PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך לעזאזל מתגרשים מסלקום?

דרור ברלי
08-01-10, 18:44
כמו בכותרת - איך לעזאזל לעשות זאת בצורה חוקית?..

פשוט כי הגיעו מים עד נפש. מכשירים שהם צעצועים מתפרקים, שירות שהוא הרבה פחות מגרוע ומחפיר- הוא כבר טראגי. רשלנות, חוסר מקצועיות, זילזול בלקוח ובזמנו היקר.

סיפור שהיה כך היה:
לפני שנה וחודש, נמאס לי ממכשיר נוקיה שהיה איום ונורא והגעתי למרכז שירות(להלן: "מרכז התשת לקוחות") של סלקום לראות מה מציעים לי. מי שמכיר אותי יודע שאני שונא גדג'טים, מצלמות, GPSים, נגני MP3 ושאר קשקושים. אני רוצה רק טלפון. שאפשר יהיה לדבר בו, לשלוח SMS ולשמור הרבה מספרים. ואהה - הכי חשוב: אני רוצה מכשיר אמין. כי שבעתי מרורות. בעיקר מהמכשירים המחורבנים של נוקיה שמתנהגים ממש כמו מכוניות יפניות - כולם מעריצים אותם כי הם עאלק-אמינים בתיאוריה, אבל הם זבל במציאות.
נציגת שירות בעלת חיוך מכני-רובוטי, שכנעה אותי לשדרג למכשיר סוני אריקסון 902C חדש. אדום, קטן, מעוצב, משוכלל וחכמולוג בתנאים שקשה לסרב להם. אני נבהלתי מהאובר-תחכום שלו, אבל לאסוני התברר לי שזה עוד המכשיר היותר פשוט שיש לה להציע לי. טוב. לקחתי.
שני המכשירים הלכו למעבדה להעברת התכנים (ספר טלפונים, תמונות, רינגטונים) מהנוקיה הישן לסוני-אריקסון (להלן ס"א, או כפי שאקרא לו אחרי כמה ימים - "ססססססאמק"). אני עוד אצטער על זה ואתגעגע לחתיכת החרא הישנה...

בינתיים אני מוקסם מהדרעק החדש שבאמת עושה רושם של מכשיר מדליק. השעה היתה מאוחרת, כבר סוגרים את הסניף. בדקתי חפיף שהתכנים הועברו. במבט ראשון נראה בסדר והלכתי הביתה. בבית גיליתי שבתכל'ס העבירו איזה 10% ממספרי הטלפון, ורק כמה תמונות בודדות. כל היתר נמחק לעולמים. התייצבתי בבוקר בעצבים במרכז ההתשה, ונציגת השירות בעלת החיוך המכני הצטערה להודיע שהמכשיר הישן כבר נשלח למרכז סלקום בנתניה. אבל הרגיעה אותי שהיא מודיעה להם ברגע זה לא למחוק אותו. התקשרתי בסוף היום לברר אם נמצא המכשיר, נאדה.
הגעתי למחרת כדי לשאול פיזית - כלום. אחרי יומיים מתקשרים ומצטערים לבשר שהמכשיר נמצא אבל שבכל זאת הוא נמחק. זה היה ברור, לא?

עכשיו צריך להתחיל לשחזר איזה 1000 מספרי טלפון. לא פשוט.
תשאלו למה אני לא מגבה? ככה. כי במרכז התשת הלקוחות דורשים עבור זה כסף ולכן לא גיביתי. ולא שקרה כאן משהו שאני צריך להכות על חטא - אבל אז עוד לא הבנתי שמאז שהם התחילו לדרוש תשלום עבור השירות הבסיסי הזה, מחיקת תכנים זו "טעות" רגילה ונפוצה של מרכזי התשת הלקוחות של סלקום. בסך הכל להעביר תכנים ממכשיר למכשיר - גדול עליהם? מה פתאום. הם גורמים ללקוח נזקים כדי לשכנע אותו להוציא עוד כסף.

התחלתי לחיות עם הס"א. אין מה לומר - באמת מדליק. שבוע וחצי נמשכה האידיליה, עד שהוא התחיל לזייף ולחרוק. אין טעם להלאות אתכם בפירוט התקלות שהמכשיר הזה סובל מהן באופן כרוני, אבל אני עסוק ואין לי זמן לבקר שלוש פעמים בשבוע במרכז התשת הלקוחות ולכן נשברתי רק כאשר הזבל האדום התאבד סופית וסירב להתניע עוד. במרכז התשת הלוקחות לא התווכחו - הוציאו אחד חדש מקופסא (לא משופץ. חדש. וואו) ופלא פלאים - כן הצליחו להעביר אליו את כל התכנים! איזה מזל.
הס"א2 כבר היה הרבה יותר טוב, אבל גורלו לא שפר עליו - לאחר כמה חודשים דהרתי לי להנאתי ב-RZR והמכשיר נשמט מכיסי ואבד. פאק בלעדי שלי. ביטוח יש? יש! אז שוב קיבלתי אחד חדש. ושוב לשחזר מספרים. חשקתי שפתיים.

ס"א 3 היה אחיו הרוחני של ס"א1 - פשוט לא הפסיק להתקלקל בלי סוף, ולי לא היה זמן לבלות בהסעתו לאישפוזים חוזרים ונשנים וחוזר חלילה. יום אחד הוא התאבד (שוב) ואני איבדתי עצבים, במקרה נמצאתי אז במערב ראשל"צ, אז הגעתי למרכז התשת הלקוחות של סלקום שליד קניון הזהב, ודרשתי בתוקף שיחליפו אותו לדגם אחר. כדי שלא יחשבו לרגע שאני בא לעשות עליהם חאווה, ציינתי במפורש שאני מוכן לקבל באהבה גם מכשיר פחות משוכלל, יענו "שינמוך", רק שכבר יקחו ממני את הס"א הארור שממרר את חיי. אבל מכיוון שאני מחוייב להם לעוד איזה שנתיים ומשהו, הם עשו עלי שרירים - יתקנו לך, יחליפו לך, תקבל ס"א חדש מהשקית - אבל אתה נשאר עם ס"א - או שאתה משדרג....
כשהבנתי שאין עם מי לדבר ועוד רגע אני שולף לדרמן ושוחט את נציגי השירות, החלטתי להירגע. נתתי את המכשיר לתיקון ואספתי אותו לאחר שעה, תקין. זמנית כמובן, כי כמקובל בעדה שלו, לקח לו בדיוק יומיים כדי לחזור ולצאת מדעתו, אבל לי כבר לא היה אכפת. שיטת התשת הלקוחות של סלקום ניצחה. וכך עברו להם חודשיים - המכשיר עושה מה שרוצה, אנשים מתקשרים ולא מצליחים להשיג אותי - אז העברתי SMS לכל הלקוחות שניתן להשיג אותי במספרי בזק שבבית ובעיתון. הס"א האדום שעולה לא מעט כסף בכל חודש הפך לפסל סביבתי - עוד סוג של צעצוע יקר ומיותר, חסר כל ערך תפקודי. פשוט כי הוא בקושי עובד.
ביום רביעי האחרון - בדיוק לפני יומיים, ס"א3 סוף-סוף התאבד, המנוול. כיבה עצמו למוות באמצע שיחה חשובה ולא התעורר עוד. יום שישי חופשי, ומצאתי עצמי שוב במרכז התשת הלקוחות שברח' המלאכה בחולון. "לתקן אדוני?" לא. ממש לא. רק להחליף. "אהה, לשדרג"?... שום שדרוג, תשכחי מזה מותק. אני לא משאיר כאן שקל נוסף. את לוקחת את הזבל הזה וזורקת לפח, ונותנת לי מכשיר אחר מדגם אחר, של יצרן אחר. חדש, משוחזר, משופץ, לא אכפת לי. מה שתרצי, אבל שיהיה תקין ושלא יהיה כתוב עליו לא סוני-אריקסון ולא נוקיה. ראי הוזהרת.
ושוב ההתנצלויות הרגילות שאין לה סמכות לבצע החלפה שכזו בלהבלהבלה. היא גם אחראית משמרת ובלונדינית ויפה ואני מודה שזה עובד עלי... אבל מה? היא כן יכולה להציע לי שידרוג תוכנה, ואם הבעיות ימשיכו, היא מאשרת שיחליפו לי למכשיר מדגם אחר. בינגו - זה כבר מתחיל להיות מעניין (כי אני יודע שגם אחרי שדרוג תוכנה, הזרקת סטרואידים, השתלת סופרצ'רג'ר, ציפוי בטיטניום תעופתי, הרכבת אגזוז פריפלואו וג'נטים מגנזיום, ס"א4 ימשיך להתנהג כמו לנדרובר - לא יחזיק מעמד יותר מיומיים-שלושה. זה פשוט באופי שלו).
במה כרוך שידרוג תוכנה? כמובן - במחיקת כל התכנים. "אבל אם הם נמצאים על ה-SIM אין מה לדאוג, אנחנו מגבים הכל". בדיקה קצרה העלתה שכל התכנים שלי אכן נמצאים על ה-SIM ואני יכול לצאת לשוטט בשקט למשך שעה וחצי, ולחזור לקבל את המכשיר כשהוא רענן ומשופר.

חזרתי וקיבלתי את המכשיר. וואלה, עובד. תמונות יש? יש. רינגטונים יש? יש. מספרי טלפון יש? אין!!! איפה הם? צעקות ומהומות בסניף התשת הלקוחות זה עניין שבשיגרה, בדרך כלל אלה לקוחות זועמים ומיואשים שמאבדים את עצביהם כאשר נציגי ההתשה עושים ככל שביכולתם כדי לטרטר, להזיק, להתיש, ולנסות לשכנע לשדרג. אבל הפעם אלה אחראית המשמרת הבלונדינית והטכנאי שחירבש לי את המכשיר, והם צועקים זה על זה. היא שולפת מהמחשב שלה תדפיס (שנמצא בידיי כאן)שכתוב בו במפורש לבצע שידרוג תוכנה ולגבות תכנים. הטכנאי מתפתל. כרגיל הוא לא שם לב... מה עושים עכשיו? אין מספרים. כי הוא לא גיבה. כי הוא שכח. האם אני צריך לסבול את זה שוב?

הפרצוף של אחראית המשמרת באדמה. היא אשכרה במבוכה, תולה בי עיני כלבלב כמעט בוכיות וממש לא נעים לי לעשות לה את זה... מה לא נעים?!!!?.. שתמות הבת ז....ה כאן ועכשיו, אינעל האמא שלה. "אני נותנת לך שלוש שעות זמן אוויר חינם." סליחה?.... הזמן אוויר בתוכנית שלי גם ככה בזיל הזול, מה את באה לעבוד עלי?
"איך לפצות אותך אדוני?" - אני אגיד לך איך - (לא! ממש לא מה שאתם חושבים! למרות שהיא בלונדינית עם עיניים כחולות ופצצה אמיתית...). קחי ממני את המכשיר מותק שלי, ותנתקי אותי מסלקום לאלתר. מבחינתי זה פיצוי הולם. לא רוצה עניינים אתכם. "אני לא יכולה לעשות את זה, אני משאירה הודעה למנהל איזור (יש דבר כזה?) והוא חוזר אליך ביום ראשון."

כל זה קרה היום בשעה אחת בצהריים.
לפני שעה, בחמש, מכשיר ס"א4 התאבד שוב ולא נדלק יותר. ואני שואל אתכם - נו?....

עד כאן תיאור הרפתקאותי עם סלקום.
אני מודה שאני עצבני בטירוף ושבאמת נשבר לי מהם. המכשירים הם דרעק - את זה אני מקבל כברירת מחדל. הם אותו זבל בדיוק גם בפלאפון ובאורנג'. אבל מה עם השירות? הזילזול שלהם, חוסר המקצועיות, הרשלנות, טקטיקות ההתשה - הכל יוצא כבר מהאף עד גועל. מרכזי התשת הלקוחות תמיד עמוסים עד התפוצצות כי המכשירים הם זבל ומתקלקלים בלי סוף. הלקוחות ממורמרים, לא עוברת דקה בלי שמישהו יאבד עצבים ויצטרכו להביא מאבטחים שירגיעו אותו. כל כניסה לשם זה גהינום בהתגלמותו - והחברה האיומה הזו ממשיכה לחרבן על לקוחותיה. לא סתם חירבון, שילשול. מהמקפצה.
למה? כמו שכלב מלקק לעצמו את האשכים - כי היא יכולה. ולא סתם יכולה - היא הכי גדולה, אז היא הפכה את זה למדיניות כמעט רשמית.
אבל די. עד כאן.

הבנתי שאין מה לצפות משירות התשת הלקוחות.
קצת קשה לי להעריך את השווי הכספי של הנזקים המצטברים שנגרמו לי בגלל המכשירים המחורבנים והשירות הקלוקל של סלקום. אני באמת לא רוצה מהם כלום - רק שינתקו אותי, ובי נשבעתי - לעולם לא אחזור לעבוד איתם. לעולם. לא אני ולא אף בן/ת משפחה, חבר/ה או קרוב/ה שלי. אני אחסוך מכם את ה"המלצות" על סמך נסיוני העגום ואתמצת בקצרה - לא להעיז להתקרב למכשירי סוני אריקסון בכלל ולחברת סלקום בפרט. בחיים.

לצערי נותרו לי עוד 22 חודש לשלם עבור המכשיר המקולל הזה. קצת יותר מדי מכדי לעבור בצורה חלקה לספקי הסלולר המתחרים.

אז בינתיים אני תקוע? אם אותו מנהל מתעקש לא לנתק אותי, מה עושים? איך בכל זאת מתנתקים? למי לפנות כדי לקבל איזה שהוא סוג של פיצוי על כל הטרטורים והזלזול והסבל והנזקים?

ללכת לבנק ולבטל עצמאית את הוראת התשלום?

ללכת לתביעות קטנות?

אשמח לעצות מהמשפטנים שביניכם ומבעלי נסיון במלחמות כאלה.

lizard
08-01-10, 18:56
תבדוק אם חברה אחרת תקבל עליהאת ההתחייבות שלך. בדומה למה שיש בין הכבלים ללווין.

רק טיפ קטן שיעזור לך הרבה.

כולם חראות. לא סלקום ולא הוט ולא יס ולא פלפון המציאו את הגלגל ולאף אחד אין את הזכויות על התנהגות מגעילה ללקוח.

אני את שלי למדתי גם כן. מה שבסופו של דבר שעשיתי, אחרי הרבה צעקות וכסף, זה להשיג טלפון חירום הכי פשוט שיש עם SIM נוסף ואני כל כמה זמן מגבה את המספרים על שני הסימים האלה.
בנוסף, נניח וטלפון אחד שבק, יש לי את השני הפשוט (שגם לא ממש תקין אבל פחות קריטי).

אני אישית בסלקום מהטלפון הראשון שלי. הייתה לי התנסות לא נעימה עם פלפון ולכן אני בחיים לא אהיה לקוח שלהם. חשבתי על מירס אבל יש איתם בעיות קליטה ומכשירים בעייתיים לא פחות.

sgill
08-01-10, 19:15
פעם חיוג של *AMOS היה מגיע ישר למנכ"ל עמוס שפירא. תנסה, מה יש לך להפסיד?

אני הצלחתי לשבור חוזה איתם אחרי שהוכחתי שאין לי קליטה בבית, שלחו לי "מומחים" שבדקו עם "מכשור מתקדם" וגילו שבאמת הקליטה חלשה. ברור שהם לא יודו שאין קליטה בבנין בת"א.

בכל מקרה, הציעו לי לשים לי אנטנת הגברה בבית. סירבתי בתוקף כי יש לי ילדים ואני לא רוצה קרינה ישירה וחזקה בבית. אז הציעו לי שכל פעם שהסלקום יצלצל השיחה תעבור לטלפון הקווי. אמרתי להם שהקו של בזק שייך לי ואני משלם עליו דמי מנוי כל חודש. אם הם רוצים שישימו לי קו בזק נוסף בבית על חשבונם ואליו יעבירו את השיחות. כמובן שהם לא הסיכמו.

ובכך נגמר הרומן הכפוי, השתחררתי ויצאתי לחופשי. מאז אני מביא מכשירים מחו"ל, לא עושה עסקאות "ליסינג" שלא נגמרות.

יואב פולס
08-01-10, 19:25
דרור,
הייתי שמח לכתוב לך שחברה א' יותר טובה מחברה ב', שהמכשירים שלהם יותר אמינים ושלל שטויות.
אבל אני לא שמח, כי כולם אותו זבל.
אל תצפה לכלום, משום חברה סלולרית.
עם זאת, כרגע פלאפון בקמפיין, זה אומר שאפשר לנסות לנצל זאת לטובתך, תרים אליהם טלפון (תתפלא כמה מהר עונים נציגי מכירות, בדיוק ביחס הפוך לנציגי שירות), תגיד שאתר לקוח סלקום שבע מרורים, רוצה לעבור אליהם עם המספר שלך, ורוצה את המכשיר הכי פשוט שיש להם. הכי פשוט! (עשיתי זאת עם המכשיר של יפית).
אח"כ לשם השוואה - תעשה את אותה השיחה למרכז של אוראנג'.
חשוב שתספר להם מה החשבון החודשי שלך...אני חושב שהוא יהווה עבורם תמריץ להעביר אותך אליהם.
יואב

itt8
08-01-10, 19:30
פעם חיוג של *AMOS היה מגיע ישר למנכ"ל עמוס שפירא. תנסה, מה יש לך להפסיד?

אני הצלחתי לשבור חוזה איתם אחרי שהוכחתי שאין לי קליטה בבית, שלחו לי "מומחים" שבדקו עם "מכשור מתקדם" וגילו שבאמת הקליטה חלשה. ברור שהם לא יודו שאין קליטה בבנין בת"א.

בכל מקרה, הציעו לי לשים לי אנטנת הגברה בבית. סירבתי בתוקף כי יש לי ילדים ואני לא רוצה קרינה ישירה וחזקה בבית. אז הציעו לי שכל פעם שהסלקום יצלצל השיחה תעבור לטלפון הקווי. אמרתי להם שהקו של בזק שייך לי ואני משלם עליו דמי מנוי כל חודש. אם הם רוצים שישימו לי קו בזק נוסף בבית על חשבונם ואליו יעבירו את השיחות. כמובן שהם לא הסיכמו.

ובכך נגמר הרומן הכפוי, השתחררתי ויצאתי לחופשי. מאז אני מביא מכשירים מחו"ל, לא עושה עסקאות "ליסינג" שלא נגמרות.

דרך אגב, התקנת אנטנה בבית מורידה את עוצמת הקרינה ממכשיר סלולארי עם קליטה חלשה,

רמי חיפה
08-01-10, 19:34
שלום דרור פתרונות אין לי לתת לך אך מניסיוני גם פלאפון על הפנים וגם מירס ממש על הפנים.
דווקא בסלקום עם הנוקייה הישן זה עם האורות בצד ללא מצלמה וללא בטיח יש לי ניסיון טוב, כבר כ 6 שנים טפו טפו טפו, כל פעם הם מתקשרים וממש מתחננים שאשדרג אבל כל עוד הטלפון נושם אני לא מחליף.
בכל אופן תוך כדי כתיבה נזכרתי במשהו שיכול לעזור חפש בגוגל טל' של גלית אבישג מאיזה אירגון לצרכן, בעבר עזרה לי להילחם ולנצח אחרי שנה את יס ותבל גוונים גם יחד, הם לא גובים כסף מה יש להפסיד.

דרור ברלי
08-01-10, 19:42
תמיד אני מבקש את הכי פשוט שיש.
חושבים שזה עוזר?

ביתיים כולם זה זבל. כולם מתקלקלים בלי סוף.
מנסיוני, רק סמסונג מתקלקלים קצת, אבל רק קצת פחות.

כבר אין לי שום ציפיות ממכשיר טלפון סלולרי. אם לא הייתי עצמאי שתלוי במכשיר הזה, הייתי מוותר עליו לגמרי. בזק מספיק טוב לי. חשוב לי לקבל שירות סביר. שימו לב כמה אני כבר מוכן להתפשר - לא מצויין, לא טוב, רק סביר. ברור לי שאני חי בישראל ושהמדינה הזו מלאה ביהודים ולכן אין כאן תודעת שירות, על אחת כמה וכמה בחברה סלולרית. אבל בכל זאת...

nir.samo
08-01-10, 19:56
היום לטלפונים פשוטים יחסית ניתן לחבר כבל USB וכמו שמורידים תמונות שצילמת להוריד את ספר הטלפונים לגיבוי.
שאלה: האם ניתן לבוא עם מכשיר קיים ורק לקנות SIM מאחת הספקיות?

eysham
08-01-10, 20:11
דרור,

כולם אותו זבאללה. זו נקודת המוצא.
השאלה היא איך להקטין למינימום את האינטרקציה איתם.

