PDA

צפייה בגרסה מלאה : RUF, בעד ונגד... ודיון על בניית RUF לסמוראי (הוחלט בעד)

אלון_ק
04-08-04, 00:47
RUF=Rears Up Front (קפיצים אחוריים מקדימה).

מסתבר שלא רק שהקפיצים האחוריים ארוכים מהקדמיים (סושי, מכות!) אלא שהסטאפ של קפיצי CJ יחד עם RUF נפוץ למדי ומוצלח במיוחד (בחו"ל, כמובן).

אז הפעם אני אנצל אתכם ואת הידע שלכם, ואבקש כל פיסת מידע שאתם יכולים להכניס לי בנושא - בנאלית ככל שתהיה. אני מעדיף שתכתבו את מה שאני כבר יודע, מאשר שלא אדע משהו. יתרונות, חסרונות, כל דבר שתחשבו עליו בנושא. חוץ מחוקיות, כמובן :lol: .

קצת קישורים לנושא:

קישור לתוצאות חיפוש בBBS (http://bbs.zuwharrie.com/content?action=search2;params=YTo2OntzOj M6ImJyZCI7YToxMzp7aTowO2k6NTtpOjE7aTo2O2 k6MjtpOjg7aTozO2k6OTtpOjQ7aToxMDtpOjU7aT oxMjtpOjY7aToxNDtpOjc7aToxNTtpOjg7aToxNj tpOjk7aToyMztpOjEwO2k6MjU7aToxMTtpOjI4O2 k6MTI7aTozNDt9czoxMzoic2hvd19jb21wbGV0ZS I7YjowO3M6MTI6InN1YmplY3Rfb25seSI7YjowO3 M6Njoic2VhcmNoIjtzOjM6InJ1ZiI7czo4OiJzb3 J0X2RpciI7czo0OiJkZXNjIjtzOjQ6InNvcnQiO3 M6OToicmVsZXZhbmNlIjt9;start=90)

חו"ד על מוצר של רוקי רואד באדיבות IZOOK (http://www.izook.com/reviews/rrftor/rrrftor.htm)

אין לי קישורים מהפיראטים, יש להם איזו תקלה בסרבר. אני אעדכן עם הקישורים הרלוונטים שלהם כשאוכל.

מתוך אאוטר לימיטס 1 (http://www.outerlimits4x4.com/PHP_Modules/phpBB2/viewtopic.php?t=23748&highlight=ruf)

אאוטר לימיטס 2 (http://www.outerlimits4x4.com/PHP_Modules/phpBB2/viewtopic.php?t=17915&highlight=ruf)

[url=http://www.outerlimits4x4.com/PHP_Modules/phpBB2/viewtopic.php?t=6462&highlight=ruf]אאוטר לימיטס 4 - מומלץ למי שלא מכיר עדיין את הנושא (]אאוטר לימיטס 3[/url)

אאוטר לימיטס 5 (http://www.outerlimits4x4.com/PHP_Modules/phpBB2/viewtopic.php?t=7507&highlight=ruf)

יש עוד הרבה באאוטר לימיטס, פשוט יש להם מנוע חיפוש מחורבן יחסית לBBS, שם הוא ממש טוב (רמז, נמרוד :lol: ).

זה מספיק חומר רקע - דעות בבקשה.

אלון_ק
05-09-04, 19:48
טוב, היום החלה העבודה. הקפיצים האחוריים הישנים שינו את תכונותיהם מעט, נוספו להם עוד כמה חברים והתבצע ערגולון על כולם, שיהיו אותו דבר. ארז, הנה מצאנו שימוש לנבלות שאתה ואייל קניתם:

http://imgsrv.pic4u.co.il/2w4r5t8631381c65a34af290fe2a98b0020000.a spx
(תודה על ההלוואה, אייל)

הפעם גם צבעתי אותם:

http://imgsrv.pic4u.co.il/2w4r5tc268170f58e44d779490f08fc0020000.a spx
אחרי שאני ארכיב את הקפיץ על הרצפה אני גם אצבע אותו בשחור. ביזבוז צבע כרגע, לצבוע כל אחד בנפרד.

לאחר שחרור מאמצים יש עומק של 150 מ"מ לכל קשת, 10 מ"מ פחות ממה שיש בקיט של דובינסון. זאת משום שאני אבנה תושבות חדשות גם לתושבות הקבועות בחלק הקדמי והם בתורם יגביהו את החלק הקדמי בעוד 3 ס"מ. יהיה שאקל קדמי מוארך באורך 90 מ"מ מחור לחור, אלא אם אני אגלה שזה לא יספיק בגובה לצמיג 32 ואז הוא יוארך עד 120 מ"מ לכל היותר. יותר מזה אני כבר אפצה עם דיסק 9''.
סה"כ הגבהה בערך 5''. מספיק לצמיג 32, אני מקווה (6'' מספיק לצמיג 33, אז 5 צריך להספיק ל 32).

אגב, בתמונה הPRELOAD צבועים כי הם סתם יושבים ומחלידים, אני לא הולך להרכיב אותם קדימה.

מחר:

סיום צביעה והרכבת הקפיצים על הרצפה. פירוק הקדמיים הקיימים, ניקוי וצביעת כל האזור שם (אם אני כבר שם...). הנמכת במפ-סטופ. אינשאללה יהיה גם מספיק זמן וכח לבנות תושבות (החומר פה, נחתוך עם דיסק, כמו עבדים).

מחרתיים: סיום תושבות, נסיעת מבחן, תיקונים בהתאם. רצועת הגבלה למהלך המתלה, אם אין ברירה.

בעתיד הלא ידוע: צינורות בלם מוארכים, בולמים חדשים וארוכים יותר בהרבה.

מישהו יודע כמה עולים צינורות בלם מקוריים בחברה? או מה האורך של צינור בלם קדמי של ג'ימיני?

אלון_ק
06-09-04, 16:44
טוב, הפסקה קלה מהעבודה. הכל על הרצפה, הקפיצים החדשים מורכבים ומוכנים להתקנה, אפילו מצאתי בולם תחליפי לא רע. משמאל לימין: בולם קדמי במידה מקורית, בולם אחורי במידה אחורית, שני בולמים אחוריים של ויטארה. מה אני עושה איתם? כפי שאתם רואים, הם יותר ארוכים מהבולמים הקודמים וזה בדיוק מה שאני צריך (אני מתכוון, עד שיהיה כסף לFOX :shock: )

http://imgsrv.pic4u.co.il/2w4r5t104fb9f3212544aa9698404e50020000.a spx

עכשיו אני צריך להיות בחוץ עם קרטון ביצוע ביד. במקום אני פה, מתעצל (מותר לי! מה יש?). מחר אני אתקוף את העצלנות מזווית חדשה לחלוטין - אני הולך למפעל שלנו פה, בטוח הם חידשו מלאי חמצן מאז שבניתי תושבות CJ. ניקח להם את הברנר ונחתוך כמו בנאדם (כבר הייתי מוכן לעשות את זה עם הדיסק, באמת. אבל אז נהיה חם. זה בדר"כ קורה לי). ואז עוד שעתיים-שלוש נרתך ונצבע, נרסס הכל בזפת, נרכיב הכל ונצא לנסיעת מבחן.

סושי, אתה וודאי שמח לראות שלמדתי לקח ואני עובד בצל של הסככה שלי בית, עם בקבוק קולה אמיתי. מה, כלים? עזוב אותך רינג ראצ'ט ורינג סגור עם זוית לU בולט, תנסה בוקסה עמוקה של סיגנט. U בולט כבר לא כזה דבר נורא. לקח לי 8 דקות להוריד את הקפיץ לרצפה, ולא פירפרתי - סתם עבדתי מהר. באמת. לא להאמין כמה שכלים טובים עושים את ההבדל.

יש פה חסרון אחד והוא שהקונטרה מאיה איננה מקיפה את המאיה כלל. סתם עוד קפיץ. הפתרון הוא לפנות מקום מאחורה, כי אני מושיב שם מאיה ספייר שתיסע איתי לכל מקום. 1/2 שעה והיא במקומה גם אם זה אמצע המדבר - לא מחיר נורא לשלם בהתחשב במטרות המושגות.

סוזי המשתוללת
06-09-04, 19:08
איך יצא העירגול ?
אני שמח שאתה לומד ממני משהו 8)
אבל לא למדת איפה קונים את המיץ הירוק

אלון_ק
06-09-04, 21:23
איך יצא הערגול נדע עוד חודשיים. בנתיים נראה טוב, אבל רק ימים יגידו.

בנתיים הספקתי לנקות ולצבוע את הסרן, מכלולי ההיגוי, בית הגלגל וחלק מהשאסי. גם הכנתי שבלונות מקרטון ביצוע למתאמים.

המתאמים יישבו על התושבות הקיימות, אבל משום המגבלה שאחת התושבות המקוריות נמצאת במרכז השאסי אני לא אחזק אותם כלפי חוץ מהתושבת, אלא כלפי פנים, לפה:

http://imgsrv.pic4u.co.il/2w4r5tc5215a9742274095878af1c770020000.a spx
וזהו בנתיים.

סושי, אני בתהליכי גמילה מהמיץ הירוק שלך...

גיא
06-09-04, 21:32
כל הכבוד ...

1. אם אתה רוצה לשחק עם הברנר פלסמה של החבר שלי .. דבר איתי.
2. אם אתה חושב שזה יכול לעזור לך בחיים איך שהוא אז יש לי 4 צינורות בלמים חדשים לגמרי של ניבה. ( בניבה יש 2 צינורות לכל גלגל קידמי )
3. מה עם הסיבוב שהבטחת לי לפני כמה שנים ? ...

גיא.

אלון_ק
07-09-04, 23:07
כמו כל יום שמתחיל רע, גם זה התחיל עם איחור בבוקר. השעון צילצל וקיבל את המכה היומית שלו, רק שהיום הוא החליט שגם לו יש זכויות, לא ייתכן שמישהו יכה בו כך והוא החליט לשבות. התעוררתי באמצע השביתה שלו, שבמקרה גם היה די אמצע היום: 11:15 בבוקר, 3 ורבע שעות איחור מהלו"ז. לפחות ישנתי טוב.
ציחצחתי שינים ויצאתי למשימת חיתוך התושבות. לטובת הנושא הלכתי למפעל, שהוא בקצה השני של המושב. למה זה נורא? כי אני הולך את המושב באמצע יום קיץ, לבוש בבגדים ארוכים (אי אפשר לעבוד עם קצר), מחזיק ביד איזה 20 קילו של ברזל שהולך לעבור חיתוך. קניתי את הכל בפלח של 200X6, כך שאני אוכל גם לבנות מזה מיגון מיכל דלק וטרנספר (כסף, כסף, לצמצם הוצאות). אז הנה אני מטייל לי למפעל עם חתיכת החרא הלוהט הזה על הגב, רק כדי לגלות בהגיעי לשם שאחד העובדים נסע לעבודה בחוץ עם הברנר והוא יחזור איתו... מחרתיים. הופ טרללה אני מדדה חזרה הבייתה עם גוש הזבל על הגב, מניח אותו על הדשא ומנסה להתמסר לזרם קר מצינור הגינה. מובן שבימי קיץ אין שום זרם קר (ואני שונא לבזבז מיים) אז ויתרתי על התענוג. הדיסק נשלף, הורכב והועבד כשעה בחום השמש הנהדר של צהריים קיציים. בביגוד ארוך. בלי צל (האוטו בצל, היינו צריכים לחשוב על זה קודם). בסופו של דבר התושבות היו מוכנות:
http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61ced58426011f9446488f3325770020000.a spx

