PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מערכת אוויר

asafk
03-08-04, 01:58
אני עומד לבנות מערכת אוויר ב110.
בדיון הזה אני אלווה את שלבי הבניה. הכוונה היא גם להראות את בניית המערכת, וגם לעשות למי שלא מכיר, קצת היכרות עם הרכיבים.

קודם כל, המערכת לא תהיה מבוססת על מדחס מזגן, אלא על מדחס חשמלי.
למה?
א. כי ככה יותר זול
ב. כי ככה יותר קל לבנות
ג. כי ככה בא לי

מה יהיה במערכת?
א. מדחס 12V. איכותי אבל זול (475 ש"ח- אפשר לקנות ב'אוברלנד', הביצועים דומים לאלו של מדחס 'אסולין' ). הכוונה היא בכל מקרה לא למדחס צעצוע שקונים באוטו-דיפו.
ב. מיכל אוויר של ריאו בנזין, עם שסתום פורק מקורי (מתכוונן), ועם ברז ריקון (חשוב לרוקן מדי פעם- האוויר לח והמיכל מחליד אם לא מרוקנים אותו).
ג. סעפת- כוללת מד לחץ, חיבור מהיר לצינור, ונטיל למילוי המיכל כשהמדחס מקולקל/ מנותק.
ד. חיבורים וצנרת- צינור בין המדחס למיכל, צינור בין המיכל לסעפת. כל הצינורות הם צינורות טפלון, עם מחברים מתאימים. בחרתי בצינורות טפלון, כיוון שזה מה שמקובל במערכות אוויר (בלמים) של משאיות, כלומר קיימים צינורות וחיבורים בכל הצורות והצבעים, ואני יודע שהאביזרים עומדים בכל התקנים. גם נורא קל לחבר את הניפלים בצנרת טפלון- לא צריך ללחוץ כלום, הכל ביד.
ה. מערכת בקרה- מד לחץ, אמרנו? ומפסק לחץ ('פרסוסטט') שיפסיק את פעולת המדחס כשהלחץ במיכל יגיע ללחץ הרצוי.
ו. חשמל- (+) מהמצבר (דרך נתיך), ממותג דרך ממסר שמקבל פיקוד מהסוויץ' ומהמפסק לחץ (בטור). (-) לגוף.
ז. חיבורים מכניים- חיבור המדחס למרכב (4 ברגים עם גומיות, ב'סליק' מתחת לכיסא נוסע), חיבור המיכל לשלדה (בצד ימין מתחת לנוסע- במקום שבו אפשר לחבר מיכל דלק רזרבי (לי המיכל המקורי + שני ג'ריקנים מספיקים)).

תנו לי שבוע-שבועים, אני אתחיל לכתוב על הבנייה עצמה. בינתיים- תרגישו חופשי להגיב.

אסף.

חימושניק
03-08-04, 08:42
מה רמת הרעש של מדחס כזה?
זה לא רועש מדי כדי לשים אותו בתא הנוסעים?

ניר ל
03-08-04, 12:33
נשמע רעיון פצצה, אתה תבנה ואני אעתיק.
איזה לחץ מחזיק המיכל (אני מניח 130PSI) כמה זמן יקח למדחס למלא אותו?
כמה צמיגים נראה לך שאני יכול לנפח מ 5 PSI ל 25 PSI ממיכל כזה לפני שהוא מתרוקן? הצמיגים במידה 33/12.5 .

ניר ל
03-08-04, 12:36
מה רמת הרעש של מדחס כזה?
זה לא רועש מדי כדי לשים אותו בתא הנוסעים?

המדחס הזה מייצר רמת רעש נסבלת, ספק אם תשמע אותו כשהמנוע עובד.

שחר-סופה
03-08-04, 18:54
אסף,
נשמע כמו תכנון טוב ורציני.
דברו על זה באיזשהו שרשור שקראתי לא זוכר איפה .אבל העניין נפסל מחשש שמדחס חשמלי לא יעמוד בעומסים ,שהוא חלש יחסית יתחמם ,ישרף וכו'...
בהנחה שהכל יעבוד בצורה משביעת רצון...אני מצטרף לדבריו של ניר : " נשמע רעיון פצצה, אתה תבנה ואני אעתיק." :twisted:
מדחס טוב ,כבר יש לי.

בהצלחה , שחר.