אמנם מהסיבות ההפוכות משלך, אני כבר שנים לא קונה סלולארים בסלקום. אני מחפש את הכי משוכלל והכי גאג'טי והכי חדש - שחדש מידי לחברות הסלולאריות -
האפשרות קיימת גם לגביך - בחיפוש אחרי הטראנט'ה הנדירה.

יש מספיק חנויות שמוכרות סלולארים פתוחים - מהום סנטר ועד חנויות יעודיות לתחום.
בלי חוזים, בלי התחיבויות ובלי עוונטות - אחריות יש בד"כ ל-12 חודשים כמו לכל מכשיר חשמלי (ביטוח אפשר לעשות אבל למכשיר פשוט וזול לא הייתי טורח)

חפש בזאפ
תכניס SIM וצא לדרך.
את הגיבוי/העברת מידע, אם זה לא הכוס תה שלך, תן לחבר כלשהו שיעשה. בטוח אפשר לסמוך עליו יותר מעל סלקום. לפחות מבחינת הגישה כלפי ה"לקוח".

איל

eysham
08-01-10, 20:15
היום לטלפונים פשוטים יחסית ניתן לחבר כבל USB וכמו שמורידים תמונות שצילמת להוריד את ספר הטלפונים לגיבוי.
שאלה: האם ניתן לבוא עם מכשיר קיים ורק לקנות SIM מאחת הספקיות?

א. אפשר, במחיר שחיטה, אבל אפשר.
ב. לא צריך כי כבר יש SIM מהטלפון הישן. פשוט מעבירים
ג. כטלפון גיבוי - אפשר לשלם משהו כמו 5 ש"ח לחודש (בסלקום אבל בטח גם אצל האחרים זה דומה) ולקבל SIM דו-קו. שעובד על אותו הקו שיש לך כבר SIM אחד. זה נח בייחוד כשנגמרת הסוללה, שוכחים את הטלפון בבית וכו'. ה-"דו" שלי קבוע בתא כפפות באוטו.

איל

ד ו ר ו ן
08-01-10, 22:14
ביתיים כולם זה זבל. כולם מתקלקלים בלי סוף.
מנסיוני, רק סמסונג מתקלקלים קצת, אבל רק קצת פחות.
אחרי רצף ההתעללות שהנוקיה הקודם שלי סבל במשך 6 שנים שהיה אצלי שכללו טביעה בכוס קולה.. פעמיים טביעה במים, כולל פעם אחת כשהיה מחובר עדיין למטען, אינספור נפילות על משטחים קשים, אכילת אבק על בסיס כמעט יום-יומי, לא היה לי ספק שהבא יהיה גם נוקיה במיוחד אחרי נסיון מקביל עם מוטורולה וסמסונג.

מה שכן.. נוכחתי שהמכשירים החדשים לא עמידים כמו המודלים של לפני 6 שנים.

asafk
08-01-10, 23:46
אני כבר הרבה שנים בלי התחייבויות לאף אחד.
כרטיס SIM בסלקום (של הקו שכבר היה לי כמה שנים) עלה לי פחות מ 100 ש"ח. תכנית בסיסית 13.5 ש"ח לחודש (בתעריפים טובים).
מכשיר מוטורולה הכי פשוט, שחור, מוקשח (אבל עם BT שמתחבר לכל דיבורית וארבעה תדרים שיעבדו גם בחו"ל - כי שני הדברים האלו היו חשובים לי), עלה לי 200 שקל.
בזה נגמר הסיפור, ואני לא צריך אף אחד יותר.

גיבויים? כל מכשיר היום אפשר לגבות לבד, דרך המחשב - מBT או מהכבל USB (רק צריך את אחת מהתכנות המתאימות - התוכנה המחורבנת של נוקיה למי שזה מה שיש לו, או MPT של מוטורולה לכל השאר).

יש לך התחייבות? יופי. תישאר עוד 22 חודשים איתם. שים את הצעצוע של סוני במגירה. תוציא מהכיס 200-250 שקל ותקנה מכשיר הכי פשוט שיש. הפשוטים ביותר - הם האמינים ביותר. תדחוף לתוכו את הSIM שיש לך, וזהו. תאמין לי, ה200 שקל האלה נותנים יופי של חופש. נכון, אין ביטוח לטלפון, אבל רבאק, 200 שקל.

מה אתה מיילל? חתמת פעם אחת על התחייבות, וככה הם תפסו אותך לכל החיים? כשההתחייבות הראשונה נגמרת (שלי נגמרה בשנת 2000) - זה הזמן להפוך לעצמאי. אף אחד לא הכריח אותך להמשיך ולשדרג (להתחייב שוב). זו היתה בחירה שלך, כמו של הרוב שמתפתים ל"שדרוג" שבצידו התחייבות. ואני אתן לכם טיפ - כשאין לך התחייבות, הם מאוד מאוד שירותיים ואדיבים והכל, כי אתה לא חייב להם כלום.

(ואגב, בשלושה חודשים האחרונים יש לי גם טלפון מהעבודה, ועדיין תמורת 13.5 ש"ח בחודש אני משאיר את הקו הפרטי שלי בסלקום, כי ברגע שאני אסגור אותו, לא יתנו לי לפתוח חדש בלי התחייבות)

אסף.

asafk
08-01-10, 23:50
אחרי רצף ההתעללות שהנוקיה הקודם שלי סבל במשך 6 שנים שהיה אצלי שכללו טביעה בכוס קולה.. פעמיים טביעה במים, כולל פעם אחת כשהיה מחובר עדיין למטען, אינספור נפילות על משטחים קשים, אכילת אבק על בסיס כמעט יום-יומי, לא היה לי ספק שהבא יהיה גם נוקיה במיוחד אחרי נסיון מקביל עם מוטורולה וסמסונג.

מה שכן.. נוכחתי שהמכשירים החדשים לא עמידים כמו המודלים של לפני 6 שנים.

אחרי נוקיה עמיד מאוד שחי 6 שנים, עברו תחת ידי לא פחות מ5 מכשירים שלהם, אף אחד לא שרד יותר מ 3 חודשים. המכשירים החדשים (ומהסוגים הכי פשוטים, של לפני 3-4 שנים... כל מי ש"שידרג" במשפחה, נתן לי את המכשיר הישן למשמרת) פשוט פריכים כמו בפלות. מתפצחים, נסדקים, נשברים, פעם אחת ישבת עליו - והמכשיר גמור. פעם אחת נפל מגובה 2 מטר - ואין עם מי לדבר יותר. טוב שהיו לי כמה במגירת ה"משודרגים".

אחרי כן, המוטורולה C390 החזיק מעמד כמעט שנה וחצי.

אסף.

itt8
08-01-10, 23:56
IPHONE 3GS זה הדבר הבא , כל שאר המכשירים לא מתקרבים לרבע מהביצועים שלו, הבעיה, - תג המחיר, כרגע קצת יקר, גם בארץ גם בחו"ל, אבל, לחכות בסבלנות חצי שניה עד שנה, המחירים יצנחו, כבר היום קימות תוכנות לשימוש WIFI באייפון שלכם , המשמעות, שניתן לגלוש ,לשלוח מיילים, לדבר בסקייפ ובשאר תוכנות המסרים המיידיים דרך המכשיר בחינם!!!, ללא תלות בחברת הסלולאר והחבילות הגלישה המנצלות שלהן, רק להכניס כרטיס סים ולהתחיל לגלוש, חברות הסלולאר מבינות את זה והוציאו "פסק דין" כנגד הלקוחות שאומר: מי שיפתח את המכשיר לתוכנות הנ"ל , תישלל ממנו האחריות על המכשיר,החברות מנסות למנוע בדרך זו את הויתור של הלקוח על חבילת הגלישה, שכל אחד יעשה את החישובים לעצמו ויסיק את המסקנות,

יתר עלכן, ניתן להתקין תוכנה נוספת שמונעת מהאייפון להתחבר באופן אוט' לחיבור סלולארי בעת ניתוק מהרשת האלחוטית, (מה שקורה היום בפועל) ואז אתה מתחיל לשלם.., ובכך להבטיח גלישה בחינם בלבד.

איציק - 4X6ZH
09-01-10, 00:20
שרשור גדול :o מזמן לא היה כזה . שכולם צודקים כולם מסכימים אחד עם השני .
ואני חושב לעצמי ראבק זה פורום של כלי רכב \ גיפאים ...
אבל מיד נזכרתי שבעצם הוא מדבר על הסלולר שלו

בקרוב יהיו שרשורים כאלה על כלי הרכב.
בעצם כבר יש אבל זה עדין במגרש של הליסינג וזה כאילו לא עולה כסף .
נראה אותכם אז
זה כבר לא נשלף מהמגירה .
ואתה לא מצליח להיות חופשי .
דבר אחד אני יכול להבטיח לכם גם הסלולר שנמצא ברכב לא יעבוד .
והמכשיר הניד שבכיס לא בטוח יעבוד כי הוא חושב שאתה ברכב והכל תקין ;-)
דרור נראה אותך משתחרר מחיבוק כזה :cool:

איציק ( שעדין מצליח לשרוד בלי מכשיר סלולר )

ניר.א
09-01-10, 01:23
גם לי היו סיפורי "אלף לילה ולילה" עם נוקיה אמנם לא בסלקום אלא בפלאפון
ואחרי "בילוי" של שעות במה שאתה קורא (ובצדק מוחלט) מרכז להתשת לקוחות
ואחרי שהחליפו את המכשיר מספר פעמים ,פשוט התיאשתי ואמרתי לעצמי..נמשוך ככה
עד שהמכשיר יכבה עצמו לדעת ובשיחה טלפונית שניהלתי עם נציג של פלאפון אמרתי לו
שאמשיך לשלם את השדרוג ללא טענות אבל בבקשה תנו לי במחיר החדש את המכשיר הישן
שהיה לי והיה פשוט מצויין(LG).כמובן שהוא לא ידע איך לבצע דבר כזה .
בסופו של דבר היה לי מזל וביצעתי עבודה בביתה של עובדת פלאפון (כנראה די בכירה)
כשסיפרתי לה את הסיפור היא אמרה לי לכתוב למחלקת שרות לקוחות (דבר שלא עשיתי)
אבל במקביל היא כנראה דיברה עם מי שצריך כי אחרי מספר ימים קיבלתי שיחה מנציגה של פלאפון
ו..."לפנים משורת הדין " לאחר ששמעה את תלונותי היא הסכימה להחליף לי מכשיר ,למכשיר אחר
לא חדש אלא מחודש.וכבר 4 חודשים שאני עם המכשיר החדש -(סוני אריקסון)
כרגע ,טפו,טפו,טפו-חמסה,חמסה,חמסה....... ללא תקלות.כן אני יודע שזה לא נשמע אמיתי.
אבל ללא תקלות ואצלי מכשירים עוברים התעללות .אני מודה אם מכשיר מחזיק אצלי מעמד
יותר מחודש ללא תקלות בעקבות נפילה מגובה רב עד בינוני /שחיה בנוזל כלשהוא או סתם מכות זה אומר שהוא כנראה מכשיר טוב.

tzagi
09-01-10, 03:03
רק לידיעה כללית,
אפשר גם לקנות טלפונים באיבי, כל עוד הם UNLOCKED
זה עובד, וידאתי עם SIM של סלקום,
דרור, ממליץ לך על RAZOR 3
( מי שחייב עיברית בטלפון, שיקנה בארץ)

מלכי
09-01-10, 10:18
התשובה פשוטה- משלמים ושולחים אותם קיבינימט, התחיבתה שילמתה.תעשה את זה בשביל עצמך ולא בגללם/בשבילם.
קשה לעיכול אבל הדרך היחידה לשמור על שפיות.
אתה צריך כל שרות/מוצר שאת יודע שהוא מונופול בפועל בדוק לפני, לא בדקתה כן בדקתה התחיבתה שילמתה.
זאת עבודה קשה מאוד (הבדיקה ) מעצבנת,ובד"כ בלתי אפשרית ללא מומחה לדבר,הם יעשו הכל אבל הכל כדי להסתיר חיובים עמלות וכו', עוצמת המשת"פים שלהם אדירה מסדרונות שלטון, משווקים עורכי דין ופירוטכניקה מרהיבה,עיסוקם העיקרי "בשרפת שטחים"(מתחרים)בכל דרך רק לא בתחרות הוגנת.
זה עצוב אבל אף פעם לא היה אחרת והדרך היחידה להיתמודד היא בתכנון וחישוב ותמיד להעדיף עסקים קטנים ובינוניים(לא רלוונטי למקרה הנ"ל) מה זה עושה לאיכות החיים? זאת כבר אופרה אחרת.

גילוי נאות-הכותב הרבה יותר חזק בהבנה מה צריך לעשות מהעשיה בפועל.

דרור ברלי
09-01-10, 11:01
תשלום מלוא ההתחייבות עכשיו כדי להתגרש ויהי מה - עדיין לא עומד על הפרק. יקר מדי. אם זה לא היה יקר כל כך, רובכם/כולכם הייתם עושים זאת ולא רק מהסלולרי שלכם....;)

עד כה אין לאף אחד עצה מעשית איך לבצע מהלך דרסטי כזה ולצאת ממנו חופשי ובזול?
או פשוט להמשיך לחרוק שיניים ולסבול את השירות הרע, הרשלני, החבלני כמעט במתכוון של סלקום - וכשיישאר מס' חודשים חד ספרתי להתחייבות, זה ברור שיישמעו מסלקום זמירות אחרות לגמרי, ולא רק מהם אלא מכל המתחרים שלהם, שיעשו שמיניות באוויר כדי שאעבור אליהם.

lizard
09-01-10, 11:34
צעד דרסטי דורש מעשה דרסטי ובמקה שלך זה ללכת לבית משפט.
העניין הוא שרוב הסיכויים שאין לך תיעוד מלא (וסלקום בטוח תתעקש על קוצו של יוד בנושא) של כל התלאות שעברת. אם יש לך, אז אולי יש לך סיכוי.

בזמן האחרון בתי משפט פוסקים לטובת האזרח הקטן יותר ויותר. לכן אולי יש לך סיכוי אבל זה בטוח יגזול ממך הרבה משאבים והשאלה היא האם זה שווה את זה.

גיא
09-01-10, 12:57
דרור ידידי .. אתה טירון :)

אני שברתי חוזים עם אורנג' וסלקום יחסית בקלות, כל מה שאתה צריך לעשות זה להתיש אותם בחזרה.

להתנהג מגעיל בסניף אבל בגבולו ת החוק כי הם מזמינים שוטר שירגיע את הלקוח העצבני.
ובשום פנים לא לשבור את המכשיר מול העיניים שלהם.

כל שיחה טלפונית עם הנציגים חייבת להתחיל ב "שלום את המנהל משמרת בבקשה" ... אם הוא לא פנוי .. להמתין, אסור להם לנתק. להזכיר להם שאנחנו משלמים להם את המשכורת.
כל שיחה פנים מול פנים במרכז התשה, לבקש את מנהל הסניף, שיתן שרות, אם הוא לא מסוגל לדרוש מהעובדים שלו לתת שירות ...

אגב, אני כבר כמה שנים עם מכשיר שקניתי בשוק החופשי, ללא שום התחייבות - לקוח מזדמן. משלם טיפה יותר אבל לא חייב לאף אחד כלום.

החיים יפים מאז :)

אביעד פ.
09-01-10, 13:18
תנסה את הדבר הבא:
תדרוש מסלקום העתק של החוזה שחתמת עליו,

במידה והם ממציאים לך עותק שלו, אתה עובר סעיף סעיף, כל האותיות הקטנות, ומחפש חורים שאותם הם הפרו במהלך ההתקלויות האחרונות שלך איתם.
מצאת? יופי, הם הפרו חוזה, אתה יכול להתנתק (ע"ע ערוץ הולמרק וחברות הכבלים\ לווין).

האפשרות השניה,
והיא רק במידה שלא חתמת חתימה אלקטרונית (יש את זה רק בחלק ממרכזי השירות, ורק בחלק מחברות הסלולר), ושחתמת על חוזה ידני,
היא שהם פשוט לא ימצאו את החוזה. לא מצאו את החוזה? אני חושב שאתה רשאי לבטל את הוראת החיוב בכרטיס אשראי/ הוראת קבע. הרי אין חוזה...

גילוי נאות, שאני התנתקתי מסלקום לפני שנה, שילמתי את שאר תשלומי ההתחייבות.

גיא
09-01-10, 13:21
בשום פנים לא ללכת לתביעות קטנות. הם שולחים עורך דין מוסווה. לך תתמודד מול אחד כזה...

eran4x4
09-01-10, 13:59
בשום פנים לא ללכת לתביעות קטנות. הם שולחים עורך דין מוסווה. לך תתמודד מול אחד כזה...

מה זה עורך דין מוסווה?
השופט לא מטומטם!
תשאל את הנציג שלהם עם הוא למד עריכת דין - הוא לא יעיז לשקר....

zagi
09-01-10, 15:09
דרור , אתה לא היחיד , אולי תתאים יותר תביעה יצוגית ( סיפורי אלף לילה יש לי על סלקום ) .

הבעיה שהחוזה שלהם הוא " דרקוני " לגמרי ועל כל פירצה קטנה לטובתך יש 10 סגירות לטובתם .

tagiv
09-01-10, 16:04
שלום דרור,
אני עבדתי בחברה סלולרית 7 שנים בשירות הלקוחות ב4 תפקידים שונים ( לא בסלקום ),
קודם כל אין ספק שמה שעברת מצדיק צ'יפור רציני מצד החברה הסלולרית. מנהל איזור זו פונקציה שקיימת בכל החברות. יש לפונקציה הזו הרבה סמכויות , חשוב שתבין לפני שאתה מדבר עם אותו מנהל איזור שהוא יכול לתת לך כעקרון הכל! העבודה שלך תהיה לשכנע אותו שמגיע לך.
ועכשיו לטקטיקה של איך להוציא מפונקציה כמו מנהל איזור את מה שאתה רוצה:
שתי אופציות:
1. לצעוק ולהשתולל עליו ברגע שהוא מתקשר שמגיע ומגיע וקללות וכו וכו.. - יכול להיות שזה יעזור והוא ירגיש בפינה וירצה להוריד אותך מהקו ויתן לך מה שתרצה ויכול גם להיות שיעשה לך דווקה( אם הוא טוב בתפקיד שלו הוא לא יתן לך כלום ) - לא ממליץ על האופציה הזאת.
2. בד"כ מדובר על מישהו שהוא בר שיחה, כנראה בחור/ה לעניין, דבר איתו על המקרה שלך אפילו שכעקרון הוא אמור לדעת בדיוק במה מדובר, ספר לו את הגרסא שלך, תישמע מיואש אבל נחמד. נסה לעורר בו הזדהות איתך, נסה לשים אותו במקומך, תשחיל איכשהו ובעדינות את העובדה שאתה מקורב לעיתונות ומכיר את מי שצריך..שכנע אותו שאתה לא רוצה להגיע לזה..

לדעתי אתה תקבל את מה שאתה רוצה.

במידה ולא, ואתה משלם הרבה כסף בחודש ואני מדבר על עלות שיחות של יותר מ1000 ש"ח לחודש על מכשיר בודד וגם מקבל המון שיחות ( לא פחות חשוב ) חברות מתחרות ישמחו לקחת אותך אליהן וגם לכסות את מה שאתה חייב לסלקום כרגע.

