PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ עד 15 אלף שקלים.

שחר שיר
04-01-10, 00:45
שלום.
יש לי תקציב של 15.000לקניה,מה מומלץ?
חשובה לי האמינות ושתהיה לו עבירות טובה.לא ג'יפ צעצוע.

ishc
04-01-10, 06:56
שלום.

סמוראי או סיקס. אמינות גבוהה לא תהיה (בכל זאת אתה הולך לקנות רכב בן 20+) ולא ישאר לך כסף ליישור קו אפילו בסיסי. אבל סמוראי וסיקס אפשר לתחזק לבד (לפחות את רובו). בגדול אתה יכול למצוא סמוראי סביב שנת 88 במצב די טוב במחיר הזה.

גיא
04-01-10, 07:50
אתה יכול למשל לכתוב 15000 בחיפוש
ולקרוא מה כתבנו לכל האלפים ששאלו את אותה שאלה בדיוק. אבל בדיוק באותם מילים.

למשל... ;). ובהצלחה. *

נמרוד
04-01-10, 08:22
סמוראי ישן וחבוט. הוא לא יהיה נוח, לא יפה, לא הכי אמין - אבל יותר אמין מכל דבר אחר שיש לך סיכוי לקנות ב15,000 שקלים... קרא את זה. (http://www.jeepolog.com/2.html) נכתב מזמן אבל העקרונות עדיין נכונים, והסכומים אותם סכומים.

גיא
04-01-10, 09:17
אני חושב שאולי הכתבה לא ממש עדכנית, מחירם של סיקסים טובים יותר מ 20 ומה שעולה פחות מ 20 זה זבל עופות כפי שאתה נוהג לומר.

מה גם שמחירם של ה SUVים היפניים הגדולים ירד מאוד שבנה וחצי האחרונות ומכונית שנת 95 ומעלה לא יעבור את 30 אלף שח בשום מקרה. לא שהם לא יהיו נבלות, אבל יש נבלה ויש נבלה ... ואחת כזאת שהפחחות שלה לא משהו אבל מכניקה סבירה פלוס, או מערכת חשמל תקינה .. אפשר לחיות איתה בכיף.

אני לא הייתי ממליץ .. אבל הנסיון שלי עם ניבה למשל מלמד ( נכון, לפני כמה שנים .. ) שאפשר גם אחרת.
מי שמודע לתוצאות האפשריות, יכול לשחק באש.

שחר שיר
04-01-10, 09:42
תכלס לא הבנתי אם הניבה זה אופציה או לא.

lior_b.s
04-01-10, 09:47
אני לא הייתי ממליץ .. אבל הנסיון שלי עם ניבה למשל מלמד ( נכון, לפני כמה שנים .. ) שאפשר גם אחרת.
מי שמודע לתוצאות האפשריות, יכול לשחק באש.

אני דווקא כן הייתי ממליץ, אבל אני שרוט...
מה שכן כל רכב במחיר הזה יצריך יישור קו לפעמים לא זול , בניבה המחיר הזה יכלול יישור קו רציני ביותר עם קצת עודף , החכמה למצוא את הניבה הכי טובה שאפשר ויש הרבה כאלה.

ואחרי 12 שנים על ניבות, רכב מטופל מגלה אמינות מפתיעה (מנוע מקורי 350K ק"מ לא קלים בכלל),יש את המחלות כמו בכל רכב אבל הן קלות לטיפול ובעיקר לעבודה עצמית בבית...

ליאור

גיא
04-01-10, 11:24
שוב, גם אני נהניתי מאד מהניבה, אבל זה משהו שצריך להגיע אליו מוכן.
והאוטו הזה לא מתאים לכל אחד.

זה, משהו שלא כל אחד מבין ואז האכזבה גדולה מאוד.

ניר ל
04-01-10, 11:44
רוצה להתעלק על השרשור -

מחפש SUV בתקציב של 25 אלף ש"ח, שיהיה עם 7 מקומות, אמין וחסכוני.

אלדר
04-01-10, 11:56
שוב, גם אני נהניתי מאד מהניבה, אבל זה משהו שצריך להגיע אליו מוכן.
והאוטו הזה לא מתאים לכל אחד.

זה, משהו שלא כל אחד מבין ואז האכזבה גדולה מאוד.

אפשר להגיד את זה על כל ג'יפ ישן.
suv בתקציב של 25k תנסה טראנו מהמודלים הראשונים

גיא
04-01-10, 12:00
רוצה להתעלק על השרשור -

תשובה אחת בלבד - מוסו.
למרות הגועל והנפש ( והאיטיות .. )
זה סבבה של אוטו.