מוני דיסקו
04-08-04, 08:38
אני עשיתי מערכת דומה בגלל נעילת ה ARB שלי. על הדרך היא גם משמשת למילוי גלגלים.
המדחס הוא של אסולין והוא מצוין - ממלא 4 גלגלים ללא בעיות.
השתשתי במיכל 3 ליטר של מטף לשעבר - פשוט היה לי אותו וכמו כן מיכל יותר גדול היה לי בעיתי למקם.
הבעיה היא שלוקח למדחס כ דקה למלא את המיכל. הספיקה שלו היא גדולה יחסית למדחסע הצעצוע אבל עדין למלא 3 ליטר ל 90PCI לוקח דקה. אם תיקח מיכל של משאית (10 - 15 ליטר)
תצתרך לחכות זמן לא מבוטל. להשאיר לחץ תמידי במיכל נראה לי בעיתי.
אם אתה לא מתכוון להפעיל כלים פנומטים גדולים - מיכל של 3 ליטר יספיק בהחלט.
החלקים + צינור מאוד זולים - 100 שח גג.

עמיקם
04-08-04, 14:58
אני לא חושב שזה רעיון כל כך טוב ,אני לא רואה שום יתרון על מדחס של מזגן, להיפך כושר ספיקת האוויר קטנ מאד לעומת מדחס המזגן.יקח לך הרבה זמן למלא מיכל של 15 ליטר ללחץ של 130 .אני גם לא רואה שבניית מערכת כמו שתארת תהיה זולה.חוץ מתושבת למדחס שממש לא בעיה ליצר אני לא רואה שום קושי בלהתקין מערכת עם מדחס של מזגן.

קיד
04-08-04, 22:36
יש לי 2 יחידות של מיכל אלומיניום 400CC הדחוס ל 200 אטמ' (3000 PSI) אותו אני ממלא במועדוני צלילה. מיכל זה שקול, למיכל של 10 ליטר, הדחוס ל-8 אטמ' (120 PSI). המיכל קטן מאוד, ומיועד רק לחרום. קניית מיכל כזה, זולה משמעותית צכל שאר ההשקעה שתארת.
קיד.

shay
05-08-04, 01:01
איזה יופי בדיוק השבוע קניתי מדחס כזה + מיכל + מחברים +פרסוסטרט מתכוונן + שסתום חד כיווני + שסתום ביטחון מתכוונן+צנרת+מד לחץ(שעון) ומתאמים

התיכנון להתקין הכל מתחת למחסה המנוע בסופה
הפעלה דרך מתג מתוך הרכב

עכשיו אני מחפש את הזמן

shay
18-08-04, 22:38
מצאתי !!! תזמן :-)

המערכת עובדת .
למדתי שיש חשיבות מכרעת לעובי החוטים + ו - חייבים להיות עבים .
ויש שימוש נוסף כשיפסיק לדחוס אוויר יכול לשמש כויברטור לשימפנזים או משהו בסדר גודל דומה

asafk
תן עידכון

asafk
19-08-04, 21:43
עדכונצ'יק- היום התחלתי לבנות את התושבת של המיכל על השלדה, מתחת למושב הנוסע. אם יהיה לי זמן בשבוע הבא- תהיה מערכת.

אסף.

סוזי המשתוללת
19-08-04, 23:49
אסף
גם אני חושב שעל בסיס מדחס חשמלי כל העסק מיותר ולמה ?
כי מה זה משנה אם דחסת את האויר למיכל לפני שהתחלת את הטיול בכלל או אם כשתצטרך לנפח פשוט תחבר את הקומפרסור ישירות לגלגלים
לנפח 100 psi למאגר מסוג מיכל מתכת או למאגר מסוג צמיג זה ייקח אותו זמן רק שכשממלאים לצמיג ישר "חוסכים את פער התיווך " של מילוי המיכל וריקונו
מה גם שבמקרה של מדחסים there is no replacement for displacement
לשני חברים שלי יש מערכות ניפוח מבוססות חשמל אחת עם כל המערכת של המיכל שסתום לחץ / פריקה וכו' והשנייה ישירות מהמדחס ללא מאגר
בתוצאה הסופית שניהם ממלאים באותו הזמן ואם יש הפרש הוא זניח

asafk
19-08-04, 23:58
כן, רק שלמיכל האוויר מתמלא בזמנו החופשי. מהמיכל לצמיג זה הרבה יותר מהר מאשר מהמדחס לצמיג.

אסף.

מאיר רוטברג
20-08-04, 09:36
דווקא הרעיון מעולה
למה לעמוד למלא אוויר עם המקומנפרסהור בביציאהס המשטסח?
ממלאים אוויר במייכל לפני ניציאה וז זריז אתה ממלא אויר בלי המתנות
אז איפה הטעות??

אריק זמר
20-08-04, 17:12
אסף,
תן הערכת עלות משוערת בסוף מכיוון ופתרון זה הרבה יותר בטיחותי ונותן שקט נפשי מאשר מע' כגון זו המופיעה כאן: http://www.wt4wheeling.com/tech/co2tank.htm
שאותה בגדול גם תיאר קיד.
מרגע סיום הטיול ועד היציאה לכביש יש יותר ממספיק זמן נסיעה שיימלא את המיכל.

