PDA

צפייה בגרסה מלאה : תופר ברזנטים

דרור ברלי
28-07-04, 11:48
מי מכיר תופר ברזנטים לג'יפים, שגם פתוח לרעיונות משוגעים ולא סטנדרטיים, גם מוכן להקדיש (ללקוח נודניק עם דרישות מיוחדות כמוני) קצת זמן ויכולת אילתור ותכנון, גם מבצע עבודה איכותית וגם - כמובן, לא יקרן?
יש צדיק כזה?

נמרוד
28-07-04, 11:50
היום המיוחל מתקרב דרור? הסופה נפתחת?

יוני5
28-07-04, 11:55
היום המיוחל מתקרב דרור? הסופה נפתחת?

זו לא החלטה שנתונה לשיקול דעתו למעשה, זה די נכפה עליו ע"י החלודה כנראה.

ההחלטה שלו מצטמצמת לגג חדש או ברזנט...

יוני5

t_uri
28-07-04, 12:07
יאללה תפתח כבר. אתה מדבר על זה המון זמן.
לעינייננו:
בעיה. ברזנט עולה המון כסף (אגב, בלי שום סיבה הגיונית). ברזנט פשוט, בלי ניג'וסים עולה לפחות 2500 ש"ח ומדובר בסה"כ בפחות מ -8 מ' ברזנט ופחות מיום עבודה לידיים מיומנות. זה סתם יקר.

אתה מחפש מישהו שיהיה פתוח לשגעונות. יכול להיות שכדאי להתקרצץ לערסים שמגיעים לבור. אולי הם מכירים מישהו פתוח לשיגעונות?

בכל מקרה. אני לא ממליץ על יהודה מראשון. אני הלכתי על הזול (אז, שילמתי 2800 ש"ח) להתוצאה היתה מאכזבת וניכרת רמת השקעה אפסית. לדוגמה, הרצועות היו רחבות מידי ולא נכנסו לאומגות שהוא בעצמו הרכיב לי על הג'יפ.

אורי טל.

ארז
28-07-04, 12:13
מזל טוב דרור!!! אני שמח בשבילך על החלודה(סוף,סוף הרכב יהיה פתוח...)
להתחיל לרתח כלוב?
בכל מקרה אני מאוד ממליץ על מתפרת פיטוריז בכפר רות, קצת רחוק מהמרכז, אבל הם בדיוק מה שהגדרת, המון סבלנות וראש פתוח, מחירים סבירים לחלוטין ומשקיענים.
אני שגעתי אותם עם הברזנט שלי, כל מיני דרישות מפגרות, הם עמדו בכולם,אני יצאתי מאוד מרוצה מהם.

אייל
28-07-04, 12:24
ניר - פולר מוצרי חגור בחיפה.

מאוד סבלני (ואתם יועים כמה אני יכול להיות נודניק), מחירים סבירים מאוד ויחס נפלא.

הבעיה היא שהוא בחיפה.
לפני שאתה עושה משהו תרים לו טלפון: 048493441.

shachar
28-07-04, 14:39
מצטרף לארז

תוכל למצוא מענה בפטוריז כפר רות

דרור ברלי
28-07-04, 15:31
אל תמהרו לשמוח... :lol:

מכיוון שאין לי רצון לבצע שינוי מבנה בעמדה מס' 1, אני כנראה נשאר עם הדלתות והדפנות של סגירת המתכת (שהם במצב מצוין), אבל מכיוון שאני תמיד מוכרח להיות שונה, אני מתכנן להסיר רק את החלק העליון החלוד, להכניס פנימה כלוב ראוי(סוף-סוף) ולסגור את זה מלמעלה ביריעת ברזנט בנוסח ההאמר H1 האזרחי. מבנה החלק העליון של הדפנות מאפשר את זה די בקלות.

כמובן שאני אצטרך משהו שניתן להסיר, לקפל, לפתוח ולסגור באמצעות לחצנים או אבזמים ורצועות סקוץ' מעל לדלתות (כמו בסמוראי) שיהיה אטום למים ורוח ושיבודד חום ורעש ברמה סבירה. אולי משהו דו-שכבתי עם חומר בידוד כלשהו באמצע, בין שתי שכבות השמשונית?
כדי למנוע "בטן" ושקיעה של היריעה לתוך הרכב, היא תישען גם על הכלוב שארז יבנה...

