PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגונים

התייש
22-12-09, 09:31
אהלן, חשבתי לפתוח פה שרשור של מיגונים בבניה עצמית לזוקונים. הנושא הזה מעניין אותי וחשבתי שיהיה מעניין להבין מאנשים שבנו מיגונים באופן עצמאי (ולא רכשו מאחת הסדנאות) באיזה חומרים הם השתמשו (פח,אלומניון וכו'). ובאיזה מקום ברכב קדחו חורים כדי להתקין את המוצר המוגמר. תמונות, תוספות ורעיונות יתקבלו בברכה.

רואי אזולאי
22-12-09, 09:53
אהלן, חשבתי לפתוח פה שרשור של מיגונים בבניה עצמית לזוקונים. הנושא הזה מעניין אותי וחשבתי שיהיה מעניין להבין מאנשים שבנו מיגונים באופן עצמאי (ולא רכשו מאחת הסדנאות) באיזה חומרים הם השתמשו (פח,אלומניון וכו'). ובאיזה מקום ברכב קדחו חורים כדי להתקין את המוצר המוגמר. תמונות, תוספות ורעיונות יתקבלו בברכה.

אני בניתי מגן לביצה הקידמית!
ומגן טרנספר בעובי 10מ"מ ברזל!!!
וצרפתי תמונות

GodsFather
22-12-09, 10:11
יש תמונה של המגן ביצה מחובר ?

לגבי המגן טרנספר - תעקם את הקצוות (צור זוית כלפי מעלה) , אחרת כל סלע קטן שיתקע בו יתקע גם את הרכב ואולי אפילו יגרום נזק. 10 מ"מ, כמה שוקל המגן ?

itay
22-12-09, 10:33

לגבי המגן טרנספר - תעקם את הקצוות (צור זוית כלפי מעלה) , אחרת כל סלע קטן שיתקע בו יתקע גם את הרכב ואולי אפילו יגרום נזק. 10 מ"מ, כמה שוקל המגן ?

זה לא כמה שוקל המגן, אלא בכמה סנטימטרים הרכב שוקע שהמגן מורכב אליו. עם מיגון כזה אפשר להיכנס לעזה בלי חשש למטען גחון.....

אם אני מבין נכול מדובר בלפאחים של 10(!) מ"מ מסודרים בצורת רשת ומגינים על כל החלק התחתון? אם כן, לדעתי פספסת את העסק, תעשה חיפוש באתרים בחו"ל יש מיגונים יותר אסתטים.

איתי.

התייש
22-12-09, 11:31
רואי זה נראה באמת כבד,מגושם,ובעיקר עבה!. יכול להיות שזה יסביר את התקיעה שלך בנחל ביבניאל בשבת האחרונה.
בכל מקרה מצטרף לעצתו של הסנדק לגבי הכיפוף כלפי מעלה.
לא הבנתי איך מתחבר מגן הביצה, ידוע לי שהרכב שלך יושב על סלילים. תן עוד פרטים...
אבל בכל מקרה כל הכבוד על היוזמה, תמשיכו להעלות עוד תמונות.
אגב, מישהו בנה מגן מיכל דלק?

רואי אזולאי
22-12-09, 11:49

לגביי המשקל של המגן אז ככה הוא ממש לא כבד משהוא כמו 5 ל8 קילו!!! בגלל שזה לא פלטה מלאה!!!
ובקשר לקיפוף אני צריך לקופף הצד הקידמי של האוטו הוא הצד הקצר ובגלל זה לא קיפפתי אותו
אני אשלח תמונה של המגן מורכב יותר מאוחר

רואי אזולאי
22-12-09, 11:53
זה לא כמה שוקל המגן, אלא בכמה סנטימטרים הרכב שוקע שהמגן מורכב אליו. עם מיגון כזה אפשר להיכנס לעזה בלי חשש למטען גחון.....

אם אני מבין נכול מדובר בלפאחים של 10(!) מ"מ מסודרים בצורת רשת ומגינים על כל החלק התחתון? אם כן, לדעתי פספסת את העסק, תעשה חיפוש באתרים בחו"ל יש מיגונים יותר אסתטים.

איתי.

איתי אתה צודק בקשר לשקיעה של האוטו ישנה שקיעה של 3 ס"מ או 4 מהטרנספר!!(המיגון מגן רק על הטרנספר בלבד)
בגלל זה אני מחפש אולוקונים של 3 ס"מ לסמוראי 98 יש למישהו מושג איפה אני מוצא אותם או שיש למישהו את המידות או תמונה של איך שזה נירא?!