לא מוסיף רצועה או פולי, לא מוותר על מזגן קיים...זה גם ייתרון.

סוזי המשתוללת
21-08-04, 00:19
למה לוותר על מזגן קיים
אפשר להוסיף עוד מדחס

landY
22-08-04, 00:40
דווקא הרעיון מעולה
למה לעמוד למלא אוויר עם המקומנפרסהור בביציאהס המשטסח?
ממלאים אוויר במייכל לפני ניציאה וז זריז אתה ממלא אויר בלי המתנות
אז איפה הטעות??
בניגוד למדחס מזגן שאפשר להתקין לו פילטר בכניסה- אין ממש אפשרות לעשות את זה על מדחס חשמלי. (אלא אם כן אתה עוטף אותו בפילטר כלשהו)
15 דקות עבודה באבק... לא נשמע לי טוב. לא ברור כמה זמן המדחס יחזיק.

אני כרגע באותו פרוייקט- רק עם מדחס מזגן נוסף.

עמיקם
22-08-04, 01:00
לא קבלנו תשובה לשאלה של ניר.

כמה צמיגים נראה לך שאני יכול לנפח מ 5 PSI ל 25 PSI ממיכל כזה לפני שהוא מתרוקן? הצמיגים במידה 33/12.5 .

אריק זמר
22-08-04, 02:01
יניב,
נתחיל מזה ש 15 דקות עבודה רצופות, סביר להניח - לא יהיו.
שנית, אע"פ שנאמר קודם שהתקנת המדחס תהיה מתחת למושב הנהג, בתא סגור... עדיין, גם אם מדובר אפילו על מדחס נייד שיונח על הרצפה בסיומו של טיול וצמוד לעלייה לכביש...עדיין, על איזה אבק אנו מדברים ?
הרי במקרה קיצוני של ירידת צמיג מהג'אנט, תחילת הטיפול אחרי כל העיגונים והאבטחות יהיה להחליף גלגל, ובכל מקרה פירוק הגלגל מהרכב...

בכל אופן, כמו שרמזתי קודם, במידה ואתה לא מוותר על המזגן ומתקין פולי נוסף ואיתו, מדחס, קיים בלאי. הן של הרצועות והן של הפולי עצמו וכו'. שלא לדבר על התאמה חדשה לכל מי שאין לו תושבת מתאימה למדחס נוסף...

שחף110
22-08-04, 08:46
הקומפרסור המדובר של ל.כ מכיל פילטר אוויר.

landY
22-08-04, 09:54
יניב,
נתחיל מזה ש 15 דקות עבודה רצופות, סביר להניח - לא יהיו.
שנית, אע"פ שנאמר קודם שהתקנת המדחס תהיה מתחת למושב הנהג, בתא סגור... עדיין, גם אם מדובר אפילו על מדחס נייד שיונח על הרצפה בסיומו של טיול וצמוד לעלייה לכביש...עדיין, על איזה אבק אנו מדברים ?

לעניין האבק- לא חסר אבק בתאים שמתחת למושבים, בטח שלא חסר בתוך הקופסא... אבל מהתשובה של שחף אני מבין שיש פילטר, אז זה לא רלוונטי לדיון.

יניב,
בכל אופן, כמו שרמזתי קודם, במידה ואתה לא מוותר על המזגן ומתקין פולי נוסף ואיתו, מדחס, קיים בלאי. הן של הרצועות והן של הפולי עצמו וכו'. שלא לדבר על התאמה חדשה לכל מי שאין לו תושבת מתאימה למדחס נוסף...

אין תושבת, בונים אחת מחדש.
היתרון בדיפנדר (TDI300) שמכיוון שהרצועה למזגן נפרדת מהשאר- מקסימום אם אתה קורע את הרצועה של המזגן- אתה נשאר רק בלי מזגן.

asafk
22-08-04, 13:08
כמה צמיגים? תלוי בגודל המיכל. אני משתמש במיכל של ריאו, שלפי ההערכה שלי ימלא לפחות 4 צמיגים מ15 ל 20 PSI, אבל לא נוכל לדעת עד שננסה (מיכל סטנדרטי של משאית מתוכנן ל130 PSI נומינלי.
אבק??? יש פילטר.
מדחס מזגן דורש הרבה. תושבת שצריך לבנות (וזה ממש לא טריוויאלי בתא מנוע הצפוף של 110), רצועה- לא בעיה, שימון- חתיכת מערכת שעולה המון ותופסת הרבה מקום (משמנת, מייבש, וכו').
מדחס חשמלי דורש (+) ו(-).
אני מניח שהמדחס יעבוד כמה דקות רצוף, ואז ינוח כמה ימים. אני מרכיב על הסעפת גם ונטיל (פיית מילוי), למילוי המיכל מראש בתחנת דלק. ככה המדחס רק משלים מה שהולך לאיבוד, וזה לא הרבה (כמובן, עד ריקון המיכל, אז המדחס צריך להתחיל לעבוד קשה).

