PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש עזרה בבחירת רדיו דיסק לאוטו

azora
11-01-10, 15:49
לאחר חרישה קטנה של חנויות ואינטרנט, הגיעו לשלב הגמר ארבעה פיינליסטים:

פיליפס cem210/98 - עם usb, aux ודיסק.עוצמה: 45X4 ב 500 ש"ח

סוני CDX-GT23W עם דיסק ו-AUX עוצמה 45X4 ב 400 ש"ח

LG LAC2900N עם דיסק ו-AUX עוצמה 53X4 ב 400 ש"ח

JVC KD-R306 עם דיסק ו-AUX עוצמה 50X4 ב 300 ש"ח

כולם 3 שנים אחריות.

השאלות:
א' מישהו מכיר ויכול לחוות דעה על הדגמים הנ"ל?
ב' מישהו אי פעם השתמש / הכיר / חווה רדיו דיסק של פיליפס?
ג' האם ההבדל בן 45W ל- 50W כזה משמעותי?

ובנוסף, הייתה הצעה של רדיו + USB + AUX (ללא דיסק) של Premier ב-200 ש"ח, רק שאני מעולם לא שמעתי עליהם, על אף שהם מופיעים בהרבה אתרי השוואת מחירים באינטרנט.

כד"א אם למישהו יש המלצה על חנות זולה, אשמח לדעת

itay
11-01-10, 15:56
לא משנה מה תיקח, הוא ישרוד לא יותר משנה, אולי קצת יותר.

מה שאני שם כבר שלוש שנים (כל שנה מתחדש:D) זה מכשיר עם כניסת SD.

זה נראה לי הפיתרון המושלם, לא כבל ולא דיסק און קי. כרטיס קטן שבד"כ מוכנס מאחורי הפאנל ולכן לא חשוף לאבק.

איתי.

פהושם
11-01-10, 17:13
פרמייר = פיוניר.
פרמייר זהו מותג העילית של פיוניר. למעשה זה בדרך כלל מכשירים זהים עם אחריות מורחבת.

מכיר את המכשירים של פיליפס, JVC ופיוניר.
אני לא יודע איזה רכב יש לך, אבל בפראדו שלי הפיוניר מחזיק כבר עוד מעט 3 שנים בלי שום בעיה.

הפיליפס והJVC מכישירים טובים. ל JVC בדרך כלל אין יציאת MUTE לטלפון.
45/50 וואט זה משמעותי רק אם יש לך רמקולים חזקים מאוד ברכב, ובמקרה כזה בכל מקרה הייתי ממליץ לך להשתמש במגבר.

בקיצור: כל האפשרויות טובות. פיוניר בדרך כלל קצת יותר יקרים אבל משום מה שמתי לב שכל הבחירות האחרונות שלי בסוף נטו לכיוונם.

six 4 life
11-01-10, 17:18
רדיו דיסק- רק פיוניר.

אביעד פ.
11-01-10, 18:33
התנסיתי עם רדיודיסקים שונים של פיוניר, ושל קנווד. כולם היו פח זבל. כולם התפגרו במהרה, לכולם היו תקלות תאורה ומתחים. כולם קיבלו עיוות קול גבוה מאוד בעוצמות שמתקרבות לנצילות מקסימלית של ה-50 וואט המגוחכים שלהם.

כרגע ברכב יש לי JVC, שלא אני התקנתי. התעודת קניה שלו היא מתחילת 2006, והוא לא מראה שום סימני התפגרות. הוא חזק יחסית, תאורה נוחה, הפעלה ידידותית, כפתורים נלחצים, (לא טריוואלי ברדיו דיסק בן 4).

אני לא רוצה לעשות אקסטרפולציה, את המסקנות אתה יכול להסיק לבד. אבל אני לא יעשה פה הכללות על רדיודיסקים של חברה מסוימת.

בקשר להבדל בוואטים, אתה לא תרגיש בהבדל. הוא חסר משמעות. המגברים של הרדיו דיסקים בדרך כלל לא איכותיים. ההספק המצוין הוא הספק קצה, ולא ניתן לשמוע בהספק זה באיכות טובה.
לדעתי אל תקח את זה כפונקציה לבחירת הקניה, בכל אופן אם תרצה לשמוע באיכות טובה, בעוצמות גבוההות, תצטרך להתקין מגבר חיצוני.

polar bear
11-01-10, 19:04
אל תאמר רדיו דיסק - אמור מעתה - רדיו-זכרון-נשלף-כלשהו { רזנ"כ } .

יש לי ברייוט כבר שנה מכשיר של חברה קיקיונית עם כניסת USB { וגם זכרון SD אבל אני לא משתמש בזה }. ת ע נ ו ג!

לא קופץ, לא צריך לשמור על ה USB מאבק ולכלוך ברמה ששומרים על דיסק, אתה מכניס USB עם 300 שירים ולא צריך להתעסק כל שעה נסיעה עם דיסק כולל לקחת הביתה וכו'. ועוד....

