PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכתבה על הסורנטו החדש - דיעה אישית

גיא
11-01-10, 09:12
קראתי ...

חשבתי ....

ושמתי לב פתאום, מכתיבים לנו מדיניות.

בעצם, בשביל לטייל בשטח, שטח כפי שהוא ניראה בעולם שלא כולל את ישראל ( שטח מכובס / שטח לייט / שטח שהמטרה בטיול הוא לא לראות עמודי טלפון אלא עצים ) - זה אמור להספיק.

הרי אנחנו אומרים תמיד לחדשים פה שהרכב הזה וההוא יספיקו ל 99% ממסלולי הטיול בארץ. וה 1% - הם יקנו רכב משופר בטרוף.

למרות שאישית אני חושב שזה לא ממש נכון, מעלה נקרות בעליה, בשבילי עם הטראנו המאוד סטנדרטי ונמוך שלי, עלול להיות לא עביר לחלוטין לבד בלי משיכה קטנה או מע"צ מאד מאד מסיבי. וזה אמור להיות מסלול מ 99%.

בכל אופן, עצם זה שהיצרן לא נותן אפשרות ובוחר לבנות רכב עם מספיק אלקטרוניקה בשביל להציל את הנהג הלא מיומן. ואומר שאפשר, ומציג פרסום מכירות אגרסיבי לשטח.

הם אומרים לנו, קנו את זה, אפשר לארוז את המשפחה, הלברדור והכריכים ויאללה למרחבים ...

asafk
11-01-10, 09:32
וואלה, גם אני קראתי. דווקא הכתבה על הסורנטו? איפה כתוב שהוא מתאים למסלולי שטח?
ואני חושב שאתה רואה את זה מהצד הלא נכון. היצרנים לא אומרים "עם הרכב הזה אפשר לנסוע בשטח", הם כן אומרים - "אנחנו יודעים שאתם, הלקוחות שלנו, לא נוסעים בשטח". רכב כמו הסורנטו החדש, או כמו רוב הג'יפונים שאנחנו מכירים, ללא הילוך כוח, עם שלדה של מכונית, מתלים של מכונית, בלי טיפת מיגון על המכללים... לא באמת אמורים לבלות מחוץ לשבילים טובים. והיצרנים לא מכתיבים כלום, הם פשוט יודעים שזה מה שהלקוחות שלהם רוצים. מכונית גדולה ומרווחת, עם פוזה של ג'יפ.

אסף.

יונתןמצפה
11-01-10, 10:05
מעלה נקרות בעליה, בשבילי עם הטראנו המאוד סטנדרטי ונמוך שלי, עלול להיות לא עביר לחלוטין לבד בלי משיכה קטנה או מע"צ מאד מאד מסיבי.

גיא, מאיפה הבאת את זה?
או שמזמן לא היית בנקרות, או שאתה עדיין לא מכיר את הטראנו, או שאתה כבר לא זוכר איך נוהגים בשטח... :confused:

הטראנו שלך הוא עדיין רכב שעם נהג סביר יכול בהחלט להכלל תחת ההגדרה העדכנית של "ג'יפ". ומעלה נקרות (מעלה עלק...), הוא עוד אחד מהמקומות ש"ג'יפ" כזה מתמודד איתו ללא דרמות מיותרות.

יצא לי כבר להוביל חברה עם טראנו מקורי מהתחת, עם צמיגי כביש במעלה נקרות, דקלים, רמון, אברהם, משלט 21, ועוד רבים וטובים ללא בעיות ודרמות.

צא כבר לטייל!

גיא
11-01-10, 10:14
לעניין הכתבה,

אולי אתה צודק והם מתכוונננים לשוק, אבל לא הגיוני לי שכל השוק רוצה כאילו .. אני לא מדבר על השלושה פסיכים שנוסעים בשטח פראי, אבל אין מקומות בעולם שבהם קונים רכב שטח כי אין כביש ? חקלאים נידחים או אזורים בעייתים ?

אני מרגיש שהיצרן בונה את הרכב stupid proof כדי שכל דביל יוכל להכנס לשטח, אבל אין הילוך כוח - שישבר האוטו, היצרן ירויח .. ועוד כל מיני. זאת ההרגשה הפראנואידית שלי ...

