PDA

צפייה בגרסה מלאה : התרשמות משמן מנוע

ערן המסוקס
23-12-09, 09:21
במשך רוב חייו של הג'יפ, הוא קיבל שמן 15W-40 של פנזוייל, אשר גם הומלץ כאן כשמן טוב ומתאים למנוע.

התרשמויות:
לחץ השמן היה יחסית גבוה יותר איתו, מאשר עם שמנים אחרים.
במשך השבוע, הכלל נסיעות יומיות קצרות בעיר, המנוע היה מתחיל לתקתק מהשסתומים, וזה היה חולף רק כשהיה מתחמם השמן. התופעה היתה נחלשת משמעותית אחרי טיול של סופ"ש, ושוב מתגברת לאט בנסיעות הקצרות בעיר.

בטיפול האחרון (אחרי יותר ממאה אלף ק"מ על פנזוייל), החלפתי לminerolia 10-40 חצי סינטטי.

התרשמויות:
לחץ השמן נמוך יותר עם מנוע חם.
המנוע הפסיק להרעיש מהשסתומים לחלוטין, לאחר קצת פחות מאלף ק"מ, גם בנסיעות קצרות במהלך השבוע.

GodsFather
23-12-09, 11:05
לא הבנתי מדבריך אם השינוי בלחץ שמן מגבוה לנמוך - זה טוב או לא טוב ?

ערן המסוקס
23-12-09, 11:14
מי קבע שלחץ שמן גבוה הוא בהכרח טוב יותר, או מעיד על שמן טוב יותר?

אני רואה שרשורים עם המלצות לשמן 15-50 למי שרוצה "להשקיע". מי אמר שזה טוב??

לחץ השמן צריך להיות בגבולות התקין.

coas
23-12-09, 13:36
נו ו..?
לשמן Minerolia 10W-40 צמיגות נמוכה יותר בטמפ' נתונה ( 88cSt ב40C) ויכולת ניקוי ירודה לעומת שמן של מנועי דיזל.
הפנזאויל מציע צמיגות גבוהה יותר (108cSt ב40C) ויכולת ניקוי גבוהה.

הפנזאויל הוא יותר שמן למנוע עבודה, מנוע שמניע בבוקר וכבה בערב, לוקח לו זמן להגיע לטמפ' עבודה ואז הוא מספק את מירב התועלת. בבדיקה אצלי במנוע השמן היה מגיע ל210F, שהיא הטמפ' המומלצת לשמן ב258, רק אחרי כ15 דקות נסיעה.

שמני 10W-40 הם שמנים למנועי נוסעים באיכות נמוכה/ישנים, מספקים את הסחורה מהר יותר ולטווח זמן קצר יותר. מכיוון שמכילים הרבה פולימרים יש להם נטיה להשאיר משקעים.

ובכלל, בחורף כדאי להשתמש בשמן בצמיגות נמוכה יותר, 10W-30 למשל.

six-86
23-12-09, 14:09
ברור שיש קשר בין לחץ שמן לסוג השמן!!!
אני גם משתמש בפנזאויל הרבה זמן אחרי שעברתי את כל סוגי השמן האפשריים
הגעתי למסקנה שהוא הכי טוב למנועים שלנו .....
דוגמא : עם הפנזאויל לחץ שמן בזמן הנעה 60 , אחרי נסיעה וטמפ' נתונה של עבודה 20 .
מוטורקראפט שגם הוא מצויין היה לחץ שמן יותר נמוך : בזמן הנעה 40-50 , אחרי נסיעה וטמפ' נתונה לעבודה 0 .
דבר נוסף , 10 שנים עם הסיקס , כל שישה חודשים מחליף שמן ללא קשר לקימט' , הפנזאויל נוזל כמו חדש בניגוד לשמנים האחרים שחור פחם !!
ראיד

ערן המסוקס
23-12-09, 22:40
אם הוא נשאר כמו חדש, זה יכול לאמר שהוא פשוט לא עושה את העבודה, שהיא ניקוי הפיח מהמנוע, שזאת הסיבה העיקרית שהשמן נהיה שחור, ולא כי הוא "נשרף".