בקשר לשאר אין לי מושג :)

omri_t
11-01-10, 19:53
לפני כמה חודשים התקנתי מכשיר קדיו עם SD ו כניסת USB
מחברה לא מוכרת.
עלה פחות מ 200 ש"ח.

יש לו פחות עומק מרדיודיסק רגיל. גם המשקל נמוך בהרבה.
לדעתי דיסק זו מדיה שלא נוחה לשימוש בג'יפ קופצני- ולכן הכוונה היא להשתמש בזכרון קשיח או נגן חיצוני.

א. קולטים סביר, לא להיט. אבל יתכן והאנטנה אשמה.

ב. כמה שזה ישמע מטופש, בחיבור USB הוא "קופץ" כמו שדיסק קופץ... ואז מה עשינו בזה?!?

ג. SD כלומר כרטיס זכרון כמו של מצלמות, עובד סבבה, לא מציק, ויש בנפחים גדולים

ד. יש לו אור כחול חזק, שערסים אולי אוהבים, אבל אחרי יומיים בנגב, בדרך חזרה בחושך- זה מעיק!!!
(יש לי סמרטוט קטן במאפרה רק בכדי לכסות את הרדיו)

ה. כניסת AUX בחזית המכשיר (כמו כל הכניסות אם זה לא היה ברור.

המכשיר עושה את העבודה. הוא זול וממלא את מה שאני רוצה ממנו.
כשימות- אני לא בטוח אם אקנה אחד כזה שוב...

azora
12-01-10, 11:31
אז המסקנה זה לקנות את הפרמייר ב-200 ש"ח? (יש לו גם כניסה ל-SD שכחתי לציין)

פהושם, אתה בטוח שפרמייר קשור באופן כלשהו לפיוניר? שמעתי הרבה ביקורות טובות על פיוניר אבל מעט מאוד על פרמייר.

אני לא כזה פוחד שהמכשיר ילך אחרי פחות משלוש שנים, לזה נועדה האחריות לא?

GodsFather
12-01-10, 12:34
יש מותג פיוניר-פרמייר ויש מותג פרמייר וההבדל ביניהם ניכר. כך אפשר גם לבלבל את הקונה.

בכל מקרה, ההחלטה צריכה להיות על מכשיר עם USB וSD, ועדיף זול, כדי שגם אם ישבר/יגנב, לא תתבאס על כך. כל השאר פשוט לא רלוונטי. יציאת AUX זה יתרון, אבל לא מחייב.

נדב42
12-01-10, 14:02
אפשרות אחרת: לקנות מכשיר איכותי ויקר עם כל הכניסות שצריך ולהינות כל הדרך אל השטח ובתוך השטח.

דיסק זו אמנם מדיה ש"קופצת", אבל לא בכל מכשיר...
יש לי אלפיין (יקר !!!) עם USB ו- BT כך שהוא גם הדיבורית שלי ברכב, ולא קפץ הדיסק בנחל ערוד, וגם לא בטיסה נמוכה מבארות עודד מזרחה לאורך הנקרות ב- 90 קמ"ש ...

אז נכון שבמחיר שלו אפשר להחליף מכשירים זולים כמו גרביים, אבל כבונוס מקבלים איכות שמע משובחת גם בטלטולים של השטח, למי שזה חשוב לו ... :p

להתראות בשטח,

נדב.

Jacob80
12-01-10, 14:06
אז המסקנה זה לקנות את הפרמייר ב-200 ש"ח? (יש לו גם כניסה ל-SD שכחתי לציין)

פהושם, אתה בטוח שפרמייר קשור באופן כלשהו לפיוניר? שמעתי הרבה ביקורות טובות על פיוניר אבל מעט מאוד על פרמייר.

אני לא כזה פוחד שהמכשיר ילך אחרי פחות משלוש שנים, לזה נועדה האחריות לא?

אל תתבלבל.

יש פרמייר שזה חברה קיקיונית והמחיר שציינת נשמע מתאים (200 ש"ח)
ויש פיוניר פרמייר שזה מותג העלית של פיוניר. המחירים יהיו 1000 וצפונה וניתן לזהות בקלות כיוון שבד"כ רשום על הפאנל בחלקו התחתון "פיוניר".

GodsFather
12-01-10, 14:20
אפשרות אחרת: לקנות מכשיר איכותי ויקר עם כל הכניסות שצריך ולהינות כל הדרך אל השטח ובתוך השטח.

דיסק זו אמנם מדיה ש"קופצת", אבל לא בכל מכשיר...
יש לי אלפיין (יקר !!!) עם USB ו- BT כך שהוא גם הדיבורית שלי ברכב, ולא קפץ הדיסק בנחל ערוד, וגם לא בטיסה נמוכה מבארות עודד מזרחה לאורך הנקרות ב- 90 קמ"ש ...

אז נכון שבמחיר שלו אפשר להחליף מכשירים זולים כמו גרביים, אבל כבונוס מקבלים איכות שמע משובחת גם בטלטולים של השטח, למי שזה חשוב לו ... :p

להתראות בשטח,

נדב.

