PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהן העלויות המשוערות להקמת מוסך?

שם_בדוי
29-12-09, 06:30
שלום לכולם,

כמו שניתן להבין משם המשתמש, זהו לא שמי האמיתי. אני חבר ותיק למדי בפורום שנמצא כרגע "על פרשת דרכים מקצועית".
נכון להיום, אני עובד כ"איש הייטק" בתפקיד איש פיתוח.
אני לא מוכן לקבל יותר את העובדה שלמרות שאני מגיע ב 8 למשרד מסתכלים עלי בצודה עקומה כאשר אני מעז לצאת ב 6 (מישהו אמר לפני הבוס שמגיע ב 10? :confused: ) ולכן החלטתי להיות עצמאי, כך שאם צריך להשקיע שעות, לפחות זה יהיה עבור משהו שלי.
תחביב ישן אצלי הוא טיפול ברכב, אני לא מתכוון רק להחלפת שמנים, אלא לכל טיפול נדרש.

אחת האופציות עליהן אני חושב בזמן האחרון היא הקמת מוסך, אולי זו נקודה טובה לציין שאין לי הכשרה מקצועית רשמית ולכן אם וכאשר אקים מוסך זה יהיה בעזרת שותף/מנהל מוסך.

כרגע עיקר השאלות שלי הן "כיצד מתחילים"...
1. מהו סדר גודל ההשקעה הכספית הממוצעת הנדרשת להקמת מוסך? (מוסך ממוצע, אזור רחובות ודרומה, לא "מפעל" עם 20 ליפטים...)
2. מהו הזמן הממוצע להחזר ההשקעה?
3. אילו אישורים נדרשים להקמת מוסך? כמה זמן לוקח לקבל אותם? מהם התנאים לקבלתם?

כל מידע/עיצה/טיפ יתקבלו בברכה,
אפשר גם בפרטי.
תודה.

איציק - 4X6ZH
29-12-09, 08:09
איך אומרים מיידע מידע אישי ;)

לפתוח בית חולים יהיה לך יותר קל .

איציק

שם_בדוי
29-12-09, 08:31
איציק,
מידע חדש לא קיבלתי ממך, אבל חיוך על הבוקר הצלחת להוציא ממני
(וזה לא מעט היום ;-) )
תודה.

רפי לין
29-12-09, 08:49
כאן ישנם תקני המינימום לשטח וציוד למוסכים במקצועות הרכב השונים:
http://www.iga.co.il/assets/garages/tkaney_hova.html
וכאן רק למוסך מכונאות במשרד התחבורה:
http://www.mot.gov.il/wps/pdf/HE_RECHEV/StandardRequirement02010.pdf
זמן כיסוי ההשקעה תלוי בגורמים רבים, עלויות ההקמה, עלויות תפעול שוטפות ולאחר מכן היקף ההכנסות והרווח הטמון בהן.
בהצלחה ובברכה - רפי לין

איציק - 4X6ZH
29-12-09, 08:55
ברצינות גמורה .

אתה רוצה את כל המיידע ממקור כמעט ראשון אתה יכול ליצור איתי קשר אשמח להסביר לך מי נגד מי .
למה כתבתי כמעט . כי בכל רשות מקומית יהיו דרישות שונות . מה שביקשו היום מחר ידרשו . ומה שידרשו ביום הבדיקה יתברר כמבוטל ....

וסיפור מהחיים בימים אלה אני מחליף גג במוסך ( גג אזבסט ) מהרגע שהתהליך התחיל
ועד לקבלת הרשיון עברו 3 שנים .
ואין לזה סוף !
ברגע שתחליט שאתה עברין הכל יהיה קל מאד \ זול מאד \ ומהיר .

איציק

אורי41
29-12-09, 13:42
אשמח לעזור כיוון שזה לא ממש יקר להכים מוסך במיוחד שאפשר לקבל היום מימון
די קל .
מה שחשוב זה בעיקר תוכית עסקית טובה .
לגבי רישוי וכאלה זה נכנס לתוך התוכנית העיסקית .
בקיצור התשובה זה לא ממש מסובך רק לוקח זמן .
דברי אתי בפון
בהצלחה
אורי

גיא
29-12-09, 13:53
אני הייתי רוצה להגיד משהו על הנושא שמציק לך,

לא יודע אם אנחנו מכירים או לא, אני לא מזהה ...

