PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד חום מנוע מזנק למעלה - המנוע נשאר קר...

יואב פולס
19-12-09, 19:59
ערב זך,
הרכב - פאג'רו דיזל 2500 ידני.
הסימפטום - ממש לפני החזרה הביתה אני רואה שמד החום המקורי של הרכב (דיגיטאלי טרם הורכב) שועט לו מעדנות אל עבר הקו האדום. עד היום הוא היה פיפס מתחת לחצי. עוצר בצד. מדומם. בודק מים במיכל העיבוי - יש. בודק מים ברדיאטור - יש (והם אפילו לא חמים, בדקתי...).
הנעתי את הרכב שוב - הטמפ' היתה בדיוק פיפס מתחת לחצי.
כל התהליך מהעצירה עד להנעה מחדש - דקה וחצי מקסימום.
ברור שהמנוע לא היה חם, ברור שמדובר בחיווי שגוי, ברור שיורכב מד חום על ראש המנוע, ובכל זאת - רעיונות?
יואב

דרור ברלי
19-12-09, 21:24
ברור שהחיווי שגוי.
כמה שגוי? קודם כל תרכיב את השעון הדיגיטלי (שאתה כל כך רגיל אליו...) כדי שתהיה שקט.

ואז תתחיל לעבור על יוניטים, חוטים, השעון עצמו....
ואני חשבתי שרק לנדרוברים וסופות משגעים את בעליהם עם בעיות חיווי שגוי....

נדב42
19-12-09, 21:47
יכול אולי להיות גם טרמוסטט שנתפס, ואז אם הכיבוי/הדלקה שחררו אותו הטמפרטורה בשעון יורדת מיד כי ברדיאטור המים קרים

רגע לפני שמכריזים על אזעקת שוא, כדאי שוודא שהיא באמת שוא - זה יכול לחסוך הרבה כסף ...

להתראות בשטח,

נדב.

shyy
19-12-09, 22:10
100 ימים של חסד אחכ ....

יואב פולס
19-12-09, 22:45
100 ימים של חסד אחכ ....

עברו. תרגיש חופשי. עם זאת...במקומך הייתי שוקל מילים. מי כמוני יודע דברים... :-)

יונתןמצפה
19-12-09, 23:36
יכול אולי להיות גם טרמוסטט שנתפס, ואז אם הכיבוי/הדלקה שחררו אותו הטמפרטורה בשעון יורדת מיד כי ברדיאטור המים קרים

גם אני חושב שזה טרמוסטט שנתפס. קרה לי בעבר מספר פעמים.
אם המים ברדיאטור היו קרים בוודאות הטמרמוסטט תפוס. לא יכול להיות שהמים ברדיאטור היו קרים לאחר נסיעה שמספיקה למנוע להתחמם.

פעם הבאה שזה קורה, יש לבדוק מיד עם היד האם הצינור העליון של הרדיאטור חם/בלחץ. כנ"ל האם בית הטרמוסטט חם. אם לא, התרמוסטט נתפס.

יואב פולס
20-12-09, 09:44
טוב, תודה. יוחלף הטרמוסטט.

דניאל איש ההר
21-12-09, 17:40
טוב, תודה. יוחלף הטרמוסטט.

נראה שהתקלה היא בחיווט אולי יוניט חום-זה קורה הרבה ברכבים ישנים. במידה והוחלף טרמוסטט אודה לך אם תדווח שהתקלה תוקנה,

בכבוד רב,

יואב פולס
21-12-09, 19:42
הטרמוסטט הוחלף היום, ליתר בטחון. מאחר ואני נוסע מעט מאוד עם הרכב, קשה לי לדווח כרגע שהתקלה תוקנה. מה שבטוח הוא שבעזרת השם ורמי החשמלאי יותקן בהקדם מד חום מנוע דיגיטאלי שיושב על הראש.

יואב פולס
26-12-09, 00:35
היום הורכב שעון חום דיגיטאלי. בנסיעה עימו אחרי שהוא הורכב נמדדו טמפרטורות שבין 94 מעלות ל 92 מעלות.
האזעקה כוונה ל 105 מעלות, שהן רמה נמוכה. בהמשך היא תכוון ל 115 מעלות. נמשיך לעקוב.

landrover
03-01-10, 20:46
בנתיים נישמע לי מזכיר את הדיסקו ...

אני רק צוחק - לא להרוג אותי :)

אמיר.

