PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי הסיקסים לאן ? ? ?

snirjeepdreamer
29-12-09, 19:44
חברים שימו לב ! ! !
תוך כדי חיפוש היסטורי באתר ולאחר קריאה של הרבה מאוד שרשורים שמתי לב לנושא שלא נידון באופן ספציפי אבל לא יכולתי שלא להתייחס אליו: מחיר הסיקסים בעבר !

אם גם אתם תגלשו במגוון של נושאים באיזור 2006-5 תשימו לב שבזמנו
על מנת לרכוש סיקס במצב טוב, הן בפן המכני והן בפן הקוסמטי, (ללא שיפורים כמובן) לא שילמו מעל ל 20K +- . יותר מזה, הרוב שילמו בין 14-18, ולא מעבר.
לעומת זאת היום, ולאחר שאני כבר 3 חודשים מחפש את הסיקס הארוך המיוחל בכל הארץ, המצב ממש לא מעודד.
כל אחד עם סיקס סטנדרטי שדורש לא מעט עבודה והחלפה של חלקים כאלו ואחרים (מברזנט וסט גלגלים ועד לתיקוני תיבת הגה, גיר וכיוצב) דורש מינימום 22K וזה עוד לפני הוצאה עצמית נוספת ליישור קו בכמה אלפים. שלא נדבר על סיקסים במצב טוב שמחיריהם מאמירים ל25 K ויותר.
המצב כיום הוא שדורשים מחירי עתק (באופן יחסי כמובן).
אז מצד אחד יש שיגידו שזה מצויין שהערך עולה אבל מצד שני זה מונע את התענוג מהרבה מאיתנו.
אז נכון, סיקס זה לא כלכלי ובואו נודה, רובנו כאן אמנם מאוד אוהבים ומסורים לרכב אבל יש עדיין מחסום תודעתי שימנע מאיתנו בבוא העת לשלם בבת אחת סכום דו ספרתי כבד עבור הסיקס, גם אם הוא הכי משופר בעולם.
זו הסיבה שאנו מחליטים על תחום מחיר סביר שנהיה מוכנים לשלם עבור סיקס נטול שיפורים (קוראים לזה בימינו שיקולי עלות תועלת ) כאשר את שאר הדברים שיש לעשות ולהשקיע נעשה לאורך זמן ובצורה סלקטיבית לאט לאט. סיבה זו נובעת מכך שרובנו גם לא רוטשילד וגם בואו נהיה כנים לרגע, ההוצאה בפריסה לאורך זמן נותנת את ההרגשה כאילו הוצאנו פחות (כן כן.. הדיסונאנס).
אז מה אומרים ? ?
מחירי סיקסים לאן ?

נ.ב- אל תפנו אותי לשרשורים קודמים. רוצה לשמוע הסברים / הערכות על סמך הנתונים היום.

shimixx
29-12-09, 19:53
אני יודע לומר לך בוודאות לגביי סיקסים שמתוחזקים
וכל בעל סיקס שמחזיק אותו לאורך זמן יאמר לך בוודאות שהסכומים שהשקיע ברכב הוא הרבה מעבר לפי 3 מהמחיר שאולי יקבל עליו
לכן הממוצע של 20K לסיקס במצב טוב הוא לא יקר כ"F

lizard
29-12-09, 20:34
אם אתה תחפש ותשקיע בחיפוש אז אתה תמצא סיקסים סבירים ביותר במחירים של 13-18 אלף.

יש לי חבר שחיפש קרוב לחצי שנה ובסוף מצא רכב שמאוד התאים לו ומצא חן בעיניו ב15 אלף כמדומני. הוא עשה לו שינויים ויישר קו אבל את זה תצטרך לעשות בכל רכב.

שגיא S
29-12-09, 20:35
גם אני עוקב אחרי השוק הרבה זמן...

ונראה לי שאף אחד מבעלי הסיקסים לא ממש מקבל את המחיר שהוא רוצה, כי הרבה מהם מפרסמים הרבה זמן.