תכל'ס, בגלל שלא צריך לתפור מבנה תלת-מימדי כמו ברזנט מקובל של ג'יפ, זה הרבה יותר פשוט לתכנון ולביצוע, ולדעתי גם צריך להיות זול בהרבה - אין צורך בשלד מתכת, בפילם לחלונות, בריצ'רצ'ים, ברצועות, באומגות... רק יריעה עליונה איכותית עם לולאות מתכת ושוליים מולחמים/תפורים היטב. אם היה לי זמן, מקום וציוד כמו מכונת תפירה מתאימה, הייתי עושה את זה בעצמי. אבל אין לי, ולכן אני צריך איש ברזנטים מוכשר, יצירתי וסבלני. הביצוע באמת לא צריך לקחת לו יותר מיום אחד (ביחד איתי) למדידות, שרטוט וחיתוך של פריסה, ועוד יום לתפירה, אבל לא יהיה לי אכפת אם זה יימשך יותר זמן, העיקר שהתוצאה תהיה טובה.
ציורים שימחישו את הרעיון שלי - בקרוב מאוד.

יש לכם מס' טלפון של הבחור מכפר רות?

אני צריך רק למצוא זמן להסרת החלק העליון, ולהעלות את כל הציוד מהג'יפ הביתה, לימים בהם הוא יהיה פתוח ומופקר לחסדי עוברים ושבים. ארז - תתחיל להתכונן...

נמרוד
28-07-04, 15:37
"קופסאת סרדינים" בסגנון צרפתי?

דרור ברלי
28-07-04, 15:45
משהו בסגנון, אבל בלי מסילות או שלד מסובך. רק אבזמים.
כפי שאני רואה את זה, יהיה אפשר לפתוח את החלק הקדמי ולקפל את זה אחורה, או להסיר לגמרי, לגלגל ולאחסן בתוך הג'יפ בטיול, ולסגור לחלוטין במהירות ובקלות בלילה.

כדי לחזק את הדפנות שלא יתנדנדו וירעדו, אני מתכנן חיזוק שיהיה מרותך לכלוב ויתחבר לדפנות דרך ברגי חגורות הבטיחות מלפנים, ודרך הברגות נוספות שכבר קיימות בדפנות המתכת לכל אורכן.
כלוב בעל שלוש קשתות ראשיות וחיבורים עליונים יתמוך את הדפנות היטב, ימתח טוב את יריעת הגג וימנע ממנה לצנוח פנימה. בפועל אני אקבל קשיחות טובה של המרכב, לבטח טובה יותר ממה שיש היום, עם כל החריקות, הקרקושים והצפצופים שהמרכב משמיע.

נמרוד
28-07-04, 15:49
מתי בעצם יצא לך לסוע עם הגג הזה פתוח? בחורף לא, ומצד שני גם בקיץ לא נראה לי הגיוני לסוע בלי גג.

לא חשוב, יאללא, מזמן לא היו פה ציורים חדשים שלך....

ארז
28-07-04, 15:59
דרור, נמרוד צודק....כולנו(בעלי הפתוחים) נוסעים תמיד עם גג, אם הדפנות נשארות הרבה לא עשית כאן....

ניר ל
28-07-04, 16:11
אני מציע כוון אחר -
אחרי חיתוך הגג, להפוך אותו ולהשתמש בו כתבנית לייצור גג מפיבר.

אדי
28-07-04, 16:11
פעם שניה היום שיוצא לי להסכים עם נמרוד וארז, לא נראה לי פרקטי לסוע בלי גג. הרעיון דווקא נחמד, אבל לא פרקטי כמו סגירה אמיתית מבחינת בידוד רעשים/רוח וכו' מצד אחד ולא פתוח באמת כמו עם ברכב פתוח מצד שני.

אולי כדאי לבנות גג מחומר אחר? אם לא אכפת לך איך זה נראה יכול להיות שאיזה חומר פלסטי קשיח יכול להתאים (פיברגלס יותר בעייתי כיוון שאני מניח שאין תבנית מוכנה לגג בלבד). יצא לי לראות סיקס פתוח שהורכב לו גג ממעין יריעת פלסטיק קשיחה - חוץ מאיך שזה נראה (אולי בגלל הצבע :) ) זה נראה עדיף על ברזנט.