אבל קודם כל שהוא יתקשר באמת,
במידה והוא לא מתקשר אז להציק להם כדי שיתקשר.
בסוף תצא מרוצה.
בקשר למכשיר,
כמו שאמרו לפני, נסה למצוא איזה מכשיר פשוט לא דרך החברות הסלולריות ב200-500 ש"ח ( ניתן לקבל גם עליהם ביטוח) אפילו משהו משומש..
ועוד דבר אחד: הנוקיה הישנים הם המכשירים האמינים ביותר!!! בוודאות. כנראה שנפלת במקרה על נבלה/ות...
בהצלחה ;)

mik_l86
09-01-10, 17:56
מצטרף לכל מה שנאמר פה מעליי בעיקר על הנוקיות הישנות, לי אישית יש סמסונג מיושן שמחזיק מעל 4 שנים מתוכן 3 שנים בצבא ואין להם סוף!
אני אישית עושה הרבה קומבינות על המכשירים ומתקן אותם לבד, משיג מכשיר זהה מקולקל ומחליף חלקים, גם מכשיר שנפל לדלי מים (אמא מוכשרת) מספר פעמים ממשיך לעבוד כרגיל עד היום,מתנקים סוללה, פותחים מנקים אם אלכוהול מיבשים, קצת ספריי מגעים וזה ממשיך לעבוד שנים.
אל תיתן להם לייאש אותך קנה מכשיר פשוט בשוק ותהייה מבסוט!

mik_l86
09-01-10, 18:06
אהה והדבר האכי חשוב!
בחיים אבל בחיים לא להכניס הבייתה סוכני שטח
הם שקרנים אחד אחד, היו אצלי בבית שלושה עד היום מהם שלושה ניסו לדפוק אותי, אחד הצליח ואחד כמעט הצליח
הם משקרים, מעלימים פרטים, חותמים על הצהרות שאין להם בסיס ויעשו הכל אבל הכל כדי שתשדרגו את המכשיר או תעברו לחברה שלהם, דוגמאות לשקרים שנתקלתי בהם:
התחייבות לדיבורית ב 200 שקלים שלא הייה לה שום בסיס ודרשו ממני 800 שקלים לאחר מכן (לקחנו 5 מכשירים במכה)

הגיע סוכן הסברנו לו שאנחנו לא מוכנים להתחייב יותר לחברה אפילו ליום אחד ונשאר לנו שנה וחצי, הוא הקיף בעיגול בכל החוזה את המספר 18 חודשים באדום ואמר שאנחנו לא מחיובים לכלום
אבל בדיעבד התברר שהתשלום מחולק ל שלוש שנים יום למחרת ביטלנו עסקה והוא נשמע מאוד כועס.
ל ה ז ה ר!!!
אתה מכניס אותם לבית מכין לך קפה והם משקרים לך בפרצוף!!*

RONI
09-01-10, 18:43
דרור ,אני מתפלא עליך.
מי מתחתן כיום?!

גיא
09-01-10, 19:41
מה זה עורך דין מוסווה?
השופט לא מטומטם!
תשאל את הנציג שלהם עם הוא למד עריכת דין - הוא לא יעיז לשקר....

אתה תמים.

השופטים - חלקם - מטומטמים - אני מכיר כמה אישית.
עורכי דין - אני מכיר המון - הייתי אפילו נשוי לאחת - שקרנים - לבוקר טוב שלהם לא הייתי מאמין ...

- לזה שמעלי, לא נכון. אני בשלוש שנים האחרונות, ביטלתי חוזים עם התחייבויות ארוכות של אורנג', פלאפון, הוט, בזק ונטויזן. בלי צעקות ובלי מכות. רק להיות סבלני, חכם, ולשים לב לכל מילה שאתה אומר ובעיקר לכל מילה שהם אומרים, השיחות כולן מוקלטות, זה לטובתם, אבל גם לטובתך. הוא אומר משהו, תפסת אותו ? תחדד. תתקיל אותו בזה עוד חצי דקה, תשלח אותו לבדוק את ההקלטה, תדרוש שהמנהל שלו יקשיב להקלטה. תעבדו חכם. הם רק בני אדם.

בומס הקופץ
09-01-10, 20:55
יצא לי להעזר בסיטואציה דומה לפני כמה שנים בדני שדה (משפט שדה בידיעות אחרונות). אני לא יודע מה הוא עושה עם איומי הכתב שאתה בעצמך לא יכול לעשות, אבל במקרה ואתה מיואש לגמרי נראה לי שווה לנסות.

landY
09-01-10, 21:11
דרך אגב, התקנת אנטנה בבית מורידה את עוצמת הקרינה ממכשיר סלולארי עם קליטה חלשה,
כן. מקטין את הקרינה מהמכשירים שבבית, ומוסיף על זה שידור לכל המכשירים שבאזור. (זה כמו להפעיל את המיקרו עם דלת פתוחה 24/7)

רק לידיעה כללית,
אפשר גם לקנות טלפונים באיבי, כל עוד הם UNLOCKED
זה עובד, וידאתי עם SIM של סלקום,
דרור, ממליץ לך על RAZOR 3
( מי שחייב עיברית בטלפון, שיקנה בארץ)
המלצה: יד-2, ולא צריך לעבור במכס/משרד התקשולת.

אני מזמן למדתי - לא להתחייב. לא לכלבים/לווין ולא לסלולרי. היחידים שאני מסכים להתחייב להם זה לספקי האינטרנט, כי ההתחייבות לשנה והסכומים פעוטים יחסית.

דרור ברלי
10-01-10, 11:23
שלום דרור,
אני עבדתי בחברה סלולרית 7 שנים בשירות הלקוחות ב4 תפקידים שונים ( לא בסלקום ),
קודם כל אין ספק שמה שעברת מצדיק צ'יפור רציני מצד החברה הסלולרית. מנהל איזור זו פונקציה שקיימת בכל החברות. יש לפונקציה הזו הרבה סמכויות , חשוב שתבין לפני שאתה מדבר עם אותו מנהל איזור שהוא יכול לתת לך כעקרון הכל! העבודה שלך תהיה לשכנע אותו שמגיע לך.
ועכשיו לטקטיקה של איך להוציא מפונקציה כמו מנהל איזור את מה שאתה רוצה:
שתי אופציות:
1. לצעוק ולהשתולל עליו ברגע שהוא מתקשר שמגיע ומגיע וקללות וכו וכו.. - יכול להיות שזה יעזור והוא ירגיש בפינה וירצה להוריד אותך מהקו ויתן לך מה שתרצה ויכול גם להיות שיעשה לך דווקה( אם הוא טוב בתפקיד שלו הוא לא יתן לך כלום ) - לא ממליץ על האופציה הזאת.
2. בד"כ מדובר על מישהו שהוא בר שיחה, כנראה בחור/ה לעניין, דבר איתו על המקרה שלך אפילו שכעקרון הוא אמור לדעת בדיוק במה מדובר, ספר לו את הגרסא שלך, תישמע מיואש אבל נחמד. נסה לעורר בו הזדהות איתך, נסה לשים אותו במקומך, תשחיל איכשהו ובעדינות את העובדה שאתה מקורב לעיתונות ומכיר את מי שצריך..שכנע אותו שאתה לא רוצה להגיע לזה..

לדעתי אתה תקבל את מה שאתה רוצה.

במידה ולא, ואתה משלם הרבה כסף בחודש ואני מדבר על עלות שיחות של יותר מ1000 ש"ח לחודש על מכשיר בודד וגם מקבל המון שיחות ( לא פחות חשוב ) חברות מתחרות ישמחו לקחת אותך אליהן וגם לכסות את מה שאתה חייב לסלקום כרגע.

אבל קודם כל שהוא יתקשר באמת,
במידה והוא לא מתקשר אז להציק להם כדי שיתקשר.
בסוף תצא מרוצה.
בקשר למכשיר,
כמו שאמרו לפני, נסה למצוא איזה מכשיר פשוט לא דרך החברות הסלולריות ב200-500 ש"ח ( ניתן לקבל גם עליהם ביטוח) אפילו משהו משומש..
ועוד דבר אחד: הנוקיה הישנים הם המכשירים האמינים ביותר!!! בוודאות. כנראה שנפלת במקרה על נבלה/ות...
בהצלחה ;)

לא, לשמחתי אני לא מגיע לזריקת 1K ש"ח בחודש עבור הצעצוע הנחות הזה.
לצערי הסכום הכולל שאני משלם לסלקום נע סביב חצי מזה פלוס-מינוס, כולל התשלומים עבור המכשיר וזמן אוויר והכל כולל הכל ומבחינתי גם זה יותר מדי.

אני מכין את עצמי לשיחה עם המנהל הזה ורוצה להבין משהו מאוד פשוט - אם החברות האלה מוציאות הון עתק על פרסום כדי למשוך אליהן לקוחות, למה הן כל כך מזלזלות בלקוחות הללו כאשר הם כבר בפנים? "שימור לקוח" זו מילה גסה? הרי המנהל הזה יכול לעשות שרירים ולא לתת לי כלום, ולדעת בוודאות שהוא איבד ברגע זה לא לקוח אחד, אלא לעתים גם את כל קרוביו ובני משפחתו, שכולם יעזבו את סלקום ברגע שההתחייבות שלהם תיגמר!

ככה שאם הוא כל כך טוב בתפקידו - נראה איך הוא עושה משהו כדי לשמור על לקוח.

tagiv
10-01-10, 12:37
שימור לקוח זו לא מילה גסה וזה יעד בחברות האלו.
הבעיה בדרגים הנמוכים היא שנציגי שירות גם אם הם מבינים שיש מקום לפנק לקוח בגלל שהוא נפגע לעיתים משקרים לעצמם ומתחבאים מאחורי שבלונות של נהלים אותם הם מדקלמים בעל פה שבמקרים רבים לא קשורים ממש למקרים האמיתיים.
לכן מישהו בדרגת מנהל איזור חושב בד"כ מחוץ לשבלונות האלה,
כתבתי גם קודם שיש חשיבות גם לכמות השיחות שמגיעות אליך, אם נגיד אתה משלם 500 ש"ח בחודש אבל מקבל המון שיחות זה מדד חשוב לחברות הסלולריות , זו הכנסה משמעותית שיחות נכנסות אליך. אתה יכול לשחק על זה.
בכל מקרה לדעתי אתה תצא מרוצה מהשיחה איתו.

חשוב לי לציין שאני לא עובד כרגע בשום חברה סלולרית , אני כותב את הדברים לפי איך שאני זוכר את התנהלות העניינים בחברה מתחרה של סלקום, ככל הנראה הנהלים די דומים.

מקווה שתהיה מבסוט בסוף.
לפחות לא כועס.
תומר.

fuksi
10-01-10, 12:58
תקנה מכשיר דור ישן,ותעביר את הסים.
הקו של סלקום טוב/גרוע כמו כולם ,נפלת על מכשיר דפוק וזהו...
אני אחפש טוב טוב אולי זרוקים לי במשרד מכשירי נוקיה ישנים (4 שנים)
הם עמידים ביותר

דרור ברלי
10-01-10, 13:56
לאחר שיחה עם מנהלת האיזור.
הגברת עשתה מאמצים יוצאי דופן לשכנע אותי שסלקום מעוניינת בי כלקוח שבע רצון.

הבהרתי שאני לא מבקש פינוקים ולא מנסה לסחוט שום דבר. מבחינתי אני רוצה פיתרון מעשי לבעיה הבלתי מסתיימת שלי, בצורת החלפת המכשיר מהדגם הדפוק הזה למכשיר אחר חדש, מדגם אחר של יצרן אחר, ללא שום התחייבות נוספת מצדי, או לחילופין - ניתוק סופי ומיידי מהם. גירושים. ואם לא נתנתק עכשיו בטוב, נתנתק מאוחר יותר ברע - דרך רעש במדורי צרכנות בתקשורת ונגיע אפילו לבית משפט אם יהיה צורך, ואף אחד לא אוהב יחסי ציבור גרועים.

היה לה את השכל להסכים להחליף לי במקום למכשיר חדש לבחירתי, באותם תנאים שיש לי כרגע ובלי לחייב אותי בשקל נוסף. ואני שואל - למה הם לא יכלו מלכתחילה לבצע את המהלך הכל כך פשוט הזה ולהוציא אותי ממרכז התשת הלקוחות עם מעט טעם טוב? למה היו מוכרחים למרר את חיי ולהכריח אותי לעבור לטונים גבוהים ולאיומים? בצורה הרגילה שזה מתנהל - כשנציג השירות שבקו הראשון עושה ככל שביכולתו כדי להתיש את הלקוח, לא מסכים להעביר אותו לאחראי שמעליו וגורם לו לצאת מהסניף בעצבים - ככה באמת לא משמרים לקוח.

לא נורא. אני הולך לקבל מכשיר חדש מדגם ויצרן אחר. לא סלחתי ולא שכחתי לסלקום את הטירטורים שהעבירו אותי. רק דחיתי קצת את הקץ - עם מכשיר חדש, אני מתחיל לספור 20 חודש למנאייק, וככל שיעברו החודשים, כך ישתפרו הסיכויים לקבל הצעה טובה יותר מהחברות המתחרות. אני מהמר שהיחסים של יעם סלקום יימשכו הרבה-הרבה פחות מ-20 החודשים האמורים.

shachar
10-01-10, 14:06
ע כ ש י ו תעשה לעצמך טובה ותגבה את המכשיר
לא מחר, כאשר יהיה לך יותר זמן פנוי....

דרור ברלי
10-01-10, 14:48
אתה עדיין לא מבין.
גם אם הייתי מגבה, עדיין הייתי צריך לבלות שעות בהכנסת מספרים למכשיר.

העניין זה לא הגיבוי. זה השירות המחורבן, המזלזל. לא סתם מרכזי התשת הלקוחות עמוסים ומפוצצים עד אפס מקום בלקוחות ממורמרים.
בסלקום יכלו להגיע לאותו פתרון בדיוק ולשביעות רצוני כבר לפני שלושה חודשים כשביקשתי זאת. אבל לא - הם התעקשו לא לפתור את הבעיה, גרמו לי לנזקים קשים והתעקשו לדחוף אותי עם הגב אל הקיר ולהביא אותי לאיבוד עצבים.
הפתרון הזה יחזיק מעמד, כך אני מקווה, כמה חודשים עד שחברה מתחרה תסכים לשלם את שארית ההתחייבות כדי שאעבור אליה.

erezgur
10-01-10, 15:45
אתה עדיין לא מבין.
גם אם הייתי מגבה, עדיין הייתי צריך לבלות שעות בהכנסת מספרים למכשיר.

גיבוי למחשב, כולל כל פרטי אנשי הקשר.
בעת הצורך - שחזור בדיוק בתהליך הפוך.

לא צריך לבלות שעות בהזנת מספרים למכשיר.

וכמובן שאני מצטרף לכל הממליצים מעלי - לא רוכשים מכשיר (עם התחייבות) מחברות הסלולר. לאחר שהחלטת מהו המכשיר שאתה מעוניין בו - יש לא מעט מקומות מהימנים לרכוש מכשיר יד שניה - רק להיזהר מרמאים ויש לא מעט כאלו גם באתרי יד שניה.

ארז

סוזי המשתוללת
10-01-10, 16:06
דרור
שלא תעיז להכנע
מה שאני עושה והפכתי את זה לספורט לאומי (בייחוד מול הוט ויס :mrgreen:)הוא למצוא את נקודות התורפה אצלם ואם תתאמץ למצוא אתה תמצא ואז ????????????
השמיים הם הגבול
בין פשוט להתנתק מההתחייבות ללא צורך לשלם כלום לבין המחשבה על תביעה ייצוגית עם אופציית זכייה :-D
כיד הדמיון הטובה עלייך
חוצמזה בהתשה יש כמו בנישואין יש שניים וכדי שהם יתישו אותך אתה צריך להכנע
אם תחליט למשל שאתה מתיש אותם אז אתה תעשה זאת גם אם במשך חודש שלם תעבור כל יום בסניף ותשאיר תלונה אחרת על המכשיר (זאת בתנאי שיש לך ביטוח מלא )גם אם היא פיקטיבית
ותבוא בשיא הרוגע והסבלנות ותבוא תמיד 5 דקות לפני הסגירה כדי לקחת את המכשיר ואז תישאר על מנת לשאול שאלות קיטבג ולבדוק שלא מחקו כלום בשדרוג :twisted:
בקיצור תפעיל את הדמיון עד שהם ייתחננו לשחרר אותך
הרי הם עושים חשבון כלכלי וכל עוד הם מרוויחים על ה200ש"ח שלך אם יחזוקו אותך אבל ברגע שאתה תעסיק אותם יותר מדי זה יהיה לא כלכלי והם ייתחננו לשחרר אותך

shachar
10-01-10, 16:18
אתה עדיין לא מבין.

אני אסביר עוד פעם כדי ש א נ י אבין עד הסוף.

כל חברה מוציאה גרסת התקנה למחשב האישי שמסנכרנת את האאוטלוק שאתה בטח עובד איתו לנייד.
דרך נוספת אם אתה לא עובד עם אאוטלוק היא גיבויי בקובץ מסוג כלשהו בפורמט סטנדרטי למשל TXT.
לא משנה למה תחליף אפשר לקחת את הקובץ הזה ולהחזירו באמצעות התוכנה לטלפון החדש / ישן.

נכון שאסף השמיץ את התוכנה של נוקיה אבל אפשר לעשות איתה גיבוי מלא לטלפון
גם בתוכנה של סוני שדומה לה.

תשקיע בעצמך כמה דקות לימוד כדי שלא תהיה תלוי באנשים האלו שאתה כל כך מחבב.

אגב,
יש לי שבעה מכשירים משפחתיים.
רק שניים עם התחייבות - למקום העבודה שלי
כל היתר נרכשו בחנות פרטית

דרור ברלי
10-01-10, 16:22
דרור
שלא תעיז להכנע
מה שאני עושה והפכתי את זה לספורט לאומי (בייחוד מול הוט ויס :mrgreen:)הוא למצוא את נקודות התורפה אצלם ואם תתאמץ למצוא אתה תמצא ואז ????????????
השמיים הם הגבול
בין פשוט להתנתק מההתחייבות ללא צורך לשלם כלום לבין המחשבה על תביעה ייצוגית עם אופציית זכייה :-D
כיד הדמיון הטובה עלייך
חוצמזה בהתשה יש כמו בנישואין יש שניים וכדי שהם יתישו אותך אתה צריך להכנע
אם תחליט למשל שאתה מתיש אותם אז אתה תעשה זאת גם אם במשך חודש שלם תעבור כל יום בסניף ותשאיר תלונה אחרת על המכשיר (זאת בתנאי שיש לך ביטוח מלא )גם אם היא פיקטיבית
ותבוא בשיא הרוגע והסבלנות ותבוא תמיד 5 דקות לפני הסגירה כדי לקחת את המכשיר ואז תישאר על מנת לשאול שאלות קיטבג ולבדוק שלא מחקו כלום בשדרוג :twisted:
בקיצור תפעיל את הדמיון עד שהם ייתחננו לשחרר אותך
הרי הם עושים חשבון כלכלי וכל עוד הם מרוויחים על ה200ש"ח שלך אם יחזוקו אותך אבל ברגע שאתה תעסיק אותם יותר מדי זה יהיה לא כלכלי והם ייתחננו לשחרר אותך

יש לי ביטוח מלא, וממש לא צריך לשקר ולהמציא תקלות שלא היו ולא נבראו, כי גם המכשיר החדש יתקלקל (ולמרות שאצלי מכשירים לא נופלים ולא נרטבים ולא מקבלים מכה אלא מונחים על השולחן או בכיס, אין לי ספק שהוא יתקלקל. השאלה היא רק תוך כמה ימים/שבועות. מכיוון שאני טיפוס נדיב ואופטימי אני מהמר שהוא יקרוס תוך שבועיים-שלושה) ואז כל מה שכתבת אבל בדיוק - זה מה שהולך לקרות. אולי לא כל יום, אבל המכשירים האלה מזייפים ומשתגעים לפחות פעם אחת בשבוע ועל כל שטות כזו אני אתייצב לקבל את השירות שמגיע לי. הם עוד יצטערו שהכירו אותי.

שלמי
10-01-10, 16:38
אני מתחיל לספור 20 חודש למנאייק, וככל שיעברו החודשים, כך ישתפרו הסיכויים לקבל הצעה טובה יותר מהחברות המתחרות. אני מהמר שהיחסים של יעם סלקום יימשכו הרבה-הרבה פחות מ-20 החודשים האמורים.

דרור, אמרו לך את זה כמה פעמים כבר, אל תיקח שום מכשיר מחברה מתחרה. תקנה מכשיר פרטי. טעות כזאת של התחייבות לשלוש שנים עושים פעם אחת.

חוץ מזה תיקח כבר את הטלפון האדום שזרקת פה בחורשן, הוא לא מפסיק לטרטר ולצלצל ומפריע לשלווה של המקומיים.

zivo
10-01-10, 19:11
יאללה דרור, בא נעשה סדר....