תתאזר בסבלנות, ואני מניח שאם תבוא לבעל סיקס משופר שרוצה 25 ותציע לו 20-33 בכל הרצינות - הוא לא יגיד לא.

snirjeepdreamer
29-12-09, 20:36
אני יודע לומר לך בוודאות לגביי סיקסים שמתוחזקים
וכל בעל סיקס שמחזיק אותו לאורך זמן יאמר לך בוודאות שהסכומים שהשקיע ברכב הוא הרבה מעבר לפי 3 מהמחיר שאולי יקבל עליו
לכן הממוצע של 20K לסיקס במצב טוב הוא לא יקר כ"F

ידידי,
20 K הלוואי, תביא לי עכשיו אני קונה 2 . מה שאני אומר זה שרכבים שנמכרים ב- 20 הם רחוקים מלהיות במצב טוב. אלו שאכן במצב טוב דורשים לא פחות מ- 25 וזה לא ריאלי.
25 לרכב סטנדרטי, ללא שיפורים ועוד עם צורך כזה או אחר לתיקונים מסויימים ? !
זה יותר מידי

snirjeepdreamer
29-12-09, 20:49
אם אתה תחפש ותשקיע בחיפוש אז אתה תמצא סיקסים סבירים ביותר במחירים של 13-18 אלף.

יש לי חבר שחיפש קרוב לחצי שנה ובסוף מצא רכב שמאוד התאים לו ומצא חן בעיניו ב15 אלף כמדומני. הוא עשה לו שינויים ויישר קו אבל את זה תצטרך לעשות בכל רכב.

אני מחפש סיקס כבר 3 חודשים באופן אינטנסיבי ונוסע בכל הארץ לראות כל סיקס שמפורסם, בין אם באתר שלנו או בין אם ביד 2 . לא מפספס אף אחד על מנת שלא ארגיש שמה פספסתי. החיפוש הזה מביא אותי פעמיים בשבוע לעלות על כביש שש מוקדם ביותר בבוקר ללכת לראות סיקס בצפון.

עדיין טרם מצאתי.
למען הגילוי הנאות יש סיקס שצד את עיני. נראה טוב גם מכאנית וגם קוסמטית, שמור ומושקע ללא שיפורים אבל נקי ומסודר, ארוך, ברזנט במצב מצוין, צמיגים חדשים, 4 מושבי סופה חדשים, אפילו חימום הרגלים תקין. הצלחתי להגיע איתו ל - 24 וזאת אחרי שהרכב היה ברצפה והוא נאלץ לעשות ערגול, הוספת עלים והגבהה עם משולשים, וגם לפני הוא לא היה מוכן לרדת מתחת ל- 23.5 .
דוגמא נוספת, רכב במצב מכאני מצויין שיושב אצל אחד המוסכים המוכרים לכולנו ודורש 20 וזאת למרות שעל מנת "להעלות אותו על הכביש" יש להשקיע השקעות חובה (צמיגים גמורים, ברזנט קרוע, ערגול דחוף, החלפת מושבים קרועים בלתי שמישים) שמגיעים בקלות ל 7K .

בקיצור חברים, המצב כיום לא כפי שאתם חושבים ואני עדיין מחפש וחורש תחת כל עץ רענן כולל במוסכים

snirjeepdreamer
29-12-09, 20:53
גם אני עוקב אחרי השוק הרבה זמן...

ונראה לי שאף אחד מבעלי הסיקסים לא ממש מקבל את המחיר שהוא רוצה, כי הרבה מהם מפרסמים הרבה זמן.

תתאזר בסבלנות, ואני מניח שאם תבוא לבעל סיקס משופר שרוצה 25 ותציע לו 20-33 בכל הרצינות - הוא לא יגיד לא.

אני מודע לכך שיש מידת גמישות אפילו רחבה ושרובם מפרסמים המון זמן, עדיין, קשה להם להוריד למחיר ריאלי

six 4 life
29-12-09, 21:05
בוא קודם כל תנשום עמוק ותרגע.
זה שרוצים על סיקסים סטנדרטיים, או לא מטופלים 25-30 לא אומר שמקבלים. אז רוצים? שירצו וישאירו אותם להרקב בחניה.
אני מנחש שאתה מתחיל בתחום וכך אתה נשמע כשאתה בא לבדוק רכב, מה שגורם למוכרים שמולך לתפוס תחת. לדעתי אתה צריך איתך סיקסאי מבין עניין שיוכל לבדוק איתך כל רכב לגופו ויציג למוכר ולך את הדברים בלי לחרטט אף אחד מהצדדים. אתה תתפלא איך המחירים משתנים כשעומד אדם מבין עניין מול כל מוכר שהוא- פלצפן יותר או פחות. ואם הוא באמת לא שווה את המחיר והמוכר נשאר על העץ שלו- לא קרה כלום. תתקדם הלאה לא חסרים סיקסים.

סבלנות זאת מילת המפתח במקרה הזה. אתה בעמדת הכח, עמדת הקונה. יש לך אפשרות לבדוק, לברור, לבחור, ולהתמקח. תנצל אותה עד תום, אל תתיאש, ושלא תעיז (!!!) להתפשר על גרוטאה, או לקנות ג'יפ בסיסי שדורש עוד הרבה הוצאות במחיר גבוה.