אני כמעט קניתי במקום הטראנו, מודל 2000 ב 20000 כולל כננת, הגבהות וכמה חלקי חילוף גדולים ... פשוט אין לי איפה להחנות את המשאית הזאת וכננת כבר יש לי ... אז ויתרתי :)

זאביק
04-01-10, 13:33
רוצה להתעלק על השרשור -

דיסקברי דיזל. אמין, חסכוני ונוח.
במחיר הזה - יש כאלו כמו זבל ביד2. רק תפתח ואתה מוצא.

ח.שמואל
04-01-10, 17:27
שחר,יש פה עוד כמה "נעלמים".
א.האם זה אמור להיות רכב יחיד שלך?
ב.כמה ק"מ אתה מתכוון לנסוע איתו?
ג.האם יש לך ידע טכני מינימלי? על הסיקס,יש ספרי טיפול בעברית וחלקים בשפע.על השאר,אני מניח שלא.
אם אתה מטפל לבד,יש לסיקס יתרון משמעותי בתחום.

(אני גם בדקתי כמה ניבות טרם קנותי סיקס).
בהצלחה.שמואל.

six 4 life
04-01-10, 17:34
שלום.

לא קונים ג'יפ ב15,000 ש"ח.

whisky
04-01-10, 17:58
לא קונים ג'יפ ב15,000 ש"ח.
+ 1

אני מסכים, חבל עליך אם זה התקציב שלך אז תתמוטט מזה מהר מאוד וזה ישאיר עליך חוויה מאוד לא נעימה, כך את הזמן, סע עם חברים, כשיהיה לך תקציב נוח יותר תקנה.

ב15K אין דבר כזה ג'יפ אמין, פשוט עוד לא המציאו אותו, הם ישנים מדי, החלפים יקרים ונדירים מדי, או שהם רכבים שהיו אמינים אבל במצב של חוסר אמינות משווע.

אל תתפתה לכאלו שרק שנה שנתיים ארבע אין להם טסט, אל תתפתה לרכבים של חברים (זה סתם יוצר מתח) בתקציב הזה אם מצאת משהו שתתמודד איתו שנה בכיף, ובשביל זה אתה קונה אותו בשביל הכיף, תמלא כבר לוטו באותה הזדמנות. אחרת מצפה לך עבודה קשה והתקציב צריך להתחיל ה25 אחרי יישור קו שיביא אותו לרמת אמינות סבירה.

whisky

שחר שיר
04-01-10, 23:34
קיצר,האחרונים ממליצים לרדת מהסיפור.
אני ישמח לקרוא עוד דעות לפני שאני מחליט.
הג'יפ יהיה האוטו היחיד והוא אמור לנסוע מקס 5 אלף בשנה.ככה אני עם האוטו של ההורים.
תודה ליועצים.

Tom Bril
05-01-10, 00:00
אני חולק על שאר חברי הפורום, על תגנוז עוד את חלום הג'יפ הזול

לי היה שנה סמוראי שנת 87 שרכשתי ב13 אלף שקלים ושירת את המשפחה מידי פעם ללא תקלות מיוחדות

לאדה ניבה ב7000 ש"ח שהייתה ברשותי שנתיים ללא תקלות כלל

הכל תלוי ביכולת לקנות רכב שנראה טוב ולדעת לאבחן את הרכב באופן מקצועי

six 4 life
05-01-10, 07:01
קיצר,האחרונים ממליצים לרדת מהסיפור.
אני ישמח לקרוא עוד דעות לפני שאני מחליט.
הג'יפ יהיה האוטו היחיד והוא אמור לנסוע מקס 5 אלף בשנה.ככה אני עם האוטו של ההורים.
תודה ליועצים.
תחסוך עוד 5 ותתחיל לחפש
אם תקנה ג'יפ ב15 אתה תקיא עוד 10 בלי בעיה.
בהצלחה.

lior_b.s
05-01-10, 09:57
תחסוך עוד 225000 ותקנה אוטו חדש מהחברה עם אחריות אחרת אתה תאכל חרא ותמכור את הבית כדי לתקן את האוטו, לא תיסע בו מטר וכל היום תהיה במוסך....

מספיק עם ההפחדות האלו, גם לי אמרו אל תקנה ניבה אתה תהיה כל היום במוסך, תקנה סמוראי..קניתי סמוראי ונפלתי על חרא של אוטו אז מה?...כל הסמוראים לא טובים?..
בסוף קניתי ניבה למרות ובגלל כל ההפחדות (טוב גם היה לי צפוף בסמוראי), 3 שנים ראשונות לא ראיתי תקלה אחת..קלאץ' מת בשנה השלישית, ועד היום 11 שנה עם אותה ניבה התקלה הכי גדולה הייתה ראש מנוע לפני שנה ואחרי 350000 ק"מ..!!!
כל השאר זה חלקים מתבלים כמו בכל רכב, מעולם לא נתקעתי במצב של לא מניע או לא נוסע...

