PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עזרה בבחירת גיפ חדש

EYALCO
13-12-09, 20:21
שלום לכולם,
ברצוני לרכוש גיפ' חדש 2010 כרכב שני במשפחה רכב ראשון הוא רכב ליסינג.
1.תקציב רכישה 150-185 אלף ש"ח.
2.אני חדש בתחום.
3.הגי'פ ישמש במשך השבוע את אשתי לנסיעות בעיר ובסופי שבוע אני מתכנן מדי פעם יציאה לשטח.כ-10000 קילומטר בשנה
4.אנחנו משפחה של 5 נפשות.
5.נוחות וצריכת דלק מאוד חשובה לי .
ראיתי מספר ג'יפים בהם:
טיוטה ראב 4 180K
סוזוקי גראט ויטרה 179K
טוסון בינואר יש מבצע חבר יש הנחה של 7% המחיר כ147K
קאיה ספורטז' 147K במבצע חבר נוכחי.
סובארו פורסטר 180K

מה כדאי לקנות מכל האפציות ?
תודה

osh
13-12-09, 21:16
תלוי בדרישות שלך מהרכב ומרמת הטיולים שלך.
היחידי שמתקרב לגיפ אמיתי והוא גם היחידי עם הילוך כוח הוא סוזוקי גראנד ויטארה,
שכנראה יענה על יכולות כביש ושטח בצורה הטובה ביותר

בהצלחה

EYALCO
13-12-09, 21:27

בהצלחה

היום עשיתי נסיעת מבחן בסוזוקי היה נהדר מלבד צריכת הדלק מחשב הדרך הראה על צריכה מטורפת של 18.5 ליטר ל100 קילומטר שזה פחות מ6 לליטר .נראה לי ממש מוגזם !?

sgill
13-12-09, 21:38
הטוסון והספורטאג' לא יצרכו פחות דלק.

גם לדעתי היחיד שהוא כמעט ג'יפ אמיתי הוא הסוזוקי עם הילוך הכח

גיא
13-12-09, 21:40
זאת לא צריכה מטורפת בכלל.

ברכב כבד וגדול כשנוסעים כמו במזדה ליסינג .. הוא אוכל דלק.

פיסיקה פשוטה.

udi500
13-12-09, 22:12
מצטרף לדעת קודמיי.
הסוזוקי מהרשימה שלך ייתן לך את מה שאתה מחפש.
צריכת דלק זה פונקציה של נהיגה, מעבר לכך שכל הג'יפים ממש לא חסכוניים...

asafk
13-12-09, 23:04
כיוון שזה אתר שטח... בוא ננסה רגע להתמקד בדרישות השטח שלך. כמה באמת, עם יד על הלב, אתה מתכוון להיות בשטח? ואיזה שטח? מבחינתי פעם אחת בשנה של טיול אמיתי מצדיקה רכב עם הילוך כוח. אבל אם כל הכוונה היא רכב לשבילי קק"ל, לצאת עם המשפחה לפיקניק ביער זה או אחר פעם בשבועיים, אבל לא יותר שטח מזה - אז העניין הופך לפשוט יותר.
על פניו, זה שאתה "חדש בשטח" מציב סימן שאלה על היכולת שלך לענות על השאלה. אבל בעיני זה דווקא אומר שאתה כן מתכוון או מעוניין לטייל באמת, ואז כנראה, וכמו שכבר נאמר, הגראנד-ויטרה הוא האופציה הממשית היחידה.
רשמת "משפחה של 5 נפשות". 3 כיסאות של ילדים? בוסטרים? תבדוק טוב, כל רכב שאתה חושב לקנות - האם שלושה מושבי בטיחות/ בוסטרים נכנסים במושב האחורי?

אסף.

ערן CJ
13-12-09, 23:34
בתקציב שלך יש רק שני רכבי שטח משפחתיים וחדשים שתוכל לרכוש:
גרנד ויטארה וססנג-יונג אקטיון. שניהם טובים וזולים.

