PDA

צפייה בגרסה מלאה : נפח מנוע גדול יותר לסמוראי ?!

שעיה כליף
27-07-04, 21:40
מישהו כבר ניסה לשים מנוע 1600 של סוויפט לסמוראי ?
מה יכולות להיות ההשלכות ? מישהו יודע ?

itayhi
29-07-04, 01:25
אין סוויפט עם מנוע 1600
אם כבר מנוע של ויטארה או באלנו.

השלכות?
בוא נראה.....
א. עומס על מכלולי הנעה
ב. עומס על החלק הקדמי של הרכב (יותר משקל)
ג. צריכת דלק מוגברת.
ד. לא ניתן להעביר טסט
ה. כל שוטר מושתן מוריד אותך מהכביש בגלל זה.
להמשיך?

בקיצור, העסק לא חוקי בעליל.

למה לך לעשות את זה?
יש לך בעיית כוח בשטח? תחליף יחסי העברה.
הרכב לא נוסע מהר מספיק? תחליך לאימפרזה טורבו, סמוראי לא נועד לנסוע מהר.
עוד שאלות?

איתי

שעיה כליף
29-07-04, 15:06
עוד כח !
כולה עוד כח !
מי שמחפש מהירות לא הולך על סמוראי, ולא את זה חפשתי.
לגבי שוטרים, לדעתי אף אחד מהם לא יוכל ולא יכול לדעת איזה נפח מנוע יש לי אם ההחלפה תתבצע ברשיון ותרשם תחת 1300.
1. אבל אם אנחנו כבר מדברים, איך אני יכול לדעת איזה יחס העברה יש לי?
2. אין שום דבר חיובי בלעלות נפח?

אלון_ק
29-07-04, 22:02
תסתכל פה בפורום, יש הודעה שלי שהיא סקר על יחסי העברה, מצויינים שם יחסי ההעברה של סמוראי סטנדרטי 86-95.

יש הרבה יתרונות למנוע 1600. כח הוא אכן אחד מהם. אבל יחס עלות/תועלת בארץ הוא נוראי, בפרט בהתחשב בהיבטים החוקיים של הנושא. בארץ יש הרבה דברים ששווה לעשות לפני שמתחילים לחשוב ברצינות על שינוי נפח - ומסתבר שגם בחו"ל. אתה תמצא הרבה מאוד סמוראים עם צמיגי 32 ו-33 בחו"ל עם מנוע 1.3 מקורי. בקיצור, אין פה באמת דיון - 1.6 יותר טוב, יותר יעיל, בלה בלה בלה. אבל בארץ אין באמת על מה לדבר (קח בחשבון נושא ביטוח, עזוב שוטר בכביש).

קודמי אמר ואני אדגיש, קל וזול הרבה יותר להשיג את מה שאתה מחפש באמצעות יחסי העברה. שוב, עלעול בדיון המוזכר לעיל יעזור.

שעיה כליף
30-07-04, 15:09
קודמי אמר ואני אדגיש, קל וזול הרבה יותר להשיג את מה שאתה מחפש באמצעות יחסי העברה. שוב, עלעול בדיון המוזכר לעיל יעזור.

קראתי את מה שכתבת בנושא יחס העברה, הנושא מעניין מאוד, אין לי אמנם הנסיון בשטח ועדיין לא נתקלתי בבעיה שדרשה יותר ממה שהסמי שלי נתן, אחרי עיון בכמה מהפורומים ובמיוחד כאן מבינים שרוב ההתעסקות של כולם היא יותר במכלולים ופחות במנוע, השאלה כאילו מתבקשת, ראיתי את הכלים בחו"ל, בהרבה מהם נראה שדרוש הרבה יותר מיחס העברה בכדי להזיז אותם.
האם שינוי יחס ההעברה לא יפגע ביכולות של הכלי בנסיעה רגילה על כביש?

אלון_ק
30-07-04, 15:29
ראיתי את הכלים בחו"ל, בהרבה מהם נראה שדרוש הרבה יותר מיחס העברה בכדי להזיז אותם.
מתוך פורום בחו"ל:

I have dana 44 front and rear with 4.56 and the calmini 5:1 tc gears. Im running 33 12.50 bfg mts and I havent been in a spot yet that the the little sammi motor wont turn the tires. Just my 2cents.
ככה זה נראה:
http://photos.zuwharrie.com/users/xtremezook/after.JPG

מה שאתה אומר נכון - יש גבול ליכולת המנוע, אבל הורדת יחס העברה תמיד תפתור את הבעיה (תיאורטית, הרי יש גבול כמה ניתן להוריד). העניין הוא שהורדת יחס איננה תחליף אמיתי לכח נמוך, אלא פתרון למומנט נמוך.

האם שינוי יחס ההעברה לא יפגע ביכולות של הכלי בנסיעה רגילה על כביש?
יפגע? לא. יאיט אותו, כן. אלא אם תפצה על היחס ע"י הגדלת הצמיג בהתאם לשינוי ביחס. סוזי אמר איפשהו שסמוראי מקורי ממילא עובד בתחום טורים לא יעיל במיוחד (קצת נמוך מדי) ושיחס העברה די מתקן את זה (1:4.16 עם 235). מנסיוני עם יחסי העברה בסמוראי, הוא צודק.

