PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת גומיות שסתומים בויטרה

haimovich2000
13-01-10, 00:21
הייתי במוסך לבדיקת לחץ לאחר שהאוטו (ויטרה 93) שתתה שמן בכמות מטורפת (מיכל שמן ב300 ק"מ) והמוסכניק אמר שכניראה צריך להחליף גומייות, הוא רוצה 1000 שקל כולל הגומיות והעבודה בהתחשב בעובדה שגומייה עולה לפי מה שהוא אומר 20 ש"ח כפול 8 זה מחיר דיי יקר לעבודה ולכן...
מישהו עשה את זה פעם לבד? כמה מסובך זה? צריך כלים מיוחדים? (הבנתי שצריך משהו שמכווץ את הקפיצים של הבוכנות?!)
מישהו מכיר מקום לקנות חלפים (גומיות מקוריות) במחיר הולם?
טיפים נוספים ייתקבלו בברכה
תודה רבה

Zuki-Land
13-01-10, 08:45
הייתי במוסך לבדיקת לחץ לאחר שהאוטו (ויטרה 93) שתתה שמן בכמות מטורפת (מיכל שמן ב300 ק"מ) והמוסכניק אמר שכניראה צריך להחליף גומייות, הוא רוצה 1000 שקל כולל הגומיות והעבודה בהתחשב בעובדה שגומייה עולה לפי מה שהוא אומר 20 ש"ח כפול 8 זה מחיר דיי יקר לעבודה ולכן...
מישהו עשה את זה פעם לבד? כמה מסובך זה? צריך כלים מיוחדים? (הבנתי שצריך משהו שמכווץ את הקפיצים של הבוכנות?!)
מישהו מכיר מקום לקנות חלפים (גומיות מקוריות) במחיר הולם?
טיפים נוספים ייתקבלו בברכה
תודה רבה

אהלן
בכדי לבצע את העבודה תצטרך להכניס לחץ אוויר מבוקר לצילנדר כדי למנוע נפילת השסתום
בשיחרורו שנעשה ע"י מכווץ מיוחד שחולץ את השסתום ללא פירוק ראש המנוע
יום טוב ליאור

נדב42
13-01-10, 09:46
דיברתי עם המוסך שלי (בטירה) וגם הוא ביקש מחיר כזה, אז כנראה שהמחיר הוגן לכמות העבודה ...

להתראות בשטח,

נדב.

s_n_p
13-01-10, 12:00
אהלן
בכדי לבצע את העבודה תצטרך להכניס לחץ אוויר מבוקר לצילנדר כדי למנוע נפילת השסתום
בשיחרורו שנעשה ע"י מכווץ מיוחד שחולץ את השסתום ללא פירוק ראש המנוע
יום טוב ליאור

דרך נוספת זה לדחוף חבל לתוך הצילינדר דרך החור של הפלג ואז לסובב את הקרנק עד שהבוכנה תלחץ על החבל ותחזיק את השסתום.

חבר שלי החליף גומיות שסתומים במנוע 8VALVE מבלי לפרק את גל הזיזים.
לא נוחחתי באת הביצוע, אבל לפי מה שהבנתי הוא הצליח להזיז את הנדנדות.

haimovich2000
14-01-10, 15:54
למישהו יש את מכווץ לקפיץ של השסתומים?!
אם לא אני אאלץ לעשות את בשיטה הפרימיטיבית של ללחוץ על הקפיץ ולקוות שאני גם אחזיר...
ואם מישהו מכיר שיטה קלה לסובב את המנוע אני אשמח לטיפים
תודה

tallevi
14-01-10, 20:40
לא הייתי ממליץ לך לעשות לבד,בטח ובטח אם אתה חסר רקע ידע וניסיון בתחום.(שזה מה שנראה לי לפי שאלותיך)
הסכום שביקשו ממך מעיד על מורכבות העבודה מבחינת בעל המקצוע אז תסיק את המסקנות הנכונות!
להעלות הצעות ולנדב מידע מקצועי לביצוע העבודה מבלי לאמוד את כישוריך קודם,זה חסר אחריות!
לגבי כלים מיוחדים אז התשובה היא כן,
סיכון לנזק-קיים.

