PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לדרופ קיט הגבהה , ועד כמה הדבר יעיל...

ori4x4
30-07-04, 16:03
שלום לכלל הפורום , בשעה טובה ומוצלחת נעלתי את הדיסקו שלי בARB אחורית משומשת , פשוט אין ספק העבירות השתפרה פלאים!
כעת נפלו לידי כ7 אלף ש"ח נוספים , והדבר שמפריע לי זה המרווח גחון של הרכב (להזכירכם לא מוגבהה , ויש לי הרגשה שבזמן האחרון הרכב צנח קצת למטה , כאשר אני ניגש למדרגה מוסיימת אני מעביר את הגלגלים הקידמיים ללא בעיה מיוחדת ואז פשוט הסף של הרכב מתיישב על המדרגה זה כבר קרה לא פעם ולא פעמיים !
בנוסף לכך בפעם האחרונה שהצלבתי הרגשתי שהצמיג (245/75/16 ) כיסח חלק מהכנף!
זה שוב מאמת את המחשבה שלי שהרכב צנמח מעט למטה.
כעת אני מעוניין מאוד בהגבהה והגבהות של 2 אינץ שמוצעות בשוק אינם מספקות אותי!
אני מועניין ב3 אינץ לפחות! האם יש אפשרות להגביהה ב3 אינץ ללא דרופ קיט?
ושאלת השאלות מבחינתי ! עד כמה אפקטיבי יהיה דרופ קיט מאחורה במידה ואני ואני נעול מאחורה?
והאם המערכת נחשבת ל"אמינה"?
תודה רבה אורי

ארז
30-07-04, 18:03
אהלן אורי....
נתחיל מזה שאני מיצר ומתקין את הדרופ קיט, כך שאני לא נחשב אוביקטיבי, אבל אני בהחלט אנסה לענות לך בשיא האוביקטיביות שאני יכול....

1 בהחלט אפשרי להגביה את הרכב ל3" גם ללא דרופ קיט, מהלך המתלה של הרכב לא ישתפר ביחס למקורי.
2 הדרופ קיט יעיל גם במידה ויש לך נעילה אחורית, הוא נותן לך אחיזה טובה יותר(כמעט תמיד 2 הצמיגים העל הקרקע, למרות הנעילה זה עדיין משמעותי), מבחינת יצבות זה ש2 גלגלים על הרצפה כמעט תמיד גם מוסיף המון.
3 מערכת הדרופ קיט מאוד אמינה, יש פה לא מעט ח'ברה באתר עם מערכת כזו, עד היום לא שמעתי תלונות על אמינות....
והכי חשוב, אם הרכב צנח, ואם אתה חושב על החלפת מערכת המתלים בכל מקרה ,יש לך אופציה למערכת מתלים שלא רק מגביהה את הרכב, בעלת נוחות זהה לשאר המערכות, אבל גם נותנת מהלך מתלה גדול בהרבה מזה המקורי בלא הרבה יותר כסף.

אדי
30-07-04, 19:40
1 בהחלט אפשרי להגביה את הרכב ל3" גם ללא דרופ קיט, מהלך המתלה של הרכב לא ישתפר ביחס למקורי.
ארז, אם מדובר בקפיצים ארוכים יותר מהמקוריים למה מהלך המתלה לא ישתנה? (בהנחה שאין מגבלת בולמים/מייצבים).

ארז
30-07-04, 19:53
יש מגבלת בולמים, אין בולמים הארוכים יותר ב3" מהמקורים ומתאימים לתושבות המקוריות...
הכי קרוב לזה הוא בולם הארוך ב4" מהמקורי.

אגב כל בולמי האפטר מרקט המיועדים ספציפית ללנדרובר אינם ארוכים יותר מאלו המקוריים.

grand
30-07-04, 21:36
ארז.
פרט והסבר בבקשה. אין שוק אפטר מרקט לשיפורים שמתאימים לל"ר מבחינת בולמים\קפיצים ארוכים כמו לג'יפ למשל? מדוע? ומה הבעיה להתאים בולמים ארוכים לדיסקו?

