PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיאט 127 -

גיא
13-01-10, 07:10
איפה לדעתכם אפשר למצוא אחד כזה במצב בסיסי של חתיכה אחת עם רשיון חוקי ?

כן אני יודע .... אבל אני מת על האוטו הזה.

מזכיר לי המון מהשנים שעוד היו לי שערות על הראש.

טל חסיד
13-01-10, 07:23
בפורום של מועדון ה5 יש בחור בשם גיא מאשדוד שיש לו כמה כאלה אולי יש לו למכירה או שהוא יודע מי מוכר.

טל

tzagi
13-01-10, 08:08
בשיא הרצינות, רד מזה, זה לא בשבילך,
אני כן מכיר את הרכב, היה לי בעבר הרחוק 128 ספורט קופה, ואני מכיר את האישיות שלך.
קומבינציה גרועה.
Nuff said.

sgill
13-01-10, 08:17
YAD-2 / רכב / מיוחדים / רכבי אספנות

או בקארספורם תחת "רכבי אספנות"

אם כבר, אז תחפש את ה - 127 ספורט עם מנוע 1050 ולא 900

בהצלחה

גיא
13-01-10, 08:56
ג'ו ידידי, גם לי היתה אחת כזאת, סבא שלי גם צבע אותה בצבע חקי של טנקים כי היתה לו פחית במחסן ...

מנוע 903. גיר חורק נורא בהעברה לשני.

אוי איזה זיכרונות .... אין כביש בארץ של שנות ה 80 התחלת 90 שלא נסעתי בו איתה.

ביד 2 לא מצאתי כלום.

אני אנסה את הבחור מאשדוד.

תודה.

tzagi
13-01-10, 08:59
ועוד פעם,
רד מהפרק, ידוע שיש לך....איך אומרים "הרס עצמי" אבל יש גבול לטמטמת.

יואב פולס
13-01-10, 10:28
אכן, בקראספורום יש פורום אספנות. יש שם מישהו שמוכר כזה.
אני אומר "לך על זה". אל תיתן לאנשים קנאים להרוס לך ת'חלום. מקסימום השקעת כמה שקלים. זה אוטו שגורם לך לחייך כל בוקר כשאתה עולה על המאזדליסינג שלך...

הנה...http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=301678

ח.שמואל
13-01-10, 10:56
אכן, בקראספורום יש פורום אספנות. יש שם מישהו שמוכר כזה.
אני אומר "לך על זה". אל תיתן לאנשים קנאים להרוס לך ת'חלום. מקסימום השקעת כמה שקלים. זה אוטו שגורם לך לחייך כל בוקר כשאתה עולה על המאזדליסינג שלך...

הנה...http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=301678

מה שיש שם זה 127 ו126
ה 126 היא עם מנוע אחורי והיא מחליפתה של ה 850 הנחמדה.
היתה לי אחת כזאת 850 "ספיישל" עם הגה עץ 3 חישורים קאלק.וזה אחלה אוטו לעיר.
בהצלחה.

גיא
13-01-10, 10:58
http://www.fiatclub.co.il/forum/showthread.php?t=3781

כן אני כבר התחלתי למצוא יותר מידע פה.

האוטו המבוקש זה הדגם הראשון מנוע 903.

ואני לא מתרגש מידי מג'ו היקר. :)

tzagi
13-01-10, 11:05
אל תעזרו לו!
הוא לא מיושב בדעתו ולא אחראי למעשיו!
אתם שמים פצצת אטום בידיו של משוגע, או לחילופין,
אתם נותנים כלי נשק אוטומטי לשימפנזה, אל תתפלאו ותאשימו את הקוף שהוא לחץ על ההדק ואנשים חפים מפשע ימותו

הוזהרתם, אני פורש.

גיא
13-01-10, 11:30
ג'ו.. יש קפיץ עלה מאחורה ... זה חצי ג'יפ !

זה טוב !!! :)

זה משלנו !

חוצמיזה, יש שם מנוע 903 סמ"ק .. זה לא נוסע מהר. :)

( יש לי במחסן את הרדיו AM שהיה באוטו של סבא - אני אתקין לי אותו בדש של הפיאט החדשה הנוצצת שלי חח :) )

( כן , אני באמת מרגיש טיפה משוגע .. )

airzax3
13-01-10, 14:59
הרכב הראשון שלי היה 127 ששימש כרכב כביש-שטח בעל כורחו-וגם אני מפנטז על אחד בחנייה.
יש אחת ששמתי עליה עין אבל מכיוון שלצערי כרגע זה לא מעשי -קח כתובת:
אשקלון, רחוב הדרור-זה כביש טבעת, מיד אחרי הפניה ימינה יש אחת שיושבת כבר כמה שנים בחניה מקורה
מכיוון שזה רחוב של וותיקים יש סיכוי שהיא של איזה קשיש ושווה לדפוק על הדלת ולשאול
יש עוד אחת ליד מוסך באיזור הבורסה

ואם יצא משהו-אני רוצה סיבוב!
יש עוד אחת ליד מוסך באיזור הבורסה
בהצלחה.

