PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת ג'יפ ראשון ויטארה VS סמוראי

דניאל1
20-12-09, 13:39
צריך עזרה ,רעיונות- אני עובר מאופנועי שטח בעבר לרכב שטח (חיידק שטח ללא תרופה)
התלבטות בין סמוראי או ויטארה
1. להשקיע עד 25000 בקניה
2. מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע(רכב שני) + החזרת ילדים מהגן( 1KM)
3. מי נוהג בו? אני בלבד
4. הוא צריך להכיל בטיולים משפחה של חמש נפשות אבל זה לא תנאי הכרחי כי הרכב בעיקר בשבילי ואני יודע שסמוראי הוא ל4 נוסעים בילבד האשה תישאר בבית;).
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה לא יודע בערך KM10000?
6. מתלבט בין אוטומטי/ידני (בויטארה),בטוח בנזין .
7.חשוב לי עניין האמינות והאחזקה
אני קארתי המון על סמוראי וויטארה אני יודע שסוראי קשוח ועביר יותר ונתון לשיפורים רבים
האם הויטארה יכול להגיע לרמה של סמוראי בשטח
8. לא מתכננן קיטעי עיברות קשים במיוחד כרגע ( אולי בהמשך שאלמד להיות גיפאיץ
תודה תודה תודה

שגיא S
20-12-09, 14:22
רק לידיעתך - הסמוראי והויטרה הקצרים - הם ממש קצרים.
אני בספק אם אפשר להכניס 4 אנשים בסמוראי ליותר מטיול קטן - וגם אם כן, זה לא יהיה תענוג גדול במיוחד.

בקשר לעבירות של ויטארה מול סמוראי, אפשר להביא את הויטארה לאותה רמה.
רק שזה יעלה יותר כסף ויהיה יותר קשה.
מצד שני, אם אתה מגביה, מגדיל צמיגים ומחליף לשטח מלא, ונועל דיפרנציאל אחד או 2..העבירות זה לא מה שיעצור אותך..לפחות לא בהתחלה

נדב42
20-12-09, 15:04
הי דניאל,

גילוי נאות: אני משוחד לטובת הויטארה, וגם מוכר אחת קצרה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39317), מעט יקרה מהמחיר שהגדרת.

הכלים שונים מאוד בחווית הנסיעה ובד"כ לאחר סיבוב התרשמות על שניהם כל אחד יודע מה מתאים לטעמו האישי.

אתה מוזמן באיזשהו ערב (אם אתה יכול להגיע לאזור כפ"ס) להסברים כאוות נפשך וגם סיבוב בוויטארה. אולי אוכל גם לארגן חבר עם סמוראי אבל אני לא יכול להתחייב בשמו מראש.

צור קשר בה"פ או לנייד (מופיע במודעה)

להתראות בשטח,

נדב.

אלדר
20-12-09, 16:00
תקרא את זה http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=3301&highlight=%F1%EE%E5%F8%E0%E9+%E5%E9%E8%E 0%F8%E4

Erann
20-12-09, 16:11
הי דניאל,

גילוי נאות: אני משוחד לטובת הויטארה, וגם מוכר אחת קצרה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39317), מעט יקרה מהמחיר שהגדרת.

הכלים שונים מאוד בחווית הנסיעה ובד"כ לאחר סיבוב התרשמות על שניהם כל אחד יודע מה מתאים לטעמו האישי.

אתה מוזמן באיזשהו ערב (אם אתה יכול להגיע לאזור כפ"ס) להסברים כאוות נפשך וגם סיבוב בוויטארה. אולי אוכל גם לארגן חבר עם סמוראי אבל אני לא יכול להתחייב בשמו מראש.

צור קשר בה"פ או לנייד (מופיע במודעה)

להתראות בשטח,

נדב.

נדב,
אם אתה מארגן חבר עם סמוראי ארוך , תגיד לו שיקרא לי לבוא גם בבקשה :D

GodsFather
20-12-09, 17:02
5 אנשים ? ויטארה ארוכה, לא קצרה ובטח לא סמוראי. גם אם יש גגון.

אבל יותר מהכל אתה צריך להבין שג'יפ זה לא אופנוע שטח, בשום דרך שהיא. עולם אחר לגמרי, סוג של FUN אחר לגמרי ויש כאלה שקשה להם להפנים את זה אחרי שנים של רכיבה.