GodsFather
22-12-09, 15:06
לא הבנת את מה שאיתי אומר. אבל כן, יש לך הנמכה של מרווח הגחון של אי אלו מ"מ.

5-8 ק"ג למגן כזה זה המון, במיוחד כי הוא לא תורם כל כך במבנה שלו.

לגבי מיגון טנק דלק - חפש באינטרנט, לא חסרות תמונות. את המידות ספק אם תמצא.

סולי
22-12-09, 19:20
גם אני מחפש מידות למיגון מיכל דלק וספייסרים לסמו מסולסל.
חשבתי שעם הסמוראי אני אכנס לקהילת ה-open source של עולם הג'יפים.. כנראה שטעיתי.

ואם בכל זאת יש למישהו אוקולונים להגבהה מפורקים ולא אכפת לו למסור למדידות, אני אשמח מאוד.

GodsFather
23-12-09, 09:10
מידות אפשר למצוא ברשת, לא בכל מקום אבל אפשר. אפשר גם לרדת מתחת לרכב ולקחת מידות, ככה היינו עושים פעם, לפני שלכווווולם היו מיגונים תוצרת בית וכשג'יפולוג היה בחיתולים. אפשר גם לפגוש חבר עם מיגון ולקחת ממנו מידות ואפשר גם לקחת את אותו חבר אל מתחת לאוטו ולתכנן את השיפור הבא וכו וכו וכו.

OPEN SOURCE זה אחלה, כשהכל הדדי וכשכולם פעילים.

התייש
23-12-09, 17:49
לגבי מיגון טנק דלק - חפש באינטרנט, לא חסרות תמונות. את המידות ספק אם תמצא.
אמיר, הרעיון של השרשור הזה הוא לא לשלוח אנשים לחפש תמונות מהעולם באנטרנט אלא לתת לחברים בג'יפולוג את הבמה לשתף ביצירתיות שלהם.
ובינתיים חוץ מרואי שהוכיח שהוא באמת עשה משהו לא ראיתי פה עוד..... איפה כל המהנדסים והרתכים נעלמו???

plastic
23-12-09, 18:06
האלן
אני לקחתי את המיגון מיכל דלק המקורי איתי לבעל מקצוע שמתעסק עם כיפופיי מתכת
ישבתי שם עם בנאדם ומדדנו ביחד וציירנו סקיצות עד שנראה לי שזה יתאים הסכמנו על פח 4 מ"מ בגלל שהפח במיגון המקורי הוא קצת יותר מ 2 מ"מ

כקיבלתי את המיגון מהם כמה צפוי הוא לא התאים,נעשו שינויים קלים (המיכל דלק היה בחוץ בגלל זה היה קל לעבוד מולו) נקדחו חורים ונעשו פינויים כדיי שיהיה אפשר להגיע לברגים
כל העסק נצבע ומוכן להרכבה

עוד משהו זה שלא נוח להוריד בנפרד את המיגון בלי המיכל אז החלפתי לגוזונים כדיי שיהיה אפשר להוריד אותם בהדרגה או רק את המיגון
אין מוטות הברגה להברגה הזאת אבל יש ברגים מספיק ארוכים שאפשר לחתוך ואם לא היו טעויות מבחינת גובה הם יספיקו מקסימום אפשר ללכת לחרט

עדיין לא הורכב אני אצלם אח"כ

סולי
23-12-09, 19:16
איפה היית לפני שבוע?!
אני כנראה אחזק את המיגון הקיים...
בקרוב אני אעלה תמונות, גם של הרוקרפנלים..

plastic
23-12-09, 22:48
אוקיי אז הרכבתי את המיגון וחשכו עיניי נראה לי שזה יצא נמוך מידי
לא חשבתי על ההשלכות של הגוזונים עכשיו בגלל שיש עוד אום המיגון מתרחק מהמיכל
יש לי שתיי אופציות ותאחלס מה שאני אעשה תלוי בכם כי פשוט אין לי כוח לעבור את זה שוב כדיי ששוב זה לא יתאים בול

או שאני מוותר על הגוזונים ומרוויח עוד מקסימום סנטימטר

או שאני משאיר את זה ככה כי זה לא כזה נורא :?::?:

אני דיי בטוח שזה כן נורא יש שם איזה 4 וחצי ס"מ כפי שאפשר לראות אבל אוליי תתנו לי ת'תירוץ
הזה

עד כמה זה הורס את הזווית נטישה? או איך שלא קוראים לזה..

