PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת לגבי בליזר דיזל לפני קניה

YARDEN 18
11-01-10, 20:28
שלום.

צריך חוות דעת לגבי בליזר דיזל מנוע 6.2 לפני רכישה של חבר,ישמש רק לטיולים וסופי שבוע.

הבנתי שהמנוע זהה למנוע של האביר הצבאי אז ממה שאני מכיר את האביר אני יכול להגיד שהמנוע הזה הוא להפך מעצלן ומגיב טוב אבל האמינות שלו לא הכי טובה, תקנו אותי אם אני טועה!:o

רוצה לדעת:

מה האמינות כללית של הרכב והמנוע ?

מה צריך לבדוק לפני קניה?

איך המנוע הזה לעומת הבנזין 5.7 V8 של GM?

תודה.

עמוס.מ
12-01-10, 10:35
שלום ירדן
אני מחזיק בבלייזר דיזל 85
גם אצלי הוא לטיולים[רובם תיאורטיים לצערי]
לגבי המנוע ומה שמסביבו לא היו לי בעיות מיוחדות למרות שהמנוע עבר התעללויות והזנחה אצל זה שמכר לי את הרכב.
[אני החלפתי מנוע לאחר כמה שנים למרות שהמנוע המשיך לתפקד באותה רמה שקיבלתי אותו]
לא יודע להגיד ביחס למנוע בנזין בשני המקרים אתה אורח רצוי ומוכר בתחנת הדלק...
הבעיות מנסיוני הם מסרן לסרן,כל מה שנמצא ביניהם חלש מדי ביחס לכח המופעל עליהם,משמעות הדבר היא שצריך לתחזק אותם באדיקות ו''להשגיח'' בנהיגה.
חשוב ,כמו בכל רכב,ליישר קו לפני ''שמתחילים'' איתו.
טוב לפי רוח הדברים אתה יכל להבין שאני בעד,אבל זה לא בגלל שהחברים האחרים שנוסעים בכלים אחרים עשו בחירה
פחות טובה ,אלא בגלל שהם טועים...
בכל מקרה שלם את המחיר הנכון,לא קל למכור כלים כבדים בימינו אלה.
בהצלחה

tamit
12-01-10, 21:23
שלום ירדן
תראה כמו שכתב לך עמוס, המנוע אמין ולא עושה בעיות (טפו טפו טפו...). העניין הוא, שרובנו החלפנו מנוע למנוע 6.5 שאמור להיות קצת יותר חי.
אני את הרכב שלי מחזיק לטיולים והוא עובד אצלי די קשה ביום יום (אני משתמש בו גם כרכב שני בבית).
שלא כמו עמוס, אני לא מרגיש בעיות מיוחדות בסרנים או בגיר. אבל, אצלי הוחלפו הסרנים וגם הגיר הוחלף למחוזק.
הכל תלוי על איזה רכב אתה נופל ומה יש עליו.
לעניין המנוע בנזין, תשמע אם אתה מוכן ויכול לחיות עם צריכת הדלק שלו יש לו הרבה יתרון כמו שקט בעבודה והרגשה יותר נעימה. אני אישית מאוד אוהב את מנוע הדיזל הגדול הזה. הוא אולי מעט עצל, אבל יש לו מומנט שלא נגמר ואתה כמעט אף פעם לא תרגיש חוסר בכח.
תראה, בסך הכל, בלייזר זו מחלה ולא הגיון. אם אתה חולה שום דבר לא ירפא אותך חוץ מבלייזר. אבל, אם לא, אתה מהר מאוד תרצה להחזיר אותו למקום שמצאת אותו.
תבין שזה לא כמו רכב אחר, חלקים כבר לא קל למצוא כמו בעבר, לפעמים צריך לייצר במיוחד או לחפש בערמות זבל אחרי החלק המתאים.
אחרי כל זה, אני לא מחליף אותו בשום דבר אחר (למרות שאשתי עושה מאמצים אדירים).
אם אתה רוצה אתה מוזמן ליצור קשר ותוכל להרגיש בעצמך אני גר באזור נתניה.
עמית