אז לא קונים את הגרוטאה הכי זולה שמוצאים אבל אם מחפשים אפשר למצוא ניבה, סמוראי או סיקס שלא ישחטו אותך...

סבלנות זה המפתח , גם אם תקנה רכב ב-80000 יש לך סיכוי ליפול , גיר יכול ללכת בלי התראה ויש עוד מיליון תקלות, אלו רכבים שעובדים בשטח וגם הצעירים שבהם לא חסינים מתקלות..

ליאור

ishc
05-01-10, 14:11
תחסוך עוד 225000 ותקנה אוטו חדש מהחברה עם אחריות אחרת אתה תאכל חרא ותמכור את הבית כדי לתקן את האוטו, לא תיסע בו מטר וכל היום תהיה במוסך....

מספיק עם ההפחדות האלו, גם לי אמרו אל תקנה ניבה אתה תהיה כל היום במוסך, תקנה סמוראי..קניתי סמוראי ונפלתי על חרא של אוטו אז מה?...כל הסמוראים לא טובים?..
בסוף קניתי ניבה למרות ובגלל כל ההפחדות (טוב גם היה לי צפוף בסמוראי), 3 שנים ראשונות לא ראיתי תקלה אחת..קלאץ' מת בשנה השלישית, ועד היום 11 שנה עם אותה ניבה התקלה הכי גדולה הייתה ראש מנוע לפני שנה ואחרי 350000 ק"מ..!!!
כל השאר זה חלקים מתבלים כמו בכל רכב, מעולם לא נתקעתי במצב של לא מניע או לא נוסע...

אז לא קונים את הגרוטאה הכי זולה שמוצאים אבל אם מחפשים אפשר למצוא ניבה, סמוראי או סיקס שלא ישחטו אותך...

סבלנות זה המפתח , גם אם תקנה רכב ב-80000 יש לך סיכוי ליפול , גיר יכול ללכת בלי התראה ויש עוד מיליון תקלות, אלו רכבים שעובדים בשטח וגם הצעירים שבהם לא חסינים מתקלות..

ליאור
+1
סמוראי זו עדיין האופציה עם הכי פחות סכוי ליפול. רוב הניבות בארץ שטוחות, וסיקס במחיר הזה יהיה קשה למצוא אחד נורמלי. אבל אפשר לקנות רכב שטח גם בתקציב הזה.

ש01
05-01-10, 16:04
בניגוד למה שכתבו הרוב לפני,
ס מ ו ר א י.
הכל תלוי כמובן בצרכים שלך, אם לטיולי סופ"ש להנאה וכיף ללא מבחני עבירות, טיפוס מצוקים, בורות הרצליה וכד' אזי:
חפש טוב, בסוף תמצא אחד שלמרות היותך יד 9/10/11/12 יראה פחות קרוע, ללא יותר מידי חלודה וכד'.
קניתי לפני שנתיים אחד(87) ב-11000 ש"ח ומכרתי לפני שנה ב-12000 (לאור התרחבות המשפחה).
התקלה היחידה הית החלפת משאבות ברקס בגלגלים האחוריים (200 ש"ח) והוא נסע וטייל לא מעט.
רוב המגיבים כאן, גם אם אינם נוסעים ברכבים חדשים, נוסעים ברכבים מושקעים (מאוד) ומשופרים (לדעתי במקרים רבים יותר מידי) ובמקרים רבים בעלי יכולות גבוהות ביותר, הרבה מעבר לנדרש לטיולי סופ"ש (בטח למתחיל).
בעוד מספר שנים, תהיה מנוסה יותר, מבוסס מעט יותר ומחוץ לסינר הוריך (ולא תצטרך לתת להם דין וחשבון), תדע יותר טוב מהם צרכיך ותרכוש ג'יפ חדש יותר, מושקע יותר וגם, מה לעשות, יקר יותר.

גיא
05-01-10, 17:30
אז זהו שסמוראי זה באמת משהו כזה, הבעיה היא שכשאני קניתי סמוראי 86 והייתי יד 15 ב 17000 בשנת 2000. הוא היה ישן. כשמכרתי אותו אחרי 4 שנים ב 17400 אחרי שנסע המון והיה משופר לגמרי ... הוא היה אז עוד יותר ישן .. והיום הוא כבר ממש ממש ישן.

עייפות החומר ... זה לא בהכרח רע, אבל יש לזה מחיר. כמו שכבר כתבתי למעלה ...