תודה

סולי
24-12-09, 01:01
אני אהבתי יותר את ה"לפני"... ;)

אני לא מהנדס, (גם לא הנדסאי :) )..
אבל מלבד לכך שאתה פוגע בזווית הנטישה.. נראה שהיה אפשר לתכנן מיגון קל יותר וחזק יותר.
בנוסף הנקודות עיגון הופכות חלשות יותר בגלל האומים/גומיות שיש בין המגן למיכל..
אני כמעט בטוח שהנק' עיגון אמורות להיות צמודות, 0 רווח.
ובין המיכל למיגון 5מ"מ זה די והותר לדעתי, בדיוק כמו המקור.

אהבתי מאוד את הביצוע הזה:
http://www.shrockworks.com/Suzuki-Samurai-Skidplate-Gas-Tank-pr-16142.html

ולמרות כל הביקורת נראה לי שהמיגון הזה יעשה את העבודה, ..
אגב, לא ציינת עלויות.l (http://www.shrockworks.com/Suzuki-Samurai-Skidplate-Gas-Tank-pr-16142.html)

lior_b.s
24-12-09, 08:19
קודם כל תוריד את כל הספייסרים האלו, הם מיותרים לדעתי ומחלישים את נקודות החיבור, אתה תרוויח טיפה גובה של המיגון...
צלם אח"כ את כל העסק מהצד של הרכב ככה שאפשר לראות זוית באמת...מאיך שזה נראה בתמונות העלים יגעו במכשול לפני המיגון לא?..

בכל מקרה אני לא הייתי רץ לשנות את הכל עוד לפני שנסעת עם זה וראית שזה באמת מפריע לך ...

ליאור

plastic
24-12-09, 13:05
הכיפוף עם החומריי גלם עלו 300 שקל והברגים עוד איזה 60 כאב ראש זה בחינם אני חייב את הספייסרים כי אחרת המיגון יגע במיכל השאלה היא באמת עד כמה זה הורס את הזווית נטישה אני אצלם מאוחר יותר תודה

GodsFather
24-12-09, 13:08
ב500-600 שקל, אתה קונה אצל מורי מגן ייעודי מוכן כמו שצריך וצמוד כראוי עם התקנה... אז מה עדיף ?

התייש
24-12-09, 15:31
מה כיף בלקנות מוכן?

GodsFather
24-12-09, 16:07
אני מסכים לחלוטין שזה לא כיף לקנות מוכן, אבל לפעמים העלות של ייצור עצמי יקרה יותר.

יום עבודה שלך עולה כסף, גם אם אתה עובד על המיגון רק ביום שישי בצהריים במשך שלוש שעות.
הרי את שלוש השעות האלה אתה יכול להקדיש לדברים אחרים.

זמן QA למוצר עולה כסף, כמו שרואים שהבחור כאן עשה וכנראה יעשה עוד כמה פעמים.

עלות של ייצור מוצר חד פעמי עולה יותר מאשר לבעל מקצוע שמזמין 3-5-10 יחידות כאלה ויש לו כבר קשר עם ספקים שנותנים לו מחיר יותר נמוך.

וקח את החישוב - 360 שקל רק על חומרים , זמן עבודה ? 50? 100 ? 200 לשעה שלך ? אנחנו כבר מתקרבים ל500-600 ש"ח ואולי עוברים אותה ?

נכון שזה כיף וסיפוק אדיר כשבסוף אתה מסתכל על המוצר שאתה בנית ויודע כמה התאמצת בשבילו. אבל אם את אותו הדבר אתה קונה בחצי מההשקעה וללא פגיעה באיכות?
--------------

לגבי ההערה שלך על "לא לשלוח אנשים לחפש" - אתה חושב שאני לא הייתי בסרט הזה ? אני גם הצעתי לפתוח כזה שרשור פעם וגם שאלתי איפה כולם וגם שאלתי למה לא משתפים.. מסתבר, שכשאנשים הופכים למקצועיים יותר ומבינים שיש להם ידע ששווה כסף, אז הם פחות ששים לחלוק את הידע הזה בחינם.
אולי באמת אני צריך לתת הזדמנות לדור החדש של באי הפורום הזה, אנשים כמוך וכמו חברים אחרים פה בשרשור שכן מוכנים לחלוק ובכיף...