כל שאר הכלים שהזכרת אינם רכבי שטח. יש להם 4X4 אבל אין להם הילוך כוח ולכן יכולותיהם לצלוח שטח נמוכים בסדרי גודל.
רכבי שבילים שצורתם כשל רכבי שטח ויכולותיהם כשל רכב עם גחון גבוה נועדו למכירות בלבד. רוב השוק אינו צורך שטח אבל צורך את ה"פוזה". זו הסיבה שבמדינות רבות תוכל לרכוש את רוב הדגמים הללו בגרסאות 2X4.

אם אתה באמת מתכוון לרדת לשטח אזי אין מקום לפשרות. הילוך כוח יהיה עבורך תנאי מינימום.

אגב אורחה - אני יודע שעכשיו יקומו עלי בעלי טוסונים וטריוסים למיניהם שיספרו איך ה"אנדרדוג" שלהם גרר האמר. כן, זה קורה. אתמול אני עקפתי פורשה חונה עם הפוראנר שלי...

לסיכום: לעניות דעתי, בשביל לרדת לשבילי קק"ל, אפשר להסתפק ברכב פרטי רגיל (עיין ערך "עבירות רכבי ליסינג"). לפי כך אין מקום לרכבי השטח ה"רך". או שאתה רוצה שטח או שתחזור לרכב פרטי שיפנק אותך על הכבישים. פוזה? לא בבית ספרנו!

בהצלחה,
ערן CJ

EYALCO
14-12-09, 06:54
תודה על התגובות ,
OK תחת הנחה שבחרתי את סוזוקי ויטרה
אשמח לשמוע מה צריכת הדלק הממוצעת ברכב זה בנסיעה נורמלית (יתכן שהנסיעה ברכב מבחן היא לא אינדיקציה) .
מה האמינות של הויטרה ? עלויות האחזקה ? סחירות ? שמירת ערך ?
שוב תודה לכולם !!!!!!!!

גיא
14-12-09, 07:06
תצפה לאמינות טובה מאוד.

ולצריכה של 1:6-8 בנסיעה שפויה בעיר ( חיפה במקרה שמוכר לי ) וזה די נורמאלי לרכב בנזין שחייב להעיף סל"ד לשמיים ולהוריד הילוך או שניים בשביל לזוז במהירות נורמאלית.

נמרוד
14-12-09, 08:00
תודה על התגובות ,
OK תחת הנחה שבחרתי את סוזוקי ויטרה
אשמח לשמוע מה צריכת הדלק הממוצעת ברכב זה בנסיעה נורמלית (יתכן שהנסיעה ברכב מבחן היא לא אינדיקציה) .
מה האמינות של הויטרה ? עלויות האחזקה ? סחירות ? שמירת ערך ?
שוב תודה לכולם !!!!!!!!

האמינות, הסחירות, שמירת הערך ועלויות האחזקה של הויטארה צפויות להיות טובות ביחס לכל אופציה אחרת שמנית. זה עדיין הולך להיות סיפור יקר יותר לעומת כל מכונית פרטית, זה צריך להיות ברור לך!

צריכת הדלק שמדדת של 6 קילומטר לליטר היגיונית.היא בקצה הפחות חסכוני אבל אל תצפה ליותר מ7 קילומטר לליטר בממוצע בתנאים טובים (נסיעה בין -עירונית בעיקר, ללא פקקים, וסגנון נהיגה מתון).אבל אל תדאג - היא מייצגת גם כל אחד מהאופציות האחרות ברשימה שלך... אני לא מבין למה להבהל, הרי הסיבה שאתה שוקל לקנות רכב שטח מונע בנזין היא בגלל שהוא יהיה רכב שני שיעשה קילומטראז' נמוך יחסית. הכל ידוע.

zilbersh
14-12-09, 08:05

[/quote]

תגיד... איך אפשר לדעת מראש אלו רכבים יהיו במבצע חבר הבא...?
אתה יכול גם לענות בפרטי אם זה "לא לפרסום"... ;)
בהצלחה...!