אלדר
05-01-10, 17:55
בניגוד למה שכתבו הרוב לפני,
ס מ ו ר א י.
הכל תלוי כמובן בצרכים שלך, אם לטיולי סופ"ש להנאה וכיף ללא מבחני עבירות, טיפוס מצוקים, בורות הרצליה וכד' אזי:
חפש טוב, בסוף תמצא אחד שלמרות היותך יד 9/10/11/12 יראה פחות קרוע, ללא יותר מידי חלודה וכד'.
קניתי לפני שנתיים אחד(87) ב-11000 ש"ח ומכרתי לפני שנה ב-12000 (לאור התרחבות המשפחה).
התקלה היחידה הית החלפת משאבות ברקס בגלגלים האחוריים (200 ש"ח) והוא נסע וטייל לא מעט.
רוב המגיבים כאן, גם אם אינם נוסעים ברכבים חדשים, נוסעים ברכבים מושקעים (מאוד) ומשופרים (לדעתי במקרים רבים יותר מידי) ובמקרים רבים בעלי יכולות גבוהות ביותר, הרבה מעבר לנדרש לטיולי סופ"ש (בטח למתחיל).
בעוד מספר שנים, תהיה מנוסה יותר, מבוסס מעט יותר ומחוץ לסינר הוריך (ולא תצטרך לתת להם דין וחשבון), תדע יותר טוב מהם צרכיך ותרכוש ג'יפ חדש יותר, מושקע יותר וגם, מה לעשות, יקר יותר.

עד כמה שאני זוכר אתה קניתה את הסמוראי מהבחור שאני מכרתי לו(משלומי).
הסמוראי הזה עבר אצלי ישור קו רציני מאוד אצלי.
האמת שאם הוא היה למכירה עשכיו היהתי קונה אותו.

נימי
05-01-10, 19:59
אם מחפשים הרבה אני מאמין שאפשר גם למצוא גם CJ במצב סביר בסכום הזה
אני קניתי את שלי לפני שלש שנים במצב סביר\טוב ועם נעילה אחורית במחיר הזה, תיקונים לא היו לי יותר מידי בזמן הזה (שיפורים היו לי הרבה מאוד אבל זה מבחירה שלי)

לפי דעתי הבעיה היא אחרת, אם אתה קונה רכב ב 15 אלף ש"ח, ואחרי כמה חודשים\חצי שנה אתה מגלה שהלך גיר\מנוע\טרנספר\סרן, תיקון שעולה בין 2000 ש"ח ל 5000 ש"ח (לצורך הדוגמא), מה אתה עושה אז? משבית את הרכב ומוכר אותו ככה בהפסד או שיש לך כסף להשקיע ולתקן את הרכב?

לפי דעתי תשובה על השאלה הזאת היא תשובה אם כדאי לקנות רכב ב 15 אלף ש"ח, זאת השאלה ששאלתי את עצמי לפני שלש שנים

ח.שמואל
05-01-10, 20:13
אני קניתי את שלי לפני שלש שנים במצב סביר\טוב ועם נעילה אחורית במחיר הזה,

שלום נימי,מה שלומך וכו',זוכר אותך לטובה.
הייתי ממליץ לך לקרוא את השרשור "מחירי הסיקסים לאן?"
לגבי שחר.
אכן-כפי שכתבת-השאלה שהבחור צריך לשאול א"ע היא,אם יש לו כסף בצד לתיקונים.זה נכון בקניה של כל רכב ישן וכל שכן לרכב שטח.

שחר שיר
06-01-10, 00:03
טוב,אני חושב שאני צריך לחכות קצת עד ש"יתיישב לי בשכל" כל התשובות שקיבלתי.
כנראה כדאי לחסוך עוד קצת מזומן לתיקונים וכאלה,כינתיים אני משוטט בפורום הנהדר שלכם שאני מקוה שעוד מעט אני יוכל לכתוב "שלנו"
אני ממשיך לחפש תוך כדי.אם יש משהו,אני מעדכן פה.
תודה חבר'ה

ש01
07-01-10, 16:02
עד כמה שאני זוכר אתה קניתה את הסמוראי מהבחור שאני מכרתי לו(משלומי).
הסמוראי הזה עבר אצלי ישור קו רציני מאוד אצלי.
האמת שאם הוא היה למכירה עשכיו היהתי קונה אותו.

אלדד, אני קניתי מבחור בשם דוד מנהריה.
קנה אותו "עבור" אישתו שפחדה לנהוג בו וכך הרכב נשאר שלו (סיפר לי שקנה מאיש חיל האויר).
שימש רק לירידה לחוף לדייג, וגם זה באספלט בלבד.
לא ידע אפילו לשלב 4X4.....

אלדר
07-01-10, 17:52
אלדד, אני קניתי מבחור בשם דוד מנהריה.
קנה אותו "עבור" אישתו שפחדה לנהוג בו וכך הרכב נשאר שלו (סיפר לי שקנה מאיש חיל האויר).
שימש רק לירידה לחוף לדייג, וגם זה באספלט בלבד.
לא ידע אפילו לשלב 4X4.....

כן זה הג'יפ שהיה שלי:( הייתה לו מדבקה גדולה של כמאל טרופי על כסה מנוע.