אסף.

מאיר רוטברג
22-08-04, 14:24
למה לא ללכת מראש על מייכל של צלילה?? ניתן לדוס אותו כיאות ללחץ אטמוספרי גבוה מעל 220

אדי
22-08-04, 14:47
למה לא ללכת מראש על מייכל של צלילה?? ניתן לדוס אותו כיאות ללחץ אטמוספרי גבוה מעל 220
אני מניח שמחיר ... מה מחירו של מיכל בגודל דומה למיכל של הריו?

שחר-סופה
22-08-04, 20:32
לי יש מיכל פלדה 15 ליטר של MARES פרטי שמשמש אותי לצלילות ,נדחס ל 220 אטמ' , קניתי אותו בזמנו ב 1600 שקל. אלומיניום 12 ליטר יעלה אני מעריך 1200
לפחות.
עכשיו , רק לעשות את החשבון הפשוט - שווה ?

שחר.

מאיר רוטברג
23-08-04, 16:02
שחר
לשם השוואה מיכל ישן שווה כמה??
גרושים

itayhi
23-08-04, 17:38
מאיר
מיכל שעבר את גיל 20 (או 15, אני לא זוכר) לא ניתן לדחוס באף מועדון צלילה שמכבד את עצמו (ולצערנו בארץ רוב המועדונים "התפלצנו") ולכן לא שווה לקנות מיכל שעבר או שמתקרב לגיל הזה.

איתי

asafk
23-08-04, 20:09
וגם אין אף מדחס בתחנת דלק או מוסך שעובר את ה120 PSI.

אסף.

קיד
23-08-04, 23:02
וגם אין אף מדחס בתחנת דלק או מוסך שעובר את ה120 PSI.אסף.
אסף אולי נדבר באטמוספרות? המנדט הבריטי נגמר מזמן, ואיתו הליברות והאינטשים.
מדחס 200 אט' או 200 BAR, יש בכל מועדון צלילה, בכל תחנת כיבוי אש, משטרת ישראל, חיל הים, קצצ"א וכו.
אין היכרח לקנות מיכל 12 ליטר, מיכל של 1 ליטר ומטה יספיק (ראו תגובה שלי בעבר).
ברשותי שני מעבירי ניפוח, אחד שמתאים למיכלי צלילה, כך שאני יכול לדחוס מכל מיכל צלילה, ולווא דווקא ממועדון. החיבור השני הינו חיבור DIN ואיתו אני יכול לדחוס ממיכלי אויר של "דרגר", הנמצאים ברשות הכבאים, המשטרה וכו'. כמו כן עם קצת השקעה, בונים חיבור מילוי המאפשר לדחוס ממיכלי חנקן תעשייתי או ממיכל CO2 תעשייתי.
כל הערכה תעלה פחות, תתפוס פחות מקום, ובעלת כושר שרידות גבוה.
נקודה למחשבה,
קיד.

asafk
23-08-04, 23:12
אולי נדבר באטמוספרות? המנדט הבריטי נגמר מזמן, ואיתו הליברות והאינטשים
:D :D
כוחו של הרגל... המנדט הבריטי נגמר, אבל הסיוע האמריקאי נמשך...
אני עובד עם משאיות אמריקאיות, ועם ספרות אחזקה אמריקאית, אז אני חושב באינצי'ם, ובליברות. :roll: :roll:
חכה חכה... עוד לא דיברתי על מרכבים של משאיות- זה בכלל מסובך- מדברים ברגליים... או משקלים מועילים- טון מטרי או טון אמריקאי?? זה לא אותו דבר.

אסף.

קיד
23-08-04, 23:18
ואתה רוצה להגיד לי שלך אין גישה למדחס לחץ גבוה?
קיד.

asafk
23-08-04, 23:26
יש. אבל לא דקה אחרי שרוקנתי את המיכל לתוך הצמיגים, נגיד... ביציאה מנחל נקרות, על כביש הערבה, לפני נסיעה מנהלתית של 100 ק"מ בכביש עד לכניסה הבאה לשטח לעוד 3 ימי טיול.