הרכבתי אותם על הרכב, סימנתי מיקום לקדיחה, הורדתי לרצפה, לקחתי את קרטון הביצוע שהוכן אתמול וסימני את החורים שישמשו את הקפיץ האחורי:
http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61cb820fc07c36641789d9dd9d4d0020000.a spx

שוב טיילתי למפעל (המקדחה שלי שבקה חיים אתמול), שם זכיתי לעזור בהרמת סירת פיברגלאס פנימה. על הדרך זכיתי בשמונה חורים בפלטות שלי, שטף דם עצבני בבוהן (יא בן... תוריד את הסירה לאט להבא!!) ואינספור קוצי פוברגלאס שאני עדיין מנסה למרוט מהיד שלי. חזרתי הבייתה.
ריתוך קטן פה, חיזוקי תושבות שם (זה עוד בשלב הפיקים):
http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61c0501219548fa4a9c979134f9d0020000.a spx

והופ! הגיע הזמן להרכיב ולראות מה יצא. אני מחייך חיוך מרוצה, מביא את הקפיץ הצבוע, מרכיב לקבועה בלי בעיה, מבזבז 1/4 שעה על העברת הברגים מהשאקל הישן לחדש (שניהם נכנסים עם הפרס הביתי - פטיש! בניתי את זה מתוך סקרנות לראות אם אני אצליח לבנות משהו שדורש פרס ומחזיק את הבורג טוב. וואלה, הלך לי). עכשיו החלק הקל, נכון? תושבת הסרן לתוך בורג המרכוז של הקפיץ? אז תראו, אני לא ארז אבל אני גם לא בחור קטן או חלש. לקח לי שעה של ניסיונות להכניס את הנבלה הפעם, כשכל פעם אני משחק טיפה עם 2 הג'קים והקפיצים. זה דרש כל טיפה של כח שהייתה לי ואין לי מושג איך הייתי עושה את זה בלי הפגוש הקדמי שלי, על צינורות הברזל שלו שכל כך נוחים לתת קונטרה. זו עבודה לשני אנשים, בלי ספק. בשניים זה דקה וחצי, בערך. לא שנתקלתי בבעיה כזו בעבר (עם הCJ), אבל אין ספק שאם היה מי שיעזור בסביבה זה היה חוסך לי הרבה.
הגיעה שעת הU בולט הידוע לשמצה. לא לחינם פיתחתי שנאה עזה לז*** הקטנים האלו, לא לחינם נשארתי ער לילות שלמים ממרר בבכי על קושי העבודה איתם. 3 דקות והוא היה סגור במומנט הנכון במקומו. לא יכולתי להתאפק יותר, הרכבתי גלגל והעמדתי את האוטו:

http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61c128ab7ed02d14a7099dc786be0020000.a spx

לאלו מכם שלא מבינים כמה זה גבוה לסמוראי, לאלו מכם שהאשליה האופטית של הזפת השחורה בתוך הכנף הצליחה לדמות להם חלק נמוך מהמציאות:
http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61c6589a0f834e240ccbb414c10a0020000.a spx
התמונה ישרה, אגב. הקפדתי. והחלק הנמוך של הסמוראי זה הגובה של סמוראי מוגבה למדי.

אחרי זריקת העידוד הזו (הסרן בדיוק במקומו, בנוסף לכל!) ניגשתי למלאכה הקלה: הבולמים. שתי שניות של מבט מעמיק גילו לי בעיה בכל קצה של הבולם: באחד אין לי אום וחלק עליון, בשני הבוקסות לא מתאימות. אז חלק עליון לקחתי מהבולם שלי, אום אמרתי שנמצא מחר. החלק התחתון העסיק אותי הרבה יותר. יש בתוך הבוקסה איזה מוביל מתכתי שהיה נדמה לי שיהיה אפשר להוציא. מהר מהר דחפתי פנימה מברג גיבור ששירת אותי נאמנה שנים, התחלתי להזיז בפראות. בום קטן נשמע, חצי מהראש הלך (לא נורא, מחר נשחיז). המסר שאני הבנתי זה שמה שלא הולך בכח, הולך ביותר כח. אז לקחתי פטיש, שמתי את בית הבוקסה על בוקסה איכותית במידה נכונה ודפקתי. זו הייתה הפעם האחרונה, עד מחר, שבה מישהו ראה את ראש המברג שלי. הוא נכס פנימה לתוך המוביל וסירב לצאת משם עד עצם רגע זה (מחר הדיסק יוציא אותו משם). אחרי שהבנתי שככה זה לא יצא, המשכתי בנוהל דרדור: עוד כח! יש אצלי את המכופפת של אייל, עשיתי 1+1 וקיבלתי 12 טון (זה מה כתוב עליה). 12 טון בטוח יוצא את הנבלה, נכון?
מה ש12 טון הצליחו לעשות היה לעקם את הבולם ואת שני קפיצי הPRELOAD שהשתמשתי בהם כתומכים בקצה הבוקסה. הגומי עצמו, יחד עם המוביל, עדיין במקומם.
כאן הגיע השלב שבו הכח הופך לאלימות טהורה. הלדרמן נשלף, הסכין קפצה החוצה ותקפה בפראות את הגומי העבש של הבוקסה (העקומה למדי כעת, המסכנה). בסוף, ניצחתי. המברג נפרד מהבולם (יחד עם כל הבוקסה והמוביל שלה, אלא מה):
http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61c20b4f90d2a1348d79c4b116f70020000.a spx

אז לקחתי את הבולם, הכנסתי לו שני בושינגים חתוכים באורך (ההיקף מתאים בול) והרכבתי אותו על האוטו. השעה עכשיו איזה 19:30, ואני עוד לא פתרתי את הבעיה של האום העליון. בדיוק התחלתי לחשוב על חיתוך וריתוך בורג אחר, כשנזכרתי שיושבים אצלי איזה שני בולמי גבריאל ארוכים מאוד. הבאתי אותם וגיליתי שאכן יש עליהם את הברגים שאני זקוק להם. ואז ההגיון הכה, בלי טיפת רחמים: אני מחזיק ביד בולם טוב יותר (גז), עם אותה רמת שיכוך, ארוך יותר בפתיחה בהרבה ובסגירה מתאים בול לאורך של הבמפ סטופ החדש ובנוסף לכל: אין לו שום בוקסה למטה. כלום. רק להכניס את הבושינגים שלי וללכת הבייתה. בילט אין. בולט און. בולט (BULLET) בראש.

הגבריאל מימין, ויטארה אחורי מקורי באמצע, סמוראי קדמי מקורי משמאל:
http://imgsrv.pic4u.co.il/66e61c5bf9d88c918044e6a9789da6b0020000.a spx

וזהו. צד ימין סגור, חוץ מהורדת הבמפ סטופ. מחר נעשה את צד שמאל (כבר יהיה באמת קצר - הכל כבר מוכן, לא יהיו הפתעות עם בולמים) ואז נסיעת מבחן. כרגע אני כבר בכוס המיץ השישית שלי בשעה האחרונה, וזה אחרי איזה 4-5 בקבוקי מיים ששתיתי מאז 14:00. אי אפשר לספור כמה שתיתי בצהריים הקרירים היום. אז אם תסלחו לי, אני הולך להתמוטט לי בשקט במיטה.

גיא:
1. תודה, הסתדרתי. לשחק איתה אני בכל מקרה אשמח, נראה לי צעצוע נהדר.
2. תביא נראה.
3. אתה יכול לקבל אותו מתי שאתה רואה אותי. ז"א, אף פעם :twisted: . סתם, מתי שייצא בכיף, אבל תן לסיים ולתת לך לנהוג במוצר מוגמר.

אלון_ק
08-09-04, 13:43
טוב, נגמר. לקח לי בדיוק שעתיים לעשות הכל חוץ מרצועת הגבלה והנמכת במפ סטופ - יחי ההבדל בין תרגולת עבודה נכונה לאילתור. הסרן לא היווה בעיה הפעם, אתמול למדתי בדרך הקשה איך משתמשים בשני ג'קים להזיז את הסרן והקפיץ.

אירוני, אבל עכשיו האוטו נוטה אחורה - זה עוד יותר גבוה מקפיצי הCJ (בנתיים, מחר-מחרתיים אני בונה להם את התושבת החדשה). זה בטח ישקע קצת עם הזמן, אבל אותי זה הצחיק.

השאקל מאונך במדוייק לקשת, הסרן בדיוק במקומו הנכון. התושבת עוד עושה קצת רעשים בנסיעה (עד שכל הברגים יתיישבו בדיוק במקומם זה יהיה כך - מנסיון עם האחוריות). בנתיים עושה רושם שהצלחתי עם הרעיון של התמיכה כנגד החלקים העליונים, אבל זה ידרוש בדיקה יומית משך שבוע לפחות, לראות ששום דבר לא זז. יהיה קל מאוד לראות אם משהו יזוז, הכל צבוע (אם משהו זז, רואים שאין צבע או לפחות סדקים בצבע במקום בו מתבצעת תנועה).

הנסיעה השתפרה מאוד, כיף לדלג מהמורות. ההיגוי נעשה ערפילי יותר, יש מן תחושה קלה של שיוט, אבל זה נורמלי עם אורך שאקל כזה. שיכוך המתלה מעולה. כמובן שההגה תפס זוית בהתאם לשינוי הזוית בדראג לינק, אבל היא ממש לא נוראית, פחות מרבע סיבוב. בהתחשב בכך שאפילו קודם הוא לא היה 100% ישר זה ממש לא נורא וכנראה פותר אותי מדרופ פיטמן, אלא אם יהיה לי עודף כסף (כן, בטח).

צינורות הבלמים קצרים מדי, מה שלא ממש מפתיע. אני אבקר את גיא בקרוב, נראה מה עושים עם צינורות של ניבה. מקסימום נלך ונזמין שיבנו לי לפי דרישה - הבנתי שיש כזה מקום במרכז, שלוקח את הניפלים מהצינורות הקודמים ושם אותם על החדשים. יש למישהו טלפון או כתובת שלהם, במקרה?
בכל מקרה אני אשים רצועת הגבלה עד אז, שלא יהיו לי אי הבנות בסגנון "היי, הדוושה רכה מאוד. יו, הרכב לא עוצר. איזה כיף".

בקיצור, אני די מבסוט. הגובה נאה, מספיק בהחלט לצמיג 32 אחרי חיתוך מינימלי. מהלך המתלה יהיה מספיק מכובד גם עם מידה כזו (ייצא קצת יותר ארוך מהמקורי, אבל יותר לפתיחה למרבה הצער).

גיא
08-09-04, 13:52
גבר גבר ....

להדליק את הקומקום ?

סוזי המשתוללת
08-09-04, 14:19
איפה התמונות ?
חוצמזה כל הזמן אתה בוכה על הכסף של הדלק ועכשיו בנית אוטו שנוסע כל הזמן בעלייה מה אתה דפוק ? :lol: :P

המהנדס
08-09-04, 18:26
תותח תותח...
אחלה "יומן מסע" משעשע ביותר.
אבא שלי מכיר את הבחור שמכופף צינורות וניפלים בת"א אני אבדוק .
ועכשיו ברצינות - זה יעבור טסט?
עזוב טסט זה לא יתהפך? ראיתי בEBAY צלחות שאתה מלביש בין הגלגלים לדראמים ליציבות שווה להזמין עם כזה גובה.
חוצמזה אחלה גובה גבר ...

