PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיונות לרכב פרטי, תקציב 50K

עירא
14-01-10, 13:58
בהמשך לשרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39921

ההחלטה (כרגע) היא להשאיר את הג'יפ ולעבור לרכב פרטי אחר.
התקציב לרכישה סביב ה-50 בעדיפות לפחות מ-50.

הנתונים (לא לפי שום סדר):
* אני עושה היום סביב ה- 600-700 ק"מ בשבוע (אולי תוך חצי שנה זה יירד בצורה משמעותית) - צריכת דלק טובה.
* בהמשך לסעיף הקודם, אני מבלה יותר זמן ברכב מאשר בבית שלי, ולכן נוחות היא דבר חשוב.
* מקום - אני צריך רכב עם תא מטען גדול מאוד.
* בהמשך לסעיף הקודם - הגברת ממש מעדיפה לא סטיישן (פשוט לא אוהבת אותם, מבחינתה עדיף מיניוואן או משהו בסגנון)
* לא פיאט מולטיפלה - אני לא ומכן שזה יהיה הרכב שלי (הוא פשוט מכוער בצורה לא הגיונית).
* בטיחות - כמה שיותר יותר טוב מבחינתי, המינימום הוא כריות אוויר ו-ABS.
* כנראה שהרכב ישרת אותנו כמה שנים.
* עלות תחזוקה - כמה שיותר נמוכה יותר טוב (בעלות תחזוקה אני מכניס גם את הזמן שאני אהיה צריך לבזבז בהתרוצצויות למוסך - אמינות)

אשמח לשמוע רעיונות (וברור לי שאין חיה כזאת, אני מחפש את הפשרה הטובה ביותר)

עירא

נמרוד
14-01-10, 14:12
לצערנו התשובה היא מזדה-פאקינג-3... העדר לא טועה, ואם כן, אפשר להפטר ממנה מהר עם מינימום הפסדים. או, עדיפה בעיני, פורד פוקוס דור ראשון, שמוכיחה אמינות קרובה יותר ליפאנית מכל ארופאית אחרת.

זה בסדר להראות באוטו בורגני כשאתה מחזיק גם ג'יפ פתוח בצבע אדום-מכבי-אש. שים מאחורה מדבקה - My other car is a Jeep.

עירא
14-01-10, 14:17
השאלה היא, האם ברכבים האלו הבגאז' מספיק גדול? סתם לדוגמא, לעומת אוקטביה (שגם היא בחירה מאוד ברורה, של מגזר מסויים שמבלה הרבה מאוד שעות ברכב)

500 מעפ"ש
14-01-10, 14:41
חשבת על טנדרון?
סיטרואן ברלינגו ודומיו נוחים, מרווחים, חסכוניים, די אמינים ויש מקום למטען.

נמרוד
14-01-10, 14:51
בגאז' מספיק גדול למה? יש בגאז'ים קצת יותר גדולים וקצת יותר קטנים, אבל בגדול בגאז' של משפחתית ארבע דלתות הוא מה שהוא. אם אתה צריך יותר אז כנראה שסטיישן, או טנדרון, או וואנדורה... רק אתה יודע מה אתה צריך לסחוב.

עירא
14-01-10, 15:06
חשבתי על טנדרון, אבל יש לי תחושה (אני לא ממש מכיר אותם) שסעיף הנוחות לא ממש עונה על הדרישות שלי (קיבינימט, 700 ק"מ בשבוע...) אולי אני טועה, ולכן אשאל האם יש דגם של טנדרון ספציפי נוח?

לגבי גודל הבגאז', כרגע אני לא צריך לסחוב כלום. אני מקווה שאהיה צריך לסחוב עגלת ילדים (לתאומים). ומסביבה קניות, חלקים של ג'יפים, וכו'.

עירא

נמרוד
14-01-10, 15:09
אז דרישת הבאגאז' שלך סטנדרטית. אתה ממוצע, חלק מהעדר :D

בפורד פוקוס ארבע דלתות הכנסתי פעם 320 קילו פסולת ברזל ממגרש, ופעם אחרת סרן דנה 30 קומפלט ישירות מהטרקטור של סמו. כמובן שמדובר היה על רכב ליסינג. אפרופו קנייה מליסינג...

