PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד צירוקי מנוע 4000 ,מי מכיר או יודע?

tamit
02-08-04, 11:20
הוצע לי לקנות גרנד שנת 94 עם מנוע 4000 סמ"ק 6 צילינדרים.
המנוע מפחיד אותי, יש לי הרגשה שהמנוע חלש מדי לרכב.
אשמח לקבל חוות דעת מלומדת מיודעי הדבר שבניכם.
עזרה תתקבל בברכה.

אריק זמר
02-08-04, 14:12
המנוע המדובר הינו המנוע של הסופה, הצירוקי ושל הרנגלר. לעניות דעתי, מלבד וזה מנוע הרבה יותר אמין ממנועים רבים אחרים, ולמרות שהגראנד קצת יותר כבד מהצ'ירוקי עדיין, זה מנוע מאד חזק עם כ180 כ"ס וזה יותר ממספיק להניע את הגראנד בנינוחות ואף בחסכנות יחסית לאחיו עם המנוע הגדול יותר (5200).

לדעתי תתמקד בדברים אחרים כגון דגם הטרנספר ונתונים נוספים כי עם המנוע הזה אין לך כלל בעיה, מה גם שכל טיפול \ תיקון וכד' במנוע זה אמור להיות זול באחוזים ניכרים מכל מנוע אחר עקב היותו נפוץ מאד ומוכר לעבודה ע"י יותר מדי אנשים... אבל שוב, המנוע הוא לא הבעיה - הוא טוב מספיק ואמין.

tamit
02-08-04, 16:26
תודה על התגובה אריק.
השאלה היא אם המנוע (4000 סמ"ק) לא חלש מדי עם שיפורים(הגבהות, צמיגים, מיגונים)? הכוונה היא גם בכביש ובעיקר בשטח ואני מדבר על שטח בינוני קשה.
אשמח אם תוכל להעיר את עיני.
עמית

אריק זמר
02-08-04, 18:19
השיפור היחיד ממה שמנית ועלול להשפיע על היכולת הדינמית של הרכב הינה הגדלת קוטר הצמיגים ועם זה אין הרבה בעיה בתחום הסביר אך עליה יותר גדולה צריכה, כמו בכל רכב, לגרור עימה שינוי ביחסי ההעברה...
הרי כל רכב בנוי ממכלול הינע שמותאם לקוטר הצמיגים כך שתחום המהירות ויחסו לסל"ד יתאם לפחות לתחום בו פועלים מירב הרכבים באותה קטגוריה...
המנוע המדובר מפיק את ההספק הגבוה שלו אם זכרוני אינו מטעני סביב ה4000RPM והמומנט המירבי מושג סביב ה3000RPM... (גם אז, אם הייתי משתולל אגב, הייתי מתאים בעלות זניחה מחו"ל ממיר מומנט שיתאם לתחום ה2800RPM אבל זו ממש השתוללות כי לא צפויה לך שום בעיית כח וזמינותו, לא פחות ממירב הSUV היפניים, לא פחות מעוד הרבה הרבה אחרים).

נ.ב. שטח בינוני - קשה למיטב הבנתי כן מצריך יכולת זחילה ופחות כ"ס...ככה וגם אז, במידה והרכב מצוייד בגיר אוטומטי, יכולת הזחילה שלך טוב יותר מהרבה אחרים !
אני זורק מספרים לא מבוססים אך קרובים למציאות:
הילוך ראשון - 1:2.5
טרנספר - 1:2.72
דיפרנציאלים - 1:3.54
ממיר מומנט - 1:2
יחס הזחילה לרכב זה הינו כ 1:48 וזה הרבה יותר טוב מרכבי עבודה רבים, במיוחד אלה עם הגיר הרגיל (רק תדאג לוודא במידה ותרכוש רכב כזה או אחר את הימצאותו של רדיאטור נוסף לקירור הגיר האוטומאטי)

נ.ב. טענות רבות יחסית (שאישית אני לא מסכים עימם) הינן שמנוע ה4 ליטר מספק את שיא המומנט שלו בתחום גבוה ורחוק יחסית של סל"ד...במקרה של רכב אוטומאטי עם ממיר מומנט מתאים - העברת הכח מהמנוע לגיר תתקיים בתחום בו המנוע קרוב מאד לשיא המומנט מה שמעלים מיידית ומפריך את טענת החוסר כח...לפחות כשמדובר בגיר אוטומאטי.