המהנדס
08-09-04, 22:23
לנקסוס.
טוב אז שם של המקום אין לי אבל מיקום מדוייק יש.
בת"א מקיבוץ גלויות פינת הרצל אם אתה הולך לכיוון מערב 10 חנויות בערך אתה תראה את המקום. עושה כיפופים של צינורות ניפלים ושאר ירקות..

נמרוד
08-09-04, 22:30
כל הכבוד :D

asafk
08-09-04, 22:48
OK. שכנעת אותי- סמוראי יכול לשחק בליגה של הגדולים (בתחתית הליגה אמנם, אבל זנב לאריות וגו'...).
אני יכול לנחש מה יקרה חצי יום אחרי שתרכיב צמיגים גדולים- אתה תתחיל לחפש סרנים רחבים מפירוק... :twisted: :twisted: (של ג'ימני, ויטארה, או סמוראי COILY)...

סתם..
אחלה עבודה, אחלה מתלים, תכין שרטוטים של כל החלקים שאתה מייצר- זה בשביל הכתבה שאתה מכין :roll: - אם היא תכלול שרטוטים- זה יהיה להיט.

אסף.

שחר-סופה
09-09-04, 00:09
נקסוס , מה אני אגיד לך ...הכתיבה יותר יפה מהעבודה :twisted: :lol:
ס ת ם ...נראה יפהיפה , כל הכבוד.
אה , רק דבר אחד שככה קפץ לי לעין -השאקל ,לא בולט יותר מידי קדימה ?

שחר.

אלון_ק
09-09-04, 01:35
די, תמשיכו.

עידן:
מצאתי פתרון להארכת צינורות הבלם. אני אשנה את מיקום התושבת של הצינור הקבוע ונחזיר את הצינור הגמיש למרכז התנועה של הסרן, זה צריך להספיק לי. מחר מדידות. בכל מקרה אני אזמין צינורות כאלו ברגע שיהיו קצת מזומנים, זה פתרון זמני - גם אם טוב. אם יש למישהו השגות בנושא המיקום מחדש, ממה להזהר (חוץ מעיקום צינור הברקס באופן שלא יאפשר זרימת נוזל ופגיעה של חלקים נעים) אני אשמח לשמוע. הבנתי שזה די נפוץ בסופות.

טסט? למה, נראה לך שהאוטו שלך עובר טסט? אתה טועה. אתה לא תעבור מכה ראשונה, אלא אם אתה מכיר שם מישהו. הוא יעבור טסט, גם עם הצמיגים כשהם יגיעו. הכל עובר טסט, אתה יודע פונקציה של מה זה.

מה שאתה מדבר עליו נקרא "ספייסרים", תוכל להרחיב את הנושא פה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5060

סושי, בשבוע הקרוב אני מתקן את תושבות הCJ (בונה חדשות, שיתאימו בול) ואז האוטו כבר לא יהיה בעליה. חוץ מזה שהוא ישקע עוד קצת, לדעתי.

גיא, עוד לא. תן לסיים במפ סטופ וצינורות בלם. סופ"ש, אולי.

אסף, רות היישר. חוץ מהסרנים - כבר תקף אותי השגעון הבא, קפיצי סליל. רק צריך לראות כמה זה יהיה חוקי, אחרי הכל יש סמוראים עם סלילים. חוקי=כמה קשה יהיה לשוטר להוריד אותי מהכביש על זה. מסתבר שהם לא ממש חכמים (הפתעה) ואפשר לשכנע אותם שתושבות CJ הם בעצם חיזוקים. מה, הגובה? ככה זה מהמפעל.
אגב, חכו עוד קצת - אני אעשה כתבה אחת לכל מערכת המתלים. בשבוע הקרוב אני מסיים את הCJ (מעיף את אב-הטיפוס ומכניס מערכת סופית), אחרי כן הכל יהיה סגור.

שחר, אחת הסיבות העיקריות שזה לא קרה יחד עם קפיצי הCJ או אפילו לפני, זה בדיוק הבליטה הזו. עשיתי ניסוי עם חבר שיש לו מאיות מוארכות, אין שום ספק שזוית הגישה נפגעת קשות (לפחות, בגובה של הרכב שלו - שלי הרבה יותר גבוה). לאחר לבטים לא מעטים, החלטתי ללכת על זה בכ"ז משתי סיבות: אין לי סיכוי להכניס 32 בלי זה, וגם אם הייתי חותך חצי אוטו ומכניס 32 על מקורי מעורגל הוא היה קשה כמו אבן ועם 2 ס"מ מהלך מתלה במקרה הטוב.
מצד שני, אחרי הגדלת הצמיגים זוית הגישה תהיה טובה יותר מהמקורית בהרבה.

עוד התרשמויות: ביליתי את רוב היום (מהצהריים ועד 8, בערך) בשטח באזור פולג ואודים. מובן שהוגבלתי קשות ע"י הצורך להמנע מהצלבה קדמית מלאה, אבל הסתדרתי. להלן הרשמים:

היגוי: כפי שאמרתי קודם, ההיגוי חד עוד פחות ממה שהוא היה. זה דרש הסתגלות מסויימת, אבל בהחלט אפשרית וזה לא נורא. זוית ההגה מרגיזה, אבל לא באמת מפריעה. אני אתקן אותה בכ"ז, זה מפריע לי בעין.

נוחות: עולם אחר. רמי גלבוע עשה עליו איזה סיבובון היום, היה בשוק טוטאלי מההרגשה של הרכב. מגהץ בטירוף, רך באופן אדיר. דיסקו זה לא, אבל כבר בהחלט ניתן להשוות לCJ רך מתלים. יחסית לסמוראי, זה עולם אחר.

יציבות: כצפוי, על הכביש האוטו מפחיד. לייתר דיוק, 1/4 השעה הראשונה הפחידה, עם הזמן התרגלתי לצפות את התנועה. רכות המתלה יחד עם המהלך האדיר (בקרוב תמונות, לא לדאוג) אינם מספקים יציבות ראויה לשמה. האמת היא שכבר נהגתי בהרבה רכבים שמגיבים כך, אבל זה לא מקובל עלי בכלל. זה לא כזה נורא, זה לא כזה מסוכן אחרי שמתרגלים (ומתרגלים בלימות חירום) ומשנים הרגלי נהיגה בהתאם (סבתא, לאן את ממהרת?), אבל זה עדין לא מקובל עלי. מוט מייצב חדש (תודה, ברק) מתחיל את חייו מחר, מייד לאחר הבמפ סטופ וצינורות הבלם.
שיפועי צד תפסו היבט חדש: אם קודם הם רק הפחידו, עכשיו הם ממש לא נעימים. אלא אם זה שיפוע שנוצר מבור שגלגל אחד יורד לתוכו, אז בדיוק להפך - הירידה מתונה יותר, עדינה יותר ומרגישה בשליטה טובה יותר. סיכום: עוד זהירות ושימת דגש על התקדמות כלוב ההתהפכות.

עבירות: לא השתנתה, לפחות לא משהו שאני שם לב אליו. ניגשתי היום ל4 מדרגות אנכיות בגבהים משתנים, לא נתקלתי בשום בעיה של זוית גישה. ברוב טמטומי לא מדדתי זויות לפני השינוי, לכן אני לא יכול להבטיח שהיא אותו דבר (או טובה יותר), אבל וודאי שהיא לא נפגעה משמעותית. שוב, הצמיגים יתקנו. את זוית הגישה המקורית אני אבקש ממישהו עם סמוראי סטנדרטי למדוד, מישהו שלא הגביה הרבה (או בכלל). עידן?
מצד שני, מהלך המתלה לא בא לידי ביטוי מלא - לא שאני מאמין שהוא ישנה.

המהנדס
09-09-04, 01:50
אין לי שום בעיה למדוד רק תגיד איך...
האוטו שלי לא עבר שום שיפורים ,בגלל זה קניתי אותו - כי הוא לא ראה כמעט שטח ,שזה ממש אבל ממש נדיר לסמוראים.
בכל אופן אין בעיה. :wink:

גיא
09-09-04, 10:33
דרקסוס,
יש לי מוט מייצב מקורי של הסמוראי במחסן אם לא נתתי לך אותו כבר ....

אייל
09-09-04, 11:02
סלילים :?: :?: :?: :?: :?:

אתה ממש מקשיב לכל השטויות שלי - וואו, מצאתי בן-אדם שמתייחס אליי ברצינות... :lol: :lol: :lol: :lol:

אדי
09-09-04, 12:13
מצאתי פתרון להארכת צינורות הבלם. אני אשנה את מיקום התושבת של הצינור הקבוע ונחזיר את הצינור הגמיש למרכז התנועה של הסרן, זה צריך להספיק לי. מחר מדידות. בכל מקרה אני אזמין צינורות כאלו ברגע שיהיו קצת מזומנים, זה פתרון זמני - גם אם טוב. אם יש למישהו השגות בנושא המיקום מחדש, ממה להזהר (חוץ מעיקום צינור הברקס באופן שלא יאפשר זרימת נוזל ופגיעה של חלקים נעים) אני אשמח לשמוע. הבנתי שזה די נפוץ בסופות.

אני לא יודע איך בדיוק המערכת בנויה בסמוראי, אבל בדרך כלל צינור הבלם הגמיש (שמחובר לגלגל) מחובר לצנרת קשיחה יותר ... הצנרת הקשיחה רגישה לכיפופים, שים לב שלא נראה כאן הודעה "למי יש צנרת מיותרת" :) .

אדי

UNIX
09-09-04, 14:38
למקום במרכז קוראים טכנו צינור .
משהו כמו 250 שקל לצינור , בזמנו של חיים רכס הוא אמר שיש מקום
שזה ממש זול שם (תריץ חיפוש) .
אחלה עבודה , נראה טוב בתמונות ותביא גם תמונות של המתלים מהשטח.

eran4x4
09-09-04, 19:16
בטכנו צינור פורסם כאן על 20% הנחה לפורום מוטורי מסוים תבצע חיפוש.

אם אני זוכר נכון המקום שרכס כתב עליו לצינורות נמצא בנתניה או חדרה.

שחר-סופה
09-09-04, 19:41
נקסוס כתב : " מצאתי פתרון להארכת צינורות הבלם. אני אשנה את מיקום התושבת של הצינור הקבוע ונחזיר את הצינור הגמיש למרכז התנועה של הסרן, זה צריך להספיק לי. מחר מדידות. בכל מקרה אני אזמין צינורות כאלו ברגע שיהיו קצת מזומנים, זה פתרון זמני - גם אם טוב. אם יש למישהו השגות בנושא המיקום מחדש, ממה להזהר (חוץ מעיקום צינור הברקס באופן שלא יאפשר זרימת נוזל ופגיעה של חלקים נעים) אני אשמח לשמוע. הבנתי שזה די נפוץ בסופות.

