PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לגבי סופה משומשת

shlomi71
27-07-04, 22:13
לאחר שמכרתי את הרנגלר שלי, החלטתי שאני רוצה רכב שישמש באופן כמעט מוחלט לטיולים.

היום ראיתי סופה קצרה מודל 1997 יד שניה פרטית.
לרכב רשימת שיפורים ארוכה:
הוחלפו סרנים ל- דנה 44 קידמי ו60 אחורי עם יחס העברה של 4.56
נעילות ARB קדימה ואחורה+מדחס ARB
מדחס נוסף עם מיכל אוויר (מדחס מזגן)
קפיצים הוחלפו לסוג לא ידוע + ריוולורים קדימה + אחורה.
בולמים רנצו 9000 + בולם הגה רנצו, מיקום תושבות הבולמים האחוריים שונה והוא כרגע מהצד החיצוני של השילדה.
כננת סופר ווינצ 9000
הגבהת אוקולונים של כ-7 ס"מ
צמיגים 31 לא רשומים ברישיון(יש אפשרות לקבל במקום צמיגי 33)
2 מושבי סטיל הורס איכותיים.
ק"מ על השעון 52000.
המחיר המבוקש הוא בסביבות ה-70 אלף ש"ח.

ממצאי הבדיקה העצמית שלי:
הקלאץ נותן הרגשה של הפרדה לא מלאה - חריקה קטנה בין הילוך ראשון לשני.
חלודה באיזור הגג, תעלות הניקוז ,חלונות, קורה מאחורי דלת אחורית.
נזילת שמן מהסרן האחורי, לא הצלחתי לאתר מהיכן אבל ישנו כתם שמן בחלק התחתון של הביצה.
גשר טרנספר חבוט + נזילה מאזור הטרנספר.
סעפת פליטה חלודה וחבוטה קשות באיזור שלפני הטרנספר.
אין מוט מייצב קידמי.
הרכב "משייט" בתחילת הנסיעה - חוסר מוט מייצב או תופעה טיבעית עקב הריוולורים?

מה דעתכם? כמה שווה רכב כזה?
מה עלות התיקונים?
הוספת מוט מייצב נתיק
פחחות
תיקון/החלפת סעפת
יישור/החלפת גשר

תודה מראש,
שלומי

אם מישהו מכיר סופה במצב טוב אשמח לקבל פרטים.

חנן א.
27-07-04, 23:58
יש שתי בעיות שדורשות התייחסות מחמירה קצת יותר, השאר זה שטויות:
כנראה, בעיה בסינכרון של ההילוך השני, לא נדיר בסופות, שיפוץ יעלה לך בין 1000 ש"ח (עבודה עצמית) וכ2500 לגיר משופץ.
חלודה, אין לי הערכה לעלות תיקון, אבל קח בחשבון שכל סופה שתמצא תהיה עם חלודה ברמה כזו או אחרת.

הערה נוספת, וחלילה לא באה לרמז שאין בסופה את מה שמוצהר שיש בה:
פשוט נזכרתי, שפעם עזרתי ליפתח לבדוק סופה שיש בה רנצ'ויים, ARBים, יחסי העברה שונים בסרנים ובטרנספר, סרן קדמי 44, ומכל הסיפורים האלה יצא שהבן-אדם פשוט ניסה לגנוב קונים תמימים, והדבר היחיד שהיה שם הוא ARB אחורי וגם הוא לא עבד.

בקיצור, רק תיזהר-קר שם בחוץ.

קיד
28-07-04, 00:24
הוחלפו סרנים ל- דנה 44 קידמי ו60 אחורי עם יחס העברה של 4.56

תגיד שלומי, אתה קונה ג'יפ או משאית??? למה הסרנים הכבדים? אתה הולף לגרור עגלות של מפעלי ים המלח עם הסרנים ויחס העברה כזה?
זה לא נשמע לי כמו שיפר אלא כמו הרעה באיכות המיתלים. על משקל מוקפץ / בלתי מוקפץ שמעת?
בברכה,
קיד.

shlomi71
28-07-04, 00:42
חנן, תודה אני אבדוק שוב כמובן בשבע עיניים.

