PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בניבה!

יוסי חזקיה
12-01-10, 20:30
בס"ד
שלום לכולם אני חדש בתחום , אז אשמח לקצת עזרה . תודה.
רכשתי לאדה ניבה 94 בהתחלה היא היית אחלה עד שהתלתי להתעסק איתה....
חשבתי שאני מבין!
השאלה שלי היא אם יש אנשים מירושלים שמתעסקים בניבה או מוסך כי ההתלבטות שלי היא אם להכניס אותה ליישור קו ומשם להתחיל.
הבעיות המרכזיות שיש לי הם:
1.מערכת הבלמים לא משהו כי החלפתי את המאזן, ולמרות שניקזתי זה לא עזר.
2.בלם היד לא מגיב וזה דיי חשוב כי אני גר במושב עם עליות.
3.ולוח המכוונים לא מקבל חשמל .
אז אשמח לרעיונות עצות או כל דבר דומה בתודה מראש יוסי 0506283338.

tzagi
13-01-10, 07:25
ברוך הבא יוסף,
קודם כל קבל את תנחומי על הכלה החדשה,
אני מקווה שאתה מודע שבעלות ניבה(או כל רכב מזרח ארופאי אחר) קרובה מאד לנישואים עם אישה בעלת אישיות של רימון יד, הן לא אוהבות כשמתעסקים איתם ותכף תקבל איזה גל של מחבתות וסכינים עפים בכוון שלך בסגנון מרוקאי טהור.

יש פה מומחה לניבות בשם ליאור והוא אחד היחידים שיודע איך להפוך רימוני יד לחיות שעשועים, מתאר לעצמי (ומקוה בשבילך) ישפוך עליך קצת מחוכמתו......בהצלחה!

יגאל81
13-01-10, 10:58
הי יוסי,
דבר ראשון תתחדש.
איזה ניבה זו? 1600 או 1700? מה עם כמה תמונות?

בלם היד הוא כבל שהולך מתחת לרכב וצריך למתוח אותו מדי פעם. יש פרוצדורה מאוד פשוטה בשביל זה.
אני ממליץ שתתחיל בלהוריד את כל הספרי רכב - יש לינקים איפשהו בפורום הזה. אבל אתה יכול למצוא את כולם בתחתית העמוד ב:
http://www.turbo-nutter.com

חוץ מזה יש בחור בשם אלי שאני חושב שעוד מסתכל פה בפורומים למרות שאין לו כבר ניבה. הוא מבין מאוד והוא נמצא באחד הישובים סביב ירושלים (ברח לי השם של הישוב) אני אשלח לך את הטלפון בהודעה פרטים.

חשמל ללוח המחוונים צריך עם מד מתח והרבה סבלנות - לעקוב אחרי החוטים ולראות איפה יש נתק - אולי זה בכלל עניין של הארקה - בכל מקרה באתר למעלה יש גם תרשימים חשמליים.

lior_b.s
13-01-10, 14:59
אהלן יוסי

אחרי שקיבלת את ברכת הדרך מג'ו , ואני קצת מחמאות:cool:
אני יכול להגיד לך...שאלו יהיו הצרות שלך עם הניבה.

קודם כל כמו שיגאל אמר, יש את אלי פובז'רסקי מהר אדר באיזור שלך, בעל ניבה לשעבר שיכול לעזור ולייעץ.
לגבי בלם היד, לא תמיד זה מספיק למתוח את הכבל, צריך גם לראות מה מצבו בכלל, אני החלפתי את שלי לפני שבוע בדיוק.
העניין הוא שמנגנון נעילת הבלמים לפעמים נשחק ולא משנה כמה מותחים הוא פשוט לא דוחף מספיק את הרפידות כנגד התוף...את העניין הזה פותרים ע"י מילוי בריתוך קטן והמנגנון חוזר לתפקד.

לגבי שאר מערכת הבלמים, תגדיר "לא משהו"...לא עוצר? דוושה נמוכה? תן תיאור יותר מדוייק.
ברוב המקרים דוושה נמוכה זה לא עניין של אויר למרות שאצלך ייתכן שכן כי התעסקת עם המערכת, אבל גם כאשר הרפידות נגמרות נדרשת לחיצה יותר ארוכה על הדוושה .

לגבי לוח השעונים אני אשאל שאלה מתבקשת, פיוזים בדקת?...
מה בדיוק לא מקבל חשמל?..אור לא נדלק? , כל השעונים לא עובדים?.
מאחורי לוח השעונים יש כבל הארקה לגוף תבדוק שהוא מחובר כמו שצריך.
את לוח השעונים אתה שולף בלחיצה כלפי מטה השתי הידיים, אחת מעל השעון חום ושנייה מעל השעון דלק ואז מושך אותו לכיוונך, תסתכל שכל הקונקטורים מחוברים וכנ"ל כבל הארקה לגוף.

תעדכן פה איך הולך ואז נוכל לכוון אותך יותר טוב .

ליאור

nadler
19-01-10, 08:54
יוסי שלום,
אתה הבן של מוסא?
חשבתי שראיתי ניבה מול הבית שלכם...
הייתה לי ניבה במשך 10 שנים, כך שאני מבין דבר או שנים, אם יש צורך דבר איתי.
איתי נדלר.
אם אין לך את המספר שאל את אבא.

davidbu3
19-01-10, 13:54
דבר איתי ! מכיר את האוטו וכל מה שצריך לשדרג בו !!! 0549770227

יוסי חזקיה
20-01-10, 18:25
בס"ד
תודה לכולם על התגובות , אני מחכה שיום שישי יגיע ואני יתחיל לעבוד עליו אבל לא הצלחתי להוריד שום ספר רכב.
איפה יש חלקי חילוף באיזור ירושלים מישהו יודע אני צריך גוז'ונים.
תודה שוב ואיתי אני הבן של מוסא אז נראה שיהיה לי זמן אני יבדוק גם אם לך יש ונדבר.

nadler
25-01-10, 23:52
בס"ד
תודה לכולם על התגובות , אני מחכה שיום שישי יגיע ואני יתחיל לעבוד עליו אבל לא הצלחתי להוריד שום ספר רכב.
איפה יש חלקי חילוף באיזור ירושלים מישהו יודע אני צריך גוז'ונים.
תודה שוב ואיתי אני הבן של מוסא אז נראה שיהיה לי זמן אני יבדוק גם אם לך יש ונדבר.

יוסי, צרבתי לך את הספר רכב על דיסק. נראה איך מעבירים לך אותו, אולי דרך אבא.
חלקי חילוף אין!!! צריך לחפש, רצוי עם החלק ביד.
גוז'ונים, הייתי מהמר על אום ובורג במרכז בליליוס בטלפיות.

יגאל81
26-01-10, 09:42
חלקי חילוף אין!!! צריך לחפש, רצוי עם החלק ביד.

חלקי חילוף אפשר להזמין באינטרנט אם זה דברים שלא דחופים לך.
וחוץ מזה יש בנתניה את מוסך בונאר שעוד יש לו חלפים לניבה במחסן. הוא תמיד עושה פרצופים אבל בסוף עוזר מאוד.

-->