נ.ב.2 יש יותר מדי מוצרי אפטרמקרט לשיפור מנוע זה.

נ.ב.3 אני עדיין חושב שאני סתם כותב את כל זה כי המנוע המדובר אינו צריך את זה, הוא מספיק לחלוטין לסט-אפ הזה.

tamit
02-08-04, 18:50
זאת אומרת שלפי מה שאתה אומר לא צריכה להיות בעיה מיוחדת עם הרכב כשהוא נעול בצמיגי 31 עם הגבהות של 3.5 אינץ?
מדובר בגראנד 94 מנוע 4000 דגם לימיטד עם 4x4 קבוע.
לפי מה שאתה אומר לא צריכה להיות בעיה בשטח טכני ,השאלה מה יקרה לדוגמא בחול האם הרכב חזק מספיק כדי להסיע על חול?(מדובר בכל זאת ברכב ששוקל 2.4 טון כולל).
עמית

grand
02-08-04, 19:31
כח בשטח לא יהיה חסר לך.
החוסר היחידי בכח יבוא לידי ביטוי לאחר הגבהה ושינוי צמיגים בכביש, הרכב יהיה יותר כבד, והמנוע יתאמץ יותר. אך עדיין חזק ומהיר מרוב רכבי השטח האחרים שיש.

אם נסעת על הרכב המדובר והרגשת שהוא חלש לטעמך, יתכן שבאמת יתאים לך יותר ה V8, או שהמנוע שם לא במיטבו.
אגב... הרכב המדובר בצבע כסף, יד שניה?

tamit
02-08-04, 19:56
מדובר ברכב שעומד ליד הקניון בר"ג (אלי), בצבע אפור לא כסף יד שניה כן, למה מה אתה יכול לספר לי עליו?

grand
02-08-04, 21:33
ראיתי ביום שישי האחרון אחד כזה בבור כסוף יד שניה 50K ש"ח ונראה טוב.

בכל מקרה תבדוק היטב את הרכב, קרא בשירשורים שהיו כאן ובג'יפטריפ, על המחלות, מה לבדוק ואיך.
קח בחשבון שסוחר ירוויח היטב, לא יודע בכמה הציעו לך אך עמוס רכש V8 הורביס שנת 97 בכ 73K ש"ח, שזה דגם הרבהההה יותר מוצלח מה 94 קח זאת בחשבון.

tamit
02-08-04, 22:49
אריק תודה רבה על העזרה, למדתי המון.
ניראה יש לי עוד אופציה אחת טובה.
כשאקנה גרנד אני אעדכן בפורום עם תמונות.
אז זהו בנתיים מקווה שבפעם הבאה יהיו לי תמונות מעניינות.
אז לילה טוב ושוב תודה.
עמית.

asafk
03-08-04, 02:14
לדעתי, המנוע הזה הוא אחד מהמוצלחים שאי פעם הותקנו בג'יפים. מאוד אמין (הרבה יותר מהV8 של ג'יפ), ובארץ- הכל בשבילו זול (כי זה מנוע של סופה). עם גיר 4 הילוכים ממוחשב- יש לך קומבינציה מנצחת- בכביש ובשטח.

אסף.

tamit
03-08-04, 10:10
בסדר אסף השאלה אך הוא יחזיק משקל של 2.5 טון ברזל?
אל תשכח שאני רוצה להגביה ולהגדיל צמיגים.
כמו כן אם אני לא טועה אז בגרנד הזה הגיר לא ממוחשב אלא 3 הילוכים (גרנד לימיטד שנת 94).
עמית.

חנן א.
03-08-04, 10:37
כשאתה מדבר על 2.5 טון, אתה מדבר על רכב עמוס או רכב ריק? כי משקלים של 1800-1900 ק"ג רכב ריק אנחנו מכירים היטב מהסיקסים ומהסופות שלנו.

tamit
03-08-04, 10:56
האמת שאני לא בטוח אני חושב משקל כולל, זה המשקל שרשום ברישיון הרכב.
מה גם שמה שיותר מעניין אותי זה הגיר שלפי איך שניראת ידית ההילוכים הוא גיר שלושה הילוכים, האם זה יתכן בכלל?

