PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם מיצובישי מגנום יכול לשמש כרכב פרטי?

kicker29
18-12-09, 10:16
שלום אני מעוניין לקנות מיצובישי מגנום שנת 2000 אוטומט כמובן בתצורת 4X4.
הרכב ישמש כרכב פרטי כלומר כ 8000 ק''מ בשנה על הכביש ובסופי שבוע יסע קצת בשבילים עם אופנוע או שניים בארגז.
האם רכב מתאים לכך או שזה בלתי נסבל לנסוע עליו בכביש?
האם המנוע ותיבת ההילוכים אמינים? מה הם טווחי עלות תיקונם ועלות חלקי חילוף בכללי?
מה עלות הטסט השנתי?
מקריאה בפורום הבנתי שהרבה מתלוננים על בעית התחממות המנוע בעמידות ממושכות בקיץ.
האם הטמפרטורה של המנוע עולה טיפה או שהיא תמשיך לעלות עד שילך ראש מנוע?
האם בעיה זו ניתנת לפיתרון ע''י הוספת מאוורר נוסף לרדיאטור?
ובכללי מה אתם חושבים כדאי לא כדאי הטנדר הזה? כי אהבתי מאוד איך הוא נראה חיצונית בהשוואה למתחרים שלו.

דרור ברלי
18-12-09, 15:37
שמע, גם זחל"ד יכול לשמש כרכב פרטי, למי שמוכן לסבול אותו... כל טנדר 4X4 יפני יכול לשמש כפרייבט ביומיום. תא הנוסעים של כולם סביר למדי ומאובזר ברמת פרייבט יפני מאותו מודל. כולל הגה כוח, מזגן, חישמול לחלונות ולמראות. המושב האחורי גבולי וצפוף, אלא אם יושבים בו ילדים לא גדולים.

בעיות ידועות של המגנום?
התחממויות כאמור, ציריות קדמיות רגישות, וגם חלקים יקרים יחסית.
פעם גם היה חביב על הבדואים והם גנבו אותו בכמויות, מה שהביא לתעריפי ביטוח מקיף דמיוניים....
אבל להתחממויות יש גם צד "חיובי" - המגנום כנראה לא מספיק אמין וחסון לטעמם של הבדואים, והם הפסיקו להתעניין בו.

kobiarava
18-12-09, 16:24
עבדתי על מגנום ידני במשך כ-4 שנים וכמה מאות ק"מ, ולדעתי, בשנתון המדובר, מגנום הוא הבחירה המוצלחת ביותר לשמש כפרייבט, במדדים של נוחות וסביבת נהג\נוסעים. המושב האחורי אמנם לא הכי מרווח בעולם, אבל יתר הדברים, כולל המתלים של המגנום, מפנקים בהחלט במושגים של טנדר.
לגבי האמינות, יש אכן בעיה ידועה של התחממות במגנומים, בעיקר באוטומטיים אבל גם בידניים ברמה פחותה, אתה חייב לוודא שהרכב תוחזק כראוי ובעיקר מערכת הקירור. אני אישית הייתי הולך על הידני בגלל הבעייתיות של האוטומטיים.
מעבר לזה, המגנום לא סובל מבעיות מיוחדות אחרות, והוא גם נהנה מיתרון בשטח בגלל האפשרות להרכיב גלגלי 31' והעובדה שהוא מגיע עם נעילה אחורית מקורית ויעילה.

בהצלחה-קובי

kicker29
19-12-09, 10:15
הרכב חייב להיות אוטומט.
אבקש עוד דעות מאנשים האם הרבה אומרים שהרכב לא אמין שיתנו דוגמאות בתוך שנה נגיד מה התקלקל כלומר צינור מים זה לא מדד לאמינות.
כמה עולה טסט?
האם ניתן לפתור את בעיית ההתחממות ע''י וונטה נוספת או דברים נוספים?
האם מנוע הטורבו דיזל אמין ומשאבת סולר לא נהרסת מהר?
כל ניסיון של מישהו עם המגנום יעזור לי.

