PDA

צפייה בגרסה מלאה : סט הגבה לפראדו קצר

בובי מור
14-01-10, 18:55
יש ברשותי פראדו קצר 99 ואני מתלבט בין ההולדמן לבין הבילשטיין
אשמח לקבל עזרה
בתודה מראש.
וכן קראתי את הכתבה על הבולמים אבל אין שם את הבילשטיין.

פהושם
17-01-10, 11:32
לפני כמה חודשים, עמדתי בפני דילמה דומה, אז אספר לך מה למדתי:

1) הגבהה: בתאוריה 2 אינצ' בשני הסטים. בפועל, ברכב שלי נמדהה הגבהה של 9 ס"מ עם סט HD של בולמי בילשטיין עם קפיצי אייבך.

2) התנהגות: הבילשטין אוהבים מהירות. תסע מהר - תקבל מגהץ. האולדמן רכים יותר.

3) אמינות: מצד אחד, הבילשטין מונו טיוב, ולכן מתחמם פחות ומשכך לאורך זמן רב יותר ביעילות.
מצד שני, האולדמן מונו טיוב ובעל מעטפת אשר עמידה יותר לפגיעות אבנים טועות.
מצד שלישי, את בולמי בילשטיין ניתן לתקן (בניגוד לבולמי אולדמן).

מילה אחרונה: אני לא חושב שאתה יכול לטעות פה. כמו שאני רואה את הדברים 2 הסטים טובים. יכול להיות שעבור רכב שנוסע הרבה בכביש, עדיף אולדמן.

E.Z.
17-01-10, 22:00
גם לי יש פראדו קצר 2002 עם בולמי בילשטיין וקפיצי אייבך.

מעולם לא נסעתי על רכב זהה עם אולדמן, אבל אני יכול לספר שבמהירות איטית ובנסיעה היומיומית על הכביש הנוחות לא משהו וכן מרגישים את רוב פגעי הדרך בעיקר בכבישים עירוניים.

לעומת זאת הבחור שהתקין לי את הקפיצים הסביר לי במפורש שככל הבולם מתחמם ככה הוא נעשה נוח יותר, ובאמת בנסיעה מהירה על שבילים משובשים בהחלט הרכב מגהץ יפה את השבילים, כמובן זה תלוי איזה גודל המהמורות וכנראה שגם לסוג הצמיגים יש השפעה לא מעטה (ברכב שלי לא מותקנים צמיגי שטח אימתניים אלא צמיגים דיי סטנדרטיים).
מה שכן בכביש את הבמפרים תוכל לעבור דיי במהירות עם בילשטיין, ותצטרך כנראה ליסוע ממש מהר או ממש בפראיות כדי ממש לסגור מהלך בבולמים.

מאחר והרכב שלנו נוסע 99% על הכביש ייתכן שבדיעבד לא הייתי בוחר בבילשטיין , אבל בסה"כ מדובר בשיפור משמעותי לעומת הקפיצים+בולמים המקוריים שכבר עשו את שלהם.

בגדול אני אומר שהבילשטיין עושים את העבודה בעיקר בשטח ואם לשם זה קנית את הרכה ואתה אוהב לגהץ שבילים במהירות הם בהחלט בחירה טובה בנוסף אתה מרוויח מהם הגבהה של 2" (אני לא יודע כמה באחרים).
אם רוב נסיעותיך בכביש ונוחות הנסיעה חשובה לך כנראה שעדיף את האולדמן או TOUGH DOG (שעליהם גם שמעתי).

לגבי המחירים אני חושב שהם דיי דומים.

שיהיה בהצלחה

asafk
17-01-10, 23:17
בין השניים, אישית, אני מעדיף באופן ברור את הבילשטיין על פני האולדמן המצויינים כשלעצמם. ההתנהגות יותר מחוברת לכביש, ובנסיעה מהירה בשבילים, גם יותר מחוברת לשטח. יש אופציה נוספת, שווה מבחינתי לבילשטיין - בולמי קוני. היתרון כאן הוא ביכולת שלך לכוון בזמן ההתקנה את קשיחות הבולם, ולהחליט אם אתה רוצה רך או קשיח, ולשחק קצת בין הקדימה לאחורה. בכל סטאפ שתבחר תקבל מצב הרבה יותר טוב מהבולמים המקוריים.
שאלת על בולמים, אבל יש עוד שאלה - איזה קפיצים אתה מתכוון להרכיב?

אסף.

בובי מור
21-01-10, 10:08
תודה רבה לכם על העזרה.
ולאסף בקשר לקפיצים אני ככל הנראה הולך על קפיצים של טאפדוג.

בובי מור
25-01-10, 18:54
בשעה טובה הותקן בולמים של rew וקפיצים של טאפדוג ומיגונים של רסטה.
הכל עשיתי אצלו שהוא מקצועי ביותר.

-->