PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה מאזור מחזיר שמן אחורי של המנוע + שאלה על תמיכת רכב

skhaikin
28-07-04, 00:31
שלום,

יש בסופה שלי נזילה קטנה מאזור מחזיר שמן אחורי (מקווה שאני איתרתי את המקום נכון - בחלק הקדמי של הטרנספר). אני חושב שהנזילה לא רצינית, יש טיפת שמן שלתויה שם כל הזמן, אבל רמת השמן במדיד במנוע לא השתנתה בכלל מזה חודש.
השאלה - מה רמת דחיפות התיקון של כזה דבר, ובמה מדובר - הרבה עבודה ופירוקים או משהו שטירון גם יכול לעשות, לפי ספר טיפולים ?

שאלה נוספת: בהנחה שאני עובד בחצר ואין לי בור / ליפט - מה הרעיון הטוב ביותר להגבהת הרכב לצורך טיפולים / תיקונים ? אני מתאר לי שלא כדאי לעבוד מתחת לאוטו שמורם על ג'ק עגלה בלבד... איפה לתמוך - 2 או 4 נקודות, בקיצור - איך לעבוד נכון ? (קראתי כבר את המאמר "עבודה עצמית על הג'יפ" כאן באתר - אחל'ה מאמר, אבל לצערי הנושא לא הוזכר שם)

-תודה.

קיד
28-07-04, 00:45
יש בסופה שלי נזילה קטנה מאזור מחזיר שמן אחורי (מקווה שאני איתרתי את המקום נכון - בחלק הקדמי של הטרנספר)....... אבל רמת השמן במדיד במנוע לא השתנתה בכלל מזה חודש...
אם נוזל שמן מהטרנספר אז אין טעם לבדוק במנוע. שמן בטרנספר צריך להגיע עד המפלס של בורג המילוי בטרספר עצמו. לשימוש שמן ATF.

שאלה נוספת: בהנחה שאני עובד בחצר ואין לי בור / ליפט - מה הרעיון הטוב ביותר להגבהת הרכב לצורך טיפולים / תיקונים ?
1) דורש השקעה: לבנות 2 שיפועים מברזל.
2) למצוא 2 אדני רכבת. לחתוך כל אחד לשני חלקים בניסור אלכסוני, וכך יהיו לך 4 הגבהות. פשוט לשים לפני הגלגלים, לשלב 4X4 ולטפס לאט לאט.
בברכה,
קיד.
נ.ב. במידה ונוזל לך שמן מהזנב של הטרספר, אז התיקון פשוט.
********נזילה מוגדרת כ-6 טיפות בדקה, פחות מזה זו הזעה.**********

חנן א.
28-07-04, 00:54
ניתן לקנות מארז בוקים מקצועיים, משהו כמו 50-75 ש"ח לבוק. אני קניתי כאלה, ומצטער על כל רגע בעבר שעבדתי בלעדיהם.
אם הנזילה היא ממחזיר השמן האחורי של המנוע, והיא לא ברמה של השארת כתמים על הכביש בכל חניה, אני לא הייתי נוגע בזה.

איציק - 4X6ZH
28-07-04, 07:55
יש היום ציוד בדיוק לעבודות האלה
במגרש עודפי ציוד בצריפין ( ציוד צבאי חדש )
המחירים זולים ביותר ( כמה עשרות שקלים ) .
טל - 08-9242913
http://www.lkltd.co.il/
איציק

חנן א.
28-07-04, 09:08
איציק, זו היתה הכוונה שלי כשכתבתי על ארז. הוא קונה מהמגרש הזה ציוד ומוכר את הציוד באותו מחיר שבו המגרש מוכר.

נמרוד
28-07-04, 09:49
הבוקים (או סטנדים) המדוברים נראים בדיוק ככה:
http://www.mytoolstore.com/wilmar/w41021.jpg

יש בשני גדלים, 4 טון ב100 שקל לזוג, או 6 טון ב150 שקל לזוג. אצל ל"כ בצריפין או דרך ארז בבני ברק. אותו דבר, אותו מחיר.

אני קניתי 4 גדולים בהזדמנות הראשונה כשנודע לי על המחיר (הרבה , הרבה יותר זול ממה שתמצא באוטודיפו או בחנויות אחרות) לפני זה עבדתי עם סטנדים שריתכתי בעצמי, ולפני זה היינו תמיד מאלתרים כל מיני מגדלי בלוקים ואללא יסתור תודה לאל שאנחנו עדיין כאן... :lol:

בקיצור, במחירים כאלו, כל אחד חייב להחזיק רביעיית סטנדים כזאת במחסן.

