גימני וסופה - שניהם ללא כל שיפורים.
לנהגים נסיון בנהיגת שטח.
ילדים בני 8-12
יש מפות וניסיון בניווט.

זאביק
13-12-09, 23:17
נקרות לא נמצא בשטח אש, ולכן הייתי מכוון אליו ביום חמישי.

יש (מאוד נדיר) שטחי אש שפעילים גם בשישי מידי פעם, בשעות הבוקר.
אם אתה מתכנן לעבור בשטחי אש ביום שישי, תבדוק עם מתא"ם דרום שהם באמת פנויים.

נמרוד
14-12-09, 07:48
להתחיל ביום חמישי ממצפה רמון - חאן סהרונים - נחל ארדון (ו/או מעלה דקלים) נחל נקרות - דרך הבשמים עד חאן מואה או נחל נקרות עד עין יהב, לינה בנחל נמיה (הסבר - ממפגש שבילים אדום-שחור בקצה נחל נקרות כמה קילומטר מערבית לצומת עין יהב, ממשיכים צפונה על השחור עד ערוץ נמייה, ושם פשוט בוחרים עץ יפה, יש כמה וכמה, ולנים לידו בבדידות מדברית. האזור אינו שמורה והפקחים מעודדים את הלינה שם). ולמחרת צפונה בציר המעינות (השביל המסומן שחור) או על הכביש עד נחל צין, ומסלול נחל צין הכחול מהערבה עד מעלה עקרבים, ממעלה עקרבים הביתה. שני מסלולים קלאסיים, בלי לחץ של זמן, עבירות בינונית כמו שביקשת.

razst
14-12-09, 08:48
להתחיל ביום חמישי ממצפה רמון - חאן סהרונים - נחל ארדון (ו/או מעלה דקלים) נחל נקרות - דרך הבשמים עד חאן מואה או נחל נקרות עד עין יהב, לינה בנחל נמיה (הסבר - ממפגש שבילים אדום-שחור בקצה נחל נקרות כמה קילומטר מערבית לצומת עין יהב, ממשיכים צפונה על השחור עד ערוץ נמייה, ושם פשוט בוחרים עץ יפה, יש כמה וכמה, ולנים לידו בבדידות מדברית. האזור אינו שמורה והפקחים מעודדים את הלינה שם). ולמחרת צפונה בציר המעינות (השביל המסומן שחור) או על הכביש עד נחל צין, ומסלול נחל צין הכחול מהערבה עד מעלה עקרבים, ממעלה עקרבים הביתה. שני מסלולים קלאסיים, בלי לחץ של זמן, עבירות בינונית כמו שביקשת.

תודה נמרוד, נשמע מתאים. במקרה של אזהרת שיטפונות בנחלי הדרום, האם יש בעיה במסלול הנ"ל או לחילופין האם יש נקודות ששווה לצפות בהם בשיטפונות?

razst
15-12-09, 20:58
נמרוד,

לפי התחזית בחמישי שישי יירד גשם מצפון הארץ עד מרכז הנגב עם חשש לשיטפונות. נראה לי שהמסלול שהצעת יהיה בעייתי. לא?

יש לך אולי אפשרות אחרת? אני פתוח לגבי מיקום הטיול - העיקר בדרום הארץ.

תודה.
רז.

נמרוד
17-12-09, 08:01
אני הייתי יורד, ועוקב אחרי תחזית מזג האויר. רוב הסיכויים שהיא לא תשפיע על המסלול שלך, לצערך...

kobiarava
17-12-09, 08:26
אם תהיה השפעה כלשהי של מזג האויר, היא תהיה בגלל האובך וסופות החול שמשתוללות כאן בדרום מאתמול. הנחל היחיד שעלול לשטוף במסלול שנמרוד הציע לך הוא נחל צין, שאם תגיע ותראה אותו שוטף-הרווחת!

טיול נעים-קובי

razst
19-12-09, 22:35
תודה רבה לכל המגיבים. עשינו את המסלול שנימרוד הציע. היה אחלה טיול. ביום הראשון היה קצת אובך ובלילה כבר התבהר, ביום השני היה ממש מזג אויר נאה. שיטפונות, לצערי, לא ראינו.

לינה בנחל נמיה היה רעיון מעולה. מקום מעולה לשינה בין שתי שמורות טבע.

לגבי המסלול, היום הראשון בדרך הבשמים היה ברמת עבירות בינונית מינוס (לדעתי). דווקא ביום השני בדרך המעיינות פגשנו במעלה די אתגרי בשביל רכב סטנדרטי עם צמיגי כביש וללא נעילות. אני לא יודע אם יש שם למעלה הנ"ל ואין לי נ.צ. מדוייק אבל הוא נמצא צפונית לעין שחק. יש שם מספר הצלבות אחת אחרי השניה עם דרדרת. ניתן לראות בתמונה (הלא איכותית שצולמה בטלפון נייד). כדי לעלות את המעלה הזה ללא נעילות ובלי לקרוע את הרכב, צריך הרבה סבלנות.

רז.

vardi
20-12-09, 00:11
זה נראה כמו מעלה עשוש...מעלה בהחלט מאתגר.
כל הכבוד!!

razst
20-12-09, 08:39
כל הכבוד!!

אכן נראה די דומה למעלה עשוש אבל זה לא. מעלה עשוש נמצא הרבה יותר דרומית מהמעלה הזה. את עשוש עשיתי בעבר (עם סיקס נעול) ונראה לי שלפחות במצבו הנוכחי, המעלה הזה לא פחות קשה ואולי אף יותר מעשוש.

בדקתי בעמוד ענן, בין נחל רחש לנחל גדרון, נראה שמישהו סימן את המעלה הזה כ"מעלה גו'ן" אולי על שם גו'ן הביריון...;-)

בכל מקרה לטובת מי שיגיע לשרשור הזה בעתיד לפני תכנון טיול דומה. כדאי להיות מודע למעלה הנ"ל. האמת שהמעלה הזה היה במקום, בדיוק אמרתי למישהו ברכב שציר המעיינות די פשוט טכנית ואפשר גם לנסוע בו עם גיפון פשוט ואז בדיוק הופיע המעלה...

רז

kobiarava
20-12-09, 16:28
כל הכבוד!!

המעלה שבתמונה הוא בהחלט לא מעלה עשוש אלא מעלה קטן, חסר שם לדעתי, בסמוך לנחל מסור. מעלה קצר, מעט דרדרתי, אבל לא מהווה אתגר עבירות משמעותי

קובי

-->