אדי

דרור ברלי
28-07-04, 17:06
לפחות בשטח - אין כמו שמיים פתוחים.
כובע על הראש ישמור מהשמש. ובארץ ממילא לא מספיק קר וגשום בשביל שזה יפריע בחורף בדרום.

לתפור ברזנט מלא - אין הגיון כלכלי, בטח לא במחירים הללו. זה גם שינוי מבנה שאני לא מתלהב לעשות, ומעבר מדכא לנוהל של גניבות וונדליזם על בסיס יומיומי. הייתי בסרט הזה ולא נהניתי.

החלפת סגירת מתכת - לא לעניין. עוד לא ראיתי סגירה למכירה שהיתה פחות חלודה מזו שלי.

סגירת פיבר - יקר לאללה. קשה למצוא ארוכה.

סגירת פיבר קצרה + קיצור הג'יפ?......גם יקר, ומתחילים להסתבך. ואני מעדיף סופה ארוכה.

הרעיון שלי הכי זול לביצוע, ייראה טוב ויאפשר שמיים פתוחים אם אני רוצה, אוויר, ובגלל שהג'יפ גבוה, גם יקשה על וונדליסטים להגיע אליו.

אריה פאהן
28-07-04, 19:26
אהלן דרור
אם זה לא היית אתה ,כבר היו יורדים רצח על מי שהיה מציע הצעה כזו :D ,אני מציע לך אם כבר אז על הקשת שארז יבנה לך שים מסילות ותריס גלילה חשמלי :idea:

אריה פאהן
28-07-04, 19:34
עוד משהו,נכון שלהוריד את הגג ,ולבנות תבנית וממנה ליצר גג פיבר זה הרבה כסף,אבל למה לא לשייף את הצבע בגג ולעשות עליו שכבה או שניים של פיברגלס,ציפוי עליון טופקוט ושלום על ישראל ,מים כבר לא יכנסו משם,נכון שזה לא חלק ויפה כמו צבע בתנור אבל ממילא זה על הגג,ויש גגון.....
ולכל הרווקים(חוץ מחנן אתה לא דוגמא :) ) ,כן זה סבבה גיפ פתוח אבל.................

zsahi
28-07-04, 20:28
התעלקות שלי על השירשור (בעיקר כי דרור יצא אשכנזי בלונדיני עם הגג סרדינים שלו), מי מכיר רפד בשם מני מיצחק שדה בת"א?

shmil
28-07-04, 21:47
דרור
אם הבנתי נכון היית שמח להשאר עם סגירה מלאה, והבעיה היא חלודות בגג (מניח שבעיקר במרזבים).
אם אתה לא רוצה רעשים בזמן נסיעה - לא הייתי הולך לכוון של שילוב ברזנט. קשה מאד לייצר ברזנט שלא ירעי בכלל לאחר כמה חודשים.
כמה אפשרויות, ותלוי בגודל החלודות:
1. התיקון שאריה פאהן הציע - לא יקר, וגם לא נורא "מכוער".
2. אם החורים לא גדולים- גם שיוף הגג באזורי החורים הדבקת מסקינגטייפ, וצביעה מעל בפוליגג- 3 שכבות. מעל הפוליג, אגב - אפשר לצבוע צבע נוסף. כן, תתפלאו, אבל זה עובד בסופה שאני מכיר כבר 3 חורפים... :lol:
3. אם הבעייה במרזבים - קארקיט סוגר מצויין ומחזיק לפחות 4-5 שנים.