דרור ברלי
03-01-10, 23:26
זה מזכיר את הדיסקו כי בועל העגלול היה מגדל דיסקואים באדנית כמה וכמה שנים טובות. ממש כמו כלבים ובעליהם שבמשך השנים הולכים ודומים זה לזה, כך יואב הוא עדיין בועל כרכרה אנגלית בנשמתו. חודש ימים פלוס מינוס על המיציבושי עדיין לא יכולים לפרמט לו את הקופסא מכל המשקעים הסמיכים שהשאירו שם הגרוטאות האנגליות.
כך למשל, יואבי יוצא בבוקר לכיוון הוולבו כדי לנסוע לעבודה, אבל זורק עין אוטומטית חשדנית אל מתחת לעגלול - הכביש מול הבית של יואב יבש ונקי, שומו שמיים, כבר חודש שלם... אם העגלול לא נוזל שמן, סימן שמשהו לא בסדר. בטח נגמר השמן חלילה. ואם הוא לא מתחמם לכיוון הקו האדום - גם זה סימן ברור מלמעלה שמשהו לא לגמרי בסדר. או שהחיווי שגוי בעליל. אנשים כאלה מסתובבים שנים עם בקבוק שמן מנוע תורן בתיק המהודר של הלפטופ, קופצים לרמי החשמלאי כל שני וחמישי גם בבוקר הרכב היה תקין לגמרי, כי הם רגילים מהלנדרובר שעד הצהריים משהו כבר יתקלקל, ומתקינים מד חום דיגיטלי עם זמזם גם על התלת-אופן של הילד שלהם. אם לא יועיל, בטח לא יזיק.

לא נורא יואבי. ממש כמו עם סיגריות, ברגע שנגמלים מהכרכרות מתחילים להתנקות ולהבריא. זה לוקח זמן אבל בסוף זה עובר.

נ.ב.
נכתב עם המון אהבה והערכה....:)

אורי41
04-01-10, 05:12
זה כמו לספר לפולניה בדיחה על פולנים
הכול נכון מה מצחיק פה ?
אבל בשביל זה חיים לא ?
טיול אחד ללא תקלות ? מה שווה הטיול ? ובאמת רכב טוב נוזל שמן זו מצאיות .
ותקלה בראה פו ושם זה רק מענין יותר .
תמיד אפשר טרנו (ושל יעלבו נהגי הטרנו רכב טוב).

יואב פולס
04-01-10, 09:23
בוקר טוב לכולם,
גרמתם לי להרבה צחוק על הבוקר.
אין ספק שאני חווה עכשיו תופעות גמילה מלנדרובר. כמו שמעשן לשעבר לא מסוגל להריח עשן סיגריות, כך קשה לי לראות חברים ממשיכים לנסוע בלנדרובר. ממש קשה. לא מקנאה חס וחלילה, שיהיו בריאים ויסבלו. אני מקבל בחילה, סחרחורות, ועוויתות בבטן התחתונה. (כתנועה אינסטינקטיבית ובלתי נשלטת אני מכווץ איזור מסויים בגוף שבדרך כלל יוצאים ממנו מוצקים) בלי לפרט יתר על המידה עולם כמנהגו נוהג (לגורו).
בשישי בבוקר, עניין של הרגל, נשכבתי לי להנאתי מתחת לעגלול. חוץ מבוץ מהטיול של שבוע קודם, לא נפל עלי דבר. לא חלקים, לא טיפות שמן חשודות. כלום. רק "חול וחול" כמו שאמרו הגשש החיוור.
אני לא יודע איזה אלוהים יש למכוניות יפניות, ובשלב זה עדיין לא מתעסק עימו, אבל מכיר היטב את אלוהי הלנדרובר. כזה חרא אלוהים, עם כאלה נציגים חמדניים עלי אדמות...
עם זאת, למען ההגינות:
כרגע העגלול לא משלב ל 4X4. אין הנעה קידמית. What The Fuck??? יותר מעשר שנים עם לנדרובר + כמעט שנה עם לאדה ניבה ומעולם לא שמעתי על תקלה שכזו. מה זה הקשקוש הזה? היפנים הקטנים האלה לא יכלו לחבר את כל הגלגלים? היו חייבים לשים מערכות שיתקלקלו?
מה זה הצמיגים המצחיקים האלה? 235/75/15. עמדתי ליד מיני מיינור מסוף שנות ה 70. נשבע לכם הנהג הסתכל עלי מלמעלה.
עזבו מה קרה כשהאור התחלף לירוק. רמז...נתתי בגז עד הסוף ושיחררתי קלאץ'. אחרי כמעט עשר דקות ארוכות, הגיע אטום של סיבוב לגלגלים האחוריים. הבעיה הוא שהוא היה אטום בודד, ומאוד מאוד עצלן.
שעון החום...תשמעו, שעון כזה כבר איתר לי תקלה ב...דיסקו TD5, כשראיתי שהאוטו עובד בטמפ' מעט גבוהה מהרגיל. הסתבר שהיה חור באחד מצינורות המים, והרכב איבד מים. מבחינתי, שעון שכזה הוא סוג של חיסון. חוץ מזה שמדובר בשעון חדש לחלוטין ולא שעון שפורק מהדיסקו, שכבר נצרבו בו תכונות שליליות.
שיהיה לכם המשך שבוע נפלא,
יואב

-->