YARDEN 18
12-01-10, 21:28
תודה לשניכם על העזרה,אם כך הגיע הזמן להתחיל ולחפש בליזר דיזל במצב טוב.

tzagi
13-01-10, 07:04
ירדן,
כנאמר בארץ המולד על ה6.2:
ה6.2 זה המכשיר הכי טוב שהומצא אי פעם להפיכת דלק דיזל לרעש ועשן

אמנם המנוע בא מאילן יוחסין מעולה, אחרי הכישלון האדיר עם האולדמוביל דיזל, המהנדסים בGM לא למדו(הם אף פעם לא לומדים מנסיון) שלקחת מנוע בנזין ולהפוך אותו לדיזל זה לא הרעיון הכי חכם בעולם והמשיכו שנית, לפחות הפעם הם בחרו במנוע הכי מסיבי וחזק שהיה במחסן החלקים, CHEVY BIG BLOCK
עשו לו מסאז'ים לא קטנים .....וקבלו את ה6.2.
כרגיל, אין טוב בלי רע (זה נקרא יינג-יאנג)
ומערכת הדלק סטנדיין מהדור שעבר נשארה כמו שהיא, כניראה שהיא היתה יותר זולה ב2$ ממה שבוש הציעו...ונוצרה נקודת תורפה חמורה מאד, מערכת דלק חלשה ועדינה, וכמובן, יקרה לתיקון והחלפה.
וחוץ מזה הכל בסדר, המנוע מאד חסכוני, צורך בערך חצי(תלוי בגירסה) מאותו רכב עם 350, כמובן שעם 120-150 כ'ס...אל תצפה לביצועים, ואם נשים זקנות עוקפות אותך...זה מה יש.

לסכם, מה חשוב: דלק נקי-נקי, מערכת קרור במצב מעולה (אתה לא רוצה לחמם את המנוע הזה- זה גזר דין מות)
לטפל בו יפה, להחליף שמן ופילטר (והמממון פילטרים של דלק) והוא יחזיק לנצח.(טוב נו...בהשוואה...)

מוני_הכוכב
13-01-10, 14:18
אני כבר החלמתי מהמחלה, לא יכול לאמר על הדיזל, אבל תחזוקה של רכב ישן ובמיוחד רכב שטייל בשטח, זה סיפור לא קל.

בכל מקרה, אני חוזר ומציע כמעט חינם (תרומה), זוג סטליטים לסרני GM10.

מוני

YARDEN 18
13-01-10, 18:54
אני שומע את כולכם אומרים שמנוע הדיזל הזה עצל ואיטי,האם זה לא אוטו מנוע שקיים גם באביר?כי באביר הוא דווקא מגיב יפה.

ו tzagi למה הכוונה לקחו מנוע בנזין והפכו אותו לדיזל?

tamit
13-01-10, 19:10
אתה שומע טוב, אבל, תחפש אחד שהחליפו לו את המנוע למנוע 6.5 של הסיירות הגדולות או הוונדורות, הוא טיפה יותר ערני.
בכלל, אתה לא קונה רכב כזה כדי לעשות רייסים. ובשטח הוא מספק את הסחורה בצורה מצויינת אודות למומנט מעולה.
לדעתי אתה לא תרגיש בחוסר כח, בכביש גם ככה אין מה לצפות לגדולות, בטח ברכב משופר. ובשטח, בשטח זה עולם אחר, אני עדיין לא נתקלתי במצב שהיה חסר לי כח.
עמית

tzagi
13-01-10, 19:11
בדיוק איך שזה נשמע,
לקחו מנוע בנזין, שינו אותו(מזרקים במקום פלגים וכדומה) ויצרו מנוע דיזל
זה לא פטנט חדש והיה די נפוץ מסוף שנות ה70 ומעלה
רוב היצרנים הארופאים עשו ועושים אותו הדבר.