whisky
14-12-09, 09:49
אני מבין שאתה מעוניין ברכב עם הניילונים, אבל עצה קטנה לי אליך:

כאחד שאביו תמיד קונה רכב עם הניילונים, אני מציע לך להימנע מזה, למה:
1. כלכלית זהו השלב שבו הרכב מאבד הכי הרבה מערכו, היום הראשון!
2. כלכלית, את אותו רכב תוכל לקנות שנה מאוחר יותר בהרבה פחות, כלומר תחסוך לך הרבה מאוד כסף ועדיין תהיה לך אחריות של שנתיים בד"כ.
3. באותו תקציב תוכל לשדרג את ההיצע של הרכבים שתוכל לקנות בהמון רכבים.

אם ניילונים עושים לך את זה, לך להום סנטר תקנה ניילון ותצפה את המושבים, אם אתה רוצה מגוון רחב יותר של רכבים, אפילו חדשים יחסית בני שנה שנתיים, אני הייתי ממליץ לך לקנות רכב יחסית חדש, מבחר הרבה יותר גדול, ועם ההפרש תוכל לממן קצת את הדלק של האלכוהוליסט החדש.

בנוגע לשאלה הספציפית שלך, טוסון לצורך העניין אינו מאפשר להכניס יותר משתי סיכות ביטחון לתוך תא המטען, לא יודע מה קורה עם הGV החדשות בישנות היה מקום מאוד מכובד (אל תסתכל בטבלאות המצ'וקמקות שמראות שלטוסון יש תא מטען ענק, תסתכל בעיניים ותבין על מה אני מדבר, להכניס עגלת ילדים צריך להעיר את הודיני ממשכבו), תבדוק את זה, זה מאוד חשוב שאפשר לקחת את הילדים עם הקניות לפחות, ובטוסון זה בלתי אפשרי מניסיון.

פורסטר אפשר להגביה, הוא נותן מענה נחמד מאוד לנסיעת שבילים וטיפה מעבר, יש בו המון מקום, יחסית מאוד אמין, אם לעלות את משלט 21 לא בקטע שלך, או שאתה מוכן להגיע מסביב (הנוף אותו נוף) אז הוא מספיק צריכת הדלק שלו שפויה יותר, סחיר מאוד ומתנהג הכי דומה לפריווט שיש (כי זה מה שהוא בעצם). זו ההמלצה שלי בהתחשב במה שכתבתי (לא עולים מעבר למה שמסוגל הרכב וזה יחסית נדיב).

whisky

savyon
14-12-09, 10:13
הי,
אני מאמין שתוכל להעזר בכתבות הבאות:
(בכל זאת, נכתבו ע"י בכירי כתבי רכבי השטח בארץ!!!)

גראנד ויטארה ארוך- http://www.jeepolog.com/620.html
גראנד ויטרה קצר- http://www.jeepolog.com/712.html
יונדאי טוסון- http://www.jeepolog.com/647.html
קאיה ספורטאז'- http://www.jeepolog.com/600.html
סובארו פורסטר- http://www.jeepolog.com/625.html
טויוטה ראב 4- היבואן לא רוצה שנבחן...

סביון

EYALCO
14-12-09, 15:51

תגיד... איך אפשר לדעת מראש אלו רכבים יהיו במבצע חבר הבא...?
אתה יכול גם לענות בפרטי אם זה "לא לפרסום"... ;)
בהצלחה...![/QUOTE]
בעקרון אי אפשר לדעת במקרה הזה הסתובבתי בסוכנויות והם סיפקו לי את האינפורמציה ,מה שכן המבצעים של חבר עם הסוכנויות של הרכבים בדרך כלל מתרחשים כול שנה בערך באותם חודשים ,לשל יונדאי כבר כמה שנים בחודש ינואר יש מבצע.