בכל מקרה, אני הייתי בתחום מסויים כ 14 שנים בערך, יום אחד נישברתי מהשטויות שהציקו לי כל היום, מהקטע הזה של השעות שאתה מתאר כו' .. זה לא היה יום של יום אבל תקופה מסויימת זה אכל אותי בסוף החלטתי לבצע שינוי.

לא פתחתי מוסך אבל פתחתי עסק עצמאי כלשהו, אני לא אומר שאל תעשה את זה, אבל אני כן אומר ש ...

1. שים לב שלא תמיד מה שאתה שומע מאחרים זאת האמת האמיתית, לפעמים האמת של כל אחד ניראית טיפה אחרת.
2. שים לב שכשאתה הבוס של עצמך, אין לך הרבה חיים, אתה כל הזמן מתעסק בלדאוג שההשקעה שלך תוחזר.
3. כשזה מצליח, ( הלואי ) אל תתמסטל ותכנס לאופוריה, תהיה זהיר לגבי העתיד. לעצמאים אין פנסיה אם הם לא דואגים לה בעצמם.
4. תכין תכנית עסקית טובה ותצמד אליה, גם תבדוק אותה מידי פעם אם היא עדיין מתאימה למציאות.
5. דע מתי לאכול את הכובע אם אין ברירה ולהפסיד כמה שפחות.
6. שים לב להקשיב לעיצות שרוצות בטובתך ולא שמתאימות לחלומות שלך, במילים אחרות, תשאר מפוקס.

בהצלחה.

חנן גולומבק
29-12-09, 14:30
וסיפור מהחיים בימים אלה אני מחליף גג במוסך ( גג אזבסט ) מהרגע שהתהליך התחיל
ועד לקבלת הרשיון עברו 3 שנים .
איציק

אם היית שואל אותי איך עושים את זה אז זה היה קורה הרבה הרבה יותר מהר.
איזה רשיון אתה צריך לקבל ?

שלמי
29-12-09, 15:31
גיא, חלאס, כולם יודעים שזה אתה עם השם הבדוי :-D

גיא
29-12-09, 15:45
אני ?? (אייקון של פרצוף המום מאוד !!)

אתה בטח טועה, אני בקושי מצליח להחזיק פטיש ישר .. ואז גם אני דופק אותו באצבע.

בכל מקרה, אני לא הייתי בא להיות לקוח שלי במוסך, בחייך ... לא כדאי. אתה היית מטפל במוסך שהמנהל שלו פסיכי ?

טל חסיד
29-12-09, 21:42
הרבה דברים שכתבו לך פה נכונים רק כך בחשבון שהרשימה של משרד התחבורה לדרישות יכולה להיות הרבה יותר ארוכה ממה שפורסם פה. יש לי ניסיון איתם ברשיון מסויים ששייך גם הוא לתחום התחבורה.
בעיה אחרת היום היא שמאד כדאי להיות מוסך מורשה של אחד היבואנים הגדולים במידה ואתה רוצה להצליח, וזה אומר שגם פה תצטרך להשקיע הרבה מאד כסף כי גם להם יש דרישות משונות ועוד יותר גדולות ממשרד התחבורה.
במידה ואתה לא מעוניין להיות מורשה יבואן אתה צריך להיות חזק וידוע מאד בתחום מסויים לדוגמא חשמל, פחחות,כיוון פרונט, מכון בדיקה, וכו או אולי 4X4 ? אחרת הסיכוי שלך לשרוד בשוק הנ"ל שואף ל0! ולא ביגלל שאני מזלזל בך אלא ביגלל שאני מכיר את הסחורה שמגיע בדרך כלל למוסכים האלא.
כי הם מתחזקים לפי תחזוקת שבר כי הם בדרך כלל תפרנים.

בקיצור שיהיה בהצלחה אבל שקול היטב את ההשקעה.