ועל מנת להיראות יותר נחמד (כי מסתבר שאני לא כזה) - הנה שרשור שלי על בניית הטמבון האחורי אצלי בסמוראי.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14769

תסתכל בפנים, הדו-שיח עם מנהל הפורום אלון_ק, תראה את הלינקים לפורומים בחו"ל ותבין מאיפה שואבים את הרעיונות, כפי שהמלצתי לאנשים פה "ללכת לחפש".

3 שנים עברו מאז..איפה הייתי ואיפה אני היום... אני מזדקן

התייש
24-12-09, 16:53
אמיר בוא נגיד שיכול להיות ואתה צודק בקשר לעלויות ואת זה איש הישר בעיניו יעשה. אני באופן אישי נהנה לבנות ולהתמודד עם זה כשזה קשה אבל בסוף זה מצליח (בערך כמו ההרגשה של להיחלץ אחרי שקיעה בבוץ). לי יש את כל הזמן שבעולם עד שמישהו יחליט לקחת אותי לעבודה ובינתיים אני נהנה ליצור ולפרגן לאחרים שאוהבים לעבוד עם הידיים. אגב, ישר כח על הטמבון. נראה פנטסטי... כנראה שפיספסתי את זה בסמוראידה האחרונה (לפני שנה) ולא שמתי לב.
לגבי העניין השני....- מה יש לך? חחח מי אמר שאתה לא נחמד? בגלל שכתבת על איזשהו סרטון שהוא ישן??? חחח הכל הבלים. אתה משקיע המון פה בעזרה ועצות לאחרים ורואים את זה וכולם מעריכים אותך על זה.
אבל מה הבעיה לשתף?
קח אותי לדוגמא: לי יש ידע רב בכל מה שקשור לצנרת ולפני כחודשיים בניתי שנורקל לרכב שלי. יציב,חזק, ואסטתי. ישר רצתי כולי בהתלהבות כדי להראות לאחד מבעלי המוסכים שמסתובבים פה בפורום.
ומה אתה חושב שהוא עשה עם זה? יומיים לאחר מכן הבנאדם התקשר אליי ואמר שהוא קנה את כל החומרים הנדרשים אבל הוא לא ממש יודע איך לבצע את העבודה.- אז אני הדרכתי אותו בטלפון- הוא הצליח ויצא בליין שלם של המוצר הזה. מייצר שנורקלים ומוכר לכל דורש!
אז מה אתה חושב שזה מפריע לי שהוא עושה כסף מהידע שרכש ממני???? ממש לא ידידי. אני מפרגן לו במאה אחוז. הרי לו יש מוסך וגם ככה כולם מגיעים אליו, אז למה לא? שיעבוד!, אני לא מחפש לעשות מזה כסף, אני אוהב לראות אנשים יוצרים ומשתפים. (בדיוק כמו שאני עשיתי עם השנורקל, זוכר?).
אילו כולם היו כמוני אז על בטוח שהכבישים שלנו היו יותר יפים ומרובים בשיפורים תוצרת בית. כולם היו משתפים את כולם כעזרה לזולת ולא למטרת רווח, ומי שממש רוצה,.... שירוויח!

lior_b.s
24-12-09, 17:11
אמיר
אפשר להגיד את אותו דבר על לתקן לבד את הרכב...
הזמן שלך שווה כסף, המוסך לעולם יקנה חלקים יותר זול ממך, יש לו את כל הכלים לבצע את העבודה, אז למה לתקן לבד?...
אתה יכול לעשות דברים אחרים בזמן הזה.
ואל תגיד לי שכל המוסכים לא מקצועיים ולא יודעים לעבוד כי גם אחד שמדריכים אותו בפורום איך לעשות טיפול פשוט עוד יודע פחות...
גם אני בניתי פגוש ומדרכות וגגונים ועוד הרבה דברים לבד, גם אני לא הייתי במוסך כבר 8 שנים ,הכל עושה לבד..ובד"כ אני עושה את הדברים האלו כשיש לי זמן ולא על חשבון דברים אחרים וחוסך לעצמי המון כסף..
לדוגמא ראש מנוע שעשיתי עלה לי הכל כולל הכל (מילוי והשחזה+סט שלייף) 450 ש"ח... כשבמוסך זה נע בין 1500 ל-1800 ש"ח.
אז גם אם אני לוקח בחשבון יום עבודה אני עדיין חוסך...(עוד לא מרויח 1000+ ש"ח ליום לצערי).