לגבי הטראנו ...

אין לי פה את התמונות

אבל עם אבנים, גדולות ובעיקר כבדות. הפגוש שלי, הקדמי היה חצי מטר מתחת לקצה של המדרגה.

לעלות שם באותה הפעם, היה לשבור את הפגוש לגמרי.

ואולי עוד כמה דברים בשביל השוווונג.

טרופר ארוך משופר לגמרי, מוגבה ועם דרופ קיט יפה מאוד וצמיגי שטח גדולים וכו' ( בעצם הכל חוץ מנעילות ) שבר פעמון בהתפרעות קלה כשניסה לעלות לבד.

היחידים שעלו שם היו עם נעילה אחת לפחות.

ובהחלט אפשרי שאני חרא מהג ( כולם יודעים את זה :) ) אבל אני גם לא שובר מכוניות ( וכולם גם יודעים את זה )
:)

תבדוק בפורום טיולים, אני מטייל. ואתה לא מגיע אפעם !

ד ו ר ו ן
11-01-10, 21:35
גיא, מאיפה הבאת את זה?
או שמזמן לא היית בנקרות, או שאתה עדיין לא מכיר את הטראנו, או שאתה כבר לא זוכר איך נוהגים בשטח
יונתן,
היית במדרגה אחרי השטפונות?
היא במצב רע..עבירה אבל בהחלט דורשת יותר תשומת לב וכיוון, בטח ובטח עם רכב נמוך.

יונתןמצפה
12-01-10, 02:12
דורון, טרם הספיקותי... :(
רוצה לזרוע עוד קצת חצץ על הפצעים...?
והמדרגה? אם היא השתנתה כ"כ אחרי השטפונות האחרונים זו בהחלט סיבה מצויינת לנסוע לשם. שטפון שמשנה את המדרגה הזו (העליונה מבין השתיים) זה סיבה למסיבה!
ובשביל לא לסתות מהדיון- האם הסורנטו החדשה יכולה לטפס שם? (אין באמת צורך לעמנות)

GodsFather
12-01-10, 08:50
לעניין הכתבה,

אולי אתה צודק והם מתכוונננים לשוק, אבל לא הגיוני לי שכל השוק רוצה כאילו .. אני לא מדבר על השלושה פסיכים שנוסעים בשטח פראי, אבל אין מקומות בעולם שבהם קונים רכב שטח כי אין כביש ? חקלאים נידחים או אזורים בעייתים ?

חקלאים קונים רכבי עבודה ולא ג'יפונים מלוקקים, רכבים שבאים מהיצרן עם יכולות וחוסן כמו שאנחנו רוצים. כך גם אלה שגרים או צריכים להגיע לאזורים בעייתים.

כל השוק רוצה כאלו כי יש כמה שווקים והיצרנים פונים לשוק האנשים הרגילים שבדר"כ נוסעים עם מזדה 3 לעבודה וחוזרים הביתה ל2.5 ילדים והאישה האובדת.

מתי לאחרונה ראית פרסומת לטויוטה 73/75 ? או לפחות בעיתונות הרגילה ולא הייעודית.
במקרה של הדיפנדר עוד יש חריגה מסוימת אבל עדיין אין מה להשוות לעומת פרסום של LR3 וכד' וגם לדגמים ספציפיים.

גיא
12-01-10, 09:30
הבעיה היא בגדול שכשאתה מפרסם רכב קקי כזה כרכב שהשטח הוא הבית שלו

או נלך על משהו שראיתי אתמול בערוץ 2 - סובארו פורסטר.
מראים איזה סירטון והרכב סט בהרים וכו'
או איזה ניסן שהוא גם כריש וגם דג חשמל וגם הבעלים עושה גווללווו גוווללווו בלילה מה יש ירח מלא ...

אתה קונה את זה כי יש לך הבנה, הבטחה שזה רכב שטח.

ואז כשתיכנס לשטח תעשה גוולוו גוולוו..