GodsFather
13-01-10, 16:17
גיא, מועדון ה5 עורך מפגשים שבועיים כל שישי בין 4 ל7 בערב, גם בחיפה.

מציע לך לקפוץ לשם ולשאול את החברים. אני כבר כמה שבועות מגיע למפגש בת"א, זה ממש תענוג לראות את היצירות השונות וכל שבוע יש יצירות חדשות. תמיד יש כמה רכבים למכירה, גם נדירים וגם מוכרים יותר.

מיקומי מפגש מפורסמים באתר של מועדון ה5 והם חופשיים לקהל.

דרור ברלי
13-01-10, 19:32
גם כן חלום...

אתה מדבר כאן על 127 דור ראשון - אמצע שנות ה-70, ומין הסתם כל פיאט בת 35-34 שנים היא בד"כ כבר רקובה לגמרי. גם אם תמצא 127 שנוסעות, סיכוי יותר מאשר סביר שהן חלודות למוות.
אלה היו מכוניות מתוקות ונפלאות לזמנן, אבל הן היו מתחילות להחליד כבר על המובילית, בדרך מהמפעל לנמל.

אם כבר פיאט נדירה ומיוחדת - 850 ספורט קופה. אותו מנוע 903 סמ"ק אבל מאחור, מאייד כפול והנעה אחורית. מכונית קטנטונת, יפהפיה, מתוקה ואפילו זריזה יחסית, עם אפשרויות שיפורים נרחבות, במחיר של התחממויות מנוע בלתי פוסקות.... אם תמצא אחת כזו - זה ממש אוטו מיוחד. היו פעם לא מעט בארץ ככה שזו לא משימה בלתי אפשרית לאתר אחת.

eysham
13-01-10, 20:37
גיא, אני מקנא בך שהפנטזיות שלך כלכך זולות...

אם כבר לטפח ענטיקה אז הייתי הולך על אופל GT ולא פיאט מעאפנה...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bf/Opel_GT.JPG

ואולי אפילו בגירסת שטח...

http://www.4x4offroads.com/image-files/1972-opel-gt-264.jpg

גיא
13-01-10, 21:18
דרור .. קבל סיפור.

אישם ( צחוק בצד :) ) בשנת בערך 1975 ( שנה או שתיים לפה ולשם ), היתה לסבא ( אותו סבא ) 850 ( בצבע ... כן .. חקי :) )
אנחנו נוסעים לדודים בשפיר, פתאום אוטובוס ( מההם עם הלחץ אויר, עם הרצפה מעץ וגג מפיבר ) צופר לנו כמו משוגע, מאותת, משתולל ...

סבא אומר ספק לי ספק לעצמו, יאללה משוגע, שיעבור ... ויורד לשול.
האוטובוס עוקף בפראות וחוסם אותנו ועוצר.

סבא דופק בלימה מהסרטים.

הנהג אגד מגיע בריצה עם מטף ענק ביד ומתחיל לצפות את החקי בקצף ...

מה מתברר ? המנוע שהיה לו חם, נידלק. ובער כמה ק"מ יפים.

קיבינו, קיררנו, הנענו ונסענו ...

אחרי המדורה הניידת, היתה ה 127.

היו ימים ... אחרי זה סבא עבר לקורסה 84 3 דלתות. שירשתי ממנו.

landY
13-01-10, 22:12
אני מכיר מישהו שפיתח רגשות לסוזוקי סוויפט 85. הוא אפילו חשב להפוך אותה לרכב אספנות.
כל אחד והאוטו שהשאיר עליו חותם בגיל 5-6.

דרור ברלי
13-01-10, 22:29
אחחח..... אופל GT....או כמו שקראו לזה - "בייבי קורבט".
עם מנוע אופל רקורד שסיפק משהו כמו 75 כ"ס, זו המכונית שהציגה את הפער האבסורדי ביותר אי פעם בין איך שהיא נראתה לאיך שהיא נסעה....

יואב פולס
14-01-10, 01:34
זו המכונית שהציגה את הפער האבסורדי ביותר אי פעם בין איך שהיא נראתה לאיך שהיא נסעה....

תרשה לי לחלוק עליך...אני מאמין שהפאג'רו שלי עולה עליה. אותו הספק, פי שלוש משקל...