אני לפחות , לא נתקלתי בבעיה כזו ...בסופות, גם מוגבהות , בדרך כלל מה שעושים
זה ניתוק צינור הבלם מהטפס המקורי ותפיסתו מחדש על השילדה עם בורג קודח ,
זה יוצא משהו כמו 5 ס"מ נמוך יותר (כמובן שמדובר בצינור הקשיח) מה שנותן
מספיק + ספייר למתלה להיפתח עד הסוף ללא חשש. בצינורות הבלם האחוריים ,
כלל לא נוגעים.
שמע , בסופה שלי שהיא עם ריבולברים + קפיצי 4" פרוקומפ + בולמי ראנצ'ו 9012
היה צריך לחרוג טיפה בשל המהלך המטורף שנוצר אז מקדימה ,שוב ,אותו דבר ,לא
בוצע כל שינוי, זה נשאר תפוס על השילדה עם בורג קודח,מאחור היה צריך לייצר
ספייסר עבור המרכזיית בלם (ע"מ שתונמך בכ - 5 ס"מ) צינורות הבלם פשוט נמתחו
בטירוף , אך צינורות הבלם לא הוחלפו ,אלא הוצאתי אותם מהתושבת שלהם ע"מ
שישתחררו ולא יוגבלו .זה הכל.בדוק מה המצב אצלך .

שחר.

אלון_ק
09-09-04, 20:24
שחר, לזה בדיוק כוונתי. הזזת התפס הקבוע של הצינור הקשיח כ-6 ס"מ מטה. לא היה לי זמן לגעת ברכב היום, אבל נראה לי שאני אבנה לזה תפס מתוך הנמכת הבמפ-סטופ שלי. זה בהחלט נראה אפשרי גם בסמוראי, אני רק צריך להזהר מאוד מאוד גם בהזזת הצנרת (אין לי מושג כמה הם רגישים או לא, לא ניקח סיכון) וגם במיקום התפס. קצת קשה לי לצפות בדיוק עד לאן יגיע הסרן ומכלוליו, אז אני אקח מקדמי בטיחות טובים. בשלב מאוחר יותר אולי גם נאריך את צינורות הגומי עצמם ונבנה מהלך מתלה גדול באמת, אבל בשביל זה אני אצטרך CV. זו גם הסיבה שאני לא רץ לעשות מהלך ענקי מאחורה (הCV, צינור כבר יש). זה, והעובדה שיש בשני הסרניםמהלכי מתלה גדולים ביחס לסמוראי סטנדרטי.

מדדתי היום זוית גישה בהשוואה לאוטו של חגי (215, מעורגל קצת). המדידה לא הייתה מדוייקת כי מדדתי מאמצע הגלגל לאמצע השאקל ולא בקו ישר, אחרי הכל רק רציתי לקבל מושג האם הזוית נפגעה או השתפרה. יצא 7 מעלות לטובתי לפי החישוב השגוי מראש, כך שבודאות הזוית טובה יותר. בכמה באמת? לא הרבה, 3-4 מעלות (ביחס לרכב מוגבה קלות עם 215). רק צריך לבדוק עם צמיגי 32 ולהשוות לצמיג 195 ואז יהיה לי נתון מרשים 8) .

תמונות מהשטח היו אמורות להיות היום, אבל לא הספקתי לגעת באוטו אז עדיין אין לי במפ סטופ והמהלך עדיין מוגבל ע"י צינור הבלם. אולי מחר אני אספיק, אם כן צפו תמונות. אם לא, יום ראשון (אי אפשר לעבוד פה עם דיסק בשבת. נראה לי שאני צריך לתת לשכנים שלי את עומר לאיזה שבוע, הם עוד יתחננו שאני אחזור עם הדיסק).

גיא, תרמו לי כבר, תודה. אבל טוב לדעת שעוד יש לך במחסן חלקים שעוד לא זינבתי לך, הנושא יטופל בהקדם האפשרי. :twisted:

עידן, כבר לא צריך - תודה.

אלון_ק
09-09-04, 21:28
. קצת קשה לי לצפות בדיוק עד לאן יגיע הסרן ומכלוליו

אני אידיוט. נרים צד אחד של האוטו עם ג'ק, נקבל סגירה מלאה ונדע בדיוק לאן הכל מגיע. הפוך אני כבר יודע (הבולם מגביל את המהלך).

אדי
09-09-04, 21:51
נקסוס כתב :... ניתוק צינור הבלם מהטפס המקורי ותפיסתו מחדש על השילדה עם בורג קודח
לקדוח בשלדה בשביל תושבת לצינור בלם? אפשר לכופף פלח לצורת "ך" מתכת ולחבר אותו לנק' החיבור המקורית של צינור הבלם ולקצהו השני לחבר את צינור הבלם במיקומו החדש.

אדי

שחר-סופה
09-09-04, 21:58
אדי , נכון , גם זו אפשרות להארכה . אגב , מה ? אתה מתרגש מחור של בורג קודח
לשילדה ? לא הבנתי ....

שחר.

אדי
09-09-04, 22:01
אני מעדיף שלא לקדוח/לרתך לשלדה אם יש אפשרות אחרת טובה באותה המידה. אם אין ברירה אז קודחים ... אבל כאן יש.

גיא
09-09-04, 22:06
אלון.

זוכר כשהחלפנו מיסב בציריה האחורית שלי ? ( החלפת מיסב :evil: אז ככה קוראים לונדליזם ההוא :?: ) .. בכל מקרה, זוכר כמה מתחנו את הצימורות הקשיחים ולא זזה רורס ? ....

אז הנה לך אומדן כמה הם קשיחים ( או לא )

אלון_ק
09-09-04, 22:17
גיא, ראיתי אותם אינספור פעמים בהרכבת נעילה אחורית - הם תמיד מפריעים ומזיזים אותם קצת, לכנו אני מניח שזה אפשרי. גם נתקלתי בהם אצל סוזי בבניית גשר הבולמים. אבל אני לא יודע איפה עובר הגבול, לכן אני אדאג להשאר רחוק מאוד ממנו. בלמים, אחרי הכל.
שאני אבין, אתה מאשים אותי בציריה עם העיצוב החדשני? לא אני החזקתי את הדיסק, חמודי...

אדי, אני מרתך לבמפ סטופ, לא לשלדה. הוא ממילא יהיה חלק שאני מוסיף ולא משהו שהאוטו בא איתו. אתה צריך להכיר אותי יותר טוב, ידידי. לא חותך, קודח או מרתך לשלדת הרכב, עניין עקרוני. זה משאירים למקצוענים שיודעים לחשב עומסים ולרתך באמת, לא כתחביב. אפילו אם זה פיק קטן. עניין עקרוני, כמו שאמרתי.

אלון_ק
09-09-04, 22:19
ותדייק בציטוטים, אני אמרתי:

אבל נראה לי שאני אבנה לזה תפס מתוך הנמכת הבמפ-סטופ שלי

זה שחר שמשחית שלדות... :lol:

אדי
09-09-04, 23:02
אדי, אני מרתך לבמפ סטופ, לא לשלדה. הוא ממילא יהיה חלק שאני מוסיף ולא משהו שהאוטו בא איתו. אתה צריך להכיר אותי יותר טוב, ידידי. לא חותך, קודח או מרתך לשלדת הרכב, עניין עקרוני. זה משאירים למקצוענים שיודעים לחשב עומסים ולרתך באמת, לא כתחביב. אפילו אם זה פיק קטן. עניין עקרוני, כמו שאמרתי.
כתבתי את מה שכתבתי לשחר ... מה אכפת לי מהסמוראי שלך :wink: .

shermenz
09-09-04, 23:49
עבודה יפייפיה אלון תתחדש.
תגיד מה הגובה שלו באינצ'ים?

אלון_ק
10-09-04, 00:36
הגובה עוד לא סופי, אני צריך להשלים את הCJ מאחור ולתת לקדימה לשקוע למצב סטטי ע"מ לקבל גובה סופי. כרגע יש לי הגבהה של 3 אינץ' מהתושבת והשאקל ועוד 3 אינץ' מהקפיץ. אני מניח שהשקיעה לא תהיה יותר מאינץ אחד ואני אשאר עם 5 אינץ' סה"כ, אבל זה רק הזמן יגיד - לא ניתן לחשב את עייפות החומר.

אגב, מדדתי 2 מ"מ הפרש עם הכנסת הבולם. בולם גז, נדמה לי שבמקור זה הבולם האחורי המקורי של פורארנר. בכל מקרה זה הגיע מהחלק האחורי של פוראנר (ייתכן שזה בולם לא מקורי ומוארך, אני לא יודע), ולדעתי זה די ממצה את הנושא - אם כזה בולם נכנס אצלי מקדימה, ברור עד כמה השינוי במתלה דראסטי.

המלצה לא קשורה כל כך, לבעלי סמוראי שסתם רוצים עוד 5 ס"מ למהלך המתלה הקדמי (חינם): תמצאו זוג בולמים אחוריים מקוריים של ויטארה, זה צריך להיות די קל למצוא זוג בחינם. כמעט כל ויטארה שיורדת לשטח מחליפה בולמים ולישנים אין ערך מבחינתם. תוציאו לבולמים את הבוקסה התחתונה, תכניסו במקומה בושינגים של הקפיץ (צריך לקצר אותם קצת, זה נורא קל עם משורית או לדרמן) ותרכיבו במקום הבולם הקדמי הנוכחי. יש לבולם סגירה ארוכה בס"מ אחד בלבד, מה שאומר שהבמפ סטופ שלכם לא ידרוש שינוי, אבל פתיחה ארוכה ב-6. ההפרש: 5 ס"מ שהולכים מייד לטובת מהלך המתלה.
זה אפשרי גם עם בולם קדמי מקורי של פוראנר (4 ס"מ ברוטו תוספת, לא יודע מיקומים של במפ סטופ ושינויים נדרשים בו).
זה לא יעבוד אם המוט המייצב מחובר, כמובן. לי יש שניים של ויטארה לתרום - אחד צריך יישור קל לבוקסה שלו :oops: (הוא תקין, מבטיח).

סוזי המשתוללת
10-09-04, 03:33
אלון
אם ככה תרשה לי לחסוך לך כסךף וזמן
אני כרגע עם בולמים מאד ארוכים קדימה 58 ס"מ יותר משל הפוררנר 52 ואני עדיין על הגבול שבו הבולם פתוח עד הסוף והצינור מתחיל להמתח כך שאם לא הנמכת את התושבת והבולם שלך בפתיחה מלאה לא עובר את ה58 (תחתית הבורג לאמצע אזן)אתה עדיין יכול להיות רגוע
מצד שני צינורות קשיחים במכשירי תנועה לא יקרים למשל הצינור שמעל הסרן האחורי בין שני הגלגלים עולה רק 40 ש"ח חדש אז אתה יכול לנסות

סוזי המשתוללת
10-09-04, 03:38
בולם קדמי של פור רנר לא שווה כלום על הסמי הוא קצר בהרבה מהמקורי רק האחורי מתאים מקדימה אצלנו אבל דורש הנמכת הבמפ סטופ ב5 ס"מ פוררנר מקורי = 37-52

אלון_ק
10-09-04, 16:32
סושי, אתה הרי לא באמת רוצה תחרות מהלך מתלה איתי, נכון? הל"ר האחרון שניסה יצא די מבועס, ותגיד מה שאתה רוצה עליהם - מהלך יש להם יותר מלנו. בדר"כ :twisted: . רק להיזהר שאין עליהם סמלים של OVERLAND ויאללה, אפשר לצחוק קצת.
כן, אמא, אני יודע שאני משלם על זה בחוקיות. יא פולניה.

בכל מקרה, אני לא אשים בולם ארוך יותר מ65-70 בפתיחה, זה כבר יצריך הזזת תושבת עליונה או CV. הבולם הזה זמני, סוז (והוא בדיוק אותה מידה כמו שלך, שזה בדיוק אותה מידה כמו מאחור מינוס 4 ס"מ לסגירה).