אם יורשה לי להציע, תתחיל לבצע חיפושים על מילים כמו "יחסי העברה" כאן בפורום. לדעתי אתה תמצא את רוב המידע שתצטרך בנושא כך. נדמה לי שהייתה הודעה בפורום לג'יפאים מתחילים שהסבירה את זה יפה. אחרי כן נמשיך פה, אם עוד יהיו לך אי אלו שאלות.

שרוב ההתעסקות של כולם היא יותר במכלולים ופחות במנוע,
בגלל יחס עלות/תועלת. עלות זה לא רק $$, זה גם חוקיות. לא שהסבה ל1.6 זה עניין זול.

מעבר לכך, ישנם שיפורים לביצועי המנוע שניתן להתקין. הבעיה איתם היא שהם לרוב מותאמים לכביש ולא לשטח (ע"ע פילטר אוויר פתוח) ושהתוספת שלהם לביצועי המנוע היא מינימלית - בפרט ביחס לעלות שלהם. ישנו בחור נחמד מאוד בג'יפטריפ בשם דבירמור (כך גם הכינוי שלו, בלי רווח) ששיחק הרבה עם ה1.3 ליטר שלו. נסה לדבר איתו בנושא, אם זה ממש מעניין אותך. למיטב ידיעתי הוא ניסה הרבה מאוד דברים, בכללם גם סטים של 4 קרבורטורים במקביל ועוד מיני דברים מעניינים - ונכשל ברובם. לדעתי (ואני לא בטוח) הוא הסתפק בסוף בקרבורטור משופר מעט, פילטר אוויר פתוח והדרס.

asafk
30-07-04, 17:51
על הסמוראי השחור של משפחת אבר (אוטו קליניק) היה מנוע 1600. זה היה סמוראי מדהים. לא יודע איפה הוא היום, אבל כדאי לגשת לאוטו קליניק ולחפש את בריאן- לדעתי הוא יכול לייעץ (לא יודע אם הוא ירצה לייעץ- אבל למה לא לנסות? ).

אסף.

ארז
30-07-04, 18:52
אני קצת אחזק ואחדד את קודמי....
עלות הסבה שכזו בארץ+עניין החוק המאוד בעייתי מביאה את העניין להיות לא כדאי לחלוטין, אם תוסיף את הכסף שאתה הולך להשקיע על מנוע חדש+הסבה כנראה שתוכל להחליף לרכב חזק וטוב יותר(כן,כן אני יודע שמוליק...אין יותר טוב מסמוראי...)

סוזי המשתוללת
31-07-04, 04:15
הסמוראי השחור היה של דוד גלמידי ויצא לי לנהוג בו
עלות ההסבה לא יקרה בכלל בטח לא במושגי לנדרובר :P (הכנסתי לך חזרה ארז ?)
מנוע מפירוק יעלה כ4 אלף ש"ח וצריך מתאם פשוט בין הגיר למנוע שניתן להזמין דרך קלמיני /פטרווורקס ולא עולה הרבה (ניתן גם לייצר לבד אבל למה?)
נשארת לנו שאלת החוקיות אבל היא חוקית בדיוק כמו צמיגי 36 על דיפנדר כך שמי שמוכן לעבור על החוק שיתקין ישר את מנוע ה2 ליטר של הויטרה v6
אני נשאר חוקי אף על פי שהייתה לי ההזדמנות לעשות זאת

סוזי המשתוללת
31-07-04, 04:19
נקסוס
אני מצטט :" קח בחשבון נושא ביטוח, עזוב שוטר בכביש"
יפה מצידך לתת עיצות כאלה 8) :D :lol: :P :wink: :twisted:

שעיה כליף
31-07-04, 09:39
העניין לא גמור אצלי ולא החלטתי סופית והנושא עלה בכדי להתחיל להתעמת איתו, הרעיון הוא לשפר מנוע וגם יחס העברה ולהנות ממרחב חדש של כוחות, יש צורך לקחת בחשבון את תוספת הכח ולבדוק מה זה יכול לעשות למכלולים, עניין ה"עלות תועלת" לא נבחן משום שאני רוצה להשאר בסופו של דבר עם הסמוראי ולא חסרות סיבות לכך, לו הייתי יכול להרשות לעצמי הייתי בטח בדיפנדר, חוץ מזה - אם ארצה פעם למכור - תמיד יהיה מי שירצה וישלם עבור זה כך שההוצאה לא תלך לאיבוד, נושא זה ישקל ברצינות אם אצטרך להתמודד עם המנוע הנוכחי ומה שיבחן זה ההפרש בין מנוע רגיל למנוע 1600 + שינויים מתבקשים, כך שאת ההוצאה לא בוחנים מהשקל הראשון אלא רק מההפרש.

סמוראי 92
31-07-04, 14:53
יש בחור מאזור רחובות עם סמוראי ארוך 1600.

הוא טוען שצריכת הדלק ברכב ירדה לאחר הרכבת מנוע ה 1600 , בגלל שיש למנוע המוגדל יותר כוח אז הוא פחות מתאמץ.