ש01
11-01-10, 14:28
כן זה הג'יפ שהיה שלי:( הייתה לו מדבקה גדולה של כמאל טרופי על כסה מנוע.
אלדד,
אכן שלך :rolleyes:
עשה אצלי עבודה טובה, והדביק כמו שצריך את הנוער ולא פחות חשוב את שותפתי האהובה בחידק.:D

אלדר
11-01-10, 14:41
אלדד,
אכן שלך :rolleyes:
עשה אצלי עבודה טובה, והדביק כמו שצריך את הנוער ולא פחות חשוב את שותפתי האהובה בחידק.:D
הג'יפ היה מודל 86.
סתם תמונה של הג'יפ:o

GodsFather
11-01-10, 16:29
סמוראי ואו ניבה אכן יכולים להיות הפתרון, זה יצריך אורך רוח, ידע בבחינת הרכב הנכון. אבל כשתמצא אותו, הוא יעשה לך את העבודה כל עוד תדע גם להתייחס אליו כראוי.

רכב ישן אכן יש לו שם רע, אבל אם הוא היה אצל בעלים שידע לשמור עליו ולהקפיד עליו, אין סיבה שיהיה צרה צרורה בהנחה וגם ממשיכים את הקו הזה של הקפדה ושמירה וכמובן לא מצפים לקנות מרצדס G.

אפשר למצוא היום כלים גם ב11-10. לפני כחודש מצאתי אחד כזה, שמור שמור, ארוך! ב13 מבלי להתמקח, פשוט כי הבעלים רצה למכור אותו בשל חוסר שימוש. אז הכל יכול להיות, כל עוד מחפשים בסבלנות.

ש01
12-01-10, 15:25
הג'יפ היה מודל 86.
סתם תמונה של הג'יפ:o
ואאלה, שכחתי את המודל,
איזו תמונה, נוסטלגיה...
אז ככה הוא נראה עד +- אוקטובר 08 (+ שני משתמשים...)

שחר שיר
14-01-10, 00:45
שלום רבותי.הסמוראים התעלקו על השרשור הזה וזה אחלה.אבל אני חזרתי לספר שבדקתי שתי ניבות.3 סמו וסיקס אחד והבנתי את אלה שאמרו לי לחסוך עוד כסף.אז ככה אני יעשה.באביב אני יתחיל לחפש ג'יפ ב20.ואד אז אני מקוה שתרשו לי לשוטט ולכתוב כאן אפילו שאן לי ג'יפ בנתיים.
תודה גדולה ליועצים.
שחר.

asafk
14-01-10, 00:49
לא נורא.
הסבלנות תשתלם, אני בטוח. בינתיים תמשיך להיות מעודכן במצב השוק. אולי פתאום תיפול מציאה.

אסף.

six 4 life
14-01-10, 00:50
החלטה נבונה. אתה רק תרויח ממנה בהמשך.
בהצלחה חבר.

דרור ברלי
14-01-10, 09:46
החלטה נכונה ביותר.
והיא תהיה נכונה עוד יותר אם תרים את הרף ל-25-30.

יואב פולס
14-01-10, 12:36
דיסקברי דיזל. אמין, חסכוני ונוח.

לא מצחיק... :-)

zagi
14-01-10, 15:55
ד"א - אם בנתיים תמשיך "לחפור" בפורומים הרלוונטים בשבילך ( לפי סוג הרכב שתרצה לקנות ), אתה תהייה ער יותר למחלות של הרכב , איזה דברים לבדוק יותר ואלו פחות , עלויות חלקים , שיפורים וכדומה ...כמו כן זה גם יעזור לך להבין איזה סוג רכב אתה רוצה .

בכל אופן שיהיה בהצלחה ואכן החלטה נבונה להמתין לעוד כסף לקניה , וכמו קודמי אני גם חושב שצריך לאגור 35K ( כולל ישור קו ) .

רון נחמן
14-01-10, 20:26
ד"א - אם בנתיים תמשיך "לחפור" בפורומים הרלוונטים בשבילך ( לפי סוג הרכב שתרצה לקנות ), אתה תהייה ער יותר למחלות של הרכב , איזה דברים לבדוק יותר ואלו פחות , עלויות חלקים , שיפורים וכדומה ...כמו כן זה גם יעזור לך להבין איזה סוג רכב אתה רוצה .

בכל אופן שיהיה בהצלחה ואכן החלטה נבונה להמתין לעוד כסף לקניה , וכמו קודמי אני גם חושב שצריך לאגור 35K ( כולל ישור קו ) .