אסף.

gil4
24-08-04, 00:03
psi שווה ל 1 אטמספרות.במיכל צלילה 12 ליטר מלא 200אטמ,יש 2400 ליטר של אוויר.
עכשיו נשאלת השאלה:מהו נפחו של צמיג 31 ? 30 ליטר,40,בוא ונגזים לצורך החישוב ונאמר 50 ליטר לכל צמיג.כפול ארבע צמיגים קיבלנו 200 ליטר נפח.כפול 1 אטמ)14.7psi(שווה ל200 ליטר.
2400\200=12

12 פעמים לרוקן ולנפח את הצמיגים זה די הרבה ומספיק להמון טיולים.
מיכל צלילה ממלאים בכול מועדון ויש לקניה משומשים 600-800שח.

gil4
24-08-04, 00:07
צ"ל
14.7psiשווה ל 1 אטמספרות

מאיר רוטברג
24-08-04, 09:30
נו ,אז עכשיו ירדתם לסוף דעתי למה כדאי מייכל צלילה.
אסף,כמה זמן יקח לך לנפח 4 גלגלים אם יש לך מייכל רק ב 200 אטמוספרות??

asafk
24-08-04, 18:51
נו ,אז עכשיו ירדתם לסוף דעתי למה כדאי מייכל צלילה.
אסף,כמה זמן יקח לך לנפח 4 גלגלים אם יש לך מייכל רק ב 200 אטמוספרות??

מאיר, זה תיאורטי בלבד. אין לי מיכל צלילה. יש לי מיכל של ריאו.

אסף.

מאיר רוטברג
24-08-04, 19:20
אז מה הקטע ??
ברמה המעשית קנה מייכל צלילה היות ואתה המהנדס בינינו אנא חשב במטוטא ממך
מייכל של 220 אטמוספרות
כמה זמן יקח לנפח אוויר ל 4 צמיגים מ 14 ל 25psi
ואז נראה את הכדאיות
יש מיכלים באתרי צלילות ומועדונים כמו זבל
תקינים אבל ישנים לאללה

קיד
24-08-04, 22:14
אנא חשב במטוטא ממך
מייכל של 220 אטמוספרות
למה רק 220 אטמ', כאשר יש בשוק מיכלים של 300-350 אטמ'???

יש מיכלים באתרי צלילות ומועדונים כמו זבל
תקינים אבל ישנים לאללה
ממש ממש ממש לא נהוג להשתמש במיכל אחרי השנה ה-16.

ואם כבר אז מיכל של דרגר 7 ליטר.
קיד.

gil4
25-08-04, 00:40
לא כל מועדון ממלא מעל ל220
לא חכם לקנות מיכל בן 10 שנים ומעלה
אין לדרגר שום יתרון לענינינו על כל מיכל צלילה.
למי שקונה הערה חשובה :מיכלי צלילה מחויבים לעבור בדיקה הידרוסטטית)טסט( כל 5 שנים.
תאריך הטסט מוטבע על המיכל.

נמרוד
25-08-04, 12:51
שאלת תם:

מה זה דרגר?

מאיר רוטברג
25-08-04, 17:16
חברים
לשם התאוריה
מייכל בן חמש עשרה אז מה?? שכחתם כי מייכלים אלו נבדקים בעיקר על נושא שמנים החלדה קלה לנושא האוויר שאנו נושמים.
נניח לשם הדיון כי המייכל ה "מגייף" נמאס ממנו במועדון זקן בן 15 ורואים עליו הוא עדיין תקין הרבה יותר ממיכל של ריאו שעבר אחזקה אפס
"תקנו אותי אם אני טועה"

נמרוד
25-08-04, 17:18
חברים
לשם התאוריה
מייכל בן חמש עשרה אז מה?? שכחתם כי מייכלים אלו נבדקים בעיקר על נושא שמנים החלדה קלה לנושא האוויר שאנו נושמים.
נניח לשם הדיון כי המייכל ה "מגייף" נמאס ממנו במועדון זקן בן 15 ורואים עליו הוא עדיין תקין הרבה יותר ממיכל של ריאו שעבר אחזקה אפס
"תקנו אותי אם אני טועה"

מיכל הצלילה אמור להחזיק 200-300 אטמוספירות.

מיכל הריו המסכן רק 8-9 אטמוספירות.

הבדל קטן :D

מאיר רוטברג
25-08-04, 17:57
נמרוד יקירי
איני מדבר בשום מצב על להחזיק מייכל פסול,
200 אט' זו פצצה
רק מייכל תקין זקן אבל תקין
מחר אשלח כמה מיילים בעניין אנסה לקבל הערכת מחיר

gil4
25-08-04, 18:39
נמרוד, דרגר זו חברה המיצרת מיכלי לחץ גבוה .יחודה בכך שהיא מיצרת מיכלים וגם ציוד נשימה ללקוחות מחוץ לעולם הצלילה)מכבי אש, בתי חולים, משטרה...(

מאיר,מיכל צלילה אכן נבדק וויזואלית לשמנים וחלודה אחת לשנה .
הטסט הוא הידרוסטטי, ממלאים את המיכל במים ומעלים את הלחץ במיכל עי בוסטר ובודקים את התרחבות המתכת.מיכל ישן יותר סיכויי פסילה גדולים יותר)עיפות חומר( .כמובן שלא כל מיכל ישן ניפסל, אני צולל אם מיכל בן 19 שנה.

ryanai
25-08-04, 20:51
מה הלחץ הנדרש ממיכל כזה בעצם ?

