PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלונות אלומיניום

ציקס
15-12-09, 08:57
שלום אני בודק את האפשרות לקנות פרופילים לחלונות לבית ,בשביל להרכיב לבד ,בעיקר בשביל לחסוך בעלויות ,מישהו התנסה בזה?
אני יודע שאני צריך שני סוגי פרופילים,אחד למסגרת אנכית ואחד למסגרת אופקית.(?)
מישהו מכיר עלויות למטר?
שווה את החיסכון?

ירון גל
15-12-09, 20:41
את הפרופילים אין בעיה מיוחדת לקנות וגם את האביזרים הנלווים
הביצוע במידה ויש לך את הכלים המתאימים (בעיקר מסור שולחני לפרופילים שחכתי את השם שלו אבל פשוט דיסק רגיל משאיר סימנים) הוא גם לא מאוד מסובך
הבעיה היא בשלוש מקומות
1. הפרופילים מגיעים באורך של 6 מטר דבר שבמידה ואתה מייצר הרבה אינו בעייה אך במספר חלונות מועט יוצר פחת אדיר (כי זה לא כמו פרופילי פלדה שניתן לחבר אחד לשני).
2. חלק לא מבוטל במחיר החלון זה הזיגוג שלו ואני מבטיח לך שכל מי שמייצר כמות של חלונות יקבל מחיר זול משמעותית ממה שאתה תצליח להשיג.
3. ובעייה אחרונה היא שפרופילים פשוטים אין בעייה להשיג, אבל ברגע שאתה רוצה פרופיל קצת יותר אכותי היצרנים לא כל כך שמחים למכור לכל אחד (תמיד אפשר דרך יד שלישית אבל זה כבר מייקר משמעותית את המחיר).

והמלצה אחרונה בתור מהנדס בניין שזאת העבודה שלו
אלומיניום זה לא המקום לחסוך, רוב "איבוד האנרגייה" בבית הוא מהחלונות, בהשקעה נכונה יותר אתה יכול לחסוך מאות עם לא אלפי (תלוי בגודל ובתיכנון) שקלים בשנה בחשבון החשמל ולהחזיר את ההשקעה במספר מועט של שנים יחסית (וכמו שבעבר שהסולר היה נמוך והאגרה גובהה ואנשים התלבטו בין בנזין לסולר המשפט המכריע היה "טסט משלמים פעם בשנה, דלק כל יום) ותחשוב על זה
והיום יש הרבה אפשריות וטווח המחירים באמת רחב.

במידה ותירצה עוד מידע / עזרה אשמח להיות לעזר

ציקס
16-12-09, 08:45
האמת שאת האמצעים (מסור גרונג\תמי) יש לי ,ואני יודע שחלונות לא מבודדים ,לזה התכוונת בעניין האיבוד אנרגיה?
אבל חוץ מחלונות עם זיגוג כפול אני לא מכיר פיתרון.
דווקא מבחינת הפחת אני לא דואג כי החלונות הם די גדולים(2.5*1.5).
במה לא לחסוך?
על מה לשים דגש?
תודה.

טל חסיד
16-12-09, 10:08
טיפ קטן תתחיל מהחלונות הגדולים בגלל שאם יהיה לך פיספוסים במידה מסויימת של חלון תוכל להשתמש בפרופילים לחלון קטן יותר.
בגדול אפשר לעשות לבד לא תמיד שווה כמו שאמר ירון תבדוק עלויות לפני של החומרים מול בעל מקצוע , ואל תישכח שאתה הולך "לבזבז" הרבה זמן.
ועוד משהו תיבדוק אצל המתקינים לפעמים יש להם חלונות מוכנים של מישהו שלא שילם להם והם תקועים איתם.

טל

שחר 9
16-12-09, 22:01
לדעתי אתה נכנס פה לסרט רע ויקר.

אלומיניום שעשוי כמו שצריך זה אחד המרכיבים הכי מקצועיים בבנין.
במערכת אלומיניום ביתית יש מאות חלקים ואטמים שאתה לא מכיר וגם לא תוכל לקנות אותם בכמויות קטנות.
יש תקנים הקשורים בבטיחות שאתה לא מכיר.
יש חומרי אטימה לכל סוג אטימה.
יש סוגי ברגים לכל חלק וחיבור.
עבודה מוצלחת דורשת שולחנות עבודה יעודיים שאין לך.
ידע בזיגוג המתאים לכל פרופיל ופרופיל.
חומר הגלם הוא יקר יחסית מה שלא הופך אותו כדאי ללימוד ולטעויות.