EYALCO
14-12-09, 20:01
חברה ,
היום הזמנתי סוזוקי ויטרה חדשה עדיין צריך לתת תשבה לגבי הצבע מתלבט בין שחור ללבן ?

מה לדעתכם הכי מחמיא לויטרה ?

sgill
14-12-09, 20:28
שחור יותר מתאים אבל על הלבן פחות תראה את השריטות שתקבל בשטח (וחלילה גם מפושעים צעירים בחניית הבית).

גיא
14-12-09, 20:28
בלבן פחות תראה את השריטות על הצבע אחרי טיול בכרמל ....

באמת משנה הצבע של האוטו ??

raanan
14-12-09, 20:49
חברה ,
היום הזמנתי סוזוקי ויטרה חדשה עדיין צריך לתת תשבה לגבי הצבע מתלבט בין שחור ללבן ?

מה לדעתכם הכי מחמיא לויטרה ?

תתחדש !

לדעתי, עדיפות לצבע לבן ממספר סיבות,
אנחנו מדינה ברוכה בשמש , עם צבע שחור, בטיול בדרום לא תוכל לפתוח חלונות ולהנות מהטבע , כל הזמן תצטרך להיות "באקווריום".
בנוסף, ישנם מצבים (טיפוס מעלה ארוך וקשה) שרצוי מאד לכבות המזגן ע"מ להקל על המנוע והתחממותו, במצב זה "תתבשל" ...
עם צבע כהה (שחור בפרט) אתה משועבד לנקיון החיצוני, כל גריר אבק נראה ! בניגוד ללבן שרק בוץ בולט עליו.

שורה סופית , זאת בחירה שלך .

שוב תתחדש וממליץ שתצטרף להדרכה מעשית למתחילים.

רענן

ofervan
14-12-09, 22:42
אפרופו טוסון ומבצעים, בשנת הדגם הבאה יפציע טוסון חדש, והיבואן ישמח על כל כלי מהדגם היוצא שיצליח להעיף, גם ב"הנחות" גדולות*

EYALCO
15-12-09, 06:11
[QUOTE=ofervan;281636]אפרופו טוסון ומבצעים, בשנת הדגם הבאה יפציע טוסון חדש, והיבואן ישמח על כל כלי מהדגם היוצא שיצליח להעיף, גם ב"הנחות" גדולות*[/QUOTE

הטוסון החדש יגיע לישראל רק בסוף 2010 עד אז ה"עדר" יקנה את הכל .

mo-da
18-12-09, 19:33
תתחדש.
סתם מעלה את עיניין הצבע כמו שכתבו לבן במדינה החמה.קראתי מאמר שהגרמנים העמידו רכבים במדבר בכל סוגי הצבעים בהירים וכהים,למרבה הפלא ההפרש היה סה"כ בשני מעלות בחום בפנים הרכבים,ככה שאין הרבה משמעות בין לבן ובין שחור,

eysham
18-12-09, 19:57
כמי שחי יום יום עם רכב שחור, זה אולי נכון שמעט יותר חם כשנכנסים לרכב אחרי חניה ממושכת בשמש קייצית, אבל אחרי נסיעה קצרה עם חלונות פתוחים, האוויר החם יוצא וזה מתאזן לגמרי.
בעניין הניקיון זה נכון, הרכב שלי כל הזמן נראה מלוכלך (אבל זה כי עולה 100 ש"ח לנקות פורד... בלי קשר לצבע...)

אני הייתי הולך על שחור.

בכל מקרה תתחדש.

איל

גיא
18-12-09, 20:06
השפעה של צבע כהה הא מאוד נמוכה אם בכלל.

EYALCO
18-12-09, 21:46
יום א אני ואישתי בפארק ראם היכן שסוזוקי מכינים את הרכבים למסירה ,שם נראה את כל הצבעים על הויטרה ואז נחליט . תודה על ההמלצות.

eliyoval
19-12-09, 06:11
:):):):):):):):):):):):):):):):):)

בהצלחה

-->