PDA

צפייה בגרסה מלאה : חמישי הבא - אזור מדרום לעזה

גיא
10-01-10, 23:57
מחייבים אותי לקחת כמה ימי חופש כי אני צובר יותר מידי ... :)

חשבנו לטייל קצת בסביבה שלא מוכרת לנו.

האם יש איזה מקומות מענינים שמומלץ לבקר ?
אני מכיר ליד עזוז או משהו בסביבה, תחנת רכבת טורכית. יש לפי המפה איזה מקומות שאפשר לראות את המסילה שם ? או אולי לא נישאו פסים ...

או משהו אחר שאתם ממליצים ?
מדובר על יום אחד שלם. חמישי, ( את רביעי כניראה נבלה בירושלים ), ככה שאם זה שטחי אש, אז אני מניח שזה לא מתאים...

תודה.

גיא
12-01-10, 12:13
מישהו ?
משהו ?

נדב42
12-01-10, 12:56
תרום לי כמה ימי חופש ואשמח להצטרף :p:( ...

מכתש רמון מומלץ תמיד לשוטטות - אם תרצה הכוונות ספציפיות אוכל לאסוף לך כמה מקומות נחמדים לכדי מסלול...

להתראות בשטח,

נדב.

גיא
12-01-10, 13:34
כן חביבי ....

אני מכיר כל אבן במכתש באופן אישי.

השאלה היא על האזור שמתחת לעזה, אזור חלוצה רבתי.

נדב42
12-01-10, 14:47
השאלה היא על האזור שמתחת לעזה, אזור חלוצה רבתי.

זה לא הכל שטחי אש ?

גיא
12-01-10, 15:13
לא יודע.

אבל יש כל כך הרבה נקודות עניין

אני מאד סקרן אבל יש רק יום אחד, אז צריך לצמצם.

מישהו שמכיר את האזור יכול לעזור אם ימליץ ....

sus
12-01-10, 15:40
גיא שלום
אם תסתכל במפת סמ"ש 16 תראה שאכן הכל שטחי אש של צאלים ושבטה שממשיכים אפילו דרומה לעזוז. אני לא יודע אם יורים שם אבל מתאמנים שם הרבה...
מבחינת נקודות מעניינות:חלוצה, רוחייבה, נחל לבן (שביל אדום) ומאגר נחל לבן, שביל כחול שעובר מתחת להר קרן, ובכלל זה ים של חולות שמזכיר קצת מדבריות באוסטרליה...
באזור נחל גרר ונחל הבשור (ממערב לכביש) מאד יפה עכשיו, זה לא איזה נסיעת שטח אבל יש שבילים יפים מאד. אם אתה רוצה המלצות למקומות שם, תגיד...
דוד

נדב42
12-01-10, 15:41
לא יודע.

צר לי, אבל בדקתי במפות והכל שטחי אש ...
(עריכה: אופס, כפילות ...)

PW
12-01-10, 15:59
לא יודע.

יקירי:
אזור חלוצה גופו - רובו ש"א פעיל (צאלים). אבל טיול לא רע בכלל אתה יכול לטייל באזור עוטף עזה, תו"כ תשומת לב למרחקך מגדר המערכת (...) ובמגבלות הבטחון והיישובים.
(אני מתנצל מראש: 1. על אי דיוקים קלים מאחר ומפתי לא עימי וגם זכרוני מעט רעוע. 2. המלצתי היא בראשי פרקים - ועליך המלאכה לגמור. לא באנו להנות!)

