PDA

צפייה בגרסה מלאה : גגון לסמי פתוח

חן אלינועם
05-01-10, 12:35
רעיונות חברים רעיונות...ראיתי כמה דברים יפים פה בחיפוש שערכתי אבל זה נראה דיי כבד ומסורבל .אשמח לכל הערה או הארה בנושא
אחלה יום לכולם
אלינועם

GodsFather
06-01-10, 09:30
אם ראית בחיפוש, למה לא להמשיך שרשור קיים ? או לפחות להעלות כאן קישורים של הגגונים שראית ?

לביא סמו וסומו
09-01-10, 08:59
מה שלך נראה ככבד ומסורבל אני מגדיר מסיבי ואמין! הכל בעיני המתבונן , מאחורי כל גגון שראית יש אדם שחשב והתאים את הגגון לצרכיו שלו ולרכב שלו.

גגון צריך להיות אוירודינאמי , אבל לא חייב לשקול 100 גרם בשביל זה יש את הגגוני אלומיניום - אבל הם לא אתגר בשביל הסמוראים שלנו , נראה מישהו בונה התקן להיי ליפט על גגון אלומיניום שתפוס כולו בניטים- אפשרי אבל עדין ומסוקס מדי,לא בבית ספרנו!.

אחי אני אומר קח דף ועט (כמו שאני עשיתי) ותתחיל להריץ סקיצות אחרי שיש לך רעיון תעלה אותו פה להתייחסות ותקבל הארות (ב-א' כמובן)

סביר להניח שהחומר ממנו תייצר יהיה ברזל כי נירוסטה זה פשוט יקר מדי , ואלומיניום לא מאפשר (לדעתי) מימוש פרוייקטים נוספים על הגגון (עקב היעדר יכולות ריתוך).

בכל אופן בהצלחה!

GodsFather
10-01-10, 09:42
מסיבי, אמין ו.....מושך את הרכב כלפי מטה כשאתה בשפ"צ. מכביד על הרכב בנסיעה בשל מקדם גרר (אווירודינמיות כמו שאמרת).

זה לא רק לשרטט , זה גם לחשב משקלים. גם עם ברזל אפשר לבחור בין מידות ועובי חומר ועדיין שישאר חזק מאד ולא כבד מידי.

לדוגמא - גגון "מוניות" הוא קל מאד, חזק דיו ועושה עבודה טובה מאד.

לביא סמו וסומו
10-01-10, 18:49
בשביל לעשות חביתה צריך לשבור ביצים אחי.זה טבע העולם.

שימוש בגגון של מונית הוא אידיאלי , אבל יקשה מאוד על הוספת התקנים נוספים על הגגון - כמו שאמרתי עקב היעדר היכולת לרתך...

אוירודינאמי זה חשוב מאוד מאוד!

GodsFather
10-01-10, 22:06
עם חבקים אתה לא צריך לרתך. ולשים הייליפט על גג של סמוראי זו טעות בפני עצמה, ממש כמו לשים ג'ריקן מים ושכמותו.

על גגון שמים דברים קלים, במיוחד אם מדובר ברכב כמו סמוראי/ג'ימני = גבוה וצר. שק"ש, ציליה, אוהל וכד'.
את הדברים הכבדים שמים באיזור המושב האחורי ואו בהתקנים על הטמבון האחורי/קדמי ובדפנות הרכב.

חן אלינועם
11-01-10, 08:29
מסיבי, אמין ו.....מושך את הרכב כלפי מטה כשאתה בשפ"צ. מכביד על הרכב בנסיעה בשל מקדם גרר (אווירודינמיות כמו שאמרת).

זה לא רק לשרטט , זה גם לחשב משקלים. גם עם ברזל אפשר לבחור בין מידות ועובי חומר ועדיין שישאר חזק מאד ולא כבד מידי.

לדוגמא - גגון "מוניות" הוא קל מאד, חזק דיו ועושה עבודה טובה מאד.

גגון למונית...אופצייה שלקחתי בחשבון, אני מחפש אחד כזה בנרות...במחיר שפויי כמובן.
ברגע שיהייה לי אחד כזה אוכל להרכיב אותו כמו שאני רוצה באופן כזה שאוכל להסיר אותו כשארצה.
יום נעים לכולם

לביא סמו וסומו
11-01-10, 18:16
עם חבקים אתה לא צריך לרתך. ולשים הייליפט על גג של סמוראי זו טעות בפני עצמה, ממש כמו לשים ג'ריקן מים ושכמותו.

על גגון שמים דברים קלים, במיוחד אם מדובר ברכב כמו סמוראי/ג'ימני = גבוה וצר. שק"ש, ציליה, אוהל וכד'.
את הדברים הכבדים שמים באיזור המושב האחורי ואו בהתקנים על הטמבון האחורי/קדמי ובדפנות הרכב.

לא הייתי רוצה שזה ישמע כמו ויכוח אבל אני לא מסכים....

אין להשוות ג'ריקן להיי-ליפט והדבר נגזר מהצורה הפיזית הכ"כ שונה של השניים , ג'ריקן מרכז את המשקל אנכית והייליפט אופקית (בשכיבה כמובן ) ולכן כאשר אתה ממתקן אותו על הגג אתה גורם לפיזור אורכי של המשקל לאורך הרכב ויוצר פחות משקל על אחורי הרכב בעליות (חשוב מאוד לסמוראי הממוצע כמו שלי...) לעומת זאת התקן על הטמבון האחורי מרכז את כל המשקל על אחורי הרכב ובצירוף ג'ריקן מאחורה זה בכלל משמעותי.

14 ק"ג (לערך) של הייליפט בפיזור אורכי הם זניחים.

מה שכן נקודה יפה היא התמודדות עם שיפועי צד - ולכן ההיי-ליפט ימותקן בצד הנוסע (יגרום לאיזון כאשר יש רק נהג) ובכלל צריך ליצור איזשהו מאזן על הגגון עצמו.

אבל כל הדרכים נכונות כל אחד לפי גישתו שלו.

GodsFather
12-01-10, 08:17
כשאתה שם משקל מאחור, יש יותר אחיזה לגלגלים האחוריים, אז הנה עוד סיבה לשים את המשקל על הטמבון האחורי או לפחות בכיוון כללי של "אחורי הרכב".

לעניין השפ"צ, זה לא שיש לנו סאברבן אלא סמוראי, תשים אותו בצד של הנוסע, תשים בצד של הנהג, איך שלא תשים, אתה שם 14 ק"ג על הנקודה הגבוהה שמושכת את הרכב כלפי מטה, כנ"ל גם ג'ריקן או צינור 7 צול עם מים.

זה לא שאנחנו כל היום עומדים בשפ"צים, אבל כשמגיע הרגע היחיד והקריטי....

יאללה, מיצינו את הדיון.

-->