ד ו ר ו ן
19-12-09, 10:32
לפי מה שזכור לי ההתחחמות איפיינה את המגה-מגנום ולא המגנום "הרגיל".
מנסיון לא קצר עם המגנום "הרגיל" עם גיר אוטומטי, הוא בהחלט יכול להיות רכב ליום-יום, לא זכורות לי תקלות או בעיות אמינות מיוחדות למרות חיים קשים למדי של הרכב המדובר, לא מעט שטח והחלפות נהגים.
הפלסטיקים התעייפו יחסית והרכב קרקש אבל נסע.

בנוסף,
יש רכבים שהגיעו כחלק מרמת גימור עם גלגלי 31 וחלקם עם גלגלי 205R16.

לירן23.
19-12-09, 10:33
הרכב חייב להיות אוטומט.
אבקש עוד דעות מאנשים האם הרבה אומרים שהרכב לא אמין שיתנו דוגמאות בתוך שנה נגיד מה התקלקל כלומר צינור מים זה לא מדד לאמינות.
כמה עולה טסט?
האם ניתן לפתור את בעיית ההתחממות ע''י וונטה נוספת או דברים נוספים?
האם מנוע הטורבו דיזל אמין ומשאבת סולר לא נהרסת מהר?
כל ניסיון של מישהו עם המגנום יעזור לי.
טסט עולה בערך 1300+- לפני חודש שילמתי תאגרה.
יש לנו 2 מגנומים אחד מגה והשני רגיל ו2 אוטומטיים והוספנו להם ונטה רדיאטור 4 שורות ובקיץ אנחנו מוציאים תטרמוסטט וזה עוזר לא הרבה אבל עוזר:D אבל בגול אין פתרון להתחממות שלהם.
המשאבה אמינה כל עוד אתה לא ממלא סולר מחאפרים.
במגה מגנום מודל 2002 בחיים לא החלפנו ציריות והרכב עובר התעללוחת קשה וכנ"ל לגבי גיר.

kicker29
19-12-09, 10:43
האם ההתחממות היא עד שהולך ראש מנוע או עולה טיפה הטמפרטורה?
מה יש לעשות בנידון מה עוצרים באמצע הכביש ומחכים שיתקרר ואם צריך לנסוע מחיפה לתל אביב מה כל חמש מטר עוצרים?

לירן23.
19-12-09, 10:56
האם ההתחממות היא עד שהולך ראש מנוע או עולה טיפה הטמפרטורה?
מה יש לעשות בנידון מה עוצרים באמצע הכביש ומחכים שיתקרר ואם צריך לנסוע מחיפה לתל אביב מה כל חמש מטר עוצרים?
יש מצבים שהולך ראש מנוע ולפעמים גם יותר...
בין חיפה לת"א אתה לא תעצור פעם אחת אבלמ אם תסע לי-ם ותלחץ כל הזמן יש מצב שלא תגיע אני מדבר על אמצע הקיץ שחם,הפאן קלאץ של מגנום לא מסתובב אחרי 3000 סל"ד אז אם אתה בעלייה ממושכת תשתדל לנסוע עד 3000 סל"ד

נדב42
19-12-09, 12:15
פטנט שלא קשור למאגנום:

רענן (הבעלים הקודם של הויטארה שלי) התקין פיקוד ידני למאוורר של המזגן, אשר מאפשר בלחיצת כפתור להפעיל את המאוורר בלי להפעיל את המזגן. בויטארה מעולם לא נתקלתי בצורך להשתמש בו, אבל זה נראה לי פתרון פשוט, אלגנטי וזול לשפר את קירור המים במנוע ...

בהצלחה :p

נדב.

ציקס
19-12-09, 13:34
לנו היה מגנום מודל 98(לא מגה)שנסע אצלנו 360000 קילומטר יד ראשונה והדבר היחידי שהתקלקל זה היה הגיר האוטומט אחרי 350000 .
חוץ מזה בחיים הוא לא נתקע ולא התחמם,וזה כנראה בגלל ששמרנו עליו.
האמת פעם אחת השעון חום עבר את החצי,ואז נתתי לו לנוח קצת.
בסך הכול טנדר פשוט ,חלש,נוח ואמין.
אמין מאוד אפשר להגיד.
אני יכול להגיד..