GodsFather
24-12-09, 17:17
ליאור, אין מה להשוות בין טיפול לבין בניית מיגון/טמבון וכד'.

אנחנו מדברים על לייצר מוצר מאפס כשיש לך מוצרים כאלה על המדף וכשהתנאי היחידי הוא - אין ירידה באיכות וטיב המוצר.

לא פסלתי בניה עצמית כלל וכלל ובמיוחד אם האהבה לבניה העצמית קיימת. (טמבון כמו האחורי אצלי, היה עולה הרבה יותר מ1500 שקל, הוא עלה לי בלחץ 150, ואם נכמת שעות עבודה נגיע מקסימום ל500).

סולי
01-01-10, 01:17
שבועיים אחרי המכה בהר חורשן, אחרי שבוע שהרכב עמד בחנייה,
*מיכל הדלק פורק, לצורכי תיקון.
*נוקה איזור תושבות המיכל ונצבע בשכבה יפה של אנטירסט.
*משאבת הדלק נראית טוב, כך גם המצוף (אין לי מושג למה הוא מזייף, או יורד לתחתית ברגע שמדליקים אורות), המיכל במצב דנדש בפנים.
*המיכל נלקח למוסך של חבר, שוייף הצבע.. הולחם טלאי בעזרת בדיל.
*בבית נצבע בצבע ייסוד, עליון וחודשה הזפת באיזור התיקון.
*המיגון הישן נשלח לחבר לצורכי הכנת חדש.
*בגלל סיבוכים מיותר הוחלט לשפר את הקיים, הוחלף הצינור הרוחבי האחורי בצינור בעל עובי דופן גבוה.
*נוסף צינור רוחבי קידמי. כל הפחית מתכת שהייתה הוחלפה בברזל עובי 4מ"מ מכופף מצינור לצינור.
*בנוסף רותכו קירות לצדדים המגן.
*נקדחו 4 חורי ניקוז.
*כל המגן נצבע בצבע ייסוד ועליון אפוקסי. (לא משהו, לא מתקרב לעמידות של צביעה באלקטרוליזה).
*לפני שהורכב מיכל הדלק הוחלפו ברגי ה-5מ"מ של המצוף והמשאבה בברגים עם ראש משושה (במקור ראש פיליפס, ל-2מהם נטחן הראש)
*נוסף מינוס עצמאי למצוף, רק לשם הווידוי.
*הוחלפו צינורות הדלק הגמישים, יניקה והעודפים.
* הוחלף מחבר חשמל שבור של המשאבה.
*זהו, תודה לחברים שעזרו לגרום לזה לקרות.

צריך לסיים הארכת נשמים... בקרוב אעלה תמונות של המיכל על הרכב.

itay
01-01-10, 08:23
שבועיים אחרי המכה בהר חורשן, אחרי שבוע שהרכב עמד בחנייה,
*מיכל הדלק פורק, לצורכי תיקון.
*נוקה איזור תושבות המיכל ונצבע בשכבה יפה של אנטירסט.
*משאבת הדלק נראית טוב, כך גם המצוף (אין לי מושג למה הוא מזייף, או יורד לתחתית ברגע שמדליקים אורות), המיכל במצב דנדש בפנים.
*המיכל נלקח למוסך של חבר, שוייף הצבע.. הולחם טלאי בעזרת בדיל.
*בבית נצבע בצבע ייסוד, עליון וחודשה הזפת באיזור התיקון.
*המיגון הישן נשלח לחבר לצורכי הכנת חדש.
*בגלל סיבוכים מיותר הוחלט לשפר את הקיים, הוחלף הצינור הרוחבי האחורי בצינור בעל עובי דופן גבוה.
*נוסף צינור רוחבי קידמי. כל הפחית מתכת שהייתה הוחלפה בברזל עובי 4מ"מ מכופף מצינור לצינור.
*בנוסף רותכו קירות לצדדים המגן.
*נקדחו 4 חורי ניקוז.
*כל המגן נצבע בצבע ייסוד ועליון אפוקסי. (לא משהו, לא מתקרב לעמידות של צביעה באלקטרוליזה).
*לפני שהורכב מיכל הדלק הוחלפו ברגי ה-5מ"מ של המצוף והמשאבה בברגים עם ראש משושה (במקור ראש פיליפס, ל-2מהם נטחן הראש)
*נוסף מינוס עצמאי למצוף, רק לשם הווידוי.
*הוחלפו צינורות הדלק הגמישים, יניקה והעודפים.
* הוחלף מחבר חשמל שבור של המשאבה.
*זהו, תודה לחברים שעזרו לגרום לזה לקרות.