לא חסר סיקסים. יש עוד, כל הזמן צצים ועוד יצוצו. תמשיך לחפש ואל תמהר לשום מקום. בסופו של דבר אתה זה שתרויח מהתהליך (הקצת מבאס אבל חשוב) הזה.

בהצלחה.

snirjeepdreamer
29-12-09, 21:38
בוא קודם כל תנשום עמוק ותרגע.
זה שרוצים על סיקסים סטנדרטיים, או לא מטופלים 25-30 לא אומר שמקבלים. אז רוצים? שירצו וישאירו אותם להרקב בחניה.
אני מנחש שאתה מתחיל בתחום וכך אתה נשמע כשאתה בא לבדוק רכב, מה שגורם למוכרים שמולך לתפוס תחת. לדעתי אתה צריך איתך סיקסאי מבין עניין שיוכל לבדוק איתך כל רכב לגופו ויציג למוכר ולך את הדברים בלי לחרטט אף אחד מהצדדים. אתה תתפלא איך המחירים משתנים כשעומד אדם מבין עניין מול כל מוכר שהוא- פלצפן יותר או פחות. ואם הוא באמת לא שווה את המחיר והמוכר נשאר על העץ שלו- לא קרה כלום. תתקדם הלאה לא חסרים סיקסים.

סבלנות זאת מילת המפתח במקרה הזה. אתה בעמדת הכח, עמדת הקונה. יש לך אפשרות לבדוק, לברור, לבחור, ולהתמקח. תנצל אותה עד תום, אל תתיאש, ושלא תעיז (!!!) להתפשר על גרוטאה, או לקנות ג'יפ בסיסי שדורש עוד הרבה הוצאות במחיר גבוה.

לא חסר סיקסים. יש עוד, כל הזמן צצים ועוד יצוצו. תמשיך לחפש ואל תמהר לשום מקום. בסופו של דבר אתה זה שתרויח מהתהליך (הקצת מבאס אבל חשוב) הזה.

בהצלחה.

ידידי,
אכן יחסית חדש, אבל לפני תחילת תהליך החיפוש עשיתי תהליך ארוך של לימוד עיוני רב וביקור אינסופי בכל המוסכים המוכרים לכולנו. דיברתי, חקרתי, הסתכלתי, נסעתי לכל הארץ, רכשתי חברים בפורום שאותם ביקרתי ויחד הקדישו לי מזמנם היקר לשבת, לשוחח וללמוד.
ואני חייב לציין שכל רכב שראיתי נוצר הרושם אצל המוכר שאני מבין עניין.
אך ישנם 2 דברים שחוצים הבנה:
1. מוכרים שרכשו את הרכב ב- X מתוך התלהבות רגעית, נאלצו להשקיע עוד כמה אלפים נכבדים על תיקונים, יישור קו וכד', ואחרי חצי שנה שההתלהבות יורדת הם מוכרים מתוך צפייה למזער את הנזק כאשר תחושת ההפסד לא נותנת להם למכור בפחות מדי ממה שהשקיעו.
2. אולי בגלל שממש "נדלקתי" ספציפית על הרכב הזה הסגרתי את עצמי והעברתי את עמדת הכח למוכר ?

snirjeepdreamer
29-12-09, 21:42
הערה נוספת,
אין ספק שלפני הקניה אבדוק את הרכב מכל הכיוונים ובנוסף אקח אותו למוסך הנבחר מבחינתי (ולא נסגיר שמות) לבדיקה יותר מקיפה לכל המכלולים.

amit-a
29-12-09, 21:51
מצבך עוד טוב לעומת מצבי.....אני מחפש גראנד שירוקי בשנתונים מסוימים וכל מי שיש לו רכב במצב טוב ואולי גם פחות טוב מבקש 10K מעל המחירון וגם יותר......5K אני קונה....

בהצלחה.

עירא
29-12-09, 22:43
אז מה אומרים ? ?
מחירי סיקסים לאן ?

נ.ב- אל תפנו אותי לשרשורים קודמים. רוצה לשמוע הסברים / הערכות על סמך הנתונים היום.