מסכים!
ומוסיף-
ממליץ לך להצטרף לחבר'ה כאן לטיולים בתור נוסע/נווט בזמן שאתה חוסך כסף (אתה מוזמן ליצור קשר בהודעה פרטית). ככה תלמד בינתיים הרבה דברים על נהיגת שטח ועל הרכבים הפוטנציאלים, ותחסוך לעצמך הרבה מאוד לקחים שרובנו למדנו בדרך הקשה על הרכב הראשון...
כל התיאוריה והפורומים בעולם לא ילמדו אותך מה ששהייה בג'יפים בשטח תלמד אותך.
ועוד לא ציינתי את כל הכסף שתחסוך על קפה!

נדב42
17-01-10, 09:48
מסכים!
ומוסיף-
ממליץ לך להצטרף לחבר'ה כאן לטיולים בתור נוסע/נווט בזמן שאתה חוסך כסף (אתה מוזמן ליצור קשר בהודעה פרטית). ככה תלמד בינתיים הרבה דברים על נהיגת שטח ועל הרכבים הפוטנציאלים, ותחסוך לעצמך הרבה מאוד לקחים שרובנו למדנו בדרך הקשה על הרכב הראשון...
כל התיאוריה והפורומים בעולם לא ילמדו אותך מה ששהייה בג'יפים בשטח תלמד אותך.
ועוד לא ציינתי את כל הכסף שתחסוך על קפה!

מסכים לחלוטין, אם כי אצלי בערכה אין קפה אלא רק תה, אז תצטרך להביא קפה מהבית ...

להתראות בשטח,

נדב.

ש01
18-01-10, 11:11
ראשית, סליחה על ההשתלטות... נוסטלגיה..:rolleyes:
בכל מקרה, המשך לחפש ולהתעניין, מדי פעם ניתן למצא ביד 2, או במקומות אחרים מציאות.
רעיון לרכב אחר בתקציב שלך שיכול לעזור לך ללמוד על נהיגה בשטח בלי לפחד מנזקי פח וכד' - חפש מיצובישי באפאלו - זהו טנדר מיצובישי 4X4 מהדור הראשון בארץ, למיטב זיכרוני מהשליש האחרון של שנות ה-90, מחירו סביב ה-10,000 ש"ח (בגלל זה כמעט אף אחד לא מוכר) ומניסיון (יש 2 במשפחה), גם במצב סטנדרטי, ללא כל שיפור ואל אף מנוע לא חזק מידי, יכולותיו בשטח מצויינות.
רבים מהללים ומשבחים את ההילקס הישנים. אחי עבר לבפאלו מהילקס וטען בתוקף שיכולותיו טובות יותר.
שוב, אמנם לא ג'יפ, ללא פוזה וכד' אבל בהחלט בתקציב ויעזור לך ללמוד נהיגת שטח מהיא.
טיפ בבפאלו - לא בדקתי ברכבים אחרים - חצי הנדברקס מתפקד יופי כתחליף לנעילה אחורית בעת הצורך...

gilinash
18-01-10, 17:07
טרופר בנזין 94

Erann
24-01-10, 13:52
החלטה נכונה ביותר.
והיא תהיה נכונה עוד יותר אם תרים את הרף ל-25-30.

ומה מחפשים בטווח מחירים הזה?

גיא
24-01-10, 14:02
או משהו מהנבלות הגדולות במצב שחוט.

או סמוראי במצב סבבה.
או ג'יפ במצב ככה ככה.

או לחכות עוד קצת.
35 ומעלה זה כבר נבלה במצב סביר.

נדב42
24-01-10, 15:07

ראה בחתימה שלי למטה :razz: אני כמובן ממליץ בחום :razz::razz::razz:

נדב.

GodsFather
24-01-10, 15:10
מצטרף להמלצה :) - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40932

נדב42
24-01-10, 15:23
מצטרף להמלצה :) - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40932

:p:p:p

ש01
24-01-10, 15:47
מתחילים לחשו על סופה!!!

Erann
24-01-10, 17:02
מתחילים לחשו על סופה!!!

ואז צריך לקנות בית פרטי עם חצר , זוג סנדלים ואמסטף שישן בג'יפ ?