זה רלוונטי כשמדובר ברכב יחסית נעים לנסיעה, במקרה שלך הויטרה. ובמקרה אחר לעיל, פראדו ושכמותו.

ולא לקחת בחשבון את אלה שירצו את הרדיו ויפרצו לקחת, לא חבל על אלפי השקלים של האלפיין המשובחת ?

נדב42
12-01-10, 14:30
ולא לקחת בחשבון את אלה שירצו את הרדיו ויפרצו לקחת, לא חבל על אלפי השקלים של האלפיין המשובחת ?

אני מקווה שהם לא יקחו אותי בחשבון ...

בכל זאת רכב ישן ולא מושך יותר מדי תשומת לב, פנל נשלף וכהנה סיבות לשמור על אופטימיות כלשהי ... (אם כי במקרה שלי, אם יקחו את הרדיודיסק ולא את כל הרכב, דיינו ...)

להתראות בשטח,

נדב.

ח.שמואל
12-01-10, 17:08
גם אני עברתי חברות רבות בחיי ובעשור האחרון אני עם פיוניר בהתחלה טייפ אח"כ דיסק.אני מוכר עם האוטו וקונה חדש.לא משקיע יותר מ 1000- 1500 ש"ח.מקבל איכות טובה ואמינות מצויינת עם ממשק נוח.גם הרמקולים פיוניר (לפחות הקדמיים).וכשהרכב מוצע למכירה,תתפלא,כלפי הקונה המצוי, ה"מערכת" משמשת כמקדם מכירות.
יש עוד מוצרים איכותיים,אלפיין (גם היה לי פעם),בלאופונקט ועוד,אבל היחס איכות=מחיר- פיוניר.
קנווד? התאכזבתי.כנראה טובים במיקסרים... (זה של האוכל,לא של ההגברה).
המכשיר הבא כנראה גם יהיה פיוניר.
זה אמנם עולה יותר מהמחיר שבותב השרשור ציין,אבל יש מחיר לאיכות.ובפריסה לאורך שנות חיי המכשיר,מדובר ב"כסף קטן".
דוגמא? אני גר באזור פתוח לרוחות,אז אני קונה מטריה בכ 100 ש"ח (מאה).האחרונה החזיקה לי 6 שנים.לילדים אני קונה כ 30 מטריות בעונה.... מה שלא נאבד,נשבר.
אגב.בג'יפ אני שומע מוסיקה מהמנוע...

azora
13-01-10, 01:37
כולם פיוניר פיוניר :cool:
קיבלתי הצעה מאיזה בחור בן 18 שקנה bmw והחליף את המער' ה"ישנה" שקיבל עם האוטו באחת חדשה עם dvd

המער' הישנה (בת ארבעה חודשים :eek:) הינה lg lac6900n לא מצאתי בשום מקום מחיר יותר נמוך מ -900 ש"ח והבחור רוצה 400

למער' ביקורות טובות בחו"ל, ישנו חיבור ל-USB, AUX, דיסקים עם פנל יורד (הדיסק נכנס מאחורי הפנל למניעת אבק) עוצמה 53X4 ועם שליטה מלאה מהרדיו על האי-פוד בשביל החברה!

אם הבחור לא יתחרט, מחר אני אתחדש. תודה על העזרה :rolleyes:

danipc
13-01-10, 06:56
לפני כמה חודשים התקנתי מכשיר קדיו עם SD ו כניסת USB
מחברה לא מוכרת.
עלה פחות מ 200 ש"ח.

יש לו פחות עומק מרדיודיסק רגיל. גם המשקל נמוך בהרבה.
לדעתי דיסק זו מדיה שלא נוחה לשימוש בג'יפ קופצני- ולכן הכוונה היא להשתמש בזכרון קשיח או נגן חיצוני.

א. קולטים סביר, לא להיט. אבל יתכן והאנטנה אשמה.

ב. כמה שזה ישמע מטופש, בחיבור USB הוא "קופץ" כמו שדיסק קופץ... ואז מה עשינו בזה?!?

ג. SD כלומר כרטיס זכרון כמו של מצלמות, עובד סבבה, לא מציק, ויש בנפחים גדולים

ד. יש לו אור כחול חזק, שערסים אולי אוהבים, אבל אחרי יומיים בנגב, בדרך חזרה בחושך- זה מעיק!!!
(יש לי סמרטוט קטן במאפרה רק בכדי לכסות את הרדיו)

ה. כניסת AUX בחזית המכשיר (כמו כל הכניסות אם זה לא היה ברור.

המכשיר עושה את העבודה. הוא זול וממלא את מה שאני רוצה ממנו.
כשימות- אני לא בטוח אם אקנה אחד כזה שוב...

תתקין מגבר טוב ורמקולים טובים ואז יעלמו הקפיצות

גיא
13-01-10, 13:14
נישמע טוב אבל תבדוק שבזמן הפירוק לא קרה שם איזה נזק / קצר / משהו ...

אצלי יש LG מהאינטרנט ב 400 שח עם כניסת USB עובד פצצה.

הרמקולים המקוריים של האוטו חרא. יוחלפו מתישהוא.

-->