PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול- מאיפה מתחילים?

eladte8
13-12-09, 22:28
שאלה שהתחבטתי בה קשות!
כשמחליטים לצאת לטיול עם הגיפ ויש מסלול לא מעגלי ,מסלול של חצי יום,ורוצים להגיע בלילה הביתה, מאיפה מתחילים?
נוסעים עד לנקודה הרחוקה על כביש ועושים את הטיול לכיוון היחסי הביתה?
או שמתחילים מהנקודה הקרובה לבית וממשיכם להתרחק ומשם כשעייפים אך מרוצים נוסעים את כל הדרך בכביש הביתה?
אני יודע שאין חוק מסויים אבל אני ישמח לשמוע את העדפותיכם.

תודה על ההבנה;)

נדב42
13-12-09, 22:39
הי,

קודם כל צריך לבדוק את הקטעים הטכניים במסלול ואז להחליט אם רוצים לעבור אותם בעלייה או בירידה. אם אין כאלו, אני אישית בד"כ מעדיף לעשות את הדרך הארוכה בכביש לפני המסלול והקצרה בחזור כשכבר עייפים יותר.

להתראות בשטח,

נדב.

נמרוד
14-12-09, 07:53
לרוב המסלולים יש כיוון טבעי כלשהו שמתאים להם יותר, או כמו שנאמר על ידי קודמי, אתה מעוניין בכיוון הכללי של הירידה או העלייה - זה ההבדל בין עבירות קלה-בינונית לבינונית-קשה בהרבה מסלולים. עניין המרחקים הביתה לא הכי משנה תכלע'ס. אם מדובר על טיול של יום אחד, אז לרוב אורך וכיוון הטיול בשטח לא משנים הרבה את הנסיעה בכביש... אם אתה גר במרכז ויורד לטיול בנגב, אז מה זה משנה אם ההלוך הוא שעה וחצי והחזור שעתיים או להפך? ואם מדובר על טיול קרוב לבית, אז על אחד כמה וכמה שההבדל זניח. אם מדובר על טיול של יומיים או יותר לדרום, שבו אתה גומע מרחקים גדולים, אז אכן יש הגיון רב בלרדת כמה שיותר דרומה בנסיעה מנהלתית ואז להתקדם במגמה כללית צפונה.

sgill
14-12-09, 08:10
לדעתי הרוב תלוי בתכנון המסלול ובנקודות העניין. למשל להגיע למקום מסויים (מוצל בקייץ, סגור בחורף וכו) לארוחת צהריים או להגיע לתצפית כשהשמש במיקום הנכון. למשל מקור מים - לדעתי עדיף לקראת סוף הטיול כדי להתרענן מהנסיעה ולא בתחילת המסלול כדי לא להמשיך את היום רטובים ודביקים מאבק.

במסלול של יותר מיום כדאי לדאוג שסיום המסלול של היום הראשון יהיה קרוב לנקודת לינה וקרוב ככל שניתן לנקודת תחילת המסלול של היום השני.

whisky
14-12-09, 10:05
יש גם את עניין שעות האור, במיוחד בימים האלו של החורף,

אם אתה רוצה להרוויח כמה שיותר שעות אור במסלול, או רוצה להימנע מלהגיע לשעות החום (בקיץ) לפעמים עדיף להתחיל דווקא במסלול הקצר ולסיים בנסיעה המנהלתית הארוכה, לנסוע במזגן בחום בדרך זה לא כמו להעביר את כל האנשים מדרגה כשהם בחוץ באמצע יום קיץ.

גם לסיים את היום בנסיעה בלילה בכביש הרבה יותר בטיחותי מאשר להמשיך עוד חצי שעה בשטח שלפעמים בגלל החושך מסוכנת הרבה יותר.

אבל בגדול, כיוון המסלול כמו קודמיי הוא האלמנט הראשון שיש לקחת בחשבון.

whisky

ערן המסוקס
14-12-09, 10:38
הכי חשוב הוא כוון המסלול..

דווקא את הטיול הקלאסי שבדרך כלל אני עושה לפחות באחד החגים מאיפשהו בדרום הקרוב עד אילת, אני אוהב לעשות כך שאני מסיים באילת. ככה ביום האחרון אתה מרגיש שהגעת ליעד מיוחד, והנופים בדרך הופכים להיות פראיים, מיוחדים ופחות מטויילים. בסוף הטיול מגיעים לאילת, עושים על האש על החוף או אוכלים במסעדת בשרים עם כל החבר'ה ומדברים על החוויות בטיול (ומתעללים במלצרים).

אח"כ הדרך הביתה קצת ארוכה, אבל מכשיר קשר, חבר'ה טובים, ויש על מה לדבר גם בדרך הביתה. סה"כ הדרך הביתה, לדעתי, היא חלק מהטיול והחוויה, ולא צריכה להיות עינוי, כמו שלצערי חלק מהחבר'ה רואים אותה. שיירה של ג'יפים מסוקסים ומאובקים חוזרים מהמסע...

אחד מהטיולים הקלאסיים שהסתיימו באילת..

http://www.youtube.com/watch?v=ofsTG9FPj00

http://www.youtube.com/watch?v=mXS5i1nlnbQ

-->