אם הבעייה שמפריעה לך היא בקרקושים, אפשר לחזק את המסגרת גם בלי להוריד הגג.
אם תרצה עזרה בריתוך CO2, תגיד...

shachar
28-07-04, 23:20
http://www.paturiz.co.il/index.html

פטוריז

דרור ברלי
29-07-04, 01:48
דרור
אם הבנתי נכון היית שמח להשאר עם סגירה מלאה, והבעיה היא חלודות בגג (מניח שבעיקר במרזבים).
אם אתה לא רוצה רעשים בזמן נסיעה - לא הייתי הולך לכוון של שילוב ברזנט. קשה מאד לייצר ברזנט שלא ירעי בכלל לאחר כמה חודשים.
כמה אפשרויות, ותלוי בגודל החלודות:
1. התיקון שאריה פאהן הציע - לא יקר, וגם לא נורא "מכוער".
2. אם החורים לא גדולים- גם שיוף הגג באזורי החורים הדבקת מסקינגטייפ, וצביעה מעל בפוליגג- 3 שכבות. מעל הפוליג, אגב - אפשר לצבוע צבע נוסף. כן, תתפלאו, אבל זה עובד בסופה שאני מכיר כבר 3 חורפים... :lol:
3. אם הבעייה במרזבים - קארקיט סוגר מצויין ומחזיק לפחות 4-5 שנים.

אם הבעייה שמפריעה לך היא בקרקושים, אפשר לחזק את המסגרת גם בלי להוריד הגג.
אם תרצה עזרה בריתוך CO2, תגיד...

אז ככה:
הבעיה העיקרית שלי היא המרזבים. הם לא סתם חלודים ומתפוררים - הם נופלים.
כל שאר הגג במצב סביר עד טוב. אין חורים. חדירת מים בחורף? גם בסופה חדשה חודרים מים. זו לא הבעיה.

קארקיט - בחייך. בכמה מקומות שיחזרתי עם פסי פח, ניטים וקארקיט. החלודה הרימה את הכל אחרי שנתיים. זה פשוט מכוער, אחרת לא היה אכפת לי.

קירקושים אפשר לפתור, אני יודע. בכל מקרה זה לא בעדיפות עליונה, אבל היות וכבר מפרקים חצי אוטו, אז על הדרך נפתור גם את זה.

באופן אישי הייתי מעדיף ברזנט רגיל והייתי נוסע בקיץ פתוח לגמרי. הבעיה היא שאני גר בעיר והג'יפ משמש כרכב יומיומי. בתור שכזה הוא צריך לעמוד בכל מיני חניונים ורחובות ביום ובלילה וזה לא לעניין בלי דלתות ננעלות ודפנות קשיחות. יריעת ברזנט עליונה היא מספיק גבוהה על מנת להיות מחוץ להישג ידם של ונדליסטים מזדמנים, וממילא תהיה סגורה רוב הזמן, ואני אפתח אותה רק בטיולים.

אני מעוניין להכניס כלוב לתוך תא הנוסעים, והדרך היחידה לעשות את זה בלי להוריד את כל הסגירה כולל דפנות, היא להרים את החלק העליון. את זה אני אעשה בכל מקרה, ואולי זו הזדמנות לטפל בפחית העליונה. אולי אצל פחח, אולי פיבר. אולי נסיון להוריד עם דיסק את שאריות המרזבים שלי ולחבר חדשים, אולי ברזנט כמו שחשבתי. לא יודע. כל הרעיונות והעצות שלכם נשקלים בכובד ראש. בשביל זה האתר הנהדר הזה קיים, לא?

מאיר רוטברג
29-07-04, 09:09
מה עם הרעיון לעשות רק את החלק העליון מפיברגלס ואז יש לך את 2 העולמות

אייל
29-07-04, 09:54
דרור, משום מה אתה מפחד מאוד מהורדת הגג...
שעה עבודה כ-20 ברגים והגג יוצא בקלות. אל תשים את זה כמכשול. לבניית כלוב או כל דבר אחר.

אם אתה רוצה גג שישמש כדוגמא לשבלונה עבור פיבר אתה מוזמן להשתמש בגג שלי ויש גם מספיק מקום לעשות ניסויים.

דרור ברלי
29-07-04, 17:24
א. אני לא מפחד להוריד את הגג. אני פשוט חושב שלא צריך לפרק את כל הסגירה כולל הדפנות, כי אני לא יכול לנסוע פתוח לגמרי - בעיקר בגלל גנבים ומשחיתים למיניהם, קצת בגלל שוטרים (להוריד גג ללא שינוי מבנה מאושר ברשיון זו עילה מוצקה להורדה מהכביש, ובגוש דן מפגשים עם שוטרים זו בעייה יומיומית אמיתית ומטרידה) והן משום שאני לא יכול להשבית את הרכב. הוא נוסע ביום-יום ואני זקוק לו.

