PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבולמים לסמוראי

afi1981
11-01-10, 23:41
יש לי סמו שנת 90 ואני מחפש בולמים קדמיים + אחוריים כרגע יש לי רנצו 9000 שכנראה כבר גמורים כי אני מרגיש כל אבן קטנה או כל קפיצה קטנה

יש לי כמה דגמים שאני מעוניין לבדוק אם משהו יכול לעזור לי בבחירה

1 מסוג בולם OLD MAN EMU אחורי לסוזוקי סמוראי
עלות 619 ש"ח לאחד
2 בולם גז אחורי KYB Excel-G לסוזוקי סמוראי
עלות 150 ש"ח לאחד
אם משהו מכיר בולם אחר לא במחיר גבוה ?
סליחה על השאלות הרבות
בתודה מראש אפי

ori r
12-01-10, 00:13
אני נוסע על סמוראי מסולסל - מודל 98', אבל אני חושב שזה יהיה תקף גם עבורך:
אחרי שעברתי על די הרבה שרשורים בנושא אני חושב שרוב אנשי הפורום המליצו על בולמי "קוני" - הביקורות עליו מעולות ויש אפילו סקירת מוצר באתר לדעתי.
הבעיה היחידה פה היא המחיר - מדובר לדעתי בעלות של בערך 700 שח ליחידה (יתקנו אותי המומחים...)

אם אתה חייב להחליף את הבולמים כרגע וקצר בכסף כניראה שמונרו (אני לא זוכר בדיוק איזה סוג) יתנו תמורה הוגנת למחיר הזול משמעותית לעומת ה"קוני".

אצלי בסמוראי מותקנים מקדימה זוג קוני ומאחור בילשטיין משומשים עד שיהיה תקציב לרכישת זוג קוני אחוריים.

הקוני עושים עבודה מדהימה אך קח בחשבון שהרכב הופך להיות יותר קשה (ויציב בפניות)
הבילשטיין מאחור במקרה שלי ירדו מסוזוקי ויטארה ארוכה - המהלך שלהם גדול וזה יתרון בהצלבות אבל אני חייב להודות שהם קשים ברמה נוראית (כמו שאמרתי הם זמניים...)

שיהיה בהצלחה,
אורי

GodsFather
12-01-10, 09:00
כל עוד אין כוונה לשימוש אינטסיבי ואו שיפור של מערכת המתלים, לא מוצא סיבה להשקיע ביותר ממונרו/KYB. זול, זמין, אפשר אפילו לקנות ספייר.

קוני הם היחידים בארץ, ממה שידוע לי, שיש להם בולם קידמי לסמוראי מסולסל (אני לא מדבר על בולמי פוקס ואחיהם כי זו קטגוריה נפרדת לחלוטין). קוני הם אכן מעולים אבל כאמור המחיר גבוה, באותה קטגוריה גם האולדמנים וגם טאף-דוג. בולמים חסונים ועמידים, אמינים ומיועדים לאלה שרוצים גם להשאר עם הרכב לזמן רב וכך ההשקעה משתלמת יותר, אם אני זוכר נכון יש גם דגם עם אפשרות כיוון של דרגת הקושי שלהם.

בסופו של דבר, בולם צריך להתאים למשקל הרכב ולייעוד שלו - עבירות/מהירות/כביש ועוד. מונרו וקוני יעשו את אותה עבודה, העניין הוא שמונרו לא יעמדו בלחץ העבודה לטווח ארוך כמו הקוני ויפסיקו להיות יעילים מהר יותר.

אורי, שמת בולם אחורי של רכב ששוקל כפול מהרכב שלך ואתה מתלונן על הקושי שלו ? :lol:

ori r
12-01-10, 09:44
כל עוד אין כוונה לשימוש אינטסיבי ואו שיפור של מערכת המתלים, לא מוצא סיבה להשקיע ביותר ממונרו/KYB. זול, זמין, אפשר אפילו לקנות ספייר.

קוני הם היחידים בארץ, ממה שידוע לי, שיש להם בולם קידמי לסמוראי מסולסל (אני לא מדבר על בולמי פוקס ואחיהם כי זו קטגוריה נפרדת לחלוטין). קוני הם אכן מעולים אבל כאמור המחיר גבוה, באותה קטגוריה גם האולדמנים וגם טאף-דוג. בולמים חסונים ועמידים, אמינים ומיועדים לאלה שרוצים גם להשאר עם הרכב לזמן רב וכך ההשקעה משתלמת יותר, אם אני זוכר נכון יש גם דגם עם אפשרות כיוון של דרגת הקושי שלהם.

בסופו של דבר, בולם צריך להתאים למשקל הרכב ולייעוד שלו - עבירות/מהירות/כביש ועוד. מונרו וקוני יעשו את אותה עבודה, העניין הוא שמונרו לא יעמדו בלחץ העבודה לטווח ארוך כמו הקוני ויפסיקו להיות יעילים מהר יותר.

אורי, שמת בולם אחורי של רכב ששוקל כפול מהרכב שלך ואתה מתלונן על הקושי שלו ? :lol:

אמיר, אתה צודק ואני מודע לזה, מדובר בפתרון זמני, זה מה שהצלחתי לשלוף מהשרוול באותו רגע שהמונרו החליטו שהגיע סופם

התייש
12-01-10, 17:23
אצלי אחרי הגבהה התקנתי מקדימה ראנצ'ו משומשים וטובים שישבו אצל אדר במחסן וkyb ארוכים יותר (נדמה לי של היילקס) מאחור. כבר בערך 15000 ק"מ אחרי ההחלפה ועדיין מרגיש סבבה

-->