מי ניכנס לשטח עם רכב "שטח" בלי הילוך כוח.

GodsFather
12-01-10, 09:37
כשאתה מאמין לפרסומות, אתה בבעיה.

גיא
12-01-10, 10:06
חח או קיי זאת אני מבין כבר בעיה אחרת.

asafk
12-01-10, 10:08
לפרסומות יש רק מטרה אחת - לגרום לך לקנות דברים שאתה לא באמת צריך. אם באמת היית צריך - היית קונה בלי פרסומת.

אסף.

גיא
12-01-10, 11:11
מוכרת הבעיה.

אני לא ממש לקוח טוב של פרסומות.

כניראה בגלל זה אני מתקשה להבין את העניין.

ד ו ר ו ן
13-01-10, 19:41
גיא, הנה הסיכום:

לפרסומות יש רק מטרה אחת - לגרום לך לקנות דברים שאתה לא באמת צריך. אם באמת היית צריך - היית קונה בלי פרסומת.

אסף.

מתי לאחרונה ראית פרסומת לטויוטה 73/75 ? או לפחות בעיתונות הרגילה ולא הייעודית.
במקרה של הדיפנדר עוד יש חריגה מסוימת אבל עדיין אין מה להשוות לעומת פרסום של LR3 וכד' וגם לדגמים ספציפיים.

nirs
15-01-10, 15:16
המשפט הבא מוכר לכולם, והועתק מדף הבית של האתר:

ג'יפולוג משרת את הגרעין הקשה של חובבי הג'יפ ותרבות 4X4 בישראל החל בינואר 2001. כל מה שרציתם לדעת על ג'יפים ולא ידעתם איפה לשאול - ג'יפולוג.

האם כתבות על דמויי גיפים, רכבי קוסמטיקיות ושאר המתחזים, אותם אפשר למצוא בשפע בירחונים כמו הגה ושות', הכן משקפים את חזון הפורום?

asafk
16-01-10, 15:57
זו שאלה שאנחנו עצמנו מתחבטים בה לא מעט.
הקו שלנו לגבי אותם רכבים לא ברורים הוא שאין לנו בעיה שהם יהיו חלק מהאתר - כל עוד זה לא פוגע בקו של "הגרעין הקשה" שעליו הוא הוקם. זה משרת את כולם, זה משרת את האתר, ומאפשר לו להיות הבמה היחידה בעברית לנושאי ה"הארדקור" שעליהם ג'יפולוג הוקם.
ובינתיים, זה המצב. התחומים מתקיימים זה לצד זה, וגם אם חיפוש אקראי מראה שיש ימים בהם יש הרבה תעבורה בנושאים שנראים זרים לאתר המקורי, הרי שיש עדיין הרבה מאוד תעבורה בפורום הבונים, למשל, או בפורומי הג'יפים האמיתיים, או בסיקור תחרויות.
כנ"ל במבחני דרכים - על מנת שנוכל לקבל את הסופה3 למבחן בכורה עולמי, אנחנו צריכים לבחון גם סורנטואים ומרצדסים. והאמת? כשמכירים אותם מקרוב, חלק מהם לפחות, מגלים שהשד לא כל כך נורא.
יש במבחנים הללו גם שרות חשוב לגולשים הותיקים, מה"גרעין הקשה", שהג'יפ מזמן הפך להיות רכב שני או שלישי, לטיולים בלבד, אבל הם עדיין רוצים שהרכב העיקרי בבית יהיה 4X4. ואז אנשים שבטיולים טוחניםאת מעלות הנגב כאילו לא היו שם, נוסעים לעבודה, וגם לשתות קפה ב"בור", באיזה קאיה ספורטאז', רחמנא ליצלן. הבעיה היא שכן חשוב להם לדעת "איך זה בשטח", והיבואנים, מצידם, לא נותנים נסיעות מבחן בשטח ללקוחות. אבל לנו כן.

בקיצור - אנחנו לא מתכוונים לוותר על הכיוון המקורי של ג'יפולוג, גם אם לצידו אתם רואים הרבה תעבורה על נושאים אחרים. זה לא במקום, זה בנוסף.

אסף.

-->