קיד, מה רע הכנסה נוספת? :D
זו פשוט הסופה הראשונה שראיתי בסבב הנוכחי, גם לדעתי דנה 60 אחורי מיותר, דנה 44 זה בהחלט שיפור, או שאני טועה?
על הרכב היו מורכבים צמיגים 33 אולי בגלל זה היחס?
אני מכיר את נושא משקל מוקפץ וכו, וגם בגלל זה אני חושב שדנה 60 זה אוברשוט.

מה לגבי שיוט הרכב? בגלל הריוולורים או חוסר מוט מייצב?

תודה,
שלומי

חנן א.
28-07-04, 00:49
דווקא בסופות בדגמים האלה, דנה44 הוא לא שיפור מאוד רציני, כי גם בדנה30 של הדגם הזה וצפונה, יש צלבים 297 , בדיוק כמו אלו של הדנה44 .

לדגמים מוקדמים יותר, עם הדנה30 עם צלבים 260 , ה44 הוא שיפור מהותי. הייתי מת שיהיה לי כזה.

לגבי ה60, לסופה אזרחית לשימוש סביר, הוא באמת אוברקיל וה44 מספיק בהחלט.

קיד
28-07-04, 01:07
חנן ענה על הרוב,
אותי לא תתפוס נוסע ללא מוט מייצב. זה מן הסתם קשור לאופי הנהיגה.
נשמע כמו זרוע פיטמן לקוייה. שווה לבדוק חופשים במערכת ההגה. כל תיקון יעלה ממון רב. נאבה חופשית לדוגמא, שווה 700 ש"ח.
צמיגי 31" עם יחס העברה 4.56 ידרשו ממך 3213 סל"ד בהילוך הישיר כדי לשמור על 104 קמ"ש , בשביל מה :?: .
בברכה,
קיד.

דרור ברלי
28-07-04, 02:36
מדובר בסופה של מאור שרייבר?
אם כן, אז כל מה שמפורט ברשימה, אכן יש ברכב. סופה מדוגמת ומושקעת ביותר, בעלת עבירות מרשימה.
את מה שאני חושב, סימנתי באדום.

הוחלפו סרנים ל- דנה 44 קידמי ו60 אחורי עם יחס העברה של 4.56: זה בגלל שבעל הרכב אהב משחקי עבירות ונעל צמיגי BOGGER 33 אינץ'. יחסי ההעברה קצת איטיים לנהיגה יומיומית בכבישים, אבל מצויינים לשטח טכני. סרן 44 קדמי זה מצוין למי שרוצה להשתמש ביחסי העברה כל כך איטיים, כי הביצה גדולה יותר ועל כן גם הקורונה והפיניון גדולים וחזקים משמעותית מאלה של הדנה 30 המקורי. 60 אחורי הוא ציוד מקורי בסופה. בסך הכל, מה רע?

נעילות ARB קדימה ואחורה+מדחס ARB : אם הכל תקין ועובד, אז מצוין.

מדחס נוסף עם מיכל אוויר (מדחס מזגן): אבזר שימושי ביותר ולא זול.

קפיצים הוחלפו לסוג לא ידוע + ריוולורים קדימה + אחורה: הקפיצים שלו מתוצרת אבי שופינסקי. יש כאלה שטוענים שהם מעולים, ויש כאלה שאוהבים אותם פחות. בכל מקרה, הם נוחים משמעותית ובעלי מהלך ארוך משמעותית מהמקוריים. הריוולוורים שלו מקוריים מתוצרת TERAFLEX. איכותיים יותר מהחיקוי המיוצר בארץ, אבל בכל מקרה לדעתי מסוכנים בכביש.