גיא
14-01-10, 10:32
תרשה לי לחלוק עליך...אני מאמין שהפאג'רו שלי עולה עליה. אותו הספק, פי שלוש משקל...

אבל טיפה יותר מומנט :)

נדב42
14-01-10, 20:01
הי,

ראיתי אחת צהובה במוסך בבני ברק (כנראה שייכת לבעל המוסך), מודל 81 מנוע 903, רוצים עליה 15K

אם אתה רוצה אברר עוד פרטים כשאהיה שם שוב (לא היה עליה שלט מכירה, אבל כשראיתי אותה על הליפט ישר חשבתי עליך) ...

נדב.

ymandel
14-01-10, 20:17
אם תחליט שאתה רוצה 850 spyder, אני אוכל להפנות אותך לזה שקנה אחת ממני.
כמעט יד ראשונה, אני הייתי הבעלים מספר 21...

ניר.א
16-01-10, 14:17
אם כבר אופל אז (לא היו הרבה כאלו בארץ) הייתי הולך על אופל מנטה מנוע 1900
הייתה לי אחת כזאת מודל 75, נהניתי ..חבל על הזמן
לחום על פיאט ועוד על 127 זה נראה לי במקרה הטוב חלום רע ובמקרה הפחות טוב
עילה לאשפוז כפוי!

נדב42
17-01-10, 09:29
לחום על פיאט ועוד על 127 זה נראה לי במקרה הטוב חלום רע ובמקרה הפחות טוב עילה לאשפוז כפוי!

מה אתם מתווכחים עם נוסטלגיה ?
מה הטעם להציע רכבים אחרים ?

זה מה שהבן-אדם מחפש, ולא כי הוא חושב שזה האוטו הכי טוב בעולם, אלא סוג של התרפקות - הוא מכיר בזה ושם את זה על השולחן אז מה רע בזה ???

מצד שני, אם יש כאן הזדמנות לאשפוז כפוי ... :p:p:p

להתראות בשטח,

נדב

ינון
17-01-10, 22:35
אינוצ'נטי אני רוצה אינוצ'נטי זו המכונית הראשונה שלי ולצערי הן כבר החלידו על פס הייצור.
מי שנסע עליהן יודע על מה אני מדבר!!!
בכל אופן אשמח למצוא אחת במחיר סביר.

ח.שמואל
17-01-10, 23:59
גם אני הייתי קונה שוב את הרככב הראשון שלי...
סאאב 96 שנת 66' מנוע 850 סמ"ק 2 פעימות. לכל צילינדר קרבורטור נפרד.
הרעש שלו עוד מצלצל לי באוזניים... (וגם הריח...באף...)

דרור ברלי
18-01-10, 00:27
אינוצ'נטי אני רוצה אינוצ'נטי זו המכונית הראשונה שלי ולצערי הן כבר החלידו על פס הייצור.
מי שנסע עליהן יודע על מה אני מדבר!!!
בכל אופן אשמח למצוא אחת במחיר סביר.

לא תמצא כי הן התפוררו למוות.
כמו כל אוטו איטלקי מהתקופה ההיא. חלודה.
ואם כבר אינוצ'נטי אז רק דה-תומאסו.

תמצא לך מיני בריטית מקורית של אוסטין/מוריס - זה בדיוק אותו דבר (האינוצ'נטי היא בסך הכל מרכב בעיצוב מזוות ומודרני יותר (ומחליד הרבה יותר) על פלטפורמת ומכלולי מיני, עם מנוע חזק ב-5 כ"ס (קפיצי שסתומים שונים, יחס דחיסה גבוה יותר ומאייד כפול במקום ה-SU הבריטי הבודד). בכל זאת אוטו איטלקי... (אחר כך במודל 84', שתלו שם מנוע מודרני יותר של דייהטסו שרייד עם 3 בוכנות. יותר חזק וזריז ממנוע ה"A+" הבריטי, אבל רחוק מהאמינות שלו. מתחמם ומווברץ כמו משוגע. דייהטסו זה זבל יפני בפני עצמו). המיני קצת נדירות ויקרות עכשיו, ויש בעיית חלקים בארץ, אחרי שג'קי מאוטו-מיני (זה למי שתהה למה קוראים לו "אוטו מיני"!!!) הפסיק להתעסק בהן... אבל באנגליה יש כל מה שתרצה למיני.
בכל מקרה הן נפלאות. זריזות מאוד, חסכוניות בדלק, אמינות באורח סביר ומהנות מאוד לנהיגה.

