PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת אינטרקטלר להיילקס 97 - בעד ונגד

אגרונר
28-12-09, 17:53
לאחרונה הצטרפתי למועדון המכובד של נהגי היילקס, מודל 97 מסודר למדי. הטנדר מסודר מבחינת מתלים, נעילות (אחורית+קדמית), שנורקל וטורבו.

השאלה למומחי הפורום, היא האם הוספת אינטרקולר תשדרג במשהו את יכולות או ביצועי המנוע, או שהעניין זניח.

רשות הדיבור (והכתיבה), שלכם

תודה

טל חסיד
29-12-09, 10:05
השיפור הוא אפסי כמו שאתה חושב, כל הצנרת והאנטרקולר יורידו את ההספק במידה וכל המכלול לא בנוי כמו שצריך מהמפעל, הרבה פסיכלוגיה יש בזה אבל בדינממטר אין כלום.

טל

tooshey
30-12-09, 00:24
ירשה לי ידידי המלומד לחלוק עליו...

אני דווקא מכיר מנוע היילקס טורבו אינטרקולר שמוציא 102 כ"ס מדודים בדינמומטר.

אני חושב שהוספת אינטרקולר, אם מבוצעת נכון, יכולה לתת תוספת הספק משמעותית.
יש צורך לבצע שינויים במערכת הפליטה ומערכת הקירור, ולשנות כיוון הזרקה.

יש לצפות לקיצור משמעותי בחיי המנוע.

בשום אופן לא להוסיף טורבו למנוע אטמוספרי אלא להוסיף אינטרקולר למנוע מוגדש מקורי.

עלה והצלח.

בברכה,טושי

יקיר גרין
30-12-09, 11:24
יש לצפות לקיצור משמעותי בחיי המנוע.

עם הכל אני מסכים, אבל למה זה?

amimiller
30-12-09, 16:24
לפחות בקיץ האינטרקורל יספק אויר קר יותר.בקיץ שהכל רותח+הטורבו שמעמיס יותר אויר חם למנוע עדיף לקרר אותו.תוספת של אינטרקולר מעלה את הספק ב-10%.

טל חסיד
30-12-09, 20:21
יש לך הוכחה למה שאתה אומר 10% + ? כי גם כשזה מקורי ממפעל אחד היצרנים זה מעלה במומצע ב3% + את ההספק.
בבניה עצמית של צנרת ואינטרקולר נידרש ידע מכוון שכל קוטר צינור, גמישתו, ונטיורי, זויות , וכו יכולים לשנות את יעילות המערכת עד מצב שהיא במקום לתת הספק נוסף עושה פעולה הפוכה של חניקה של המערכת.
לפי מה שאני יודע וראיתי בודדים המכונאים בארץ שיודעים להתקין מערכת כזו ביעילות וכמובן לבדוק אותה שהיא יעילה, מה שכן ראיתי הרבה בדיחות עצובות של בניות שכשאתה נותן גז הצינורות מקבילים אסטמה והמנוע נחנק.

טל

amimiller
01-01-10, 11:46
טל שלום,
לגבי התקנות של מערכות טורבו ואיטרקולר יש את איציק ראובן שמתעסק רק בנושא הזה. ההתקנות אינן זולות ולכן גם טיב העבודה בהתאם.כל הצנרת של האינרקולר עשויה מאלומיניום ולא מחומר אחר.
לגבי אחוזי התוספת של האינטרקולר לא נלך לרב.העיקר הוא שהוא מכניס אויר קר יותר למנוע.
לכל מי שרוצה להתקין טורבו ואינטרקולר איציק הוא בעל מקצוע מעולה וסבלנות של ברזל הוא לא מעגל פינות, בקיצור המערכות הנ"ל אינן זולות ולכן כדי מעוד גם להשקיע בהתקנה שהיא מעוד חשובה.
איציק ראובן054-4779944

טל חסיד
01-01-10, 14:10
אכן כן איציק ראובני הוא חזק בתחום הזה. אני מכיר אותו הרבה שנים ויש לציין שהוא חזק מאד בכל תחום שיפורי המנועים לא רק באינטרקולר.

טל

-->