צריך לסיים הארכת נשמים... בקרוב אעלה תמונות של המיכל על הרכב.

הרכבת אותו ? זה נראה כאילו הצינור החלק הקדמי - זה שפונה לקדמת הרכב - יעבור קרוב לביצה.

איתי.

התייש
01-01-10, 13:19
כל הכבוד,נראה סבבה לגמרי.... יאלה, תמונות....:D

סולי
01-01-10, 14:16
איתי, כן הוא מורכב כבר על הרכב,
הוא עובר קרוב מאוד למוט פנהרד על השלדה.
בערך 4מ"מ מרווח, אני בוחן את זה כרגע עם זה נוגע בנסיעה יומיומית.
בכדי לבדוק בשטח אני צריך לסיים את הארכת הנשמים..

תייש, תודה רבה! תמונות נוספות יגיעו בקרוב.

itay
01-01-10, 14:48
איתי, כן הוא מורכב כבר על הרכב,
הוא עובר קרוב מאוד למוט פנהרד על השלדה.
בערך 4מ"מ מרווח, אני בוחן את זה כרגע עם זה נוגע בנסיעה יומיומית.
בכדי לבדוק בשטח אני צריך לסיים את הארכת הנשמים..

תייש, תודה רבה! תמונות נוספות יגיעו בקרוב.

עכשיו ירד לי האסימון - אתה מסולסל. ברכב עם קפיצי עלים, בסגירת מהלך הסרן הולך אחורה ולכן כזה מגן יהיה קצת בעייתי בקפיצי עלים.

בכל מקרה 4 מ"מ זה לא משהו שאפשר לסמוך עליו.

איתי.

חרגול1
06-01-10, 18:40
כמה אמורות לעלות מדרגות צד לג'ימני?

ehudsega
06-01-10, 19:34
כמה אמורות לעלות מדרגות צד לג'ימני?

באיזור ה 1600-1800 כולל עבודה

חרגול1
07-01-10, 08:02

תודה.

סולי
14-01-10, 20:49
המיגון מיכל דלק בינתיים מוכיח את עצמו מעל ומעבר למצופה.
גם במשלט 21.. וגם בשעשועים בחצר הביתית (נחל שילה), הוא חוטף לא מעט מכות, למיכל ולמגן שלום!

הצבע לעומת זאת... בקצב הזה לא יישאר ממנו זכר.
לדעתי, אם יש אפשרות.. אז לא להתפשר על פחות מצבע באלקטרוליזה.
על הרוקר פנלים שלי זה מוכיח את עצמו מעל ומעבר לכל הציפיות.

http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=287325&postcount=10

רון נחמן
05-02-10, 20:41
כן, אני יודע, בהודעה הראשונה כתוב "מיגון לסמוראים..."
אבל מה לעשות שלי יש דווקא ויטרה!
אני מתכנן מיגון טרנספר מאלומיניום, ומיגון צד מברזל במקום הצינורות שיש לי עכשיו בצידי הרכב.
הכוונה היא למשהו יפה ואיכותי. בגלל שאני רוצה דיוק ואסטטיקה, אני אוציא את החלקים לחיתוך לייזר. בחיתוך לייזר יש עדיפות לכמות - או במלים אחרות:
אם יש עוד מישהו שרוצה מדרגות צד ומיגון טרנספר (לא מנוע) לויטרה קצרה, שיודיע לי בה"פ.
אם יהיו כמה מצטרפים, אני מניח שזה ידרבן אותי להזיז כבר את הפרויקט הזה שאני דוחה בשנה האחרונה, ויוזיל עלויות משמעותית.
על אחת כמה וכמה אם המצטרפים יתנדבו לעזור לי בדברים כמו צבע.

לביא סמו וסומו
06-02-10, 20:40
המיגון מיכל דלק בינתיים מוכיח את עצמו מעל ומעבר למצופה.
גם במשלט 21.. וגם בשעשועים בחצר הביתית (נחל שילה), הוא חוטף לא מעט מכות, למיכל ולמגן שלום!