DD2000DD
25-01-10, 22:41
אהלן.
אני הייתי במצב שלך ליפני שנה בערך שאני ואבי חיפשנו ג'יפ שאפשר יהיה להנות ממנו בשטח (יש לנו ג'יפ משפחתי חדש אבל זאת לא המטרה).
גיבשנו תקציב של בערך 15 אלף ש"ח, בדיוק כמו שלך.
ננעלנו על סמוראי בסביבת ה88-90 בגלל המחיר הנוח ועלויות האחזקה הנוחות ביחס לביצועים והתמורה.
חיפשנו קרוב לחודשיים ביד 2 וסביב עשרות אם לא מאות הסמוראים שיש שם מצאנו אחד שקרץ לנו- סמוראי 88 שלא נראה ממש טוב קוסמטית (קצת מוזנח) אך עם מנוע שעבר 114 אלף קילומטר (שוב, לא ידענו אם מקורי או קומבינה) ועם טסט והכל..
הגענו למקום וביקשנו להתניע את האוטו, האוטו סירב להתניע, מיהרנו ושלפנו כבלים והרכב התניע, סך הכל בעיה במצבר מרוקן.
לאחר ההתנעה התרשמנו שהמנוע עובד בצורה חלקה ונפלאה, ושאכן יש סיכוי גבוה מאוד שהמנוע לא עבר יותר מ114 אלף כפי שמצהיר הבעלים.
מהבעלים כמו כן התרשמנו שאינו מוכר משופשף, קנה את האוטו ליפני כ8 שנים ומאז הספיק להתחתן ולהביא ילדים לעולם והאוטו נזנח, אם כי הקפיד להעביר אותו טסט ולטפל בו בצורה בסיסית.
בדקנו את הרכב וראינו כי אין חלודה בכלל, זה כי הרכב מאזור גאוגרפי בארץ שאין בו ים והמרכבים מחלידים פחות- אין חלודה לא בשלדה ולא בגוף הרכב- אם כי חלודה קטנה על פני השטח בלבד באזורים לא בעיתיים.
מבחינה קוסמטית האוטו דרש קצת תשומת לב, הפלסטיקים היו דהויים, כמו כן הצבע, הפנסים היו קצת חיוורים והכל המושבים היו קרועים מאוד.

אחרי קצת מסע ומתן הורדנו את המוכר ל10,500 במזומן, הסברנו לו כי בקרוב יצטרך להעביר את האוטו טסט, האוטו לא יעבור טסט כפי שהוא והוא יתקע איתו ולא ימכור, המוכר יסכים לתנאי המחיר ומכר אוטו, לקחנו את האוטו עוד באותו היום.
בנסיעה הביתה התרשמנו שהאוטו נוסע נהדר, ההילוכים עוברים חלק והמנוע נותן את מלוא כוחו.
מאז שהשקענו ברכב את סכום הקנייה החלפנו עוד מס' חלקים שידענו שיש להחליף:
צמיגים חדשים, צינור מים לרדיאטור, מנורות ועוד חלקים קטנים במחירים שוליים.
מעבר לזה נתנו לו המון חום ואהבה, חידשנו את הפלסטיקים הדהויים, דאגנו לו קצת קוסמטית, הוספנו לו אלמנטים יפים, צבענו את הג'נטים בצבע לבן חדש, הכנו לו גגון (העסק המשפחתי שלנו עוסק בברזל) ועוד..
לגבי המושבים הקרועים- הייתה שם הפתעה, מתחת למושבים הקרועים (3 סטים של ריפודים זולים!) הסתתרו כיסאות העור (או דמוי עור) המקוריים של האוטו כשהם מכוסים בניילון והם במצב שהמפעל נתן אותם ליפני 22 שנה.

עכשיו אנחנו נהנים מהאוטו ובקרוב רוצים גם לשים לו נעילה אחורית.
האוטו כיף מאוד והתגלה כאמין, סך הכסף שהשקענו עליו הוא בערך 15,000 ש"ח עד היום והרבה תשומת לב ואהבה.

הסיפור האישי שלנו מלמד כי ניתן למצוא הפתעות ואני לא תומך באלו ששוללים ישר ואומרים שאם אין לך 200 אלף ש"ח לא תוכל למצוא משהו סביר.

לגבי הבנה טכנית וכו'- הכל אפשר ללמוד, ניסיון וטעייה, אני חושב שמאוד תהנה מסמוראי, רכב נהדר, כיפי ותמיד תמיד תופס מבטים.

בהצלחה!

nadler
26-01-10, 22:01
שלום.

אל תתן לכולם כאן להרוג לך את החלום.
היום יש לך רק 15 והם חושבים שמחר יהיה לך יותר... חבר, מחר יהיה לך פחות, תתחתן והאישה תרצה רכב משפחתי.
מצד שני צריך אומץ, ידיים והרבה אהבה וסבלנות... אמינות לא תקבל במחיר הזה. 1,000 שקל זה רק עלות ארגז הכלים שצריך להחזיק ברכב שעולה 15,000 ומעיז להיכנס למקום שגרר לא יוציא אותו משם (ולכן סע תמיד לפחות אם עוד רכב).
קפוץ למים, האפשרויות הם ג'יפ ישן וחבוט, סמוראי פחות ישן או ניבה. אני בצעירותי התמודדתי עם כמה כאלה בהצלחה רבה.
החסרון הבולט של הגיפ הוא צריכת הדלק והאופי המאוד לא עירוני שלו. יתרונו... ג'יפ זה ג'יפ.
החסרון הבולט של הסמוראי הוא הגיל (סוף שנות השמונים) הגודל הקטנטן שלו, ונוחות נסיעת כביש מזעזעת. יתרונו... תחזוקה זולה יחסית וצריכת דלק נמוכה.
החסרון הבולט של הניבה זה הקושי במציאת חלקי חילוף, אך בשביל זה יש את הפורום ואת ליאור. יתרונו... עם לא הייתה בעיית חלפים הבחירה המעודפת, נוח משניהם, וחדש משניהם.
דשדש בפורומים ותחשוב מה מתאים לך ולך על זה.
בהצלחה... ונתראה מחוץ לאספלט.

