PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לפני רכישה

galshak
14-01-10, 12:55
שלום,

לפני שאני מתחיל לחפש, מעוניין לברר כמה פרטים.
התקציב הוא בסביבות ה 30K.
אנחנו משפחה של 5 נפשות + כלב.
רוב הנסיעות יהיו נסיעות כביש רגילות. אני מניח שרוב נסיעות השטח יהיו ברמת מתחילים ואולי קצת יותר בהמשך. בעיקר לטיולי סופש.

מבחינת עלות קנייה ועלות תחזוקה, הבנתי כי היונדאי גאלופר (שנת 99-2000) מתאים פחות או יותר לצרכים שלי.
כמה שאלות שעדיין לא סגורות אצלי:

1. דיזל או בנזין? לא ממש מצאתי גאלופר בנזין במודעות, לכן האם בכלל האופציה קיימת?
2. אוטמט או רגיל? חשוב יותר חסכון מאשר נוחות במקרה הזה. עד כמה חסכוני יותר (דלק/טיפולים).
3. איפה בודקים? האם כל מכון בדיקה רגיל ידע גם לבדוק רכב שטח?
4. כמה הפרש בעלויות יהיה בין אחזקה של רכב כזה לבין אחזקה של רכב משפחתי מאותו שנתון? (כאשר מכלילים, מס על רכב דיזל, ביטוח, דלק, טיפולים וכו').

תודה מראש,

גל

שגיא S
14-01-10, 13:14
אז ככה:

1. אין גאלופר בנזין, אז אין לך מה לחפש.
וההחלטה בניהם היא תלויה בכמות הק"מ שאתה עומד לסוע, ובמצב של רכב ספציפי.

2. ידני יותר חסכוני, גם בצריכת הדלק, גם בטיפולים(אין ממירים וכו', פחות סיכוי לתקלות, יותר קל לתקן..) אבל מצד שני צריך לבדוק באיזה רכב, אני לא חושב שיש גאלופר ידני, וגם אם כן אז התיבת הילוכים שלו כל כך נדירה שהיא תעלה יותר מאוטומט.

3. אני מציע לא לבדוק במכונים.
בדיקה ראשונית תעשה לבד או עםם חבר שמבין, תשבו תסעו ותראו שהרכב מתאים לכם מבחינת גודל, נוחות, פינוקים וכו'.
בדיקה שנייה - של לפני קנייה, תעשו במוסך שמתמחה בג'יפים וברכב הספציפי שאתה רוצה לקנות.

4. לדעתי רכב שטח עולה בין 50 ל100 אחוז יותר מרכב משפחתי, זה תלוי אם אתה משקיע בשיפורים, כמה קילומטר אתה נוסע, ואיזה שטח אתה עושה.
כמובן שיש יוצאים מהכלל (סוזוקים יעלו פחות וריינג' רובר יעלה יותר..)

-->