PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידות למיגון גחון ??

karnaf
04-08-04, 02:20
האם למישהו יש סקיצה מוכנה עם כל המידות למיגון גחון של סמוראי??
מיגון למיכל דלק כבר יש לי
ואם כבר אני מציק לכם אז אם אפשר ראיתי איפשהו שמישהו הכין שרטוט של טמבון אחורי
ואני לא מצליח למצוא אז אם אפשר קישור או את השרטוט עצמו

ודרך אגב אני די חדש פה באתר ובתחום הגיפאים
אני עוסק בתחום הרכב בתור מכונאי במוסך של אבא שלי ( מוסך מאיה בראשון לציון )

מנסה לקרוא את כל הדיונים המענינים על הסמוראי ומשתדל ללמוד כמה שיותר מהניסיון שלכם

רכשתי סמוראי 89 של הבחור שנשברה לו הבוכנה
הספקתי להחליף כבר מנוע ועוד כמה דברים בדרך
ולאט לאט לומד את הרכב ומשקם אותו ( הוא מוזנח בצורה שלא תיאמן!!!)
תודה מראש לכל העוזרים

אלון_ק
04-08-04, 19:45
האמת שהבטחתי לנמרוד כתבה על הפגוש האחורי שלי ועוד לא קיימתי... אז מתישהו יהיה שרטוט. :oops:

מיגון גחון, לדעתי, מיותר לחלוטין. מדרגות צד כדאי, וכן החלפה דחופה של מיגון מיכל הדלק המקורי למיגון איכותי (אם עוד לא עשית).

karnaf
04-08-04, 20:19
תודה על העיצות

אני יבדוק לגבי המיגון של המיכל ( איך אני מזהה שזה מקורי???)

adi_ingel
11-08-04, 23:23
אם אתה במרכז הארץ תתקשר אלי יש לי את שני המיגונים תוכל לבוא לראות ו להתרשם.
שניהם בבניה עצמית
עדי
טל:066-646263

אלון_ק
12-08-04, 00:56
תגדיר מטרה שאתה מנסה להשיג בעזרת המיגון. תגדיר אותה טוב, בפרט אם יש לך רכב מעל שנת ייצור של 95 (השפור מאחורי הסרן, בכלל אין מה למגן). תגדיר לעצמך ממה אתה ממגן את הרכב, באילו תנאים הפגיעה היא אפשרית. אחרי זה תחליט אם אתה צריך כזה מיגון או לא. זה לא מקרה שלכל סמוראי זוחל סלעים אין כזה מיגון, זה לא מקרה שאין חברות שמייצרות אותו (אני לא מדבר על פרוג'יפים למינהם, אני מדבר על החבר'ה הגדולים - קלמיני, פטרו-וורקס, אוף רואד...).

מרווח הגחון שלך פאסיבי. הוא איננו יורד מעבר לגבול שהוא נמצא בו כשהבמפ סטופ נוגע. כדי לגרום לבמפ סטופ לגעת, אתה יכול להיות בזחילת סלעים או בנסיעה מהירה ולסגור מתלה. אתה רואה את עצמך עולה על אבן שגבוהה יותר מהחלק העליון של הסרן שלך בנסיעת שבילים מהירה?

ובזחילת סלעים, באיזו מהירות אתה נמצא? כזו שהכוון שלך (ויהיה לך כוון אם אתה מדבר על לזחול סלעים בגודל כזה, אלא אם אתה מנסה בכח להרוס/אתה נהג אלוהי) יספיק לעצור אותך. ואם הוא לא, מה יפגע? מוט השפור שלך עומד במכה קטנה בלי בעיה. לא כדאי, נכון, אבל עומד בה. כל זה מתוך הנחה שאתה תצליח לתקוע סלע שם בלי שהוא ייעצר בנדנדות או בסרן קודם. שים לב שהנדנדות הם החלק הבולט והפגיע ביותר. אלא אם יש לך ספירליים ואז תזכיר לי שוב - על מה אתה מגן בדיוק? בכלל, איזו מערכת שם פגיעה?

עכשיו תתחיל להכפיל מקדמי גרר בבוץ של המיגון. תגרע עוד קצת מזווית הגישה שלך (שהיא ממילא לא משהו). תוסיף על זה את הגישה המחורבנת למערכות.
ועדין לא מיגנת משהו בסיסי הרבה יותר, שסביר להניח שיפגע הרבה לפני הגחון - ביצת הדיפ'.