חנן א.
03-08-04, 11:15
האמת? חשבתי שאתה מדבר על משקל כולל.
לסיכום: אתה מדבר על רכב עם יחס הספק/משקל דומה לזה של הסופה שהיא רכב חזק מאוד. הפחדים שלך בתחום הזה חסרי בסיס כלשהו.

grand
03-08-04, 11:18
היי עמית.
הגיר הוא 4 הילוכים + אוברדרייב. למרות מה שרשום לך על הידית.

עכשיו שב טוב ותקשיב.
מנוע ה 6 ציל' חזק וטוב, מעולה על סופה, על צ'רוקי וגם על הגראנד.
אבל.....
אם תקח סיבוב על גראנד 6 ציל' תצא ממנו מרוצה ומחייך, אך ברגע שתעלה על ה V8תצא נרגש עם מחשבות זימה... מבין את כוונתי, כמו לרכוש גולף 1.6 ולקחת סיבוב בגולף GTI, איך תרגיש אחר כך?.

תכלס.
אם תרכוש את ה 6 אל תתפתה לסיבוב על ה V8.
כל הזמן ידגדג לך בראש שעשית טעות וחבל שלא רכשת את ה V8.

לכן מסקנה - לך על ה V8, אותה צריכת דלק, אותה אמינות למרות מה שנאמר, וגם מחיר די קרוב.

נמרוד
03-08-04, 11:34
ג'יפ גראנד צ'רוקי לא שוקל 2.5 טון. אולי הוא מתקרב ל2 טון. יחס ההספק-משקל עם מנוע ה4 ליטר בהחלט טוב ביחס לאופציות האחרות. זה שקיים לרכב הזה גם אופציה של V8 קצת משגעת לך את הפיוזים, זה הכל. כולם כאן אומרים לך את זה. אגב, לי יש נסיון אישי עם שני הסוגים במקביל - ביליתי לפני שנתיים כמה שבועות אצל משפחה בארה"ב, עמדו לרשותנו גראנד לימיטד V8 וגם לרדו 4.0L (הגראנדים הם אשכרה הסובארו DL של קולורדו. בלי צחוק. המעמד "היוקרתי" שהכלים האלו קיבלו בארץ פשוט משעשע), שניהם זזים כמו שצריך. בשטח, במיוחד טכני, אין משמעות לעודף הספק, וצמיג 31 הוא קלאסי לכלים האלו, לא תהיה לך שום בעייה מהכיוון של המנוע.

תיבת ההילוכים שיש לך היא כמעט בטוח בעלת 4 הילוכים, מסוג 42RE. תגיד לנו מה המצבים של הידית שלא מסתדרים לך, ואני בטוח השחברים יפתרו לך את הבלבול בקלות.

אבל רציתי להגיד משהו אחר. אתה מדבר פה על כלי משומש בן 10 שנים. הנתונים המספריים שלו כבר ממש לא חשובים. הרבה, הרבה, הרבה יותר חשוב לבדוק את המצב הנוכחי של הרכב לעומק. תשקיע בזה. וכמו שכתבו לך, מבחינת זמינות ועלות של חלקים וידע בארץ - יש יתרון עצום למנוע ה4.0L על פני הV8. ברכב ישן זה קריטי.

tamit
03-08-04, 12:34
תודה רבה על כל המידע.
כדי לעשות סדר על גבי הפנל של ידית ההילוכים מופיעות האותיות הבאות:1,2,d כאשר היא מוקפת כאילו באות o.
לפי מה שאתם אומרים מדובר באוברדרייב.
כמו כן הייתי רוצה לדעת מה דעתכם לגבי ה-4x4 הקבוע ברכב כזה.
אני מתנצל על כל השאלות אבל מנסה ללמוד ממכם כמה שיותר כדי לא להצטער אח"כ.
בתודה מראש.
עמית

grand
03-08-04, 13:46
לגבי הטרנספר 249 (4X4 קבוע) בדגמים הראשונים 93-95 צורת העבודה שלו היתה 50%-50% חלוקת כח בין הסרנים, ללא!! נעילה ב LOW, אמנם טרנספר נהדר על הכביש, בטוח בכביש רטוב, יציבות בסיבובים, אך בשטח פחות טוב מדגמי 95+ , אם הרכב כבר עבר את ה 150K ק"מ אז גם ימיו ספורים, באיזה שלב ישרפו המצמדים הויסקוזיים שבו והוא יהפך למעיין 4X4 PART TIME ולבעייתי בכביש..