ומה הלחץ בבלוני CO2 של רתכות או פאבים למשל - זה חלופה זולה וזמינה בהרבה לא ?

itayhi
25-08-04, 21:24
כמובן שלא כל מיכל ישן ניפסל, אני צולל אם מיכל בן 19 שנה.

קשה לי לחלוק עלייך כי אתה מאילת ובטח צולל מגיל 8 אבל אני עדיין חולק עלייך.
מיכל צלילה בן 20 שנה, לא משנה מה מצבו ואם מעולם לא נכנס למים ולא משנה אם עבר 40 בדיקות לפני שבוע........ פ ס ו ל
לפחות אצלנו באזור המרכז לא מוכנים לדחוס אותו

בברכה
איתי

קיד
25-08-04, 22:49
נמרוד, דרגר זו חברה המיצרת מיכלי לחץ גבוה .יחודה בכך שהיא מיצרת מיכלים וגם ציוד נשימה ללקוחות מחוץ לעולם הצלילה)מכבי אש, בתי חולים, משטרה...(

היות שיש חשיבות למשקל המיכל שהכבאי/שוטר נושא על גבו, אזי המיכלים קטנים יותר (בתור מידה סטנדרטית) ומן הסתם על מנת לפצות על קטנותם, מיועדים ללחצי עבודה של 300-350 אטמ'.

מאיר,מיכל צלילה אכן נבדק וויזואלית לשמנים וחלודה אחת לשנה .
הטסט הוא הידרוסטטי, ממלאים את המיכל במים ומעלים את הלחץ במיכל עי בוסטר ובודקים את התרחבות המתכת.מיכל ישן יותר סיכויי פסילה גדולים יותר)עיפות חומר( .כמובן שלא כל מיכל ישן ניפסל, אני צולל אם מיכל בן 19 שנה.
בדיקה הידרוסטטית בודקת דפורמציה פלסטית במיכל. היות שכך, מיכל שלא נדחס מעולם, יעבור בדיקה הידרוסטטית גם אחרי 30 שנה.
מן הסתם מיכל שאינו עובר בדיקה הידרוסטטית נפסל, אבל גם שמיכל נדחס מדי יום, יחזיר 16 שנה.
אבל.....ללא שום קשר לדחיסת המיכל, הפסילה קשורה לזיקון (תאוריית טיפול טרמי) של אלומיניום (הרצאה בהיזדמנות).
בברכה,
קיד.

gil4
25-08-04, 23:39
איתי אתה לא חולק עלי: זה שלא ממלאים בצפון מיכלים ישנים זו מדיניות שלהם ללא שום קשר לעובדות שציינתי. )הם רוצים למכור לך מיכל חדש(

מיכלי פלדה או אלומניום בנפחים שונים) 0.5 עד 18 ליטר( מיוצרים עי מספר חברות, גם לחצי הדחיסה השונים קיימים אצל כולם לא רק דרגר.
אבל ,אבל גדול, רק לדרגר יש מיכל הבנוי מסיבי פחם. קל משקל בצורה שלא תאמן ואילו המיכלים המיועדים למשטרה\כיבוי )אם יש מספיק תקציב לקנות(

קיד שאלה: דפורמציה פלסטית במתכת?הכוונה לגמישות?

קיד
27-08-04, 16:15
קיד שאלה: דפורמציה פלסטית במתכת?הכוונה לגמישות?
לא. בדיוק ההפך.
כאשר המיכל ריק, בודקים את הדחי שלו (בעצם את ניפחו). דוחסים אותו ל-150% מלחץ העבודה המוצהר. ברור מאליו שהמיכל מתרחב בשלב זה. עד כאן זוהי אלסטיות. מרוקנים את האויר מהמיכל, ובודקים את הדחי שוב. במידה והדחי גדל (הנפח גדל) אזי המיכל למעשה לא חזר למימדים המקוריים שלו. השינוי בניפחו של המיכל, (הדפורמציה שהוא עבר) הוא בילתי הפיך, ולכן נקרא פלסטי. מיכל שלא חזר לניפחו המקורי, יפסל.