500 מעפ"ש
14-01-10, 15:11
הכי טוב לעשות סיבוב ולהתרשם, תתחיל מברלינגו, אחריו קנגו ופורד קונקט.
הנסיון שלי הוא מלפני שנים בצבא, הנוחות בקנגו היתה טובה, רק הרעש הפריע במהירות גבוהה.
אני מניח שהם השתפרו מאז בסעיף הזה.
הכסף שלך מאפשר לך לקנות כלי די חדש.

Saar
14-01-10, 15:28
הי,

עגלת תאומים מתקפלת לגודל סביר אם היא בנויה נכון.
יש עגלות שמתקפלות רק עם "ציר אחד" - כלומר, בקיפול אתה מקבל ריבוע די גדול (רוחב העגלה, אבל שטוח)
יש עגלות שמתקפלות ב"שני צירים", עגלות אלו נכנסות לכל באגז' סטנדרטי.
אנחנו היינו 3 שנים עם עגלת תאומים כזו (אינגליזינה) וויטרה ארוכה.
בקיצור, כל משפחתית תתאים מבחינת הבאגז'.

לגבי הרכב, אין לי נסיון עם רכבים במחירים האלו, אני בד"כ מעדיף צרפתיות זולות ולהשאר עם עודף,
זו הסיבה שאני (אישתי) עם קסארה אמינה (טפו טפו) ונוחה, עם מקום לתאומים ;)

סער.

דרור ברלי
14-01-10, 15:51
בגדול - הטנדרונים הם המתאימים ביותר לשימוש משפחתי.
צריכת הדלק היא פקטור חשוב - כל הטנדרונים בעלי מנוע דיזל/טורבו דיזל וגיר ידני והם חסכוניים יחסית. (למעט הקנגו בנזין - מנוע 1.6 וגיר אוטומטי מהמגאן, עם כל מה שמשתמע מגיר אוטומטי - לא חיסכון ולא אמינות).
דגמי הטורבו דיזל של הטנדרונים ממש מועדים לפורענות - צריך לבדוק היטב כדי לא ליפול להוצאות אסטרונומיות. אלה רכבים ששימשו לעבודה ועבדו קשה, ולא תמיד קיבלו יחס מתחשב. אני לא מכיר מישהו שקנה רכב משומש כזה ולא נפל מתישהו על בעייה בטורבו או דברים שמסביבו.

מבחנית תחושת נהיגה - פורד קונקט וסיטרואן/פז'ו ברלינגו/פרטנר הם הכי נעימים ומהנים לנהיגה. רנו קנגו מעט קטן יותר - בעיקר צר יותר. פיאט דובלו גדול ומרווח ויש לו מנוע חזק וביצועים טובים, אבל כל מה שמסביב מרגיש כמו צעצוע.

נוחות הנסיעה של הטנדרונים הצרפתיים (קנגו, ברלינגו) יותר טובה מהטורקיים (דובלו, קונקט) בשל מבנה המתלה האחורי - אצל הצרפתים מתלים נפרדים עם קפיצי סליל, אצל הטורקים זה מעין "סרן מת" על קפיצי עלים. וזה משהו שאתה תרגיש היטב, כי המטען שלך הוא רק בעל נפח (עגלת תינוק) ולא משקל כבד. בכולם תנוחת ישיבה גבוהה עם הגה מעט אופקי שאני אישית לא אוהב, ומושבי נהג די בסיסיים שלא מצטיינים בתמיכה.

מי שמבלה הרבה זמן ברכב יעדיף לשדרג למושב אורטופדי - אחד השדרוגים הכי משמעותיים - בכל רכב, כולל ובעיקר בג'יפ. זו השקעה ראשונית גדולה אבל היא משתלמת לאורך זמן כי מושב טוב עובר איתך מרכב לרכב.