ishc
26-01-10, 22:30
אל תתן לכולם כאן להרוג לך את החלום.
היום יש לך רק 15 והם חושבים שמחר יהיה לך יותר... חבר, מחר יהיה לך פחות, תתחתן והאישה תרצה רכב משפחתי.
מצד שני צריך אומץ, ידיים והרבה אהבה וסבלנות... אמינות לא תקבל במחיר הזה. 1,000 שקל זה רק עלות ארגז הכלים שצריך להחזיק ברכב שעולה 15,000 ומעיז להיכנס למקום שגרר לא יוציא אותו משם (ולכן סע תמיד לפחות אם עוד רכב).
קפוץ למים, האפשרויות הם ג'יפ ישן וחבוט, סמוראי פחות ישן או ניבה. אני בצעירותי התמודדתי עם כמה כאלה בהצלחה רבה.
החסרון הבולט של הגיפ הוא צריכת הדלק והאופי המאוד לא עירוני שלו. יתרונו... ג'יפ זה ג'יפ.
החסרון הבולט של הסמוראי הוא הגיל (סוף שנות השמונים) הגודל הקטנטן שלו, ונוחות נסיעת כביש מזעזעת. יתרונו... תחזוקה זולה יחסית וצריכת דלק נמוכה.
החסרון הבולט של הניבה זה הקושי במציאת חלקי חילוף, אך בשביל זה יש את הפורום ואת ליאור. יתרונו... עם לא הייתה בעיית חלפים הבחירה המעודפת, נוח משניהם, וחדש משניהם.
דשדש בפורומים ותחשוב מה מתאים לך ולך על זה.
בהצלחה... ונתראה מחוץ לאספלט.

עוד אופציה שאפשר לקחת בחשבון היא דייהטסו פרוזה. עכשיו יקומו כל הצעקות עלי על זה שפרוזה זה לא ג'יפ וכו' וכו' וכו'....
אז פרוזה זה כן ג'יפ, שילדה נפרדת, מכלולים מוחבאים יחסית, מהלך מתלה סביר ואחלה הילוך כוח עושים אותו שווה ערך לויטרה פחות או יותר. ביום יום הוא לא מעניש כמו סמוראי או סיקס. מנוע יפני משנות התשעים (כמו של האפלאוז), אז בעיית חלקים למנוע אין בעיה. הבעיות, אין שוק שיפורים, יש חלקים שיהיה קשה להשיג (בעידן האינטרנט זה הופך להיות קל יותר ויותר) וכשתרצה למכור אותו לא תקבל מעל המחירון. אבל זהו!!! בגדול מדובר באוטו פשוט שניתן לתחזק באופן חלקי לבד, יש פורומים גם עליו בחו"ל ואפשר לקבל המון מידע וב-15K אפשר למצוא אחד שנת 94 כולל מזגן, הגה כוח ושאר ירקות. אז החלום אפשרי מאוד לדעתי.
לילה טוב.

assaf234
20-02-10, 17:10
אם תכנס לפורום רכב שטח למכירה תמצא מספר סמוראים וויטארות שיכולות לענות על צרכיך
יש גיוון מבחינת שנתונים ותוספות
בינהם תוכל למצוא את שלי... (שנת 88 קצר פתוח)
אני מאמין שכדאי להוסיף כמה שקלים לג'יפ שהוא באמת במצב מכאני טוב
עדיף לשלם 18000 שקל על אחד במצב טוב מאשר אחד ב13000 שצריך להשקיע עליו
וכעת שעת סיפור:
שקניתי את הסמוראי שלי הייתה לי אופציה לקנות אחד יותר יפה, סגור בכמעט חצי מחיר
אותו שנתון, אבל הבן-אדם הגיע אליי עם מנוע מרעיש, מעל 1200 סל"ד בסרק , בלוק 1600 סמ"ק לא מאושר (וגם לא נראה לי שאפשר לאשר), מכסה טיימינג מרוסק... זה הספיק לי.
בהצלחה בכל אשר תבחר.

Jacob
11-03-10, 11:10
תדחה את החלום עוד זמן מה עד שיהיה לך יותר כסף אחרת תגמור לא טוב...... זכור שלמכור לא קל בימים אילו ובמיוחד כלים גמורים או בעייתים
המלצה אמיתית היא להמתין..........

-->