איתי

zapzapzap
19-12-09, 20:10
פטנט שלא קשור למאגנום:

רענן (הבעלים הקודם של הויטארה שלי) התקין פיקוד ידני למאוורר של המזגן, אשר מאפשר בלחיצת כפתור להפעיל את המאוורר בלי להפעיל את המזגן. בויטארה מעולם לא נתקלתי בצורך להשתמש בו, אבל זה נראה לי פתרון פשוט, אלגנטי וזול לשפר את קירור המים במנוע ...

בהצלחה :p

נדב.

היי,

זה עוזר, מנסיון.
לי יש כזה בג'ימני.

ליאור

דרור ברלי
20-12-09, 22:17
כוח המנוע קצת גבולי על הרכב הזה, בטח עם גיר אוטומטי, וכל הדגמים קצת מתחממים במאמץ.
רגילים-מגה-ידניים-אוטומטיים.
האוטומטיים מתחממים יותר מהידניים.
המגה מתחממים יותר מהרגילים (אבל חזקים יותר).
לעניין רגישות הציריות - בכלים שעושים הרבה עבירות, יש מצב לבלאי מהיר של פעמונים בציריות קדמיות.

בסך הכל, אם הרכב מטופל ולא הוציאו לו את המיץ, כל סיפור ההתחממויות פחות נוראי ממה שעושים ממנו. לעלות לירושלים ולהיתקע בדרך? ברכב תקין? לא צריך להגזים.
כבר נסעתי מרחקים גדולים במגנום אוטומטי, עמוס למדי, בשטח, כולל במאמצים גדולים מאוד, כולל בקיץ עם מזגן בפול-ווליום, ולא התקרב אפילו להתחממות.
מצד שני, נתקלתי בזמנו במגנום עמוס (שלושה אנשים והרבה ציוד בארגז) שגם גרר עגלה עמוסה בבאגי, בעליות בכבישים הרריים ביום קיץ חם במיוחד - ברור שהתחמם, והיה צריך לעצור כמה פעמים בדרך כדי להירגע.

ערן המסוקס
20-12-09, 22:35
ממה שהתרשמתי ממגנום. הרכב יחסית אמין וחסון, למעט המנוע, שלא מוצלח במיוחד.

יש לו נטייה להתחמם, ואם לא מתייחסים אליו כשהוא מתחיל להתחמם וממשיכים להתעלל, המנוע גם ימות. זה לא רק ראש המנוע.. אפילו החלפה בראש חדש לא מבטיחה שלאחר זמן קצר לא ישבר הקראנק.. דרעק בקיצור.

חוץ מזה, שאר הרכב דיי אמין וחסון. אפילו הגיר האוטומט.

הבעייה היא, שברגע שהרכב זול, וגם ישן, זה פתח לצרות ובעיות. לכן, לא כדאי לקחת רכב כזה שעבר חיים קשים והזנחה.

kicker29
20-12-09, 22:41
תראו באמת שאני כבר לא יודע מה לעשות אני רוצה לקנות או טנדר או ג'יפ אוטמטים ולפי כל רכב שאני שואל או קורא בפורום יש ריג'קטים.
מיצובישי מגנום ופאג'רו ישן מתחממים טרופר גם מתחמם וגם מנוע דיזל לא טוב טראנו גם מתחמם הכל מתחמם זה נשמע לכם הגיוני?
איך זה שכל החברות מייצרות ג'יפים שמתחממים לא ברור לי העניין הזה.
דבר שני כולם אומרים חלקים יקרים מה זה חלקים יקרים תנו דוגמא כמה עולה שיפות אלטרנטור כמה שיפוץ גיר כמה ראש מנוע.
כי אני כבר ממש לא מבין כלום לפי מה שרשום דפים על גבי דפים זה שהכל מתחמם והכל יקר להחריד.
אצלי המאמץ הכי גדול שהג'יפ או הטנדר יראה זה שניים או שלושה אופנועים בעגלה ועוד 2 עד 3 אנשים מקסימום זה המקסימום וזה בסופי שבוע ביום יום עד שני אנשים ונסיעות של כ20 ק''מ ביום.
אבקש התייחסות למגנום לפאג'רו קצר ולטרופר קצר כולם בנזין וכולם אוטומטים.

גיא
20-12-09, 22:55
סתם מוקצן ... מצד אחד יש מישהו פה שבנסיעה רגילה על הכביש גמר מנוע ... ומולו מישהו שטוחן 6000 קמ בחודש והאוטו אצמו כבר מעל 10 שנים

אל תתרגש, תמצא אחד שמור ומטופל ותבדוק טוב טוב
ולך על זה.