לכן לשאלתך... לא רלוונטי, תחליף אותו ל 231/241 של סופה, זה לא יקר, ועדיף, אם אתה עומד להפוך את הרכב לרכב עבירות.

לגבי אובר דרייב - יש לחצן OD מצד ימין של ההגה שמבטל OD ואז למעשה הרכב יסע על 3 הילוכים רוב הזמן ובמהירויות של מעל 120 יעביר לרביעי ללא OD. (כמו מצב ספורט ברכבים פרטיים), לכן גם אין על הידית מצב 3.

נמרוד
03-08-04, 13:54
הילוך רביעי = הילוך אוברדרייב. כלומר יחס של פחות מ1:1. לגיר יש ארבע הילוכים בלבד, אפשר להגיד 3+אוברדרייב אם רוצים, זה לא משנה.

מתג "ספורט"/"חצי-הילוך"/ביטול אוברדרייב פשוט גורם לגיר להשאר בהילוך שלישי ולא לעבור להילוך רביעי.

אם אתה רוצה לתפעל גיר כזה ידנית עד כמה שאפשר, אתה מבטל את האוברדרייה/הילוך רביעי על ידי המתג. ובוחש בין המצבים 1, 2, D, כשD=3. כשאתה רוצה הילוך 4, אתה משחרר את ביטול הOD. זה לא תפעול ידני מלא, אבל זה מה יש.

tamit
03-08-04, 15:09
בסדר ואם החלפתי לטרנספר של סופה(231/241), האם הטרנספר נישאר נעול על 4x4 קבוע ?
איך ההעברה, עדיין דרך הכפתור ברכב? (העברה בין low ל-high נעשית בלחיצת כפתור)
ושאלה אחרונה, כמה זה עולה? ואיפה עושים את זה?

grand
03-08-04, 18:53
איזה כתפור :lol: :lol: :lol: ?????
בג'יפ אין כפתורים. מה זה רקסטון?
ישנה ידית יפה שמעבירה בין H ל L.
בטרנספר החדש לא יהיה לך 4X4 לכביש , רק בשטח. מה שכן תצטרך לרשום על המסילה את המצבים החדשים או לזכור בע"פ.

כמה ואיפה? בכל מוסך שמתמחה בג'יפים סביב 2000 ש"ח, או להשיג טרנספר כזה + לפנות שעה שעתיים + ליפט ולהחליף (ברוח JEEPOLOG..... :wink: )

tamit
03-08-04, 20:03
תודה על המידע אולי באמת לא שמתי לב, הסתכלתי על הרכב בנתיים בריפרוף.
אני חושב שאני אבדוק אותו לעומק ואז אחליט, בכל מיקרה ברגע שיהיו התפתחויות מענינות אני אדווח וגם אצרף תמונות אז תודה לכולכם הייתם מאירי עיניים ולימדתם אותי הרבה מאוד לגבי הרכב.
אני אבדוק אותו ואז ניראה.
נישתמע בקרוב (עם בשורות מעניינות אני מקווה).
עמית.

ilan
14-08-04, 00:21
הרכב הזה ספציפי צריך הרבה השקעה כספית בכדי להגיע איתו למצב סביר .נב"הרכב נסע 122000 מייל!!!

ilan
14-08-04, 00:30
הרכב הזה ספציפי צריך הרבה השקעה כספית בכדי להגיע איתו למצב סביר .נב"הרכב נסע 122000 מייל!!!

tsvikac
02-09-04, 13:04
נקודה נוספת שחייבת להלקח בחשבון גראנדים 95 ומטה וטרנספר 249
אין נעילת טרנספר ב- LOW
תעדכנו אותי אם אני טועה.

-->