דרור ברלי
28-07-04, 10:41
הבוקים האלה נוחים מאוד ושווים כל גרוש. ולו רק בגלל הבטיחות.

הזעה ממחיר שמן אחורי - בעיה ידועה בסיקסים ובסופות. אני לא נוגע בזה כבר חמש שנים בסופה, כי גודל ההזעה היה ונשאר ממש זניח (טיפה-שתיים אחרי לילה בחנייה). כדי להחליף את המחז"ש צריך לרוקן שמן מנוע ולהוריד את הקרטר. מה שמעצבן כאן זה לא העבודה הרבה, אלא שממילא זה יתחיל להזיע שוב אחרי שלושה-ארבעה חודשים. כל עוד זה לא ממש נוזל - עזוב את זה.

ניר ל
28-07-04, 11:50
בקיצור, במחירים כאלו, כל אחד חייב להחזיק רביעיית סטנדים כזאת במחסן.

אפשר לקנות בוקים ביצחק שדה במחירים של 100-130 ש"ח ליחידה, אני לא זוכר אפילו פעם אחת שנזקקתי להעמיד את הג'יפ על ארבעה בוקים. בהחלפת קפיצים/סרנים/פירוק סרנים אני עובד עם שניים בלבד. אבל זה זול ! אז במקום לחסוך 50% אנחנו קונים פי שניים יותר ממה שצריך...

נ.ב.
להחלפת מחזיר שמן במנוע ולפירוק מכלולים מתחת לרכב אתה לא צריך בוקים.
הג'יפ מספיק גבוה, בוקים הם תחליף לגלגלים. אם היה לי מקום גדול הייתי בונה רמפה או קונה ליפט כדי לעבוד בעמידה.
מצטרף לדעה שאם זאת לא נזילה חמורה - לא לגעת.

skhaikin
28-07-04, 23:35
כלומר, אם הבוקים "רק" מחליפים את הגלגלים, הם אינם תחליף לבור או ליפט,נכון. למשל, עבודה כמו החלפת סעפת פליטה מתאפשרת על הבוקים האלה ?
לפי דברי קיד, בשביל עבודה הזו צריך בור / ליפט.

קיד
29-07-04, 00:41
לפי דברי קיד, בשביל עבודה הזו צריך בור / ליפט.
אתה יכול לזחול כמו תולעת, אבל זה מאוד לא נעים, ולוקח ה מ ו ן ז מ ן.
קיד.

skhaikin
29-07-04, 08:52
אוקי - קיבלתי - לא מתכוון לזחול 8)

תודה לכל העונים, קיבלתי תשובות לעניין !

איציק - 4X6ZH
29-07-04, 09:27
בהמשך לדיון על הבוקים .
באיזה גובה כדאי לעבוד על הרכב .
כאשר מורידים את הגיר שהרכב יהיה גבוה או נמוך ?
כאשר מורידים גלגלים לבדיקת בלמים גבוה או נמוך ?
כאשר מוציאים מנוע אולי להוריד גלגלים ואז להנמיך את הרכב לגובה הקרקע ?
את הגלגלים לאחר הפרוק איפה אתם מאחסנים . ליד הרכב \ מתחת לרכב \ רחוק מהרכב .
או אולי יושבים עליהם ?
יש עוד הרבה אפשריות אבל הדיון יגרור ויתפתח על כללי עבודה נכונים במוסך .
לא אני לא ממליץ על בור !!! זה מלכודת מוות !!!
איציק

נמרוד
29-07-04, 09:38
בהמשך לדיון על הבוקים .
באיזה גובה כדאי לעבוד על הרכב .
כאשר מורידים את הגיר שהרכב יהיה גבוה או נמוך ?
כאשר מורידים גלגלים לבדיקת בלמים גבוה או נמוך ?
כאשר מוציאים מנוע אולי להוריד גלגלים ואז להנמיך את הרכב לגובה הקרקע ?
את הגלגלים לאחר הפרוק איפה אתם מאחסנים . ליד הרכב \ מתחת לרכב \ רחוק מהרכב .
או אולי יושבים עליהם ?
יש עוד הרבה אפשריות אבל הדיון יגרור ויתפתח על כללי עבודה נכונים במוסך .
לא אני לא ממליץ על בור !!! זה מלכודת מוות !!!
איציק

ליפט זה חלום עבור רובנו. נחזור למציאות:

איציק, אין לנו הרבה שליטה על גובה הרכב שבו אנחנו עובדים.