ומה הלחץ בבלוני CO2 של רתכות או פאבים למשל - זה חלופה זולה וזמינה בהרבה לא ?
אכן החלופה זולה, ומיכל תעשייתי של CO2 דחוס ללחץ של 200 אטמ'. אבל יש הבדל אחד גדול: מיכלי תעשייה אינם צריכים לעמוד בעומסים מכניים חיצוניים. מיכלי תעשיה מאוחסנים בצורה סטטית, ואינם חשופים למכות, טילטולים, חום, קורוזיה וכו'.
מיכלי צלילה / כיבוי אש, חשופים לתנאים פיסיים קיצוניים, למשל מים מלוחים, חום רב, חבלות מכניות וכדומה. תוסיף לנאמר לעיל את העובדה שמיכלי צלילה / כיבוי אש, רתומים מאחורי גבו של בן אנוש. מן הסתם דרישת הבטיחות לכשל של מיכל כזה היא אלפי מונים יותר, מאשר מיכל העומד, כאשר הוא קשור לקיר של מיפעל. אתה מבין שיש פער עצום באכות הייצור ובמקדמי הבטיחות.
מכאן כבר תחשוב לבד, מהם הסיכונים הכרוכים בנשיאת מיכל לחץ בג'יפ. למשל במקרה תאונה? אש?
בברכה,
קיד

ארז
27-08-04, 16:57
חברים, הדיון פה לא ממש ראלי, לא אני ולא כל מי שאני מכיר יקנה מיכל צלילה/מכבי אש, אז מצוין שהם עומדים בכל ויש להם 200 אטמוספרות....מי פה ישקיע 1000+ על מיכל?

מיכלים של ריו, או של משאיות הם זמינים וזולים יותר, כאן כן ניתן לבנות משהו שלא יעלה הון.

gil4
27-08-04, 17:41
לא מדויק ארז

יש לי 2 יחידות של מיכל אלומיניום 400CC הדחוס ל 200 אטמ' (3000 PSI) אותו אני ממלא במועדוני צלילה. מיכל זה שקול, למיכל של 10 ליטר, הדחוס ל-8 אטמ' (120 PSI). המיכל קטן מאוד, ומיועד רק לחרום. קניית מיכל כזה, זולה משמעותית צכל שאר ההשקעה שתארת.
קיד.

לי יש מיכל 3 ליטר משומש עלה 220 שח.
מיכלי 7 ליטר משומשים עולים 250 400 שח.
ווסת 150 וצפונה.

asafk
27-08-04, 17:44
...ומיכל של ריאו עולה 5 דקות עבודה בשטח אש ליד שבטה.

קומפרסור- בכל מקרה צריך להתקין- בשביל הנעילות. כל השאר עלות זניחה.

אתם מבינים למה לא פרקטי בשבילי מיכל צלילה?

אסף.

קיד
27-08-04, 17:59
...קומפרסור- בכל מקרה צריך להתקין- בשביל הנעילות. ....
אתם מבינים למה לא פרקטי בשבילי מיכל צלילה?
אסף.
אסף, מדחס של נעילות אינו מדחס המייצר ספיקה. מדחס הנעילות יכול להיות מדחס קטן מימדים, היות שאין זרימה בקו הלחץ של הנעילות. קו הנעילות כולל הבוכנה מכיל 200CC אויר גג.
זה בהחלט לא 10*8=80 ליטר אויר במיכל של ריאו.
קיד.

gil4
28-08-04, 00:09
אם העלויות הם השיקול המכריעה שיבטה מנצחת... :wink:

eran4x4
01-09-04, 18:07
אצל אונגר יש מיכלים צבועים לבן, אם אני זוכר נכון של 200 אטמ' , בארגז בקצה הדרומי של המגרש, לא יודע אילו מיכלים אלו, לא זיהיתי את השסתום (גם לא מתימר לזהות, לא מכיר את הנושא).

tooshey
01-02-05, 00:48
im sorry for english ,but my comp writes only jibrish in hebrew
about electric air commpressor vs high pressure cilinder,i had both and after a few years of use the conclusions are:
an electric comp (hevy-duty "thomas" sold by "asfir" ) was assambeld permanently at engine bay,of hilux,without air tank.
on hot "yom-kipur" afternoon ,finished a trip at "zir -hamizlaot" at moshav idan.before going home,it took one hour to fill 4 31" from 10 to 25 psi.temmprature at the arava was about 40 and who knows how much under the hood
on the other hand a steel diving cilinder of 7 liters at 200 bar can fill about 16 tyres (31" from 15 to 25 psi at about 1 minut per tyre(.
its true,you need to test every 5 years,and if you fail,a maacher cant help.
it might be dengerus,i mada a special cushioned cover for it,and it survived a car crash,without damage.
price? 700 to 1000 for a second hand tested cilinder+regulator(a must!!!) +adaptor for tyre inflating.
i dont like nitrogen,its damages the inside of the tyre.
tooshey