הפנזוייל לא מתאים לחורף? אצלי הרכב עושה באמצע השבוע הרבה נסיעות קצרות. מה זה קצרות? מתניע בבוקר מוקדם ונוסע לעבודה, בערך 7 דקות, כל בוקר, ואז חוזר בערב הביתה. לפעמים יש נסיעות נוספות קצת ארוכות יותר בעיר.

עם פנזוייל היו תקתוקים, עם מינרוליה חצי סינטטי 10-40 אין.

גם אני הייתי חסיד של פנזוייל כמעט כל חייו של המנוע, והסיבה היחידה ששמתי את המינרוליה, היא כי לא היה פנזוייל באותו הזמן של הטיפול.

RONI
23-12-09, 22:50
כמה עולה התענוג? לליטר?

ערן המסוקס
23-12-09, 22:58
אני קונה ישירות מהספק, משהו בסביבות 45 ש"ח למיכל כנראה. בחנות ראיתי על זה תג מחיר של 90 ש"ח.

RONI
23-12-09, 23:12
מיכל ?כמה ליטר,גלון?\

ערן המסוקס
23-12-09, 23:17
לא זוכר אם 4 או 5 ליטרים למיכל. אם זה קריטי, מחר אני מקווה שאזכור לבדוק.

six-86
24-12-09, 08:36
ערן לפי דעתי צריך לבדוק את מצב המנוע אצלך !!
לא יכול להיות ששמן גורם לתקתוקים !!
התקתוקים התחילו לאחרונה או מאז שהתחלת עם הפנזאויל ??
לא בהכרח שמן שחור זה אומר שהוא עושה את העבודה !! לפעמים מדובר בזבל של שמן שהוא פשוט נשרף .... אתה יכול לדעת דרך הריח !!!
חוצמזה עניין השמן כבר נטחן בכל פורום אפשרי , זה תלוי במכלולים של המנוע ומצבו ....
4 שנים עם הפנזאויל לא תקתוקים ולא כלום ! מנוע חי ובועט כמו שור גם בחורף וגם בקיץ ....
ד"א גם אצלי הרכב משמש ליוםיום ירושלים -מרכז ובחזרה ....
ערן , התחלת להשתמש לאחרונה בתוסף שמן אולי זו הסיבה לתקתוקים ???
ראיד

ערן המסוקס
24-12-09, 19:18
התקתוקים מלווים אותי כבר כמה שנים. אני משתמש בפנזוייל כמעט מאז שהמנוע היה חדש.

התקתוקים (לא חזקים אבל קיימים) מתגברים ככל שאני עושה יותר נסיעות רצופות קצרות, ובעיקר בחורף, שם קשה יותר לשמן להתחמם. עכשיו האוטו שקט לחלוטין גם כשהוא קר וגם כשאני עושה כל השבוע נסיעות קצרות בבוקר ובערב כשקר.

אם השמן הזה טוב, אני לא יודע, אבל הוא לא אמור להיות רע, וזה מספיק.

אני חושב שהפנזוייל כבד מידי, ולא מתאים לרכב שעושה נסיעות קצרות. הוא פשוט לא עושה את העבודה שלו, וכתוצאה מכך אני שומע את המנוע מתקתק (לא יודע מה עוד קורה בפנים שם).

אחרי נסיעה ארוכה, המנוע היה משתתק גם עם הפנזוייל.

RONI
24-12-09, 21:39
כמו שאשר כתב"שמן למנוע עבודה"
כי כאשר הרכב היה חדש ,היה מומלץ 10/40 .שוב לטובת השימון הראשוני ,או הנסיעות הקצרות.והטמפ הנמוכות בחורף.

מאז שאני עם הפנזאוייל אני מרוצה מאד.עברתי תקופה למוטורקראפט, אך חזרתי חזרה,למרות שעם המוטורקראפט
נעלמו התקתוקים של המרימים בכלל,אך לא הייתי מרוצה מלחץ השמן בקיץ בטמפ חמות.בסלד סרק כמובן.
והנזילה... ממחזש אחורי ,החמירה[למרות שזה נובע מעוד כמה סיבות...]

לכן חזרתי הביתה.,,CAT .
תן התרשמות לאחר זמן מה.
בהצלחה.

-->