PDA

צפייה בגרסה מלאה : אלטרנטור בפאג'רו Q

galwietzman
13-12-09, 21:11
איך לכל הרוחות מגינים על האלטרנטור?
ידוע שזוהי נק' החולשה בפאג'רו, אבל למישהו יש רעיון איך מגינים עליו?
נשרף לי כבר השני תוך פחות משנה והפעם באמת שלא השתוללתי!!!

sgill
13-12-09, 21:44
נשרף ממה?
לרוב הוא מתקלקל ממגע עם עם מים ובוץ.

יש כאלה שחיברו מגן בוץ נוסף (כמו אלו של הגלגלים) לפני האלטרנטור.

שמוליקו
14-12-09, 07:57
יש כאלה שחיברו מגן בוץ נוסף (כמו אלו של הגלגלים) לפני האלטרנטור.

המגן לא חוסם את האויר?

sgill
14-12-09, 08:00
זאת הסיבה ששמו מגן בוץ ולא קופסא. כדי שהאוויר יחסם כמה שפחות.

yigalony
16-12-09, 19:21
גם לי הלך לפני שבועיים אלטרנטור (נתקע, מצאו אבנים בפנים) החלפתי למשופץ והוא הלך אחרי שבוע. שוב משופץ והפעם שמתי מגן תחתון (שטיח גומי לרכב) ושוב אחרי שבועיים גם הוא נפח את נישמתו ללא טיולי בוץ בכלל. לפני יומיים שמו חדש מהשקית (לא מתכוון לשלם להם שקל מעבר לראשון ששילמתי עליו). מסקנה בינתיים , לא יודעים לשפץ אותם.
מעניין אם יכול להיות משהו אחר ששורף אותם (מצבר, כבל מינוס אנא אערף?)
דבר מעניין אחד זה שלפני 3000 קמ עשיתי טיפול היה חסר מים במצבר והוספתי. עכשיו שוב בדקתי ושוב חסר. האם זה אומר משהו על המצבר, האם המצבר מאמץ את האלטרנטור ולכן הוא נשרף? יאללה מומחי חשמל לענות.

בןבן
23-02-10, 19:34
איך לכל הרוחות מגינים על האלטרנטור?
ידוע שזוהי נק' החולשה בפאג'רו, אבל למישהו יש רעיון איך מגינים עליו?
נשרף לי כבר השני תוך פחות משנה והפעם באמת שלא השתוללתי!!!

מאד פשוט מלבד העובדה שבמעברי מים או בוץ צריך לנסוע ל א ט ! המהירות לא עוזרת בכלום בטח לא לעבירות אלא רק לצילום.. אני לקחתי אבוב חדש מגפני ,חתכתי לאורכו(ואחכ לחצי) וקיבלתי וילון גומי מרובע אותו הצמדתי (עם הברגים הקיימים) עם שייבות גומי קשיח לדופן הגלגל עד למטה.הוילון חופשי מלמטה ומחובר למעלה.כלומר מתדלדל כלפי מטה כ 30-40 ס"מ יותר נמוך מהאלטרנטור.ככה האלטרנטור לא מקבל השפרצות מכיוון בית הגלגל ונפתרה הבעיה.צריך להיות קצת יצירתי בנושא,אין ברירה,שעה שעתיים עבודה וזה מצויין

יורד ים
26-02-10, 14:11
לדעתי צריך לבדוק מה נותן האלטרנטור ביציאה מול מה נותן המצבר, אם מצבר 100A והאלטרנטור 80A האם יש התאמה? כמובן שהרעיון של קודמי בשרשור נחמד ויישים.
יוסי

באז
09-03-10, 16:12
לדעתי צריך לבדוק מה נותן האלטרנטור ביציאה מול מה נותן המצבר, אם מצבר 100A והאלטרנטור 80A האם יש התאמה? כמובן שהרעיון של קודמי בשרשור נחמד ויישים.
יוסי

זה נראה לי הפתרון- הגיפ שלי מודל 2000 עדין האלטרנטור המקורי והוא עבר בוץ חול אבנים מים
ההתאמה בין המצבר בעל המפרז' הנכון לאלטרנטור היא קריטת .

הדר7
31-03-16, 13:15
שלום וברכה. תעזרו לי ....אייך מפרקים את האלטרנטור ???

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

opl
31-03-16, 13:41
זה הולך ככה. מחכים שהרכב יתקרר, זה איזור שטעות שווה כוויה.
מנתקים קוטב פלוס מהמצבר.
מנתקים כבל פלוס מה אלטרנטור עם בוקסה 12-13 ממ, אם זה מסתובב במקום (וזה לא אמור, אבל זה מה שקרה אצלי) צריך מפתח דק 12 ממ לאום שמתחת.
מנתקים קונקטור חיווי עם קליפס
עם מפתחות 12 ו14 משחררים בורג מתיחה, מנתקים לגמרי קיבוע מותחן לאלטרנטור ומשחררים קלות בורג קיבוע מותחן למנוע.
מסירים רצועות מהפולי
עם מפתח 17 פותחים את הבורג המרכזי שמקבע את האלטרנטור למנוע, האום נמצא בצידו האחורי של האלטרנטור - צמוד למנוע. פותחים את האום ומוציאים את הבורג מכיוון הרדיאטור.
האלטרנטור בחוץ, הרכבה בסדר הפוך רק שים לב למיקום נכון של הרצועות על שלל הפולים ומתיחה נכונה
בהצלחה

opl
31-03-16, 13:43
מה שכתבתי נכון ל2.8, ב2.5 יש גם משאבת וואקום

הדר7
31-03-16, 13:53
ראשית תודה. המנוע 2500 ידני 97 ....אתה יכול לשלוח לי תמונה או שרטוט ?

הדר7
31-03-16, 13:55
את האמת לפני שנה ניסתי להחליף קלץ לבד....אווווווו אל תשאל אייך הסתבחתי! אלטרנטור יותר קל?

opl
31-03-16, 13:58
לא. אין לי כזה... זה אלטרנטור אחר. אל תשווה קלאטש לאלטרנטור.

-->