א. אני ממליץ לך לעיין בסיפרו של דן אריאלי (פרופ' לכלכלה התנהגותית) "לא רציונלי ולא במקרה" פרק 7 מחיר הבעלות.
ב. על סמך הנתונים היום אני יכול להגיד לך שלכל רכב יש את המחיר שמתאים גם למוכר וגם לקונה. לדוגמא, את ה-CJ שלי אתה יותר ממוזמן לקנות תמורת 50,000 ש"ח. אם אתה חושב שזה הרבה, אתה לא חייב לקנות (אני רק יכול להעריך שלהגיע לרמה שהוא נמצא בה כיום עם רכב אחר שתקנה יעלה לך יותר) ומצד שני אני לא חייב למכור אותו תמורת פחות מזה (בהנחה שהוא לא מפריע לי בחנייה) ולכן נמשיך לכתוב באינטרנט על כך שמצד אחד אנשים רוצים סכומים לא הגיוניים ומצד שני לא מוכנים לשלם ב"מכה" מה שהם ישלמו עליו אח"כ פי 2 או יותר ב"תשלומים".

עירא

airzax3
30-12-09, 09:02
לכל סיקס יש קונה אחד ומוכר אחד השאלה היא מתי הם נפגשים...
את הסיקס שלי חיפשתי במשך כ3 חודשים ובדקתי לא מעט כלים מהצפון ועד הדרום
רוב הכלים שפסלתי (קוסמטית\מכאנית\מחיר) המשיכו להתפרסם עוד זמן רב ולאט לאט מחירם ירד.
הגדיל לעשות מוכר מהדרום שהתחיל ב27K והמשיך לפנות אלי טלפונית מדי כמה ימים כשכל פעם הוא מוריד את המחיר עד שהוא הגיע ל16
בסופו של דבר אני מצאתי כלי סטנדרטי אבל במצב תחזוקתי מצויין -כמובן שהייתי לחוץ לבצע עסקה ושילמתי 25 ,הוספתי עוד 5 על יישור קו (ועוד לא מעט כסף על כל מני דברים שנישברו או נשחקו בדרך).
באותו זמן חבר קנה כלי שחוט ב7 והגיע לסכום דומה לאחר יישור קו שנמשך כשנה.
כשרציתי למכור פרסמתי אותו ב27 כולל תיאורים ותמונות-אחרי שבועיים שאף קונה רציני לא צלצל ומועד הטסט החל להתקרב הייתי מוכן נפשית כמעט לכל סכום, בסופו של דבר החלפתי אותו עם בעל מוסך על כלי אחר שהיה שווה לי כ22-24 -כנראה שהוא היה קצת יותר סבלני ממני כי הוא ביקש 31 ולדעתי כבר מכר (המודעה שלו התפרסמה כחודשיים)
אמנם יש כאן אלמנט של הימור אבל קח בחשבון שיש מעט מאד קונים בשוק הזה ולפעמים שווה לקחת את הסיכון ולתת למוכר להתבשל קצת לפני שמגיעים למו"מ, בנוסף שווה להתעדכן בפורומים -לא פעם אני רואה כאן פרסומים של כלים מוכרים מבית אוהב במחירים ממש טובים.
סבלנות ובהצלחה.

נדב42
30-12-09, 10:35
אני לא מבין את ההתמרמרות. מדי פעם צצה הודעה כזו לגבי רכב כזה או אחר כאשר מישהו מחפש לקנות, אבל אלו כללי השוק החופשי - אם המוכרים מצליחים לקבל את המחיר הרי שזהו מחיר השוק ואם לא אז המחיר ירד ממילא ...

לעומת זאת, לפרוק קצת תיסכול ולשחרר קיטור זה תמיד טוב, אחרת הדוד מתפוצץ :p

להתראות בשטח,

נדב.

ח.שמואל
30-12-09, 16:50
אני מחפש סיקס כבר 3 חודשים באופן אינטנסיבי ונוסע בכל הארץ לראות כל סיקס שמפורסם, בין אם באתר שלנו או בין אם ביד 2 . לא מפספס אף אחד על מנת שלא ארגיש שמה פספסתי. החיפוש הזה מביא אותי פעמיים בשבוע לעלות על כביש שש מוקדם ביותר בבוקר ללכת לראות סיקס בצפון.

עדיין טרם מצאתי.
למען הגילוי הנאות יש סיקס שצד את עיני. נראה טוב גם מכאנית וגם קוסמטית, שמור ומושקע ללא שיפורים אבל נקי ומסודר, ארוך, ברזנט במצב מצוין, צמיגים חדשים, 4 מושבי סופה חדשים, אפילו חימום הרגלים תקין. הצלחתי להגיע איתו ל - 24 וזאת אחרי שהרכב היה ברצפה והוא נאלץ לעשות ערגול, הוספת עלים והגבהה עם משולשים, וגם לפני הוא לא היה מוכן לרדת מתחת ל- 23.5 .
דוגמא נוספת, רכב במצב מכאני מצויין שיושב אצל אחד המוסכים המוכרים לכולנו ודורש 20 וזאת למרות שעל מנת "להעלות אותו על הכביש" יש להשקיע השקעות חובה (צמיגים גמורים, ברזנט קרוע, ערגול דחוף, החלפת מושבים קרועים בלתי שמישים) שמגיעים בקלות ל 7K .