הצבע לעומת זאת... בקצב הזה לא יישאר ממנו זכר.
לדעתי, אם יש אפשרות.. אז לא להתפשר על פחות מצבע באלקטרוליזה.
על הרוקר פנלים שלי זה מוכיח את עצמו מעל ומעבר לכל הציפיות.

http://www.jeepolog.com/forums/showpost.php?p=287325&postcount=10

תשמע זה נראה ממש יפה.... כל הכבוד :p

לביא סמו וסומו
06-02-10, 21:24
כל הכבוד על היוזמה "תייש" , תחילה אשמח אם תפרט בפורום על על איך מיצרים שנורקל לרכב ומה התהליך שמלווה בכך (עבר לי הרעיון בראש אבל היעדר ניסיון והבנה ירדתי מהנ"ל מהר מאוד).

אני חושב שבכלל צריך לרכז רעיונות וביצועים של פרויקטים אישיים תחת קורת גג אחת, לשתף לשאול ולהפרות.

אני עובד כבר תקופה על פרויקט שהכניס אותי להרפתקה רצינית , גם אני משוגע שמדמיין דברים ואחרי זה שובר את הראש איך אני מממש עם מינימום זמן , מינימום תקציב.

אין כמו משהו שהגית,ומימשת לבד .....יותר ניסוי וטעייה = יותר למידה ויותר סיפוק בסוף.

אמיר - בהצלחה במכירת הרכב , מתמונות שראית ומהפדנטיות שאתה משדר אני בטוח שזה אחד הסמוראים . (ניסיתי לשכנע חבר ללכת על הסמוראי שלך אבל בסופו של דבר הוא קנה ג'ימני אבל הזרוע עוד נטויה).

בכל אופן אני עובד על מיכל מי שתיה לטיולים (אומנם זה לא בנושא המיגונים אבל זה מתחבר לרעיון השיתופיות ) ,
התכנון המקורי היה לקנות אחד מוכן , אבל לאחר שיחה קצרה עם הבחור שממנו רציתי לקנות הבנתי שהמים לא מומלצים לשתייה (מטעמי בריאות) ויותר מזה מתחממים אחרי שעה + מינוס (---- ביום חם).

ואז הלכתי על פרויקט אישי , מיכל מXXXXXX בעל נפח XXXXX שימותקן ב- XXXXX

את התשובה לכל השאלות הללו התאמתי לצרכים שלי וליכולות הייצור שלי (לבד (עם עזרה מחבר טוב של אבי) עם מינימום אמצעים ) .

המיכל יהיה עשוי מנירוסטה , דאבל דופן - עם מילוי חומר מבודד בין הדפנות - לצורך שמירה על טמפרטורת המים לאורך הרבה זמן בתנאים קיצוניים.
המיכל יהיה בעל עמידות גבוהה אני תמיד בעד HEAVY DUTY .
קיבולת - לא יותר מ15 ליטר מטעמי משקל , נוחות והתאמה אישית (מתאים בול לשישיית מי עין גדי עם הרבה קרח).- המים לשתייה נטו - אני לא מהמתקלחים בשטח.

גודל פתח הכניסה - 5 ס"מ לפחות לצורך מעבר קוביות קרח - אלו שקונים בתחנת דלק - מי שקלט כבר את הרעיון - עצירה בתחנת דלק , ריקון שתי שקיות קרח של Mr .ice ריקון שישיית מים עין גדי ויאלללה לדרך.

חומר מבודד - פוליאוריטן מוקצף - 7ס"מ.

בפרויקט אני נעזר בחבר של אבי לצורך כיפוף החומר והתלמדות בריתוך ארגון (עד היום ריתכתי באלקטרודה - קשה לי להגיע לריתוך אטים מים בפח אחד ורבע עם אלקטרודה - פה צריכים ארגון)

הרי לכם תמונות להנאתכם והשראתכם , שד"ב (שדה בדיקות) ייערך בקרוב לראות כמה זמן יחזיקו המים קרים עם הבידוד - הערכה שלי שהרבה מאוד זמן לאור מקדם ההולכה הכמעט אפסי של הפוליאורטן.

כרגע בשלבי תכנון המיתקון לרכב ... מאוד שמח מהתוצאה אבל המבחן האמיתי יהיה בשטח.!- כוס מים קרים באמצע שום מקום - מי לא היה הורג בשביל זה.

