PDA

צפייה בגרסה מלאה : אופל פרונטרה מי שמע? מי ידע?

assaf234
11-01-10, 21:49
מישהו מכיר ביצועי שטח וכביש של אופל פרונטרה?
אני רק יודע שיש מעט מהן בארץ, ג'יפון עם מנוע 2000 סמ"ק
אשמח לשמוע נתוני צריכת דלק ודעות אישיות.

יש לי סמוראי 88 אני מאוד נהנה ממנו בשטח אבל חסר לו כוח בכביש והוא צורך לא מעט דלק, 1:9.5 בערך שזה לא רע לסמוראי אבל עדיין כבד לכיסי הסטודנטיאלי :)

eladte8
11-01-10, 22:08
אחי, מה שבטוח זה שהסמוראי יותר חסכוני מהאופל
וגם קשה להשיג חלפים לרכב הזה.(בגלל שאין הרבה כאלה בארץ)

גיא
12-01-10, 11:06
ניסית לחפש באתר ?

http://jeepolog.com/forums/search.php?searchid=1467209

למשל ....

דרור ברלי
12-01-10, 11:51
הבסיס שלו לא ממש רע. זו הגירסה האירופית של איסוזו אמיגו - גירסת 2 דלתות קצרה יותר של הרודאו.

הבעיה שלו היא המנוע - מנוע בנזין 2 ליטר של אופל וקטרה מתחילת שנות ה-90.
רק 115 כ"ס על המשקל שלו הם לא הבעיה, כמו מעט מדי מומנט שמוגש בסל"ד גבוה מדי ובטווח סל"ד צר יחסית. בקיצור - זה מנוע של פרייבט, שלא מיועד לעבוד בשטח. כל זה מוביל גם לתצרוכת דלק גבוהה, וגם הגיר הידני שלו לא מצליח לחפות על בעית זמינות הכוח.

תוסיף את העובדה שהוא נדיר, שאין הרבה חלקים בפירוקיות אם בכלל (אולי כמה חלקי איסוזו מתאימים שם, לא יודע), כנ"ל שיפורים - ותקבל את התשובה - אוטו מאוד יפה (לטעמי) וזול לקנייה, בוודאי מתורבת ונוח יותר מהסמוראי, אבל יקר משמעותית לאחזקה ונחות עוד יותר משמעותית בשטח. עזוב.

eysham
12-01-10, 12:02
הבסיס שלו לא ממש רע. זו הגירסה האירופית של איסוזו אמיגו - גירסת 2 דלתות קצרה יותר של הרודאו.

הבעיה שלו היא המנוע - מנוע בנזין 2 ליטר של אופל וקטרה מתחילת שנות ה-90.
רק 115 כ"ס על המשקל שלו הם לא הבעיה, כמו מעט מדי מומנט שמוגש בסל"ד גבוה מדי ובטווח סל"ד צר יחסית. בקיצור - זה מנוע של פרייבט, שלא מיועד לעבוד בשטח. כל זה מוביל גם לתצרוכת דלק גבוהה, וגם הגיר הידני שלו לא מצליח לחפות על בעית זמינות הכוח.

תוסיף את העובדה שהוא נדיר, שאין הרבה חלקים בפירוקיות אם בכלל (אולי כמה חלקי איסוזו מתאימים שם, לא יודע), כנ"ל שיפורים - ותקבל את התשובה - אוטו מאוד יפה (לטעמי) וזול לקנייה, בוודאי מתורבת ונוח יותר מהסמוראי, אבל יקר משמעותית לאחזקה ונחות עוד יותר משמעותית בשטח. עזוב.

פעם, לפני 10 שנים בערך, כמעט קניתי כזה. בסוף ירדתי מזה כי הוא עגלה...
הדבר שהכי הרשים אותי זה המקום במושב האחורי... יש קילומטר לרגליים. (לא שאישית אני צריך את זה..)

איל

nickya
12-01-10, 12:07

אופל פרונטרה = איסוזו אמיגו = גרסה קצרה של הרודיאו
ההבדלים המהותיים מלבד הסמלים:
מנוע 2000 בפרונטרה לעומת 3200 ברודיאו.
גיר ידני בפרונטרה לעומת אוטומט ברודיאו.
לא בטוח לגבי הסרנים והטרנספר.

גיא
12-01-10, 12:09
באמת אוטו יפה.

וגם אני שקלתי את זה פעם.