התופעה מוכרת לי באופן אישי מהסובארו לגאסי 1800 שצרכה פחות דלק מהלגאסי 1600 .

כך שזה נשמע די הגיוני.

אלון_ק
31-07-04, 16:14
סוזי, מתאמי מנוע 1.6 עולים לפחות 1K ש"ח. לפחות. ושנינו יודעים שזה לא ייגמר ב5K ש"ח.
ואם הייתי מקשיב לחצי מהעצות שלי, סוז, הייתי בנאדם מוצלח הרבה יותר...
היתרון הגדול של 1.6 על 2.0 הוא שיש לו אינספור תקדימים ומוצרי אפטרמרקט תואמים, סוז. קל מאוד להשיג הכל בשבילו.

שי, אני מציע שתגדיר צורך. למה אתה צריך מנוע 1.6? שים לב, לא למה אתה רוצה - כולנו רוצים. למה אתה צריך. אחר כך יהיה לך הרבה יותר קל להחליט האם שווה לך להתקין אחד כזה.

למכור לא יהיה קל בכלל, בעיקר בגלל נושא החוקיות. תשאל את החבר של 92 מרחובות כמה זמן הוא מנסה למכור.

אגב, אני דווקא בעד. אל תבין אותי לא נכון. אני פשוט רוצה שאתה תקבל את ההחלטה מהסיבות הנכונות, אחרת אתה עשוי להתאכזב מהתוצאה.

rinzai
07-10-04, 17:40
אולי אני מתפרץ בדלת פתוחה...
באתרים מחו"ל נתפסת ההמרה למנוע ויטרה 1600 כהמרה טרויאלית:
תעשה חיפוש בגוגל על השורה "samurai 1600 engine sidekick swap kit"
קשה לי להאמין ששוטר או בוחן תנועה יוכלו לפתוח מכסה מנוע של סמוראי
ולהצביע ששוכן בו מנוע סוזוקי של ויטארה... אם המספר תואם לרשיון.
...אולי אני טועה!

למי שהולך לו המנוע של הסמוראי ונדרש להחליף אותו...
...אם לי זה היה קורה הייתי שמח להחליף ל-1600...
תוספת כח ל- הגה-כח, מזגן, נגרר, עליות ומי יודע מה עוד...
סך-הכול יש אנשים שחיים עם הרכב יום-יום
ולא רק מורידים אותו לשטח.

באשר למכירה? אני הייתי שמח לקנות סמוראי 1600 שעבר טסט
אם מישהו מכיר מי שמתקשה למכור סמוראי 1600, שיפנה אותו אלי...
אני עומד לרכוש, בעה"ש, סמוראי השבוע.

:lol:

gil4
07-10-04, 22:24
אין לי אמנם הנסיון בשטח ועדיין לא נתקלתי בבעיה שדרשה יותר ממה שהסמי שלי נתן,.

הרעיון הוא לשפר מנוע וגם יחס העברה ולהנות ממרחב חדש של כוחות,.

הא אז יש לך כסף מיותר ואתה מחפש מרחבים למכירה,עכשיו אני מבין.

karnaf
07-10-04, 22:33
סתם לידע כללי יש סוויפט עם מנוע 1600

אלון_ק
08-10-04, 02:53
קרנף, זו קביעה או שאלה? (אין לי מושג ירוק, אגב). בכל מקרה זה לא הכי רלוונטי כי אתה לא תלך ותתחיל להתאים מנוע 1.6 של סוויפט כשיש לך קיטים ותקדימים אינספור למנוע אחר זמין: ה1.6 של הויטארה.

באתרים מחו"ל נתפסת ההמרה למנוע ויטרה 1600 כהמרה טרויאלית:

כי שם זה חוקי. צא מזה, לא יהיה לך סמוראי כמו בחו"ל אם אתה רוצה לעלות איתו על הכביש (אלא אם יש לך הרבה מאוד כסף, מה שמייד נפסל - לא היית קונה סמוראי אם זה היה המצב, נכון?). רק על עניין הסרנים אתה ישר נופל לרצפה. בלי סרן אין צמיג. בלי צמיג אין רוק קרולר.

...אולי אני טועה!

אתה טועה. קל מאוד להבדיל בין המנועים. כל מה אתה צריך זה שוטר אחד שיבדיל ויש לך וואחד קנס, הורדה מהכביש ושלילה. זה לא משנה אם 5 אחרים לא ישימו לב, מספיק האחד.

באשר למכירה? אני הייתי שמח לקנות סמוראי 1600 שעבר טסט

אתה חי במדינת ישראל? אין כזה דבר. יש כזה שעובד בתוספת מחיר לא קטנה בכלל וכזה בלבד.

אולי תגדיר גם אתה צורך, ואז תבחן מחדש את הרצון שלך לעבור ל1.6. העובדה הפשוטה היא שה1.3. מחזיק גם צמיגי 33 בלי בושה ושנינו יודעים שאתה לא תגיע למידת צמיג כזו.