טל

asafk
29-12-09, 21:59
יש המון נושאים שצריך לקחת בחשבון.
מוסך חדש - רישוי חדש - כאב ראש שלא מהעולם הזה.
על קצה המזלג...
מותר רק באזורי תעשיה מסויימים ובמקומות מסויימים בתוך אותם אזורי תעשיה.
אתה צריך תשתית. לא רק ריצפה בעובי גדול בשביל הליפטים ועם ציפוי מחומר מסויים, אלא גם בור שמנים, ומערכת סינון ומיחזור ועוד דברים טובים. ושטח מינימום לחניה ושטח מינימום לחדר אוכל ומשרד וחדר המתנה.
ומה עם כיבוי אש? במוסך יש חומרים דליקים, כמו שאתה יודע, והדרישות הן יותר מאשר מעסקים אחרים.
אחרי כל זה רק מתחילה ההשקעה האמיתית בציוד... אבל יש לך מזל כי יש די הרבה מוסכים שסוגרים ואפשר לקנות את הציוד מהם משומש, בזול. ואם בשלב הזה אתה לא מבין את הרמז אתה אופטימי.
אבל אופטימיות זה טוב.
תכין חצי מליון ש"ח לפחות, אבל יותר חשוב מזה תכין לפחות חצי שנה של הכנות בלי לראות שקל, רק לחכות לאישורים. וזה בהנחה שאתה נכנס למקום מוכל שלא צריך לבנות מ0.
ורק אז יתחילו באמת להציק לך. כי מוסך, כידוע, צריך ביטוח, ומוקד, וחברת שמירה. וביותר מדי מקומות בארץ גם פרוטקשן. וגם העיריה רוצה אגרת שלטים ועוד הפתעות.

קיצור דרך מסויים הוא לקנות מוסך קיים, עם רשיון עסק וכל מה שמסביב. מצד שני, אם הוא למכירה... מה הסיבה?

בקיצור, אני בעדך, אבל תהיה סגור טוב טוב למה אתה נכנס.

אסף.

lizard
29-12-09, 22:17
תפתח סדנת שיפורים.

mixael
06-01-10, 15:31
היום יצא לי לדבר עם בעל מוסך בבאר שבע שמעוניין לסגור את העסק.למעט הליפט, כל הציוד נקנה לפני שנתיים חדש, ונמכר בעלות נמוכה הרבה יותר. הבנאדם עבד לבד, ושמר על הכלים.
בחור מסביר פנים, אם זה מעניין אותך תרים אליו טלפון.
0547917116 יורם

אפיז
20-01-10, 22:21
אז בקצר
אם יש לך לפחות מיליון שקל פנויים ומיותרים
בנוסף עוד חצי מיליון לעבור את השנה הראשונה שגם הם פנויים
מקום חדש ? באיזור המרכז עדיף שתרד מהעיניין
תתחיל עם מוסך שעובד או שתשכור חלק ממוסך עם רשיונות וכל השאר
אל תשכח שבכל מיקרה תהייה חייב לשותף עם כל הרשיונות לעיסוק שמחייב החוק
מוסך יבואן ? תכפיל ותשלש את הסכומים בתור התחלה ומוטב שאביך יהיה חקלאי
שמגדל הרבה הר..ב..ה ויטמין P או כימאי שמייצר תחליף סינטטי
לא בכדי לייאש אותך אלה להזהירך ליפני שתיכנס לחלום במה מדובר
ותאמין לי שאני מבין בנושא לא מעט

WildLove
22-01-10, 22:03
אני לא גאון גדול, אבל אם הייתי בנעליים שלך הייתי מנסה למצוא עבודה בתחום שאני מכיר, יודע ועובד בו, נניח, ההיטק. למה שלא תהיה עצמאי בתחום ההייטק? אם זה גם ככה תחום שאתה מכיר ועובד בו, ופיתוח זה משהו עם ערך יקר בהרבה מקרים....

Saar
11-03-10, 16:19
אני לא גאון גדול, אבל אם הייתי בנעליים שלך הייתי מנסה למצוא עבודה בתחום שאני מכיר, יודע ועובד בו, נניח, ההיטק. למה שלא תהיה עצמאי בתחום ההייטק? אם זה גם ככה תחום שאתה מכיר ועובד בו, ופיתוח זה משהו עם ערך יקר בהרבה מקרים....

הי,

קצת יותר מחודשיים אחרי, זה מה שקורה כרגע.
אז אכן, אני הוא ה"שם הבדוי" (כמו שחלק מהאנשים זיהו)
וכרגע אני אכן עצמאי בתחום התכנות וה"הייטק".

תודה לכולם,
סער.

המכונאות והטיפולים ברכב ישארו כרגע כתחביב...

-->