PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור יחסי העברה בג'ימני

Nicko
11-01-10, 22:09
שלום לכולם.
יש לי ג'ימני 00 ידני,מוגבה 2 אינץ',נעילה אחורית אוטו',צמיגי 215 ברישיון 50/50.
אחרי שהתרגלתי לרכב גיליתי שבירידות ומכשולים תלולים יחסית בלימת מנוע או זחילה לא מספיקה לי והרכב רץ למטה מהר מידי ומצריך שימוש בבלמים או מתקשה בטיפוס,לכן אני מעוניין לשפר את יחסי העברה!
אני מכיר שאנשים מחליפים לתיבת העברה של סמוראי שמצריכה התאמה יחסית קלה והאופ' שיפורים יותר גדולה ולאחרונה שמעתי כי מייצרים קיטים מיוחדים לג'ימני ללא צורך בהחלפת התיבה אך השיפור פחות משמעותי ורק ל LOW.
לאחר חיפוש בפורום לא מצאתי מידע מפורט וברובו הוא ישן מאוד.לכן השאלות
הם:
1)מה יותר "בריא" לרכב ופחות משפיע אל בלאי של שאר המכלולים, אם בכלל משפיע?אם משפיע אז מה צריך "לחזק"?
2)אני לא רוצה לאבד מהירות:D סופית ב 4X2 פחות חשוב לי HI והכי חשוב LOW,האם יש הבדל בהשפעה בין שתי האופציות ומה הוא?
3)שמעתי שכל הגדלה במידה של הצמיג (גם קטנה כמו שלי) משפיע על יחסי העברה לרעה,האם זה נכון?
4) כמובן מה הבדלי המחירים והאם השקעה בקיט לג'ימני (שיפור יחסית קטן!?!) מוצדק?
#אני חייב להגיד שאני לא מחפש לעשות מפלצת עבירות אלה קצת לשפר את הזחילה,וככלל אני מעדיף לשפר ע"ב חלקים מקוריים וכמה שפחות לאלתר.
כל מידע או ניסיון מבורך.
תודה!:mrgreen:

Nicko
13-01-10, 22:13
אני מבין שלאף אחד אין ניסיון או מידע שיכול לעזור.:(

סוזי המשתוללת
14-01-10, 00:05
ניקו
ההמלצה שלי תיבה משודרגת של סמוראי
השינוי פשוט יחסית ומכיוון שתמכוא את התיבה שלך אז גם תקטין את "הנזק" הכלכלי
עליות הפרוייקט כ 4000 ש"ח לערך ועל הדרך אתה כבר משפץ את הטרנספר שאתה פותח כך שתקבל טרנספר משופר ומשופץ גם יחד מה שייתן שקט נפשי לשנים רבות
היתרון הוא שאתה משפר גם את הhi (כביש ושטח) בכ12 אחוז ואת הlo ב84 אחוז
ה12 אחוזיפצו על הגדלת צמיג ל215 ועדיין ישאירו גם יותר כח מאשר לפני והמהירות הסופית אפילו תגדל כי המנוע יגיע לסלד עבודה יותר גבוה שלא לדבר על התאוצות שישתפרו משמעותית
החסרון -עלייה קלה עד זניחה בצריכת דלק
בlo ההבדל הוא שמיים וארץ ושווה כל אגורה כולל בלימת מנוע ראוייה יכולת זחילה ושליטה ועוד

-->