חיי יום יום? ידידי, אין לך כסף. בגלל זה אתה קונה סמוראי, לא כי זה כלי רכב רצחני ומפלצת גורסת סלעים. תשלים עם החסרונות, תשפר אותם לפי הצורך ולא לפי החלום. אני חושב שאתה תתפלא לגלות מה סמוראי נעול אחורה ותו לא יודע לעשות.

zahi madhala
08-10-04, 13:57
אלון זה אני הבחור מאזור רחובות עם ה1.6 ואני לא ניסיתי בחיים למכור
אבל מלא אנשים רצו לקנות (אדם אחד היה מוכן לשלם 40.000 והרכב לא נמכר)
בקשר לטסט אם עושים עבודה טובה בלי מתאם עוברים טסט חופשי בלי לשלם

אלון_ק
08-10-04, 14:56
אתה אחד הבחורים ברחובות (ליתר דיוק, במרכז).

לגבי הטסט - אני לא מאמין. את זה אני צריך לראות בעיניים שלי.

כשתמכור, תודיע לי. עד אז, הכל תיאוריה. גם לי היו מוכנים לשים הרבה כסף האנשים הנחמדים שעוצרים ברמזור ו/או מיני אנשים. עד שלא מכרת ב40K, זה לא נחשב.

אגב, בוא נניח שהסמוראי שלך שמור לגמרי. דהיינו, שווה כל אגורה מהמחירון ועוד את ההפרש עד 20K לא על תוספות, אלא על מצב מושלם מעבר לרגיל (כמה המחירון שלך, 17K?). מנוע 1.6 יעלה, כולל התאמות, פחות מ10K. נגיד ש10K. צמיגי 31 עוד 2K. יחסי העברה בסרנים עוד 2K. נעילות עוד 3K. מתלים עוד 3K.
את כל זה יש לך? כי זה מה ש40K קונים לסמוראי 86, אם אתה אחושילינג בזבזן. לא נראה לי שבנאדם שפוי ישים 40K על הרכב שלך ולא על הרכב שלי (89). גם לא 35. 30 אם יהיה לנו מזל. הרבה מזל. למה?

zahi madhala
08-10-04, 17:26
רק המנוע עם מערכת ההזרקה עלה לי קרוב ל20.000 אבל בכל מקרה עד שלא ראיתה את הרכב אז אין על מה לדבר

rinzai
08-10-04, 18:37
חיי יום יום? ידידי, אין לך כסף. בגלל זה אתה קונה סמוראי

נקסוס - אתה טועה לגמרי. מבחינתי הסמוראי הוא אחד מ-2 ג'יפים יחידים שכייף לטפל בהם: ה-CJ, והסמוראי... את חווית הנסיעה "הפתוח והמטרטר" - תחושה של ג'יפ צבאי - יתן רק ה-CJ או הסמוראי. אני ישראלי טיפוסי: לא אוהב לצאת "פראייר", מבחינתי לסבול צריכת דלק שבין 1:4 ועד 1:1 נקרא לצאת פראייר!!!. כך נפל לו ה-CJ. מה שנותר לי לבחור הוא בסמוראי. מבחינתי הסמוראי הוא לא תחנת מעבר. בגלל העלות הכוללת שלו - אחזקה + שיפורים מעניינים, הוא לא יהפך לנטל וישמש רכב שלא אפטר ממנו גם שתהיה לי מכונית אספלט.

גם דיפנדר (פתוח) הוא אפשרות: דיפנדר מושקע יעלה לי 100,000 ש"ח והוצאות ההחזקה שלו יהיו גבוהות יחסית מאוד. עם הסמוראי נוח בעיר (הוא קטן, ויהיה בכלל נוח איתו עם הגה כח)... נהגתי תקופה דיפנדר 130 (דאבל קבינה PICK-UP) בעיר: הוא כמו משאית... אבל בוא לא נתדיין על כמה יעלה דיפנדר מושקע...

אם הייתי חושב על הכסף. לא הייתי חושב בכלל להוציא 23000 ש"ח על סמוראי 90, והיית הולך על פורד פיאסטה 1997... עם מיזוג, הגה כח, חלונות חשמל ועוד פינוקים עבור ...15000 ש"ח. אז לא הכסף הוא הדרייב.

(אני עומד לשלם ביום א' את הסכום הזה על סמוראי מודל 90 - ומקווה שלא עובדים עלי)

אין לי שום בעייה להשקיע כמה אלפי שקלים בסמוראי על מנת להפוך אותו ליותר נוח: מנוע גדול יותר + הגה כוח + מזגן + גג פיבר, ואולי עוד כמה דברים. אבל אז יש לי רכב שנותן לי סיפוק ומושך גם בעליות, לא מאדה אותי לפעמים בפקקים בת"א, לא בא על חשבון הרמת משקולות בתמרוני חנייה בעיר... וגם רכב נהדר לשטח. בתקופה שאני הייתי רוצה להחזיק בו (נגיד 5 שנים) השקעה של אפילו 20000 ש"ח (שווה ערך לפחות מ- 350 ש"ח לחודש) היא יותר קטנה ממה שאדם שמעשן קופסה ליום מוציא על סיגריות.

karnaf
08-10-04, 20:13
אלון מניסיון אני יודע שיש סוויפט 1600 יצא לי לטפל ברכב כזה במוסך ואני זוכר אותו היטב בגלל שלא הצלחתי להשיג לו מחשב מנוע הרבה זמן ובסופו של דבר המחשב נשלח לתיקון!