1- בשביל הגילוי הנאות, בתפקידי הקודם הייתי סמנכ"ל ההנדסה של חברת NewAct שעומדת מאחורי שרות הגיבוי והסנכרון של פרטנר (Orange forever).
2- המכשירים הם לא מתוצרת סלקום, הם של היצרנים מהשורה הראשונה בעולם. יתרה מזאת, בניגוד לעולם, בארץ יש מדיניות מאוד קשוחה של איכות. אתה ממש לא מכיר (ולא רוצה להכיר) כל מני מכשירים קוראנים, תאילנדים, ויאטנמים, סינים... מכל מני שמות שאתה מעולם לא שמעת.
תוסיף לזה את בעיית הגיור לעברית, ותקבל שממוצע האיכות בארץ מן הגבוהים בעולם.
בקיצור בנושא המכשירים - אין לך קייס.

דרך אגב, תראה מה כתב פה דורון על הנוקיה הישן שלו, ומה הוא כתב (במקום אחר) על היילקס ישן לעומת החדשים. היום הכל חד פעמי , זול, ומתפרק...
הכל אותו דבר, תפסיק להתרגש, תדאג לגיבוי וביטוח, ותתחיל להחליף בלי חשבון. בדיוק הפוך תהנה ממכשיר חדש כל שנה -:)

3- למרות מה שאתה אומר על נוקיה, אני הייתי ממליץ לך למצוא 6320I ישן - זה סוס עבודה שעדיין קיים. מסוגל להחזיק 2-3 ימים ללא טעינה (אני מדבר על שימוש של 2-3 ימים לא דולק ללא שימוש!), שהוא נופל הוא מתפרק ל 3 (גוף , סוללה, מכסה), תמיד חוזר לעבוד. אם אתה לא מוצא, יש לי אחד כזה חופשי, אתה מוזמן לקבל אותו.

4- גיבויים. לנוקיה יש PC Suit , תתקין על המחשב, ותגבה (כבל או Bluetooth) ועל תסמוך על אף אחד ;)

5- שרות - במשך תקופה ארוכה פרטנר נחשבו להכי טובים, אבל לא עוד....(צריך לחלק דוידנד לבעלים החדשים אז חוסכים). כל מאבק, עולה כסף ועצבים, אז מה תקבל בסוף? נבלה במקום טרפה?
מי יותר טוב? פלאפון? מירס???? :mrgreen:

אתה רוצה להציק להם? לך לאינטרנט, יש כל מני פורומים (תפוז?) תעשה שמח.
אני לפחות במקרה של 012 זה עשה לי עבודה מצויינת :p

בהצלחה

דרור ברלי
10-01-10, 19:39
לא טענתי שיש לי קייס בנושא המכשירים. הטענות שלי הן לשירות. יכלו לתת לי פיתרון כמו שמנהלת האיזור הזו עשתה היום בצהריים, כבר לפני חודשיים-שלושה, בלי להוציא לי את המיץ.

למרות הסופרלטיבים שלך ל"יצרנים המובילים בעולם" ולמרות מה שאתה מספר על איכות כביכול, אני כמשתמש קצה שלא מצליח להינות ולו מיום אחד של פעולה תקינה ב-100% של מכשירים "מובילים בעולם" כמו נוקיה וסוני אריקסון, טוען שכולם אותו זבל. מי מסריח יותר ומי פחות - זבל נשאר זבל. תוציא את הסוללה ותראה שאצל כולם כתוב Made in China.... וזה אומר הכל. "מובילים בעולם"?... בתחת שלי. אם מכוניות היו מתנהגות כמו מכשירי טלפון, כולכם הייתם שורפים את אולמות התצוגה והמוסכים המרכזיים של היבואנים שלהן...
הטלפונים לא צריכים ליפול, לטבוע או להימעך כדי להתחיל לקרטע במקרה הטוב, או להפסיק לעבוד לגמרי במקרה הרע, ללא התרעה מוקדמת, בין שלוש שעות לשלושה ימים אחרי שיצאו מהקופסא או מהמעבדה - בחייך, המכשיר הנוכחי יצא מהמעבדה באחת בצהריים אחרי שהחליפו חצי מרכיביו הפנימיים ועשו לו עידכון תוכנה. בחמש בערב הוא כבר לא עבד...

הטלפונים האלה הם זבל נחות, וממחר בבוקר אני באמת מתכוון לנצל את הביטוח ואת תוית ה"בעייתי" שיש לי בסלקום, ולהחליף אותם בלי חשבון - עד שתיגמר ההתחייבות 20 חודש למנאייק. אני מתחייב לעצמי ולכם, שסלקום הולכים להפסיד עלי ב-20 החודשים האלה את כל מה שהרוויחו מאז שהתחלתי את ההתחייבות המקוללת הזו.

מה יהיה אחר כך? אלוהים גדול. קודם כל להיות חופשי ולתת לכל הטינופות האלה להתרפס ולחתוך זה את הצעתו של זה - כדי שאבוא דווקא אליהם. וסלקום כמובן שלא יבואו בשום חשבון.
בסוף כמובן שאקח מכשיר חופשי ללא התחייבות.

גיא
10-01-10, 22:50
אני ממליץ גם על 6320 - יש לי כזה בן 6 או 7 ועובד כמו סוס צעיר.

חופשי פתוח לכל הרשתות....

:)

landY
11-01-10, 00:00
לדעתי אתה צריך את הפלאפון של לנדרובר :-D

shachar
11-01-10, 09:32

http://www.mobilewhack.com/land-rover-s1-cell-phone/

http://www.autoevolution.com/news/land-rovers-cell-phone-passes-off-road-test-7791.html

http://video.google.co.uk/videosearch?hl=en&q=landrover+cellphone&um=1&ie=UTF-8&ei=rMVKS4zALo7WmwP4qPTuAg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CB4QqwQwAw#

דרור ברלי
11-01-10, 10:06

עזוב. אחרי יומיים יטפטף ממנו שמן וילכלך לי את הידיים והבגדים. חוץ מזה לך תחליף לו ציריות כל שני וחמישי, ובלי זמזם דיגיטלי שיזהיר אותי לכבות אותו בזמן, הוא גם עלול לרתוח.

איציק - 4X6ZH
11-01-10, 10:32
האמת שיש לי כמה סיפורים של פיקנטי על פלפונים מקורים בכלי רכב .
ובאמת לא חשוב איזה SIM יש להם .
דרור אתה צודק צודק מאד .
תעלולי הפלפון מקורי מתגמדים ליד תעלולי סלקום .

רק תחשוב על מכשיר כמו שלך שמציק לך . והמכשיר עושה יד אחת עם הרכב שלך .
ולפעמים גם המוסך בעסק .:roll: רק תחשוב איזה חגיגת אתה צריך לקחת .

איציק

zivo
11-01-10, 10:40
לא טענתי שיש לי קייס בנושא המכשירים. הטענות שלי הן לשירות. יכלו לתת לי פיתרון כמו שמנהלת האיזור הזו עשתה היום בצהריים, כבר לפני חודשיים-שלושה, בלי להוציא לי את המיץ.

למרות הסופרלטיבים שלך ל"יצרנים המובילים בעולם" ולמרות מה שאתה מספר על איכות כביכול, אני כמשתמש קצה שלא מצליח להינות ולו מיום אחד של פעולה תקינה ב-100% של מכשירים "מובילים בעולם" כמו נוקיה וסוני אריקסון, טוען שכולם אותו זבל. מי מסריח יותר ומי פחות - זבל נשאר זבל. תוציא את הסוללה ותראה שאצל כולם כתוב Made in China.... וזה אומר הכל. "מובילים בעולם"?... בתחת שלי. אם מכוניות היו מתנהגות כמו מכשירי טלפון, כולכם הייתם שורפים את אולמות התצוגה והמוסכים המרכזיים של היבואנים שלהן...
הטלפונים לא צריכים ליפול, לטבוע או להימעך כדי להתחיל לקרטע במקרה הטוב, או להפסיק לעבוד לגמרי במקרה הרע, ללא התרעה מוקדמת, בין שלוש שעות לשלושה ימים אחרי שיצאו מהקופסא או מהמעבדה - בחייך, המכשיר הנוכחי יצא מהמעבדה באחת בצהריים אחרי שהחליפו חצי מרכיביו הפנימיים ועשו לו עידכון תוכנה. בחמש בערב הוא כבר לא עבד...

הטלפונים האלה הם זבל נחות, וממחר בבוקר אני באמת מתכוון לנצל את הביטוח ואת תוית ה"בעייתי" שיש לי בסלקום, ולהחליף אותם בלי חשבון - עד שתיגמר ההתחייבות 20 חודש למנאייק. אני מתחייב לעצמי ולכם, שסלקום הולכים להפסיד עלי ב-20 החודשים האלה את כל מה שהרוויחו מאז שהתחלתי את ההתחייבות המקוללת הזו.

מה יהיה אחר כך? אלוהים גדול. קודם כל להיות חופשי ולתת לכל הטינופות האלה להתרפס ולחתוך זה את הצעתו של זה - כדי שאבוא דווקא אליהם. וסלקום כמובן שלא יבואו בשום חשבון.
בסוף כמובן שאקח מכשיר חופשי ללא התחייבות.

אתם מדברים מהבטן ולא מהראש....
1- טלפון "חופשי ללא התחיבות" לא יהיה תוצרת סין? כן יהיה יותר טוב? לא ילכו נתונים לאיבוד בתיקון? בס"הכ תשלם יותר בדיוק על אותו מכשיר :rolleyes:
2- מנוי ללא התחיבות - ואז, שתהיה ללא התחיבות, פתאום השרות יהיה טוב? פתאום יגבו לך את הנתונים? פתאום יהיו נחמדים? או שפשוט כל פעם תכעס ותעבור למפעיל הבא, תשלם יותר(כי אתה ללא התחיבות), ותקבל את אותו שרות מחורבן :confused:

כמו כל דבר בחיים, יש דברים שאנחנו יכולים לשנות, אז כדאי להתאמץ, מה שאנחנו לא יכולים, כדאי ללמוד את השיטה (גרועה שתהיה) ולהוציא ממנה את המקסימום.

דרך אגב (וע"מ לחבר את כל הדיון הזה לפורום הזה), זה בדיוק מה שניסתי להגיד גם בדיונים אחרים שהיו פה בפורום על הירידה באיכות של הרכבים החדשים.
בדיוק אותו דבר, אין מה לכעוס (אולי להצטער), אין מה לאיים, צריך להפנים שכוחות גדולים מאתנו משנים את כללי המשחק ולהתאים את עצמו.
מה שהייה נכון בסופה 95 לא נכון לגבי רכב יפני 2010 ....זה רכב שונה, שתוכנן למחזור חיים שונה, שסובל (ונהנה) מתכונות אחרות.
טלפון 2010 זה לא מוצר עלית - שיהיה ברור, לפני 5 שנים אורך חיים ממצוע של טלפון עמד על למעלה מ 3 שנים (האיטלקים שהיו אלופי ההחלפות 18 חודש), היום העולם עומד על פחות משנתיים (והאיטלקים על פחות משנה).
במילניום הקודם, חוואי בארה"ב קנה רכב שהוא התחתן, ונסע בו להלוויה שלו...
היום, גם באה"ב, חוואי מבין שהרכב לא ישרוד יותר מ 3-5 שנים.
וגם VW הייקית לא מתרגשת מבולמים שהולכים אחרי 50,000 ק"מ (למרות שלרכב יש אחריות ל 100), ומחשיבה את זה "כבלאי טבעי".

תתעוררו..... :roll:

talilim
11-01-10, 11:11
בחתונה קאתולית
פונים לוותיקן
לא?
:twisted:

דרור ברלי
11-01-10, 14:39
טלפון 2010 זה לא מוצר עלית - שיהיה ברור, לפני 5 שנים אורך חיים ממצוע של טלפון עמד על למעלה מ 3 שנים (האיטלקים שהיו אלופי ההחלפות 18 חודש), היום העולם עומד על פחות משנתיים (והאיטלקים על פחות משנה).
במילניום הקודם, חוואי בארה"ב קנה רכב שהוא התחתן, ונסע בו להלוויה שלו...
היום, גם באה"ב, חוואי מבין שהרכב לא ישרוד יותר מ 3-5 שנים.
וגם VW הייקית לא מתרגשת מבולמים שהולכים אחרי 50,000 ק"מ (למרות שלרכב יש אחריות ל 100), ומחשיבה את זה "כבלאי טבעי".

תתעוררו..... :roll:

טוב ש-VW לא מתרגשת.
השאלה אם הלקוח מתרגש....

אם כבר אתה מדבר עלמכוניות, את איכות מכשירי הטלפון ש להיום אני מקביל לבולם זעזועים שיתבלה ויישפך כבר בדרך מאולם מסירת הרכב החדש לתחנת הדלק (מילוי טנק דלק ראשון) ומשם לבית הלקוח.

טלפון של היום הוא לא מוצר עלית - זה באנדרסטייטמנט. הטלפון-צעצוע מפלסטיק עם הסוכריות בתוכו שהבן שלי קיבל בתוך שקית יומולדת, אמין ושורד יותר ממכשיר סלולרי אמיתי חדש.

נדב42
11-01-10, 14:44

אכן זמנים אחרים ...
ב- 2001 אמרתי לעצמי שאת הנוקיה 6310i אחליף רק כשהוא יתקלקל...
לאחרונה התחילו אצלי מחשבות שדרוג למכשיר חכם (אייפון או N900), אבל לפי מה שאני קורא כאן ובמקומות אחרים, כנראה שבאמת אמשיך עם הענתיקה עד שהיא תמות (אנחנו ב- 2010 ואין סימנים כאלו בינתיים) ... סוס עבודה, סוללה שמחזיקה נצח (במושגים מודרניים) ואפילו מידות סבירות - אז אין לו 3 מצלמות, 2 מסכי צבע, וג'אווה - הוא פשוט טלפון, שעובד.

נדב.

דרור ברלי
11-01-10, 15:11
אם מכשיר קיים עובד ללא תקלות - אל תיגע. מה שלא נשבר לא מתקנים ולא מחליפים.

"מכשיר חכם" וחדש לעומת זאת, ישתה לך את הדם. זהירות!

asafk
11-01-10, 17:17
לי יש היום שני מכשירים.
אחד שלי - מוטורולה C390, נראה כמו דינוזאור, חצי מוקשח, עומד יפה בכל התעללות, בינתיים כבר משהו כמו שנה וחצי. אני לא חושב שאני מתעלל בטלפונים שלי, אגב, אבל ארבעת הנוקיה (מהסדרה שנחשבת מצויינת, האפורים הקטנים והכחולים מאותה סדרה שאני לא יודע איך קוראים להם) הושבתו בזה אחר זה, עם סדקים בגוף או רמקול שלא עובד וכן הלאה, אז כנראה שבאמת הם לא חיים טוב איתי. יותר מהכל היה לי חשוב להחליף למכשיר קצת יותר מודרני מהנוקיות ההם, בגלל ה BT - ודרור, כמוני, נוסע כל יומיים על רכב אחר, ברובם דיבורית BT מובנית.
השני, של העבודה, נוקיה, 2600 אני חושב שקוראים לו, מכשיר פשוט ובסיסי, בלי התחכמויות מיותרות. בינתיים (שלושה חודשים), עובד בלי שום בעיה וגם עוד לא מתחיל להיסדק או להיפרם בקצוות. קטן, קל, טלפון. אבל ברור לי שיקשה עליו לשרוד יותר משנה.

בקיצור - אלו שני מכשירים שאני ממליץ עליהם. ואת שניהם אני מגבה לפחות פעם בחודש.

אסף.

נדב42
11-01-10, 17:46
אתם מבינים, אחרי 3 חודשים המכשיר כבר נחשב אמין ... :rolleyes:
ואללה, אני כבר עשר שנים עם אותו מכשיר (רק החלפתי לו סוללה מתישהו), בלי צבע וקישקושים (אבל עם BT !!!), ופשוט עובד ... :p

איפה הימים ההם שהכל עבד כל כך פשוט, חטבנו עצים להתחמם עם גרזן עשוי אבן צור ודיברנו בסלולרי בלי שטויות ... :p:p:p

itayhi
11-01-10, 18:04
ואללה, אני כבר עשר שנים עם אותו מכשיר (רק החלפתי לו סוללה מתישהו), בלי צבע וקישקושים (אבל עם BT !!!), ופשוט עובד ... :p

BT וטלפון בן 10???
מהשו פה לא מתחבר לי....

דרור, כמוני כמוך כמו כולם.
סוני אריקסון שנזרק חזרה לסלקום אחרי 8 חודשים...
מאז, כבר שנתיים וקצת עם נוקיה 6120C, דור3.5 וכל המסביב וביקור קבוע בסלקום (+צעקות) אחת למס' חודשים.

אגב, אבא שלי שמתעלל קשות במכשירים, כבר מעל 6 שנים עם נוקיה 3100 (הכחול, "טלפון צביקה פיק"), ללא רבב...
בלי BT, בלי מצלמות ואינטרנט אבל סוס עבודה רציני.

איתי

נדב42
11-01-10, 18:33
BT וטלפון בן 10???
מהשו פה לא מתחבר לי....

סליחה, טעיתי, בן 8: Nokia6310i (http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_6310i)

חרגול1
12-01-10, 17:18
כל החברות אותו הדבר.
משום מה בארץ חברות הסלולאר הן גם החברות שמוכרות הכי הרבה מכשירים, בחו"ל לאומת זאת רוב הצרכנים קונים את המכשיר באופן עצמאי ובכך חוסכים את החתונה הארוכההה איתם, גם להם יש התחיבויות אבל לא באותה רמה כמו בארץ, כל פעם שמשדרגים מכשיר, מחתימם אותך על תוכנית חדשה.
מומלץ לקנות מכשיר לבד, לא דרך חברות הסלולאר.

מי שמחפש מכשיר עמיד ואמין, ומתאים במיוחד לאנשים שעובדים בחוץ ישנה חברה שנקראת Sonim, יש להם מכשירים חזקים
http://www.sonimtech.com (http://www.sonimtech.com)
המכשיר לא זול אבל שווה. ישנה שמוע שאורנג' פעם הביאוי כמה מכשירים וצרבו עליהם עברית...

ינון
12-01-10, 17:58
יש לי מכשיר נוקייה דור 2 כמדומני וחוץ מלהחליף את המארז החיצוני אחת לכמה זמן אפס תקלות (בלי עין רעה).
כמובן שסלקום מתחננת שאני אשדרג אבל החיים ללא חובות קוסמים לי.

לך לספק פרטי ב400 ש"ח אתה רוכש מכשיר חדש (אחריות לשנה) ועוד ישאר לך המכשיר הישן כחלופי ללא ביטוח ללא חובות ללא עיקולים וללא טובות של סלקאורנפלאמירס ואמא שלהם.
ינון

דרור ברלי
20-01-10, 12:47
טוב, צריך לעדכן וגם לתת כמה מילים טובות למי שמגיע.

יצרו איתי קשר אנשים בכירים, הן מסלקום והן נציגי יבואן סוני אריקסון, כדי ללבן את הבעיה ולנסות לפתור אותה לשביעות רצוני.

קשה לומר שיש מהפכות או בשורות מרעישות מסלקום, מלבד הבעת רצון טוב (לפחות מהפה ולחוץ) להגיע לפתרון שיהיה לשביעות רצוני שאינו להתנתק מהם בכל מחיר... בינתיים קיבלתי מכשיר חדש יותר מדגם אחר של סוני אריקסון (595) ללא התחייבות - ונכון להיום, שבוע וחצי אחרי, הוא עדיין תקין פחות או יותר, לא להאמין...
המשך תפקודו התקין הוא אינטרס מובהק לא רק של סלקום אלא בעיקר שלי, כי למרות שאני מכון להיות לוחמני וללכת עד הסוף כדי לקבל את השירות הכי טוב שאפשרי (שמגיע לי ובזכות) ממש אין לי רצון להתקוטט איתם סתם אלא להשתמש במכשיר בשקט. עבורי זה כלי עבודה נטו ולא צעצוע. אם המכשיר הנוכחי לא ישביע אותי מרורות וטרטורים ואם השירות ישתפר - אחלה. אני הגון והוגן ולא אתבייש לכתוב את זה ולפרגן להם כראוי. אם לא, וכל החרא יחזור לסורו - אין בעיה. נילחם בהם. גם הפז"מ דופק ותאריך היעד להתנתקות/מעבר למתחרים, מתקרב והולך...

ממשרד היח"צ של יבואן סוני אריקסון התקשרו כדי להביע רצון לסייע לי אישית בכל בעיה שתתגלה עם המכשיר וזה באמת יפה מאוד, ועל כך תודה רבה.