בקיצור חברים, המצב כיום לא כפי שאתם חושבים ואני עדיין מחפש וחורש תחת כל עץ רענן כולל במוסכים

חבר! אתה כותב שאתה מחפש סיקס ארוך וזה מצמצם לך את האפשרויות ב 70%.
אולי תתפשר על קצר.ואם אתה מתעקש רק על סגור/פתוח,אתה מצמצם עוד.
אני גם חיפשתי את ה"סיקס הארוך" שלי הרבה זמן ובסוף שילמתי 18.5K (המוכר התחיל ב 25K,אני פגשתי אותו ב 20K) יישור קו ותיקונים עוד 4K וכשאחליט לעבור ל"סופה" וזה יקרה,אבקש 22K כדי לרדת למחיר שקניתי.מה שמשקיעים אחרי הקניה,זה מחיר השימוש ומי שלא מבין את זה,שיחכה עד בוש.

בהצלחה.

eysham
30-12-09, 17:02
אני גם חיפשתי את ה"סיקס הארוך" שלי הרבה זמן ובסוף שילמתי 18.5K (המוכר התחיל ב 25K,אני פגשתי אותו ב 20K)

לא מסתדר לי החשבון כאן...

caspi
30-12-09, 18:23
ידידי,
אכן יחסית חדש, אבל לפני תחילת תהליך החיפוש עשיתי תהליך ארוך של לימוד עיוני רב וביקור אינסופי בכל המוסכים המוכרים לכולנו. דיברתי, חקרתי, הסתכלתי, נסעתי לכל הארץ, רכשתי חברים בפורום שאותם ביקרתי ויחד הקדישו לי מזמנם היקר לשבת, לשוחח וללמוד.
ואני חייב לציין שכל רכב שראיתי נוצר הרושם אצל המוכר שאני מבין עניין.
אך ישנם 2 דברים שחוצים הבנה:
1. מוכרים שרכשו את הרכב ב- X מתוך התלהבות רגעית, נאלצו להשקיע עוד כמה אלפים נכבדים על תיקונים, יישור קו וכד', ואחרי חצי שנה שההתלהבות יורדת הם מוכרים מתוך צפייה למזער את הנזק כאשר תחושת ההפסד לא נותנת להם למכור בפחות מדי ממה שהשקיעו.
2. אולי בגלל שממש "נדלקתי" ספציפית על הרכב הזה הסגרתי את עצמי והעברתי את עמדת הכח למוכר ?

תראה איש אני לא מכיר אותך אבל מילה מניסיון (אחד מר ואחד מתוק ):
סיקס זה עניין של תקופה שלך בחיים ,מה אני רוצה להגיד ...
לפני כמה שנים קניתי סיקס במחיר X חשבתי שאני מבין גדול כי קראתי כל כתבה אפשרית.
התברר לי שידע לחוד ונסיון לחוד,וגם כשהיה לי אותו ידעתי לעשות איתו 0.
והוא היה הרכב היחידי שלי וככזה קרע לי את הצורה .
והיום כמה שנים אחרי ,שוב קניתי סיקס וכמוך חיפשתי באיזור ה 15 (כי זה מה שהתאים לי ).
ורצה הגורל והפגיש אותי עם סיקס שעלה יותר ממה שרציתי ,ויותר ממה שתכננתי אבל היום הוא מחזיר לי ,
מה שאני רוצה להגיד ,אין לי בעיה ששילמתי במיטב כספי על סיקס ,ולא אני לא חושב שסכומים שהזכרת נוראים ,מה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל ,שילמתי ואני מבסוט עד הגג ,מניע נוסע כמו פרייבט ,נכנס ויוצא מכל המקומות (שאני בוחר להיכנס אליהם מראש :)) ואגב רק אחרי שקניתי את השני ! הבנתי שאני בעצם לא יודע כלום ... אמיתי אחי ,עד שזה לא שלך ואתה לומד אותו ספציפית אתה לא יודע כמה עוד יש לך ללמוד.ושוב זה עניין של תקופה ,היום יש לי רכב א' שלוקח אותי לכל מקום בלי לשאול שאלות . ויש את הסיקס.שיקח אותי גבוהה ככל שנוכל(אני והגיפ) להגיע.מצבי הכלכלי טוב יותר ומאפשר לי לדאוג יותר טוב לגיפ(תחזוקה מונעת)וכשאתה משקיע בתחזוקה אתה לא בוכה . לכן התקופה מאוד חשובה .

