PDA

צפייה בגרסה מלאה : פנסים אחוריים

נפתלי בלאו
07-01-10, 19:54
הבעיה:
בקליט פריך, פגיע ותיקונו מכוער (אם בכלל אפשרי).
מחיר פנס מקורי (דגם ישן) - כ-700 ₪
נדיר ביותר בפירוקיות וגניב (!!!)

הפתרון:
פנס אחורי תלוי של משאיות, מתאים בדיוק לכיסוי השקע בפגוש - 125 ₪ לפנס.
(מחיר בקליט צבעוני בודד להחלפה - ₪)25

...ותודה רבה לגנב שהביאני עד הלום!

shahav
08-01-10, 09:59
מדהים, אוסף התמונות יפה ומועיל.
ניראה לי עכשו שיש לך שני פניי רברס...
רבין

asafk
08-01-10, 14:32
יש לך טעות בסיסית. לפנס יש כיוון. לא מסובבים פנסים ב 90 מעלות, כי אז פיזור האור משתנה ואינו תקני. ה"דוגמה" על הבקלית דואגת לפיזור בכיוונים מסויימים, כדי שהאור יראה מאיפה שצריך ולא יסנוור איפה שלא צריך.

אסף.

tallevi
09-01-10, 10:31
אם המנסרות בנויות בצורת פירמידה בפנס הזה אז אין שום בעיה,החזר האור יהיה שווה לכל הכיוונים.
אם המנסרה היא משולשת עם שני שיפועים בלבד כלפי הריפלקטור,אז האור יתפזר למעלה ולמטה במקום לצדדים.
אם זה עובר טסט...אז אפשר להוסיף עוד ריג'קט לרשימה...

טל.

shahav
09-01-10, 20:24
יש לך טעות בסיסית. לפנס יש כיוון. לא מסובבים פנסים ב 90 מעלות, כי אז פיזור האור משתנה ואינו תקני. ה"דוגמה" על הבקלית דואגת לפיזור בכיוונים מסויימים, כדי שהאור יראה מאיפה שצריך ולא יסנוור איפה שלא צריך.

אסף.

אסף, האוריינטציה במשאית היא תמיד "בעמידה"? אוליי הפנס מיועד גם "לישכב"?
אני בפרוש לא יודע, רק שואל.
רבין

נפתלי בלאו
10-01-10, 12:57
אהלן רבין ;)

תודה.

לגבי צמד פנסי רוורס:
אמנם זה אפשרי כי הפנס מודולרי וניתן בקלות לביצוע, אלא שהרכב לא היה עומד בתקן האירופאי שמחייב פנס ערפל אחורי.
הצילום נעשה בחשיפה מעט ארוכה (כדי לנסות וללכוד גם את תאורת המהבהבים) ומאחר ותאורת אור הערפל חזקה יחסית, היא "שרפה" והלבינה את הצבע האדום של פנס הערפל (שנראה מסביב לאיזור "השרוף").

שלום אסף,

תנוח דעתך.
הפנס פשוט במבנהו, הרפלקטורים הפנימיים סימטריים לחלוטין והבקליטים הצבעוניים חסרי פריזמות ויומרות אחרות (שאחרת המחיר הכולל לא היה כפי שהוא...).
אהה, כן, פרט "שולי" נוסף, הרכב עבר כבר שני טסטים עם הפנסים הללו (ובכלל, יצא לך לראות מכון רישוי שבודק אלומות תאורה אחורית, משל היו פנסי חזית...?).

גיא
10-01-10, 21:59
אחלה !
תודה.

asafk
11-01-10, 08:55
עובר טסט, לא עובר טסט, אין לי בעיה עם זה.
אבל - שים לב לפסים שעל הבקליט. הם אחראים לפיזור של האור. לפנסים אחוריים, זולים ככל שיהיו, יש צורת פיזור מסויימת לאלומה. ואם אתה מסובב ב 90 מעלות את הפנס - הפיזור לא נכון.
אין לי בעיה עם זה שעשית מה שעשית, אתה עובר טסט, הכל בסדר, אף אחד לא מסתנוור מאחוריך. יופי. אבל אל תגרום לאחרים לטעות.

אסף.

zilbersh
11-01-10, 22:08
עובר טסט, לא עובר טסט, אין לי בעיה עם זה.
אבל - שים לב לפסים שעל הבקליט. הם אחראים לפיזור של האור. לפנסים אחוריים, זולים ככל שיהיו, יש צורת פיזור מסויימת לאלומה. ואם אתה מסובב ב 90 מעלות את הפנס - הפיזור לא נכון.
אין לי בעיה עם זה שעשית מה שעשית, אתה עובר טסט, הכל בסדר, אף אחד לא מסתנוור מאחוריך. יופי. אבל אל תגרום לאחרים לטעות.

אסף.

אסף, אם אכן נפתלי צודק ש:
"הפנס פשוט במבנהו, הרפלקטורים הפנימיים סימטריים לחלוטין והבקליטים הצבעוניים חסרי פריזמות ויומרות אחרות"
אז לא נראה לי שנגרמה הטעייה...

asafk
12-01-10, 10:53
אני לא ראיתי מה הוא שם. אבל אני מכיר מה נדרש מפנסים - וזה פיזור שונה לאורך ולרוחב. ותסתכל על התמונה הראשונה - רואים את הפסים בבקליט.
חשוב לי להדגיש שאני בעד למצוא פתרונות זולים וטובים לבעיות זמינות חלפים, ואין לי בעיה אישית עם כן-או-לא עובר טסט. אבל מי שנכנס לפרוייקט כזה בעתיד, אולי לו זה כל חשוב, ולכן אני לא רוצה שיטעו אותו.
אולי בפעם הבאה שמישהו יחפש פנס קומבינציה אחורי של משאית, הוא מראש יחפש פנס שוכב ולא עומד (ולא חסרים)

ובאמת באמת - פתרון יפה, עבודה יפה.

אסף.

דורוןרובין
25-02-10, 20:47
מה לגבי החיבור של החוטים לפנס החדש?

איך עושים את זה? זה מסובך?

shahav
07-04-10, 20:32
זה הוא, כיסחתי את הפנסים האחוריים לגמרי. עכשו אני חייב להחליף את הכול.
איפא קונים פנסים למשאיות? צריך מקום מיוחד עם הרבה מוצרים או שהמחיר לא שונה בהרבה וכימעט כל פנס יתאים?
דרך אגב אני גר בשרון.

את העבודה אני אעשה בעצמי.
תודה רבין

shahav
17-11-11, 09:23
עבר הרבה זמן מאז, שיפצתי מעט את הפנסים המקוריים, אבל הפעם באת ריסקתי אותם, לכן חזרתי לכאן.

לא ניתן יותר להשיג את הפנסים התלויים בעלי שלוש בקליות, חרשתי את כל הספקים, כולם אמרו לי שהפסיקו לייבא אותם, אבל יש פנס דומה עם שתיי בקליות: לדוגמה http://www.nasa-autoelec.co.il/product.php?sid=1001

אז קניתי שלוש פנסים כאלו ב 270שח סה"כ מחנות פנסים בקלנסווה, חתחתי וחיברתי לשני פנסים של שלוש בקליות כל אחד, יצא מכוער אבל עושה את העבודה.
אני עדיין מחפש בקלית לבנה לפנס רוורס...כרגע המרתי אחד מהכתומים ללבן.
רבין

einiy
16-05-13, 15:41
איפה ניתן לקנות את הפנסים ?

-->