שנית - למרות שאני "מתוך הפוזיציה" ואין הנחתום מעיד על עיסתו בלהבלה - זו עוד הוכחה שהחשיפה בג'יפולוג, אפילו בדיונים רגילים לכאורה בפורומים כמו זה, קיימת ועובדת ובגדול. הרעש שהיה כאן עשה הדים והגיע לאן שצריך כי מסתבר שג'יפולוג מגיע ועוד איך גם לאנשים שמחוץ מתחום הג'יפים שקוראים אותנו ומתעניינים בנו ובמה שאנחנו חושבים ואומרים. תפנימו ותעבירו הלאה.

zagi
20-01-10, 15:55
גם המכשיר שלי חרא !!!

אולי עוד יפתחו כאן סניף שלהם :twisted:

asafk
21-01-10, 00:28
דרור, מה חשבת?
חולוני מגודל.
בחתימה שלך כתוב מוות לגנבים.
ואתה קורא להם גנבים.

אז.... כאילו.... מבחינתם עדיף שתהיה מרוצה, לא? :lol::)

אסף.

אפי מאגנום
24-02-10, 09:38
מתברר שאפשר לקבל פיצוי על אובדן זכרונות.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3853699,00.html

דרור ברלי
24-02-10, 11:51
הגיעה שעת המבחן שלהם... גם המכשיר החדש מתחיל לזייף, כאילו דא.... צפו לעדכונים.

kd2
24-02-10, 15:50
שנית - למרות שאני "מתוך הפוזיציה" ואין הנחתום מעיד על עיסתו בלהבלה - זו עוד הוכחה שהחשיפה בג'יפולוג, אפילו בדיונים רגילים לכאורה בפורומים כמו זה, קיימת ועובדת ובגדול. הרעש שהיה כאן עשה הדים והגיע לאן שצריך כי מסתבר שג'יפולוג מגיע ועוד איך גם לאנשים שמחוץ מתחום הג'יפים שקוראים אותנו ומתעניינים בנו ובמה שאנחנו חושבים ואומרים. תפנימו ותעבירו הלאה.

פורומי המוטוריקה הגדולים (ג'יפולוג, קארספורום, פולגז) מקבלים עדיפות ומיקום גבוה מאוד
בחיפוש בגוגל.
גם אלי פנו יחצנים של חברות מסויימות בעקבות ת'רדים כאלו או אחרים בפורומי האוף טופיק
המדוברים.

ולנושא המדובר - סלקום הפסידו אותי כלקוח על 80 שקלים, מחיר צריבת מכשיר של חברה אחרת לשימוש בSIM של סלקום.
ההתנתקות הייתה פשוטה למדי, רק כי סיימתי את ההתחייבות.
אורנג' גם לא צדיקים גדולים, אבל באופן כללי סבירים ביותר.

דרור ברלי
03-03-10, 20:23
היום זה ברור ומוחלט - אם למישהו עוד היה ספק, שאולי יצליחו לקנות אותי בזמן אוויר, בהטבות ובמתנות... סלקום הפסידו אותי כלקוח והפעם זה סופי.
זה מזכיר את הסיפור על העקרב שרוצה לחצות את הנהר אבל לא יודע לשחות. הולך ומבקש מהצפרדע שתיקח אותו טרמפ על גבה. הצפרדע לא מתלהבת - מה יהיה אם אתה תעקוץ אותי ואז שנינו נטבע? העקרב נשבע בחיי ילדיו הקטנים שהוא לא יעיז לעשות דבר כזה, והצפרדע הפתיה מאמינה, מעמיסה אותו על הגב ומתחילה לשחות.
בדיוק באמצע הנהר, איפה שהזרם הכי חזק, העקרב לא יכול להתאפק עוד, ותוקע לצפרדע את העקיצה האחרונה בהחלט בחייה.
הצפרדע מתחילה לפרפר ולצעוק בכוחותיה האחרונים - למה עשית את זה, מנוול? עכשיו שנינו נטבע!
מה אני יכול לעשות, נאנח העקרב לפני שהמים מכסים גם אותו - זה באופי שלי.

זה בדיוק הסיפור של סלקום - סיפור של חברה ענקית עם אופי מחורבן.
אמנם אני לא צפרדע והם לא עקרב. הם אמנם אוהבים לעקוץ, אבל הם בטח לא יטבעו בלעדי (כי יש מספיק מטומטמים שעוד מאמינים להם) וגם אני אחיה למרות שהם עוקצים אותי שוב ושוב.
אחיה, אבל אצטרך להמשיך לסבול את ההתשה והעקיצות שלהם עוד שנה ושמונה חודשים... כי להתיש, לטרטר, להרגיז עד אבדן העצבים, הצעקות והבלאגן, זה פשוט באופי שלהם. במיוחד בסניף התשת הלקוחות העצבני והמיוזע הזה שברח' המלאכה, באיזור התעשיה של חולון.

לפני חודש וחצי, אחרי תלאות ועצבים שכולכם קראתם, קיבלתי מכשיר חדש. למכשיר החדש מדגם סוני אריקסון 595 כחלחל ויפה באמת התייחסתי בדחילו ורחימו, בכפפות של משי ופליז. תמיד בכיס, אף פעם לא נפל, לא נרטב, לא קיבל מכה. תמיד הקפדתי לפרוק את הסוללה עד תומה ולטעון מחדש עד הסוף. כמו בספרים. המכשיר גמל לי בשירות נפלא והחזיק מעמד בדיוק חודש וחצי. לאחר שהשמע נעלם לגמרי וכל שיחה נכנסת שניה או שלישית היתה מתנתקת, הצעצוע גם סירב להיטען עוד.
נכנסנו לתיקון. נציגת ההתשה מהפעם הקודמת (זוכרים? בלונדינית? חמודה? יפה?) לא שכחה אותי. עם חיוך מקסים ורצון טוב, בטופס התיקון נרשם בפירוש לא למחוק תכנים.
שעה וחצי אחרי - באתי לאסוף את המכשיר, ומסתבר שהוא בכלל לא נכנס למעבדה. הטכנאים לא מוכנים לטפל בו בלי למחוק תכנים. אין אישור למחוק? לא מטפלים. אז למה לא אומרים את זה מראש? שעה וחצי מזמני היקר קלות בעיניכם, נבלות?....

צעקות. בלאגן. צעקתי בקול רם שמבחינתי השלב הבא הוא לקחת את המכשיר ולתקן אותו על חשבוני במעבדה פרטית, ולשלוח לסלקום את החשבון בצירוף מכתב מעורך דין, הפעם כולל תביעה להתנתק מהם מיידית ופיצוי שמנמן על עוגמת הנפש.

עוד צעקות, מאבטח כבר מסתובב לידי, ואז מגיע נציג התשה נוסף, מסביר שבעצם אין בעיה להכניס את המכשיר לתיקון גם בלי למחוק תכנים, ושזה גם יהיה מוכן תוך רבע שעה.... בנוסף גם שיחדו אותי בזמן אוויר חינם.... אז אם זה ככה, למה מלכתחילה לא טיפלו במכשיר? למה התעקשו למחוק תכנים? למה חפרו לי במוח עם סיכה והביאו אותי שוב להתמוטטות עצבים? למה? כי זה באופי שלהם!
מסקנות: מי שצועק ועושה בלגן ומוכן במקרה הגרוע להתעמת עם המאבטחים שלהם או להסתכן שיזמינו משטרה, מקבל שירות בסלקום. אפילו מהיר. מי ששותק - בסלקום ימשיכו לדרוך עליו. פשוט כי זה באופי שלהם.

אחרי רבע שעה יצאתי עם מכשיר תקין. לפחות זה מה שהיה נדמה לי. כל התכנים ישנם.
כשהגעתי הביתה התברר לי שכל השמות והמספרים בספר הטלפונים התהפכו. לא רק מילים, גם אותיות וספרות. כמה מאות שמות ומספרי טלפון להקליד מחדש.... עכשיו כבר לא התעצבנתי. חבל על האולקוס שאני מפתח כל פעם שאני מגיע למרכז התשת הלקוחות כדי לתקן את התקלות החוזרות ונישנות בצעצועים שלהם. אבל ככה זה בסלקום - זה באופי שלהם. אני מחדש משהו למישהו?.....

סוני-אריקסון וסלקום - שילוב נפיץ, בלתי מנוצח, של צעצועים דפוקים מתוצרת סין, תת-רמה בכל פרמטר של איכות, עם "ספק שירות" שמשוכנע שהשמש זורחת לו מהחור של הישבן, ש"שירות" אינה ברפרטואר שלו, ושמרשה לעצמו להתעלל בלקוחותיו כמדיניות מוצהרת.

זה לא נגמר. אני מרשה לעצמי להניח במידה רבה של ביטחון, שהמכשיר ימשיך להתקלקל, פשוט כי זה באופי שלו, ועד נובמבר 2011 המיוחל אני אצטרך להמשיך לבקר עוד פעמים רבות במרכז התשת הלקוחות שברח' המלאכה. הפעם אלה יהיו הם שיגלו שאופי מחורבן ויכולת הצקה הם לא נחלתם הבלעדית.

נדב42
03-03-10, 20:46
זה בדיוק מה שקורה עם סלקום - אמנם אני לא צפרדע והם לא עקרב. אמנם הם בטח לא יטבעו בלעדי וגם אני אחיה למרות שהם עוקצים אותי שוב ושוב, אבל אצטרך להמשיך לסבול את ההתשה שלהם עוד שנה ושמונה חודשים... כי להתיש, לטרטר, להרגיז עד אבדן העצבים, הצעקות והבלאגן, זה פשוט באופי שלהם. במיוחד בסניף העצבני והמיוזע הזה שברח' המלאכה, באיזור התעשיה של חולון.

עכשיו הדברים מתחילים להתבהר ... נסה את אחד ממרכזי השרות בשרון ...
חוצמזה, בדוק באיזה מכשירים משתמשים היום בחברות ההי-טק (המכשירים לפשוטי העם, לא המשוכללים של המנהלים), שם לא יסבלו שטויות כאלו והם כוח מיקוח הרבה יותר גדול, גם ממך ...

נדב.

zagi
03-03-10, 21:43
מתברר שאפשר לקבל פיצוי על אובדן זכרונות.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3853699,00.html

חומר למחשבה ....

דרור ברלי
03-03-10, 22:26
זכרונות ושאר תכנים לא אובדים סתם ככה. מישהו מוחק אותם.

מאז שסלקום מציעים את שירות גיבוי התכנים בתשלום, כל כניסה של מכשיר למעבדה מלווה במחיקת התכנים, בתואנה של חוסר אפשרות לטפל במכשיר מבלי למחוק ממנו הכל - עולה במוחי החשד, שמא זה בכוונה? כדי שנשלם עבור אי-מחיקה?...:roll:
אינני טכנאי של מכשירי טלפון סלולרי, אבל אני יודע שבאמת יש מקרים בהם אין ברירה אלא "לאפס" את המכשיר. מין סוג של פירמוט.
אבל עובדה שפעם ידעו לתקן את המכשירים ושמרו על התכנים, והיום לא. מה קרה? אני טוען שגם היום בהחלט יכולים לעשות זאת.
עובדה - צעקתי קצת, לא מחקו.
לא הייתי צועק? היו מוחקים וחצי, היו "מלמדים אותי לקח", כדי שבפעם הבאה אשלם את שלמוני האקסטרא עבור עוד "שירות" שצריך להיות חלק בלתי נפרד מכל חבילת שירות ותיקונים בסיסית.
אז לא - תשכחו מזה. הצעצוע הזה עולה לי מספיק כסף כל חודש.

מילא, כי גם אם הם לא מוחקים זכרונות ותכנים, תמיד הם משאירים "טביעת אצבע" במכשיר בצורת נזק מעצבן כלשהו. פעם, לפני שנים, בימי הנוקיה המחורבן, זה היה שמו של אחד הטכנאים שאי אפשר היה למחוק אותו מהמכשיר, ונזקקנו לביקור חוזר במעבדה על מנת להסיר את המפגעים... הפעם אלה הטקסטים ההפוכים בזכרונות שלי. פאקינג 500 ומשהו מספרי טלפון להקליד כמו אדיוט... אין כניסה למרכז התשה שלא מסתיימת בנזקים.

אבל לא נורא. ממש כמו בצבא - השעון מתקתק והפז"מ דופק. עוד יום עבר.

מנהלי ויחצ"ני סלקום - אני יודע שאתם מבקרים כאן וקוראים את הסיפור הזה. עובדה.
עובדה, כי רק לפני חודש וחצי יצרתם איתי קשר והבטחתם תילי תילים של הבטחות על שירות ועל שביעות רצון. כל עוד אני לקוח שלכם, לצערי הרב עד מאוד, עוד שנה ושמונה חודשים, אני אמשיך בשלי - להכניס את המכשיר לתיקון במעבדה שלכם, לא כי אתם מקצועיים או יעילים או אדיבים (לא זה ולא זה ולא זה) אלא רק כי אני משלם עבור זה רטרואקטיבית המון כסף, וזה מגיע לי בזכות, לא בחסד. ואתם תמשיכו בשלכם - לעבוד על אנשים בעיניים עם שירים דביקים ופרחים ופרפרים ולבבות וכוכבים סגולים, ולהשקיע מיליונים בפרסומות מעצבנות, אבל לא שקל קטן אחד בשיפור השירות המחורבן, הלא מקצועי והמזלזל שלכם.
אני יודע שעוד רבים-רבים קוראים את זה וממש כמוני - לא מתכוונים להמשיך לעבוד איתכם.

לתשומת לבכם.

גיא
03-03-10, 22:47
דרור

אתה יודע שאני אוהב אותך

אבל אתה אידיוט !

כל המכשירים כיום ניתקנים לגיבוי וסינכרון עם המחשב הביתי.

אל תהיה צודק, תהיה חכם.

או תמשיך להקליד כמו אידיוט.

ishc
03-03-10, 22:59
דרור גם אני נפלתי בפח של סוני אריקסון פעם אחת. זה היה מכשיר מדגם G900 שעשה אין ספור בעיות במסגרת אופי מכשיר (יענו מכשיר דפוק מיסודו ולא מקולקל). לקח הרבה זמן אבל אחרי חצי שנה של מלחמות, מכתבים לתקשורת (גבי גזית ועוד כמה) אין ספור מכתבים זועמים לאורנג' (כבר אמרנו שכל החברות האלו אותו דבר?) ומכתב לסוני אריקסון ניתן לי זיכוי מלא על שווי המכשיר והזכות כמובן לרכוש איזה מכשיר שאני רוצה (אני בחרתי בנוקיה N85, עדין כמו כל טלפון חכם אבל אני מרוצה). בקיצור אל תתעקש על לצאת מהחברה (גם ככה כל השאר אותו זבל), תתמקד בלהחליף מכשיר.

asafk
03-03-10, 23:51
דרור, אתה אשכרה דביל. כמה אנשים כתבולך כאן לגבות את המכשיר לבד?ולא גיבית. יופי.

אסף.

גיא
04-03-10, 10:21
דרור גם אני נפלתי בפח של סוני אריקסון פעם אחת. זה היה מכשיר מדגם G900 שעשה אין ספור בעיות במסגרת אופי מכשיר (יענו מכשיר דפוק מיסודו ולא מקולקל). לקח הרבה זמן אבל אחרי חצי שנה של מלחמות, מכתבים לתקשורת (גבי גזית ועוד כמה) אין ספור מכתבים זועמים לאורנג' (כבר אמרנו שכל החברות האלו אותו דבר?) ומכתב לסוני אריקסון ניתן לי זיכוי מלא על שווי המכשיר והזכות כמובן לרכוש איזה מכשיר שאני רוצה (אני בחרתי בנוקיה N85, עדין כמו כל טלפון חכם אבל אני מרוצה). בקיצור אל תתעקש על לצאת מהחברה (גם ככה כל השאר אותו זבל), תתמקד בלהחליף מכשיר.

מאד תתעקש לצאת מהחברה.
מי שקונה מכשיר במחיר מפולפל עם התחייבות למשכנתא לכל החיים - מגיע לו.

דרור ברלי
04-03-10, 11:27
דרור, אתה אשכרה דביל. כמה אנשים כתבולך כאן לגבות את המכשיר לבד?ולא גיבית. יופי.

אסף.

שאני אוסיף כי הנבלה הכחול מסרב לתקשר ו"להסתנכרן" עם המחשב בבית?....

אבל שלא יהיו לכם דאגות - את המספרים גיביתי ועוד איך, גם לטמטום שלי יש גבול. ובמרכז התשת הלקוחות אפילו מוכנים לעשות לך טובה ולהוציא לך תדפיס של כל המספרים. אחרת איך הייתי מכניס אותם בחזרה? שלמרות שזו עבודה שמבצעים בזמן ישיבה בשירותים, זה עדיין ניג'וס בפני עצמו, להזכירכם.

יקיר גרין
04-03-10, 12:00
עכשיו הדברים מתחילים להתבהר ... נסה את אחד ממרכזי השרות בשרון ...
חוצמזה, בדוק באיזה מכשירים משתמשים היום בחברות ההי-טק (המכשירים לפשוטי העם, לא המשוכללים של המנהלים), שם לא יסבלו שטויות כאלו והם כוח מיקוח הרבה יותר גדול, גם ממך ...

נדב.

נדב, הלוואי שהייתה צודק ...

אצלנו באינטל "שדרגו" את כל המכשירים ל-E52 ... המכשיר בין הגרועים ביותר שיוצר ע"י נוקיה ... בעיות של ניתוקים והד ורמקולים שמתקלקלים ... כנראה שבקרוב יחליפו שוב ...

אייל
04-03-10, 12:05
שלמרות שזו עבודה שמבצעים בזמן ישיבה בשירותים

יופי, אז חוץ מאולקוס סלקום גם יגרמו לך לטחורים...:p

נדב42
04-03-10, 12:33

אצלנו באינטל "שדרגו" את כל המכשירים ל-E52 ... המכשיר בין הגרועים ביותר שיוצר ע"י נוקיה ... בעיות של ניתוקים והד ורמקולים שמתקלקלים ... כנראה שבקרוב יחליפו שוב ...

יפה, אז הנה עוד דגם שכבר לא יציעו להיי-טק ... אני עוד זוכר את הגלים האלו מהימים (האמת, יותר מהלילות) העליזים בקומברס ...

כוונתי היתה לבדוק בהיי-טק איזה מכשירים נשארו ולא הוחלפו תוך חודשים בודדים ...
(היום אני עובד באוניברסיטה ואין פה מסה של סלולריים של מקום העבודה, אז אין לי נתונים ממקור ראשון ...)

נדב.

נדב.

גיא
04-03-10, 12:36

באינטל הזה פה יש עדיין 6230I המכשיר הכי טוב בעולם

יש לי אחד כזה בן 6 לפחות שעובד נהדר ( ויש לי גם סטארטק חדש אחד שפועל נהדר אבל אין לו עברית )

Neilman
04-03-10, 13:23
אהלן דרור,
נתחיל מגילוי נאות, אני עובד במעבדה שמתקנת סלולארים עבור אחת מחברות הסלולאר, לא בתיקונים אלא בקטע של חידוש הפלסטיקה.
תאמין לי שאני יכול לכתוב לך כאן מגילות על מגילות על הטמטום ששולט בחברת הסלולר שאיתה אנחנו עובדים.... כמו כל חברה גדולה כמעט, אין ליד ימין מושג מה יד שמאל עושה, וכל אחד עסוק 90% מהזמן בפוליטיקה פנים משרדית (דרך אגב, אחוז הזמן שמתבזבז על זה גדל ככל שאתה מטפס בדרגה...) ןלא בלעבוד......
כמו שאמרתי אני לא מבין בתיקון האלקטרוני, אבל אני יכול להגיד לך מה שאני שומע מהטכנאים.... אל תתקרב לס"א... בדר"כ כל פעם שטכנאי מקבל כזה מכשיר הדבר מלווה במטר קללות ברוסית שוטפת....
ואולי תתחיל להקשיב לכל מי שאומר לך לקנות נוקיה.... ה-3100 שלהם הוא סוס עבודה, בלי מצלמות ודור 8, אינטרנט מובנה, עידכונים מתחנות חלל ושאר חרטה.....

ishc
04-03-10, 14:29
מאד תתעקש לצאת מהחברה.
מי שקונה מכשיר במחיר מפולפל עם התחייבות למשכנתא לכל החיים - מגיע לו.
לא מסכים! בכל שלושת החברות הגדולות היחס זהה! אז מה תיתן לו המלחמה חוץ מכאב ראש? אני העדפתי להתמקד בהחלפת מכשיר.