אוטו חמוד בסה"כ ....

דרור ברלי
22-12-09, 17:50
כן!
בישראל, הרבה רכבים, בעיקר טורבו-דיזלים, נוטים להתחמם!!!!

למה?
- כי חם כאן.
- נורא חם כאן.
- בקיץ, ממש-ממש חם כאן. אפילו מאוד.
- כי אנחנו יהודים, ועצלנים, ולא יודעים לנהוג/סתם נוהגים חרא, ולכן רוב הרכבים כאן אוטומטיים. ורכבים אוטומטיים בד"כ רגישים להתחממות יותר מידניים. למה זה קורה? יש כאן מספיק מומחים שיוכלו להיכנס להסברים טכניים. בגדול, גיר אוטומטי סטנדרטי (ללא קולר חיצנוי מוגדל) ועמידות בתנאי חום קיצוני, ואמינות בכלל - לא הולכים יחד.
- כי חם כאן מאוד מאוד, במיוחד בקיץ, כל כך חם, עד שהמזגן ברכב טוחן בפול ווליום כל הזמן. גם הוא מוסיף עומס משלו למערכת, ולא תורם לה בריאות.
- כי בגלל מיסוי לא שפוי, עלויות התחזוקה בישראל גבוהות ביותר, ולכן הרבה כלי רכב מתוחזקים בחסכנות/קמצנות/רשלנות/רשלנות פושעת/סתם מוזנחים. הרבה מנועים מודרניים יחסית (אבל לא רק) לא מסכימים לסבול הנזחה/תחזוקה שגויה/לקויה.
- וחוץ מזה, נורא חם כאן. כבר הזכרתי? הרבה מכוניות שמתפקדות מצוין במקומות אחרים, קרירים ונעימים יותר, קורעות לעצמן את הישבן כאן, בטמפרטורות שלנו.

זה למה. יש מכוניות שרגישות יותר להתחממות ויש פחות. יש גם כאלה שמערכת הקירור שלהן היא אוברקיל רציני, מה שנקרא "עם כל הלב", ולכן לא מתרגשת מקיץ ישראלי אי שם בנגב. מגנום אינו אחד מהמכוניות האלה, מה לעשות.

לירן23.
22-12-09, 18:35
אני יכול להגיד לך מנסיון אישי קנינו תמגה מגנום חדשה מהחברה ונסיעה מת"א לי-ם האוטו כבר התחמם אין 100 ק"מ מה תגיד על זה טיפול לקוי?!
אין מוסך אחד בכל הארץ שיכול לפתור תבעיות התחממות אם זה חברה מורשית או חאפר,מה לא ניסינו מראדיאטורים גדולים ולנסוע בלי טרמוסטט והוספה של ונטה על הקולר של הגיר והן עובדות מהרגע שפותחים תסוויץ וביטלנו תפאן קלאץ שיעבוד קבוע ולא עוזר שום דבר צריך לנסוע בעדינות איתו בקיץ זה הכל...
קראנק בחיים לא נשבר לנו פיסטונים נשברו כן אבל קרנאק לא...

elro
22-12-09, 19:41
דרך אגב, היה לי מיצובישי באפלו (קודמו של המגנום), להזכירכם מנוע 2.5TD ללא אינטרקולר.
בנסיעות לירושלים, על 443, דרך קבע הוא היה מתחמם עד לקו האדום בלי שום קשר למזג האויר בחוץ, מהרגע שהיה חדש ועד לרגע שעזב אותי לאחר כמעט שש שנים ו 280,000 ק"מ, בהתחלה עוד הייתי מתרגש, אפילו צילמתי את לוח השעונים תוך כדי נסיעה כדי להוכיח למוסך שהוא מתחמם, הדבר היחיד שעשו היה להחליף את הטרמוסטט לאחד שנפתח בטמפרטורה נמוכה יותר.
מיותר לציין, שהדבר לא עזר, לקח לרכב שתי דקות יותר להתחמם מלפני ההחלפה, בסוף השלמתי עם זה ופשוט נסעתי רגיל עם ההתחממויות, לא היתה שום בעיה עם המנוע כל התקופה.

-->