אם לא הטעו אותי אז יש גם מנוע 1600 שנראה בדיוק כמו ה1300 של הסמו אבל מוטבע עליו 1600 אני לא בטוח אבל זה ממקור אמין

נמרוד
08-10-04, 23:00
את חווית הנסיעה "הפתוח והמטרטר" - תחושה של ג'יפ צבאי - יתן רק ה-CJ או הסמוראי. אני ישראלי טיפוסי: לא אוהב לצאת "פראייר", מבחינתי לסבול צריכת דלק שבין 1:4 ועד 1:1 נקרא לצאת פראייר!!!. כך נפל לו ה-CJ..

טעות! CJ "ממוצע" עושה 5 קילומטר לליטר, לרוב קצת יותר אפילו. 6.5 עד 7 ק"מ לליטר בבין עירוני טהור.

סמוראי ממוצע, עושה 10 ק"מ לליטר, ובנסיעה בין-עירונית טהורה 11-12.

אתה צודק שצריכת הדלק של סמוראי 1300 טובה הרבה יותר משל CJ, אבל בכל זאת, המספרים חשובים.

בכל מקרה אני קולט שאתה כבר מאוהב בסמוראי איזי - אין סיבה יותר טובה לקנות רכב שטח. בהצלחה ברכישה.

rinzai
09-10-04, 18:17
נמרוד - התכוונתי לנסיעת השטח של ה-CJ שנאמר לי שהוא מגיע בה ל- 1:1 - מבחינתי זה טירוף מערכות - אם לא נוסעים בשיירה צבאית שכוללת מיכליות תדלוק ןשרשרת אספקה - קשה להגיע רחוק, לא? כמה ק"מ יכול ליסוע CJ בשטח 4 על 4 - נגיד שתדלקת ויצאת לשטח... הגעת לשטח, אתה מטייל כמה ימים ולא בא לך לצאת לתחנת דלק אלא להשאר באמצע לא כלום... אני אישית לא אוהב את הרעיון לסחוב עשרות ליטרים בנזין בג'ריקנים... סולר ניחא... בנזין מסוכן.
:wink:

מה גם שליסוע על אספלט ת"א - אילת - ת"א ועוד קצת סיבובים (נגיד 500 ק"מ) ...בלי לרדת לשטח, עם CJ, כבר מביא להוצאה של 1000 ש"ח בקירוב... במחיר הזה אפשר לטוס לאירופה
:?

asafk
09-10-04, 21:55
אתה לא בכיוון של הצריכה של הCJ. גם סמוראי משופר- לא יהיה חסכוני כמו סמוראי סטנדרטי- קח את זה בחשבון.
אם מחיר הדלק הוא מה שמטריד אותך- יש דיפנדר דיזל 90 פתוח ומשופר בטירוף, עם קילומטרז' נמוך מאוד- למכירה ב90 אלף. גם סופה הרבה יותר חסכונית מCJ, ויש לה את אותה החוזה + בונוס בדמות מנוע. אתה לא קונה, נכון? בגלל שאתה רוצה סמוראי. לא צריך סיבות חוץ מזה שככה אתה רוצה...
ג'יפ (או סמוראי, במקרה הזה)- קונים מהלב, מהבטן. לא מהראש.

ובלי קשר לזה, אני חושב שאתם טועים. אין שום טעם לקנות סמוראי בשביל לשפר אותו באופן רציני ויקר. זה לא כדאי בשום אופן. הסמוראי הכי משופר בארץ יהיה בסוף עם צמיגים בגודל של דיפנדר או ג'יפ סטנדרטי. ומבחינתי- זה אומר הכל. הסיבה היחידה לדבוק בטרקטורון המגודל (אני אומר את זה בחיוב, לא בשלילה) הזה, היא כלכלית- רכב שטח אמיתי בזול (לאחזקה, בהחלט לא לקנייה)

אסף.

סוזי המשתוללת
09-10-04, 21:59
אסף
אתה טועה
האוטו שלי עם קרב משופר מאד היה חסכוני באותה מידה בנסיעה רגילה ואכל יותר דלק רק כשסיפק את הסחורה :P
וצריכת דלק של 1:10 בנסיעה ממוצעת עיר / חוץ עם צמיגי 235 על סמוראי לפני החלפת יחסי העברה היא בהחלט צריכה טובה שרק היום כשהרכב במצב אופטימלי מבחינה מיכנית אני מתקרב אליה באותם תנאי נסיעה

rinzai
09-10-04, 23:01
אסף
גם סמוראי משופר- לא יהיה חסכוני כמו סמוראי סטנדרטי- קח את זה בחשבון.
אם מחיר הדלק הוא מה שמטריד אותך- יש דיפנדר דיזל 90 פתוח ומשופר בטירוף, עם קילומטרז' נמוך מאוד- למכירה ב90 אלף

נשמע אחלה - אסף. אבל.... 90 אלף זו עלות הסמוראי + כל השיפורים והתוספות המופרעות + כל עלות הביטוחים והטיפולים + הדלק ל-5 שנים הבאות, ועוד ישאר לי עודף לבזוקה. אם הדיפנדר היה עולה כמו הסמוראי, ועלות האחזקה שלו גם הייתה דומה... כנראה שהייתי הולך על זה. :lol:

צריכת הדלק של סמוראי מונע ויטרה לא תהיה יותר גדולה מצריכת הדלק של ויטרה (...לפי ההגיון).