פגוש טוב יהיה בחירה נבונה בהרבה, לדעתי. גם לא יתפרק לך מסלעים, גם מאפשר נקודות גרירה איכותיות. כן, גם מאחורה. מדרגות צד/רוקר פאנלים (רוקר אמיתי, לא קישוט כמו שלי) יעבדו לטובתך הרבה יותר גם הם.

אה, את הטרנספר מיגנת? הוא הרבה יותר פגיע.

הנושא הכספי משחק קצת אצלך? כי אם אתה בונה לבד, אז מחיר הפלטה מאלומיניום למיגון הגחון שווה למחיר החומרים למדרגות צד, פגוש קדמי ופגוש אחורי ביחד. בהתחשב בדחיפות המיגונים, דעתי שוב נוטה נגד מיגון הגחון.

אני מפחד מפגיעה בסלע תו"כ מעבר בריכה בוצית. הפתרון? מיגון ביצה. לגחון הוא לא יגיע - יש לו דברים אחרים לפגוע בהם קודם.

אלו לא עובדות מוגמרות. זו דעתי ותו לא. כשאני אסיים לבנות את הרכב שלי, הוא יכלול כל מיגון שאני רואה לנכון לשים בו. ספציפית, זה כולל את כולם חוץ ממיגון גחון. שים לב שאתה לא נופל למודה אופנתית שהיא תוצאה של ג'יפים למחצה (פג'רו, טראנו ודומיהם) ושאתה בונה משהו שאתה באמת צריך. כי אם אתה לא צריך אותו, זה סתם משקל.

אלון_ק
12-08-04, 01:00
שכחתי:

מיגון המיכל המקורי עשוי מצינורות בהיקפו (חלודים, בשנתון שלך) ומשני חלקי פח דק ומצחיק. תוריד אותו לרצפה, אתה כבר תראה אם הוא שווה משהו לפי כמות המכות על המיכל...

תוציא ממנו מידות למחברים, תבנה מסגרת חזקה מצינורות ושים אלומיניום 5 מ"מ. או פלדה 4 מ"מ.

karnaf
12-08-04, 19:22
אני מאמין שאת כל המיגונים אני יעשה בעצמי
גם בגלל שיש לי את הגישה לכלים (מוסך) וגם בגלל שיותר כיף לשבת ולשבור את הראש במיגון
ושיפור הרכב.

אני כרגע בתהליכים של פחחות וצבע כללי לסמו (עוד לא התחלתי כי הפחח שלי עסוק )
ואחר כך יש תיכנונים עד השמיים ( קשת חגורות מירוץ נעילות וכולי )

אגב מישהו פעם ראה סמוראי עם דלתות חצי????

זה גם בתיכנון אצלי

אלון_ק
12-08-04, 23:39
אין דלתות חצי כי ייקח לשוטר 1/2 שניה להוריד אותך מהכביש. גם סמוראים פתוחים מגיעים עם דלתות פח מלאות ולכן לפי חוק אתה לא יכול להחליף אותם. לשחק במערכות שהם לא רואים/לא יודעים מה הם רואים זה סיפור אחד. להוציא להם ככה את העיניים זה כמו לשים סרני יונימוג וצמיגי 44. הם יורידו אותך מהכביש עוד לפני שתצא מהמוסך אחרי ההתקנה.

karnaf
13-08-04, 01:50
עם השוטרים אני מסתדר (רובם מטפלים אצל אבא שלי במוסך)
וגם עם טסטים אין בעיה
השאלה היא אם עשו זאת בעבר או שאני יהיה החלוץ?( עוד לא סגור על זה אבל זה עלה בראש)

asafk
13-08-04, 02:02
עם שוטרים - אף אחד לא מסתדר. מספיק מניאק אחד שלא מטפל אצלך במוסך כדי לחרבן לך את היום.

"פרטי רכב שדה פתוח" ?? תיסע עם דלתות, תיסע בלי דלתות (אבל עם רצועה או שרשרת)- העיקר אל תיסע עם דלתות חצי. זה מגנט. לשוטרים.

אסף.

רון סמוראי
11-04-07, 21:20
כן אבל יש או אין דלתות חצי ?

karnaf
12-04-07, 03:15
יש דלתות חצי באונס

הדלתות שלי התעקמו להם המסגרות בהתהפכות אז חתכתי את המסגרת
אז נשאר חצי דלת

קובי

-->