PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית חשמל (איתותים)

samuraiDP
07-01-10, 19:31
הרכב סמוראי 91',
לאחרונה ישנה תופעה מוזרה, באיתותים שמאלה האתת מהבהב במהירות גבוהה (מעיד על בעיה), מעבר לכך באיתות ימינה תוך כדי לחיצה על בלם הרכב מאותת משני הצדדים ומופיע סימן המשולש,
למישהו יש מושג מה זה אומר?

תודה,
דרור

tallevi
07-01-10, 20:26
תעבור על כל המנורות תבדוק תקינות אם כל המנורות תקינות אז
משהו מקצר לך במערכת האיתות.
תעבור על כל הפנסים ותנסה לאתר מה מקצר תעקוב גם אחרי הצמות שמגיעים אליהם.
אם לא תמצא,גש לחשמלאי רכב שיאתר את הקצר.

itay
07-01-10, 20:46
הרכב סמוראי 91',
לאחרונה ישנה תופעה מוזרה, באיתותים שמאלה האתת מהבהב במהירות גבוהה (מעיד על בעיה), מעבר לכך באיתות ימינה תוך כדי לחיצה על בלם הרכב מאותת משני הצדדים ומופיע סימן המשולש,

תודה,
דרור

1. בדוק מינוס.

2. שלח יד לצד ימין תחתון של לוח השעונים - נכנסת אליו צמה. תן לה מכה ותראה אם העסק מסתדר - אם כן, פתח את הצמה ונקה אותה (מחיבורים רופפים וכו').

איתי

אוהד מ.
07-01-10, 21:02
הרכב סמוראי 91',

תודה,
דרור

איתות בקצב מהיר מעיד על נורה שרופה או חיבור לקוי של אחת מנורות האיתות.
בנוגע לבעיה השנייה, ככל הנראה ישנו חיבור מינוס לא תקין. ההסבר לכך: כשאתה לא לוחץ על דוושת הבלם, המתח על מפסק הלחיצה שמוצמד לציר הדוושה הוא 0. הזרם החוזר ממנגנון האיתות זורם דרך המפסק. כאשר אתה לוחץ על הדוושה, המתח עולה ל- 12 וולט והזרם החוזר ממנגנון האיתות נסגר למינוס בדרך אחרת, כנראה דרך מנגנון איתות החירום.

לפיכך, כמו שנאמר, בדוק את חיבורי המינוס, באזור שמתחת להגה, והייתי אומר, תתמקד באזור בו ממוקם מנגנון האיתות.

אוהד.

samuraiDP
08-01-10, 15:06
טוב,
אז בדקתי את כל הנורות וכנראה שהיתה נורה אחת עם בעית מגעים, הכל נפתר...
עכשיו יש לי שאלה נוספת,
היום התקנתי מד סל"ד באוטו, מהמד יוצאים 4 חוטים:
אדום - מתח מ+ 12 וולט
ירוק - לקויל - קריאת סל"ד
שחור - מינוס לאדמה
לבן - תאורה

את כל החוטים הצלחתי לחבר בלי שום בעיה חוץ מהחוט שאמור להתחבר לתאורת לוח מחוונים,
מישהו יכול לתת לי איזשהי אוריינטציה לאיזה צמה בדיוק אני מחבר את זה כדי לקבל תאורה בתוך המד בזמן שתאורת לוח מחוונים דולקת?

הרכב - סמוראי 91

תודה,
דרור

ishc
09-01-10, 13:20
טוב,
אז בדקתי את כל הנורות וכנראה שהיתה נורה אחת עם בעית מגעים, הכל נפתר...
עכשיו יש לי שאלה נוספת,
היום התקנתי מד סל"ד באוטו, מהמד יוצאים 4 חוטים:
אדום - מתח מ+ 12 וולט
ירוק - לקויל - קריאת סל"ד
שחור - מינוס לאדמה
לבן - תאורה

את כל החוטים הצלחתי לחבר בלי שום בעיה חוץ מהחוט שאמור להתחבר לתאורת לוח מחוונים,
מישהו יכול לתת לי איזשהי אוריינטציה לאיזה צמה בדיוק אני מחבר את זה כדי לקבל תאורה בתוך המד בזמן שתאורת לוח מחוונים דולקת?

הרכב - סמוראי 91

תודה,
דרור

דרור מאיפה קנית מד סל"ד וכמה עלה?

samuraiDP
09-01-10, 13:55
דרור מאיפה קנית מד סל"ד וכמה עלה?

תב-אור, רחוב טברסקי בת"א (זה הרחוב שמתחבר ליצחק שדה בצומת עם התחנת דלק).
עלה 170 ש"ח כולל מע"מ אחרי הנחה (במקור הבנתי 202 ש"ח).

לאחר בדיקה גיליתי שהמד עובד בסדר...

-->