בולמים רנצו 9000 + בולם הגה רנצו, מיקום תושבות הבולמים האחוריים שונה והוא כרגע מהצד החיצוני של השילדה: קשה לי להבין למה שינו את מיקום התושבות. בדוק תקינות הבולמים - נזילות וכו'.

כננת סופר ווינץ 9000: בדוק תקינות הכננת, שלמות הכבל, ורישום ברשיון הרכב. אם לא, זה סיפור, כי אתה ממש, אבל ממש, לא רוצה להיכנס עם הסופה הזו לעמדה מס' 1 במשרד הרישוי...

הגבהת אוקולונים של כ-7 ס"מ: כעיקרון, הגבהת מרכב באמצעות אוקולונים זה רע, אבל ברכב עם מהלכי מתלה כאלה וצמיגי באגר 33', כנראה שאין ברירה, אחרת הצמיגים ינגסו במרכב. חפש סדקים בריצפה בנקודות שהמרכב נשען על האוקולונים.

צמיגים 31 לא רשומים ברישיון(יש אפשרות לקבל במקום צמיגי 33): חבל. 31 אין בעיה לרשום. 33 גם אפשרי, במכוני רישוי מסוימים בצפון או בדרום.

2 מושבי סטיל הורס איכותיים: בסדר גמור. בוודאי טובים יותר מהמקוריים.

ק"מ על השעון 52000: זה ק"מ די בתולי עבור סופה מתוחזקת היטב. בדוק מצב מנוע. אם הוא יוצא "כמו חדש", סביר להניח שהק"מ אמיתי.

המחיר המבוקש הוא בסביבות ה-70 אלף ש"ח: לדעתי, מציאה פרועה.

ממצאי הבדיקה העצמית שלי:
הקלאץ נותן הרגשה של הפרדה לא מלאה - חריקה קטנה בין הילוך ראשון לשני: קרא מה כתב חנן. שווה לבדוק גם מצב משאבת קלאץ'.

חלודה באיזור הגג, תעלות הניקוז ,חלונות, קורה מאחורי דלת אחורית: לא תימלט מזה. וזו עוד סופה עם פח במצב טוב. עיקר החלודות בסופות הן בסגירת המתכת, במיוחד במרזבים.

נזילת שמן מהסרן האחורי, לא הצלחתי לאתר מהיכן אבל ישנו כתם שמן בחלק התחתון של הביצה: שטויות. קורה די הרבה, ונובע ממכות מסלעים בחלק התחתון של הביצה, הגורמות לעיוותים קטנטנים במכסה הפח שבעקבותיהן מתפתחת הזעה. פותחים מכסה, מיישרים ומחליפים אטם.

גשר טרנספר חבוט + נזילה מאזור הטרנספר: לוודא שהגשר לא מעוקם. לרוב תמצא רטיבות באיזור הסליפ-יוק, במיוחד בסופות מוגבהות. בדוק גובה שמן בטרנספר.

סעפת פליטה חלודה וחבוטה קשות באיזור שלפני הטרנספר: באיזור שלפני הטרנספר, זו כבר לא סעפת הפליטה, אלא חלק מצינור הפליטה עצמו. חבוט ונראה חלוד ברוב הסופות. כל עוד הוא לא ממש מעוך, זה ממש לא נורא.

אין מוט מייצב קידמי: בקש מהמוכר שייתן לך אותו.

הרכב "משייט" בתחילת הנסיעה - חוסר מוט מייצב או תופעה טיבעית עקב הריוולורים: גם וגם. בדוק אם מוט פנהרד מחובר, ואם לא, בקש שייתן לך אותו. ריוולוורים זה ממש לא מציאה בכביש. בשטח הם נותנים מהלכי מתלה פוטוגניים אבל הדעות חלוקות לגבי יעילותם ובעיקר לגבי בטיחות הנסיעה. בכל מקרה, עם קפיצים ארוכים ושתי נעילות, הריוולוורים די מיותרים.

מה דעתכם? כמה שווה רכב כזה?: לדעתי מציאה פרועה. תנסה להוריד לו עוד כמה לירות על התיקונים הדרושים ולך על זה.