התקציב שרשמת, זה לרכישת הכלי בלבד, לא כולל תקציב לביטוחים ולא כולל תקציב ליישור קו מינימלי ? כי אם הכל בפנים אז ישאר לך כסף לגרוטאה בעיקר...

תחסוך עוד קצת ותקנה משהו נורמלי, במיוחד אם אתה מייעד אותו כרכב טיולים בלבד - שתוכל להנות כמו שצריך מרגע שהחלטת שאתה יוצא לטייל ועד הרגע שחזרת הביתה מהטיול.

אני חושב, בתקציב והתנאים שלך - CJ ארוך. לא חסרים כאלה במצב סביר+, יכולים לשאת 5 אנשים (לפעמים צריך להתאים את המושב, אבל בסה"כ יש חיה כזו). כלי טיולים טוב.

אם עדיין אתה מתעקש על סמוראי והפנמת את עניין כמות הנוסעים, אגלה לך סוד שבקרוב יעלה פה למכירה סמוראי מאד מדוגם במחיר סביר אבל עדיין - ל5 אנשים הוא לא יתאים, גם לא ל3 וגם לא ב25K שקל.

דניאל1
20-12-09, 23:30
אני יודע שזה לא אותו FUN אבל נכון לשבוע האחרון אני גולש רק לאתרי גיפים בניגוד לעבר שרק אופנועים ונראה לי שזה יהיה ה"אדולן" שלי לאופנועים ואולי אתמכר ליותר ...

הלב שלי אומר סמוראי והפרקטיות אומרת ויטארה
אני יודע על מגבלות הגודל והצפיפות אבל זו פשרה כלכלית בכיף הייתי קונה פגארו \טראנו\ארוך

אז בקשר לסמוראי הקרב ובא למהלא לקבל איזה מקדימון :שנה מחיר??:p
איזה שנה ממולצת בויטארה 1990-1994

דניאל1
20-12-09, 23:36
אני יודע שזה לא אותו FUN אבל נכון לשבוע האחרון אני גולש רק לאתרי גיפים בניגוד לעבר שרק אופנועים ונראה לי שזה יהיה ה"אדולן" שלי לאופנועים ואולי אתמכר ליותר ...

אני יודע על מגבלות הגודל והצפיפות אבל זו פשרה כלכלית בכיף הייתי קונה פגארו \טראנו\ארוך

זאביק
21-12-09, 00:04
(אני ארשה לעצמי לעשות לך "ניתוח אופי". אתה מוזמן להתעלם מהתגובה כליל.)

לא זה ולא זה.
כל אחד מהם שתקנה, יהיה בזבוז כסף נוראי.
אין מצב לטייל 5 אנשים בסמוראי. גם לא בויטרה. גם לא טיולים של 4-5 שעות
(מעבר לעובדה שזה לא חוקי להכניס 5 אנשים ברוב הסמוראים. מה כתוב ברשיון של הויטרה ?)

בסופו של דבר, תישאר עם רכב מחורבן ליום יום (כי שניהם זה לא הפרייבט האידיאלי).
בסופ"ש לא תטייל, כי המשפחה תסבול, האישה תסבול,
ואז יתחילו לעשות לך פרצופים של לא רוצים לטייל, מה הגרוטאה הזו עושה בחנייה, למה היא עולה לנו כ"כ הרבה כסף, אולי כבר תמכור אותה ותקנה משהו זול ונורמלי. כמו פורד פיאסטה :!:.

עצה: תחסוך עוד כמה חודשים, ותקנה רכב שמתאים ל-5 אנשים. CJ, סופה, פאג'רו, טראנו, טרופר, גראנד-ויטרה, כל דבר.
נכון, זה גם יעלה יותר בשוטף. אז במקום עשרה טיולים בשנה, תטייל תשעה או שמונה (לא עדיף מכלום ?)

מצד שני, אם המטרה שלך היא לשמוע את המשפט "תקנה איזה אופנוע שאתה רוצה, לא אכפת לי, העיקר שתיפטר מהגרוטאה הזו בחנייה" - סמוראי זו הבחירה האידיאלית. רצוי פתוח :cool:

ishc
21-12-09, 07:28
5 אנשים ? ויטארה ארוכה, לא קצרה ובטח לא סמוראי. גם אם יש גגון.