דרור ברלי
04-03-10, 14:33
כל אחד מספר לי ניסים ונפלאות על מכשיר כזה או אחר.
התובנות שלי הן שכולם - אבל כולם, ס"א, נוקיה, סמסונג, LG, מוטורולה, כולם - הם זבל עופות מזוקק ומרוכז. והמכשירים ממותגים פחות גדולים - עוד הרבה פחות מזה.
המכשירים הם צעצועים באיכות זבל. את זה אני כבר מקבל כנתון, ועם כל העצבים והתסכול, אני לא מאשים בזה את סלקום/אורנג'/פלאפון, כי גם כשייגמר החוזה של יעם סלקום וארכוש מכשיר פשוט ברחוב, הסיכוי שיתקלקל הוא לפחות שווה.

הטענות שלי הן רק לשירות הרע של סלקום. להתשה המתמשכת. להתייחסות המחפירה שלהם. ולויברציות שאני מקבל בכל פעם שאני נכנס למרכז התשת הלקוחות שלהם. לעובדה שאני צריך לבטל סדר יום שלם בגלל השעתיים לכאורה שאני צריך להקדיש שם, ולעובדה שנזק נלווה כלשהו הוא חלק בלתי נפרד מהביקור שם.

מה שמייאש אותי זה שאני משוכנע שאצל המתחרים זה לא ייראה אחרת. חברות הסלולר מחזיקות אותנו בביצים, והלוואי ויכולנו להיגמל מההתמכרות המיותרת הזו.

גיא
04-03-10, 14:53
לא מסכים! בכל שלושת החברות הגדולות היחס זהה! אז מה תיתן לו המלחמה חוץ מכאב ראש? אני העדפתי להתמקד בהחלפת מכשיר.

כי מאז שאני לא לקוח של אף החברה, החיים שלי יפים ובעיקר רגועים.

אני לקוח מזדמן של אורנג' ו/או של סלקום.
מצלצל מתי שבא לי כמה שבא לי
ללא שום דמי שרת שום תשלום חודשי. לא דברת לא שילמת
לא חייב להם כלום והם לא חייבים לי כלום
אין לי שום מגע איתם

המכשיר שלי שייך לי ולי בלבד. ללא שום התחייבות. נירכש בתשלומים של ויזה מחנות. עם אחריות לשנה. שהשתמשתי בה עם חיוך פעם אחת.

והחיים יפים.

דניאל מאירי
04-03-10, 15:08
היי דרור.
מסכים איתך במאה אחוז - מצ"ב מייל שכתבתי הבוקר לעיתונאית של "ישראל היום" על סלקום - חברה כוחנית ומגעילה.
בוקר טוב הילי.
להלן המקרה שקרה לנו עם סלקום.
שמי מאירי דניאל, אני מנהל עסק משפחתי בשם "גומספיד" בהרצלייה לייבוא מוצרי אטימה מזה 18 שנים יחד עם הוריי.
משנת 93 אנו לקוחות של חברת "פלאפון".
בחודש דצמבר התקשרה אליי נציגה מחברת "סלקום" וביקשה לתאם לי פגישה עם נציג מכירות שלהם שיכול, לטענתה, להוזיל לנו את החשבון החודשי לחצי ממה שהוא היום (כ-2,800 ₪ עבור חמישה מכשירים). נשמע לי אטרקטיווי, ונקבעה פגישה.
הגיע בחור בשם מאיר, שעבר על החשבון החודשי ולאחר שבדק את הצריכה שלנו, נתן הצעה של 1,250 ₪ לחודש.
שאלתי לגבי קנס יציאה, הוא בדק שנית את החשבונית של "פלאפון" ואמר שיהיה לנו קנס של כ-9,000 ₪, אך בעבור זה הוא ייתן לנו זיכוי חודשי ע"ס 360 ₪ למשך 36 חודשים, כלומר שעוד נצא ברווח.
היות והצעתו נראתה לי מאוד, הסכמנו לנייד את הקווים שלנו ל"סלקום". נחתמו כל המסמכים הדרושים עם פרטי כרטיס אשראי עסקי שלנו, הנציג נסע להביא את המכשירים וחזר כעבור שלוש שעות עם כל המכשירים, וחיבר אותם.
למחרת התקשרו אלינו מחברת "פלאפון" (הם קיבלו הודעת ניתוק) ואמרו שהקנס שלנו עומד על 28,000 ₪. כמובן שהיינו המומים, וכל ההצעה של "סלקום" הפכה ללא רלוונטית, מיהרנו לפקסס להם את ההסכם בחזרה וביקשנו לבטלו (חלפו 24 שעות מאז שהתחברנו). הנציגה של "סלקום" שעמה שוחחתי טענה שהדבר לא אפשרי, למרות שהסברתי לה בדיוק את שארע.
ביקשנו מחברת "פלאפון" להחזיר את המצב לקדמותו, ושלחנו בדואר רשום את המכשירים לחברת "סלקום", אשר מצידה לא היססה לרגע וחייבה את כרטיס האשראי שלנו ע"ס 29,000 ₪ (סכום שכלל קנסות על המכשירים ועל המסלולים שעליהם חתמנו).
כל ניסיון לדבר איתם, ונעשו כמה כאלה, נתקל בחומה בצורה של "בלתי אפשרי לבטל".
מה עם 14 יום שיש ללקוח להתחרט אפילו ללא סיבה? מה עם זה שהטעו אותנו בגסות? מה עם להודות שעשיתם טעות?
הדבר כל כך מרתיח אותי, ההתנהלות הזו של לפנות ללקוח תמים, להציג לו כל מיני הצגות על חיסכון ולהחתים על מסמכים אשר כמובן מכסים אותם מכל הכיוונים, ולחייב 29,000 ₪ על יום אחד של שימוש, זו פשוט שערורייה, וחשוב שיידעו כולם את האמת העומדת מאחורי המספרים המרשימים של גידול במס' המנויים של החברה.
אני מצידי, העברתי את כל העניין לעו"ד (6,000 ₪) ואני תקווה שהעניין ייפתר מבלי שנינזק. גם למכתב ש"סלקום" קיבלה מעו"ד, שלחה תשובה קצרה שאין בכוונתה לבטל את החיובים.
אודה לך אם תוכלי לפרסם את המקרה, שפרטיו מובאים כאן כפי שקרו בדיוק.
שיהיה לך יום נפלא,

דניאל מאירי
בע"מ גומספיד
[email protected]

נדב42
04-03-10, 15:09
כי מאז שאני לא לקוח של אף החברה, החיים שלי יפים ובעיקר רגועים.

אבל חוצמזה יש לך סלולארי של העבודה, לא ?

נדב.

ניר ל
04-03-10, 16:43
ומי ניסה לאחרונה להתנתק מהוט ? (אני די בטוח שב YES זה אותו סיפור בדיוק)

בעקבות סיפורי הזוועה שקראתי כאן בשנים האחרונות, התחברתי להוט והתנאי היה - שבשום אופן אינני מעוניין להתחייב אפילו לדקה. הייתי מוכן לשלם דמי התקנה של 400 ש"ח, הייתי מוכן לא לקבל הנחת "שקר כלשהו", קבלתי רק שתי חבילות ולא ארבע. למרות שאמרו לי שהשיחה מוקלטת, דרשתי גם שישלחו לי את זה בכתב, שחור ע"ג לבן "ללא התחייבות" .

נראה לכם שזה עזר ?! כעבור שנה התחלתי לקבל הודעות שהמבצע נגמר ועליי לחדש את ההתחייבות. צלצלתי לשירות , ענו לי אחרי שזיהו אותי שאכן נגמרת החבילה ושאין כזה דבר מנוי ללא התחייבות, לא יכול להיות שיש לי , אין אפשרות, וכו' . הם טענו שהייתי מחוייב לשנה וכעת זה נגמר. אז ביקשתי להתנתק (כי ממילא הרי נגמרת ההתחייבות) ולקבל החזר כספי על דמי החיבור שנגבו ממני על פארש... כמובן שפתאום נמצאה ההערה "ללא התחייבות" , הסאגה הזאת חזרה עם חמישה נציגים שונים שהתקשרו אליי. בעוד שבוע באים לאסוף את הציוד, אני אנשום לרווחה רק אחרי שיפסיק חיוב האשראי ואקבל את הזיכוי על פער הזמן שבין בקשת הניתוק להפסקת הגבייה (כי בינתיים אני מחוייב ב 50% יותר ממה שהיה עד כה).

זאת סתם אנקדוטה, אני בטוח שאני לא מקרה מיוחד, זה המצב עם התאגידים האלה, חברות התקשורת, פעם קיללו רק את בזק וערוץ 1 , נוספו להם עוד 6 מתחרים על תואר "השירות הגרוע ביותר" ואם כבר מציינים את המספר 6 ... יש גם כביש כזה.

שאלת מליון ה $ שלי היא - האם במעמד הרכישה , יש כאן מישהו שעם יד על הלב, היה מוכן לשלם נניח 10% יותר בעבור שירות עדיף ? גם אם לא יצא לו להיכוות אישית משירות גרוע מהחברה הספציפית בעבר. התשובה לשאלה הרטורית היא - לא ! אתם דורשים שירות ולא מוכנים לשלם עליו, אתם ככלל לא כבודדים, אז תמשיכו לאכול חרא !

גיא
04-03-10, 17:13
נדב, אין לי טלפון מהעבודה. מה אני משוגע ? שיצלצלו אלי באמצע הלילה ??? מספיק יש לי מחשב נייד שלהם.

ניר, אני משלם 59 א"ג לדקת שיחה שזה מאוד יקר ומחייך. המחיר הגבוה הוא בשביל לא לחתום על התחייבויות ולא לשלם דמי כופר.

אני אנטי טזה לתאוריה שלך.

אגב, מידי פעם מצלצלים נציגי חברת זונות כזאת או אחרת ומנסים לשכנע אותי לחתום על התחייבות ...
התרוץ הוא שיהיה לי יותר זול. אז תסבירי לי בבקשה איך זה יהיה יותר זול ?
כי אתה תשלם רק 39 על כל דקה והיום אתה משלם 59. וכמה תשלום חודשים ? .. ככה וככה וכמה כל סמס ? ... ככה וככה ... או קיי אז תעשי לי חשבון על ככה וככה שעות דיבור בחודש וככה וככה מספר סמסים ?... כמה יצא ? ואללה.
אז איך זה יותר זול אם היום אני משלם 60 שח פחות ממה שאת מציעה לי על אותו זמן אויר ואותם סמסים ? ...

את יודעת חשבון ? או שאת חושבת אותי מטומטם כמו שאר הלקוחות שלך ?

הלו .. הלו ? .. את עוד שם ? ...

tzagi
04-03-10, 17:59
כל אחד מספר לי ניסים ונפלאות על מכשיר כזה או אחר.
התובנות שלי הן שכולם - אבל כולם, ס"א, נוקיה, סמסונג, LG, מוטורולה, כולם - הם זבל עופות מזוקק ומרוכז. והמכשירים ממותגים פחות גדולים - עוד הרבה פחות מזה.
המכשירים הם צעצועים באיכות זבל.

דרור יקירי,
זה לא מדויק, או יותר נכון זאת המציאות עם המכשירים שמסופקים לך ע'י החברה. האנטרסט שלהם כמובן זה לקנות בזול, למכור יקר ולהוציא ממך כמה שרק אפשר ויותר.

לא חסר מכשירים טובים ועמידים שיתנו לך שנים של שרות אמין, כן הם עולים כסף.
You get what you pay for.

asafk
04-03-10, 21:17
אז זהו, שלא, ג'ו. המוטורולה שהזכרתי לפני לא מעט תגובות - היה המכשיר הכי זול בארץ. אבל מכונה מוקשחת, אטומה, אמינה ובלי שטויות שאף אחד לא צריך. ובגלל זה המחיר הנמוך.

אסף.

tzagi
04-03-10, 22:13
צודק, יש כמו V3,
אבל לא לזה התכונתי,
לי נראה שדרור....אה...קצת אה...ידיים גדולות....בא ניצא מנקודת הנחה הוא פחות עדין מהממוצע.
התכוונתי יותר לכוון המכשירים הצבאיים, כמו של סניו , היה לי אחד לפני כמה שנים, מכשיר מעולה ועמיד בצורה יוצאת דופן.

אפי מאגנום
04-03-10, 22:23
ומי ניסה לאחרונה להתנתק מהוט ? (אני די בטוח שב YES זה אותו סיפור בדיוק)

בעקבות סיפורי הזוועה שקראתי כאן בשנים האחרונות, התחברתי להוט והתנאי היה - שבשום אופן אינני מעוניין להתחייב אפילו לדקה. הייתי מוכן לשלם דמי התקנה של 400 ש"ח, הייתי מוכן לא לקבל הנחת "שקר כלשהו", קבלתי רק שתי חבילות ולא ארבע. למרות שאמרו לי שהשיחה מוקלטת, דרשתי גם שישלחו לי את זה בכתב, שחור ע"ג לבן "ללא התחייבות" .

נראה לכם שזה עזר ?! כעבור שנה התחלתי לקבל הודעות שהמבצע נגמר ועליי לחדש את ההתחייבות. צלצלתי לשירות , ענו לי אחרי שזיהו אותי שאכן נגמרת החבילה ושאין כזה דבר מנוי ללא התחייבות, לא יכול להיות שיש לי , אין אפשרות, וכו' . הם טענו שהייתי מחוייב לשנה וכעת זה נגמר. אז ביקשתי להתנתק (כי ממילא הרי נגמרת ההתחייבות) ולקבל החזר כספי על דמי החיבור שנגבו ממני על פארש... כמובן שפתאום נמצאה ההערה "ללא התחייבות" , הסאגה הזאת חזרה עם חמישה נציגים שונים שהתקשרו אליי. בעוד שבוע באים לאסוף את הציוד, אני אנשום לרווחה רק אחרי שיפסיק חיוב האשראי ואקבל את הזיכוי על פער הזמן שבין בקשת הניתוק להפסקת הגבייה (כי בינתיים אני מחוייב ב 50% יותר ממה שהיה עד כה).

זאת סתם אנקדוטה, אני בטוח שאני לא מקרה מיוחד, זה המצב עם התאגידים האלה, חברות התקשורת, פעם קיללו רק את בזק וערוץ 1 , נוספו להם עוד 6 מתחרים על תואר "השירות הגרוע ביותר" ואם כבר מציינים את המספר 6 ... יש גם כביש כזה.

שאלת מליון ה $ שלי היא - האם במעמד הרכישה , יש כאן מישהו שעם יד על הלב, היה מוכן לשלם נניח 10% יותר בעבור שירות עדיף ? גם אם לא יצא לו להיכוות אישית משירות גרוע מהחברה הספציפית בעבר. התשובה לשאלה הרטורית היא - לא ! אתם דורשים שירות ולא מוכנים לשלם עליו, אתם ככלל לא כבודדים, אז תמשיכו לאכול חרא !
רק לידיעתך.
עבור השליח שלוקח את הממירים מחייבים אותך במאה ש"ח.

דרור ברלי
04-03-10, 22:25
ידיים גדולות....
להזכירך אני מאייר וכותב. לא מסגר, לא מכונאי, לא פועל בניין.
אם תתעקש, הידיים שלי אולי קצת פצועות כמו של כל מי שיש לו ג'יפ אמיתי וארגז כלים גדול, אבל שום דבר מעבר לזה.

ואם הייתי עדין עם הנשים בחיי כמו עם הטלפון הזה, אולי לא הייתי מתגרש....
המכשיר הנוכחי (סוני-אריקסון 595) לא נפל אפילו פעם אחת. לא נשרט, לא נרטב. אני מקפיד שהילדים לא יגעו בו. אפילו לא במשחקים... כשהוא לא מחובר למטען, הוא נמצא אצלי רק בכיס הקדמי או בכיס של מעיל, כדי שלא אשב עליו בטעות. והוא רק בן חודש וחצי, להזכיר. גיל מופלג לכל הדעות לצעצוע זבל סיני שכזה.

asafk
04-03-10, 22:31
צודק, יש כמו V3,
אבל לא לזה התכונתי,
לי נראה שדרור....אה...קצת אה...ידיים גדולות....בא ניצא מנקודת הנחה הוא פחות עדין מהממוצע.
התכוונתי יותר לכוון המכשירים הצבאיים, כמו של סניו , היה לי אחד לפני כמה שנים, מכשיר מעולה ועמיד בצורה יוצאת דופן.
ג'ו, אני לא מתכוון לטלפונים העדינים. המלצתי על המוטורולה שדומה לסונים המוקשח, אבל טיפה פחות מוקשח, קוראים לו 390 והחברות הסלולריות לא הצליחו למכור ממנו כמעט כלום, כי הוא מכשיר טוב, עמיד ופשוט. אני קניתי חדש ב200 שקל. חבל לשלם יותר על טלפון.
ככה הוא נראה:
http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/907269/C390-2_m.jpg
ואם תצליחו לשים יש על כזה, הוא יעבוד לא רע.

אסף.

אפי מאגנום
04-03-10, 22:39
ידיים גדולות....
להזכירך אני מאייר וכותב. לא מסגר, לא מכונאי, לא פועל בניין.
אם תתעקש, הידיים שלי אולי קצת פצועות כמו של כל מי שיש לו ג'יפ אמיתי וארגז כלים גדול, אבל שום דבר מעבר לזה.

ואם הייתי עדין עם הנשים בחיי כמו עם הטלפון הזה, אולי לא הייתי מתגרש....
המכשיר הנוכחי (סוני-אריקסון 595) לא נפל אפילו פעם אחת. לא נשרט, לא נרטב. אני מקפיד שהילדים לא יגעו בו. אפילו לא במשחקים... כשהוא לא מחובר למטען, הוא נמצא אצלי רק בכיס הקדמי או בכיס של מעיל, כדי שלא אשב עליו בטעות. והוא רק בן חודש וחצי, להזכיר. גיל מופלג לכל הדעות לצעצוע זבל סיני שכזה.

יש טלפונים טובים ואת אחד מהם הציעו לך כמה חברים בתגובות הקודמות.

NOKIA 6230i סוס עבודה אמיתי .

יש לך אפשרות לגבות את כל הנתונים על ה PC.

קנה אחד משומש והאמן לי שלא תתאכזב.

ינון
04-03-10, 22:46
יש לי ולאבא שלי נוקיה עתיקת יומין דור המייסדים לו יש פנס מובנה ולי מצלמה פיקסל ורבע.
את המכשירים רכשתי מחנות בעלות של כ 100 ש"ח למכשיר משופץ.
אבא שלי באורנג' ואילו אני בסלקום והכל עובד כבר כמה שנים טובות ללא התחייבויות וללא עיקולים ואפילו ללא ניתוקים.

בקיצור רכוש מכשיר ישן בחנות הקרובה למקום מגוריך ובמקרה הכי גרוע רכוש אחד נוסף.
אגב אני מקבל טלפונים מסלקום שרוצים לצ'פר אותי רק שאני אתחייב להם וכמובן שאני מסרב בדקתי עם חברות אחרות הם מעוניינים בהתחייבות כך שכיום אני עם סלקום לך תבין אותם.

אלדר
04-03-10, 22:57
נתחיל בזה שקראתי את כל השרשור הזה:cool:
דרור הייתי ממליץ לך להכנס לאתר
http://www.pocket.co.il/community/index.php
שם נמצאים מנהלי חברות התקשורת.

דרור ברלי
04-03-10, 23:13
תודה, אני איכנס.
תמיד טוב לתקוף בכמה חזיתות.

אבל אתה תתפלא - הם נמצאים גם כאן. הם ויחצ"ניהם. כולל ברגע זה ממש.
ולא רק הם. גם יבואני המכשירים ויחצ"ניהם.

דרור ברלי
04-03-10, 23:15
יש טלפונים טובים ואת אחד מהם הציעו לך כמה חברים בתגובות הקודמות.

NOKIA 6230i סוס עבודה אמיתי .

יש לך אפשרות לגבות את כל הנתונים על ה PC.

קנה אחד משומש והאמן לי שלא תתאכזב.

כבר הייתי בסרט הרע של נוקיה.
המכשיר שהיה לפני הס"א היה מהדגם הזה או דומה לו. זבל עופות.

שלמי
18-03-10, 10:40
כתבה מעניינת בכלכליסט (http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3398906,00.html) טוענת ששירות הלקוחות הגרוע זה אינטרס של החברה, שיש לה אינטרס לייבש אותך על הקו / במרכזי שירות לקוחות כחלק ממדיניות מכוונת.