אגב, אני מוכן לשים שם גם בולמי אוזן אוזן ארוכים (מתאם זה לא בעיה), אז אם יש למישהו משהו במחסן, אני אשמח להתרים אותם לערימת הבולמים שלי בבית. סגירה של פחות מ 40 ופתיחה של עד 70 זה טוב לי - כל דבר באמצע.

עם איזה בולמים מגיע ל"ר במקור? דיסקו ודיפ'?

גיא
10-09-04, 18:15
קקי, לא האשמתי אותך בואנדליזם ( אבל היית שותף :twisted: )

יש לי סט בולמים מקורי של ל"ר קידמי + אחורי אם אתה רוצה למשחקים אני לא מבטיח שאני משחרר לך אותך לתמיד.

( אם תחליט שאתה באמת הולך על עניין הקפיצי סליל .. אז אני אתן לך לשחק גם עם הקפיצי סליל המקוריים של ל"ר שיש לי :wink: )

שחר-סופה
10-09-04, 21:12
אדי כתב : " כתבתי את מה שכתבתי לשחר ... מה אכפת לי מהסמוראי שלך ."

אדי , תודה על האכפתיות והרחמים על האוטו שלי ...אני הפסקתי לרחם מאותו הרגע שקרעתי
לו את הבתולים :twisted: (חיתוך של התושבות בולמים המקוריות) ובניית שני "מגדלים"
- תושבות בולמים חדשות (שיוצאים אגב ,בתוך תא המנוע דרך הכנפיים )לאכלס את ה 9012.
תמונות אני אצרף ל READERS RIDES כבר מחר אני מקווה.בינתיים , תוכל לראות תמונות
על RTI .

נקסוס כתב : " זה שחר שמשחית שלדות :lol: ." חכה שאני אבוא אליך - אז תראה מזה
השחתה.... :twisted: :shock: :lol: .

שחר.

שחר-סופה
11-09-04, 00:42
בבקשה ....

http://img85.exs.cx/img85/7682/100-0018_IMG_resize.jpg

ועוד אחת ...

http://img85.exs.cx/img85/2696/100-0017_IMG_resize.jpg

שחר.

itayhi
11-09-04, 01:51
סמרטוט
היו כמה חבר'ה (לפחות שניים שאני זוכר) שרצו למסור קפיצים מקוריים של ספורטאז'.
לא יודע אם זה מתאים לך, אבל אם כן שווה לך לחפש אותם.
שנית, תרים טלפון לגפני, תבדוק מה יש לו בג'אנקיה, בטוח יש לו כמה קפיצים/בולמים שאתה יכול לשחק איתם

איתי

סוזי המשתוללת
11-09-04, 10:10
פלקסוס
כל עוד שהבולמים שלך יהיו כמו שלי כך גם יהיה המהלך כי הם אלה שמגבילים אותו קפיש ?
ואין לך בולמים כמו שלי כי בולם פוררנר קצר יותר משלי ב4 ס"מ מלאים בפתיחה וב5 ס"מ מלאים בסגירה 37-52 מול 32 -56
אני כבר הייתי איפה שאתה היום אל תשכח את זה :P 8)
אני היום נוסע בשבילי שדות במהירויות גבוהות ממה שאתה נוסע בכביש :P :) אז hold your horses :P

סוזי המשתוללת
11-09-04, 10:18
אלון
כרגע הגיע טלפון מחברת סיטרואן
הם מחפשים סט אפ דומה לרכבי הראלי של החברה שיהיה נח בסטנדרטים שלהם
אפר להפנות אותם אליך ? :P :twisted: :wink: :wink: :wink:

גיא
11-09-04, 15:19
נוסע בשבילי שדות ? ... כמו ליד צומת אלונים ? ... :twisted: :?:

מה האורך של בולם מקורי ל"ר ?

אלון_ק
11-09-04, 22:32
סושי, אתה דביל - הבולם שלי נמדד, לא מוערך. זה פעם ראשונה. פעם שניה, הבולם הוא המגביל, אבל אין שום סיבה לא להוריד אותו בשביל תחרות מהלך מתלה. איך אתה מתכנן לנצח עם מאיה קצרה ב9 ס"מ משלי מקדימה? הרי הסיבה היחידה שיש לי בולמים של פוראנר (והם לא מקוריים, דביל! אמרו לי שהם ירדו מפוראנר, הנחתי שהם מקוריים) זה כי זה מה שיש לי חינם. תן לי קצת זמן, אני אמצא בולם ארוך יותר, מבטיח. והחלק הכי אידיוטי בתחרות ההשתנה שלנו הוא שאת אף אחד משנינו לא מעניין באמת המהלך ואף אחד משנינו לא הולך להתחיל להזיז סרנים (הרבה) או לשפוך כסף על CV, אז על מה אנחנו רבים? שלי יותר טוב, נקודה. :lol:

גיא, לא יודע. גם אני רוצה לדעת. ארז? אורך בולמים מקוריים?

איתי, אם יש לך מאיפה להביא לי בולמים (בזוגות, ארוכים, לא אכפת לי אוזן אוזן או בורג אוזן) תביא - אני לא אסע עד לגפני בשביל זה, רחוק לי. בזוגות עוזר לי, בבודדים לא. תודה.

שחר, אאוץ'.

itayhi
12-09-04, 00:30
דביל!!!
דבר עם גפני
אם יהיו לו בולמים בשבילך אני מבטיח לקחת אותם ממנו ולהעביר לך אותם
את שיחת הטלפון תעשה אתה כי אין לי מושג מה אתה צריך.

איתי

אלון_ק
14-09-04, 16:53
אחרי שאתמול סיימתי (סוף סוף) את הבמפ סטופים והזזת צינורות הבלמים, יצאתי היום לחפש הצלבות ליד הבית. לא מצאתי אף אחת שהצלחתי להצליב בה לגמרי, אבל מצאתי הרבה שכמעט הגעתי בהם לזה. עליתי גם איזה סלעון שכמעט הפך אותי, החלטתי שהצלבה בעליה זה משהו שאני צריך בשבילו מישהו מחוץ לאוטו כדי להיות בטוח שאני לא אתהפך. להלן הרבה תמונות מכמעט הצלבות במישור וגם על איזה סלעון, בכולן כל ארבעת גלגלי הרכב על הקרקע לחלוטין. מתישהו ניסע לחורשן, אני די בטוח שבנקיק למטה אני אצליח להצליב במישור אם אני אנסה מספיק.

באלו זה אפילו לא קרוב, אבל הם יפות בכ"ז:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d754d54f368c1b4688a06f755980020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d7271073831f7d4c06972744afa0020000.a spx

פה זה כבר די קרוב, אבל גם כן - עוד לא שם. בתמונה השניה והשלישית הדגש הוא על מהלך סגירה, למרות ששוב - גם הוא איננו מלא. סגרתי אותו עד הסוף אתמול בלילה, אבל זה היה על גבעת כורכר קטנה שנהרסה אחרי שירדתי ממנה ולא הצלחתי לשחזר את זה היום.
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d7301af240220140c99ed6cbb040020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d777eb4d1f2add4f43afedea30f0020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d783c13ba83f414371b0e57993c0020000.a spx

הסלעון:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d73ae9b136bfcf48808d1b03b910020000.a spx

והתמונה החביבה עלי, הכי קרוב שהגעתי לפתיחה מלאה:
http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d7e000b20b281e42e38eb4152850020000.a spx

נמרוד
14-09-04, 17:11
אם אתה מחפש רמפה להצלבות, קפוץ לרמת ישי לאכול סטייק טוב בלימוזין. מאה מטר הלאה, תמצא את הרמפה:
http://www.jeepolog.com/ext_images/CRD1.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/discovery_on_ramp1.jpg

http://www.jeepolog.com/ext_images/artic1.JPG

http://www.jeepolog.com/ext_images/artic2.JPG

אלון_ק
14-09-04, 17:13
מכיר - אני תמיד מתפתה לקפוץ אותה. וזה בשר טוב וקינוח בבירה טובה בבית המרזח.

(עם האוטו של אמא מהעבודה, אלא מה ).

גיא
14-09-04, 17:17
כשאתה הולך לרמפה תעבור פה ותיקח אותי ואת הבולמים המקוריים של ל"ר שיש לי ...
אם תתנהג יפה תקבל גם את הקפיצים.

אגב, מצאתי עליה חביבה מאוד ליד שפיה.
אם אתה רוצה נלך לבדוק הצלבות שם אני די משוכנע שנימצא את המדרגה שלך שם.
לא בטוח שעולים בלי נעילות.

מחר בבוקר המאוחר מתאים ואם לא אז בחמישי בבוקר גם טוב.

אלון_ק
14-09-04, 17:24
לא בטוח שעולים בלי נעילות

מה, שוב אני אצטרך לגרור ל"ר? כמה אפשר? :lol:

הבעיה היא לא למצוא את הגבול, הבעיה היא לעשות את זה בלי להתהפך. בשביל זה הכי קל למצוא הצלבה במישור ולא בעליה, ועדיף לעשות את זה עם עוד מישהו. כרגע הרכב מגיב אחרת מאוד לכל הנושא ואני עדיין לא רגיל אליו מספיק כדי להכניס את עצמי לכזה מצב בלי מכוון חיצוני. עובדה שהיום הייתי עם 2 גלגלים באוויר על איזה סלע כי הבודי היה כל כך ישר שהייתי בטוח שאני בקושי בהצלבה. זה כבר לא אותו סמוראי שהכרתי ואני לא מסתכן עד שאני לא אלמד להרגיש אותו מחדש.

גיא
14-09-04, 17:27
נו אז מה הבעיה ?

תביא את השטיח הפרסי שיהיה איפה להחנות את העוגן האנגלי שלך :twisted:
ותבוא.

מקסימום אני מוכן לצלם כשאתה מתנדנד על הפגוש הקידמי .... :twisted: :twisted:

העליה היא רק מדרגות אין דרדרת.
אין גם לאן להתהפך.

שחר-סופה
14-09-04, 20:46
נקסוס כתב : "
עובדה שהיום הייתי עם 2 גלגלים באוויר על איזה סלע כי הבודי היה כל כך ישר שהייתי בטוח שאני בקושי בהצלבה. זה כבר לא אותו סמוראי שהכרתי ואני לא מסתכן עד שאני לא אלמד להרגיש אותו מחדש. "

יופי אדיוט ... :twisted: :lol: ס ת ם ... אני מחזיר לך על מה שכתבת לי :lol: .
תשמע , עשית פה עבודה יפהייפיה , כל הכבוד . מאד מורגש ושמתי לב (גם אם לא היית מציין זאת בעצמך) למצב הבודי ביחס להצלבה והוא ממש נראה מאוזן .

שחר.

שחר-סופה
14-09-04, 20:50
נ.ב : נמרוד , גם אתה מתחת שם שרירים... נראה יפה מאד. על איזה סט אפ אתה שם ?

שחר.

אלון_ק
19-09-04, 00:18
מוט מייצב:
ביום רביעי, לפני יציאתי לטיול לדרום הרחוק, בניתי מוט מייצב מתנתק חדש. המוט באדיבות ברק4X4, ועל כך תודותי.

בכל מקרה, הלכתי הפעם על העקרון הישן והמוכר - ניתוק קרוב ככל האפשר לסרן, בנקודה בה הכח קווי ולא צנטריפיטלי. בתמונה אתם רואים בעצם את הקצה הימני של המוט יחד עם שני החלקים שמתחברים לפלטת הU בולט (יימח שמה):

http://imgsrv.pic4u.co.il/d18679e081c30e144a4e0cac523ced40020000.a spx

קדיחה קלה דרך הכל ביחד מאפשרת הכנסת פין אבטחה בצורת R, קל ונוח. עובי הפינים 6 מ"מ.