צפריר כץ
23-05-06, 22:02
שאלת תם:

מה זה דרגר?
היי נמרוד
דרגר כמו גם באואר זה שמות של חברות גרמניות שמייצרות מדחסים ללחץ גבוה למילוי מיכלי אויר לצלילה ונפוצים במיוחד בחיל הים שלנו בשימוש מסיבי מאד בשייטת. המדחסים האלה מופעלים ע"י מנועי בנזין או מנועים חשמליים ואם תגיע אלי סוף סוף לביקור פעם :lol: תוכל לראות כמה יח' כאלה שנשארו לי מהמכרז האחרון שרכשנו מחיל הים ,ונמכרים אצלנו בדרך כלל למועדוני צלילה או לחובבי צלילה כבדים.אם קשה לך להגיע לצריפין אני אשלח לך בפעם הבאה שאני מוציא אותם מחיל הים בקישון ישר לרמת ישי(זה פשוט יותר קרוב) :lol: :lol: :lol:
צפריר

צפריר כץ
23-05-06, 22:09
מיכל אויר של משאית ישנה מספיק טוב ועולה גרושים ,ואין צורך בטסטים ובדיקות .חוץ מזה שהוא מגיע עם שסתום פורק וברז לניקוז מים וזה בדיוק הכי מתאים הכי נכון והכי זול .למה כל ההיסתבכויות?
צפריר

asafk
23-05-06, 22:28
מיכל אויר של משאית ישנה מספיק טוב ועולה גרושים ,ואין צורך בטסטים ובדיקות .חוץ מזה שהוא מגיע עם שסתום פורק וברז לניקוז מים וזה בדיוק הכי מתאים הכי נכון והכי זול .למה כל ההיסתבכויות?
צפריר

לא ברור למה הם מתעקשים, צפריר... אולי כי מיכל צלילה זה יותר סקסי? לא ברור. אולי עכשיו, כשהדיון הועלה מהאוב, מישהו מהמתעקשים על הפתרונות האקזוטיים יבין שאכן, מיכל משומש של משאית בשילוב עם קומפרסור חשמלי הם הפתרון הכי יעיל וזול...

אסף.

צפריר כץ
23-05-06, 22:37
לא ברור למה הם מתעקשים, צפריר... אולי כי מיכל צלילה זה יותר סקסי? לא ברור. אולי עכשיו, כשהדיון הועלה מהאוב, מישהו מהמתעקשים על הפתרונות האקזוטיים יבין שאכן, מיכל משומש של משאית בשילוב עם קומפרסור חשמלי הם הפתרון הכי יעיל וזול...

אסף.
אסף -כנראה כאן באתר בניגוד לג'יפטריפ (שם הרוב תפרנים)החברה כאן עם עודפי מזומנים :lol: שמחפשים פתרונות אקזוטיים כפי שהיגדרת,וזו גם דרך לא רעה להיפרד מהמזומנים המיותרים. :lol:

נמרוד
23-05-06, 22:47
אנשים מבלבלים בין לחץ ללחץ.

לא כל קומפרסור זה לחץ. אנחנו מדברים פה על מערכות של 120-150 PSI, במיכלי צלילה מדובר על פי 20-30 לפחות, הבדל עצום ואין בכלל קשר. בשביל הלחץ המדובר, יש ים של פתרונות, כולל לקחת צינור ברזל ולאטום אותו בריתוך ולשים אותו בתור פגוש, לא לדאוג, זה לא יתפוצץ כי לא כל לחץ זה לחץ.

hiprex
21-07-06, 00:30
מה עם התמונות וההסברים...?

ואפרופו מיכלים, איפה יש פירוקי משאיות?

תודה

kimron
07-10-06, 21:22
מכל השירשור הצוללני הזה אני לא רואה שום תמונה של מערכת אויר על רכב....

אני מחפש מיכל קטן ולא ממגרשי פירוק האם מישהוא יודע/מכיר היכן ניתן לרכוש מיכלי אויר בארץ???

תודה ליאור.

asafk
07-10-06, 21:49
אתה לא רואה תמונה, כי בערך מתי שגמרתי לבנות הכל... פירקתי ומכרתי את האוטו... סורי..

אסף.

kimron
08-10-06, 15:59
מצאתי למי שבכל זאת מחפש....

הקישור:http://catalog.festo.com/data/CAT_PDF/001/AIR-RESERVOIRS_EN.pdf

ליאור.

עמיקם
08-10-06, 21:19
הנה קצת תמונות
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=321957#322185

-->