אני לא יודע איך נראה מרכז שירות לקוחות של סלקום / אורננג' וכו' מבפנים, יש לי אייפון (ישן ושבור) בלי הסכם עם שום חברה, לא מחוייב להם, לא מכיר אותם ולא רוצה להכיר.
מהכבלים התנתקנו, ויש DVD ואנטנה לקליטת שידורים דיגיטליים, ככה שאני גם לא יודע מה זה יס או הוט, ובטח לא מחוייב להם.
הכתבה הזו רק הראתה לי שקיבלתי את ההחלטה המתבקשת.

גיא
18-03-10, 11:25
+1 - החיים היפים.

talilim
18-03-10, 12:40
אם לא הייתי רואה את זה בעיניים עם סיפור הוואלהשופס שלי, לא הייתי מאמינה....
הם באמת פה.......:shock: היחצ"נים ושו"ת.....

יקיר גרין
18-03-10, 14:37
כבר הייתי בסרט הרע של נוקיה.
המכשיר שהיה לפני הס"א היה מהדגם הזה או דומה לו. זבל עופות.

את זה אני לא קונה!
היה לי כזה 3 שנים, ואז עבר על אישתי, שמצאה שזה ממש מצחיק את הקטנה כשהוא נופל לרצפה ...
עדיין היא נהנתה ממנו עוד שנתיים, עד שנאלצתי להחליף אותו ב-E52 ...

אם יש משהו שאתה לא יכול להגיד על הטלפון הזה, זה שהוא זבל עופות.

דרור ברלי
18-03-10, 20:42
את זה אני לא קונה!
היה לי כזה 3 שנים, ואז עבר על אישתי, שמצאה שזה ממש מצחיק את הקטנה כשהוא נופל לרצפה ...
עדיין היא נהנתה ממנו עוד שנתיים, עד שנאלצתי להחליף אותו ב-E52 ...

אם יש משהו שאתה לא יכול להגיד על הטלפון הזה, זה שהוא זבל עופות.

זה בסדר. אל תקנה.
גם על טויוטה אמרו שלעולם היא לא מתקלקלת...
אז יש אגדות וסיפורי סבתא, ויש מציאות.

המציאות שזכורה לי ממכשירי נוקיה זה שהם היו מתקלקלים כמעט כמו הסוני אריקסון.
הכתבה הזו מכלכליסט על ההתדרדרות המכוונת בשירות הלקוחות פשוט מאלפת, במיוחד הסיפור על חברת נקסטל האמריקאית ש"פיטרה" לקוחות שלה!.... לכבוד פסח הממשמש ובא הייתי יותר מאשר שמח ומאושר אם סלקום היו מפטרים אותי לאלתר.

בינתיים, מכיוון שאני באמת לא מוכן לשמוע על סוני אריקסון ונוקיה, הם הציעו לי ללא התחייבות מכשיר מדגם אחר - סמסונג S8300, שמחכה לי כבר שבוע אבל פשוט לא היה לי זמן ללכת לאסוף אותו. הבעיה היא שזה מכשיר מחודש. מישהו מכיר את הדרעק מהדגם הזה? נסיון טוב איתו? רע?

נדב42
18-03-10, 21:57
מישהו מכיר את הדרעק מהדגם הזה? נסיון טוב איתו? רע?

יאללה, דרור, קצת אנרגיות חיוביות לא יזיקו גם לך ...
אתה לא יודע כלום על המכשיר וכבר קורא לו דרעק, איך אתה מצפה שהוא יעבוד כשורה ? :confused:

(לא יודע כלום על המכשיר)

נדב.

גיא
18-03-10, 22:02
דרור,

בחברה הקטנה שאני עובד בה, יש משהו כמו 7000 עובדים בערך
המכשיר שהם קיבלו הוא 6230i לפני כמה שנים. מעטים עברו לאייפון לפני שנימכר בארץ ( כם אני )
והרוב המכריע נישאר עם הנוקיה - זה לא היה קורה אם זה היה חרא של מכשיר

לי אישית יש אחד כזה כבר כמה שנים טובות

הוא שחה כמה פעמים בשלוליות, התיבש בשמש בדיבורית ובכלל עברו עליו ימים לא קלים. המכשיר בן יותר מחצי עשור והסוללה עדיין מחזיקה יותר מיממה ... עם לדבר

אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה על נוקיה דור 2 וחצי ו 3 אבל על המכשיר הזה ? ...

זה כמו להגיד שפולניה יודעת להפגין רגשות ...

שטות מוחלטת.

ואני עומד מאוחרי המילים.

תפסיק להיות צודק ותתחיל להיות חכם.

שים את השטות במגירה, תוריד את העלויות למינימום האפשרי, תשלם כמה חודשים את ה 40 שח מינימום הזה. ( אני עשיתי את זה על 2 מכשירים ) ותקנה לך מכשיר 6230. מחנות בלתי תלויה.
תנייד אליו את הסים. ודי כבר עם המסכנות בכוח הזאת. אתה נהנה מזה לדעתי .. :)

זה כמו לקנות סופה ולחכות לשוטר בפינה ... :-)

יובל48
18-03-10, 22:18
דרור,

המכשיר שהם קיבלו הוא 6230i לפני כמה שנים. מעטים עברו לאייפון לפני שנימכר בארץ ( כם אני )

הוא שחה כמה פעמים בשלוליות, התיבש בשמש בדיבורית ובכלל עברו עליו ימים לא קלים. המכשיר בן יותר מחצי עשור והסוללה עדיין מחזיקה יותר מיממה ... עם לדבר

שטות מוחלטת.

ואני עומד מאוחרי המילים.

שים את השטות במגירה, תוריד את העלויות למינימום האפשרי, תשלם כמה חודשים את ה 40 שח מינימום הזה. ( אני עשיתי את זה על 2 מכשירים ) ותקנה לך מכשיר 6230. מחנות בלתי תלויה.

+1
זה כולל גם את ה 6100 של נוקיה,מכשיר שריד.

דרור ברלי
18-03-10, 22:50
היו לי מכשירי נוקיה, כולל אחד מהדגם המדובר, ככל הנראה. הוא היה דרעק כמו שכל מכשיר סלולרי הוא דרעק, וזו גם תשובה לנדב. המכשירים הם צעצועים באיכות זבל וזה נתון. אותם מכשירים אצל כל ספקי הסלולר, והמכשיר שקונים בחנות ברחוב אינו טוב/איכותי יותר מהמכשיר שמקבלים מסלקום/אורנג'/פלאפון. ההבדל (הגדול מאוד, מסתבר) הוא שאתה לא מחוייב. מצד שני מכיוון שאלה צעצועים - עדינים, מאוד לא אמינים במהותם וביסודם, צורכים הרבה מאוד תיקונים, לכן מה שהכי חשוב לי זה רמת השירות.

אין כאן שום מסכנות - שים גם לב להבדל בתאריכים בין ההודעה האחרונה להודעה מהיום. בימים האלה המכשיר הנוכחי (סוני אריקסון 595) כמעט לא עשה בעיות, למעט כמה שיחות ביומיים האחרונים שנכנסו אבל המכשיר לא צלצל.... ולא, הוא לא על שקט.

לא, אני לא קונה מכשיר נוסף בפרינציפ. בטח לא נוקיה. אני סיימתי להוציא כספים ולשלם עוד אקסטרות בנוסף לסכום הגדול מדי לטעמי שכבר משולם מדי חודש מסביב לסעיף "טלפון סלולרי ונספחיו" בתקציב שלי. את השירות שסלקום חייבת לספק לי היא תספק עד לפסיק האחרון, אם לא בטוב אז ברע - ואני באמת כבר לא מתעצבן מזה - הרי אי אפשר לעצור את הזמן - תאריך סיום ההתחייבות מתקרב לאט מדי לטעמי... אבל בטוח. עוד כמה חודשים הם כבר יתחילו להילחץ ולנסות לפתות אותי להישאר, ובי נשבעתי - גם אם הם יקטפו את הירח ויגישו לי אותו על מגש מפלטינה, אני לא אישאר לקוח של סלקום שניה אחת מיותרת מעבר להתחייבות הנוכחית. נכוויתי מהם.

המכשיר ה"חדש" מחכה לי שבוע, ביום ראשון אלך לקחת אותו ונראה מה יהיה איתו, איך יספקו לי אותו ובאיזה נזקים זה יהיה כרוך הפעם... כולי תקווה שהוא יהיה אמין למשך 19 ומשהו החודשים הכפויים שנשארו לי כבן-ערובה של סלקום, ולא יצטרך לבקר יותר מדי במרכזי השירות. ואם כן - שעכשיו, אחרי כל הרעש שעשיתי, נקבל סוף סוף שירות הולם. כי אם לא, נפתח את כל החזית מחדש.

ועוד משהו - הלוואי שיכולנו להילחם במשטרע כמו בחברות הסלולר.

ishc
18-03-10, 23:06
דרור, בגלל שאתה שובר טלפונים סדרתי ומעוניין במכשיר פשוט ועמיד אולי מה שאתה צריך הוא ה- sonim xp שהוא מכשיר HEAVY DUTY.
סתם לדוגמא:
http://www.youtube.com/watch?v=3QS-ynw3Xks

נדב42
18-03-10, 23:54
היו לי מכשירי נוקיה, כולל אחד מהדגם המדובר, ככל הנראה. הוא היה דרעק כמו שכל מכשיר סלולרי הוא דרעק, וזו גם תשובה לנדב.

טוב, יאללה, שכנעת אותי... דבר במקסטרק וזהו ... :rolleyes:
(ואני לא נותן לך את שלי, בטח תשבור או תשרוף גם אותו ...)

נדב.

דרור ברלי
18-03-10, 23:55
נדב, אל תהיה אידיוט.

הבהרה חשובה - הטלפונים לא נשברים אצלי מעולם.
על המכשירים האחרונים מדגם סוני אריקסון שמלכתחילה נראים עדינים במיוחד, גם שמרתי באופן מיוחד.
על מכשיר 595 הנוכחי אין שריטה אחת אפילו. ולא נפל אף פעם.

מי מוכר מכשירי SONIM בארץ? מי נותן להם שירות?

itayhi
19-03-10, 00:36
אורנג' :cool:
ב36 תשלומים :p לא כולל ריבית, הצמדה ומס אינטרנט סלולרי (דור 4 וצ'ופצ'יק)

גילוי נאות, יש לי קשר סלולרי סמלי עם אורנג' ואני דווקא לא נורא מאוכזב מהם.

גילוי נאות 2, יש לי קשר סלולרי (ומשפחתי, לצערי) עם סלקום והם מוציאים לי את המיץ
עם זבל עופות מרוכז (תודה דרור) כבר 3 שנים *וזה לאו דווקא קשור למכשירים שהם מספקים (נוקיה 6120 קלאסיק שמחזיק פחות או יותר כבר מעל שנתיים תודה לאל).
מספר שיטות ה"מצליח" שהם מנסים עלי כבר לא נספר על שתי ידיים ואם אני אקבל שקל על כל דקת שיחה עם "מנהל" כזה או אחר בסלקום אפשר ללכת ולהזמין ב"מזרח" 110 דבל קבינה-ברזנט. (שלא נדבר על זמני ההמתנה תו"כ האזנה לג'ינגלים המאלפים שלהם.)
המגילה שלי עליהם בפוסט הזה עוד תפורסם, היא נכתבת בהמשכים מרוב אורכה...

גם על "בזק" אגב (כולל "בזק עסקים") יש לי בטן מלאה אבל זה כבר לדיון אחר.

איתי

נדב42
19-03-10, 00:45
נדב, אל תהיה אידיוט.
עזוב, זה כבר אבוד, ע"ע הסבת ויטארה ארוכה לגיר ידני וכיסוי הגלגל ...

נדב.

erby
19-03-10, 00:48
אורנג'
http://catalog.orange.co.il/he-il/Catalog/devices/Pages/sonim/sonim_xp1

דרור ברלי
19-03-10, 01:15
אורנג'
http://catalog.orange.co.il/he-il/Catalog/devices/Pages/sonim/sonim_xp1

יפה.
ברגע שמפסיקים לעבוד עם סלקום, זה המכשיר הבא. תודה.

על השירות של בזק אגב, יש לי רק מילים טובות: מהירים, אדיבים, יעילים.
בהחלט לא אופייני בתרבות שירות הלקוחות המודרנית.

ניר.א
20-03-10, 19:39
אני לא קשור לסלקום כבר שנים רבות והמעבר ממנה לא היה בגלל בעיות במכשירים
כי באותם שנים המכשירים היו פשוטים יותר, גדולים וכבדים יותר ומן הסתם גם חזקים ואמינים יותר.
אני (מה לעשות ?) ידוע כמשמיד פלאפונים סדרתי.
היה לי מכשיר של LG ששרד לא מעט התעללויות ונפילות מגובה רב ובינוני
אבל רציתי לשדרג למכשיר שאוכל לנסוע איתו לחו"ל ולקחתי נוקיה 6600 כי כולם אמרו
ש "נוקיה זה הטויוטה של הפלאפונים" . אני מודיע לכם לא נתקלתי במכשיר כלכך גרוע כמוהו!!!
לשמחתי פלאפון הסכימו "לפנים משורת הדין" להחליף אותו למכשיר אחר לא חדש אלא מחודש.
הסכמתי ולקחתי סוני אריקסון T707 והיום אחרי קצת יותר מחצי שנה למרות מספר לא קטן
של נפילות שהמכשיר חווה ,עדיין (טפו,טפו טפו, חמסה, חמסה ,חמסה וכ"ו) ללא תקלות!!!

shayaofe
20-03-10, 22:48
דרור שלא תחשוב על שידרוג של המכשיר לסמסונג 8300 היו לי שלוש מכשירים כאלו שהאחרון שבהם הוחלף השבוע טלפון גרוע ללא קליטה רמת ניתוקים גבוהה תקלות ללא סוף הוחלפו מעל עשר פעמים במשך כחצי שנה במרכזי השרות כבר לא ממלצים עליו כנראה רק להחלפה כל הטלפונים עם מסך מגע מועדים לתקלות היה לי עד השבוע נוקיה N97 שהייתי צריך לכבות אותו מספר פעמים ביום כדי לאפס את המכשיר לאחר אין סוף תקלות ואין סוף ויכוחים השבוע החלפתי את הנוקיה לסמסונג W995 שנראה הרבה יותר אמין
התשובות שקיבלתי מסלקום היו שלכל הטלפונים עם מסך מגע יש המון בעיות והם לא מתאימים למי שצריך לעבוד איתם ואין מה לעשות רק לא זכרו לומר לי את זה לפני השידרוג
כל החלפה כזו הותנתה בהתחיבות של של שמונה עשרה חודשים כל פעם מחדש למזלי הגרוע אני מחויב עדיין לעוד 25 חודשים כך שההתחיבות חופפת
לאחר נסיון של כ15 שנים עם פלפון ושבע חודשים עם סלקום מחכה לרגע כדי לחזור לפלאפון לפחות בשירות העיסקי הרבה יותר טובים ואמינים

דרור ברלי
21-03-10, 16:09
לתשומת הלב - אני לא משדרג. זו אמורה להיות החלפה פשוטה.
המילה "שידרוג" היא רבת משמעות בלקסיקון של חברות הסלולר. ואחרי האזהרה הזו אני מתלבט אם בכלל לגשת ולהחליף.

יקיר גרין
22-03-10, 14:43
דרור,

שטות מוחלטת.

ואני עומד מאוחרי המילים.

גיא, נשמעת מוכרת החברה שלך ... ;)

דרור, אתה עקשן, אבל זו זכותך.
נוקיה דומים מאוד לטויוטה, לשניהם היו דגמים טובים פעם, והיום רובם ממש לא משהו ...

אבל ה-6230i הוא מקביל ל-73 ...

דרור ברלי
22-03-10, 15:09

נוקיה דומים מאוד לטויוטה, לשניהם היו דגמים טובים פעם, והיום רובם ממש לא משהו ...

יסלחו לי כל הסוגדים ל-73, עם כל הערכתי הרבה אליו, בתנאים של ישראל (אוטו ישן במחיר שהוא הרבה יותר מאשר מופקע) אני ממש לא מעריץ אותו...
ועדיין - אם נקביל אותו לטלפונים של נוקיה, לעומתם האוטו הזה הוא זהב טהור.

elro
22-03-10, 15:24
יסלחו לי כל הסוגדים ל-73, עם כל הערכתי הרבה אליו, בתנאים של ישראל (אוטו ישן במחיר שהוא הרבה יותר מאשר מופקע) אני ממש לא מעריץ אותו...

לא סולח לך... :razz:
אחרי שנה וקצת עם הרכב הזה, אני יותר ויותר מעריץ אותו, רק שחשבון הבנק שלי פחות מעריץ אותי...

לגבי נוקיה, כל סדרה של ה 62XX פשוט מעולה.

dny
22-03-10, 20:05
יש לכל חברות הסלולר דבר כזה שנקרא "מחלקה לשימור לקוחות". זאת מחלקה קצת סודית, כנראה, כי הם לא מעבירים אותך אליה ככה סתם, אבל אם הגעת - ידברו אחרת.

נסה ותראה.

דני

נ.ב. לגבי 6310 - אין ספק, טלפון עמיד ביותר. החלפתי לאחרונה רק כי רציתי מצלמה (וגם כי נגמרו הזכרונות).

גיא
22-03-10, 21:29

מכיוון שאני מוצא אותך בספר הטלפונים .. אז כן :)

דרור ברלי
28-03-10, 20:48
טוב, עדכון שבועי...
באמת שרציתי כבר ללכת להחליף את הנבלה, אבל לא הזדמן לי, כי אני בנאדם עסוק. לא הלכתי.
אז הזבל הכחלחל (לא, לא שוטר - אלא המכשיר - סוני אריקסון 595) הזכיר לי לפני שעה שבכל זאת לא אתחמק מזה ושצריך לגשת מחר שוב לסלקום - המסך החל לרצד ונשרף/נצרב. ממש כך. המכשיר עובד פחות או יותר, אבל בלי מסך...

האמת? אני בכלל לא מעוצבן. זה כבר מגוחך. מצחיק אותי. את העצבים נשמור למחר.

talilim
28-03-10, 20:54
טוב, עדכון שבועי...
באמת שרציתי כבר ללכת להחליף את הנבלה, אבל לא הזדמן לי, כי אני בנאדם עסוק. לא הלכתי.
אז הזבל הכחלחל (לא, לא שוטר - אלא המכשיר - סוני אריקסון 595) הזכיר לי לפני שעה שבכל זאת לא אתחמק מזה ושצריך לגשת מחר שוב לסלקום - המסך החל לרצד ונשרף/נצרב. ממש כך. המכשיר עובד פחות או יותר, אבל בלי מסך...

האמת? אני בכלל לא מעוצבן. זה כבר מגוחך. מצחיק אותי. את העצבים נשמור למחר.

מנסיון-
חבל לך על האנרגיות.
תשמור אותן למשהו חיובי יותר..
ובטח שלא בערב חג....
לצחוק על כל הענין נראה לי יותר קרוב למציאות...לא?

חג שמח.

דרור ברלי
28-03-10, 21:28
כאן אני רק צוחק.

במרכז ההתשה אני הולך לעשות שמח מחר ...
אלא אם הם יפתיעו אותי בשירות טוב שלא מהעולם הזה. משהו שלא טריוויאלי שם.

fuksi
29-03-10, 13:52
אה
ללכת למרכז שירות בערב חג....מעניים מי יתיש את מי קודם....(-:
חג שמח

דרור ברלי
29-03-10, 14:34
טוב, עכשיו חזרתי משם.

להפתעתי, היה כמעט ריק. כולם כנראה מבוהלים מהעומס הצפוי בערב החג ומעדיפים לא להגיע... סניף ההתשה היה ריק, ולהפתעתי גם לא התישו אותי אלא הפלא ופלא - קיבלתי שירות אדיב וסבלני. ונאמר לי רשמית שזה בהחלט בגלל ש"עברתי טרטורים" והם יוצאים מגידרם בהוראה מגבוה כדי "לשמר" אותי אצלם... לקוח אחר (פחות נחשב ממני כנראה) שישב משמאלי, לא קיבל שירות מתחשב שכזה. הוא המתין זמן רב, המכשיר שלו יצא מתיקון כשהוא מקולקל יותר ממה שנכנס, נציג ההתשה היה קצר רוח ודיבר אליו בגסות. לא מפתיע שהטונים עלו ומאבטחים הוזעקו להרגיע את הרוחות לפני שהדציבלים יהפכו לתגרת-ידיים.