אלון_ק
10-10-04, 02:32
אין שום טעם לקנות סמוראי בשביל לשפר אותו באופן רציני ויקר. זה לא כדאי בשום אופן

וזהו. אין יותר מזה.

הסמוראי הכי משופר בארץ יהיה בסוף עם צמיגים בגודל של דיפנדר או ג'יפ סטנדרטי

כרגע הוא עומד על שני סרני טויוטה, 4.56, מנוע 1.6, 4.16 בטרנספר, צמיגי 33, סלילים, הרוב עבודה של עידו (מוכרז או לא). בסיס הסרנים שלו שואף ל270 ס"מ (כ-110 אינץ') להערכתי.

וזה בערך מקביל לדיפטנדר ממוצע עם צמיגי 235/85/16, צמיג שלא דורש בו שום שינוי. ההבדל הוא מאוד מאוד משמעותי: הדיפנדר נוסע בכביש, הרכב הזה לא. הדיפנדר הרבה יותר אמין (וכולנו יודעים שהוא לא בדיוק סובארו DL בעצמו, גם אם לדעתי האישית השד לא נורא כל כך). הדיפנדר עולה פחות או יותר אותו דבר כמו הרכב הזה, וצורך משמעותית פחות דלק (דיזל).
בזאת תמו שידורינו להיום בנושא "למה אין סמוראים משופרים בארץ".

לא, סושי, לא שלי ולא שלך לא נחשב "משופר" בעיני. תסלח לי, אבל אני עם שאר העולם - אם מידת הצמיג נופלת את ה33, זה לא רכב עבירות. פעם אחרונה שבדקתי, לא הרכב שלי, לא שלך ולא אף אחד חוץ מהנ"ל לא נכנס לשום קטגוריה של "משופר" בארה"ב, מקסימום "שינויים קלים".

gil4
10-10-04, 15:28

וזהו. אין יותר מזה.

כרגע הוא עומד על שני סרני טויוטה, 4.56, מנוע 1.6, 4.16 בטרנספר, צמיגי 33, סלילים, הרוב עבודה של עידו (מוכרז או לא). בסיס הסרנים שלו שואף ל270 ס"מ (כ-110 אינץ') להערכתי.

וזה בערך מקביל לדיפטנדר ממוצע עם צמיגי 235/85/16, צמיג שלא דורש בו שום שינוי. ההבדל הוא מאוד מאוד משמעותי: הדיפנדר נוסע בכביש, הרכב הזה לא. הדיפנדר הרבה יותר אמין (וכולנו יודעים שהוא לא בדיוק סובארו DL בעצמו, גם אם לדעתי האישית השד לא נורא כל כך). הדיפנדר עולה פחות או יותר אותו דבר כמו הרכב הזה, וצורך משמעותית פחות דלק (דיזל).
בזאת תמו שידורינו להיום בנושא "למה אין סמוראים משופרים בארץ".

לא, סושי, לא שלי ולא שלך לא נחשב "משופר" בעיני. תסלח לי, אבל אני עם שאר העולם - אם מידת הצמיג נופלת את ה33, זה לא רכב עבירות. פעם אחרונה שבדקתי, לא הרכב שלי, לא שלך ולא אף אחד חוץ מהנ"ל לא נכנס לשום קטגוריה של "משופר" בארה"ב, מקסימום "שינויים קלים".

gil4
10-10-04, 15:46

וזהו. אין יותר מזה.

מיום ליום דעתך הופכת לנחרצת יותר ויותר....ההמשך לפי המנגינה:
זהו זה ולא אחרת
33 בצמיג הכי נחשבת
בארה"ב,יפן,כינרת
זהו זה ומי יעיז להגיד אחרת
זהו זה.

סוזי המשתוללת
10-10-04, 15:52
נקסוס
חבל לי להגיד לך אבל
אתה קשקשן :lol: :P
מתי תבין שלא רק גודל צמיגים קובע ושעבירות זה לא רק טיפוס מדרגת סלע בודדת אלא מכלול של שטחים אותם צריך לעבור ויכולתו של הסמוראי תלויה בורסטיליות שלו הוא לא מצטיין בשום מקום אבל הוא עושה את כל המקומות בציון ממוצע של 8 (וזה סמוראי סטנדרטי תאמין לי)
אתה נותן כאן עיצות ומשנה חצי אוטו אבל אתה לא מכיר את היכולות של סמוראי סטנדרטי וחבל
אוטו טוב זה שילוב של הרבה גורמים ואת זה תזכור אתה שיפרת דבר אחד וחירבנת דבר אחר כנ"ל גם אני

rinzai
10-10-04, 15:58
...אין שום טעם לקנות סמוראי בשביל לשפר אותו באופן רציני ויקר. זה לא כדאי בשום אופן... הסמוראי הכי משופר בארץ יהיה בסוף עם צמיגים בגודל של דיפנדר או ג'יפ סטנדרטי... כרגע הוא עומד על שני סרני טויוטה, 4.56, מנוע 1.6, 4.16 בטרנספר, צמיגי 33, סלילים, הרוב עבודה של עידו (מוכרז או לא). בסיס הסרנים שלו שואף ל270 ס"מ (כ-110 אינץ') להערכתי.וזה בערך מקביל לדיפטנדר ממוצע עם צמיגי 235/85/16, צמיג שלא דורש בו שום שינוי. בזאת תמו שידורינו להיום בנושא "למה אין סמוראים משופרים בארץ"

זה אפשרי ועוד איך, גם בארץ!