בשביל כל עבודה שאינה מחייבת פירוק גלגלים - עובדים על הרכב כמו שהוא. בסיקס/סופה, בוודאי מוגבהים, זה גובה סביר בהחלט. אפשר לעשות הכל.

כשמורידים גלגלים - הרכב על הבוקים. מרימים כל פינה (או סרן מהאמצע באמצעות ג'ק עגלה, או מאמצע הפגוש באמצעות היליפט) , ומכניסים בוקים בשתי קצוות הסרן. אין יותר מדי משחק בגובה, כי יש גבול מאד ברור לגובה שאפשר להרים ג'יפ מוגבה עם היליפט.

בשביל להחליף קפיצים/סרנים, הבוקים מתישבים מתחת לשלדה.

אפשר לעשות הכל בלי יוצא מן הכלל עם בוקים, כולל החלפת סרנים - בן אדם אחד. הורדת גיר/טרנספר עם ג'ק עגלה פשוט, שרשרת, ועוד זוג ידיים. בשביל להוציא מנוע צריך גם מנוף - אפשר תמיד להשאיל בשעת הצורך.

בקיצור, מכונאי החצר צריך - בוקים טובים (צריך 2 כמו שניר אמר), ג'ק עגלה טוב, הייליפט, מנוף למנוע בהזדמנויות נדירות. הכי חשוב - צל. צל ומקום מספיק מרווח ושקט לעבוד.

דרור ברלי
30-07-04, 14:00
בקיצור, "מכונאי חצר" צריך קודם כל לגור בבית צמוד קרקע עם... חצר לא קטנה!...

UNIX
30-07-04, 14:08
תתפלאו אבל יש כאלה "מכונאי חצר" שעובדים גם מתחת לבניין משותף .
הכי חשוב זה שתיה קרה לידך ואם אתה ממש מפונק אז מאוורר טוב .
בשביל לפרק סעפות אתה לא צריך לזחול מתחת לג'יפ אתה יכול מלמעלה.

עירא
30-07-04, 15:32
אם מדברים על מכונאי חצר,
השבוע השקעתי את מיטב זמני (וגם חלק נכבד מאוג מכספי או 1,700 ש"ח לייתר דיוק) בבניית משטח נוח לעבודה, יצקתי בטון בגודל 4*9 מ' ( עם רשת ברזל כמובן) מתחת לסככה שיישמש גם לחנייה וגם בניתי לי שולחן עבודה מסיבי מאוד (מאוד מאוד בנוי מפרופיל 50*50) בגודל 4*1 השולחן עשוי כולו מברזל (על המשטח בטון בעתיד אולי יהיה ליפט :lol: ) צמוד למשטח (וגם מתחת לסככה) יש לי שטח אדמה שיישרתי ניקיתי (ואת חלקו ריצפתי בבלטות 45*45*5) והוא משמש אותי כמחסן לכל מיני חלקים שזרוקים לי פה אם זה מנוע, סרן וגיר או כל מיני חלקים קטנים כגון צינורות רצועות וכו'. בסה"כ נראה לי שזה אחד השיפורים היותר טובים שבצעתי עבור הג'יפ (או עבור מי ששוכב מתחתיו).
עירא.

נ.ב.
הייתרונות שבליהיות מושבניק...

קיד
30-07-04, 16:33
בשביל לפרק סעפות אתה לא צריך לזחול מתחת לג'יפ אתה יכול מלמעלה.
אל תגיד סתם. הבן אדם זקוק לעצה.
יש לפרק את צנרת המפלט על מנת לשחרר את הסעפת. ומה לעשות שהיא מתחת לאוטו?
קיד.

שחר-סופה
30-07-04, 16:57
קיד , פה אני חולק עליך. אני לא חושב ש UNIX טעה כאן ומסכים עם דבריו של נמרוד שכתב :

" בשביל כל עבודה שאינה מחייבת פירוק גלגלים - עובדים על הרכב כמו שהוא. בסיקס/סופה, בוודאי מוגבהים, זה גובה סביר בהחלט. אפשר לעשות הכל."

"אל תגיד סתם. הבן אדם זקוק לעצה.
יש לפרק את צנרת המפלט על מנת לשחרר את הסעפת. ומה לעשות שהיא מתחת לאוטו?
קיד."

אל תשכח שמדובר במקרה הנ"ל לדוגמא בסעפת פליטה...שכולה בשביל לפרק אותה
מצנרת המפלט מדובר בשלושה ברגים שממש אין שום בעיה של גישה אליהם.

שחר.

-->