שבוע טוב לכולם.

azora
06-02-10, 21:40
לביא, איזה קטע :p גם אני בדיוק באמצע תכנון מיכל מים לג'יפ.

רק שאני הלכתי על קונספט טיפה אחר.

השגתי מיכל של 35 ליטר (דיי הרבה אני יודע :rolleyes:).

המיכל עצמו עשוי מפלסטיק ואני מתכוון לעטוף אותו במין שמיכת הצלה בהכנה ביתית לבידוד.

הרעיון אם ייושם יהיה לחבר למיכל מנוע שפריצרים (בעדיפות של משאית או וואן כלשהו) ולהפוך אותו למקלחת שטח עם זרם מים קל, ואולי בעתיד עם מים חמים לפי הצורך.

לביא סמו וסומו
06-02-10, 22:11
לביא, איזה קטע :p גם אני בדיוק באמצע תכנון מיכל מים לג'יפ.

רק שאני הלכתי על קונספט טיפה אחר.

השגתי מיכל של 35 ליטר (דיי הרבה אני יודע :rolleyes:).

המיכל עצמו עשוי מפלסטיק ואני מתכוון לעטוף אותו במין שמיכת הצלה בהכנה ביתית לבידוד.

הרעיון אם ייושם יהיה לחבר למיכל מנוע שפריצרים (בעדיפות של משאית או וואן כלשהו) ולהפוך אותו למקלחת שטח עם זרם מים קל, ואולי בעתיד עם מים חמים לפי הצורך.

מגניב אחי , אתה יכול להצמיד לו משאבת מים ולחבר בקצה דוש כמו בבית , אם כבר אז כבר בכל אופן אני ממליץ בנוסף לשכבת הצלה (האמת אין לי מושג מה זה אבל אני יכול לדמיין) בבידוד להשתמש בפוליאוריטן מוקצףמתחת לדבר הזה שאמרת ;) - הדבר הזה מתקשה ונהיה חזק כמו בטון (כמובן שיש הרבה סוגים בחלק מתקבלת קשיחות גבוהה ובחלק נמוכה).
האמת אם הכיוון שלך זה מקלחות אז 35 ליטר זה לא כזה מוגזם.

איך אתה מתכוון למתקן אולי אני יקבל רעיונות?

azora
07-02-10, 02:04
שמיכת הצלה כשמה כן היא, היא משמשת בצבא כאמצעי בידוד במקרי חירום.

השמיכה עצמה מאוד דקה, ואני מתאר לעצמי שלא אוכל ליצור אחת עם אותה יכולת בידוד, שמירה על חום ועובי, אבל הרעיון היה ליצור שכבה מבודדת שתהיה כמה שיותר דקה ושלא תתפוס מקום. עוד מוקדם לדעת אם אצליח - ונראה כמה משאבים זה ידרוש ממני.

בנוגע למתקן, לא הולך להיות לזה מתקן ייעודי על המכונית. הרעיון יהיה לחבר את המערכת לשקע מצית (שאני מתכוון לעשות בתא המטען, או פשוט לקדמי), להוציא צינור עם דוש כמו שאמרת ולזרום עם זה.

כל העניין עדיין בשלבי תכנון, בנתיים יש לי לא מעט דברים אחרים שדחופים לי יותר ולא יותר מידי זמן פנוי :-?.

*מספר תמונות של השמיכה כדי להמחיש. (בתמונה השניה לא היה לי כח לפרוש את כל השמיכה ולקפל, אפשר לדמיין את הגודל).

G-Jimny
12-02-10, 18:35

יש למישהו מדרגות צד בג'ימני לשם מדידות ובניה עצמית?

תודה מראש,
G

התייש
16-02-10, 22:21
[quote=azora;292820. הרעיון יהיה לחבר את המערכת לשקע מצית (שאני מתכוון לעשות בתא המטען, או פשוט לקדמי), להוציא צינור עם דוש כמו שאמרת ולזרום עם זה.

.[/quote]
אני אומר : תזרום אחי!, תדביק גם אריחי קרמיקה, אינטרפוץ, מתקן לשמפו, אגנית ושטיחון לרגליים, ואל תשכח וילון כזה שנתלה עם טבעות פלסטיק מהגגון. אתה יכול גם לחבר מערכת מיחזור מים ומשאבה לשימוש חוזר:p בהצלחה:lol:

-->