ארז
31-07-04, 04:04
לי אין בעיה להתאים כל דבר :twisted:
בהגבהה סטנדרטית לדוגמה קיט מושלם של אולדמן ,אתה מקבל הגבהה של 1.5" עד 2" ,הבולמים שמגיעים עם הקיט הזה באותו האורך כמו המקוריים.....
אין בשוק ,לפחות בארץ בולמים המתאימים לתושבות הרכב, משקלו וכו' אשר יש להם עוד 2" באורך....
יש כאלו הדורשים שינויים בתושבות הרכב.....

ori4x4
31-07-04, 17:45
שלום לכולם! , ארז ציינתי שהגבהות של 2 אינץ או 1.5 לא ממש מספקות אותי אני מחפש 3 אינץ! , לפי מה שאתה אומר הדרך היחידה שבה אני יכול להגביהה ב3 ולא לפגוע במהלך המתלה זה דרופ קיט של 3 אינץ?
רעיון הדרופ קיט נשמע לי מעולה! , היכן אני יכול למצוא אליו עוד חומר ?
שוב תודה אורי

ארז
31-07-04, 18:24
אהלן..
במידה ומחליטים על דרופ קיט גובה הקפיץ אינו המגבלה של מהלך המתלה, ניתן להגיע למהלך גדול בהרבה מאורך הקפיץ
בתמונה אתה יכול לראות רכב עם קפיצי 4" ומהלך מתלה גדול בהרבה
http://imgsrv.pic4u.co.il/be80f66b74407bd3364f728a9ba7c830020000.a spx

כמו שכתבתי לדרופ קיט אין חסרונות ביחס למערכת מתלים סטנדרטית או מערכת אפטר מרקט סטנדרטית, הן מבחינת הנוחות, ריסון הרכב על הכביש וכו' ,עלות המערכת בצורתה הבסיסית ביותר היא כ1000 ש,ח יותר ממערכות אפטר מרקט אחרות(שאינם נותנות שיפור במהלך המתלה).
http://imgsrv.pic4u.co.il/be80f6a1bee27809014088a02634d9a0020000.a spx

מוני דיסקו
01-08-04, 11:22
שלום ארז

מאוד מענינת אותי מערכת הדרופ קיט שלך.
אבל בשום מקום לא ראיתי פירוט מלא של מה היא כוללת.
ואני אסביר את עצמי:
1. האם היא כוללת קפצים מאורכים ואים כן של מי ועד כמה.
2. האם היא כוללת הארכת\שינוי מוטות רדיוס (גומיות וכו)
3. האם היא כוללת שינוי בגלי ההנע. עד 98 הם באו עם קפלונג שממש לא יקבל באהבה זוויות קיצוניות. הקידמי קצר, האם היא כוללת גל הינע עם שלוש צלבים?
4. האם היא כוללת הנמכת מיצבים + ניתוק מיצבים מהיר.
5. האם היא כוללת צינורות בלם מאורכים (חובה לדעתי). ואם כן בכמה.
6. האם היא כוללת תושבות בולמים חדשות + הנמכת מגבלי הסרן.
7. ולסיכום כמה בדיוק היא עולה. האם יש מספר קונפיגורציות.
8. האם יש דברים נוספים ?

מה שאני בעצם שואל עד כמה מקיפה היא המערכת והאם היא פותרת את כל הבעיות הנובעות מהגבהה + מהלך מתלה אדיר.
אשמח לשמוע תשובתך בענין, ואני בטוח שאני לא היחידי. המערכת בהחלת נראת מרשימה ורצינית מהתמונות.

ארז
02-08-04, 02:53
אהלן מוני....
המערכת באה ב2 דרגות:
1 קיט בסיסי
2 קיט אקסטרים

בקיט הבסיסי אין צורך להאריך את צינורות הברקס, הם לא מתקרבים למצב מתוח.,לגבי שאר הדברים שכתבת:
קפיצים: ללקוח מוצע מגוון של קפיצים הכל מ1.5" הגבהה עד 4" הגבהה.