YARDEN 18
13-01-10, 19:19
האם משתלם לקנות מנוע 6.5 דיזל ללא טורבו מפירוק ולשתול אותו בבליזר?כמה פרויקט כזה צריך לעלות?

tamit
13-01-10, 19:59
אני מציע לך להתעזר בסבלנות. להתחיל לחפש ותראה מה תמצא.
יותר חשוב שתתמקד במצב כללי ושיפורים.
סביר להניח שתמצא אחד עם מנוע 6.5 כי זה מה שהרוב החליפו כבר.
בקיצור, חפש אחד לא רקוב ובמצב כללי טוב , מנוע כזה או אחר תמיד תוכל להחליף, אם כי זה לא עניין זול.
עמית

YARDEN 18
13-01-10, 20:07
תודה רבה לכולם על העזרה, אתם תותחים.

ד"א הבליזר הולך להיות של בן דוד שלי שמשוגע על הרכב הזה חבל על הזמן ואני עוזר לו להחפש אחד כזה ולהתעניין כי הוא עסוק מאד ואין לו הרבה זמן לחיפושים, וגם אני משוגע על התחום הזה ואולי גם לי יהיה מתי שהוא בליזר בינתיים אני מסתפק בסופה.;)

ERAN NO 1
13-01-10, 21:20
תודה רבה לכולם על העזרה, אתם תותחים.

ד"א הבליזר הולך להיות של בן דוד שלי שמשוגע על הרכב הזה חבל על הזמן ואני עוזר לו להחפש אחד כזה ולהתעניין כי הוא עסוק מאד ואין לו הרבה זמן לחיפושים, וגם אני משוגע על התחום הזה ואולי גם לי יהיה מתי שהוא בליזר בינתיים אני מסתפק בסופה.;)

אין לי מושג בני כמה אתם או מה התקציב שלרשותכם בתחזוקה של רכב כזה
אבל כמה פרטים יבשים

כל הבלייזרים נכון להיום הם בני 19 שנה ולכן עוברים טסט פעמיים בשנה
הדיזלים נחשבים מסחריים ולכן הביטוח שלהם חובה+צד גימל= מסחרי באזור 3500 ש"ח שנתי
אין טסט שתעבור ללא הוצאה כלשהיא (זיהום אויר זה בסטנדרט) אלא אם אתה מקומבן או מתחזק את האוטו ברמת קנאות (ואין בלייזרים כאלה לפחות לא בארץ)
הדיזלים רובם אם לא כולם היו בצבא ונשחטו
כשאתה הולך לבדוק אחד תרים שטיחי רגליים ותוודא שאתה לא רואה את שלך מהצד השני
יש כאלה רקובים שלא תאמין
אין לי מושג בבנזין אבל הדיזל שעובד עובד ללא בעיות ודי פשוט לטיפול ותיקון
לגבי המרכב והמכלולים ...המון המון עבודה אתה חייב להיות אחד שמבין בזה אחרת המוסכים ישחטו אותך
אם לא קנית משהו טוב אתה תתחיל להחליף ולהחליף עד שתצא לך הנשמה והפרנסה
(ולא מנסיון ;))
בקיצור כשאתה הולך לראות ולבדוק אחד כזה תוודא שהלב נשאר בבית כי בלייזר בודקים עם השכל והעיינים ולא עם הלב

בנימה אישית לצערי התמונות בשרשור שלי שהוא הבלייזר היחיד בפורום הרכבים של הגולשים
הלכו פאקקט היית יכול להתרשם קצת אולי בהמשך אני אכניס את כולם ביחד
אבל תחשוב פעמיים אין ספק שהוא רכב חלומות ומרשים אבל הוא צריך הרבה יחס

border
16-01-10, 13:52
אני מאוהב
כרגע בתהליך של צבע וחידוש חיצוני

-->