מה עלות התיקונים? הכי יקר - תיקון הגיר.

הוספת מוט מייצב נתיק - אם אין למוכר את המוט, תמצא אחד בפירוקים. זרועות מייצב מתנתקות עם פינים - כ-60$ בארה"ב, כלומר כ-600 עד 650 שקל בארץ

פחחות: יש לבצע את התיקונים המקומיים ללא דיחוי! לפני שזה הופך לחורים והופך לפרוייקט פחחות וצבע כללי.

תיקון/החלפת סעפת: אל תיגע בכלל. בסעפת עצמה ממילא יתפתח במוקדם או במאוחר הסדק המפורסם. עד אז, עוד חזון לששון.

יישור/החלפת גשר: אם הגשר לא מכופף ותושבות הגיר תקינות, אל תיגע.

בסך הכל, סופה מדהימה. ההשקעה בה כפולה ויותר לדעתי, מהמחיר שהוא דורש.

הבהרה: אין לי קשר למוכר, אני כמעט ולא מכיר אותו. ראיתי את הרכב מקרוב ובנסיעה. הוא מדהים.

אדי
28-07-04, 09:27
קשה לי להבין למה שינו את מיקום התושבות.
אני מניח שהמיקום שונה כדי לאפשר הכנסת בולם יותר ארוך מאחור.

דרור ברלי
28-07-04, 10:30
נכון אדי, ובג'יפ הזה באמת יש מהלכי מתלה חריגים בזכות/בגלל הריוולוורים.
אבל למה להוציא אותן אל מחוץ לשילדה?
הזזה לכיוון מרכז השילדה, כמו שאתה עשית, נראית הגיונית יותר. לא?

אדי
28-07-04, 11:12
אותי אתה לא צריך לשכנע שהזזה לכיוון מרכז השלדה נכונה יותר :) .

נמרוד
28-07-04, 11:35
נכון אדי, ובג'יפ הזה באמת יש מהלכי מתלה חריגים בזכות/בגלל הריוולוורים.
אבל למה להוציא אותן אל מחוץ לשילדה?
הזזה לכיוון מרכז השילדה, כמו שאתה עשית, נראית הגיונית יותר. לא?

מעשית יותר, כן. הגיונית יותר - לאו דווקא.

ככל שהבולם מורכב קרוב יותר לגלגל, ומקביל לתנועה האנכית של הגלגל (שזה מה שמעניין אותנו, הכוחות שפועלים בכיוון התנועה הזאת הם הכוחות שהבולם צריך לרסן), יחס התנועה בינהם קרוב יותר לאחד, והבולם יעיל יותר, מנוצל יותר טוב. לכן המיקום ה"האידיאלי" מבחינה הנדסית, מכל הבחינות כמעט, הוא קרוב לגלגל ובניצב לכביש - בדיוק כמו בסרן הקדמי. אבל זה לא פרקטי מאחורה בג'יפים מסיבות של אריזה - השלדה נמצאת בדיוק שם. פשוט אין מקום, עם סרן ברוחב סטנדרטי, להוציא את הבולם מחוץ לשלדה. ברגע שהסרן רחב יותר בכמה אינצ'ים טובים, והבולם נכנס בנוחות בין הגלגל לשלדה מבחוץ - זה המקום הכי טוב לבולם.

shlomi71
28-07-04, 11:44
תודה לכל המגיבים.
דרור, תודה על התשובה המפורטת.

ועכשיו לשאלות:
בהנחה שאני מוריד את הריוולורים ושם במקומם שקאלים מקוריים או מוגבהים? האם אני צריך להחליף או לבצע שינויים בקפיצים?
הורדת אוקולונים, טריויאלי או כרוך בעוד שינויים(אני מתכוון להישאר עם צמיגי 31)?
למיטב זכרוני הגשר מכופף, אני אבדוק שוב.
כמו כן אגן השמן במנוע חבוט ומכופף, יש צורך להחליף? ליישר? מה המרחק מהאגן לחלק התחתון של גל הארכובה?
בסרן הקידמי אין נקודת חיבור למוט המייצב, מה עושים?ריתוך?
הרכב באמת מדהים אבל קצת מוזנח.