ההבדל מדהים. נוחות הנסיעה נפגעה, אבל היא עדיין מעולה. מלבד זאת, זה לנסיעות כביש בלבד, אז זה לא נורא בכלל. זויות הגלגול הצטמצמו פלאים, הרגשת הבטחון בסיבובים חזרה. אפילו נדמה שקצת מתחושת השיוט של הרכב נעלמה, אבל זה לא הגיוני - הרי הארכת השאקלים בעצם שינתה לי את זויות הקסטר, מוט מייצב לא מתקן את זה. המסקנה: לחלק מתחושת השיוט אחראיות גם זויות הגלגול, משום מה. זו תחושת נהג, לא שינוי אמיתי בהתנהגות, אבל זו תחושה טובה. ההיגוי עדיין ערפילי כמובן, הרי לא שינינו דבר בגיאומטריית המתלה, אך עתה זה נסבל מאוד. הרבה יותר קל לשלוט ברכב שנשאר יחסית ישר כל הזמן, או שלא מתחיל בתנועת נדנדה אחרי מהמורה גדולה בכביש. בקיצור, זה MUST לסטאפ הזה.

קצת כואב הלב להרגיש את המתלה רוצה להפתח עוד קצת בקפיצות בכביש, קצת יכאב הגב מזה שהוא לא, אבל הבטיחות שנוספה שווה של רגע. לקחתי את הרכב ללא המוט לסדרה של בלימות חירום בחנייה הריקה של המושב, היה סיוט. המתלה האחורי נפתח כאילו שאין אלוהים, הסטייה הקטנה ביותר של ההגה ואחוז נכבד מהמשקל היה עובר לגלגל קדמי אחד ברמה כזו שלעיתים הייתי צריך ממש לשבת על הבלם כדי לנעול את הגלגל, התהפכות תמיד מאיימת באופק הלא רחוק. שליטה בסדרת בלימות קצרות קשה מאוד, הרכב מתנהג כמו סירה קטנה בים סוער והמרכב מתגלגל מצד לצד בפראות, מה שהקשה מאוד על ההיגוי והעברת ההילוכים.
עם המוט זה עולם אחר. הרכב לא מסוגל לפתוח את המתלה האחורי כל כך, אלא אם זה את כולו בבת אחת (וזה לא נורא כל כך). זויות הגלגול נעלמו, בלימות קצרות שוב נהפכו לשיטת עבודה טובה. העברת המשקל אנושית הרבה יותר, הדוושה מגיבה היטב - אם כי אני שוקל להעביר עוד 5% לבלמים הקדמיים, בכ"ז המתלה האחורי נפתח יותר וזה מורגש. האירוניה היא שכעת השליטה שלי בבלימות חירום הרבה יותר טובה ממה שהיא הייתה בסמוראי מוגבה קלות בלי מוט מייצב, ואני יושב 4 אינץ' מעל איפה שהייתי פעם.

כרגע נראה שאני אוסיף עוד שני ניתוקים למוט בנק' החיבור שלו לשלדה. כך אני אקבל מוט שבשליפה של 4 פינים יורד לרצפה ברגע. נראה לי הרבה יותר נח ממוט שצריך לקבע עם אזיקונים כשהוא מנותק.

עוד על המתלים:

שבילים מהירים על המתלים האלו זה משהו אחר לגמרי. לרמת השיכוך כבר הייתי מודע, אבל לא הבנתי כמה זה הולך להיות טוב עד שלא ריחפתי שבילים בנגב. בתחילה תקפתי חריצים במהירויות גבוהות כשם שכל בעל סמוראי נאלץ, תת היגוי ל30 מעלות לחריץ ומעבר באלכסון. פעם אחת חלמתי ולא שמתי לב לחריץ, לא הספקתי לגעת בהגה והרכב כבר עובר אותו. הלב נצבט לקראת החבטה הבלתי נמנעת, הגב מתכונן למכה הראשונה שהוא עומד לחטוף היום. אך ראו זה פלא, האוטו אפילו לא קופץ. בניצב מוחלט לחריץ, סרן קדמי נכנס יוצא, סרן אחורי נכנס יוצא, המרכב לא זז. היו קרקושי פלסטיק וכד' כמובן, אבל לא מכה - המהלך לא נסגר. אדיר!
החסרונות מורגשים היטב בסיבובים חדים, שם מרכז הכובד הגבוה ונדנודי המרכב אינם תורמים לבטחון הנהג כלל. היגוי יתר היה פתרון טוב, אבל גם זה מפחיד בגובה כזה בלי המוט המייצב, וודאי וודאי כשאתה לוקח סיבוב שלא על שביל קקל ולך תדע שתו"כ היגוי יתר הגלגל החיצוני לא ייפול לתוך קוליס שאתה לא רואה מתחת לפודרה. אבל לא נורא, אני מטייל עם סמוראים אחרים בעיקר - הם לא מגהצים, זה כואב בגב. אז בסיבובים מאיטים קצת, מוותרים על היגוי יתר חלק מהזמן ותופסים את החבר'ה במישורת.
יש גם את השבילים שהם עם בורות גדולים, נוחים כאלו, אבל לפעמים הם באים אחד בימין ואחד בשמאל ברצף. שם נדנודי המרכב ממש מפחידים, אבל לרוב קל לתקן את זה בהיגוי נגדי. אותו דבר כמו בכל סמוראי בלי מוט מייצב, רק יותר קיצוני.
אגב, נסיעות שביל "מהירות" זה גג 50-60. אין מצב שנסעתי יותר מזה, ורוב הזמן הייתי על 40 ומטה. בכ"ז אוטו גבוה בשבילים שאני לא מכיר בע"פ. 50-60 נסענו רק איפה שראינו הרבה מאוד קדימה, על שבילי קק"ל.

גיא
19-09-04, 01:11
יפה לך ילד פרא ... !

:twisted: הראיתי לך פעם משהו בנוגע לתקיפת חריצים אכזרית ב 30 מעלות לכוח.. :twisted:

לענייננו, כששיחקתי עם המיתלים של הסמוראי פעם .. מצאתי שהגומיות ( בושינגים ? ) שבין המאיות והברגים של הנדנדות היו אכולים, אז החלפתי ... ומצאתי שזוית הגילגול בסיבובים ( ואני נסעתי תמיד ללא מוט מייצב ) נירגעה פלאות !

אז שווה לכל מי שיש לו כאלו קפיצים ( עלים ) לבדוק את זה, וכן זה כן עוזר.

ryanai
19-09-04, 18:48
אלון,

אני כזכור נסעתי ראשון בשיירה. עם GPS (לא היו בעיות של ראיה קדימה, אולי יש לך בעיות בראיה :twisted: ?) שני (הנהגת שלי כזכור) נסעה רוב הזמן 50-70 ובפודרה היא לא התביישה לעבור את ה 80. המתלה רך כמו מרגרינה - והפעם לא פוצצתי בולמים. (אני צריך להקשיב ללירז - "תן לאישה לנהוג"). מזל שאני נווט חרא והייתי צריך מידי פעם לעצור ולהתאפס, אחרת הייתי מאבד אותכם בענן האבק מאחורי.. (באמת היתה בעייה לראות אחורה - אבל לא קדימה).

אלון_ק
19-09-04, 22:56
יופי לך, דביל. אני בטוח שגם הפעם פוצצת משהו, אתה רק עוד לא יודע מזה כי הפעם אני לא שם כדי למצוא לך את הפיצוץ :twisted:

בעיות בראיה קדימה... מעניין למה היו לי בעיות כאלו. אולי ענן פודרה שהסתיר את מכסה המנוע היה הסיבה? לא...

אתה אולי נסעת 60-70, אבל אחריך אנחנו נסענו יותר לאט ויותר רציף ממך. אתה היית חייב עצירות ניווט, אנחנו מנווטים בלי עצירות (זה נורא קל, בייחוד אם מישהו אחר כבר מנווט - או אם לא אכפת לך ממש לאן תגיע).

המתלה שלך לא בנוי לנסיעות כאלו, במיוחד לא בפודרה, איפה שיש קפיצות ומכות נסתרות. גם שלי לא מיועד לזה, הוא פשוט עומד בזה בנוחות.

בקיצור, לא קשור להודעה אז נפסיק כאן. ככה גם המילה האחרונה שלי :twisted: .

gil4
20-09-04, 01:12
http://www.geocities.com/aquagil/mix/asis.jpg

נקסוס אפשר גם לנתק מכאן, לא? ניראה לי פחות מסובך.[/url]

אלון_ק
20-09-04, 01:15
משם בדיוק אני הולך להוסיף עוד 2 ניתוקים, כך שהוא יירד לגמרי לרצפה. וזה לא יותר פשוט, זה די אותו דבר מבחינת הבנייה. יותר נח אולי, אבל אז אתה תישאר עם הבעיה של סטייבילייזר שזז קדימה ואחורה עם העליה והירידה של הסרן. ניתוק מהצד השני משאיר אותך עם סטייבילייזר נייח ושני גדמים קצרים שלא מפריעים.

gil4
20-09-04, 01:19
http://www.geocities.com/aquagil/asis.jpg[/list]

אלון_ק
25-09-04, 22:56
http://imgsrv.pic4u.co.il/46b8bdece2dff82479466bb674520190020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/46b8bd274cc46955fc4197863c629040020000.a spx

אלון_ק
25-09-04, 23:04
http://imgsrv.pic4u.co.il/46b8bdd50b2a65579542f2bc75400280020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/46b8bd3b8e087bebd04b3d94e79bef10020000.a spx

המהנדס
25-09-04, 23:15
יאאללה רציתי לראות את זה ב LIVE .....

karnaf
25-09-04, 23:44
הזכרתם לי שקניתי את הסמו ללא סטבילייזר כלל

למישהו יש אולי אחד זרוק איפשהו????

אדי
26-09-04, 00:47
נראה שכמעט הגעת לסוף הרמפה .... מרשים. מדדת לאיזה גובה הגיע הגלגל שעל הרמפה?

אלון_ק
26-09-04, 15:31
לא מדדתי, הציון על רמפת RTI לא יהיה מרשים (בהשוואה לרכבים של ארז, לדוגמה) וגם לא מעניין. אם מהלך היה המטרה, היו שם צלבי CV והייתי מגדיל את בסיס הסרנים ב8 אינץ'. בלי שני אלו אין על מה לדבר על מהלך, אז הציון על הרמפה (איך בכלל מחשבים אותו? זה הרי גובה ברמפה יחסית לבסיס סרנים, מישהו יודע מה המשוואה?) לא ממש רלוונטי.

אם אתה סתם רוצה לדעת לאיזה גובה זה הגיע אני יכול למדוד לך בקלות. טלפון קצר לדרור ואני בטוח שהוא יסכים למדוד רגע את הרמפה בנקודה המדוברת (זה היה מאוד קרוב לקצה הרמפה - שלב אחד מתחת לסטופר).