ח.שמואל
31-12-09, 00:00
לא מסתדר לי החשבון כאן...

סליחה.טעיתי בניסוח.
כשפגשתי את המוכר,הוא כבר דרש רק 20K וסגרנו על 18.5K.

אאורן
31-12-09, 18:56
חברים שימו לב ! ! !
תוך כדי חיפוש היסטורי באתר ולאחר קריאה של הרבה מאוד שרשורים שמתי לב לנושא שלא נידון באופן ספציפי אבל לא יכולתי שלא להתייחס אליו: מחיר הסיקסים בעבר !

אם גם אתם תגלשו במגוון של נושאים באיזור 2006-5 תשימו לב שבזמנו
על מנת לרכוש סיקס במצב טוב, הן בפן המכני והן בפן הקוסמטי, (ללא שיפורים כמובן) לא שילמו מעל ל 20K +- . יותר מזה, הרוב שילמו בין 14-18, ולא מעבר.
לעומת זאת היום, ולאחר שאני כבר 3 חודשים מחפש את הסיקס הארוך המיוחל בכל הארץ, המצב ממש לא מעודד.
כל אחד עם סיקס סטנדרטי שדורש לא מעט עבודה והחלפה של חלקים כאלו ואחרים (מברזנט וסט גלגלים ועד לתיקוני תיבת הגה, גיר וכיוצב) דורש מינימום 22K וזה עוד לפני הוצאה עצמית נוספת ליישור קו בכמה אלפים. שלא נדבר על סיקסים במצב טוב שמחיריהם מאמירים ל25 K ויותר.
המצב כיום הוא שדורשים מחירי עתק (באופן יחסי כמובן).
אז מצד אחד יש שיגידו שזה מצויין שהערך עולה אבל מצד שני זה מונע את התענוג מהרבה מאיתנו.
אז נכון, סיקס זה לא כלכלי ובואו נודה, רובנו כאן אמנם מאוד אוהבים ומסורים לרכב אבל יש עדיין מחסום תודעתי שימנע מאיתנו בבוא העת לשלם בבת אחת סכום דו ספרתי כבד עבור הסיקס, גם אם הוא הכי משופר בעולם.
זו הסיבה שאנו מחליטים על תחום מחיר סביר שנהיה מוכנים לשלם עבור סיקס נטול שיפורים (קוראים לזה בימינו שיקולי עלות תועלת ) כאשר את שאר הדברים שיש לעשות ולהשקיע נעשה לאורך זמן ובצורה סלקטיבית לאט לאט. סיבה זו נובעת מכך שרובנו גם לא רוטשילד וגם בואו נהיה כנים לרגע, ההוצאה בפריסה לאורך זמן נותנת את ההרגשה כאילו הוצאנו פחות (כן כן.. הדיסונאנס).
אז מה אומרים ? ?
מחירי סיקסים לאן ?

אינני מבין איפה הבעיה ?!
מציאות תמיד יש ובכל תחום,
אם יש לך זמן תחכה, אני מניח שתמצא.
סיקסים סטנדרטים במצב טוב יהיו הסביבות 20000 ש"ח.
כל השאר עלות מול תועלת !
אנשים קונים את הסיקס ומשקיעים בו מתו איכפתיות , אהבה ונתינה
סוג של מנטליות...
אם אתה מחפש זול אמה יכול למצא איסוזו טרופר ב 25000 ש"ח.

אם מצאת משהו שאתב אוהב, בודי, שסי, מנוע, מכני במצב טוב,
קדימה, אז הוספת עוד 3-5 אלף שח, הרי אתה מחזיק אותו לכמה שנים...

סיקס טוב, שווה כסף וגם 25K לסטנדארטי נטו !!
יש גם מציאות

ח.שמואל
31-12-09, 19:09
אם מדובר ברכב יחיד,אין ספק שטרופר עדיף.קשה להתנהל ביום יום עם סיקס.
אבל לשטח ולכיס לך על סיקס.
טרנספר של סיקס עולה 700 ש"ח.של טרופר,תברר...

דרור ברלי
31-12-09, 19:26
מי קבע "כמה שווה סיקס?".
עדיין יש לדבר כזה "מחירון"?