לטובתך,גש לבעל מקצוע שיבצע את העבודה ושכח מזה.

טל.

haimovich2000
14-01-10, 22:31
לא הייתי ממליץ לך לעשות לבד,בטח ובטח אם אתה חסר רקע ידע וניסיון בתחום.(שזה מה שנראה לי לפי שאלותיך)
הסכום שביקשו ממך מעיד על מורכבות העבודה מבחינת בעל המקצוע אז תסיק את המסקנות הנכונות!
להעלות הצעות ולנדב מידע מקצועי לביצוע העבודה מבלי לאמוד את כישוריך קודם,זה חסר אחריות!
לגבי כלים מיוחדים אז התשובה היא כן,
סיכון לנזק-קיים.

לטובתך,גש לבעל מקצוע שיבצע את העבודה ושכח מזה.

טל.

אני לא עושה את זה לבד
תודה על הדאגה

haimovich2000
14-01-10, 22:42
עדיין אני אשמח לקבל טיפים ועצות מבעלי נסיון

haimovich2000
18-01-10, 01:03
זהו זה נעשה!
יום שבת משמונה בבוקר עד בערך שמונה בערב...
פתחנו את המנוע הכנסנו חבל בחור של הפלאג עד שהשסתום ניתקע ואז בעזרת נחישות כוח התמדה ומברג דיי גדול הוצאנו את הקסוות, הקפיצים והחלפנו גומיות.
זה היה דיי קשה כי לא היה לנו את הכלים הייעודיים אבל עדיין בהתחשב בעובדה שחסכתי 800 ש"ח של עבודה במוסך הייתי אומר שזה השתלם.
הייתי היום אצל המוסכניק שלי והוא דיי התפעל שהצלחתי לבצע את זה לבד בבית...

סה"כ העבודה עצמה לא ממש מסובכת פשוט מעצבן בלי הכלים המתאימים אבל בהחלט אפשרי

gmike
18-01-10, 01:13
יפה מאוד!
יש תמונות?
אני מתכנן לעשות את זה בקרוב בסמוראי שלי, הדבר היחיד שעוצר אותי זה שאין לי מכווץ קפיצים.
איך הצלחת להסתדר בלי?

s_n_p
18-01-10, 13:05
זהו זה נעשה!
יום שבת משמונה בבוקר עד בערך שמונה בערב...
פתחנו את המנוע הכנסנו חבל בחור של הפלאג עד שהשסתום ניתקע ואז בעזרת נחישות כוח התמדה ומברג דיי גדול הוצאנו את הקסוות, הקפיצים והחלפנו גומיות.
זה היה דיי קשה כי לא היה לנו את הכלים הייעודיים אבל עדיין בהתחשב בעובדה שחסכתי 800 ש"ח של עבודה במוסך הייתי אומר שזה השתלם.
הייתי היום אצל המוסכניק שלי והוא דיי התפעל שהצלחתי לבצע את זה לבד בבית...

סה"כ העבודה עצמה לא ממש מסובכת פשוט מעצבן בלי הכלים המתאימים אבל בהחלט אפשרי

לא בטוח לגבי חיסכון של 800 ש"ח - עדיין 12 שעות עבודה בשבת ( 200%), אבל אין ספק שהסיפוק העצמי שקיבלתה לא נארך בכסף.
כל הכבוד!

haimovich2000
21-01-10, 00:49
יפה מאוד!
יש תמונות?
אני מתכנן לעשות את זה בקרוב בסמוראי שלי, הדבר היחיד שעוצר אותי זה שאין לי מכווץ קפיצים.
איך הצלחת להסתדר בלי?

הסתדרתי בעזרת מברג/לום קטן אבל שמעתי ממישהו שיש איזה אילתור לרתך פינים או משהו כזה לקליבה ואז זה מכווץ את הקפיץ.
תכלס אפשר להסתדר גם בלי אבל זה פשוט לוקח יותר זמן ועצבים.

-->