PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתוק מהיר לסטבילייזר ב 75

ohanani
31-12-09, 20:03
מישהו מכיר? עשה? קנה? יש עם זה בעיה פרקטית?
לא מוצא שום דבר לדגם הזה...

elro
31-12-09, 21:47
אני חושב, שכל הניתוקים המהירים, בסופו של דבר יותר איטיים ויותר מסורבלים, מאשר לפתוח אום ולפרק צד אחד של המייצב, כל פעם שתצטרך.
זה לפחות מנסיוני הצנוע.

ד ו ר ו ן
01-01-10, 09:46
אני חושב, שכל הניתוקים המהירים, בסופו של דבר יותר איטיים ויותר מסורבלים, מאשר לפתוח אום ולפרק צד אחד של המייצב, כל פעם שתצטרך.
זה לפחות מנסיוני הצנוע.
אתה טועה.
מה גם שפירוק צד אחד לא נותן את התוצאה.
בכיוון פתיחת מתלה אחד הוא אכן מתנתק ונפתח אבל בכיוון השני הוא עדיין יפגוש את המוביל שלו או התושבת ויעשה את העבודה.
בכל מקרה ניתוק מהיר שמתוכנן נכון זה דבר מאד יעיל ופשוט ולא צריך לשמור על ברגים/אומים/שייבות שלא ילכו לאיבוד.

elro
01-01-10, 10:31
יכול להיות שאני טועה, אבל אם תחשוב על זה אז תבין שאם צד אחד מנותק, למעשה אין מה שיגביל את התנועה של הצד המחובר, כי הגבלת התנועה היא התלות בין שני הצדדים בלבד.

בתמונות הבאות תוכל לראות (פחות או יותר), שבשני הצדדים המתלה הקדמי מתפקד יפה (לדעתי כמובן) ורק צד אחד מנותק.

לגבי הנוחות, החזרתי את החיבור של המוט המייצב עם "בגדי השבת של חנהלה" :) ולא התלכלכתי והתאמצתי כלל...

נ.ב.

בלנד קרוזר (בשונה מההיילקס) יש בעיה לתפוס את המוט מייצב אם מפרקים בשני הצדדים, הוא נמצא למטה על הסרן הקדמי.

1.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20385&stc=1&d=1262334602

2.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20386&stc=1&d=1262334602

ד ו ר ו ן
01-01-10, 14:25
יכול להיות שאני טועה, אבל אם תחשוב על זה אז תבין שאם צד אחד מנותק, למעשה אין מה שיגביל את התנועה של הצד המחובר, כי הגבלת התנועה היא התלות בין שני הצדדים בלבד.
נכון, בגלל זה כתבתי את זה:

בכיוון פתיחת מתלה אחד הוא אכן מתנתק ונפתח אבל בכיוון השני הוא עדיין יפגוש את המוביל שלו או התושבת ויעשה את העבודה.

בכל מקרה משיכת פין היא דבר פשוט וקצר יותר מאשר סיבוב הברגות.

ohanani
05-01-10, 15:36
אין ספק שמשיכת פין היא מהירה ופרקטית יותר...
וזה נכון גם שהמוט מייצב ב 75 מחובר לסרן הקדמי ולכן בעייתי קצת לנתק אותו...
לכן אני מחפש רעיונות או עצות מבעלי ניסיון לאיך לעשות את זה נכון...
ראיתי בשרשורים קודמים רעיון ךהגדלת מהלך מתלה באמצעות "שרוול" שבתוכו "מחליקים" שני חלקי המוט מייצב עצמו, וזה מה שנותן את ההארכה הרצויה במהלך המתלה (אם אני זוכר נכון - נעשה בסוזוקי). האם זה יכול לעבוד? האם זה ישפר גם את נוחות הנסיעה, לא רק את מהלך המתלה?

ב 75 הזרועות האנכיות של המוט המייצב אינן בעלות "עיניים" כמו ב CJ ובסופה... אולי אפשר לוותר על האום העליון, לקדוח בחלקו העליון של המוט, ונעול אותו באמצעות פין, פין R או "פין חיל אויר" (אין לי מושג מה השם האמיתי שלו, זה הפין עם הנעילה הכדורית שיש במטוסים)?

ohanani
05-01-10, 15:38
ועוד משהו...
elro, יופי של מהלך מתלה... איזה מתלים יש לך? החלפת קפיצים ובולמים? ישלך ניסיון לגבי זה? האם בניתוק המוט המייצב אתה נתקל בבעיה שהבולם הוא שמגביל את מהלך המתלה?

elro
05-01-10, 21:42
ועוד משהו...
elro, יופי של מהלך מתלה... איזה מתלים יש לך? החלפת קפיצים ובולמים? ישלך ניסיון לגבי זה? האם בניתוק המוט המייצב אתה נתקל בבעיה שהבולם הוא שמגביל את מהלך המתלה?