מוטות רדיוס:זו אופציה בקיט הבסיסי(זאת אומרת שהקיט יכול לתפקד טוב וללא נזקים בלעדיהם), בקיט אקסטרים אני מחליף את מוטות הרדיוס ואת הגומיות שלהם.

דריבשפט: שוב בקיט הבסיסי עניין הקופלונג מוסבר ללקוח(יהיה בלאי מהיר של הגומי), מכיוון שאנחנו בישראל רוב הלקוחות מעדיפים לא לחליף לצלב(למעשה הם כן מחליפים...אבל רק אחרי שהקופלונג נהרס), בקיט אקסטרים זו לא אופציה, אלא זה כלול בקיט(כאן הדריבשפט מגיע לזויות גדולות בהרבה)
מקדימה הדריבשפט תמיד מוחלף לCV-JOINT(רוב הלקוחות אגב מעדיפים לעשות רק דרופ קיט אחורי, עניין של כסף)

מוטות מיצבים:2 המערכות מוצעות עם מוטות מיצבים מתנתקים, גם כאן רוב הלקרוחות מעדיפים פשוט לנתק אותם, מיט שמגביהה את הרכב מעל ל2" ורוצה מוט מיצב(נתיק) אני מאריך את המוט.

צינורות ברקס: כמו שכתבתי, בקיט הבסיסי העניין ממש לא חובה, הצינורות לא מתקרבים למתיחה, בקיט האקסטרים חובה ואני לא מאריך אותם, אלא מחליף את כל הצינורות לכאלו מפלדה שזורה.

תושבות:בקיט הבסיסי ביותר(עם יצרן בולמים אחד בלבד) הקיט לא דורש תושבות אחרות, בכל שאר האופציות (יצרנים שונים) יש שינוי מינורי של תושבות, בקיט אקסטרים מוחלפות כל תושבות הבולמים ברכב.

כמה עולה?כמו שאתה רואה יש הרבה מאוד אופציות ,האופציה הזולה ביותר(קיט בסיסי ללא תוספות), עולה כ1000 ש"ח יותר מקיט של אולדמן לדוגמה.

המערכת על שלל המכלולים שלה אכן פותרת את הבעיות של הגבהה קיצונית או מהלך מתלה קיצוני, כמובן שכמו שאמרתי ,יש מעט מאוד לקוחות שבוחרים לקחת את המערכת המושלמת, רובם בוחרים לעשות את זה בדילוגים....

מוני דיסקו
02-08-04, 09:28
תןדה ארז על התשובה המקיפה.
אגב אפשר לקנות אצלך בנפרד גל הינע קידמי עם CV (עלות?)

asafk
03-08-04, 01:25
אני, לעומת זאת, מתכוון להגביה את הדיפנדר ב4" ולהוסיף מהלך מתלים של בערך 2", בלי דרופ קיט. קפיצים יותר ארוכים, בולמים ארוכים, ובמפסטופים מונמכים. כמובן, זה לא קיט. זו התאמה מיוחדת של בולמים וקפיצים (מתוך קיטים קיימים ליעודים אחרים) שארז תכנן לפי הדרישות שלי.
יש קיט קפיצים להגבהה 3" לדיסקברי (של נורדיה, לדוגמה, או של SG) בלי דרופ-קיט. לקפיצים האלה, צריך להתאים בולמים- ארוכים מהמקוריים, ואולי דורשים שינוי תושבות וכו'.
אני מציע שתדבר עם אחד המשפרים שמתמחים בלנדרובר (אני מכיר את ארז, אולי יש עוד)- ותגדיר לו בדיוק מה אתה רוצה. אולי אין קיט מן המוכן שעושה בדיוק מה שאתה מחפש, אבל תמיד אפשר "לתפור" פתרון, אם יודעים להגדיר את הדרישה.

אסף.

-->