מצטער על כל השאלות אני עדיין בשלב של חישובי עלויות/כדאיות.

תודה,
שלומי

חנן א.
28-07-04, 12:21
כמו כן אגן השמן במנוע חבוט ומכופף, יש צורך להחליף? ליישר? מה המרחק מהאגן לחלק התחתון של גל הארכובה?

אל גל הארכובה הכיפוף לא יגיע, אבל כיפוף מסיבי מאוד של כמה סנטימטרים טובים כן עלול להגיע אל הרשת של הפיקאפ של משאבת השמן. אם לחץ השמן תקין, אין לך מה לנגוע בזה.

אדי
28-07-04, 12:44
בעקרון נמרוד צודק במה שכתב לגבי מיקום הבולם - האידיאל הוא שהקפיץ והבולם יהיו "על" הגלגל, לא? אז גם בסופה, למשל, עדיף שהבולם יהיה "על" הקפיץ ובכיוון תנועת המתלה (אנכי לרצפה). אבל היות ולא מדובר בעולם מושלם ... אפשר לחיות עם זה, ואפילו התוצאות טובות.

דרך אגב, יש אפשרות למקם את תושבות הבולם בצמוד לשלדה בחלקה הפנימי (פחות בולט).
http://jeepolog.com/images/more1.jpg

בהנחה שאני מוריד את הריוולורים ושם במקומם שקאלים מקוריים או מוגבהים? האם אני צריך להחליף או לבצע שינויים בקפיצים?
בעקרון אין בעיה להמשיך ולסוע עם אותם הקפיצים ... כמובן שמהלך המתלה יתקצר בצורה משמעותית.

הורדת אוקולונים, טריויאלי או כרוך בעוד שינויים(אני מתכוון להישאר עם צמיגי 31)?
בעקרון, אמור להיות טריוויאלי ... אבל בהגבהת גוף של 7 ס"מ יכולים להיות דברים קטנים שיכול להיות שתצטרך לסדר (ידית הילוכים/טרנספר, רדיאטור? וכו' - כל מיני דברים קטנים ששינו לאחר הוספת הגבהת המרכב).

בסרן הקידמי אין נקודת חיבור למוט המייצב, מה עושים?ריתוך?
המוט המייצב מתחבר לבורג בתחתית הסקידפלייט הקדמי - לא לסרן.

נמרוד
28-07-04, 12:51
אתה קונה ג'יפ ב70K בשביל להתחיל להשקיע כסף בלהוריד שיפורים?!

אם אתה מתכוון להוריד רבולברים, לחבר מוט מייצב, להוריד את הבודיליפט וכן הלאה.... אין שום סיבה בעולם שתקנה את הסופה הזאת!

תשאיר אותה למי שמחפש את כל הדברים האלו.

ג'יפ משופר בכבדות יכול להיות הזדמנות נפלאה - בתנאי שהוא משפור לטעמך ולצרכיך. תמשיך לחפש.

ארז
28-07-04, 13:10
גם אני מכיר את הסופה הזו ממבטים מלאי קנאה, ענו לך פה בצורה מאוד מפורטת, בגדול כמה נקודות חיזוק...
1 אם אתה הולך להסתובב עם 31" אל תקח את הסופה הזו, 4.56 על צמיג 31" זה גהנום בכביש ובארנק(צריחת דלק...)
2 כמו שנמרוד ענה לך ,זו אחת הסופות המשופרות ביותר בארץ, כזה דבר לא קונים רק בשביל לפרק את השיפורים....