הקפיצים - סט אוסטרלי כלשהו (היו על הרכב), נראה שעושה עבודה לא רעה בכלל.
הבולמים - היו בילשטיין במצב קטטוני ולא מתאים, הוחלפו לטאפ-דוג, אני מאוד מרוצה מהנסיעה איתם.
אני לא מרגיש שניתוק המוט מייצב גורם לזה שהבולם יגביל את המהלך, אבל לא בדקתי את זה כל כך לעומק, כך שהתשובה היא אך ורק ע"פ הרגשתי.

נ.ב.

היה לי ניתוק מהיר של המייצב, אבל הניתוק המהיר היה כל כך איטי ומעצבן (שלא לדבר על החיבור בחזרה...), כך שהחלטתי לא להתעסק עם זה יותר מידי, פשוט התאמתי חיבור קבוע ואני מנתק כל פעם צד אחד בעת הצורך.

ד ו ר ו ן
06-01-10, 22:40
אין ספק שמשיכת פין היא מהירה ופרקטית יותר

וזה נכון גם שהמוט מייצב ב 75 מחובר לסרן הקדמי ולכן בעייתי קצת לנתק אותו......

ב 75 הזרועות האנכיות של המוט המייצב אינן בעלות "עיניים" כמו ב CJ ובסופה... אולי אפשר לוותר על האום העליון, לקדוח בחלקו העליון של המוט, ונעול אותו באמצעות פין, פין R
אתה שם לב שאתה סותר את עצמך?

ohanani
10-01-10, 10:15
האמת שלא...
במה אני סותר את עצמי? אםהתכוונת ל"לנעול אותו באמצעות פין R", הכוונה היא בנסיעת הכביש... ואז המוט המייצב עושהאתתפקידו החשוב. בשטח משחררים את פין ה R, מוציאים לחלוטין את שני המוטות האנכיים, מוצאים אבטחה למוט המייצב עצמו, ונוסעים בלי...
השאלה היאאםליסוע בכביש עם מוט מייצב מחובר, שהמוטות האנכיים שלו קדוחים בחלק העליון וכל מה שמחזיק אותם במקומם הוא פין כזה או אחר - האם זה מספיק? כמהעומס יש עליהם בבלימת חירום? האם הפין ייגזר או שזה יעבור בשלום? זו השאלה שלי...

אתה שם לב שאתה סותר את עצמך?

ד ו ר ו ן
10-01-10, 20:59
האמת שלא...
במה אני סותר את עצמי? אםהתכוונת ל"לנעול אותו באמצעות פין R", הכוונה היא בנסיעת הכביש... ואז המוט המייצב עושהאתתפקידו החשוב. בשטח משחררים את פין ה R, מוציאים לחלוטין את שני המוטות האנכיים, מוצאים אבטחה למוט המייצב עצמו, ונוסעים בלי...
השאלה היאאםליסוע בכביש עם מוט מייצב מחובר, שהמוטות האנכיים שלו קדוחים בחלק העליון וכל מה שמחזיק אותם במקומם הוא פין כזה או אחר - האם זה מספיק? כמהעומס יש עליהם בבלימת חירום? האם הפין ייגזר או שזה יעבור בשלום? זו השאלה שלי...
אם אתה מתכנן נכון את מיקום החור המוט נמצא במצב דחיסה בבלימה ואז אין כוחות גזירה,כיפוף או פיתול על הפין R.
כל הרעיון של מוט מתנתק הוא שמירת היתרון בכביש או גם בנסיעת שטח מהירה למשל אחרת לא היה דיון לגבי אפשרות לניתוק מהיר עם אפשרות חיבור.

אתה סותר את עצמך כי בהתחלה טענת שפתיחת הברגה היא הנוחה ביחס להצעה של חיבור/ניתוק ע"י פין ואח"כ טענת הפוך, לא מהותי..

טל חסיד
10-01-10, 21:10
הפין בסגנון R לא אמור להיות בעיתי כל עוד הוא ממתכת קפיצית ובקוטר מתאים. הניתוק בשיטה הנ"ל ותיקה יחסית בUSA, בארץ ראיתי כמה אילתורים מצחיקים.

טל

-->