זה כבר רכב ישן שאין לו ערך מוגדר. סיקס טוב יהיה מושקע פי 3-4 ממחירו "הנקוב", וגם זה רק בכסף. את הזמן, האהבה, העבודה, העצבים, הידיים הפצועות, דמעות הכאב והאושר? אפשר לתמחר דבר כזה?...
נכון שלפני כמה שנים היה שפל מסוים במחירים, היום מתחילים להבין את הערך המוסף הייחודי של הכלים הקלאסיים הללו, והמחירים עלו בחזרה. חוץ מזה כבר באמת אין הרבה סיקסים, ועוד פחות סיקסים טובים ששווה להתחיל איתם סיפור אהבה לטווח ארוך.

גם בשוק הסופות קורה דבר דומה. הרוב כבר נגנבו, רוב אלה שנותרו בידי בעליהן הן כמעט-גרוטאות, וסופות טובות מתומחרות גבוה.

בכל מקרה - המחירים הנדרשים עבור סיקסים וסופות טובים נראים גבוהים אבל מספר העסקאות שמתבצעות בפועל אינו היסטרי, בלשון המעטה. מוכר לחוץ יתגמש במחיר. קונה שדלוק על הרכב יימתח את גבולות הסכום המוקצב או ידלג לרכב אחר. בסוף תיפגשו היכן שהוא באמצע.

כלל חשוב - עדיף לשלם יותר, אפילו סכום שנראה לך מוגזם במבט ראשון, עבור רכב מתוחזק ושמור. זה משתלם בריבית דריבית אחר כך.

ד ו ר ו ן
31-12-09, 21:19
הרכב הנו CJ7 משנת 83 ,הגיע לארץ ביבאו אישי.
קצת לאחר הקנייה , הרכב פורק לגורמים ונבנה מחדש חלק חלק,בדגש על השארת אופי הג'יפ ולא לעשות ממנו מוטציה ולכן החריגה היחידה היתה החלפת הגיר לידני מתוך העדפה אישית.
הרכב נקנה במצב סביר מכנית וכנ"ל חיצונית,כשהוא סטנדרטי למעט מזגן וכננת רמזי 6000 בחזית.
מע' ההינע כללה מנוע 4200,גיר אוטומטי,סרן קדמי דנה 30,סרן אחורי AMC20,יחסי העברה 2.70:1 בביצים,וקפיצים מקוריים.
מכאן הדרך היתה ארוכה,כשקודם כל הרכב פורק עד לבורג האחרון.

במסגרת השיפוץ הוחלפו הסרנים-קדמי נשאר דנה30 והאחורי צמח לדנה44,הושתלו יחסי העברה 3.31:1 בסרנים.
הנ"ל חוברו לשילדה עם קפיצי ראנצ'ו 2.5 אינצ',וכעת ישנם בולמי מונרו שמתישהו יעזבו לטובת משהו הולם יותר.
שודכו ג'אנטים 15X7 וצמיגי MTR במידה 31/10.5/15,
נקנה מנוע מימ"ח שהובא מינוביץ',שבהמשך קיבל מע' הצתה GM HEI,כבלים וחובר לו פילטר K&N.
נבנתה מחדש מע' הפליטה של הרכב,
הקרבורטור נשאר BBD המקורי שעבר אף הוא שיפוץ והחלפת מה שדרוש.
הגיר האוטומטי נזרק לטובת גיר ידני T-176 מפרוק,פשוט כי הבחור מעדיף ידני.
תיבת ההעברה המקורית נבנתה מחדש ושודכה לסרנים באמצעות דריישפטים של סופה שקוצרו ואוזנו.
מע' החשמל נבנתה מחדש וכל החיווט הועבר דרך צנרת היקפית.
פחחות וצבע..
פרוייקט בפני עצמו,המרכב קורצץ שוייף ונחתך כדי להסיר כל טיפת חלודה שהיתה,רותכו חלקי פח חדשים היכן שהיה צריך,והוזמנו מחו"ל חלקי מרכב מקוריים כגון צירי דלתות מנרוסטה וגומיות שונות לחלונות ולמסגרות.
הותקן ריפוד חלקי בצד הפנימי של הרכב והמזגן הוחזר לתחייה.
כל זה לקח שעות משפחה רבות במהלך הערבים אחרי העבודה וסופי שבוע רבים,ובחישוב כולל העבודה לקחה 9 חודשים של עבודת איש אחד בחצר הבית.
כל בורג שנכנס לרכב,כל דבר נבדק נמדד,הורכב ולא פעם פורק והורכב שוב ושוב עד שהתוצאה הניחה את דעתו של הבחור.