גיא
18-01-10, 07:42
אכן .. מינימיינור 75 ידני מנוע 1000 צבע כתום גזר נוראי....

רדיאטור בצד, הגה בקוטר של ספינה, מד מהירות באמצע וגלגלים בקוטר של עגלת סופר ....

באמת היו ימים משעשעים אז .....

עכשיו שאני ניזכר, ... הרמת ידית בלם חניה וסיבוב הגה .. שני גלגלים מטר באויר :) ....

אבל הפיאט היתה יותר מגניבה ממנה :)

ינון
18-01-10, 08:46
את האינוצ'נטי (או בפי החברים שלי ינונצ'נטי) החזקתי היא הייתה מודל 84 כן עם מנוע של דיהטסו.
הבעיות שסבלתי מהן היו חלודה ואיכות הרכבה איטלקית וכמעט שכחתי את הכסא שצנחה לו המשענת והגיר שחרק אבל וזה אבל גדול הרכב היה מטוס זעיר יחסי העברה של כ30 קמ"ש בכל הילוך ומנוע שהיה חזק מאוד וידע לתת בראש למכוניות "מהוגנות" ופחות תמימות (אינוצ'נטי= תמים) ממנו.

האמת שאני חושב על כך איזה רכב אוכל לתת לבן שלי כשיגדל?? את הענתיקות ייגרסו בעבור 3000 ש"ח חוקי זיהום האוויר ימנעו מאיתנו להחזיק מכוניות ישנות ולבסוף האלקטרוניקה מסביב שלא הייתה קיימת במכוניות עד שנות ה90 בערך ABS BED DDT CBS NBCכריות ושות שיהיה לא פשוט או זול לתקן או להחליף.
איך הזמנים משתנים

יואב פולס
18-01-10, 11:51
גם אני הייתי קונה שוב את הרככב הראשון שלי...
)

בחיים אני לא קונה עוד פעם את הרכב הראשון שלי. גם אם יתנו לי חינם. לנצ'יה דלתא, 1300, מודל 82. איף, איזה אוטו מעצבן! טוב, בעצם אם חינם אני אקח. ואני אתעלל בו כל-כך! אני אקח אותו לעשות את נחל ערוד, בלי הנחות! במחשבה שניה, אין מצב שהוא מגיע למכתש רמון בנסיעה, ועלות מובילית רק בשביל להתעלל בפגר, שהיה פגר כבר בשערי המפעל...טוב, לא יודע. אל תלחצו עלי.
יואב

GodsFather
18-01-10, 11:58
הראשונה שלי - שרמנט 81, בצבע זהב מתפורר. הייתי לוקח אותה היום בלי לחשוב פעמיים.

דרור ברלי
18-01-10, 14:34
אני חושב שרק לי יש את הכישרון להיפטר במחיר הזדמנות ממכוניות נפלאות במצב נהדר שכמה וכמה שנים אחר כך הופכות ללהיט אספנים.

חיפושית 64' יד שלישית עם סנרוף מקורי, המון ניקלים והגה גדול ולבן. גם ב-86' כשקניתי אותה, היא כבר היתה קלאסיקה. לך תמצא אחת כזו היום במצב טוב. המון כסף.

חיפושית 74' יד ראשונה עם מנוע 1641 סמ"ק משופר. איזה בהמה אלימה ורצחנית. שווה היום גם כן המון כסף. יחסית.

אלפא סוד 79' מנוע ספרינט 1.5 משופר מאוד. אוטו שלפני 20 שנה נסע מחולון לאילת בקצת פחות משעתיים וחצי... נשארו בכלל כאלה?

מיני 76' שהוסב לרפליקת קופר S. מנוע 1300, אדום עם גג לבן, בונבון אמיתי, מתוקה ומאוד מהירה, קארט חוקי לכביש. לך תמצא בפחות מ-30K.

ג'יפ CJ5 עם מנוע 258. מודל 78', תוצרת מתמ"ר חיפה, עם השילדה הסגורה החזקה יותר. גיר 3 הילוכים, יחסי העברה 4.10 מקוריים. נבלה רעה אמיתית. בודדים מסוגו נותרו בארץ. לא מזמן ראיתי אחד למכירה. רק 50K דורשים עבורו...

את כל אחת מאלה הייתי לוקח היום בחזרה באהבה.

ser
19-01-10, 16:13
ולי היתה רנו 4 - מודל 82. קנינו אותה כי היינו זוג דלפון עם ילדה וחיפשנו רכב 4 דלתות.
לא היכרתי בקניה את הרכב, אח"כ התאהבתי.
מכרנו אותה וקנינו מיבש כביסה...
בשמחה הייתי מחנה אחת כזו ליד הבית.

-->