כך או כך, אלי התייחסו מאוד יפה. בדחילו ורחימו אפילו. לקחו בלי ויכוחים את הסוני אריקסון W595 המקולל. הציעו לי מכשירי FULL-TOUCH משוכללים של סמסונג. מאוד מפתה, אבל עם הסטוריית הקלקולים שלי אני מפחד ממסכי מגע ומטכנולוגיה מיותרת, ש-99% ממנה מיועד מלכתחילה רק להתקלקל ולהזיק. אז "שנמכתי" במודע למכשיר הכי פשוט והכי צנוע שיכלו למצוא - אמנם מתוצרת נוקיה שאני לא סובל, אבל אני מקווה שה-3120 קלאסיק הוא מכשיר מספיק פשוט ומספיק טיפש כדי לשמש כטלפון זמני בהחלט שכל מה שאני דורש ממנו זה להחזיק מעמד שנה וחצי ועוד קצת, עד סוף ההתחייבות או עד לרגע שבו אורנג' ישלמו בנפש חפצה את שארית ההתחייבות שלי לסלקום - ואז אני עובר ל-SONIM XP1. עד אז - כולי תקווה שהשרשור הזה הסתיים. תחזיקו לי אצבעות וחג שמח לכולם.

hosham
29-03-10, 14:45
דרור היקר,
מניסיון של 3 שנים עם מכשיר אחד בלי אף תקלה ובלי הצורך לעבור סיוט במרכז שירות אפילו פעם אחת.
אני ממליץ לך בחום לרכוש עצמאית או לנסות לגרד ממלאי מחסני חברות הסלולר את הסוני אריקסון K800I, נפל מסולמות ועף לי מהיד מאות פעמים, השיחה אפילו לא מתנתקת במקרה כזה, שלא לדבר על כך שהמכשיר שרד די יפה את הפגיעות ונראה על הכיפאק.

My 2 cents

דרור ברלי
29-03-10, 16:05
עזוב אותי מסוני אריקסון. ברוך שפטרנו.
הזבל שלהם לא משהו אפילו בתור מחזיק ניירות.

shachar
29-03-10, 17:41
ש לנו אחד כזה בבית (3120C)
קצת קשה להוציא ולהכניס סים לטלפון הזה מכיוון שהמכסה די רגיש,
הוספתי מגן סיליקון בכמה שקלים כדי שהוא יהיה פחות רגיש לנפילות.
עובד טוב מאוד כבר כמה חודשים - רמקול דיבורית אינו מרשים

גיא
29-03-10, 18:02
ל 'ג' שתחיה.
יש כזה כבר כמה זמן של חברת פלאפון.

לא שמעתי על תלונות כלשהן.

מצד שני, זה לא נוקיה של פעם ( כן .. .פעם נוקיה וטויוטה בנו דברים לתפארת ! )

גיא
27-04-10, 09:20
אתמול הייתי במרכז השירות של אורנג', חיכיתי אולי 8 דקות, ישבתי עם נציגה מאוד סבלנית. שעשתה כמעט כל מה שרציתי. חייכה ודברה לעניין.

אני מודה שהגעתי קצת חשדני וקצת מוכן לקרב .. ( לא הייתי במרכז כזה שנים ) ויצאתי עם חיוך...

כניראה יש תקווה !

:)

גיא
29-04-10, 15:52
ניגמרה האידיליה ...

דרור ... מכיר את זה ?

http://tluna.co.il/

דרור ברלי
29-04-10, 20:43
עכשיו אני מכיר.
בינתיים הנוקיה 3120C לא עושה יותר מדי בעיות, כלומר עושה בעיות כמו כל זבל סלולרי, אבל בקטנה: יש בעיה של סוללה שנגמרת תוך פחות מ-24 שעות (רק בסטנדביי, בלי לדבר בכלל, היא החזיקה קצת פחות מ-48 שעות) פעם אחת הוא כבה ללא הסבר למשך כמה דקות, ועוד פעם אחת שלא מצא רשת... בשאר הזמן כל מי שמדבר איתי לא שומע אותי טוב/לא שומע אותי בכלל...(אבל אני דווקא שומע מצוין). כל זה בחודש אחד... אני לא מתרגש כי בהשוואה לצעצועים של סוני-אריקסון זה באמת בקטנה, עדיין לא מעצבן אותי די הצורך כדי לגשת לבזבז את זמני היקר במרכז השירות...

דרור ברלי
30-04-10, 15:00
סאגת סלקום לא נגמרת...

הבוקר המכשיר (בן חודש, להזכירכם) שוב לא מצא רשת. בנוסף לבעיות שאוזכרו בתגובה הקודמת, הבנתי שהוא כבר מתחנן לטיפול, ובחשש לא קטן אשפזתי אותו במרכז השירות.

שעה אחר כך נמסר לי מכשיר חדש. אני מסומן אצלם כלקוח בעייתי במיוחד אז הם משתדלים. באמת. היו נחמדים ואדיבים, טרחו לציין במפורש שהמכשיר היה באמת פגום ושבהעברה למכשיר החדש לא מחקו כלום. אכן כלום לא נמחק. כל התמונות שם. גם כל מספרי הטלפון... אלא שפנקס הטלפונים התחרבש. לא להאמין, אבל פעם שניה שזה קורה אחרי הטיפול שלהם. בפעם הקודמת עם סוני אריקסון, הפעם בנוקיה 3120. שוב כל השמות, האותיות והמספרים התהפכו להם.... ענק.
חשבתי שבמקום לשבת ולערוך מחדש כל שם בנפרד, אבחר בהגדרות את המספרים מזיכרון ה-SIM, אבל גם הם התהפכו... הצילו!.... לא היה מנוס מלשבת ולהקליד מחדש מאות על מאות של מספרים. זה כבר לא לעניין.

אני מודה שאני שוגה שוב ושוב כשאני מגיע לשם.
אני מודה שאני שוגה שוב ושוב שאני בא רק ביום שישי, בלחץ הגדול, כמעט לפני הסגירה...
אבל מה אני אעשה? זה הסניף הקרוב לבית, שעובדיו כבר מכירים אותי וחוששים מהסצינות שלי, ואולי זה טוב במידה מסוימת. ויום שישי הוא הזמן הפנוי היחידי שיש לי. אז למה זה קורה כל הזמן? למה טקסטים מתהפכים ומתערבלים? הם יודעים על הבאג הזה במכשירים ומתעלמים? או שהטכנאים סתם לא בודקים בגלל הלחץ?...
רשלנות? חוסר תשומת לב? זלזול וחוסר מקצועיות? הכל יחד?
קטונתי. אני כבר מיואש מהם וחבל על העצבים. בקצב הזה - אישפוז כפוי אחת לחודש של הטלפון אצל הליצנים האלה, נשארו לנו עוד 17 אישפוזים... העיקר שהפז"ם דופק וסוף ההתחייבות לסלקום מתקרב. כשמספר חודשי ההתחיבות יירד לסיפרה אחת, אני יודע שכבר לא אהיה שם יותר.

איתמר_DRZ
30-04-10, 15:34
דרור, אחרי שתסדר את המספרים ותחבר אותם לשמות הנכונים(גם אני מכיר את הבעיה הזאת מקרוב בסלקום) אני ממליץ לך לסנכרן אותם לאאוטלוק במחשב וככה הכל ישמר לך ותוכל אחרי תיקון לעשות סינכרון מהמחשב למכשיר והכל יהיה מסודר, בהצלחה :)

דרור ברלי
30-04-10, 16:19
המחשב לא מזהה את המכשיר.

גיא
30-04-10, 18:59
זה מוזר

אם תרצה אני אשמח לנסות לעזור בתמיכה טלפונית או מישהו מהחבר'ה שקרובים אליך פיסית ...
יש פה לא מעט אנשי מחשב טכניים.

shyy
30-04-10, 19:06
מגיע לך !
אין מילה אחרת.עם אתה מעדיף ללכת למרכז התשת הלקוחות במקום לסיור משמח ביקבי עמק האלה.
אז מגיע לך.

מידבר
30-04-10, 20:05
סאגת סלקום לא נגמרת...

הבוקר המכשיר (בן חודש, להזכירכם) שוב לא מצא רשת. בנוסף לבעיות שאוזכרו בתגובה הקודמת, הבנתי שהוא כבר מתחנן לטיפול, ובחשש לא קטן אשפזתי אותו במרכז השירות.

שעה אחר כך נמסר לי מכשיר חדש. אני מסומן אצלם כלקוח בעייתי במיוחד אז הם משתדלים. באמת. היו נחמדים ואדיבים, טרחו לציין במפורש שהמכשיר היה באמת פגום ושבהעברה למכשיר החדש לא מחקו כלום. אכן כלום לא נמחק. כל התמונות שם. גם כל מספרי הטלפון... אלא שפנקס הטלפונים התחרבש. לא להאמין, אבל פעם שניה שזה קורה אחרי הטיפול שלהם. בפעם הקודמת עם סוני אריקסון, הפעם בנוקיה 3120. שוב כל השמות, האותיות והמספרים התהפכו להם.... ענק.
חשבתי שבמקום לשבת ולערוך מחדש כל שם בנפרד, אבחר בהגדרות את המספרים מזיכרון ה-SIM, אבל גם הם התהפכו... הצילו!.... לא היה מנוס מלשבת ולהקליד מחדש מאות על מאות של מספרים. זה כבר לא לעניין.

אני מודה שאני שוגה שוב ושוב כשאני מגיע לשם.
אני מודה שאני שוגה שוב ושוב שאני בא רק ביום שישי, בלחץ הגדול, כמעט לפני הסגירה...
אבל מה אני אעשה? זה הסניף הקרוב לבית, שעובדיו כבר מכירים אותי וחוששים מהסצינות שלי, ואולי זה טוב במידה מסוימת. ויום שישי הוא הזמן הפנוי היחידי שיש לי. אז למה זה קורה כל הזמן? למה טקסטים מתהפכים ומתערבלים? הם יודעים על הבאג הזה במכשירים ומתעלמים? או שהטכנאים סתם לא בודקים בגלל הלחץ?...
רשלנות? חוסר תשומת לב? זלזול וחוסר מקצועיות? הכל יחד?
קטונתי. אני כבר מיואש מהם וחבל על העצבים. בקצב הזה - אישפוז כפוי אחת לחודש של הטלפון אצל הליצנים האלה, נשארו לנו עוד 17 אישפוזים... העיקר שהפז"ם דופק וסוף ההתחייבות לסלקום מתקרב. כשמספר חודשי ההתחיבות יירד לסיפרה אחת, אני יודע שכבר לא אהיה שם יותר.

דרור עוד לא הבנת ?
יש פה באתר איזהשהו מנהל בסלקום שפשוט דואג לעיין אותך כל עוד אתה מלכלך עליהם.
נסה לשנות את "הדיבור" אולי זה יעזור :p:p:p
בנוגע לפתרון אפשרי אם מעוניין, עלה בה'פ.

גיא
11-05-10, 13:49
דרור ...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3887646,00.html

דרור ברלי
11-05-10, 16:55
אני ממש לא מבין אנשים צעירים ואינטיליגנטיים שמשתחררים מהצבא והולכים לעבוד במקומות האלה.
זו הרי לא קריירה לחיים, רק לאסוף קצת כסף לטיול או ללימודים.
כל עבודת מלצרות בבית קפה הכי עלוב משתלמת יותר ומלחיצה פחות מעבודה כנצגי שירות של חברת תקשורת. להקיא מהם.

בינתיים, למעט איכות שמע ירודה שמנסיוני המועט אופיינית לטלפונים של נוקיה, המכשיר לא עושה לי בעיות.

mik_l86
11-05-10, 20:05
העניין הוא שאתה מקבל בכל פעם מכשיר מחודש = מכשיר שהתקלקל למישהוא ועבר תיקון \ מכשיר שהתקלקל למישהוא ועבר תיקון והתקלקל לעוד מישהוא ועבר עוד תיקון ובכלל הוא יכול להיות שיבוט של שלושה מכשירים שהתקלקלו לשלושה מישהואים שונים.
כשאתה קונה מכשיר חדש ופשוט זה לא קורה בד"כ (בד"כ כי עדיין יש מכשירים בעמדות שירות שמגיעים לשם מלכתחילה)
מצטרף לכל השאר, תקנה מכשיר מחברה חיצונית, תאחסן את המספרים על מקור חיצוני ליתר ביטחון ותשכח מכל הבעיות האלה, גם עלות המכשיר מתגמדת אל מול הטרטורים, הזמן המבוזבז והעצבים.

נ.ב אתה לא אמור להגיע למצב שבו אתה מקליד את הזיכרון שלך מחדש או מתקן אותו (כן אני יודע שזה באשמתם!) תגבה את המספרים על כרטיס חיצוני שיהיה בבית, ואם קרתה פאדיחה כמו שהכל התבלבל שהם יסדרו את זה, שיעתיקו חזרה למחשב, יסדרו ויחזירו.

דרור ברלי
11-05-10, 20:41
העניין הוא שאתה מקבל בכל פעם מכשיר מחודש = מכשיר שהתקלקל למישהוא ועבר תיקון \ מכשיר שהתקלקל למישהוא ועבר תיקון והתקלקל לעוד מישהוא ועבר עוד תיקון ובכלל הוא יכול להיות שיבוט של שלושה מכשירים שהתקלקלו לשלושה מישהואים שונים.
כשאתה קונה מכשיר חדש ופשוט זה לא קורה בד"כ (בד"כ כי עדיין יש מכשירים בעמדות שירות שמגיעים לשם מלכתחילה)

מה אתה יודע.
מכשירי סוני-אריקסון חדשים מהקופסא התקלקלו אחר שעות/ימים. לא מחודשים ולא משופצים ולא "מכשירי גיבוי" כמו שהם קוראים לזה. חדשים מהניילון. מבחינתי ס"א הוא זבל שאין כדוגמתו ואין לי מושג איך מוכרים מוצר פגום כזה ללקוחות ואנשים בולעים ושותקים. אני לא שתקתי.

מצטרף לכל השאר, תקנה מכשיר מחברה חיצונית, תאחסן את המספרים על מקור חיצוני ליתר ביטחון ותשכח מכל הבעיות האלה, גם עלות המכשיר מתגמדת אל מול הטרטורים, הזמן המבוזבז והעצבים.

כשתיגמר ההתחייבות נקנה מחברה חיצונית, או שנעבור לספק סלולר אחר שמציע את המכשיר שאני רוצה (SONIM XP1/XP3, כרגע רק באורנג') שהוא מכשיר מוקשח ועמיד ולא צעצוע זבל עם אורות מרצדים וקשקושים שמתקלקל מעצם המגע עם אויר ברגע שיצא מהאריזה.

נ.ב אתה לא אמור להגיע למצב שבו אתה מקליד את הזיכרון שלך מחדש או מתקן אותו (כן אני יודע שזה באשמתם!) תגבה את המספרים על כרטיס חיצוני שיהיה בבית, ואם קרתה פאדיחה כמו שהכל התבלבל שהם יסדרו את זה, שיעתיקו חזרה למחשב, יסדרו ויחזירו.

הנוקיה 3120C הזה הוא ממש כמו אוטו יפני - מתקלקל פחות אבל "נוסע" רע. דרעק בסך הכל, אבל אני לא דורש ממנו הרבה וכל עוד לא יתקלקל יותר מדי אין לי בעיה להסתפק בו עד שתיגמר ההתחייבות. הוא לא כל כך מתקשר עם המחשב בבית - המחשב לא מזהה את המכשיר, או שהמכשיר לא מזהה את המחשב... מה אכפת לי. אתה צודק שהם צריכים להעביר את הזיכרונות כמו שצריך ולא לנסות למכור בכסף שירותי גיבוי זכרונות. הזכרונות מתחרבשים באשמתם? בטח שאשמתם. אשמתם בלבד ותמיד. אבל בסך הכל אף מספר לא אבד ולי אין יותר כוח וזמן לבזבז אצלם והתחייבתי לעצמי שאני לא מתעצבן יותר בגללם. הם איבדו אותי כלקוח והם יודעים את זה.

עוד פחות משנה וחצי למנאייק, ואז אפילו מת לא תתפוס אותי יותר בסניף של סלקום

...

mixael
12-05-10, 03:39
דרור, אוראנג' הוציאו את סונים מהמכירה לפני חצי שנה. פשוט בגלל שכמעט אף אחד לא קנה.
לפי מה שהבנתי, החזירו את כל מלאי המכשירים החדשים ליצרן.
ואם מישהו מכיר איזה מפיץ שעוד נשאר לו, אני רץ לקנות.
בדיוק כמו במכוניות, היום אנשים רוצים את ההכי חדש, הכי עדכני, הכי זול, והכי מאגניב וצבעוני ומשוכלל. :mad:
כי מחר יצא משהו עוד יותר חדיש, ובכל מקרה כולם ירוצו להחליף.

באשר לעבודה בחב' סלולאר - חלק מסטודנטים שאני מכיר אכן עובדים שם, בגלל המשכורת וגמישות בשעות. ולא מעבר לכך. ולא, הם לא מניאקים.

דרור ברלי
12-05-10, 14:15
דרור, אוראנג' הוציאו את סונים מהמכירה לפני חצי שנה. פשוט בגלל שכמעט אף אחד לא קנה.
בדיוק כמו במכוניות, היום אנשים רוצים את ההכי חדש, הכי עדכני, הכי זול, והכי מאגניב וצבעוני ומשוכלל. :mad:
כי מחר יצא משהו עוד יותר חדיש, ובכל מקרה כולם ירוצו להחליף.

באשר לעבודה בחב' סלולאר - חלק מסטודנטים שאני מכיר אכן עובדים שם, בגלל המשכורת וגמישות בשעות. ולא מעבר לכך. ולא, הם לא מניאקים.

הם לא מניאקים חלילה. החברות שמעסיקות אותם בתנאים כאלה הן מניאקיות.

יש אפשרות להביא מכשיר של סונים מחו"ל ו"לגייר" אותו לעבודה מול הרשתות המקומיות?

mixael
12-05-10, 14:45
בהחלט כן. 300$ לדגם הפשוט לפני מכס, עם אחריות ל3 שנים שאין לי מושג איך אפשר לממש אותה בארץ במקרה הצורך. יש בשחור, ויש גם בשחור-צהוב-קטרפילר.
לפי מה שהבנתי המכשיר במקור פתוח לכל כרטיס סים, ועם תפריט במגוון שפות כולל ספרדית, גרמנית, ערבית ורוסית, למי שאחת מאחת מהנ"ל עוזרת. אין עברית, וגם לא הייתי ממליץ לך לעשות לו גיור מלא לעברית, אחרת אתה מסתכן שוב בתקלות מפגרות בתוכנה.
http://www.sonimtech.com/

חרגול1
12-05-10, 16:21
רחמים, הייתי בטוח שזה נגמר מזממממממןןן.

חבל......
לא היה עליו פרסום בשום מקום. עד היום פגשתי רק אחד עם מכשיר כזה, דרך אורנג', גם הוא לא קיבל אותו בקלות. משום מה הם די החביאו אותו. אז שלא יתללננו שלא הצליחו למכור אותו.
שאלתי איזה נציג שלהם לפני יותר מחצי שנה על המכשיר הזה, והוא לא ידע על מה אני מדבר. חבל!
אם מישהו מכיר מפיץ שלהם, גם אני קונה אחד.

יקיר גרין
12-05-10, 17:07
אז שלא יתללננו שלא הצליחו למכור אותו.

יתלוננו??? המכשיר הזה הוא הסיוט הכי גדול שלהם! זה לא מתקלקל! ואז למה תשדרג באמצע התכנית לתכנית חדשה לעוד שלוש שנים??

חרגול1
12-05-10, 19:57
יתלוננו??? המכשיר הזה הוא הסיוט הכי גדול שלהם! זה לא מתקלקל! ואז למה תשדרג באמצע התכנית לתכנית חדשה לעוד שלוש שנים??

בעיההההההההה.
אני רוצה אחד כזה!
הציעו לי שדרוג שרות, אבל אני לא רוצה לממש אותו, כדי לא להרגיש שאני חייב להם משהו במו"מ הקרב ובא...

גיא
04-06-10, 10:22
שיאים חדשים של התשת לקוחות.

אחרי שאני מקבל חשבוניות במייל כבר שנים ואחרי שחידשנו את המייל לפני חודש וחצי במרכז להתשת לקוחות ... אז קבלתי את החשבונית של החודש ב ... דאר רשום !

ללכת לדואר, לשלם חניה, לעמוד בתור ו ... לקבל ... חשבונית של אורנג' !!!

:(

how low can they go ?

אז החלטתי לשלוח להם את דעתי בעניין החוסר שירות שלהם.
באתר שלהם יש טופס "צור קשר" מוסווה שמכיל טויסט מעניין.
לעיונכם.

-->