הרכב נרכש (רקוב משהו)בעלות ראשונית של (20Kש"ח), הושקעו בו 50K ש"ח ללא חישוב עלות שעות העבודה.
התוצאה היא רכב במצב חדש מהמפעל,

כמה היית משלם על רכב כזה?
(רמז-הרכב נמכר בסופו של עניין)

ניר ל
03-01-10, 20:35
ריפרפתי קצת ביד 2 , אכן יש לא מעט הזויים שדורשים סכומים מפולפלים עבור גרוטאות מתכת חלודה שלא הייתי קונה גם ב 2000 ש"ח לחלקים. מאידך זה ברור שיש גם מעט פרוייקטים שמצדיקים סכום מאד גבוה, תעבור בשירשור השכן "כמה עולה להחזיק סיקס (גרוטאה)" ותבין על מה אני מדבר.
באופן אישי הייתי מעדיף לשלם כמה שידרש עבור רכב ברמה של אשר COAS, ד"א הוא כבר מכר אותו ? מאשר לקנות גרוטאה מחורבנת שעולה עשירית מחיר.

snirjeepdreamer
04-01-10, 14:46
או קיי חברים,
אז קצת לחזור לשאלתי המקורית בשרשור שהעלתי ולהבהיר משהו: אני מחפש כבר מזה זמן רב סיקס, ומוכן לשלם עבורו סכום מעבר למקובל היות והחלטתי שזה הרכב שאני רוצה! ! !

אפשר להגיד שהתאהבתי ברכב. הנושא הכלכלי הן ברכישה והן באחזקה ידוע וכתוצאה מיכך אני לא מחפש סיקס ב- 15 . אין לי בעיה לשים גם כפול. עדיין, ההיצע הוא לא משהו בלשון המעטה והמחירים המבוקשים בשוק הם לא ריאליים לסחורה המוצעת.

אם למישהו יש לבטים אם למכור, זה הזמן חברים
(חבר העונה לשם "מוטי כהן" עם סיקס צהוב ארוך ויפה אולי אתה ? ? )

נ.ב - כן, הרכב של אשר עדיין אקטואלי

שניר

ניר ל
04-01-10, 15:09
תתקשר לרמי 054-6629366

שאל אותו אם הוא עדיין מחזיק את הסיקס שקנה ממני לפני שלוש שנים ומעוניין למכור, זה הג'יפ האפור הימני בתמונה שבראש האתר, פעם אחרונה שפגשתי אותו אמר שהוא מחפש SUV ,
אמנם אפשר להרוס רכב בשלוש שנים אבל 20K הוא בטח שווה עדיין...

ערן המסוקס
04-01-10, 21:13
הוא לא הרס אותו יותר מידי.. דווקא במצב דיי דומה למה שנקנה. וגם בקילומטראז' על השעון לא השתנה בהרבה. :???:

ואגב, פספסת את אחד הסיקסים הטובים שיש למצוא, הסיקס של לביא. נמכר לחבר ועכשיו יש 2 סיקסים נאים וחמודים להסתכל עליהם כל בוקר בעבודה. :p

snirjeepdreamer
04-01-10, 22:35
הוא לא הרס אותו יותר מידי.. דווקא במצב דיי דומה למה שנקנה. וגם בקילומטראז' על השעון לא השתנה בהרבה. :???:

ואגב, פספסת את אחד הסיקסים הטובים שיש למצוא, הסיקס של לביא. נמכר לחבר ועכשיו יש 2 סיקסים נאים וחמודים להסתכל עליהם כל בוקר בעבודה. :p

היי ערן,
דווקא לא. אני ביקרתי אצל לביא פעמיים בחודשים האחרונים ואמנם יחס המחיר לעומת התמורה היה אכן ראוי אבל מבחינתי, אדם שמחפש רק סיקס סטנדרטי ולאו דווקא שיפורים, היו לא מעט דברים שהיה "לסדר" כדי שיהיה כמו שאני רוצה: להוריד פיבר, לעשות פחחות וצבע מחדש היות וחלקים בבודי היו רקובים, החלפת דלתות (מוזרות משהו בצורתן), הזמנת ברזנט חדש,התקנת דלת אחורית חדשה ומתקן לגלגל ספייר. סה"כ עוד עשרייה מעבר ל- 28K זה כבר יותר ממה שאני מחפש.
שלי עוד יגיע.. הסבלנות עוד תשתלם אני בטוח.
ואם תשמע על משהו אשמח להתעדכן (בכל מקום בארץ)
תודה
שניר

lizard
04-01-10, 23:01
אם COAS, אשר, לא מכר עדיין את הסיקס (CJ7) שלו אז לדעתי זו הקניה הכי טובה כיום אבל הוא לא זול כי יש בו שיפורים מאוד מאוד איכותיים.

שווה לך לבדוק.

-->