חנן א.
29-07-04, 17:36
התגובה הכי נכונה כאן: :twisted:

אהלן דרור
אם זה לא היית אתה ,כבר היו יורדים רצח על מי שהיה מציע הצעה כזו

coas
29-07-04, 17:45
דרור, צא מזה. זה נשמע רע וזה יראה עוד יותר רע.
תוריד את הסגירה ותרכיב ברזנט שלם (אם אתה מתעקש לראות שמיים תבקש לתפור משהו בכיוון הזה :
http://www.jcwhitney.com/wcsstore/jcwhitney/images/imagecache/I27853.gif

לגבי גנבים, תרכיב אזעקה עם גלאי תזוזה כאשר גורם ההפתעה (אזעקה בג'יפ פתוח??) הוא הגורם המרכזי. לפתוח את המנעולים העלובים שיש בסופה סגורה כל ילד יכול כך שזה לא ישנה הרבה אם לא תהיה סגירה.

אצלי הג'יפ עם ברזנט ואזעקה וזה עובד(טפו, טפו, טפו...).

ערן המסוקס
29-07-04, 18:08
ד.ב פלאסט 09-8783145
הכין לי ברנזט מלא כולל דלתות (הבאתי לו מסגרות דלת של סופה והוא קיצר אותן והכין אותן מחדש). כל זה ב 2000 ש"ח ויום עבודה אחד.
כמו כן הוא הקשיב לכל ההערות הנודניקיות שלי, הרכיב הסיר ושינה מספר פעמים את הברזנט לפי דרישותי.

ryanai
29-07-04, 18:48
גם אני לא מבין:

זה מכוער.

יעצור אותך שוטר - יחליט שבגלל שיש לך גג ברזנט ורשום ברשיון רכב סגור - הורדה מהכביש..
תלך לעמדה מס'1 תשנה לרכב פתוח.
יעצור אותך שוטר יחליט שבגלל שיש דפנות קשיחות הג'יפ סגור וברשיון רשום פתוח - הורדה מהכביש...

והכי חשוב, אתה רוצה להגיד לי שאתה תשאיר ציוד ברכב שכל ילד עם כסא וסכין יפנית יכול להכנס אליו ? זה ללכת עם (דפנות) ולהרגיש בלי (גג).

זה ממש מכוער.

shmil
29-07-04, 19:04
ok, לבנות מרזבים חדשים זה אכן סיפור, שאם רוצים לעשות אותו ברצינות, הוא מחייב ממילא להויד את הגג העליון.
אבל, את המרזבים ה"נושרים" אפשר לכסח לגמרי, ואת החורים הנותרים לסגור עם פיבר. הכי פשוט, הכי מהיר, ונראה לי גם הכי זול.
לא חייב להיות קשר בין הרכבת הקשת לבין הגג, כי להוריד את הסגירה לצורך הרכבת קשת זה לכל היותר שעה עבודה.....
להערכתי, חיבור גג עליו בלבד מברזנט, ובפרט כזה שאתה רוצה שיהיה פריק בקלות - יכניס רעשים, ושלא לדבר על השוטרים, מהם אתה חושש, ועם גג ברזנט הסופה בכלל תראה להם "שווה בדיקה".....

Etno
06-09-04, 15:31
ד.ב פלאסט 09-8783145
הכין לי ברנזט מלא כולל דלתות (הבאתי לו מסגרות דלת של סופה והוא קיצר אותן והכין אותן מחדש). כל זה ב 2000 ש"ח ויום עבודה אחד.
כמו כן הוא הקשיב לכל ההערות הנודניקיות שלי, הרכיב הסיר ושינה מספר פעמים את הברזנט לפי דרישותי.

באיזה אזור ממוקם הבחור עם המספר שרשמת?

ערן המסוקס
06-09-04, 21:41
הוא נמצא בניצני עוז..
זה ליד בת חפר, ליד טול-כרם

shay1
07-09-04, 18:09
היה פעם אתר טוב עים הרבה דוגמאות של מתפרת רוקי
מישהו יודע מה עלה בגורלו

shay1
07-09-04, 18:38
מצאתי