לא כולם מחפשים ג'יפ מופרך לחלוטין שאמור ליסוע רק בשטח סטייל מוחצי מכוניות ביגפוטים אמריקאים למינהם. וגודל הצמיגים/המיתלים/סרנים - הם לא הצורה היחידה לבחון מיהו "סמוראי משופר". זה לא "למי יש יותר גדול".

מבחינתי סמוראי משופר יחשב סמוראי פתוח 1600, עדיף עם מערכת הזרקה מתקדמת. עם צמיגים בניירות 235 גג!, עם קיט יחס ההעברה של קלמיני 4.16 אולי (לא בטוח שצריך עם מנוע ה-1600), עם מיזוג והגה כח. עם גג קשיח לחורף (ולפעמים גם לקיץ), עם קומפרסור, עם נעילות ב-2 הדיפרנציאלים, עם מיתלים ראויים, עם מושבים נוחים שלא מפרקים את החוליות בגב, ובטוח שכחתי כמה דברים נוספים.

ואם ככזה הוא לא נחשב סמוראי משופר - אני מוכן לקנות אחד כזה במחיר מחירון + 1000 ש"ח עלי!

לא בקטע של תחרות, אלא בקטע של אוטו שכיף לחיות איתו ביום יום בעיר - גם לטייל בו בשטח, שלא מעיק באחזקה וטיפולים יקרים, שלא זולל דלק כמו נושאת מטוסים אמריקאית, חלפים זולים, אפשרות לשפר לבד, הייתי מעדיף דיזל, אבל לא בא לי לשלם כמעט 4000 ש"ח בשנה אגרת אוכלי חינם.

זה אפשרי, גם בארץ! - וסמוראי הוא הפלטפורמה האולטימטיבית לכזו מכונה - תוכלו לרכוש סמוראי, להוסיף את כל השיפורים שתארתי + לממן את כל עלויות האחזקה כולל דלק ל-5 שנים לפחות, וכל זה רק במחיר הרכישה של הדיפנדר עם אותם התכונות. מי שמחפש מכונה מהסוג הזה, זה האשכול... מי שמחפש רכב עבירות למאדים, שילך על לשפר דיפנדר או אונימג

שוב, כאן לא הפקולטה לכלכלה! ולפי ההגיון הכלכלי אין למשל בכלל שום הגיון להכניס רכב לפחחות וצבע... הוא יגיע עם ובלי לאותם החורים. אז לא הכל שיקולי עלות/עבירות. אלא יש גם את השיקול של הנחת שהרכב גורם.

מטרת האשכול לרכז את המאמצים של מי שמעוניין לדעת יותר או לתרום בנושא המרת מנוע הסמוראי ל-1600 (עדיפות להזרקה רק נקודתית).

k2000
10-10-04, 22:12
גם אני מתכוון לעצב את הרכב שלי בדיוק כמו שאיזי כתב.
לדעתי בארץ זה הרכב האולטמטבי.
בכל אופן איזי מנוע עם הזרקה רב נקודתית זה כפול בכסף.
אני גם מחפש מנוע כזה ואם ייפול עלי במחיר טוב אני חוטף.

בכל מקרה לדעתי אם כבר אז לשים גיר אוטומטי (ואז לא נשאר לי כסף למנוע הזרקה)

ולמי שרוצה לדעת גיר של ג'ימיני לא מתאים אלא אם מרכיבים מוע של ג'ימני...
אז נשאר רק גיר טיפש של ויטרה.

חגי

rinzai
10-10-04, 23:05
יכול מאוד להיות שמכלול אחד שכולל "מנוע - קלאץ' - גיר (אוטומטי)" הוא פתרון שווה. עד כמה הוא "בדוק"? אני לא יודע... משתדל לראות מה קורה בעולם בתחום. אם הולכים על כיוון של ג'ימני נשארים עם 1300... לדעתי זה קטן מידי. אולי גרנד ויטרה אוטומטית... כאן אני מרגיש שאני כבר מחוץ למיינסטרים.

המרה לויטרה 1600 מקובלת מאוד בעולם! והיא פשוטה! היא זולה! והיא קושרת לעדר שמושך את הסמוראי עוד 25 סוסים. גם בתחום המומנט יש שיפור ניכר. קיט יחס ההעברה של קלמיני מוסיף על כל זה עוד... עד מידה 235 בצמיגים, למדתי מהפורום, יחס ה- 4.16:1 מספיק מעל ומעבר!