אדי
28-07-04, 13:14
1 אם אתה הולך להסתובב עם 31" אל תקח את הסופה הזו, 4.56 על צמיג 31" זה גהנום בכביש ובארנק(צריחת דלק...)
2 כמו שנמרוד ענה לך ,זו אחת הסופות המשופרות ביותר בארץ, כזה דבר לא קונים רק בשביל לפרק את השיפורים....
מצטרף לארז ונמרוד ... ומוסיף, אתה מתכוון לסוע עם דנה 44 קדמי וצמיגי 31"? עם 4.56 בסרנים וצמיגי 31"?

אדי

asafk
30-07-04, 00:50
רוצה 31?? אל תקנה סופה שכל השיפורים שלה הם בשביל 33".
חפש ב20 אלף פחות משהו יותר צנוע.

אסף.

שחר-סופה
30-07-04, 11:01
אני מצטרף לדעותיהם והמלצותיהם של כל מי שענה לך ...שלומי, כתבת את זה ,זוכר :
"לאחר שמכרתי את הרנגלר שלי, החלטתי שאני רוצה רכב שישמש באופן כמעט מוחלט לטיולים.".
מה עוד אתה רוצה ...?
כדאי לעשות קודם לכן חושבים למה מייעדים את הרכב ע"מ שיענה לצרכים ומכאן ואילך מתחילה מסכת הבניה / שיפורים וכד'...
בהצלחה ,
שחר.

shlomi71
30-07-04, 11:28
תודה על ההמלצות והתגובות.

טוב, אז מה אני רוצה:
רכב שישמש בעיקר לטיולים, מידי פעם נסיעות מנהלתיות קצרות, רכב שאני לא אפחד שהנה השוטר הזה מוריד אותי מהכביש.
בקיצור רכב שפוי עם נעילות וכננת.

כנראה שהסופה הזו לא מתאימה לי.
נמשיך לחפש.

תודה,
שלומי

דרור ברלי
30-07-04, 11:42
כל סופה, כולל סטנדרטית, נמצאת על הכוונת של כל שוטר. קח בחשבון.

שחר-סופה
30-07-04, 11:56

טוב, אז מה אני רוצה:
רכב שישמש בעיקר לטיולים, מידי פעם נסיעות מנהלתיות קצרות, רכב שאני לא אפחד שהנה השוטר הזה מוריד אותי מהכביש.בקיצור רכב שפוי עם נעילות וכננת.

נמשיך לחפש.

תודה,
שלומי

עם מפרט של הרכב שתיארת - יש סיכוי שתראה את השוטר מתאבד או לחילופין
חוטף התקף לב :lol: זה בהחלט !!!

שחר.

שחר-סופה
30-07-04, 17:02
אגב ,נזכרתי ... לשם של המחלה / תופעה בה לוקה השוטר ברגע שהוא מבחין
ברכב מהסוג הזה היא " חמרמרת " :lol: .

שחר.

AvigdorAharon
01-08-04, 07:46
שחר כתב:

" חמרמרת "

הסבר???

אביגדור

coas
01-08-04, 08:23
חמרמרת- האנג אובר. למה ששוטר יקבל את זה כשהוא רואה סופה?

שחר-סופה
01-08-04, 18:37
חמרמרת- האנג אובר. למה ששוטר יקבל את זה כשהוא רואה סופה?

וואאאאייי , הרגתם אותי ... :lol: :lol: .

אביגדור וcoas , איזה פירוש אתם רוצים ? צחקתי הסתלבטתי....
"חמרמרת" משורש חמור, עלה לי בראש אז כתבתי...למחלה הזאת אין תרופה כנראה... :lol: .

coas , לא אמרתי כל סופה אלא על הסופה הצפציפית הנ"ל ששלומי נתן את המפרט שלה ....ציטוט מתגובתו של שלומי : "

טוב, אז מה אני רוצה:
רכב שישמש בעיקר לטיולים, מידי פעם נסיעות מנהלתיות קצרות, רכב שאני לא אפחד שהנה השוטר הזה מוריד אותי מהכביש. בקיצור רכב שפוי עם נעילות וכננת.

נמשיך לחפש.

תודה,
שלומי " .

שחר.

-->