ענבר
12-01-10, 19:48
יתרון נוסף לפרונטרה הוא האפשרות לפרק את הגג ולקבל ג'יפ פתוח

tzagi
16-01-10, 04:39
יש קילומטר לרגליים. (לא שאישית אני צריך את זה..)

איל

עכשיו הבנתי את הבעיה...

assaf234
18-01-10, 20:24
ניסית לחפש באתר ?

http://jeepolog.com/forums/search.php?searchid=1467209

למשל ....

ניסית להיכנס ללינק לפני שאתה מפרסם אותו? למשל...

גיא
18-01-10, 21:42
למעשה, אם היית טורח לנסות את מערכת החיפוש היית יודע שבשביל לתת את הלינק הזה אתה חייב לבקר בו.

יתר על כן, על מנת להיות יסודי, לפני שאני נותן תשובה למישהו ( כמו כל פעם בעשור האחרון ... )

אני בודק את הלינקים שלי.

עכשיו ביצעתי שוב חיפוש ושוב מצאתי אין ספור תשובות ...

טול קורה מבין עינך, ותתאמץ טיפה לפני שאתה דורש מאחרים שלא חייבים לך כלום, להתאמץ בשבילך.

יום נעים וחורף רטוב.
:)

assaf234
19-01-10, 23:26
למעשה, אם היית טורח לנסות את מערכת החיפוש היית יודע שבשביל לתת את הלינק הזה אתה חייב לבקר בו.

יתר על כן, על מנת להיות יסודי, לפני שאני נותן תשובה למישהו ( כמו כל פעם בעשור האחרון ... )

אני בודק את הלינקים שלי.

עכשיו ביצעתי שוב חיפוש ושוב מצאתי אין ספור תשובות ...

טול קורה מבין עינך, ותתאמץ טיפה לפני שאתה דורש מאחרים שלא חייבים לך כלום, להתאמץ בשבילך.

יום נעים וחורף רטוב.
:)

קודם כל תודה על הלינק שפירסמת אבל כמה הבהרות.

א. לא ביקשתי מאף אחד שיתאמץ עבורי, שאלתי אם מישהו מכיר והיה לו.
ב. אם כבר בחרת לחפש ויש לך זמן לזה והעלית קישור שיהיה בו משהו מועיל, הלינק ששלחת עדיין לא עובד.
ג. אתה יכול טיפה קצת רק קצת לדבר בצורה יותר נעימה גם בתגובתך הראשונה וגם בשנייה.

אנא ראה את הכתוב כאן כביקורת בונה ולא כמשהו אישי.

eysham
19-01-10, 23:31
עכשיו הבנתי את הבעיה...

של הפרונטרה או שלי??

tzagi
20-01-10, 00:25
טעות שלי, חשבתי שאתה מישהו אחר. אפשר למחוק את התגובה.

nadler
26-01-10, 01:52
אשמח לשמוע נתוני צריכת דלק ודעות אישיות.

יש לי סמוראי 88 אני מאוד נהנה ממנו בשטח אבל חסר לו כוח בכביש והוא צורך לא מעט דלק, 1:9.5 בערך שזה לא רע לסמוראי אבל עדיין כבד לכיסי הסטודנטיאלי :)

בשונה מרוב המגיבים כאן, לי יש פרונטרה ואני מאושר.
היה לי סיקס, סופה, סמוראי וניבה.
הפרונטרה הוא רכב נוח מאוד, טוב כפריבט (בעיקר ביחס למוזכרים למעלה) טוב מאוד בשטח עם אחיזה מצויינת, מטלים נפרדים, גלגלים רחבים (255), אופצייה לפרק את הגג, חלונות הצד והחלון האחורי ולהפוך את הכרב לפתוח (למרות שאני אישית לא מוותר על אופציית המזגן בקיץ והחימום בחורף).
המנוע לא חזק במיוחד אך מספיק (ונראה מה אומרים כל אלו שממליצים על סמוראי (1300) או ויטרה (1600) ומייצר צריכת דלק של 8 - 9 קמ לליטר.
רוב חלקי החילוף הם של איסוזו טרופר, למעשה מדובר בטרופר שהרכיבו עליו תא נוסעים קטן יותר והחליפו את המנוע. כל שאר המכלולים זהים. מצאתי חנות חלקי חילוף שמוצא חלקים חליפיים בעזרת תוכנת מחשב לפי מספר הרכב (כמו בחברה).
מדובר ברכב נוח בהרבה מסמוראי (גם בשטח ובעיקר בכביש) אך לגבי צריכת דלק - יותר טוב מסמוראי יש רק פריבט.

-->