מה שיהיה יותר מעניין זה לראות את זה עם ה32. אני חושש שעד שאני אשיג ספייסרים אני בכלל לא אוכל להגיע לאותה נקודה, האוטו יתהפך קודם. גם עם הספייסרים סביר להניח שהוא יתהפך קודם. וזה מעלה שאלה מעניינת: האם אנחנו יכולים לחשב כמה רוחב נדרש להוסיף עבור הגבהה מסויימת ברכב נתון? נבצע קירובים על המשקל ומיקום מרכז הכובד, סטטיקה פשוטה ונחשב משם את הזוית הקריטית. או שזה בכלל לא נחוץ, אנחנו יכולים להתייחס לגובה מרכז הכובד המקורי כH ולתאר בעזרתו את השינוי הנדרש ברוחב הסרן ע"מ לשמר את הזוית הקריטית ללא שינוי. אפשרי, או שלא כל כך פשוט?
כמה השפעה יש למשקל הבלתי מוקפץ על משוואה כזו? הרי הגלגל שהולך לעלות באוויר מספק כח כנגד הגלגול של הרכב. מצד שני, הפרשי המשקל בין צמיג 27 ל 32 הם קטנים מאוד בהשוואה למשקל הרכב הכולל. מצד שלישי, משקל הרכב הכולל ישפיע בסינוס הזוית; ב-0 ישאף ל-0, לכן עד הזוית הקריטית סביר להניח שהכח MGsinO יהיה קטן. המשקל מהצמיג ישפיע כמעט במלואו משום שהוא יחושב בCOS. אולי כל זה גורם להפרשים במשקל הצמיג להיות משמעותים יותר?
בקיצור, זה נראה לי נורא מורכב להתחיל לחשב את זה לבד. אז או שתתקנו אותי, או שאולי לאסף יש איזה טריק של מהנדסי רכב בשרוול?
ההתייחסות היא לרכב סטטי - יש פה מספיק משתנים וקירובים גם בלי להכניס מהירויות, זויות גלגול של המרכב וכד'.

asafk
26-09-04, 15:41
החישוב התיאורטי הוא -מתי מרכז הכובד יוצא מחוץ לגלגלים. בשורה התחתונה- זה לא שווה כלום. המתלים עובדים- ואין דרך טובה לדעת כמה.
אפשר לעשות חישוב סטטי, כשכל הנתוני ידועים, כולל קבועי הקפיצים. אז מניחים מסה מוקפצת על המסה הלא-מוקפצת, ביניהם הקפיצים, ככה שיש זווית בין המסות, ורואים באיזו זווית המרכז כובד של המסה המוקפצת יוצא מחוץ למרווח הגלגלים, בהיטל לכיוון הקרקע. גם זה לא מדוייק משהו- אבל זה מה יש.
הדבר הכי מוצלח- למדוד מתי הרכב מנתק מגע, על מתקן הטיה (אין טריק. יש מתקן הטיה)

אסף.

אלון_ק
27-09-04, 22:39
עלה לי רעיון מעניין, ישים לשני המתלים וזול מאוד יחסית:
לוקח שני יוקים, כמו אלו שמתחברים לטרנספר בחיבור העליון, מחבר אותם גב לגב עם ברגים. מחבר צלב בכל צד, מחבר צלב אחד לדרייבשאפט וצלב שני לטראנספר. וואלה, CV. הוא מאוזן לחלוטין משום שאלו חלקים קיימים שממילא מאוזנים, הוא מתאים בגודלו לצלבים שלי, זה זמין וזה זול.
זה יעבוד? אם כן, אולי אני אאריך את מהלך המתלה האחורי מתישהו.

נמרוד
28-09-04, 00:03
עלה לי רעיון מעניין, ישים לשני המתלים וזול מאוד יחסית:
לוקח שני יוקים, כמו אלו שמתחברים לטרנספר בחיבור העליון, מחבר אותם גב לגב עם ברגים. מחבר צלב בכל צד, מחבר צלב אחד לדרייבשאפט וצלב שני לטראנספר. וואלה, CV. הוא מאוזן לחלוטין משום שאלו חלקים קיימים שממילא מאוזנים, הוא מתאים בגודלו לצלבים שלי, זה זמין וזה זול.
זה יעבוד? אם כן, אולי אני אאריך את מהלך המתלה האחורי מתישהו.

בשביל מה להתאמץ? בדקת כמה עולה קרדן כפול, בדקת כמה יעלה לך להזמין דרישפט חדש עם קרדן כפול? זה לא בשמיים. אם אתה עצלן, אתה יכול לחפש במגרשי גרוטאות. רמז - טויוטה היילקס.

אלון_ק
28-09-04, 00:31
מעגל החלוקה של הדרייבשאפט בהיילקס שונה מזה של הסמוראי. גם מעגל החלוקה של הטאטא (גם להם יש) שונה. לכן אני מחפש חלקים של סמוראי.

אולי החלפת כל הדרייבשאפט זה רעיון טוב, השאלה היא מה האורך של הדרייבשאפטים שלו? יש גבול כמה אני אוכל להאריך בסיס סרנים. הזזת האחורי עוד אחורה תגרור חיתוך מאסיבי ביותר בפח וזה לא באמת אופציה - אני מדבר על יישור כל החלק מאחורי בית הגלגל, בערך. הזזת הקדמי יותר פשוטה, אבל מצריכה שינוי בתושבת הנדנדה הקדמית (לא בעיה). אני גם אצטרך קלינים בהזזה משמעותית בכל אחד מהסרנים המוזזים. כל זה ביחד זה לא מעט עבודה ובהחלט פרוייקט מעניין לעתיד הלא רחוק, אבל זה יצטרך לחכות אחרי כלוב ההתהפכות, תושבות הטרנספר ומיגון מחודש למיכל הדלק.

אורכי הדרייבשאפטים מעניינים אותי בכ"ז. עם הגובה המתוכנן של הרכב בסיס גלגלים ארוך יותר יהיה ברכה, שלא לדבר על יתרונות העבירות או חוזקי הדרייבשאפטים.
עוד עניין קטן - הבנתי שצלב להיילקס עולה כ500 ש"ח. הכצעקת?

נמרוד
28-09-04, 08:25
צלב מקורי להיילקס אולי עולה 500 ש"ח. צלב תחליפי בגלמט עולה מאה ומשהו שקל. בדיוק כמו לסמוראי.

לא הבנת את הכוונה שלי - הרעיון שלך לבנות בעצמך קרדן כפול - שכח ממנו. לא תצליח, האיזון כן קריטי ואתה עדיין לא יודע לרתך היקפית ואין טעם שתלמד, בשביל זה יש מומחים. את יחידת הCV עצמה יש למצוא בארץ כאמור מהרבה כלי רכב, יחד איתה אתה הולך למכון דרישפטים שיבנו לך דרישפט חדש לפי הדרישות שלך. אם אתה מביא להם ביד דרישפט של סמוראי + דרישפט CV של טויוטה למשל, ונותן להם לחתוך/לרתך/להתאים - כמה זה יכול לעלות? 500, 700 שקלים?

zahi madhala
29-09-04, 00:00
אני החלפתי את גל ההינע האחורי שלי בגל הניע של CJ כך שאין בעיה להחליף באחד של שירוקי קדמי עםCV דבר אשר אני הולך לעשות כאשר אני ירכיב ריבולברים

אלון_ק
29-09-04, 01:47
סמוראי 86 (צחי? נדמה לי),

למה אתה צריך CV עם ריבולברים? הבעיה הראשונה שאתה תתקל בה שם היא אורך הספלינים בסליפ יוק, לא זויות העבודה. אחרי שתפתור את זה תדאג לCV, הCV זה לא מסובך.

ואישית אני נגד ריבולברים. עוד לא ראיתי מישהו שיכול לצייר לי דג"ח של ריבולבר שיעיל יותר מקפיץ עם שאקל ארוך יותר. מצד שני, כן ראיתי תושבות מתפרקות כתוצאה מהמומנט המטורף. לך על מאיות ארוכות יותר, אני מבטיח לך שמהלך המתלה שלך עם מאיה של CJ לא יהיה קטן משמעותית מהמהלך עם הריבולברים (אם לא יותר גדול). מה שבטוח, הוא יהיה יעיל יותר.

אגב, איפה אתה ממקם את תושבות הבולמים?

שחר-סופה
29-09-04, 17:50
נקסוס כתב : " ואישית אני נגד ריבולברים. עוד לא ראיתי מישהו שיכול לצייר לי דג"ח של ריבולבר שיעיל יותר מקפיץ עם שאקל ארוך יותר. מצד שני, כן ראיתי תושבות מתפרקות כתוצאה מהמומנט המטורף. לך על מאיות ארוכות יותר, אני מבטיח לך שמהלך המתלה שלך עם מאיה של CJ לא יהיה קטן משמעותית מהמהלך עם הריבולברים (אם לא יותר גדול). מה שבטוח, הוא יהיה יעיל יותר."

אלון , לא מסכים / לא נכון !!! צר לי לאכזב אותך , אני לא אגיד דבר מלבד זה.
כשניפגש אראה לך כמה אתה טועה .

שחר.

סוזי המשתוללת
29-09-04, 22:27
שחר
אני איתך
ואם זה היה חוקי זה היה על האוטו שלי

נמרוד
30-09-04, 10:11
שחר
אני איתך
ואם זה היה חוקי זה היה על האוטו שלי

ohhh...
poor li'l suzy
she's afwaid o'da law

http://www.swapmeetdave.com/Humor/Cats/Sylvester.jpg

oryand
30-09-04, 18:44
פגסוס, אתה לא מתעייף מה???
אני כבר שבועיים דוחה החלפת צינור מים עייף מתוך עצלנות ומה אתה עשית בנתיים?
נראה לי שהגיע הזמן לחפש לך מדינה קצת יותר מתירנית בתחום (לא נשבר לך מלחפש קומבינות ותרוצים לשוטרים?) מה אתה אומר על אוסטרליה?
כל הכבוד בכל מיקרה ונראה לי שאיתי כבר קצת לחוץ שתמדוד את ה32.
בכל מיקרה הC.J שלי מתחיל להראות כמו איזה טיריוס ליד הסמו שלך...(אני לא באמת מתכוון לזה). בזכות אנשים כמוך איתי עדיין מאמין בצידקת דרכו...

איריס

zahi madhala
02-10-04, 02:39
ביוק בטוח לא יהיה לי בעיה כי המהלך של הסמוראי הוא 4 ס"מ ושל הCJ הוא 6 ס"מ מעבר לזה יש יוק של סופה קדמי של 8 ס"מ עם אותם צלבים
דרך אגב כבר אכשיו אני בקצה מהלך העבודה של הצלבים (הרכבתי קפיצים ארוכים יותר ומשולשים ארוכים במיוחד)
נ"ב
אלון כן זה צחי

המהנדס
06-10-04, 17:31
אתמול היה אצלי BOAZIKO ראיתי שהוא החליף קפיצים (במתלם) והסמוראי קיבל גובה רציני (קפיצים ארוכים יותר) השאלה אם כל הסט-אפ הלא חוקי של נקסוס עם כל ההחלפות והריתוכים יכול להפתר בקלות עם עוד אלפייה או שתיים מקסימום וכל העניין גם יותר טוב וגם יותר חוקי :lol: .
בעניין הגובה לדעתי הוא זהה (ראיתי את שתי המכוניות אמנם לא זו לצד זו אבל לדעתי של בועז אפילו יותר גבוהה).

אני יודע את בעיית התקציב- נגיד שהיא לא קריטית האם קפיצי CJ עדיין יותר טובים מקפיצים "בהזמנה" על אותם חורים "אורגינליים" ?

ryanai
06-10-04, 19:01
הגובה לא קובע - מהלך המתלה קובע !