ח.שמואל
14-01-10, 19:47
הטנדרונים בגדול-לא נוחים,לא אמינים,אחזקה יקרה,ירידת ערך מטורפת.
אוקטביה TDI מרווחת,נוחה,חסכונית מאוד ואמינה.אבל כשאתה כבר מגיע למוסך,תשלם ובגדול.הגיר האוטו' מחזיק 150K,למרות שיש שעשו כפול.יש מנועים שסגרו מליון ק"מ.
מאזדה 626 עד 2002.נוחות ואמינות מופלגת.נמכר בהרבה פחות מהמחירון (ללא הצדקה) אפשר למצוא בקלות רכבים שמורים עם מעט ק"מ.חסכוני למדי,ה 5 דלתות מרווח מאוד ונותן אפשרות של כמעט סטיישן עם קיפול המושבים.אתה נשאר עם 20K עודף מ ה50.
הסטיישן _(2000-2002) נחטפות במחיר מחירון עם פרסומן (7 מקומות ברשיון).

קורולה,פוקוס,מאזדה 3,אתה כבר יודע...

ronenlivny
14-01-10, 21:49
ניסן מקסימה 2001-2 אוטו שגעון
אלמרה פרפקט למודלים קצת יותר חדשים

osh
14-01-10, 23:35
סוזוקי ליאנה בגרסת המיני וואן
יופי של אוטו במחיר משפחתית ממוצעת עם הרבה יותר מקום ואמינות של סוזוקי
מזל טוב ובהצלחה

dudu
15-01-10, 10:43
שלום עירא
לנו (לאישתי) יש ניסן אלמרה פרפקט (2001 )כבר כמעט 3 שנים
קודם היו פורד פוקוס ומגאן סדאן , המגאן הייתה הכי נוחה, הפוקוס הכי מהירה(יחסית)
והאלמרה הכי נכונה!
המגאן כל הזמן התקלקלה , הפוקוס הייתה בסדר לא יותר מזה (נגנבה) ואז באה האלמרה
היא די נוחה אבל היא לא ברמה של הצרפתיות ,היא לא מהירה או חזקה כמו המזדה, ויש מי שאומר שהיא מכוערת, אך היא חסכונית בדלק הרבה יותר מהמזדה את המוסך היא רואה רק בטיפולים (למעט אלטרנטור לפני שנה) היא נוחה ומרווחת והבגאז גדול- כמה גדול? לא יודע מספרים
אבל העגלה של התינוקת היא גדולה ורחבה יחסית לאחרות ,כשנוסעים לסופ"ש אישתי אורזת את כל הבית ויש מקום
החסרונות מבחינתי הם שאי אפשר לבטל את בכרית אויר של הנוסע
הרכב לא מהיר (אין בעיה להגיע גם ל160 אבל זה לוקח זמן)

ב50000 אפשר לדעתי לקנות אלמרה מודל 2005 שאם אני לא טועה היא כבר יותר חזקה

Juv
15-01-10, 11:48
לא סגור על מחירים, אבל לאחי יש מאזדה פרמסי שהוא מרוצה ממנה. הרבה יותר מקום בבג'ז מה-3 הסטנדרטית.

ינון
18-01-10, 10:05
כמי שיש לו אלמרה נושנה ורוצה חדשה לך על אלמרה אמינה וחסכונית.

חרגול1
20-01-10, 00:24
סקודה אוקטביה, אמינה, גדולה, מרווחת, בגאז ענננקקקק, 5 דלתות מהווה יתרון בכך שניתן לנצל את כל נפח תא המטען.
יותר נוחה מכל דיקט יפני כדוגמאת מזדה 3, פוקוס וכו', אבל אין על הנוחות של הצרפתים.
היו לנו כמה בקיבוץ ללא בעיות (רכב בקיבוץ זה רכב זונה, ובכל זאת הוא לא הראה סימני שבירה). חברה שלי נוהגת בכזו כבר 3 שנים.
לא סתם נהגי המוניות בחרו בה.
דגם הדיזל הידני, חסכוני מאוד וחזק מאוד.
בעיה אחת יש לה, בלי לשים לב עוברים בקלות את ה- 120 קמ"ש.

מומלץ.

-->