התחלה ראויה תהיה בעיר שדרות. משם כדאי לבקר בגבעת נזמית: אתר "חץ שחור" ותצפית נביה מרעי.
אח"כ סע לבית הבטחון בסעד. (כדאי לוודא שהוא פתוח למבקרים). משם דרך מאגר נחל עוז ודרכי החלאים לבארות יצחק הישנה.
משם לאזור בארי: מכתש בארי, נחאביר, יד אנז"ק, מחסני התחמושת הבריטיים הנטושים, מפעל הגופרית, מכרות הגופרית בואכה הבשור.
בקר בח'רבת גררית ובכנסיה. משם עלה לתצפית בתל גמה. נסה למצוא את הבאר הנטושה ע"י שיח' נחרור. אח"כ דרך שדות כיסופים ועין השלושה המשך דרומה לבית הכנסת במעון (פסיפס יפה) ולשרידי צור מעון (חפש שרשור ישן שלי בנושא).
משם לגבעת שיח' נוראן בקיבוץ מגן. משם לבית הכנסת ולבאר מערבית למגן. משם דרך השדות לכיוון ניר יצחק, סיום בתצפית מאנדרטת הפלדה ובשרידי מבני ימית דרומית לכרם שלום.
אם תבצע הכנה טובה של כל מה שכתבתי כאן - יש לך מספיק לשלושה ימי טיול דחוסים....
אם "תחפף" קלות - אפשר לבצע ביום נינוח ומהנה.
אזהרה: הקפד על מרחק מהגדר. לעולם לא להיות בקשר עין קרוב עם הגדר ודרך הפטרולים. לא לנוע עם חלונות סגורים, מזגן ורדיו.... היה קשוב למתרחש בחוץ. זכור כי באזור הזה (עוטף עזה) חיים אזרחים בבטחון, אבל גם בעירנות הנדרשת.
טיול נעים.

אורי41
12-01-10, 16:53
וכנס למוסך של ניר ניר עוז לכוס קפה עלי
טיול נעים

גיא
13-01-10, 20:46
תודה ורבה !

לזה פיללתי.

כמו כן, בעיון זריז אני רואה שסביב לאזור גם לאומי ניצנה זה לא שטח אש... ויש מלא דברים מסביב למפה.

ככה שאני יכול באמת לתכנן יומיים.

החברה גרה כמה שנים באזור ומכירה קצת ...

ונקווה לטוב.

אני אחפש את ניר עוז :)

גיא
13-01-10, 21:51
מה זה אומר "מרחק מהגדר" ?

יש מקומות שדברת עליהם והם פחות מקילומטר מהגדר ... ?

גיא
13-01-10, 22:09
עוד שאלה בבקשה.

בחמישי בערב המאוחר אנחנו אמורים לפגוש את כל השאר שאין להם ימי חופשה מיותרים בחניון בורות לוץ.

השאלה היא, האם אוכל לנסוע בחמישי בערב בכביש 10 דרומה או שמא לא יתנו לי לעבור שם ? זה וואחד סיבוב לנסוע ממצפה רמון.

PW
14-01-10, 09:09
מה זה אומר "מרחק מהגדר" ?

יש מקומות שדברת עליהם והם פחות מקילומטר מהגדר ... ?
יקירי:
אלה שצויינו - שהם פחות מקמ' מהגדר, אינם בקשר עין איתה. לגבי כביש 10, לא תימלט מתיאום פרטני לגבי התאריך והשעה המסויימים שתרצה לנוע בו. המצב משתנה מעת לעת, אין כלל גורף. גם בגלל המצב הבטחוני וגם בגלל עבודות מע"צ במקום.
במקרה שלא מתירים לנוע על הכביש, שקול לתאם מעבר בחולות עגור... גם תרוויח טיול וגם תקצר את הדרך. גם המעבר הזה חייב להיות מתואם במקרה של חמישי בלילה - בד"כ החבר'ה בצאלים רוצים לגמור את האימון בתרגיל אש וללכת הביתה...
טיול נעים.

גיא
14-01-10, 11:38
תודה :)

גיא
14-01-10, 13:06
יצרתי קובץ אקסל עם כל הנקודות עניין שצויינו ועוד כמה שמצאו חן בעיני לפי התאור כולל נ.צ. וכמה מילות הסבר שלקחתי מהמפה של עמוד ענן ( קרדיט + תודה ).

אם זה מעניין מישהו שרוצה לעבור שם באזור ... תגידו.

ושוב תודה לכל המידע.

omerli
26-05-11, 10:05
אני אשמח לקבל את כל המידע כולל מפות אני נוסע לשם מחר .....
המייל שלי הוא [email protected]

-->