אבל יותר מהכל אתה צריך להבין שג'יפ זה לא אופנוע שטח, בשום דרך שהיא. עולם אחר לגמרי, סוג של FUN אחר לגמרי ויש כאלה שקשה להם להפנים את זה אחרי שנים של רכיבה.

התקציב שרשמת, זה לרכישת הכלי בלבד, לא כולל תקציב לביטוחים ולא כולל תקציב ליישור קו מינימלי ? כי אם הכל בפנים אז ישאר לך כסף לגרוטאה בעיקר...

תחסוך עוד קצת ותקנה משהו נורמלי, במיוחד אם אתה מייעד אותו כרכב טיולים בלבד - שתוכל להנות כמו שצריך מרגע שהחלטת שאתה יוצא לטייל ועד הרגע שחזרת הביתה מהטיול.

אני חושב, בתקציב והתנאים שלך - CJ ארוך. לא חסרים כאלה במצב סביר+, יכולים לשאת 5 אנשים (לפעמים צריך להתאים את המושב, אבל בסה"כ יש חיה כזו). כלי טיולים טוב.

אם עדיין אתה מתעקש על סמוראי והפנמת את עניין כמות הנוסעים, אגלה לך סוד שבקרוב יעלה פה למכירה סמוראי מאד מדוגם במחיר סביר אבל עדיין - ל5 אנשים הוא לא יתאים, גם לא ל3 וגם לא ב25K שקל.

אתה מוכר את האוטו? יכול להיות כזה מצב?

GodsFather
21-12-09, 08:50

מה פרקטי בויטארה שלא פרקטי בסמוראי ?

ועם פשרות אתה רק תסבול. מדובר ברכב שני, רכב לטיולים בלבד. אתה רוצה לטייל בכיף תשקיע עוד קצת.

דניאל1
21-12-09, 23:42
[quote=GodsFather;282678]מה פרקטי בויטארה שלא פרקטי בסמוראי
1 רישוי ל5 ו1600מנוע
2 נוח יותר =עדין יותר
אפשר למצוא שמורים יותר

מדהים לראות את מחירי הסמוראי ויטארה 1994 אפשר לקנות טראנו קצר 1996

GodsFather
22-12-09, 09:43
רישוי ל5 יש גם בסמוראי, בשניהם זה לא נוח.

לגבי ה1600 עוד איכשהו אני מסכים.

נוח יותר, נו נגיד...

שמורים פחות או יותר- קשקוש. יש סמוראים מלוקקים משנתונים עתיקים ויש סמוראים גרוטאות ממודלים חדשים, כך גם ויטרות.

מסכים לגבי תג המחיר - בעלי הויטרות חושבים שיש להם מינימום פורשה ביד.

אלדר
22-12-09, 10:31
בסמוראי שהיה לי היה רשום ברשיון נהג +3.
בוטירה ברשיון לא מופיע מספר נוסעים, אבל המושב האחרי מחולק לשנים ויש שני חגורות בטיחות.

ItayWitzer
22-12-09, 10:58

לא זה ולא זה! סמוראי לא נוסע טוב עם יותר משני אנשים. חבל על הכסף שלך...
CJ ישן זה מה שאתה מחפש בתקציב שהגדרת.

נדב42
22-12-09, 14:30
בוטירה ברשיון לא מופיע מספר נוסעים, אבל המושב האחרי מחולק לשנים ויש שני חגורות בטיחות.

מוזר, בדקתי ברשיון של הויטארה הקצרה ובאמת לא רשום - בכל מקרה יש כאמור 2 חגורות בטיחות בלבד אז לא מעשי יותר מאשר נהג+3 ...

יש כמובן את הארוכה, אבל זה כבר קצת יותר יקר...

התייש
22-12-09, 15:06
סמוראי\ויטרה ארוך לא באים בחשבון?

זאביק
22-12-09, 15:07
בכל מקרה יש כאמור 2 חגורות בטיחות בלבד
אגב,
החוק מדבר על מה שרשום ברשיון, וגם שלכל נוסע יש מושב וחגורת בטיחות אישית.
ככה שחוקית, מדובר על 1+3.

GodsFather
22-12-09, 15:08
סמוראי ארוך אתה צריך להמציא נקודת עגינה לחגורת הבטיחות של הנוסע השלישי בספסל המאולתר מאחורה.

הויטרה - ארוכה ב25K שקל צריכה להיות גרוטאה אמיתית או ממוכר מאד עשיר שלא איכפת לו הכסף.

-->