נכון , אלומיניום הוא מרכיב כבד כלכלית בבנין , אבל זה בדיוק לא המקום לחסוך בו מאחר ואורך החיים שלו הוא כעשרים שנה והוא נותן באופן ישיר איכות חיים, בידוד תרמי ,בידוד אקוסטי,שריקות ,חלון שנסגר קשה,תריס שנתקע כל יומים , כל אלה בסופו של יום = איכות חיים.

אני קצת מכיר את התחום ולא הייתי ממליץ לך להתלמד על עצמך בביצוע אלומיניום לבד.

ירון גל
18-12-09, 23:38
לפני מספר שנים היה בישראל רק סוג אלומיניום אחד של קליל (היום מקביל לסידרה 2000) והעבודה איתו באמת פשוטה וקשה "ליפול" איתו בבנייה עצמית.
אבל היום יש עשרות סדרות וסוגים של פרופילים וגם חומרים ישנו אלומיניום רגיל, בלגי (ברזל לפעמים), יש PVC (לא מומלץ בגלל חוסר עמידות לשנים), יש פלסטיק (נקראה מרווין), יש עץ. וכמובן יש שילובים של כמה ביחד.

ובנוסף לזיגוג הכפול
יש אפשרות לשים בין הזיגוג גז, צלון פנימי, אפשר להדביק מסנן קרינה אפשר זכוכית אחת להחליף לזכוכית עם תוספים.

יש פרופילים עם בידוד תרמי

בקיצור כמו שאתה מבין אלה רק החומרים לפני שדיברנו על דגמים הזזה, קיפ ,דלתות , דרייקיפ ועוד.

לכן אני בהחלט ממליץ לפני החחלטה לבנות לבד לבדוק טוב מה אתה רוצה / צריך ולהשוות עליות
בהצלחה

Alon
19-12-09, 12:10
שלום
מציע לך ללמוד מניסיונם של אחרים (שלי).
קניתי בית מוכן בהרי ירושלים. בחורף הראשון התברר שכל החלונות דולפים רוח קרה פנימה.
אחרי כל מיני נסיונות איטום (הרי אנחנו יודעים מה הבעיה). הבאתי את אחד מבעלי המקצוע הטובים כאן בהרים ואז הסתבר דבר נורא פשוט. למרות שכל החלונות הם זיגוג כפול שנעשה כמו שצריך מסגרות האלומניום מתאימות לתקנים של אזור המרכז כלומר משטר רוחות נמוך יותר וטמפרטורה גבוהה יותר.
לאחר מכן בהרחבה שעשיתי הרכיבו לי חלון ללא תריס בצד הרוח והחלון הזה אטום וסגור ללא שום בעיות.
אני חסיד מאוד גדול של עשה זאת בעצמך אבל...
נכון שההוצאה של חלונות ופתחים גבוהה אבל את הניסיון שיש לבעל מקצוע טוב לא תוכל לחסוך במיוחד לאור גודל הפתחים שאתה מציין אפילו בחירה לא נכונה של גלגלים המיקום שלהם וכמותם אתה נשאר (או לכל החיים או עד שתמכור את הבית) עם חלונות ופתחים שחורקים ודולפים אוויר קר פנימה.
ומצד שני יתכן שתבצע תחקיר מעמיק כזה שהכל יהיה טוב ואז חסכתה כסף, ומצד שלישי יתכן שזה לא יקרה.

הכל ברוח טובה רק עוד דבר לחשוב עליו
אלון

ציקס
19-12-09, 13:36
או קי הבנתי אותכם...
תודה.אני יתחיל קצת לתחקר.

yoram
01-03-11, 10:13
האמת שיש אנשים שמסתדרים לבד, הכל תלוי בך, אם תרצה תוכל ללמוד על הנושא באינטרנט עם מדריך להרכבת חלונות לדוגמא...
בהצלחה

ירון גל
01-03-11, 14:39
יש פיתרון שגם מוזיל עליות לא מעט
להרכיב לבד
בתחום האלומיניום יש "מפעלים" ויש מתקינים ועם קצת עבודת חיפוש אתה יכול להגיע על המפעל ולבקש איזה חלון שאתה רוצה ללא התקנה ולהתקין לבד
לא פשוט לא קל
אני עשיתי את זה וחסכתי בערך 40% מהמחיר

-->