PDA

צפייה בגרסה מלאה : אטמי שמן בסרן קדמי

oren
12-04-03, 22:35
שלום לכולם

קודם כול ברצוני להודות לכול חברי הפורום למדתי במהלך החודשים האחרונים המון מפורום זה.

לעניין:

האם ישנם אטמי שמן בסרן הקדמי??? הכוונה על ה AXLESHAFT.

הסיבה היא שלאחר מעברי מים, הדפ' מתמלה מים, לאחר פירוק ahaft לא ראיתי משהו ליכול לשמש לאתימה טובה (קימת גומיה על הפרק).

תודה

אורן

oren
12-04-03, 22:37
ב CJ8

חנן-ג'יפולוג
12-04-03, 23:56
יש, וזה קצת תיק להחליף אותם.
אתה צריך להוציא ציריות, להוריד את הדיפרנציאל ואז תראה משני צידי הדיפרנציאל שני מחזירי שמן.
אתה מוציא אותם בעזרת צינור ארוך שאתה משחיל כשאתה עומד בצד הסרן, אל תוך הסרן, ודופק אותם פנימה לתוך בית הדיפרנציאל. אתה מכניס אותם הפוך, זה קצת קשה, אבל עם בוקסה בגודל הנכון שלא תעוות אותם, זה אפשרי.
בכל מקרה, חדירת מים קורית במקרים קיצוניים של ישיבה ממושכת במים עמוקים גם כשהמחזירים תקינים, אז שקול התקנת בורג ניקוז שמן במכסה הדיפרנציאל, וכך תוכל לבדוק את מצב השמן לאחר טיול שבו שהית הרבה זמן בתוך מים עמוקים וגם תוכל להחליף את השמן בקלות ולעתים תכופות.

ניר ל
13-04-03, 11:45
נשמע כאילו נכנסים לך מים דרך הנשם.
כדי שיחדרו מים דרך מחזירי שמן בלויים, צריך טבילה ממושכת כפי שציין חנן.

ערן המסוקס
14-04-03, 19:47
אצלי בכל מעבר מים קטן חודרים מים וגם שמן יוצא בהצלבות וירידות חדות.. חייב להחליף מחזי"שים!
מי יכול להתנדב להשקיע איתי זמן מה בשביל להחליף מחזי"ש בדיפ הקידמי ובציריות? גיליתי להפתעתי שיש המון חלקים בלתי מזוהים בצד החיצוני של הציריה לפני היוק. יש שם מחזירי שמן ועוד חלקים שאין לי מושג איך הם נקראים ואיך מרכיבים אותם.. עזרה?

נמרוד
14-04-03, 19:57
גם אצלי המחז"שים האלו לא אוטמים - נוזל שמן מהסרן בהצלבות. למים אני במילא נכנס לעיתים רחוקות, דואג להחליף את השמן בדיפרנציאל בסוף החורף, בקיצור מצב שבהחלט אפשר לחיות איתו. לא בטוח ששווה להשקיע דווקא בזה את הזמן, אלא אם כן אתה מפרק את הציריות מסיבה יותר רצינית ואז זה "על הדרך". כנ"ל הנזילה הקלאסית ממחזיר השמן האחורי של המנוע - אני חי עם זה כבר יותר משלוש שנים, מוסיף ליטר שמן פעם בכמה חודשים... אני בוחר לא להתעסק עם צרות קטנות. בצרה? נג'אף? נשאיר לבריטים עם הלנדרוברים שלהם. אנחנו הולכים על בגדד!

יחי בוש!
יחי רמספלד!
מתי מחירי הבנזין כבר ירדו? הבטחתם!

ערן המסוקס
14-04-03, 20:15
הייתי יכול להשאיר את המצב הקיים עוד הרבהההה זמן אבל יש לי בעייה רצינית הרבה יותר. כל כניסה למים נכנסים לי מים למיסבי הגלגל!@$? מטריד מאוד! ככל הניראה דרך המקום היחידי ההגיוני שהוא הכניסה של הצירייה לתוך הספיינדל.. אין לי מושג איזה אטמים הולכים שם בדיוק..

נמרוד
14-04-03, 20:26
יש שם אטם... אם אני לא טועה האטם בא יחד עם מיסב הסיכות הקטן בתור קיט, שעולה כמה גרושים. זה מופיע בדיאגרמת הפיצוץ של הסרן בספר הטיפולים.

oren
19-04-03, 00:38
OK, רוב העבודה בוצעה (באמת תיק)

מה שעיקב הכי הרבה היה למצוא הלן 7 מ"מ כדי להוריד את ה caliper.
כדי להכניס את האטם אפשר להשתמש באחד מהומי ה locknut (אם אין בוקסה גדולה)

מה המומנט שצריך לסגור את הbearing cap ??????

אורן

ניר ל
20-04-03, 00:21
אם אתה מתכוון לשתי האומגות שסוגרות על מייסבי הקייס (בית סטליטים).
שים לוקטייט וסגור את הברגים ל 55 ליברות בהדרגה.
אל תתבאס אם תגלה שעבדת לחינם, אם הציריות שלך חרוטות, החלפת מחזירי שמן לא תעזור.

-->