הסט אפ שאתה מדבר עליו יושב על התושבות המקוריות ולכן מדובר בקפיץ ארוך במעט מהמקורי, אבל מעורגל בהרבה ==> הרבה תוספת לגובה, מעט תוספת למהלך מתלה ==> הרבה פוזה.

הסט אפ של אלון מכניס קפיצים ארוכים בהרבה ==> הרבה תוספת לגובה, הרבה תוספת למהלך המתלה (שחלקה עדיין לא מנוצלת) ==> הרבה עבירות.

חוץ מזה ההדגשה בהודעה הקודמת אינה במקום.

המהנדס
06-10-04, 19:42
1) הבנתי תודה על ההסבר . מה שאתה אומר זה שהסמוראי עם הקפיצים הארוכים יותר כלומר קפיצי CJ (אם הבנתי נכון) יהיה הרבה יותר טוב מבחינת הכל- גם מהלך מתלה גם גובה וגם נוחות .
2) גובה=פוזה? חשבתי שגובה=עבירות. באתר הזה אין מקום לפוזה ולא לזה התכוונתי.
3) אם פגעתי במישהו עם ההדגשה של המילים "לא חוקי" אני מתנצל.
רק רציתי לדעת אם יש אופציות אחרות.... :roll:

ryanai
06-10-04, 23:38
גובה אכן תורם לעבירות.

אבל שים לב שאתה לא מגביה את כל הרכב אלא רק את השילדה והמכלולים הצמודים אליה...
הנקודות הנמוכות היו ונשארו ה"ביצים" (דיפרנציאלים) לכן הגובה שהוסף משפר את זוית הבטן ובמידה פחותה גם את זוית הגישה והנטישה. ברכב בעל מרחק סרנים קצר שבנוי טוב מלכתחילה כמו סמוראי ההשקעה בגובה היא לא כל-כך כדאית ומעל גובה מסויים תורמת כמעט רק לפוזה.

בנוסף הרכב צר והעלאת מרכז הכובד פוגעת עוד יותר ביציבות (מישהו אמר שיפוע צד ?).
מהלך מתלה עוזר למתן את ההשפעה של העלאת מרכז הכובד אבל הוא יכול ליצור תחושה בטחון מזוייפת לנהג הלא מנוסה (תסתכל בתמונות של אלון ותקרא מה הוא כתב).

מה שאתה אומר זה שהסמוראי עם הקפיצים הארוכים יותר כלומר קפיצי CJ (אם הבנתי נכון) יהיה הרבה יותר טוב מבחינת הכל- גם מהלך מתלה גם גובה וגם נוחות

אם נתעלם מנושא הנוחות שאני לא מבין בו כלום (GV זה מאוד נוח :twisted: ) אז כן קפיצי CJ יתנו לך (פוטנציאלית) יותר מהלך מתלה - יותר גובה ? ביחס למה ? אני לא ראיתי את הקיט של המתלם יכול להיות שהוא נותן יותר גובה (אתה יכול לקרוא את דעתי על תוספת הגובה למעלה).

רפי.

אלון_ק
07-10-04, 05:27
קודם כל בוא נכניס קצת מספרים. הקיט של המתלם ארוך יותר ב3 ס"מ בכל מאיה. שלי ארוך יותר ב14 מאחור וב9 מלפנים. רצית נוחות ברכב? רצית מהלך מתלה?

עכשיו בוא נדבר על גובה פונציאלי. מי יכול להגיע יותר גבוה? נכון, זה שמראש בנה מערכת מתלים שתתאים לצמיגי 33'. בדיוק בשביל זה. אני עוד יכול לערגל הרבה מאוד, כרגע הקפיצים יחסית שטוחים. כמה נשאר לו?
בוא נדבר על AXLE WRAP, כי עם צמיגי 32 זה חשוב לדבר על זה.

המערכת שלי תוכננה ונבנתה למטרה אחת בלבד: צמיגים גדולים. היא נותנת יתרונות נוספים בדרך ואיתם גם חסרונות (מישהו אמר מהלך מתלה בשפ"ץ?).

חוקיות היא ממש לא הנושא פה. גם הקיט של המתלם לא חוקי, וודאי וודאי אם הוא הגיע לגובה שלי. החוק מרשה עד 50 מ"מ (2 אינץ'). אני מוגבה 5 אינץ'.

למערכת של המתלם כן יש כמה יתרונות על שלי. הראשונה שבהן שמאחוריה עומד לך המתלם, לטוב ולרע. זה לא עניין לזלזל בו.
השניה היא שהיא הרבה פחות בולטת משלי.
השלישית, היא כנראה מאוזנת טוב יותר משלי. והקפיצים חדשים יותר.

זה לא רק פוזה, רפי גם לא אמר את זה. יש במערכת שלו יתרונות. לי נשארה רק שאלה אחת למתלם (או לך, אם אתה יודע את התשובה): איך הוא פתר את בעיות ההיגוי, אם בכלל?

סוזי המשתוללת
07-10-04, 14:07
נושא החוקיות בהחלט חשוב
אל תשכחו שהרכבים שלכם (וכרגע גם שלי) נוסעים 90 אחוז בכביש והשאר בשטח ולכן לפני כל נושא העבירות חשוב שהם יהיו בטוחים לנהיגה כקריטריון ראשון
ביום שסוזי תפסיק לנסוע בכביש אז מערכת המתלים שלה תוחלף לספירלות כי מה לעשות עלים זה חרא
היתרון היחיד של עלים זה שניתן לעשות איתם הכל בבית :lol:
זה אולי טוב למשקלים גדולים אבל לא לייעוד שלנו
החיסרון הגדול במערכת של אלון הוא אורך השאקלים
שאקל גדול מגביה את הרכב מעט מאד ביחס לתופעות הלוואי שהוא גורם
אלון לא השתמש בשאקל ארוך כהגבהה אלא כפתרון זמני עד לבניית תושבות שימקמו את הנקודות עיגון של השאקל רחוק יותר בהתאם לאורך הקפיץ
לגבי אקסל וורפ - אין שים בעייה של אקסל וורפ עם קפיצים ארוכים יותר וצמיגים גדולים יותר בטח לא ברמה שתסיר שינה מעיניכם
הכל עניין של קשיחות הקפיץ - תודידו עלים לטובת נוחיות ותקבלו אקסל וורפ
להיפך בקפיץ קצר הסיכוי לאקסלוורפ בסט אפ דומה של צמיגים / מנוע /יחסי העברה יהיה נמוך יותר בגלל "אורך הזרוע" הקצר יותר בקפיץ קצר
התופעה תתגבר בקפיץ ארוך מה שיצריך הקשחת הקפיצים וייפגע בנוחיות ובמהלך המיתלה כי מהלך מתלה מושג כשצד אחד יכול לעלות משמעותית לצד השני שיורד ומכיוון שלסמוראי משקל זבוב יהיה קשה "לסגור" את מהלך הקפיץ המוקשח ולכן פגיעה במהלך המיתלה
ולכן גם במערכות קפיצי עלים יש שימוש במוטות רדיוס כדי להתגבר על תופעת אקסל וורפ עם צמיגים גדולים / יחסי העברה/ מנוע

אלון_ק
07-10-04, 17:34
סושי, המתלים שלך לא חוקיים בדיוק כמו שלי, בשלי רק קל יותר להבחין בזה.

המהנדס
07-10-04, 17:52
סוזי איזה מתלים יש לך?

סוזי המשתוללת
08-10-04, 03:27
אצלי הקפיצים האחוריים ארוכים יותר אבל במידה כזו שלא הצריכה תושבות שונות או שינוי בשאקלים
בקיצור כל הנ"ל מקורי ועובר טסט בלי מעכרים / קומבינות
אני רק הכנסתי ספייסר בגל ההינע במקום להאריך אותו ( פשרה אבל זה מה יש )
זה מעל ומעבר ומספיק כדי להגיע למהלכי מתלה של . 26 ס"מ (יותר מ10 אינטש) עם בולם ארוך וקפיץ מקורי מקדימה
מאחור אני לא מנצל את מלוא הפוטנציאל וכרגע המהלך דומה לקדמי 26 ס"מ(32-58) לשם השוואה המהלך המקורי רק 16 ס"מ (32-48 מהלך בולם )
מכיוון שאורך הקפיץ האחורי גדל הקשחתי את הסט האחורי וכך התנהגות הרכב הרכב לא השתנתה לרעה אבל הרווחתי מהלכי מיתלה וזויות גישה /נטישה / בטן ואפילו מעט נוחות אף על פי שזאת לא היתה המטרה
להפתעתי הרכב נשאר מאוזן גם בעומס מלא מאאאאד (שלשה מבוגרים ,ילדה ,50 ליטר דלק 60 ליטר מיים , מזון , ושאר הציוד לשלשה ימים מלאים בשטח) ולא איבד גובה משמעותי בגלל המישקל מה שכן הוא היה מאד נוח (ויצא לי לשבת מאחור די הרבה :lol: )
לאלון ולי יש אותם בולמים (לפחות מאחור) מונרו אבל שלי עבים יותר (אותו המהלך)

המהנדס
08-10-04, 08:29
אם הבנתי נכון בקפיצים מקדימה לא נגעת, מאחורה שני קפיצים חדשים (מתלם?)הבולמים כולם הוחלפו למונרו גז וספייסר בדריישאפט האחורי.

אלון_ק
11-10-04, 02:17
אוקיי, תת כותרת חדשה: דרופ דראג לינק.

למה אין כזה דבר? מה מונע ממני לעשות S בדראג לינק שלי (לייתר דיוק, לבנות חדש)? זה לא יפתור את אותן הבעיות שיפתור לי דרופ פיטמן? זה הרבה יותר פשוט וזול מבניית (או קניית) דרופ פיטמן.

הסיבה היחידה שאני מצליח להעלות בדעתי היא התפוחים, שבעצם ישנו את את מצב הדראג לינק הזה ביחס לרצפה. זו הסיבה?

asafk
11-10-04, 02:18
למה תת כותרת?
תפתח דיון חדש. בשביל הסדר.

אסף.

אלון_ק
16-11-04, 03:52
ביום רביעי, לפני יציאתי לטיול לדרום הרחוק, בניתי מוט מייצב מתנתק חדש. המוט באדיבות ברק4X4, ועל כך תודותי....
...ההבדל מדהים. נוחות הנסיעה נפגעה, אבל היא עדיין מעולה. מלבד זאת, זה לנסיעות כביש בלבד, אז זה לא נורא בכלל. זויות הגלגול הצטמצמו פלאים, הרגשת הבטחון בסיבובים חזרה. אפילו נדמה שקצת מתחושת השיוט של הרכב נעלמה, אבל זה לא הגיוני - הרי הארכת השאקלים בעצם שינתה לי את זויות הקסטר, מוט מייצב לא מתקן את זה...בקיצור, זה MUST לסטאפ הזה.

נמרוד הציע הסבר לתופעה הזו של תיקון השיוט (תו"כ שהוא מנסה לתקוע אותנו בקיר - כבר אמרתי שהרכב משייט?). משום האופן שבו המוט מגיע לסרן, הוא מתפקד גם באופן שמזכיר פנהרד ומצמצם את החופש בסרן (לא יעיל כמו פנהרד, אבל בהחלט עוזר. אולי הגיע הזמן לבנות גם פנהרד?). מה נקרא - טעיתי, כן שינינו משהו בגיאומטריה: הוספנו כח שמתנגד לתנועה בכיוון רוחבי. זו הייתה טעות להזניח את התנגדות המוט הרוחבית בדג"ח שציירתי כדי להבין למה הוא עושה את זה.

-->