אין לי מושג על ההשלכות של גיר ויטרה... הגיוני שלקחת מנוע-קלאץ'-גיר ויטרה יפתור את הצורך מתאם שצריך אם לוקחים רק את המנוע. אבל לך תדע איזה מתאמים אחרים תצטרך? אם אין נסיון עם זה בעולם אני הייתי חושש ללכת על כזה מהלך.

אלון_ק
11-10-04, 00:37
סושי, אתה דביל, אתה צריך כבר לדעת שכשאני אומר "עבירות" אני מתייחס לרוק קרולינג או לבוץ. לא לשום דבר אחר.

גיל, איזי והשאר - אין ספק ששיפורים זה עניין סובייקטיבי. אין ספק שמה שאיזי מתכנן יהיה רכב עביר ברמה טובה, נח וכו'. אתם חייבים לזכור שכשאני אומר "שיפורים" אני מסתכל על הרוק-קרולרים בארה"ב. לכן הדעה הנחרצת.

איזי, גודל מתלים/סרנים/מנוע/צמיגים זה כן ההגדרה. מה לעשות, אלו המערכות העיקריות שמשחקות בכל סוג עבירות שהוא, למרות שהדרישות מהם משתנות בהתאם לסוג העבירות הנדרשת. במה שאני אוהב (ובמה שכולנו נתקלים רוב הזמן) גודל הצמיגים הוא המרכיב העיקרי ביכולת הרכב, מייד אחריו 2 נעילות וכן הלאה.

זהו, הבנתי שהכיוון שלי הוא לא שלך, איזי. לגיטימי לחלוטין, אני עדיין מצדיע לך על הנכונות עם ה1.6.
בהצלחה.

סוזי המשתוללת
11-10-04, 02:44
נפגשתי בבוץ עם כל כלי אפשרי משופר יותר או פחות רובם היו עם צמיגים גדולים לפחות בשתי מידות משלי
אתה יודע מה ?חצי מהזמן הייתי עסוק בלחלץ אותם :P ואתה יודע עוד משהו?
רובם סירבו לשוב לאותו מקום לאחר מכן :P

נמרוד
14-10-04, 15:38
נמרוד - התכוונתי לנסיעת השטח של ה-CJ שנאמר לי שהוא מגיע בה ל- 1:1 - מבחינתי זה טירוף מערכות - אם לא נוסעים בשיירה צבאית שכוללת מיכליות תדלוק ןשרשרת אספקה - קשה להגיע רחוק, לא? כמה ק"מ יכול ליסוע CJ בשטח 4 על 4 - נגיד שתדלקת ויצאת לשטח... הגעת לשטח, אתה מטייל כמה ימים ולא בא לך לצאת לתחנת דלק אלא להשאר באמצע לא כלום... אני אישית לא אוהב את הרעיון לסחוב עשרות ליטרים בנזין בג'ריקנים... סולר ניחא... בנזין מסוכן.
:wink:

מה גם שליסוע על אספלט ת"א - אילת - ת"א ועוד קצת סיבובים (נגיד 500 ק"מ) ...בלי לרדת לשטח, עם CJ, כבר מביא להוצאה של 1000 ש"ח בקירוב... במחיר הזה אפשר לטוס לאירופה
:?

שוב שטויות. השפה שלך מאד ציורית (חשבת להיות כתב רכב? :lol: ) אבל אין לה שום קשר למציאות. צריכת הדלק של CJ יורדת לסביבות 1:4 במהלך טיול שטח מדברי ממוצע, ושל סמוראי ל1:6. אני מדבר מנסיון ומבדיקות, 3 שנים על סמוראי ועוד מעט 5 שנים על CJ.

הקילומטראז' המדברי ארוך הטווח שלי עם הCJ גדול הרבה יותר משל (אני מנחש) כמעט כל בעלי הסמוראי כאן... כולל בתקופה שהייתי סטודנט.

asafk
14-10-04, 15:42
נמרוד, זה לא משנה. הבחור נעול על סמוראי.
סופה חסכונית עוד יותר מCJ, אבל לא באה בחשבון מבחינתו.
דיפנדר סטנדרטי (לא המשופר בטירוף של ספי- לשעבר), יעלה 50-60 אלף, ויהיה יותר חסכוני- גם זה הוא לא יקנה.
הוא רוצה סמוראי. סוף סוף מישהו שיודע מה הוא רוצה, ולא מוכן שהעובדות יבלבלו אותו.

אני בעדו.
כי, כמו שאמרתי- ג'יפ קונים מהבטן, לא מהראש.

אסף.

נמרוד
14-10-04, 16:42
מסכים לגמרי אסף, כתבתי מהתחלה.

אני כאן רק בתפקיד של "עוקר שמועות" - מישהו עוד יגיד במקומות אחרים ש"סיקס עושה 1:1 בשטח" - "איך אתה יודע שזה נכון?" - "כי כתבו בג'יפולוג!" :(

המהנדס
15-10-04, 01:24
דיברתם על שיפורים?

קישור לקניית הגה כח לסמוראי (כרגע עומד על 1$ ו- WILL SHIP WORLDWIDE)

לסוזי, נקסוס וכל מי שרציני בעניין :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7927918 759&category=33588

-->